PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΑΛ...ΚΕΣ


STAIO-CI
15-10-04, 13:42
Τελικα υπαρχουν πολλοι μα...κες στον κοσμο. Μολις ειδα οτι ενας απο αυτους χτυπησε το αυτοκινητο μου παρκαρισμενο . Μπροστα φτερο και προφυλακτηρας . Φυσικα ο μαλ..κας εφυγε σαν κυριος και ολοι οι αλλοι μαλ...κες γυρο γυρο απλα κοιτουσαν ............ :mad:

S38B38 Monsta
15-10-04, 13:50
Ναι πράγματι αυτή είναι η κλασική περίπτωση μ***κα (ων). Να σου χτυπάνε το αυτοκίνητο και να τη κοπανάνε, ενώ κανένας από τους υπόλοιπους να πάρει ούτε τον αριθμό. :mad: :mad:

Βάλε καμιά φωτό να δούμε τη ζημιά. Αν θες μπορώ να σε συστήσω σε καλό και οικονομικό φαναρτζή .

stef
15-10-04, 13:50
Σίγουρα θέλουν το ξύλο της αρκούδας, εχει τύχει και σε μένα και είναι πολύ δυσάρεστο!
Απλά βρε παιδιά μήπως δεν θα έπρεπε έτσι εύκολα να ανοίγουμε topics και να είμαστε λιγάκι πιο οργανωμένοι?Λέω εγώ τώρα, ίσως και να λέω βλακεία, απλά αναρωτιέμαι..

BMW Power
15-10-04, 13:58
Όχι ρε φίλε!!!!!!! :eek:

Δεν είναι δυνατόν!!!! Για κάτι τέτοια μετανιώνεις που δεν έχεις μικτή ασφάλεια!!! :mad:

Χθες το βράδυ αργά κατά τις τρεις και μισή, ένα C3 πήρε μαζί του κάτω από το σπίτι μου ένα Vitara και ένα Xantia αλλά ευτυχώς των άκουσαν και οι ιδιοκτήτες των αυτοκινήτων και αν και προσπάθησε και αυτός να φύγει, δεν τα κατάφερε μιας και το C3 καταστράφηκε! Έβαλε όπισθεν και έκανε καμιά πενηντάρα μέτρα αλλά μέχρι εκεί. Είναι τραγική αντιμετώπιση αυτή. Αίσχος.

aVog
15-10-04, 13:59
Εγώ μάγκες δεν ξέρω πως θα με ονομάσετε πάντως μια φορά που είδα εναν τέτοιο μαλάκα να κάνει την μαλακία και να φέυγει έγινα με τρέλα ρουφιάνος!!! Ετσι για να γουστάρω!!!!!!!!!

STAIO-CI
15-10-04, 14:04
Ετσι πρεπει ρε φιλε , κατι τετοιοι μαλακες θελουν πολυ ξυλο .
Δεν το θεωρω ρουφιανιλικι το συγκεκριμενο , οχι επειδη το επαθα αλλα επειδη ο αλλος ειναι πουσ...ης . Ο καθε ενας που το κανει αυτο πρεπει να αναλαμβανει τις ευθυνες του εξαλλου γι'αυτο υπαρχουν και οι ασφαλειες . :mad:

BMW Power
15-10-04, 14:06
Εγώ μάγκες δεν ξέρω πως θα με ονομάσετε πάντως μια φορά που είδα εναν τέτοιο μαλάκα να κάνει την μαλακία και να φέυγει έγινα με τρέλα ρουφιάνος!!! Ετσι για να γουστάρω!!!!!!!!!


Χρόνια πολλά ρουφιάνε :D ;)

Fanis
15-10-04, 14:24
Τι να πω.....υπάρχουν πολυ τέτοιοι δυστυχώς.

Μου συνέβη το ίδιο πριν 3 μήνες στην δουλειά, αλλά ευτυχώς κάποιος το είδε και μου άφησε σημέιωμα. Ήταν δικηγόρος (οπότε ίσως να το έκανε και λόγω δουλειάς), αλλά ναναι καλά γιατι βρήκα τον άλλο και έκανε δήλωση και έτσι τα 650 Ευρώ, τα πλήρωσε η ασφάλεια. ;)

Ελπίζω να μην είναι μεγάλη ζημιά....κουράγιο.

