PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζ3 Μ Coupe


Kostas Christ
14-04-06, 13:50
Το αυτοκινητο αυτο με την αμφιλεγομενη αισθητικη ειναι το τελειο αυτοκινητο για καποιους και το χειροτερο για τους υπολοιπους.
Εσεις σε ποια κατηγορια ειστε;

Εγω παντως το λατρευω ισως περισσοτερο και απο την Μ3 Ε46 το αυτοκινητο που με εκανε να ασχοληθω με BMW.

Panoz
14-04-06, 13:52
Αυτό ήταν το αυτοκίνητο που ήθελα να φέρω απο Αμερική όταν τελικά έφερα το Μ3 Ε46. Τρελλό εργαλείο...ειδικά στην τελευταία εκδοχή του με το μοτέρ του Ε46 Μ3.....θέλω ένα σε Estoril Blue παρακαλώ!

Fanatic
14-04-06, 14:00
Οτι και να πω ειναι λιγο...το θελω...και καποια στιγμη θα παρω ενα Z3 coupe...εστω και 2,8...

Spyros
14-04-06, 14:05
Εκτος απο θεμα δυναμης κλπ..κλπ, βρε παιδια!!!!!!!! σαν το παπουτσι του γκουφι ειναι...............

Elias_Z3
14-04-06, 14:08
Αυτο το αυτοκινητο το θελω! Ελπιζω να το παρω καποια στιγμη μαζι με τον Στελιο:cheers:

Fanatic
14-04-06, 14:09
Για φωτο και πληροφοριες μπορειτε να μπειτε www.368s.com

Manos_RC
14-04-06, 14:10
Αυτο το αυτοκινητο το θελω! Ελπιζω να το παρω καποια στιγμη μαζι με τον Στελιο:cheers:

Σοβαρο αμαξι θες εσυ...:rofl2: :ban:

Xeno-318is
14-04-06, 14:18
M'αρεσει αρκετα σε σημειο που το "γαλοτσε" σχημα του δε με ξενιζει καθολου...Βεβαια αν το δηλημα ηταν μεταξυ Ζ3Μ και Ζ4Μ....η πλαστιγκα κλινει προς το Ζ4Μ..Κατα πολυ κιολας!!
Αλλα δηλωνω πως ειμαι κιεγω απτους πειραγμενους που μου αρεσει!!
(Στελιο αμα το παρεις πρωτος, θα με πας μια βολτα ρε φιλε?!?!)

Fanatic
14-04-06, 14:23
Ι οwn this thread!!Μερικες φωτο...

Panoz
14-04-06, 14:27
Τούμπανο το εργαλείο!!

http://www.mobile.de/SIDpX9m.Cvd4B-Ld6ZLH8I.iQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1145020982A 1Iindex_cgiD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B23%81S-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_ypr~BSRA6D1100B51D3500BGNCPK WA0HinPublicA2A0A0A0I250000000/cgi-bin/da.pl?sr_qual=GN&top=19&bereich=pkw&id=11111111200842021&

Strax
14-04-06, 14:47
Οδηγικά λένε όλοι τα καλύτερα λόγια. Αλλά αυτή η εμφάνιση δεν καταπίνεται εύκολα!

Action Man
14-04-06, 15:43
Οχι!!Αντε γεια στο παππουτσι!!

STR
14-04-06, 15:46
Οδηγικά λένε όλοι τα καλύτερα λόγια. Αλλά αυτή η εμφάνιση δεν καταπίνεται εύκολα!
Οχι απλα δεν καταπινεται,αλλα καθεται και στο λαιμο.sorry στους λατρεις αλλα δεν μου αρεσει οπτικα τουλαχιστον.

Geo_3D
14-04-06, 15:49
Ναι για τον κινητηρα,οχι και τοσο για το look.M'αρεσει,αλλά δεν κοβω και φλεβα
Αρα,ουτε κρυο,ουτε ζεστη

Panoz
14-04-06, 15:54
Η εμφάνιση είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.....μόλις όμως το οδηγήσεις το εργαλείο (δεν έχω οδηγήσει πιό φουντωτικό BMW μέχρι σήμερα) ξεχνάς τα πάντα!

lefos-WRX
14-04-06, 16:02
Εγω το γουσταρω γιατι αν και δεν ειναι ομορφο (εμενα παντως μου αρεσει αρκετα), ειναι τουλαχιστον διαφορετικο απο οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει.

