PDA

Επιστροφή στο Forum : My BMW vs Rallye 1.3 8v


Geo_3D
16-06-06, 23:32
To σκηνικο που θα αναφερω δεν ειναι κοντρα ταχυτητας(που δεν υπαρχει καν συγκριση ετσι και αλλιως),αλλά "κοντρα" -αν μπορω να το πω ετσι- σε 2 στροφουλες.

Τωρα που γυριζα απο καφε ειχα και τον ξαδερφο μεσα,και αντι να τον παω απ'ευθειας σπιτι,ειπα να κανουμε μια βολτα απτις λεγομενες Κ8-Κ9 του Καματερου.Οσοι εχουν ερθει για καφε στον ΑΤΤΑΛΟ τις ξερουν.Οσοι δεν εχουν ερθει...ειναι 2 στροφες σχεδον σαν τις Κ8-Κ9 των Μεγαρων αλλά με αντιθετη κλιση και με ασφαλτο.....σαπουνι-γυαλι!!!!!

Αφου ξεκινησα λοιπον να κανω και εγω το κομματι μου εκει,τσουπ και το rallακι απο πισω...Για να βγεις σ'αυτες τις στροφες λοιπον περνας πρωτα μια ελαφρυα δεξια κατηφορικη με αντιθετη κλιση φυσικα και δρομο οπως προανεφερα.Εκει δινω το πρωτο δειγμα για το τι θα επακολουθησει:D:D(κλασσικα με το πλαι)
Και ερχομαστε στην αριστερηηηηηηηηηηη........το rally απο πισω.Mπαινω λοιπον,αναποδο τιμονι και ταξιδευω....στο καπακι ειναι η δεξια...στριβω και εκει με τον κλασσικο τροπο....κατι λειπει απτην εικονα
Κοιταω καθρεφτη...τιποτα.Κοβω λιγο....ξαναπεριμενω....τιποτα.Πουθενα το rallακι.

Τελος παντων καποια στιγμη εμφανιστηκε και μπηκε δεξια με αλαρμ.Γυριζουμε με τον ξαδερφο πισω,και πιανουμε μια μινι κουβεντουλα με τα παιδια ρωτωντας τους αν ολα ειναι οκ και αν εγινε τιποτα.Το αποτελεσμα ηταν οπως μας ειπαν οτι το εχασε πανω στη στροφη και βρηκε λιγο η γωνια (γρατζουνιες) μπροστα στο ντουβαρι που εχει απεναντι στη στροφη.Αλλά δεν ειχε γινει κατι το σοβαρο ευτυχως.
Κατα την ταπεινη μου αποψη,αυτο οφειλοτανε σε απειρια του οδηγου με το συγκεκριμενο αμαξι ή (και το ποιο πιθανο) δεν ηξερε την ιδιομορφια του συγκεκριμενου δρομου.Αφου δεν ειχαμε τιποτα σοβαροτερο,να'μαστε καλα να εχουμε την υγεια μας να τα φτιαχνουμε.Και μακρυα απο ολους μας
Γιαυτο παιδια μεγαλη προσοχη στον δρομο!!!!

Για να πω ομως και την αμαρτια μου,πολυ μου αρεσε που με εβγαλε ασπροπροσωπο το αμαξι μου σε σχεση με ενα απτα πιο στριφτερα αμαξια που εχουν βγει στην παραγωγη

Fairytale
17-06-06, 08:41
Το έργο το είχα δει και σε είχα ήδη ενθρονίσει (χι,χι,χι) σε ανύποπτο χρόνο...
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=65894#post65894
Φαντάζομαι ότι ο οδηγός του rall-ακίου άρχισε να :scratchch τι ακριβώς θέλει από το αμάξι του...
Να προτείνω..? Άλλαξε τον τίτλο σου: Maybe the WORST but still the :king: of my road... :rofl2:
C U out there

Dark_Niaou
20-06-06, 18:55
Γιαυτους που δεν ξέρουν: ΤΡΕΛΛΕΣ στροφές αυτες του Καματερού..... Γλυστράνεεεεεεε