Geo_3D
15-10-04, 14:26
Εμενα μου πηρε σβαρνα τον προφυλακτηρα ενας γερος και ουτε που το καταλαβε.Ευτυχως ημουνα μπροστα οταν εγινε καθως επινα καφεδακι διπλα απο το αμαξι.Αφου τα πηρα στην κρανα και αρχισα να του τα χωνω,γιατι δεν το ειχε παρει χαμπαρι οπως ισχυριζοτανε,μου ειπε οτι θα μου το πληρωνε.Οταν εμαθε ποσο κοστιζε,μου το γυριζει σε ασφαλιστικη,και απι 1.5 βδομαδα με πηγαινε πληρωνω-ασφαλεια-δε σου πληρωνω τιποτα.Ε μολις του ετριξα τα δοντια για αστυνομια εχοντας 20 ατομα αυτοπτες μαρτυρες,τοτε μονο αποφασισε να μου τα δωσει τα λεφτα στο χερι χωρις αλλες διαδικασιες.Ειναι να μην πεσεις στην περιπτωση ρε παιδι μου :mad:

stef
15-10-04, 15:46
Εγώ φιλικά το αναφέρω,εαν εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα δικαίωμα σου να το αναφέρεις

Octane
15-10-04, 16:12
Λοιπον + γω ειμαι παθων (θυμα μ@#$κα) απο τον πρωτο μηνα που πηρα το αυτοκινητο που εχω τωρα (κοινως απο τον Απριλιο)!
Το αφησα για μια ωρα σε ενα υπαιθριο παρκιν εδω στην Αυστρια + καθως γυριζα ειδα απο μακρια την πλευρα που ερχομουν να εχει δυο βαθουλωματα + στην αρχη δεν το πιστευα!!Νομιζα οτι ηταν καμια σκια!!Αφαντος ο τυπος,ουτε σημειωμα,ουτε τιποτα!!Ακομα το εχω!!+ δυστυχως ειναι + σε ασχημο σημειο!!(Φαινονται λιγο στη μεσαια φωτογραφια του γκαραζ) ακριβως πισω απ'την πορτα του οδηγου.
S38B38Monsta οταν κατεβω Ελλαδα θα μου πεις αν ξερεις κανεναν καλο που δε θα με "γδυσει" ελπιζω!!
Υ.Γ.Ρωτησα σε ενα φανοποιειο BMW , απεναντι απο την Festus (στο Μοσχατο νομιζω) , το ξερει κανεις?
Μου ειπε 200 ευρω!Η τιμη καλη μου φανηκε!Μου ειπε ομως οτι δε θα γινει τελειο αλλα θα φαινεται λιγο!! :(

stef
15-10-04, 16:23
Υ.Γ.Ρωτησα σε ενα φανοποιειο BMW , απεναντι απο την Festus (στο Μοσχατο νομιζω) , το ξερει κανεις?
Μου ειπε 200 ευρω!Η τιμη καλη μου φανηκε!Μου ειπε ομως οτι δε θα γινει τελειο αλλα θα φαινεται λιγο!! :(

Εαν εννοείς τον Λάκη που ασχολείται με BMW τον γνωρίζω, είναι στην γωνία απέναντι απο Festus..

Octane
16-10-04, 13:51
Εαν εννοείς τον Λάκη που ασχολείται με BMW τον γνωρίζω, είναι στην γωνία απέναντι απο Festus..

+???
Ειναι καλος?Τι λες?Εχεις να μου προτεινεις καποιον? :(
Η τιμη του παντως ειναι καλη ετσι?Με φοβησε ομως αυτο που μου ειπε!
Δεν τον ξερω,τυχαια περασα επειδη ημουν στη Festus για την εξατμιση.