Kostas Christ
14-04-06, 16:03
Εμενα παντως μου αρεσει πολυ εμφανισιακα. Πολυ περισσοτερο μαλιστα απο πιο καινουργια μπανγκλοκατασκευασματα. Ειναι και κοντο θα πρεπει να ραβει στο δρομο...

Action Man
14-04-06, 16:21
http://img118.imageshack.us/img118/4354/webcam6ra.th.jpg (http://img118.imageshack.us/my.php?image=webcam6ra.jpg)

MrZ
14-04-06, 18:25
http://img118.imageshack.us/img118/4354/webcam6ra.th.jpg (http://img118.imageshack.us/my.php?image=webcam6ra.jpg)
Προτιμώ το μάυρο στα αριστερά της φωτό...έστω το περτικαλί στο βάθος :chair:

Fanatic
14-04-06, 23:33
Εμενα παντως μου αρεσει πολυ εμφανισιακα. Πολυ περισσοτερο μαλιστα απο πιο καινουργια μπανγκλοκατασκευασματα. Ειναι και κοντο θα πρεπει να ραβει στο δρομο...


Παντως απο ενα βιντεακι που εχω με τον Bangle να μιλαει για M Coupe καταλαβαινω οτι εβαλε ΚΑΙ αυτος το χερακι του....χιχιχι...

Μερικα ακομα: Oταν βγηκε το 98 ειχε το πιο στιβαρο πλαισιο απο ολα οσα ειχε βγαλει η BMW και ακομα και σημερα θεωρειται ενα απο τα καλυτερα πλαισια...σε αντιθεση με το ανοιχτο που εχει ενα απο τα χειροτερα...

Ειναι ενα απο τα λιγα BMW που δεν βγηκε στην παραγωγη για εμπορικους λογους αλλα καθαρα σαν αυτοκινητο cult.

Οπως λενε και οι Αμερικανοι...LOVE IT OR LEAVE IT...

Kostas Christ
15-04-06, 07:16
LOVE IT .......

E36 RULES!!
19-04-06, 20:55
ΧΑΧΑΧΑ... "αντε γεια στο παπούτσι!!! χοχοχοχοχοχιχιχιχιχιχχεχεχεχεχε... τί έκφραση είναι αυτή ρε αδερφέ???? Χαχαχα... ΚΟΡΥΦΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑ...


Μάρέσει πολύ!!!! Έχω δεί κιόλας live στο Βερολίνο!!!

steliosx
28-04-06, 16:07
γ*μ*ει το εργαλείο. thumbs up

Magda325
29-04-06, 12:23
είναι κακάσχημο....απλά...

Fairytale
29-04-06, 23:53
Από ιδίαν εμπειρία (το καβαλήσαμε και αυτό χι,χι,χι):

είναι αρκετά πιο ευκολοχώνευτο live, οι fotos δεν το κολακεύουν...
από M-POWERfanatic:
Oταν βγηκε το 98 ειχε το πιο στιβαρο πλαισιο απο ολα οσα ειχε βγαλει η BMW και ακομα και σημερα θεωρειται ενα απο τα καλυτερα πλαισια...σε αντιθεση με το ανοιχτο που εχει ενα απο τα χειροτερα...
Ισχύει, οι λόγοι είναι προφανείς...
από Kostas Christ:
Ειναι και κοντο θα πρεπει να ραβει στο δρομο...Δεν φαντάζεσαι τι κάνει σε Ε36 Μ3...
από Panoz: μόλις όμως το οδηγήσεις το εργαλείο (δεν έχω οδηγήσει πιό φουντωτικό BMW μέχρι σήμερα) ξεχνάς τα πάντα!Μάλλον είσαι υπερβολικός (αν και η πίσω ανάρτηση δεν είναι και "state of the art"...), αλλά μ' αρέσεις!!! Α ναι, φαντάζομαι έχεις ήδη αλλάξει γνώμη... οι Σέρρες φέτος θα πρέπει φέτος να σου χαράχτηκαν στο μυαλό ανεξίτηλα!!! 10 κύλινδροι είναι αυτοί...
C U out there

