PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε36 318i 4πορτο Vs Merc 200E compressor


Dark_Niaou
04-05-06, 20:56
"Ηταν Σαββατόβραδο.... ".... Καμία σχέση!!
Ηταν σήμερα το απόγευμα στην Κηφισίας στο υψος του Ψυχικού, όταν κολημένος στην κίνηση στο ρεύμα πρός το κέντρο, μου έρχεται από δεξιά μια ολοκαίνουρια Merc της οποίας οδηγός ήταν ένας κουστουμαρισμένος, ψυλομύτης ΚΥΡΙΟΣ, ο οποίος προσπαθούσε να κινηθεί επι του λεωφορειοδρόμου και βλέποντας τον τροχονόμο μπροστά του ερχεται και στριμωχνεται σχεδόν απάνω μου, χτυπόντας τον καθρέπτη μου και βάζοντας την μουρη του αυτοκινήτου του μπροστά μου για να με πιέσει να τον αφήσω....:nono:
Οπότε τσαντισμένος από την κίνησή του και με τον τρόπο που με κοιταζε, απλά άφησα το φρένο στο αυτόματο 36άρι μου και του εδωσα μια στην πόρτα του:woowoo:
Ετσι όπως τον ακούμπησα δεν κινηθήκαμε καθόλου. Τα 2 αυτοκίνητα σταματημένα το ένα πάνω στο άλλο... Οπότε ο οδηγός του Merc δεν μπορούσε να βγεί από την πόρτα του και έκανε τον "γύρο".... Ερχεται έξαλλος και μου βάζει τις φωνές λέγοντάς μου: "Καλά δεν βλέπεις ότι σε έκλεισα;;;;" Τότε του απαντώ..... Ααα με έκλεισες κιόλας... Το παραδέχεσαι...."
Δώστε μου κύριε λοιπόν τα στοιχεία σας για να μου κάνετε δήλωση!!:+1:
Εμένα δεν μου έκανε καθόλου ζημιά ενω της Merc βούλιαξε η πόρτα...
Προσωπικά και γενικά ειμαι ένα ήρεμο άτομο, όπως όλοι ξέρετε.... αλλά όταν καταλαβαίνω ότι ο άλλος προσπαθεί ενώ ειναι λαθος, να με κοροϊδέψει τότε..... Τα παίρνω άγρια.... Πρέπει να το κοιτάξω λέτε;

Fanis
04-05-06, 21:25
ΜΠΡΑΒΟ...ΕΥΓΕ!!!! :dblthumb2

Του άξιζε και με το παραπάνω....το ίδιο αντιδρώ, γενικά είμαι ευγενικός και παραχωρώ αρκετές φορές προτεραιότητα...αλλά όταν πάνε με το έτσι θέλω να μου μπούνε φορτώνω!:icon11: :icon02:

sheriff
04-05-06, 21:28
"Ηταν Σαββατόβραδο.... ".... Καμία σχέση!!
Ηταν σήμερα το απόγευμα στην Κηφισίας στο υψος του Ψυχικού, όταν κολημένος στην κίνηση στο ρεύμα πρός το κέντρο, μου έρχεται από δεξιά μια ολοκαίνουρια Merc της οποίας οδηγός ήταν ένας κουστουμαρισμένος, ψυλομύτης ΚΥΡΙΟΣ, ο οποίος προσπαθούσε να κινηθεί επι του λεωφορειοδρόμου και βλέποντας τον τροχονόμο μπροστά του ερχεται και στριμωχνεται σχεδόν απάνω μου, χτυπόντας τον καθρέπτη μου και βάζοντας την μουρη του αυτοκινήτου του μπροστά μου για να με πιέσει να τον αφήσω....:nono:
Οπότε τσαντισμένος από την κίνησή του και με τον τρόπο που με κοιταζε, απλά άφησα το φρένο στο αυτόματο 36άρι μου και του εδωσα μια στην πόρτα του
Ετσι όπως τον ακούμπησα δεν κινηθήκαμε καθόλου. Τα 2 αυτοκίνητα σταματημένα το ένα πάνω στο άλλο... Οπότε ο οδηγός του Merc δεν μπορούσε να βγεί από την πόρτα του και έκανε τον "γύρο".... Ερχεται έξαλλος και μου βάζει τις φωνές λέγοντάς μου: "Καλά δεν βλέπεις ότι σε έκλεισα;;;;" Τότε του απαντώ..... Ααα με έκλεισες κιόλας... Το παραδέχεσαι...."
Δώστε μου κύριε λοιπόν τα στοιχεία σας για να μου κάνετε δήλωση!!:+1:
Εμένα δεν μου έκανε καθόλου ζημιά ενω της Merc βούλιαξε η πόρτα...
Προσωπικά και γενικά ειμαι ένα ήρεμο άτομο, όπως όλοι ξέρετε.... αλλά όταν καταλαβαίνω ότι ο άλλος προσπαθεί ενώ ειναι λαθος, να με κοροϊδέψει τότε..... Τα παίρνω άγρια.... Πρέπει να το κοιτάξω λέτε;


αγγελε δεν συμφωνω με τετοιες ακραιες συμπεριφορες οπως η δικη σου,εχασα πασα ιδεα για το ατομο σου μετα απο αυτη την αντιδραση σου που φανερωνει οτι εισαι οδηγικα αμορφωτος

αλλα καλα του εκανες του π@υστη!:useless:
και εγω το ιδιο θα εκανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

STR
04-05-06, 21:30
Εμ,δεν ηξερε,δεν ρωταγε?Αν του ειχε πει καποιος τι ειχες κανει στην Θεσ/νικη μαλλον δεν θα ειχε κατεβει καν κατω,χεχε.
Παντως καλα του εκανες.Κι εγω κατι μαγκες ανεξαρτητου μαρκας που μπαινουν απο εδω κι απο εκει πιστευωντας οτι με τσαμπουκα θα μπουν μπροστα μου,καπως ετσι τους φερομαι.Δεν ειναι λιγες οι φορες που παραλιγο να στειλω υον αλλο πανω σε παρκαρισμενα γιατι πηγε να μπει με το ετσι θελω.

Fairytale
04-05-06, 21:57
Προσωπικά και γενικά ειμαι ένα ήρεμο άτομο, όπως όλοι ξέρετε.... αλλά όταν καταλαβαίνω ότι ο άλλος προσπαθεί ενώ ειναι λαθος, να με κοροϊδέψει τότε..... Τα παίρνω άγρια.... Πρέπει να το κοιτάξω λέτε;
Πες ότι πας στον κτηνίατρο... ή σε κάποιον πιο ειδικευμένο (κάτι σε γατολόγο ίσως!!!). Τι νομίζεις ότι θα σου πει..?
Πιθανότατα ότι το να "αρπάζει" ένας γατούλης είναι φυσιολογικό όταν προκαλείται... Τι άλλο..? χμ... ότι είναι η εποχή που νιώθει το ερωτικό κάλεσμα της φύσης και προσπαθεί να ζευγαρώσει... (μάλλον δεν θα άρεσε στον Μερτσεντάκια η εξέλιξη αυτή...). Καλύτερα την επόμενη φορά να τον ρωτήσεις πριν τον βουτήξεις... Από την άλλη πάλι είπαμε είναι η φύση που σε καλεί, τι να κάνεις..? κόντρα να πας..?!!!
Ε... αυτά πάνω κάτω θα σου πει, θα σου λιμάρει και τα νύχια για να είσαι πάλι ετοιμοπόλεμος... Μπα, δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να πας να κοιταχτείς... :shakehead
C U out there

alexcsl
04-05-06, 22:03
Προσωπικά και γενικά ειμαι ένα ήρεμο άτομο, όπως όλοι ξέρετε....

Την οδό Τσιμισκή στην Θεσσαλονίκη, την έχεις ακουστά;

Elias_Z3
05-05-06, 07:03
Ερχεται έξαλλος και μου βάζει τις φωνές λέγοντάς μου: "Καλά δεν βλέπεις ότι σε έκλεισα;;;;" Τότε του απαντώ..... Ααα με έκλεισες κιόλας... Το παραδέχεσαι...."
Δεν πιστευω μετα απο αυτο να ανατωτιεσαι γιατι αγορασα τετοιο αυτοκινητο.
Αγγελε μπραβο καλα εκανες και εμενα κατι τυποι σαν αυτο μου τη δινουν στα νευρα.:cheers:

Panoz
05-05-06, 07:38
Πάλι καλά που η Κηφισίας δεν έχει κτίρια γύρω γύρω να κάνει ηχώ!!!....και ευτυχώς που το τζάμι της Mercedes είναι πιό γερό....αλλά μασάει ο κουταλιανός???:ban:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
05-05-06, 09:32
Ρε Άγγελε τι έκανες στην Θεσσαλονίκη? Μου προξένησαν την περιέργεια οι πριν!

E46 POWER
05-05-06, 11:19
Φιλαρακι καλα του ξηγηθηκεσ του σπασικλα...αλλα για ριχτα τι παιχτηκε στην Τσιμισκη? Οχι τιποτα αλλο αλλα να μας φυγει η περιεργεια...

melodic
05-05-06, 13:37
Αλητη:bugeye:
αν ο τυπος ειχε κανα Μ δεν θα σου πηγενε η καρδια να το κανεις.......... ρατσιστη με τα merc.............:rockon:

mpikounis
05-05-06, 14:18
Τελικα τι εγινε; Ο τυπος το αφησε ετσι και εφυγε;

Dark_Niaou
05-05-06, 14:24
Μιχάλη του πηρα τα στοιχεία του και με πηραν σήμερα απο την ασφαλιστική και μου έκανε δήλωση!!!
Χαχαχα τελικα καταλαβε την χαζομάρα της υπόθεσης!!

Dark_Niaou
05-05-06, 14:24
Την οδό Τσιμισκή στην Θεσσαλονίκη, την έχεις ακουστά;
.....εεεεε.............εεεε..... Μόνο απο την τηλεοραση....:twak:

Dark_Niaou
05-05-06, 14:25
Αλητη:bugeye:
αν ο τυπος ειχε κανα Μ δεν θα σου πηγενε η καρδια να το κανεις.......... ρατσιστη με τα merc.............:rockon:
Τακη εάν ηταν Μ// θα του έδινα προτεραιότητα!!!:clap:

Fanatic
05-05-06, 14:31
Μου θυμισες μια φαση που μου ειχε πει ένα φιλος. Είναι τωρα ενας με μια Mercedes και εχει βρει θεση να παρκαρει. Εχει βγαλει alarm και περιμενει να μπει…την ωρα που παει να μπει, τσουπ πετιεται ένα γκομενακι με ένα smart και του την μπαινει μεσα στην θεση…αυτός βγαινει λοιπον από την Mercedeδια και την λεει εχω αναψει αλαρμ και παω να μπω και μου παιρνεις την θεση, με εντονο υφος. Αυτή με το κλασσικο ψωνιστικο της χαζογκεμενας του απανταει: Aυτη η χωρα είναι για τους νεους και εξυπνους…ας προσεχατε….χωρις να απαντησει λοιπον μπαινει στο αμαξι του και με φορα πεφτει πανω στα smartaki. Το εκανε σκ@τ@ το smartακι….η κοπελα το βλεπει αυτό από λιγο πιο κατω και μενει καγκελο…αμεσως αρχιζει να του ουρλιαζει και να τον ρωταει γιατι το εκανε αυτό…ο τυπος βγαζει χαλαρα την καρτα του και της λεει: Aυτη η χωρα είναι για τους πλουσιους…γεια χαρα!