Administrator
18-10-04, 08:01
Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από όσους είχαν γράψει σε αυτό το thread και τα posts τους "εξαφανίστηκαν". Σε μια προσπάθειά μου να μεταφέρω κάποια posts σε ένα νέο thread, το σύστημα τα έσβυσε χωρίς να είμαι σε θέση να τα επαναφέρω.

cmos_ioan
20-10-04, 18:29
Εγώ παιδιά έχω αντιμετωπίσει την κατάσταση και από τις δύο πλευρές. Φυσικά μ' έχουν χτυπήσει κι έχουν γίνει Λούιδες, αλλά μία φορά που χτύπησα εγώ κάποιον και του άφησα χαρτάκι με τά στοιχεία μου όταν με είδε μου ζήτησε τη μαμα του το μπαπά του και τα δύο του παιδιά. Να πω την αληθεια το μετανοιωσα εκ των υστέρων. Αλλα είναι γεγονός ότι απ' όπου κι αν το εξετάσει είμαστε πολύ μ@λ...κες. :mad:

Thunder M3
20-10-04, 20:36
Μου εχουν τυχει και εμενα 2-3 παρομοια περιστατικα με τετοιους μα...κες.
Το ποιο προσφατο μου ετυχε το Σαββατο που μας περασε (το οποιο ευτυχως δεν εγινε σε εμενα!) στο ΙΚΕΑ. Ηταν σταθμευμενα ενα SMART και ενα FIAT PUNTO κωλο με κωλο και πολυ κολλητα, σε σημειο που να μην περναει ουτε χερι αναμεσα.Πρωτος ηρθε ο ιδιοκτητης του SMART φορτωμενος πραγματα και ενω ειχε χωρο ενα μετρο μπροστα για να τραβηξει το αυτοκινητο του, επειδη δεν ανοιγε η μπαγκαζοπορτα τι εκανε το ατομο;;;;
Μια γρατζουνια κατα μηκος αριστερα με το κλειδι, 3 κλωτσιες στο πισω δεξι φτερο του PUNTO με αποτελεσμα να το βουλιαξει και ξεφουσκωσε και τα δυο αριστερα λαστιχα :eek: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ;;;;;;;;;;
Κι ομως συνεβει μπροστα στα ματια μου!
Κρατησα τον αριθμο κυκλοφοριας και τον εδωσα στον ιδιοκτητη του PUNTO περιγραφοντας του οσα ειχα δει...
(ο μ@λ@κ@ς με το SMART εννοειτε πως εφυγε σαν κυριος...)

ygkamoulak
21-10-04, 10:00
+???
Ειναι καλος?Τι λες?Εχεις να μου προτεινεις καποιον? :(
Η τιμη του παντως ειναι καλη ετσι?Με φοβησε ομως αυτο που μου ειπε!
Δεν τον ξερω,τυχαια περασα επειδη ημουν στη Festus για την εξατμιση.
ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΚΗ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΦΑΝΟΠΟΙΟ ΤΟΥ ΣΙΤΤΑ ΣΤΗ ΘΗΣΕΩΣ 290

stef
21-10-04, 16:49
ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΚΗ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΦΑΝΟΠΟΙΟ ΤΟΥ ΣΙΤΤΑ ΣΤΗ ΘΗΣΕΩΣ 290

Nαι είδαμε και τον Δημήτρη τι δουλειά κάνει..
Κανείς από τους 2 δεν κάνει καλή δουλειά!

