PDA

Επιστροφή στο Forum : Την βοήθειά σας παρακαλώ!


antonio
16-10-04, 14:17
Λέω να φρεσκάρω το χρωματάκι της μπέμπας μου, γιατί λόγω του ότι είναι μαύρο και έχουν περάσει και 8 χρονάκια από την κατασκεύη της, είναι στενοχωρημένο :confused:
Μήπως γνωρίζει κανείς σας κάποιον καλό και σχετικά οικονομικό φαναρτζο-μπογιατζή??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!!

GEORDIE
16-10-04, 14:25
Αντώνη,εάν δεν έχεις χτυπηματάκια και γρατσουνιές που να έχουν περάσει το βερνίκι και να έχουν φτάσει στο χρώμα,μπορείς να την γλυτώσεις με ένα γυάλισμα με αλοιφαδόρο και κατόπιν κερί (κόστος περίπου 50 ευρώ), για περισσότερα πάρε τηλ.

Z3 Fat Bastard
16-10-04, 14:52
Επισης παιζει και ειδικο φυαλισμα με τεφλον το οποιο συμφωνα με Strax ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!! Ειναι λιγο ακριβουτσικο αλλα κανει πολυ καλυ δουλεια και κραταει για εξι + μηνες (αναλογα τα πλυσιματα)

Περισσοτερες πληροφοριες απο τον Strax !

antonio
16-10-04, 15:03
Αντώνη,εάν δεν έχεις χτυπηματάκια και γρατσουνιές που να έχουν περάσει το βερνίκι και να έχουν φτάσει στο χρώμα,μπορείς να την γλυτώσεις με ένα γυάλισμα με αλοιφαδόρο και κατόπιν κερί (κόστος περίπου 50 ευρώ), για περισσότερα πάρε τηλ.


Δυστυχώς έχω γρατζουνιές που έχουν περάσει το βερνίκι, από κάποια καλά παιδάκια με κλειδάκια :mad: , και κάποια μικροβαθουλωματάκια...
Για αυτο και πήρα την απόφαση να το φρεσκάρω...αν έχετε κανένα γνωστό, ενημερώστε με!
Ευχαριστώ και πάλι!!

Black5
17-10-04, 09:58
Δυστυχώς έχω γρατζουνιές που έχουν περάσει το βερνίκι, από κάποια καλά παιδάκια με κλειδάκια :mad: , και κάποια μικροβαθουλωματάκια...
Για αυτο και πήρα την απόφαση να το φρεσκάρω...αν έχετε κανένα γνωστό, ενημερώστε με!
Ευχαριστώ και πάλι!!


Επειδή και εγώ σκεφτόμοθυν ολικό βάψιμο μαζι με κάτι φτιαξιματάκαι πήρα τιμές 1500 και 2000 ευρώ....

antonio
17-10-04, 12:59
Επειδή και εγώ σκεφτόμοθυν ολικό βάψιμο μαζι με κάτι φτιαξιματάκαι πήρα τιμές 1500 και 2000 ευρώ....

2000 έχω πάρει και εγώ...το 1500 ακούγεται πιο δελεαστικό αλλά δεν ξέρω για τι δουλειά μιλάμε!
Μήπως έχει τηλ ή καποια διεύθυνσή του? Αν θες στείλε μου σε παρακαλώ ένα pm!
Eυχαριστώ!

Johnie_be_good
17-10-04, 13:05
Καλημερα,
επειδη λειπω εξωτερικο(λογω σπουδων ως γνωστον), θα κατεβω αθηνα σε 10 μερουλες περιπου. θα κοιταξω και θα σου πω φιλε, εχω κανα δυο γνωστους που κανουν καλη δουλεια. να κοιταξω τιμες και θα επανελθω.

Φιλικα,
Johnie_be_good

Geo_3D
17-10-04, 13:14
Να ζητησω και εγω με την σειρα μου την βοηθεια σας.Πριν αρκετο καιρο ξαναβαψα τα πλαινα μαρσπιε σε ασπρο χρωμα(ειχανε ξεβαψει καποια κομματια και φαινοτανε το μαυρο απο κατω).Οταν το πηρα ειδα μια διαφορα χρωματος μεταξυ των μαρσπιεδων και των πορτων του οδηγου και πισω.Στις πορτες λοιπον κατω απο το πλαστικο κατα μηκος που υπαρχει,το χρωμα εχει κιτρινισει και με το φως της ημερας φιανεται η διαφορα.Το θεμα ειναι οτι ειναι κιτρινισμενο μονο απο την μερια του οδηγου και απο το πλαστικο και κατω.Απτην μερια του συνοδηγου ολα ειναι ιδια.Γνωριζεται πως μπορει να εγινε αυτη η κιτρινιλα (και το ξαναλεω,μονο στις πορτες αποτην μερια του οδηγου) και πως μπορω νε επαναφερω το χρωμα ωστε να ειναι ιδιο παντου και ομοιομορφο?Χρειαζεται βαψιμο?

Johnie_be_good
17-10-04, 13:24
Να ζητησω και εγω με την σειρα μου την βοηθεια σας.Πριν αρκετο καιρο ξαναβαψα τα πλαινα μαρσπιε σε ασπρο χρωμα(ειχανε ξεβαψει καποια κομματια και φαινοτανε το μαυρο απο κατω).Οταν το πηρα ειδα μια διαφορα χρωματος μεταξυ των μαρσπιεδων και των πορτων του οδηγου και πισω.Στις πορτες λοιπον κατω απο το πλαστικο κατα μηκος που υπαρχει,το χρωμα εχει κιτρινισει και με το φως της ημερας φιανεται η διαφορα.Το θεμα ειναι οτι ειναι κιτρινισμενο μονο απο την μερια του οδηγου και απο το πλαστικο και κατω.Απτην μερια του συνοδηγου ολα ειναι ιδια.Γνωριζεται πως μπορει να εγινε αυτη η κιτρινιλα (και το ξαναλεω,μονο στις πορτες αποτην μερια του οδηγου) και πως μπορω νε επαναφερω το χρωμα ωστε να ειναι ιδιο παντου και ομοιομορφο?Χρειαζεται βαψιμο?
Νομιζω οτι το χρωμα που στα βαψανε δεν ηταν και οτι καλυτερο ή ηταν διαφορετικο. Νομιζω φιλε οτι χρεαιζεσαι ξανα να τα βαψεις. Δεν ειμαι και ο πλεον ειδικος, αλλα η λογικη μου ετσι λεει. Ελπίζω να σε βοηθήσει καποιος εδω μεσα καλυτερα απο εμενα.

Φιλικα,
Johnie_be_good

antonio
17-10-04, 13:58
Καλημερα,
επειδη λειπω εξωτερικο(λογω σπουδων ως γνωστον), θα κατεβω αθηνα σε 10 μερουλες περιπου. θα κοιταξω και θα σου πω φιλε, εχω κανα δυο γνωστους που κανουν καλη δουλεια. να κοιταξω τιμες και θα επανελθω.

Φιλικα,
Johnie_be_good


Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και θα περιμένω νέα σου! ;)

Geo_3D
17-10-04, 13:59
Νομιζω οτι το χρωμα που στα βαψανε δεν ηταν και οτι καλυτερο ή ηταν διαφορετικο. Νομιζω φιλε οτι χρεαιζεσαι ξανα να τα βαψεις. Δεν ειμαι και ο πλεον ειδικος, αλλα η λογικη μου ετσι λεει. Ελπίζω να σε βοηθήσει καποιος εδω μεσα καλυτερα απο εμενα.

Φιλικα,
Johnie_be_good
Μα το χρωμα στα μαρσπιεδακια με το χρωμα στις πορτες του συνοδηγου ηταν ιδιο και δεν φαινοτανε καμια διαφορα.Μονο στις πορτες του οδηγου υπηρχε η διαφορα που ειχε κιτρινησει το χρωμα

antonio
17-10-04, 14:31
Μα το χρωμα στα μαρσπιεδακια με το χρωμα στις πορτες του συνοδηγου ηταν ιδιο και δεν φαινοτανε καμια διαφορα.Μονο στις πορτες του οδηγου υπηρχε η διαφορα που ειχε κιτρινησει το χρωμα


Ρε Γιώργη μου μάμησες το thread ρεεεεεεεε!!
Άλλη φορα να ανοίγεις δικό σου!!! ΖΟΥΛΙΑΡΗ!!! :p :p :D

melos86
17-10-04, 14:34
Να ζητησω και εγω με την σειρα μου την βοηθεια σας.Πριν αρκετο καιρο ξαναβαψα τα πλαινα μαρσπιε σε ασπρο χρωμα(ειχανε ξεβαψει καποια κομματια και φαινοτανε το μαυρο απο κατω).
Φιλαρακο να σε ρωτησω ποσο σου κοστισε η δουλεια αυτη??? Εχω και εγω ενα e36 318is coupe στο ιδιο χρωμα με το δικο σου αλλα τα δικα μου μαρσπιε δεν ειναι βαμμενα λευκα και θελω να τα βαψω... Αν δεν θυμασαι ακριβως εστω στο περιπου...

Geo_3D
18-10-04, 01:08
Ρε Γιώργη μου μάμησες το thread ρεεεεεεεε!!
Άλλη φορα να ανοίγεις δικό σου!!! ΖΟΥΛΙΑΡΗ!!! :p :p :D
Ααααααα σε πιανω αδιβαστο.Δεν επιασες το απωτερο νοημα τις αποριας μου.Αν οντως θελει βαψιμο και εμενα,μπορουμε να παμε στον ιδιο φαναρτζη και να "χτυπησουμε" και καλυτερη τιμουλα!!!! :cool:

Geo_3D
18-10-04, 01:12
Φιλαρακο να σε ρωτησω ποσο σου κοστισε η δουλεια αυτη??? Εχω και εγω ενα e36 318is coupe στο ιδιο χρωμα με το δικο σου αλλα τα δικα μου μαρσπιε δεν ειναι βαμμενα λευκα και θελω να τα βαψω... Αν δεν θυμασαι ακριβως εστω στο περιπου...
Επεσες στην περιπτωση τωρα.Θυμαμαι οτι ειχα ζητησει να μου ξαναβαψουν και τον πισω προφυλακτηρα γιατι με ειχε παρει σβαρνα ενας λακαμας και οτι αλλαξα και κατι αλλο.Η λογαριασμος που ειχα πληρωσει,τον οποιον ουτε και αυτον θυμαμαι,ηταν για ολα μαζι.Παντως υπολογιζε γυρω στα 25-30 χιλιαρικα και αυτο με επιφυλαξη γιατι οπως σου ειπα δεν θυμαμαι.

melos86
18-10-04, 02:32
Και εσυ επεσες στην περιπτωση... :D Εκτος απο τα μαρσπιε βαψιμο χρειαζεται και ο πισω προφυλαχτηρας μου!!! Τον μπροστα, μας τον αλλαξαν με ενα βαμμενο οταν μας χτυπησε καποιος αλλος και τα πληρωσε αυτος...
Δες το αυτοκινητο εδω!!! (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/vbgarage.php?do=view&id=218)
Νομιζω επιβαλεται το βαψιματακι δεν νομιζεις??? ;) Να υπολογιζω γυρω στα 100-150 ευρω δηλαδη??

antonio
18-10-04, 09:24
Ααααααα σε πιανω αδιβαστο.Δεν επιασες το απωτερο νοημα τις αποριας μου.Αν οντως θελει βαψιμο και εμενα,μπορουμε να παμε στον ιδιο φαναρτζη και να "χτυπησουμε" και καλυτερη τιμουλα!!!! :cool:


Eγώ λέω να πάρουμε σβάρνα όλα τα αυτοκίνητα των μελών του club και να αρχίσουμε να τραβάμε κλειδιές!!!!! Έτσι θα μαζευτούμε και περισσότεροι!! Προσοχή μόνο μην το μάθει κανείς!! Σσσσσσσσσσσουυτττ!! Μη μας ακούσουν!! ;) ;)

Geo_3D
18-10-04, 14:41
Και εσυ επεσες στην περιπτωση... :D Εκτος απο τα μαρσπιε βαψιμο χρειαζεται και ο πισω προφυλαχτηρας μου!!! Τον μπροστα, μας τον αλλαξαν με ενα βαμμενο οταν μας χτυπησε καποιος αλλος και τα πληρωσε αυτος...
Δες το αυτοκινητο εδω!!! (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/vbgarage.php?do=view&id=218)
Νομιζω επιβαλεται το βαψιματακι δεν νομιζεις??? ;) Να υπολογιζω γυρω στα 100-150 ευρω δηλαδη??
Iσως και λιγοτερο καθως ειδα οτι ο πισω προφυλακτηρας σου απο το μαυρο πλαστικο κατα μηκος που εχει και κατω,ειναι ο μισος βαμμενος

giogio
18-10-04, 19:01
Εγω μολις εβαψα το τουτου μου και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.Αμα θελει καποιος μπορει να ερθει να το δει και να παμε στον φαναρτζη

Fanatic
18-10-04, 19:27
Δεν μας ειπες μια τιμουλα φιλε για να κανουν τους υπολογισμους τους οι ενδιαφερομενοι. ;)

Strax
18-10-04, 19:55
Αντώνη, έχουμε έναν καλό βαφέα που θα σου κάνει πολύ καλή δουλειά! Τώρα για λεφτά δεν ξέρω τι παίζει. Εϊναι πάντως στη Μεταμόρφωση και θα κοιτάξω να πάρω περισσότερα στοιχεία αύριο και να σε ενημερώσω.

antonio
18-10-04, 20:01
Αντώνη, έχουμε έναν καλό βαφέα που θα σου κάνει πολύ καλή δουλειά! Τώρα για λεφτά δεν ξέρω τι παίζει. Εϊναι πάντως στη Μεταμόρφωση και θα κοιτάξω να πάρω περισσότερα στοιχεία άυριο και να σε ενημερώσω.


Στράτο αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ, η καλή δουλειά, και βέβαια να μην μας πιάσουν και τον κ@#%^$!! ;)
Σε ευχαριστώ και περιμένω νέα!

mpikounis
19-10-04, 08:07
Στράτο αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ, η καλή δουλειά, και βέβαια να μην μας πιάσουν και τον κ@#%^$!! ;)
Σε ευχαριστώ και περιμένω νέα!
Ο συγκεκριμένος βαφέας/φαναρτζής έφτιαξε ένα χτύπημε που έκανε ο πατέρας μου στό πίσω φτερό ενός CLK μώβ (σσσστττ μην μας ακούσει ο avog!) και δεν έχω δεί ποτέ καλύτερη δουλειά, ειδικά σε αυτό το σημείο το οποίο είναι ιδιαίτερα δύσκολο στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Dark_Niaou
19-10-04, 11:53
Αντώνη, έχουμε έναν καλό βαφέα που θα σου κάνει πολύ καλή δουλειά! Τώρα για λεφτά δεν ξέρω τι παίζει. Εϊναι πάντως στη Μεταμόρφωση και θα κοιτάξω να πάρω περισσότερα στοιχεία αύριο και να σε ενημερώσω.

Εάν μάθεις κάτι στείλε μου και εμένα με pm.

antonio
19-10-04, 12:02
Ο συγκεκριμένος βαφέας/φαναρτζής έφτιαξε ένα χτύπημε που έκανε ο πατέρας μου στό πίσω φτερό ενός CLK μώβ (σσσστττ μην μας ακούσει ο avog!) και δεν έχω δεί ποτέ καλύτερη δουλειά, ειδικά σε αυτό το σημείο το οποίο είναι ιδιαίτερα δύσκολο στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.


Πολύ καλό!! Μόλις μάθω πληροφορίες απο τον Strax θα πάω από εκεί! ;)

Geo_3D
19-10-04, 13:25
Παρακαλω στειλτε ενα pm και σε μενα τον φτωχο και μονο καουμποϊ :D

Strax
19-10-04, 14:58
Μίλησα με τον φαναρτζή και μου είπε να πας από εκεί για να δει το αμάξι και να συνεννοηθείτε! Σου στέλνω σε Pm τα στοιχεία του!

antonio
19-10-04, 18:15
Μίλησα με τον φαναρτζή και μου είπε να πας από εκεί για να δει το αμάξι και να συνεννοηθείτε! Σου στέλνω σε Pm τα στοιχεία του!


Στράτο το έλαβα και σου απάντησα!
Σε ευχαριστώ πολύ και θα ενημερώσω!! ;)