PDA

Επιστροφή στο Forum : Who is the Owner of the Submarine


Z3 Fat Bastard
17-05-04, 15:04
Αγαπητοι Κυριοι,

Με την ευκαιρια της τελευταιας μπορας η οποια τελειωσε περιπου πριν μιση ωρα θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι το υπερ (γαμ&%$#$&) Ζ3 εβαλε και παλι νερα απο την θεση του συνοδηγου (στο σημειο πάνω απο το πλαϊνο τζαμι οπου ενωνονται τα δυο λαστιχα).

Όπως με εχουν ενημερωσει παλιοτερα το προβλημα λυνεται με αλλαγη του λαστιχου. Μηπως ξερει κανενας
:confused:
α) κοστος
β) χρονο στο συνεργειο
γ) ποτε να κανω την αλλαγη (τωρα ή καλυτερα πριν το χειμωνα)?

Τελος αν κανεις εχει αλλη λυση εκτος απο λαστιχα ειμαι ολος αυτια!!!!

Strax
17-05-04, 15:30
Για το κόστος δεν είμαι σίγουρος μια και κάποιος γνωστός μου το είχε κάνει σε εγγύηση, οπότε δεν είχε πληρώσει. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να το κάνεις από Σεπτέμβριο, Οκτώβριο μια και δεν θα φάει τους δυνατούς ήλιους του καλοκαιριού! Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιο καλό σιλικονούχο λιπαντικό (όπως της Wurth), μήπως μπορέσεις και σώσεις την κατάσταση με τα λάστιχά σου. Έτσι και αλλιώς το κόστος είναι αστείο και αξίζει την προσπάθεια. Κατά τ' άλλα, θα συνιστούσα τη χρήση του πολύ άβολου καλύμματος της κουκούλας για προστασία των λάστιχων. :(

mpikounis
17-05-04, 16:52
Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό strax στο οτι καλύτερα να περιμένεις μέχρι το Σεπτέμβριο.. Βέβαια αν το παει όπως σήμερα θα έχεις πνιγεί μέχρι τότε!

Νομίζω οτι αν αλλάξεις τα λάστιχα που μπάζουν νερό και απλά προσέχεις λίγο περισσότερο τα καινούργια δεν θα έχεις πρόβλημα! Η αλλαγή στα λάστιχα είναι δουλειά 5 λεπτών.

Μιχάλης

υγ. περιμένω να τελειωσω δουλεια να δω αν θα μπορω να μπω στο Ζ4 ή αν θα χρειάζομαι αναπνευστήρα!

Z3 Fat Bastard
06-09-04, 15:58
Πηγα σε συνεργειο και μου ρυθμισαν κουκουλα για να μη μπαζει νερα....

Περιμενω με αγωνια την πρωτη βροχη. Παντως απο πλυσιμο μετα απο ρυθμιση δεν ειδα τιποτα μεσα οποτε ΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ !!! :cool:

Alexandros
06-09-04, 16:11
Αγαπητοι Κυριοι,
.......
γ) ποτε να κανω την αλλαγη (τωρα ή καλυτερα πριν το χειμωνα)?

Τελος αν κανεις εχει αλλη λυση εκτος απο λαστιχα ειμαι ολος αυτια!!!!
Το προβλημα σου θα λυθει εαν εχεις μια γκομενίτσα στο καθισμα του συνοδηγου ώστε να μην λερωνεται το κάθισμα!!!!

laMePOWER
06-09-04, 17:44
Evre3e? Pote?