Octane
08-11-04, 16:37
Την περασμενη Παρασκευη επεσα παλι θυμα αναλογου περιστατικου!!
Γυριζοντας στο αυτοκινητο απο μπιλιαρδο που ηταν 10 μετρα μακρια,βλεπω κατι χαρτακια στο παρπριζ!Σκεφτομαι καμια βλακεια θα ειναι απο κανενα μεθυσμενο + κανω να τα πεταξω!Βλεπω ομως οτι το ενα που ηταν απο πανω + εξω (το αλλο ηταν μεσα σε μια ζελατινα απο χαρτομαντηλα) εγραφε "Σημαντικο,μην το πεταξετε"!
Λοιπον,ο τυπος μου ειχε γραψει τον αριθμο κυκλοφοριας ενος αυτοκινητου + το δικο του τηλεφωνο,+ στο αλλο χαρτακι οτι καποιος εξισε το αυτοκινητο μου + εφυγε!!!
Ψαχνω λιγο αλλα δεν ειδα τιποτα αφου ηταν σκοταδι!
Τον πηρα επιτοπου τηλ + ηρθε αμεσως (στην πιτσαρια ηταν) + μου ειπε οτι μια γυναικα πηγε να ξεπαρκαρει (τα αυτοκινητα οχι παραλληλα με το δρομο αλλα υπο γωνια) + μου εξισε την αριστερη γωνια!Τελικα φαινοταν αρκετα!!Ηταν απο πισω της γιατι ηθελε να παρκαρει + τις κορναρε συνεχεια,μεχρι που κατεβηκε κατω αλλα εκεινη εφυγε σα να μη συμβαινει τιποτα!!Εκανε μαλιστα δυο τρεις φορες μπρος πισω για να το περιποιηθει καλα!!
Πηγα στην αστυνομια το ιδιο βραδυ ,στα κεντρικα + μου ειπαν να περασω μεσα απ'την πυλη με 10δες περιπολικα + γω με την αδηλωτη εξατμιση (αφου δεν εχει T'u'V) που ακουγεται 4 τετραγωνα!!+ με περιμενει ακομα ο αλλος ατυνομος που με επιασε!!Την βγαλανε + μερικες φωτο,αφου ακριβως απο πανω ηταν η ζημια αλλα ευτυχως δε ρωτησε κανεις τιποτα!!
Εκανα δηλωση + θα της φορτωσω + τα αλλα δυο βαθουλωματα,που εχω στην ιδια μερια απο αλλον που τα εκανε + εφυγε,τετοια που ειναι!!Δεν το κανω με χαρα αλλα αφου δεν προκειται να πληρωσει εκεινη αλλα η ασφαλεια,...

Σημειωση:Ο τυπος μου μου αφησε το σημειωμα ειχε μια Ε36 coupe + μου ειπε "ειδα bmw + με πονεσε,γι'αυτο + αφησα σημειωμα"!! *Ντό'ι'νγκ*

konstantinos
08-11-04, 17:10
εγω προχθες ειδα ενα πανι να προσπαθει να βαλει το αυτοκινητο του(τζιπ) σε μια θεση μικροτερη απο το μηκος του αυτοκινητου του!!εσπρωχνε το μπροστινο εσπρωχνε το πισω μεχρι να χωρεσει.της φωναξα "δε βλεπεις οτι δε χωραει" τιποτα αυτη εκει να χτυπαει τα δυο παρκαρισμενα.να πας να τις δωσεις δυο σφαλιαρες για να συνελθει.

CROESUS
08-11-04, 18:18
Παιδιά καλησπέρα, η προσωπική μου εμπειρία, είναι περίπου πάνω κάτω όπως και των υπολοίπων, αλλά πονάει κάπως περισσότερο. Να εξηγηθώ, το αυτοκίνητο περίπου 45 ημερών (compact 316ti sport), παρκαρισμένο σε μια άκρη, χωρίς να ενοχλεί κανέναν και κάπως απόμερα, από το μαγαζί που ήμουν με κάποιους φίλους, αρκετά ξεκομένο από κόσμο και κίνηση, για να πεις ότι ενοχλούσε κάποιον, πάω να το πάρω κατά τις δύο το πρωί και τι βλέπω στο μισοσκόταδο, κάποιος μ....@ς έχει περάσει και το έχει ξύσει με κλειδί, από την πλευρά του συνοδηγού, τα 2/3 της πλευράς κυματιστά και τόσο βαθειά, που σχεδόν φάνηκε η λαμαρίνα. Τι να πεις τώρα γι' αυτό το κωλ...δι, ότι τα αποθημένα του δεν έχουν όρια και τα κόμπλεξ του μαζί, παθαίνεις ένα μικρό εγκεφαλικό και καταλαβαίνεις ότι η μ@λ... των ανθρώπων δεν έχει όρια.