Panoz
02-05-06, 09:10
Μάλλον είσαι υπερβολικός (αν και η πίσω ανάρτηση δεν είναι και "state of the art"...), αλλά μ' αρέσεις!!! Α ναι, φαντάζομαι έχεις ήδη αλλάξει γνώμη... οι Σέρρες φέτος θα πρέπει φέτος να σου χαράχτηκαν στο μυαλό ανεξίτηλα!!! 10 κύλινδροι είναι αυτοί...
C U out there

Δεν υπερβάλλω! Μπορεί να έχει ανάρτηση Ε30 αλλά η αίσθηση που σου δίνει είναι αλλού! Όσο αφορά τις Σέρρες έχεις δίκιο!

Panoz_335i
08-01-07, 18:05
Παιδια ωραιο ειναι ...αλλα δεν χωραω μεσα.

Ειμαι 1,83 (90 κιλα) και δεν μπορω να οδηγησω...αν πεσει σε λακουβα θα σπσω κανενα ποδι απο το στριμωγμα.

Marioz
08-01-07, 23:51
Παιδια ωραιο ειναι ...αλλα δεν χωραω μεσα.

Ειμαι 1,83 (90 κιλα) και δεν μπορω να οδηγησω...αν πεσει σε λακουβα θα σπσω κανενα ποδι απο το στριμωγμα.

Ελα ρε...............ειμαι 1.90 (αστα τα κιλα) και πιστεύω ότι είμαι οριακά στο αυτοκίνητο.........στο Ζ3 μου δεν μπορώ με πόδι σηκωμένο στον συμπλέκτη να στρίψω χωρίς να ακουμπάει το πόδι μου στο τιμόνι.........και φυσικά μαγκώνει το χέρι μου..........

Marioz
08-01-07, 23:53
Παιδια ωραιο ειναι ...αλλα δεν χωραω μεσα.

Ειμαι 1,83 (90 κιλα) και δεν μπορω να οδηγησω...αν πεσει σε λακουβα θα σπσω κανενα ποδι απο το στριμωγμα.

Υ.Γ. και προσπαθούσα να καταλάβω πως σου ήρθε να πάρεις 335........χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

oldcarskickass
09-01-07, 00:13
Mαρέσει γιατί είναι άσχημο όσο δε πάει είναι αντισυμβατικό, είναι ΑΛΗΤΕΙΑ είναι καφρίλα είναι ψαγμένο και είναι και μαύρο (εννοώ αυτό που βλέπω στον ύπνο μου). Και αυτά από θέμα εμφάνισης και μόνο γιατί μηχανικά θα είναι σα να spamάρω...

http://mobile.de/SID68E7Nzb6ES0EoJ6Z5fi9vQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ11683016 59A2LsearchPublicD1100CCarW-t-vctpLtt~BmPA1A1B20A1%81W-t-vCaMiMkMoQuSeUnVb_X_Y_x_yposO~BSRA6B13B51D3500Ecou peBGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0C110A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sprache=2&sr_qual=GN&top=1&id=11111111227901206&

beck m power
24-04-14, 22:50
Ξερω πως σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι, εμενα παραμενει ενας απο τους παιδικους αυτοκινητιστικους μου μπεμβεδοερωτες!!!!!!

Καταρχην καλησπερα και χρονια πολλα!!!! Να σας πω την καθαρα αληθεια ποτε δεν πιστευα πως θα μπορουσα να αποκτησω στην Ελλαδα ενα τετοιο αυτοκινητο, ξερετε απαγορευμενα τελωνεια.....ξεπερασμενες εκπομπες ρυπων για εισαγωγη....κλπ.....και εκει που το ειχα ξεγραψει απο το μυαλο μου, και οποτε το εβλεπα σε ξενες αγγελιες να πωλειται μου ετρεχαν τα σαλια και εβριζα το Ελλαδισταν στο οποιο ζουμε!! σκαει αγγελια στο car.gr z3 m coupe με ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ

Τι ηθελαν και μου το εδειχναν!! Αρρωστησα!! δεν μπορουσα να κοιμηθω!! τα βραδια, λεω Αντωνη η το παιρνεις τωρα η ποτε!! δεν ειχα ξανα δει τετοιο οχημα να πωλειται παλι στην Ελλαδα, ουτε καν να κυκλοφορει!!

Τελικα για να μην σας κουραζω, το οχημα αγοραστηκε!!! Η κατασταση του μετρια, αρκετα ταλαιπωρημενη η καροτσα του!!! απο μηχανικα αρκετα καλο!! να σας πω την αληθεια δεν με πειραξε,η τιμη αγορας του ηταν αρκετα καλη!! αρκει που το βρηκα, σιγα σιγα θα προχωρησω στην ανακατασκευη του για να γινει οπως το θελω!!!!

Φωτογραφιες θα ανεβασω συντομα!!

Fanatic
24-04-14, 22:55
Respect!!!! Μεγαλος ερωτας και για εμενα!! Μπραβο σου που εκανες το ονειρο πραγματικοτητα!!!

Το μαυρο η το estoril ειναι??

Φερτο σε καμια επομενη συναντηση!

beck m power
24-04-14, 22:58
Ειναι το εστοριλ υπαρχει και μαυρο?????

Fanatic
24-04-14, 23:00
Ναι ειναι και ενα μαυρο με Ελληνικες! Το δικο σου νομιζω το ειδα πριν κατι βδομαδες εξω απο ενα συνεργειο στην Βαρη.

beck m power
24-04-14, 23:01
Θα το φερω καποια στιγμη!!

Προς το παρον εχει τακαριστει για να αλλαχτει η αναρτηση που φοραγε, και να μπει η δικια του!!
θα ανεβασω φωτογραφικο υλικο αυριο!!

beck m power
24-04-14, 23:08
Το εχω 2 μηνες και κατι μερες και εχω ανεβει μονο μια φορα αθηνα πριν κανα μηνα και παραπανω, αλλα οχι σε συνεργειο στην βαρη!!

Fanatic
24-04-14, 23:10
Ισως ηταν ενα αλλο estoril με Γερμανικες πινακιδες που κυκλοφορει. Την Δευτερα ειδα και ενα μαυρο 2.8...με Ελβετικες, δεν με χαλαγε ακομα και το 2.8....

beck m power
24-04-14, 23:10
Τα φανοποιεια ειχα παρει μπαλα για προσφορες!!! χαχα!!!

Fanatic
24-04-14, 23:12
Το 36αρι παραμενει??

beck m power
24-04-14, 23:15
Παντος το coupe χανει πολυ απο τις φωτογραφιες συνφωνεις?

Στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο muscle car!!! πιο επιβλητικο!!! Το εχω ερωτευτει!!

beck m power
24-04-14, 23:17
Ναι το 36 παραμενει!! σκεφτομαι να το κυκλοφορησω καποια στιγμη στο προσεχως μελλον!!!!

Fanatic
24-04-14, 23:18
Παντος το coupe χανει πολυ απο τις φωτογραφιες συνφωνεις?

Στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο muscle car!!! πιο επιβλητικο!!! Το εχω ερωτευτει!!

Ειναι λιγες οι φωτογραφιες που μπορουν να δειξουν ποσο επιβλητικο ειναι!

Fanatic
24-04-14, 23:18
Ναι το 36 παραμενει!! σκεφτομαι να το κυκλοφορησω καποια στιγμη στο προσεχως μελλον!!!!

Ονειρο! Συλλογη απο S50B32!

beck m power
24-04-14, 23:40
Το z3 δεν εχει σχεση με μ3 ε36 η τουλαχιστον αυτη την αισθηση σου δινει!!

Δεν το εχω δοκιμασει με μ3 ε36 αλλα απο την πρωτη βολτα σου δινει την αισθηση του πιο δυνατου!! πιο ζωηρου αυτοκινητου!! Πατας το γκαζι και πεταγεται!! Ειναι αρκετα πιο ελαφρυ σε σχεση με το 36!!!

Στο μ3 ε36 ανοιγεις δευτερα και καταλαβαινεις το βαρος του, το αμαξι χανει προσφυση και μετα φευγει!!!
Το z3 εχει αλλο πατημα!! Στην ιδια ασφαλτο πεταγεται μπροστα φευγει με αλλον αερα!!!! Την νιωθεις την διαφορα βαρους!!

