PDA

Επιστροφή στο Forum : For Free!


bimmerowner
12-10-04, 15:37
Όσοι είστε κάτοχοι σειράς 3 Ε46 facelift γνωρίζετε ότι τα φώτα ''στοπ'' δεν χρησιμοποιούν τις κλασικές λάμπες πυρακτώσεως αλλά λειτουργούν με LED.Τα led ανάβουν σε δύο στάδια ανάλογα με τη δύναμη που πατάμε το φρένο με αποτέλεσμα να ανάβουν και οι ''εξωτερικές'' συστοιχίες των led σε εντονα φρεναρίσματα ή πανικού κάτι που θέλει ενεργοποιήση από συνεργείο BMW με τον κατάλληλο εξοπλισμό και γίνεται δωρεάν.
Επίσης δωρεάν γίνεται και προγραματισμός κάποιων ευκολιών όπως ενεργοποίηση κεντρικού κλειδώματος αν η ταχύτητα ξεπεράσει τα 20χιλ/ώρα, λειτουργία φώτων Follow me Home, ο δεξιός καθρέπτης να τερματίζει προς τα κάτω μόλις επιλεγεί η όπισθεν για ευκολία κατά το παρκάρισμα, σε όσους διαθέτουν εργοστασιακό Parking Distance Control να ενεργοποιήται ο βομβητής κάθε φορά που επιλέγουν την όπισθεν και πολλά άλλα.

Fanis
12-10-04, 15:48
Για τον καθρέφτη δεν το ήξερα....Thanks!

Αλλά στην Ε46 Touring Facelift, τα πίσω φώτα (όλα) έχουν κανονικές λάμπες και όχι LED. :( Μήπως είναι μόνο για τις κουπέ? :confused:

VIC
12-10-04, 23:16
θα ηθελα να ξερω αν αυτα που λετε μπορουν να γινουν και στην compact? (εκτος απο τα φωτα). Ευχαριστω.

MPOWER
12-10-04, 23:24
Ναι μπορούν να γίνουν αρκετές παραμετροποιήσεις και στο compact, αναλόγως εξοπλισμού, χρονολογίας και μοντέλου!
Ολα αυτά ανήκουν στην κατηγορία του Car Memory / Key Memory

VIC
12-10-04, 23:35
σ΄ ευχαριστω πολυ ΜPOWER. για οποιον ενδιαφερεται ειμαι ο Βικτωρας, νεο μελος αυτης της φανταστικης παρεας. απο τη Θεσσαλονικη και ευτυχης κατοχος μιας Ε46 316ti 1,8L.

Action Man
12-10-04, 23:54
Στο Ε39 και στο Ε46 που ειναι και τα δυο 2002 γινεται; :d

volosgt
13-10-04, 11:30
Δουλεύει μόνο στην facelift ή και σε προηγούμενο Ε46?

jnakats
13-10-04, 12:14
Ρε παιδια τα Ε36 το Π.....λο και εκει καρβουνο


ΑΑΑΑΑρεεεεεεεε ατιμη κοινωνια παλι στο κατεβασμα μας εχεις

BMW Power
13-10-04, 13:20
Δουλεύει μόνο στην facelift ή και σε προηγούμενο Ε46?

Αυτά που περιγράφει ο bimmerowner τα έκανα και εγώ στο δικό μου Ε46 του 2001 μέσο του modic και γίνονται σε όλα τα 46. Εκτός βέβαια των φώτων λόγω facelift και του δεξιού καθρέφτη που είναι επιπλέον εξοπλισμός και το δικό μου δεν έχει.

bmwfan
15-10-04, 22:27
Episis epilektiko xeklidwma dil: me to prwto patima sto klidi gia tin entoli tou xeklidwmatos anoigi i porta tou odigou kai me to deftero oi ipoloipes.

Kleidwma tou aftokinitou ean xeklidwthi kai den anoixi i porta tou odigou mesa se 2lepta.

Efkolos tropos prosvasis gia E46Ci (oxi se sindiasmo me to epilektiko xeklidwma) dil:me dio patimata tou xeklidwmatos molis anoixis tin porta tou odigou anoigi to tzami aftomata kai molis xanaklisi i porta xanaklini.diefkolini otan ekei pou exeis parkari i prosvasi einai diskoli.

Vomvitis otan afisoume to klidi panw stin kleidaria kai anoixi i porta

Rithmisi xronou energopoiisis tou follow me home

Apenergopoiisi i energopoiisi tou aftomatou klisimatos tzamiou

Anoigma tou port mpagaz mono apo ton tilexirismo

Energopoiisi optikis endixis klidwmatos otan den exoume sinagermo

Energopoiisi i apenergopoisi tou sinagermou mono apo ton tilexirismo, i kai apo tin porta.

Energopoisi twn mnimwn kathismatos kai kathrptwn sto sigekrimeno klidi

KTL

DAMIANOS
15-10-04, 22:52
Όσοι είστε κάτοχοι σειράς 3 Ε46 facelift γνωρίζετε ότι τα φώτα ''στοπ'' δεν χρησιμοποιούν τις κλασικές λάμπες πυρακτώσεως αλλά λειτουργούν με LED.Τα led ανάβουν σε δύο στάδια ανάλογα με τη δύναμη που πατάμε το φρένο με αποτέλεσμα να ανάβουν και οι ''εξωτερικές'' συστοιχίες των led σε εντονα φρεναρίσματα ή πανικού κάτι που θέλει ενεργοποιήση από συνεργείο BMW με τον κατάλληλο εξοπλισμό και γίνεται δωρεάν.
Επίσης δωρεάν γίνεται και προγραματισμός κάποιων ευκολιών όπως ενεργοποίηση κεντρικού κλειδώματος αν η ταχύτητα ξεπεράσει τα 20χιλ/ώρα, λειτουργία φώτων Follow me Home, ο δεξιός καθρέπτης να τερματίζει προς τα κάτω μόλις επιλεγεί η όπισθεν για ευκολία κατά το παρκάρισμα, σε όσους διαθέτουν εργοστασιακό Parking Distance Control να ενεργοποιήται ο βομβητής κάθε φορά που επιλέγουν την όπισθεν και πολλά άλλα.