Action Man
11-11-04, 14:58
Δεν ειχα ποτε προβλημα ποτε προβλημα με γυναικες οδηγους αλλα απεκτησα σημερα!Παω πρωι πρωι στην τραπεζα παρκαρω την μηχανουλα μου σε σωστο σημειο μακρια απο αυτοκινητα.Μετα απο λιγο βγαινω εξω και βλεπω ενα 36αρι πρασινο κυππαρυσι (οδηγος καρακαξα)να περναει ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!!Κανω δυο βηματα και βλεπω ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ :banghead: Εμφανιζεται και ενας παππους(δεν ειδε πινακιδα) και μου λεει οτι η ΚΑΡΑΚΑΞΑ ΠΟΥ...Α ΓΥΦΤΙΣΑ κτλ κτλ εριξε την μηχανη και την κοπανησε.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-Σπασμενη μπαγαζιερα(χθες την αγορασα ρε γαμωτο, 200euro)και δυο γδαρσιματα στα φεριγκ.
Δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι(ΕΛΠΙΖΩ)
Η συγκεκριμενη ομως....................

Octane
15-11-04, 12:41
Λοιπον,με πηραν μολις απ'την αστυνομια για το παραπανω περιστατικο + μου ειπαν τα εξης:
"Βρηκαμε τον τυπο που σας την εκανε τη δουλεια!Ηταν αντρας!"
" :shakehead Ο μαρτυρας μου ειπε οτι ηταν γυναικα!!",του λεω.
"Ειναι ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου + το αυτοκινητο ειναι αναπηρικο!Οποτε δε θα ηταν δυνατο να οδηγει καποιος αλλος!Ειναι 100% αναπηρος + επιπλεον βαρυκοος πολυ!!+ υποστηριζει οτι δεν ακουσε τιποτα" (μου το εστειλε + σε email ο αστυνομος!)
+ αναρωτιεμαι: :confused: ουτε τη ζημια , ουτε τον αλλο απο πισω του που του κορναρε συνεχεια + κατεβηκε + κατω + του φωναζε???Μηπως ειναι + τυφλος!?!?!?Μουφες πιστευω!!
+ αν υποθεσουμε οτι τον πιστευω , πρεπει να εχουν τετοια ατομα διπλωμα οδηγησης???Αυτος μπορει να πατησει + κανενα + να μην το παρει χαμπαρι!!
Τι να πω!!
Τελοσπαντων,θα παρει την ασφαλιστικη του να το δηλωσει + αυριο θα τους παρω + γω!
:mad:

Octane
15-11-04, 13:20
Τον τελευταιο καιρο τα'χω παρει αγρια,γι'αυτο μιλαω ετσι + τσαντιζομαι με το παραμικρο!
Αλλα η λογικη εδω δεν περναει!Πρεπει να πουλας τρελλα για να σε ακουσουν!
Προχθες μου χτυπησε την πορτα μια γιαγια που μενει στην πολυκατοικια + μου ειπε οτι εχω παρκαρει στη θεση της!!
[Να σας δωσω να καταλαβετε,κατω απ'το σπιτι εχουμε χωρο για 7 αυτοκινητα + ειναι για ολους(+6 γκαραζ αλλα ειναι ιδιοκτητα)!!2 απ'τα αυτοκινητα τα εχουν 2 γυναικες μεγαλης ηλικιας+παρκαρουν μονιμως σε 2 συγκεκριμενες θεσεις.Ολως τυχαιως,στις θεσεις αυτες παρκαρεις με τη μουρη + οχι με το πλα'ι'!Μενουν χρονια ομως εδω + εχουν γινει καθεστως!Καμια φορα ομως γεμιζουν ολες με αποτελεσμα να ψαχνει καλεις σε ενα παρκιν που ειναι 20μετρα απο 'κει!]
Ερχεται λοιπον εκεινη + μου λεει οτι εχω παρκαρει στη θεση της!
[Εμεις μενουμε εδω + ενα χρονο + οι περισσοτεροι προσπαθουν να μας "ριξουν" με κουβεντες του στιλ "ειμαστε ξενοι (Ελληνες,οχι Αυστριακοι)" , "δε μενουμε 40 χρονια στην πολυκατοικια" κλπ...]
Ρωταω τη μανα μου αν "το εκανε εκεινη" + μου λεει ναι,γιατι οι αλλες ηταν γεματες!!Της απανταω αυτο που μου ειπε + μου λεει τα παραπανω κλασικα + οτι της ανοικει + μπλα μπλα!+τα παιρνω + της φωναζω εξηγοντας τα πραγματα που δε θελει να καταλαβει + εκεινη ακριβως τη στιγμη μου πεταει οτι ειναι αναπηρη!Ψεμα μεγαλο,απλα εχει ενα χαρτι στο αυτοκινητο + καλα "κινητικες δυσκολειες" για να παρκαρει στα αντιστοιχα παρκιν στην πολη,αφου υπαρχει προβλημα + δε βρισκεις!+ της λεω καμια απ'τις κατω θεσεις δεν εχει τετοιο σημα + δεν ανηκει + στο δημο κλπ...! + παει να με βγαλει τρελο!Τελοσπαντων,της λεω οτι δεν της ανοικει + σε καμια περιπτωση δε θα κατεβαινει κανενας καθε λιγο να κοιταει αν αδειασε καμια θεση για να αφησει ελευθερη τη "δικια της"!!
+την εχω πετυχει πολλες φορες στο δρομο + οδηγει πιο γρηγορα + απο μενα + πολυ χαλαρα!!
Το εγραψα περιληπτικα γιατι την κανω για το τμημα λογω του παραπανω!Ο μαρτυρας ειναι σιγουρος οτι ηταν γυναικα!+ η κοπελα του επισης!Παμε για μηνυσεις! :whip:

DRIFTER
15-11-04, 14:14
Καλη τύχη...........

Action Man
15-11-04, 18:03
Ο μαρτυρας ειναι σιγουρος οτι ηταν γυναικα!+ η κοπελα του επισης!Παμε για μηνυσεις! :whip:
Tι εγινε τελικα?Ξεμπερδεψες?

Octane
15-11-04, 18:17
Δεν προλαβα να παω σημερα γιατι προεκυψαν κατι δουλειες!!Αυριο θα εχω νεα ομως σιγουρα!!

Octane
24-11-04, 12:28
Λοιπον(Axion Man σε βλεπω online)φρεσκα νεα!!
Πηγα σημερα στο συνεργειο για τα χτυπηματα(2 πλα'ι'να αριστερα απο αλλον που εφυγε + αριστερα πισω γωνια προφυλακτηρα απ'τον προσφατο!!)+συνεβη το εξης κουλο!!
Ο εμπειρογνωμονας αναγνωριζει τα 2 πλα'ι'να(!!!) + οχι το πισω!!!!Απιστευτο?
Ευτυχως εχω 5 μαρτυρες + φωτο στην αστυνομια με το χρωμα του πανω!Πραγματικα δεν το περιμενα!!Στην αρχη μαλιστα μου τα ειπαν αναποδα + ηθελα να πουλησω στην bmw(2 φιλοι απο'κει μεσα το ξερουν οτι ηταν απο πριν) + το ψεμμα(τα αλλα 2)αλλα μετα μου το ξεκαθαρισαν + μ'επιασαν τα γελια!!!Δε μπορουσα να κρατηθω + με κοιτουσαν καλα καλα!!!
Την κανω για την αστυνομια :yippee:
Υ.Γ.Αυτη τη φορα με ενα 318 diesel wagon(αφου το αυτοκινητο το αφησα στο συνεργειο),οποτε δε φοβαμαι για ελεγχους,χε χε!!