Βεβαια εδω την μαγκια την εκανε Mercedeδακιας αλλα και παλι καλη φααααση...

Spyros
05-05-06, 14:47
γ@μ@το σκηνικο. πολλες φορες θελω να το κανω, αλλα........αυτη η χωρα δεν ειναι για τους φτωχους :ban:

dion999
05-05-06, 16:13
παντως και τα smart πανακριβα ειναι για την κατηγορια τους! (καλυτερα να μπει αλλη μαρκα στο ανεκδοτο!)

Fanatic
05-05-06, 19:26
παντως και τα smart πανακριβα ειναι για την κατηγορια τους! (καλυτερα να μπει αλλη μαρκα στο ανεκδοτο!)

Aν δεν κανω λαθος δεν ειναι ανεκδοτο...νομιζω ειναι πραγματικη ιστορια

thanassis
14-05-06, 20:35
Τελικά ρε παιδιά στην Τσιμισκή τι έγινε? Θεσσαλονικιός είμαι κ θα σκάσω,πάντως κατά τις 2 το βράδυ που αδιάζει η Τσιμισκή από αυτοκίνητα, λιγουρεύομαι μια Μ3 να μάζευα τιμόνια....

kacey
15-05-06, 03:30
Μου θυμισες μια φαση που μου ειχε πει ένα φιλος. Είναι τωρα ενας με μια Mercedes και εχει βρει θεση να παρκαρει. Εχει βγαλει alarm και περιμενει να μπει…την ωρα που παει να μπει, τσουπ πετιεται ένα γκομενακι με ένα smart και του την μπαινει μεσα στην θεση…αυτός βγαινει λοιπον από την Mercedeδια και την λεει εχω αναψει αλαρμ και παω να μπω και μου παιρνεις την θεση, με εντονο υφος. Αυτή με το κλασσικο ψωνιστικο της χαζογκεμενας του απανταει: Aυτη η χωρα είναι για τους νεους και εξυπνους…ας προσεχατε….χωρις να απαντησει λοιπον μπαινει στο αμαξι του και με φορα πεφτει πανω στα smartaki. Το εκανε σκ@τ@ το smartακι….η κοπελα το βλεπει αυτό από λιγο πιο κατω και μενει καγκελο…αμεσως αρχιζει να του ουρλιαζει και να τον ρωταει γιατι το εκανε αυτό…ο τυπος βγαζει χαλαρα την καρτα του και της λεει: Aυτη η χωρα είναι για τους πλουσιους…γεια χαρα!

Βεβαια εδω την μαγκια την εκανε Mercedeδακιας αλλα και παλι καλη φααααση...


καλα, αυτη η "αληθινη" ιστορια κυκλοφορει εδω και δυο χρονια, σε διαφορες χωρες, μεσω internet και email. Οποτε ή μερικοι χιλιαδες αλλοδαποι γνωριζουν, μαζι με εσενα και εμας, τον φιλο σου. Αν μαλιστα σου ειπε οτι το ειδε κιολας αυτο, τοτε ειναι και πολυ μεγαλος παραμυθας...

E36 RULES!!
15-05-06, 13:00
εγώ το είχα ακούσει στον Deejay ή στον Kiss 922 και ήτανε με Saxo και ΜR-2... σορρυ για το οφ...

thanassis
17-05-06, 13:05
καλα, αυτη η "αληθινη" ιστορια κυκλοφορει εδω και δυο χρονια, σε διαφορες χωρες, μεσω internet και email. Οποτε ή μερικοι χιλιαδες αλλοδαποι γνωριζουν, μαζι με εσενα και εμας, τον φιλο σου. Αν μαλιστα σου ειπε οτι το ειδε κιολας αυτο, τοτε ειναι και πολυ μεγαλος παραμυθας...


Πόσο??? πριν 2 χρόνια? εγώ το 1999 το πρωτοάκουσα!!!

Panos 318is
17-05-06, 13:32
Καλά του έκανες του κομπλεξικού!!!!!!!!!!!!!!!