PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΜW 330i vs XONDA CIVIC TYPE R


Christos 330i ///M
07-04-06, 22:13
Χαιρεται...
Εχθες καθως εφευγα για νανακια μετα απο μια πολυ ωραια νυχτα διασκεδασεις εδω στην θεσσαλονικη μαζι με τον κολητο μου ΒΜWδακιας και αυτος φυσηκα και γυρο στεις τεσσεραμιση το πρωι καθως διασχιζαμε την Τσιμισκη(οδο) ηρεμοι,σοβαροι και οραιοι σκαει διπλα μου ενα XONDA CIVIC TYPE R.
Με μαυρα τζαμια κατι λαμπες απο κατο μπλε εξατμηση χουνι για βαβουρα ηχοσυστημα κατεβαζμενα λιγο τα τσαμια για να ακουγεται το μπασο κ.τ.λ κ.τ.λ.....
Μεσα δυο τυποι καλη ωρα σαν εμενα με τον φιλο μου ο οδηγος του χοντα σκιλιαζε εψαχνε αφορμη για μετρημα ωσπου να βγουμε απο την Τσιμισκη ειμουν νορμαλ...
Το χοντα κολημα απο πισω μου με συνεχους κοφτες ειχε και μια κ@λ@εξατμηση με ζαλησε με τα πολλα βγαινουμαι περιφεριακο στον δρομο για Κατερινη τελευταιο φαναρι και ετοιμαζωμαι βγαζω αντισπιν ερχεται διπλα μου...
Το μαρσαρισμα στο φουλ κουμπονω πρωτη ξεκιναμε ο κολως μου πηγενε σαν χαζος κανει το μπαμ σαν προστινοκινητο και ειναι μπροστα μου μισο φτερο,κουμπονω δευτερα παλι τον μαζευω στο χαλαρω και λιγο μπροστα του κουμπονω στα καπακια την τριτη και η διαφορα γινεται αισθητη...
Δυομιση αμαξια και ανοιγα στα τρια στα 160 κουμπονω και την ταταρτη και αρχισε το παιχνιδι ανοιγω ως τα 200 και τον περιμενω ερχεται πισω μου ανοιγω τελικη τεταρης 220 πεμτη κατευθειαν το χοντα ως τα 225 τον αφησα να ερθει διπλα μου οπου και τερματησε μαλλον γιατι στα 250 που τελικιασα πολυ πριν στριψω για Ευζωνους τον εβλεπα με τα κυαλια καλο το χοντα αλλα για βαβουρα το θεορουσα δυσκολο λογου βαρος διοτι ειναι πολυ ποιο ελαφρυ και λογου VTEC αλλα οταν απλωσα το εξακυλινδρο και τα 231 τα ξεχασα ολα....Μετα χτυπαω και δυο τοστακια και η βραδυα εκλεισε με ενα χαμογελο ως τα αυτια............. ΝΕΝΙΚΙΚΑΜΕΝ ..................

kastorianos88
07-04-06, 22:21
ετσι ψιλε μου οι γιατι και δω προς τα πανω μας το παιζουν μαγκες με κατι σεατακια κτλ κτλ
ΜΡΑΒΟΟ!!!!!!!!!!!!!ΟΕΕΕΕΕΕΕΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ!!!ΔΩΣΤΕ ΓΚΑΖΙΑ ΣΤΟ ΛΑΟΟ

DaRk_AnGeL
08-04-06, 07:12
Καλα του κανες.. αφου τον έτρωγε βραδιάτικα να το πιεί το τσαγάκι... Καλως του το κέρασες :)
Είπαμε ωραίο, γρηγορο και ωραία στημένο αυτοκίνητο το Type-R αλλα... μην καβαλάνε και καλάμι. Κοντεύουν να γίνουν σαν τους οδηγούς των RX8... Έλεος δηλαδή.