TO SALoON ΔΕΝ ΕΧΕΙ .... Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ?

Strax
18-10-04, 20:01
Όλα τα νεότερα Bmw έχουν δυνατότητες παραμετροποίησης οι οποίες σιγά-σιγά αυξάνονται με τα καινούρια μοντέλα.

stef
18-10-04, 21:38
Strax εαν δεν κάνω λάθος, και διόρθωσέ με σε αυτό, την δυνατότητα τοποθέτησης LED έχει ας πούμε και το δικό σου Ε46 και με πάρα πολλές δυνατότητες προγραμματισμού όπως έγραψες και εσύ

Ray
09-11-04, 12:06
ο δεξιός καθρέπτης να τερματίζει προς τα κάτω μόλις επιλεγεί η όπισθεν για ευκολία κατά το παρκάρισμα
Αυτό μπορεί να γίνει ακόμα και στο δικό μου που δεν έχω παραγγείλει το power seats option με ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσματα???

bimmerowner
09-11-04, 12:15
Το τετράπορτο δεν έχει LED.Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με την compact.
Ηρακλή, γίνεται και σε εσένα!

BMW Power
09-11-04, 12:55
Αυτό μπορεί να γίνει ακόμα και στο δικό μου που δεν έχω παραγγείλει το power seats option με ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσματα???

Ray, τα ελληνικά αυτοκίνητα είχαν όλα το function με τον δεξί καθρέπτη μέχρι μια χρονολογία τουλάχιστον. Στην Γερμανία όμως αυτό ήταν extra εξοπλισμός και για αυτό δεν το έχει το δικό μου. :( Αν λοιπόν υπάρχει στο αυτοκίνητό σου, ενεργοποιείτε μέσο του modic της BMW και δεν έχει να κάνει με τα καθίσματα ή κάτι άλλο.

MZ3
06-12-04, 18:23
diladi ama patiso frena panikou na anavi sto m3 mou pio entona; oxi den exw pai na elenxo an doulevi i sigekrimeni litourgia epidi theoro oti otan patao frena panikou.... to epomeno piso apo mena aytokinito einai kana xiliometro peripou opote to theoro perito :p
apo tin ali to pdc kani poli thorivo kalo einai den lew ala skeftomai poli edona na ksiloso tin sirina tou ala logo pou exw sinithisi ton kolo tou mz3 lew na min to kano giati tha mikrani epikindina kai o popos tou M3..

MZ3
07-12-04, 16:37
Episis epilektiko xeklidwma dil: me to prwto patima sto klidi gia tin entoli tou xeklidwmatos anoigi i porta tou odigou kai me to deftero oi ipoloipes.

Kleidwma tou aftokinitou ean xeklidwthi kai den anoixi i porta tou odigou mesa se 2lepta.

Efkolos tropos prosvasis gia E46Ci (oxi se sindiasmo me to epilektiko xeklidwma) dil:me dio patimata tou xeklidwmatos molis anoixis tin porta tou odigou anoigi to tzami aftomata kai molis xanaklisi i porta xanaklini.diefkolini otan ekei pou exeis parkari i prosvasi einai diskoli.

Vomvitis otan afisoume to klidi panw stin kleidaria kai anoixi i porta

Rithmisi xronou energopoiisis tou follow me home

Apenergopoiisi i energopoiisi tou aftomatou klisimatos tzamiou

Anoigma tou port mpagaz mono apo ton tilexirismo

Energopoiisi optikis endixis klidwmatos otan den exoume sinagermo

Energopoiisi i apenergopoisi tou sinagermou mono apo ton tilexirismo, i kai apo tin porta.

Energopoisi twn mnimwn kathismatos kai kathrptwn sto sigekrimeno klidi

KTL




enois an kratas patimeno tin deyteri fora to koumpaki opos kseklidonis anigoun ta tzamia ; giati emena etsi litourgi kai oxi na to patiso dio fores kai na to afiso xreiazete na to kratao patimeno gia na aniksoun

MICZ
07-12-04, 16:58
enois an kratas patimeno tin deyteri fora to koumpaki opos kseklidonis anigoun ta tzamia ; giati emena etsi litourgi kai oxi na to patiso dio fores kai na to afiso xreiazete na to kratao patimeno gia na aniksoun

Φίλε ΜΖ3 το έχω ενεργοποίσει και εγώ στο δικό μου από την BMW-Σπανός. Από την πλευρά του οδηγού μόνο (και μόνο για τα ci) αν πατηθεί το τηλεχειρηστήριο μία φορά ξεκλειδώνει.Αν πατηθεί δεύτερη φορά με το που ανοίξεις την πόρτα του οδηγού ανοίγει τελείως το παράθυρο και αν την κλείσεις κλείνει και αυτό μόνο του.Άλλο πράγμα αν κρτάς το κλειδί πατημένο και ανοίγουν τα παράθυρα.Αυτό γίνεται σε όλα τα Ε46 χωρίς ενεργοποίηση.