Βαιβαια δεν εχουν και καμια σχεση σε ανεση!!! Το 36 ειναι λιμουζινα μπροστα στο z3!!

m_power_lunatic
25-04-14, 07:56
Eδω να πω και εγω την γνωμη μου για το Ζ3Μ coupe,ειναι πραγματικα ενα απο τα ελαχιστα muscle cars σε εμφανιση και επιδοσεις προερχομενο απο την Ευρωπη.

Το συγκεκριμενο πηγα και το ειδα για λογαριασμο του Αντωνη πρωτος μιας και ητανε κοντα στο σπιτι μου και ενημερωσα τον Αντωνη για το αμαξι και ειχα κανει και μια βολτα παραλληλα για να διαμορφωσω αποψη, ειναι πανεμορφο και κατα τη γνωμη μου οχι τοσο ταλαιπωρημενο οσο λεει ο υπερ-ψειρας κολλητος μιας και γνωστος τελειομανης και αυτος.

Σε αισθηση στον δρομο το αμαξι δεν εχει σχεση με τιποτα που να εχει σηματακι Ζ3 στο καπω του.....τιποτα ομως,αλλο αμαξι τελειως,ακαμπτο-στιβαρο και ελαφρυ ταυτοχρονα ενω εχει και απουσια τριγμων το συγκεκριμενο και τωρα με την ΟΕΜ αναρτηση θα ειναι ποιημα σε τροχους.

Το ασημι 321 πρεπει να τρωει αρκετο ξυλο Αντωνη οπως ειπες και εσυ απο το Ζ3Μ.Μηχανικα παντως φυσαει το αμαξι,διαφορικα-σαζμαν-ψαλιδια-μοτερ κτλ ειναι αριστο μιας και ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε ασχοληθει αρκετα μηχανικα (εχει και ESTORIL Z3M CABRIO υπερ-βελτιωμενο στην κατοχη του).

Νομιζω αυτο το thread Αντωνη μπορεις να το αφιερωσεις στο αμαξι σου μιας και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει καποιο αλλο στο forum για πολυ καιρο και να ενημερωνεις για εξελιξεις και τις διαφορες λεπτομερειες που το αφορουν για να το γνωρισουμε ολοι μας καλυτερα.

Στελιο σε σκεφτηκα μολις το πηρε ο Αντωνης,θα γουσταρει πολυ ειπα αμα το δει ο Στελαρας που το εχει καψουρα και αυτος.

Fanatic
25-04-14, 09:03
Στελιο σε σκεφτηκα μολις το πηρε ο Αντωνης,θα γουσταρει πολυ ειπα αμα το δει ο Στελαρας που το εχει καψουρα και αυτος.

Αααααααααχχχχχ :love:

https://www.youtube.com/watch?v=zS3T0c5WrF4

oldcarskickass
25-04-14, 10:06
Ομπωωω παρασκευιάτικα...

Καλορίζικο καλορίζικο

Straight six
25-04-14, 10:25
τρελο το οχημα. οσοι το εχουν δει απο κοντα δεν το ξεχνανε... καλοριζικο αντωναρε.

κυκλοφορουσε και ενα μαυρο Ζωγραφου...εχω δει καποια Αθηνα γενικα....

ΤΟ αμαξι με ενα απο τα πιο ακαμπτα πλαισια της bmw.

Fanatic
25-04-14, 10:27
Κοιτα να δεις τι μου εκανε...καθομαι και χαζευω Ζ3 Coupe στο mobile.de απο χθες...

:useless:

Stunt Mike
25-04-14, 13:50
Ειναι το εστοριλ υπαρχει και μαυρο?????

Γιαννης και Ζαχαριας οι ιδιοκτητες?(αδερφια ειναι) κι εχουν κι ενα ιδιο Ζ3 σε cabrio ομως?

Straight six
25-04-14, 14:19
το καμπριο Μ ειναι estoril κομπρεσορ

Fanatic
25-04-14, 14:50
το καμπριο Μ ειναι estoril κομπρεσορ

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=1020&highlight=compressor

Aυτο???

Straight six
25-04-14, 15:06
Ναι απο οσο ξερω, αυτο που ειχε φτιαξει ο τουρκος.
Το εχω πετυχει αρκετες φορες...φαινεται και το κουλερ απο μπροστα.
Να υπαρχει δευτερο δε νομιζω...

Fanatic
25-04-14, 16:43
Παιδια το λεω ΑΜΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ M Coupe να πωλειται σε λογικη τιμη να μου στειλει ενα μηνυμα οπωσδηποτε. Αυτο μου ξεφυγε εντελως...χαλαλι ομως φαινεται το πηρε καποιος που του αξιζει :)

Action Man
25-04-14, 16:48
Παιδια το λεω ΑΜΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ M Coupe να πωλειται σε λογικη τιμη να μου στειλει ενα μηνυμα
:+1::+1:.....

beck m power
25-04-14, 17:15
Γιαννης και Ζαχαριας οι ιδιοκτητες?(αδερφια ειναι) κι εχουν κι ενα ιδιο Ζ3 σε cabrio ομως?

Ναι εγω εχω γνωρισει μονο τον Ζαχαρια αλλα μου ειχε πει πως εχει και αδερφο.
Το z3 το cabrio το εχει και το εχει κανει 600ps, τωρα ειναι σε σταδιο στρωσηματος!!

Straight six
25-04-14, 18:42
Παιδια το λεω ΑΜΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ M Coupe να πωλειται σε λογικη τιμη να μου στειλει ενα μηνυμα οπωσδηποτε. Αυτο μου ξεφυγε εντελως...χαλαλι ομως φαινεται το πηρε καποιος που του αξιζει :)


αν ποτε δει καποιος κανενα αλλο μαλλον θα το παρει αυτος χοαοχαοχαοχαοχ

το φθινοπωρο πουλαγαν ενα 2.8 καπου στη βαρη

paganis
25-04-14, 19:48
καλοριζικο το οχημα! ονειρεμενο αυτοκινητο και η πρωτη μου σκεψη...αν καποιος μου ελεγε διαλεξε ενα αυτοκινητο για ολα...
ειμαστε πολλοι οι καψουρηδες-αρρωστοι με το ζ3 coupe, τελικα...
καλα χιλιομετρα..και φερτο σε καμια συναντηση να το καμαρωσουμε

beck m power
25-04-14, 20:11
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας!!!! Ευχομαι και σε σας οτι καλυτερο!!!

Οσο αναφορα την κυκλοφορια του λογο του οτι το αυτοκινητο εχει βγει απο τον οδδυ, για καποια χρονια ακομα εχει φορο πολυτελειας!!! και αυτο το καθιστα αδυνατο για κυκλοφορια απο την δικη μου
πλευρα!!

Σημερα με ενημερωσε ο αδερφικος φιλος ο Γιαννης ο M POWER LUNATIC για μια τροπολογια που περαστηκε για τα αυτοκινητα του οδδυ και πιο σχετικα για την πρωτη αδεια κυκλοφοριας τους!!!!!

Οποτε αναμονη και ψαξιμο για να δουμε τι θα κανουμε, ελπιζω η bmw Ελλας να μου φτιαξει μια πιστοποιηση οτι το αυτοκινητο κυκλοφορησε για πρωτη φορα το 1998 ωστε να την προσκομισω στην ΔΟΥ.

Stunt Mike
25-04-14, 21:28
Ναι εγω εχω γνωρισει μονο τον Ζαχαρια αλλα μου ειχε πει πως εχει και αδερφο.
Το z3 το cabrio το εχει και το εχει κανει 600ps, τωρα ειναι σε σταδιο στρωσηματος!!

Ναι τα ειχαν φερει καποια στιγμη στην πιστα για να μαθουν λιγο ντριφτ αν και δεν κανανε αυτα τ'αυτοκινητα για τετοια,ετσι οπως ηταν στημενα.Το καμπριο ειχε και καποιο θεματακι με το μοτερ τοτε,δεν πηγαινε οπως επρεπε.Ειχα μπει στο κουπε σου,συνοδηγος.Πενα τα ειχανε,παντως μεσα-εξω....

Vasilis M3
25-04-14, 22:02
Αντώνη εμείς τα έχουμε πει...έχεις 2 εργαλεία στο γκαράζ σου και το ξέρεις!!!Ελπίζω να τα χαρείς όσο τα πωθείς!!!

Υ.Γ. Εγώ έχω δει φωτογραφίες του...ζήλιααααα χαχα :rofl2:

beck m power
25-04-14, 22:19
Βασιλη καλησπερα!!! Εχουμε καιρο να τα πουμε, ελπιζω να ερθω σε αυτην την συναντηση!!!

Εχω ξεχασει πως ανεβαζουν φωτογραφιες και εχω φρικαρει!!!!! Ολο προσπαθω αλλα δεν μου βγαινει!!!!!

HELP!!!!!

Fanatic
25-04-14, 22:59
Post reply
Manage Attachments, τσεκαρε να μην ειναι πολυ μεγαλες οι φωτο.

BMW Power
25-04-14, 23:39
Για τις φωτογραφίες http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=10021

gnx
26-04-14, 09:49
Καλοτάξιδο το παπούτσι! Το είχα κοιτάξει και εγώ αλλά για να το φέρω στην κατάσταση που θα ήθελα έπρεπε να αφιερώσω χρόνο που δέ μου περισσεύει με τίποτα, αλλά και χρήμα.

Μία φωτό που τράβηξα

m_power_lunatic
26-04-14, 12:48
Παντως η τελικη τιμη δεν ειχε καμια σχεση με αυτα που ζητουσε το παιδι εξ αρχης για αυτο και αγοραστηκε με σκοπο να γινει βιτρινα (οποιος εχει δει το 321 του Αντωνη καταλαβαινει) αλλιως δεν θα το επαιρνε καθολου ο Αντωνης μιας και το ειχαμε συζητησει διεξοδικα και βεβαια το παιδι που το πουλουσε ητανε πολυ λογικο και συζητησιμο συνολικα.

Παντως θα ητανε ωραιο διπλα στο Ζ4Μ!!!!!

Straight six
26-04-14, 12:51
καλα η τιμη απλα δεν υπαρχει.....

aggelos_xr
26-04-14, 23:05
Φοήθησα και έγω λιγάκι Αντώνη τότε στην κοπή?Έκανες την προσφορά σου και τελικά έγινε δεκτή.Καλορίζικο το εργαλείο.Πιστεύω ήρθε για να μείνει.

aggelos_xr
26-04-14, 23:07
καποτε το z3m κουπέ το σιχαινομουν.Τώρα το γουστάρω.Όσο γερνάμε τα γούστα αλλάζουν.

Vasilis M3
27-04-14, 09:28
Φοήθησα και έγω λιγάκι Αντώνη τότε στην κοπή?

Καλά άστο εσύ στην κοπή βοήθησες (κατέστρεψες) πολλούς... :rofl2: :rofl2: :rofl2:

beck m power
27-04-14, 12:15
Φοήθησα και έγω λιγάκι Αντώνη τότε στην κοπή?

Ενα μεγάλο ευχαριστω στον φίλο Αγγελο που άμα δεν ήταν αυτός να μου δείξει την αγγελία του ζ3 τότε στην κοπή της πίτας μπορεί να μην το είχα αυτή την στιγμή!!!!

Οντως το διάστημα εκείνο Βασίλη είχα κολλήσει άσχημα με το ε30 σας.

Δεν ήμουν αποφασισμένος στο 100 τις 100 αλλα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά!!!
Και με το που μας δείχνει ο Αγγελος την αγγελία του ζ3, ξέχασα τα ε30 τα ε46 τα ξέχασα όλα!!! Δεν λεω πως το ζ3 είναι καλύτερο απο τα παραπάνω μην παρεξηγηθώ απλά το z3 το mcoupe με είχε στοιχιωσει μια δεκαετία τώρα!!!! Ηταν απλά το αυτοκίνητο των ονείρων μου!!!!!!

Οι εποχές για ανακατασκευες δεν είναι οι κατάλληλες, αλλα όπως είπες και εσυ Αγγελε ήρθε για να μείνει!!!! Πιστεύω σιγά σιγα σε βάθος Χρονου να το φτιάξω!!! Και να το επαναφέρω στην κατάσταση στην οποία θα έπρεπε να βρίσκεται!!!!

Vasilis M3
27-04-14, 12:22
Χαχαχαχα εγώ λέω για την βόλτα με το ///Μωρό του... :banhim:

Fanatic
06-05-14, 13:07
O la la :love:

zografias
07-05-14, 00:56
Το αγαπάμε αυτό το πράγμα ρε γαμώτο...

Straight six
07-05-14, 07:53
γνωμη μου, η μονο σωστη ζαντα ειναι η δικια του. αραχνες και ακτινες το χαλανε πολυ για μενα

BMW Power
07-05-14, 08:04
Να φύγουν όλα τα ντάτσουν like mods

Μόνο original!!!!

Fanatic
07-05-14, 10:00
Καλα ναι original και εγω, πιο πολυ μου αρεσε η φωτογραφια απο καλλιτεχνικης αποψης! Τι ειπα τωρα;;; :p

georgepap
30-05-14, 17:25
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας!!!! Ευχομαι και σε σας οτι καλυτερο!!!

Οσο αναφορα την κυκλοφορια του λογο του οτι το αυτοκινητο εχει βγει απο τον οδδυ, για καποια χρονια ακομα εχει φορο πολυτελειας!!! και αυτο το καθιστα αδυνατο για κυκλοφορια απο την δικη μου
πλευρα!!

Σημερα με ενημερωσε ο αδερφικος φιλος ο Γιαννης ο M POWER LUNATIC για μια τροπολογια που περαστηκε για τα αυτοκινητα του οδδυ και πιο σχετικα για την πρωτη αδεια κυκλοφοριας τους!!!!!

Οποτε αναμονη και ψαξιμο για να δουμε τι θα κανουμε, ελπιζω η bmw Ελλας να μου φτιαξει μια πιστοποιηση οτι το αυτοκινητο κυκλοφορησε για πρωτη φορα το 1998 ωστε να την προσκομισω στην ΔΟΥ.
Καλοριζικο και καλοταξιδο!!!Πραγματι πολυ ωραιο muscle car!!!
Ηθελα να σε ρωτησω-οσον αφορα την αγορα- δεν θα υπαρξει φορος πολυτελειας για εναν χρονο τουλαχιστον εφοσον ειναι το λιγοτερο δυνατον χρονικο διαστημα για να μεταβιβασεις στο ονομα σου?
Ή μηπως υπαρχει τροπος μεταβιβασης με κατατεθειμενες πινακιδες προσπερνωντας τελη και φορο πολυτελειας.
Ελπιζω να μην παραποιησα το ομορφο thread..
Ευχαριστω!!

beck m power
30-05-14, 21:43
Καλοριζικο και καλοταξιδο!!!Πραγματι πολυ ωραιο muscle car!!!
Ηθελα να σε ρωτησω-οσον αφορα την αγορα- δεν θα υπαρξει φορος πολυτελειας για εναν χρονο τουλαχιστον εφοσον ειναι το λιγοτερο δυνατον χρονικο διαστημα για να μεταβιβασεις στο ονομα σου?
Ή μηπως υπαρχει τροπος μεταβιβασης με κατατεθειμενες πινακιδες προσπερνωντας τελη και φορο πολυτελειας.
Ελπιζω να μην παραποιησα το ομορφο thread..
Ευχαριστω!!

Σ'ευχαριστω πολύ εύχομαι και σε σένα ότι επιθυμείς !!
Οσο αναφορά τα τέλη κυκλοφορίας του για το έτος 14 ηταν πληρωμένα απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, τώρα για τον φόρο πολυτελείας αν το μεταβιβάσεις και καταθέσεις αμέσως πινακίδες δεν σε πιάνει φόρος απ' όσο ξέρω!! Εγω προσπαθώ με κάποιον διεκπεραιωτη μήπως και βγάλω άκρη με τον φάκελο του αυτ/του ο οποίος βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη!!
Αυτά τα ολίγα!!!

318is
17-12-14, 15:52
Το αυτοκινητο ειναι απλα τουμπανο.... βαρβαρο...μυωδες.... brutal....πως να το πω...?
Μια φορα εχω δει Z3 Μ Coupe στη Θεσ/νικη... Ενα μπλε
Περναει στο δρομο και φωναζει ..."Σας γ@μ@ω ολους"...
Ομως ειναι λιγο αμφιλεγομενη η αισθητικη του... Μεχρι και Ζ3 station wagon το εχουν χαρακτηρησει... Ομως εγω το καραγουσταρω...