Action Man
24-11-04, 12:36
Λοιπον(Axion Man σε βλεπω online)φρεσκα νεα!!
Πηγα σημερα στο συνεργειο για τα χτυπηματα(2 πλα'ι'να αριστερα απο αλλον που εφυγε + αριστερα πισω γωνια προφυλακτηρα απ'τον προσφατο!!)+συνεβη το εξης κουλο!!
Ο εμπειρογνωμονας αναγνωριζει τα 2 πλα'ι'να(!!!) + οχι το πισω!!!!Απιστευτο?
Ευτυχως εχω 5 μαρτυρες + φωτο στην αστυνομια με το χρωμα του πανω!Πραγματικα δεν το περιμενα!!Στην αρχη μαλιστα μου τα ειπαν αναποδα + ηθελα να πουλησω στην bmw(2 φιλοι απο'κει μεσα το ξερουν οτι ηταν απο πριν) + το ψεμμα(τα αλλα 2)αλλα μετα μου το ξεκαθαρισαν + μ'επιασαν τα γελια!!!Δε μπορουσα να κρατηθω + με κοιτουσαν καλα καλα!!!
Την κανω για την αστυνομια :yippee:
Υ.Γ.Αυτη τη φορα με ενα 318 diesel wagon(αφου το αυτοκινητο το αφησα στο συνεργειο),οποτε δε φοβαμαι για ελεγχους,χε χε!!
Καλη τυχη! :)

Octane
02-12-04, 13:28
Ετοιμο το αυτοκινητο!!
Ολα ενταξει + δε μου ζητησαν + τιποτα!!Παλι καλα!!
Απιστευτη ιστορια + ευτυχως με αισιο τελος!! :)

alexk
05-12-04, 22:30
Στην πυλωτή στο σπίτι μου σήμερα. Μεταξύ τις 15:30 και 19:30 μου έκλεψαν τα σήματα από τις ζάντες μου :tapedshut

Τι να πω, δεν λέω τίποτα. Έχω και κάγκελα στην πυλωτή εν'τω μεταξύ.
Έχε χάρη που δεν τον πέτυχα βγαίνοντας κάποια στιγμή από το σπίτι μου, γιατί θα είχε πολύ σοβαρό πρόβλημα. Πολύ σοβαρό πρόβλημα...

Να τα χαίρεται ο φίλος που τα πήρε. Να είναι καλά.

DRIFTER
05-12-04, 22:33
Καλά ε ένας να πιαστεί θα τη πληρώσει για όλους

Cabriolakias
06-05-05, 08:23
Παντως φιλε συμφωνω και γω οτι υπαρχουν πολλοι μα....κες!!! εγω την επομενη μερα που ειχα αγορασει την κυρια μου την βρηκα στη γλυφαδα με μμμιααα γρατζουνια νααααααααααααααααα στο πισω δεξι φτερο και μουρλαθηκα. εννοειτε οτι στα καπακια την αλλη μερα μπηκε φαρνατζιδικο ! για το μα....κα!!!καταλαβες? Σε καταλαβαινω φιλε αρρωστια ειναι αυτη...καλημερα

bmw316i
06-05-05, 08:59
Εμένα είναι λίγο παλιό το συμβάν αλλά δε μου έχει περάσει ακόμα!
Το καλοκαίρι το πέρασα στην Άνδρο λόγω δουλειάς!Από τότε έχω μια γραμμή στη δεξιά πλευρά από τη πόρτα του συνοδηγού μέχρι το τελείωμα του πίσω φτερού!Ποτέ δε βρήκα το "δράστη"!!Μαζί με τις υπόλοιπες γρατζουνιές που όλες μου τις έχουν κάνει άλλοι, το αμάξι θέλει όλο βάψιμο!
Στης αδερφής μου τι Jimny από το καλοκαίρι μέχρι τώρα έχω δει πάνω από 5 γραντζουνιές!Ακόμα και πάνω στο καπώ!Ακόμα δεν έχω πιάσει κανέναν,αλλά όποιος θα είναι ο τυχερός θα περάσει πολύ καλά

melodic
06-05-05, 16:36
εχτες ειδα ενα περιστατικο εντελως για κλαμματα...

ερχετε ενα παλικαρι και αραζει μπροστα μου ενα RGV μπανανα το οποιο (οποιος δεν ξερει απο μηχανες φανταστητε Μ3) μεχρι και η τελευτεα βιδα ηταν αλαγμενη χρωμιομενη βαμμενη πλαστικα ολα new αερογραφιες κτλ. γενικα ηταν σε μια κατασταση για εκθεση το μηχανακι....

και κανει οπιστεν ενα ταξι και το εσυρε κατο για 3 μετρα
Το παλικαρι να ειναι στα 3 μετρα και απλα να παρακολουθει....

