PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενα Ονειρο Ζωης!!!!!


race535
10-05-06, 23:04
Πολυ λιγοι ισως το ξερουν,ισως κανεις δεν το εχει δει(στην Ελλαδα τουλαχιστον).
Ειχα την μεγαλη τυχη σημερα να το δω στο δρομο.(Γερμανια)
Δεν εχει βγει σε μαζικη παραγωγη γιατι το 1993 οταν παρουσιαστηκε
στην διεθνη εκθεση της Φραγκφουρτης,οι λοιπες αυτοκινητοβιομηχανιες
εβαλαν το χερακι τους,να θαφτη!!!.Το εβγαλαν ασυμφορο για παραγωγη και ετσι η μικρη αυτη εταιρια παρεμεινε στην εξ ολοκληρου χειροποιητη κατασκευη αξιας περιπου 124000€!!!!!!

Ο λογος γινεται για το.....

WIESMANN ROADSTER, GT:love:

Ισως ενα απο τα καλυτερα και ομορφοτερα αυτοκινητα που υπαρχουν
Κατα την αποψη μου ολα τα αλλα ειναι απλα λιγα.....
Το αυτοκινητο εκτος μηχανικων μερων,ειναι χειροποιητο με χρωμα και εσωτερικο κατα παραγγελια!!Και φυσικα οι αδελφοι Wiesmann δηλωνουν
οτι σε ενα τετοιο αυτοκινητο θα μπορουσαν να φιλοξενηθουν μονο κινητηρες ///M της BMW!!!!

Οι διαφορες εκδοσεις υπαρχουν με τον Μ3 321ιππων,V8 4.799 ccm 367ιππων, Μ3 343ιππωνSMG με 0-100 km/h περιπου 4sec και τελικη γυρω στα 280χλμ!!

Μερικα αυτοκινητα ειναι απλα στολιδια για τους λατρεις
της πραγματικης οδηγησης!!!!!!

Ακου αποψεις...................

Elias_Z3
11-05-06, 07:06
Το ειχα δει σε ενα επεισοδια του Top Gear σε ενα συγκριτικο με το Tuscan, αν δεν κανω λαθος. Το αυτοκινητο ειναι πανεμορφο, δυνατο, πως να μην ειναι αλλωστε, οχι ομως οσο το Tuscan, αλλα λιγο ακριβο.
Ειναι ομως μια καλη και διαφορετικη επιλογη αν εχεις τα χρηματα να το αγορασεις.

race535
11-05-06, 07:35
Παρτε και μερικες φωτο με πληροφοριες επισης!

www.wiesmann-auto-sport.de

E36 RULES!!
11-05-06, 08:08
Πραγματικά κορυφαίο αυτό το αμάξι... και πραγματικά τυχερός που το είδες :) :) :)

manosbmw318ie30
11-05-06, 11:31
Φέρτε τα σφουγγαρόπανα! Φέρτε την πυροσβεστική! Τα σάλια μου έχουν κάνει την Λ. Ηρακλείου χείμαρρο!:bowdown: :bowdown:

Θέλω και εγώ ένα τέτοιο! :icon_pai:

vlahopilot
11-05-06, 11:43
Παιδιά το αυτοκίνητο έχει στοιχειώσει πολλά όνειρά μου...από όταν διάβασα ένα άρθρο στο AUTO MOTOR SPORT (περίπου το 1995-1996) που είχε συγκριτικό με διάφορες εξωτικές κατασκευές...

oldcarskickass
11-05-06, 15:25
Φαντασου αυτο το ονειρο ζωης να κανει μια επισκεψη Τουρκια στην Da-Motorsport:scratchch :drive2:.To αμαξι ειναι (CENSORED) :ylsuper:

jackdaniels
11-05-06, 15:38
Το είχα δει σ'ένα Drive παλιότερα, αυτό και η 6άρα φταίνε και θα πέσω στα ναρκωτικά :icon11: