PDA

Επιστροφή στο Forum : 328 Vs Rx8 Cosmo Vs....Αντε πάλιιιιιιιι....


E36M3ZF
19-04-06, 21:46
Γυρνόντας λοιπόν πριν λίγο ( απόγευματάκι 19/4/06 ) απο τα Μέγαρα όπου είχα πάει για δουλειά και συγκεκριμένα στην Πάχη....ένα όμορφο και γρήγορο Rx8 Cosmo :party: βρέθηκε στην ρότα μου καθώς μπήκα στην Αττική οδό ( Ξέρω πλέον πως ήταν Cosmo γιατί είδα την ηλιοροφή του , το Challenge δεν βγαίνει με ηλιοροφή...εκτός αν είναι παραγγελία αλλά για να έχει το σηματάκι γνωστής μάντρας πίσω απίθανο το κόβω να ήταν Challenge ).... Αμεσως έκανε δεξιά καθώς ή μεγάλη σκάλα των φώτων μου τον παρακάλεσε ευγενικά και πέρασα μπροστά. Αυτό μάλλον δεν ήταν αυτό που θα ήθελε ο φίλος με το γκρι Mazda και αποφάσισε να ακολουθήσει. Με ξέρετε όμως....δεν είμαι και εγώ κανένας που θα κάνω δεξιά επειδή κάποιος πλησιάζει.....Κατέβασμα 4η , γέμισμα , αλλαγή 5η και αντε γειά αλλά όχι σε τραγικα επίπεδα.... και τι εννοώ ? μέχρι τα 200χλμ δεν μπορούσα να του κάνω διαφορά....είμασταν σχεδόν με σταθερή διαφορά αλλά πάνω απο τα 200 τα πράγματα άλλαζαν....Βρέθηκα να τον βλέπω απο τον καθρεφτη μου σαν μια γκρί κουκίδα με αναμμένα φώτα ώσπου βρεθηκε μπροστά μου ο Μικαελ Σουμάχερ με το αυτοκίνητάκι του όπου είχε ρίξει αγκυρα τερμα αριστερά και όταν το κοντέρ περνούσε τα 100χλμ η συζηγός που προφανώς καθότανε δίπλα του σήκωνε απειλητικά το χέρι της και το έριχνε με βία στον σβέρκο του.Τι και αν έπαιξα μια τα φώτα...τι και αν η μία έγιναν 2, ο Μίκαελ " αγρόν υγόραζε " . Αυτή ήταν η ευκαιρία του υπερβολικά δυνατού Mazda :rofl2: , που όπως λέει και η διαφίμηση .." Όλα τα άλλα αυτοκίνητα είναι απλός εμπόδια " ( ναι αυτό ήταν το Νιssan μπροστά απο μένα και πολύ πιο μποροστά απο αυτόν, δίκιο έχει λοιπόν η διαφίμηση ) να κάνει αυτό που απεχθάνομαι....προσπέραση απο δεξιά. Το απεχθάνομαι μεν αλλά δε ο Μικαελ μπροστά αν και τελικά κρατούσα επίμονα το χέρι μου πατημένο στην κόρνα και τερμα οι προβολείς , οπότε να και γω απο δεξιά να προσπερνάω και να καντιλίαζω μέσα μου τον Μικαελ που δεν θα ήταν λιγότερο απο 70 ετων. Δεξια λοιπόν και βουρ για το Rx 8 που είχε κάνει διαφορά όχι όμως τετοια που να μην το πιάσω....Όταν όμως το έπιασα ήταν ήδη αργά γιατι τα διόδια ήταν ακριβώς μπροστά μας. Έκατσα λοιπόν απο πίσω του θέλοντας να του δώσω και καλά το μύνημα πως " εεε εδώ είμαι πάλι....δεν εφυγες....ήρθα " Πληρώνει λοιπόν το τιμημα των διοδίων και ξεκινάει με λύσσα όπως ακούστηκε....η όμορφη κοπελιά όμως στο ταμείο των διοδίων ....... 5€ - 2,70€ =......μμμμμμ 2,30€ ? Μάλλον.....Τελιώσαμε λοιπόν το ζήτημα και την καθυστέριση και για πρώτη φορά δεν είπα καλό απόγευμα αν και μου το είπε αυτή....Με επιασε και μένα λυσσα ρε αδελφε....Μα να το χάσω τώρα που το βρήκα ? Λύσσα λοιπόν ..... και μετά την ΕΚΟ νατός αριστερά...." Πελάαααααααααατη μου ....σουυυυυυ'ρχομαιιιιιιιιιιι " ..... μεχρι το σκασιμο της ανηφοριάς και την είσοδο στο τούνελ εγραφε 210 το κοντερ μου και ο φίλτατος θαυμαζε τα οπίστια της μπουμπους μου......Δε βγαίνοντας πάλι η γκρι κουκίδα με τα αναμμένα φώτα βρέθηκε στον καθρεφτη μου.....Μεγάλη η διαφορά πλέον....ΑΜΑΖΕΥΤΗ.....Αλλά να η κουκίδα κάνει δεξιά....ένα ασημί κουκιδάκι με αναμμένα και αυτό φώτα κάνει την εμφανισή του.....Μα τι να είναι.... " Δεν κάνω δεξιά αν δεν δώ και σιγά μη με φτάσει " λέω και κοιτάζω το κοντέρ. 240 με 250 έδειχνε εκείνη τη στιγμη και μέσα μου νιώθω την ικανοποίηση του πλέον γρήγορου στην αριστερή λωρίδα της Αττ. οδού μέχρι που η ασημί κουκίδα είχε κολλήσει πίσω μου και ενα " ΜΠΑΦ " απο τους προβολέις με υποχρέωναν να κάνω δεξιά.... Μα τι ειναι αυτό πάλι διερωτήθηκα.....Και τι ήταν ? τι ήταν .....Ε ΝΑΙ ASTON MARTIN .....DB 7 Vantage Cabrio αυτή τη φορά. Με το που έκανα δεξιά και με πλέυρισε...όχι ότι πρόλαβα να δώ πολλά αλλά ένας θεσπέσιος ήχος κάλυψε για άλλη μια φορά τα πάντα μέσα στο αυτοκίνητό μου ....ΓΡΡΡΡΡΡΡΡΟΟΟΥΥΥΥΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ και χάθηκε........Τι να πατάω να πατάω και να μην έχω άλλο.....τι να κοπανάω το τιμόνι ......ο αλητήριος τίποτα......μα να μην φρενάρει να τον περάσω ? Ντροπή.....Απο λίγο μετά το τούνελ που με πέρασε μέχρι και την έξοδο για Λαμία ή διαφορά ήταν ...... κοντά στα 6 δεξαμενόπλοια....αντε και 2 Jumbo Jet μαζί ..... Ασε δε που στην Αθηνών Λαμίας δεν κατάφερα να τον δώ πουθενά..... Έλα μου όμως που στον Λαινόπουλο είχε κίνηση στην είσοδο και νατος ο φίλος μας..... Ε τώρα φίλε....δεν μπορώ.....θα βγάλω το κινητό μου να σε βγάλω φωτογραφία..... Τσακ Τσουκ Τσακ....και να 'σαι.....
Που θα μου πάει ρε.....δεν θα κερδίσω το Τζόκερ? Τότε θα γίνω και εγώ αφεντικό και ποτέ δεν θα ξέρω τι έχω........ :sleeping:

E36 RULES!!
19-04-06, 22:03
Χαχαχαχαχα... Τί να σου πω ρε φίλε... Σε κυνηγάνε τα Aston Martin...!!!!!!!!

E36M3ZF
19-04-06, 22:27
Χαχαχαχαχα... Τί να σου πω ρε φίλε... Σε κυνηγάνε τα Aston Martin...!!!!!!!!


Ναι μωρέ οκ....Πόσες είναι ακόμη ? Είναι η Laqonda, η V8 Vantaqe, η Viraqe , η DB S , η Volante , η DB 4 του Τζέημς , η DB 5 :wub: , η DB 6 , με DB 9 λογαριαστηκαμε , η Vanquish :bowdown: .....εεε αυτές ξέρω.....Ας με περάσουν..... Rx 8 :rofl2: όμως.... ΛΑ..... Δεν θα γίνει , ακόμη τουλάχιστον, και ΠΑΝΤΑ για μαμά μιλάμε έτσι ?

M535 E28
19-04-06, 22:44
βρε κώστα πόσα άλογα έχουν οι αναθεματισμένες aston martin???
μήπως το πρόβλημα είναι το αμάξι σου????? χαχαχαχαχαχααχαχαχχα
θα τσαγιάσω μία στην υγειά σου!

E36M3ZF
19-04-06, 22:51
βρε κώστα πόσα άλογα έχουν οι αναθεματισμένες aston martin???
μήπως το πρόβλημα είναι το αμάξι σου????? χαχαχαχαχαχααχαχαχχα
θα τσαγιάσω μία στην υγειά σου!


Αστα Στεφανε....Αν δεν κάνω λάθος αυτή ήτανε πάνω απο 340....

M535 E28
19-04-06, 22:54
είναι βαρύτερη από εμένα...την έχω σου λέωωωωωω

E36M3ZF
19-04-06, 23:09
είναι βαρύτερη από εμένα...την έχω σου λέωωωωωω


Σου ευχομαι να δοκιμάσεις λοιπον ώστε να γραφουμε μαζί μετά postακια και να παρηγορούμε ο ένας τον άλλον μετά......:banghead:

M535 E28
19-04-06, 23:16
χαχαχαχχαχ
η db9 εχει πάνω από 500 άλογα πάντως...

ANDREAS
20-04-06, 09:03
Περαστικα Κωστα, αλλα ειναι ενα τσαι το οποιο σε κανει περηφανο να το πινεις γιατι ετσι κι αλλιως ειναι πολυ δυσκολο να πετυχεις τετοιο αμαξι συχνα στο δρομο ( δεν εχει επιτυχια το αμαξι αυτο δεν κυκλοφορει πολυ).:nutkick: :pimp:

PANOSAG
20-04-06, 11:31
Kώστα, άλλη μια απαιχτη αφήγηση !!!!
Μήπως είχες ανοιχτή την κουκουλα? Γιατί αν ναι αυτό φταίει!!!!!!!

Elias_Z3
20-04-06, 13:20
Κωστα αντε παρε ενα Aston Martin και μετα θα σε περνανε Εnzo & GT3!!!!!!!!!!

NICK_M3
20-04-06, 18:21
οκ...την επόμενη φορά που θα είσαι κάπου στον δρόμο πάρε κανα τηλ να δούμε και μεις κανένα απο κοντά...
οσο για το rx8 πάλι τα ίδια κάνεις ρε παλιάνθρωπε?????αφού ξέρεις οτι οι ανθρώποι που τα έχουν νομίζουν οτι πήρανε κανα supra... γιατί τα στεναχωρείς τα παιδιά μονίμως????την επόμενη φορά που θα σε δώ θα σε μαλώσω!!!!!
κακό παιδί!!!!

e39_528
20-04-06, 19:17
Παντος εισαι τυχερακιας!σου τυχενουν ολο αμαξαρες μπροστα σου.....

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
25-04-06, 05:38
Κωστή καλό κουράγιο αδερφέ! Άντε και με γιούγκο άλλη φορά!!! χαχ αχα

E36 RULES!!
02-05-06, 13:46
Toυλάχιστον μαμάς τα ΡοΧι... Θα σου δώσω το Mini Cooper bimoto που θα έχω σε... 8 χρόνια να κερνάς άπλετο τσάι.... :) :) :)

Kostas Christ
02-05-06, 14:24
Δεν πειραζει οταν θα παρω το Μ6 μου θα παμε και θα τους πατησουμε ολους για εκδικηση.

Fairytale
04-05-06, 02:02
Φίλε, γιατί εμένα η φάση με τα Aston Martin μου κάνει για preview από τα μελλοντικά σου αυτοκίνητα..?
Βρε μην το έχεις πάρει ήδη και πας να μας το φέρεις λάου-λάου..?
Ακόμα χειρότερα μην είσαι ο James Bond..?
Και για να μην ξεχνιόμαστε... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=65261#post65261
C U out there

E36M3ZF
04-05-06, 09:28
Φίλε, γιατί εμένα η φάση με τα Aston Martin μου κάνει για preview από τα μελλοντικά σου αυτοκίνητα..?
Βρε μην το έχεις πάρει ήδη και πας να μας το φέρεις λάου-λάου..?
Ακόμα χειρότερα μην είσαι ο James Bond..?
Και για να μην ξεχνιόμαστε... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=65261#post65261
C U out there


Σσσσσσσσσσστττ.....Κρύβε λόγιαααααααααα.....Δεν θα ξαναπεράσω να σε πάρω με την Vanquise αφού με κάρφωσες......Αφού σου είπα...Λαου λάου η δουλειά....τι είναι αυτά τώρα? Ούτε την Ζ8 μου θα σου ξαναδανείσω.....Φσσσσσςςςςςςς

millionairesteam
04-05-06, 09:41
γιαυτο θα πουλησω το ρολοι για να παρω..........M5!!!!!!!!!!!!!!!!!κι υστερα μου λετε εμενα γιατι δεν μου φτανουν τα 400;;;;