την συνεχεια μπορειτε να την φανταστητε... :p:

Fad3In
08-05-05, 16:34
Εμενα μου ετυχε ενας τυπος να χτυπησει λιγο τον προφυλακτηρα απο λαθος μανουβρα και την εστησε απ εξω απο το σπιτι περιμενοντας να δει σε ποιον ανηκει το αυτοκινητο να του μιλησει...Κατα τυχει,τον εκοψα να διαβαζει εφημεριδα και να περιμενει και μου εξηγησε τι ειχε συμβει.Φυσικα ελαχιστη η ζημια και μονο και μονο με την συμπεριφορα του (και ηταν ΣΙΓΟΥΡΑ καποιος που δεν του περισσευανε τα φραγκα!) με εκανε να νοιωσω και ασχημα απο πανω (τροπος του λεγειν αλλα το πιασατε το νοημα!).
ΔΕΝ ειναι ολοι μαλακες παιδια...υπαρχουν κι εξαιρεσεις!
(Οπως ο τυπος που αφου αλλαξα 2 δεξιες πορτες μετα απο ψιλοτρακα με εναν απροσεκτο που εκανε σφηνες,μου εκανε ενα μικρο βουληματακι στην πισω...)
:icon02:
Ν.

saikoE39
08-05-05, 23:25
Στην μπεμπεκα ολη την ζημια την εχουν κανει οι γατες!!!πραγματικα εχουν καταστρεψει ολο το καπο!!το τι κλωτσια και το τι σκουποξυλο εχει πεσει απο εμενα και απο τον πατερα μου δεν λεγεται :smiley_ab Βεβαια το πιο καλο εγινε πριν δυο χρονια οταν το παιδι που μενει στον πρωτο επιασε ενα τσογλανι να γραφει με μαρκαδορο το παπριζ απο το μιραφιορι του πραγματικα τον :icon02:

Black5
09-05-05, 09:32
Εμένα με ενοχλούν οι "γρήγοροι" που παρόλο που έχει κίνηση ανάβουν φώτα για να τους κάνουν χώρο!! :banghead:

Hil
24-07-08, 23:07
λίγο παλιό το θέμα, αλλά οι μ@λ@κες είναι διαχρονικοί.....

τη Κυριακή το βράδυ χτύπησαν το Μίκρα της κοπέλας μου έξω από το σπίτι της, μικρό τσαλάκωμα στο κάτω χείλος του πίσω φτερού, πάνω από τον τροχό, και λίγο γδάρσιμο του πίσω προφυλακτήρα στη γωνία που ενώνεται με το φτερό....:banghead:


και χθες το βράδυ, κάποιος κ$#!%$#5 μπ@#@% δοκίμασε την αντοχή του κλειδιού του
στην πόρτα μου.... :twak::twak:...... και το είχα παρκάρει κάτω από το μπαλκόνι μου!!!

τι να πω..... λες και δεν είχα άλλο τρόπο να φάω τα λεφτά, γυναίκες, σουβλάκια, μπύρες....:ylsuper:

spaka
27-07-08, 22:12
Πριν 2 εβδομαδες μετο το Transit της δουλειας εμπλεξα σε ενα στενο που χωρουσα ισα-ισα. ειχε παρκαρει και ενας πιο εξω και αστα να πανε. Περνωντας απο κει και εχοντας το νου μου για λιγο στα δεξια μη χτυπησω τον ενα ακουω ενα κρακ και ξυλοσα το καθρεφτη του αριστερου. Ηταν ενα παλιο αλφα ρομεο και ο καθρεφτης του δεν ηταν ανακλινομενος αλλιως θα το γλυτωναμε μιας και τον ακουμπησα λιγο. Αφησα μια καρτα στο παπριζ με το τηλεφωνο μου. με πηρε ο ανθρωπος και μου ειπε 1000ευχαριστω γιατι λεει τον σπανε συνεχεια το καθρεφτη και εξαφανιζονται. Τελικα αυτος οταν ηρθε απο το μαγαζι να παρει τα λεφτα του καθρεπτη εγινε και πελατης μας...
Να παρω αβερτα ολους καθεφτες να ανεβασω τζιρο.......?