PDA

Επιστροφή στο Forum : ήρθε η ώρα για αλλαγές? (Ε36 316ι Coupe)


joe
06-04-06, 09:34
Γεια χαρα σε όλους,

παιδια εγω μέχρι πριν απο 2 χρόνια οδηγούσα opel kadett 1.2, οπότε καταλαβαίνεται ότι τώρα κάνω τα πρώτα μου βήματα... τωρα εχω μια πανεμορφη 316ι coupe Ε36 μαύρη του '97 και νομίζω πως ειμαι ετοιμος για "αλλαγές"...

τι είναι καλύτερο?
1)να βάλω πάνω κανένα μοτερ από 320ι (150hp) +αλλαγές ?
2)να βαλω κανένα turbo+ αλλαγές?
ή
3)να δόσω τα λεφτά μου για κανενα μεγαλύτερο (μαμά) από γερμανία
(π.χ. Ζ3 1,9 ή 320ι Coupe) ???

γνώμες δεκτες και στο
jo_alexo@yahoo.com

αντε τα ξαναλέμε
joe

E36M3ZF
06-04-06, 10:15
Γεια σου φίλε.....Επειδή απο το Opel είναι πιστευω μεγάλο βήμα η αλλαγή σου και βεβαια χωρίς να ξέρω τι και αν είχες κανει τιποτα πάνω στο προηγούμενο αυτοκίνητο σου απο θέμα εκδυναμωσης του κινητηρα , έχω να σου πω πως , ένα απο τα πολύ καλά και αξιόπιστα μοτερ είναι το 320 με τα 150 και το θεωρω ικανοποιητικό αν θέλεις κατι σχετικά δυνατό ώστε να κάνεις τα πρωτα σου βήματα πάνω σε μια bmw. Εάν βεβαια θεωρείς τις οδηγικές σου ικανότητες επαρκείς ( εννοω να έχεις ξανακαβαλήσει ενα γρήγορα πισωκίνητο αυτοκίνητο και κατέχεις το αθλημα ) θα σου φανεί λίγο και σύντομα θα το βαρεθείς..Αν λοιπον εχεις την προαπαιτούμενη πειρα σε πισωκίνητα και σχετικα γρηγορα αυτοκίνητα θα σου προτεινα να βάλεις κατι μεγαλύτερο στην όμορφη....οπως 325 - 328. Σιγουρα ( αν ξαναλέω εχεις την εμπειρία ) θα τα καταευχαριστηθείς.
Προσωπική αποψη βεβαια.....ιεροσυλία τα τουρμπα και τετοια σε BMW
Αντε με το καλό να κανεις ότι κάνεις και ευχομαι να το ευχαριστηθεις απολυτα αλλα πάντα με προσοχη.