Υ.Γ. Αν μπορείς βάζε και σημεία στίξης για να κάνεις το κείμενο λίγο πιο ευανάγνωστο :)

Φιλικά, Σπύρος

Kostas Christ
08-04-06, 09:45
Ετσι για να δουν οι γιαπωνεζικοι κουβαδες τι κανουν τα ΒΜW.

konc
08-04-06, 10:28
...μαρσαρισμα στο φουλ κουμπονω πρωτη ξεκιναμε ο κολως μου πηγενε σαν χαζος κανει το μπαμ σαν προστινοκινητο και ειναι μπροστα μου μισο φτερο...

Εύγε!
Να ρωτήσω όμως κάτι? Γιατί έχω την εντύπωση ότι τα πισωκίνητα ξεκινάνε καλύτερα? (βαραίνουν οι πίσω τροχοί από την εκκίνηση, ενώ στα προσθιοκίνητα ελαφραίνουν οι κινητήριοι και σπινιάρουν πολύ)

e39_528
08-04-06, 12:28
BRAVO φιλε 330,εγω νωμιζο κατι χοντακια,φιατακια,ραλακια κ.τ.λ ειναι αμαξια φαναριων και τιποτα παραπανω!οεο

Xeno-318is
08-04-06, 12:37
Μπραβο και συνχαρητηρια...!!
Μπραβο πραγματικα γιατι η κοντρα ηταν δυσκολη και γιατι το χοντακι μπορει νανε μονο 200 αλογατα...ΑΛΛΑ: ειναι πουπουλο (σε σχεση με τα κιλακια τις μπουμπουκας) και εχι κιαυτο το τρισκαταρατο το v-tec πουχει κλισει πολλα σπιτια!! Και παλι ευγε για το τσαι με γευση "περιφεριακου" αλλα μη τα ισοπεδονουμε ολα οτι το Type-R ειναι κουβας κτλ.
Δυστυχως για πολλους απο εμας (κατω απο 3λιτρους δηλαδη) η καταληξη στην θεση του Ghristos θα ηταν πολυ δυσαρεστη....
Φιλικα Ξενοκρατης

Christos 330i ///M
08-04-06, 17:49
Πραγματικα δεν ειχα καθολου ορεξη για κοντρες αλλα με εφτασε στο αμην ο ατιμος με εφυγε γιατι σπινιαριζε η πρωτη μου μετα ομως ολα πηγαν δεξια...
Τον εδιξα οτι υπαρχει και καποια ιεραρχια και να μην υποβαθμιζουν κανενος αυτοκινητο γιατι δεν ξερει κανεις τι κρυβει απο κατο και ετσι ολα ειναι πιθανα....
Παντως πολυ το γουσταρα γιατι πριν την μετατροπη ημουν 318 (118) και μου την λεγανε μερικοι τωρα ομως???παιρνω το αιμα που μου πηρανε πισω...
Και ενα παραπανω με χαλασε η ειρωνια εχω TYPE R και καλα....!!!!

Black5
10-04-06, 09:07
Εύγε!
Να ρωτήσω όμως κάτι? Γιατί έχω την εντύπωση ότι τα πισωκίνητα ξεκινάνε καλύτερα? (βαραίνουν οι πίσω τροχοί από την εκκίνηση, ενώ στα προσθιοκίνητα ελαφραίνουν οι κινητήριοι και σπινιάρουν πολύ)

'Ετσι είναι!

Dark_Niaou
10-04-06, 11:33
επρεπε να του πεις σταμάτα για να τον κεράσεις και κανένα τσαγάκι απο το μαγαζι με τα τοστακια.... χιχιχι ΕΥΓΕ!!

GEORGE36
10-04-06, 12:25
αυτά είναι ...

πάντα τέτοια ... ! κεράστε και κανα τσαγάκι γαι μας τους αδύναμους .

Christos 330i ///M
10-04-06, 20:05
Δεν ηρθε απο τα μερη μου: πηγε ευθεια για Κατερινη αν ακολουθουσε πολυ ευχαρηστως θα του κανε πολυ καλο ....!!!:yipee: