PDA

Επιστροφή στο Forum : Z4 3.0 vs 911 carrera s


MAC Z4
27-03-06, 01:26
Ξεκιναω με μια λέξη : RESPECT

H απόλυτη ηδονή να κυνηγάς μια 911 carrera s.

Είμαι σήμερα λαυριο στην καθιερομένη μου κυριακάτικη βολτα και επιστρεφω αθήνα από λαυρίου.
Βγαινοντας από λαυριο μετά τα έργα έχω μπροστα μου μια ασημή 911 carrera s. και πηγαίνουμε καρότσα μεχρι που ο δρόμος ανοίγει. Εγω πίσω...
Είμαστε και οι 2 ανοιχτοί με σκουφους και ο καθένας με ένα κοριτσι διπλα του. Με το που ανοίγει ο δρόμος ο τύπος κανει αριστερα και χώνει ....
εγω από πισω με όλα. Μου φευγει άλλα όχι πολύ περιπου 30-40 μετρα...
έχουμε 180 και πατάω και άλλο τον πλησιαζω στα 20 μετρα με βλέπει και γκαζόνει (παιδια τι γκάζι έχει αυτό το αυτοκίνητο...!!!!) εγώ από πίσω... σταθερα και με αξιοπρέπεια...
Καποια στιγμή τα παίρνει και μου φευγει αργά αλλα σταθερά (έχουμε ξεφύγει τελείως αφού πάμε με 220. Σε κάποια στιγμή ο δρόμος έχει μια ελαφρια πολύ ανοιχτή ανηφορική αριστερή. Ο τύπος παίρνει θέση στην κορυφή της στροφής και μπαίνει με όλα... του κερατα λέω ειναι πολύ ανοιχτή αποκλείετε να φύγω και μπαινω με όλα 210-220. παιδια το Ζ είναι παλικαρι....
Για να μην τα πολυλογώ πήγαμε μαλια κουβάρια μέχρι και την αττική οδό σε όλη την διαδρομή τον πέρασα μια φορά (αφού με άφησε να περασω) σε ένα φαναρι σταματήσαμε δίπλα και χαιρετιθήκαμε με ενα σχετικό χαμογελο!

Η εμπειρία ήταν super και ήταν και πιο super γιατί είμασταν και ανοιχτοί και με 220 είσαι στην κυριολεξία στην τσίτα...

Γαμοτο έπρεπε να είχα συναντίσει εκείνο το civic που πέρασε από πανω μου στις κλειστές στροφές της πεντέλης Στην αθηνων-λαυριου θα ήταν σίγουρα αλλιώς....

Γιώργος

MAC Z4
27-03-06, 01:37
Εννοείται ότι κρατήθηκα πίσω του γιατί "σοφά" στις ευθείες δεν έφυγε με καμια 260-270 ( θα μπορούσε αφού έχει γκάζι ουσίας μέχρι τα 250 και μετά καλμάρει μεχρι τα 300 ενώ εγώ έχω μέχρι τα 210-βαριά 220 και μετά κουλαρω μέχρι την τελική μου...)

Ασχετο άλλα η 911 (2005) έχει super κωλαράκι τσαμουκαλεμενο και πανεμορφο...!

Action Man
27-03-06, 01:44
Ωραιος Γιωργο!!!
Το μαθαινεις σιγα-σιγα το οχημα!

DaRk_AnGeL
27-03-06, 01:58
Ώραίος. Σε κάποιες περιπτώσεις η εμπειρία και μόνο... είναι όλα τα λευτά. Πιστεύω οτι για αρκετή ωρα μετα θα είχες το χαζό χαμόγελο της ικανοποίησης.. και ας μη του "έριξες" στην κόντρα..... γιατι δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλα το ταξίδι.
Όπως και να έχει.. well done Και σου εύχομαι περισσότερες τέτοιες συγκινήσεις :)

Φιλικά, Σπύρος

NICK_M3
27-03-06, 08:48
μπραβο φίλε μου.
αξιζε η εμπειρία...
θα δεις σιγα σιγά οτι το μπεμπε σου θα είναι πολλές φορές μαζί σου σε ανάλογες καταστάσεις..

E36M3ZF
27-03-06, 08:51
Ώραίος. Σε κάποιες περιπτώσεις η εμπειρία και μόνο... είναι όλα τα λευτά. Πιστεύω οτι για αρκετή ωρα μετα θα είχες το χαζό χαμόγελο της ικανοποίησης.. και ας μη του "έριξες" στην κόντρα..... γιατι δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλα το ταξίδι.
Όπως και να έχει.. well done Και σου εύχομαι περισσότερες τέτοιες συγκινήσεις :)

Φιλικά, Σπύρος


Και εσυ που τα ξέρεις όλα αυτα ρε κουλίτη? Τα έχεις νιώσει ποτε ?

DaRk_AnGeL
27-03-06, 09:59
Και εσυ που τα ξέρεις όλα αυτα ρε κουλίτη? Τα έχεις νιώσει ποτε ?

My name is Λάδι.. Κού-λάδι.... The rest you know !!!!
:banned:

MAC Z4
27-03-06, 10:46
Ώραίος. Σε κάποιες περιπτώσεις η εμπειρία και μόνο... είναι όλα τα λευτά. Πιστεύω οτι για αρκετή ωρα μετα θα είχες το χαζό χαμόγελο της ικανοποίησης.. και ας μη του "έριξες" στην κόντρα..... γιατι δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλα το ταξίδι.
Όπως και να έχει.. well done Και σου εύχομαι περισσότερες τέτοιες συγκινήσεις :)

Φιλικά, Σπύρος

Από δω και πέρα καμερα στο Ζ ετοιμοπολεμη...!:bananasmi