PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW M6 Convertible


Kostas Christ
20-06-06, 18:36
http://www.rsportscars.com/foto/05/m6conv07_01.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/05/m6conv07_05.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/05/m6conv07_02.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/05/m6conv07_inter.jpg

Πιστευω οτι τα λογια περιτευουν...

Περισσοτερες φωτο στο http://www.rsportscars.com/eng/cars/bmw_m6conv.asp

Dark_Niaou
20-06-06, 18:44
Να γιατί μου αρέσουν τα cabrio.................... Ετσι μπράβο!!!!

NICK_M3
20-06-06, 18:55
εεεεε....
ΒΟΗΘΕΙΑ λεμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!
αγγελε....ασε γαμους και βαφτισια και κοιτα να πάρεις κανα τέτοιο...:):)

Dionysis
20-06-06, 18:56
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχ!!! μακάρι οι πτωχοί.......:shakehead

Dark_Niaou
20-06-06, 18:58
με καταστρέφεις Νίκοοοοοο........... Αλλά ρε φίλε. πρώτα ο Θεος θα εχω γυρίσει απο το γαμηλιο και θα σε παω στην εκκλησία εγώ!!!! (εστω και σηκωτό)!!!
χαχαχαχαχα

NICK_M3
20-06-06, 20:02
χα χα
χα
χα χα!!!!
δεν νομιζω φιλε μου!!!!!!!
ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΛΕΜΕ ΕΓΩ!!!!
ενταξει ενταξει ειμαστε off topic.....αλλα δεν μπορω οταν διαβαζω τέτοια....

Geo_3D
20-06-06, 20:51
Ειναι το επομενο αμαξι γνωστου Ελληνα τραγουδιστη.

Ακους κυριε MPOWER?????;)

Fairytale
20-06-06, 23:57
Και Μ6 και ξεσκούφωτο..?
Όπως λέμε και κουλούρι και τυρί..!!!
Τι να πεις πραγματικά... ήταν πολύ δύσκολο για την σχεδιαστική ομάδα να βρουν ένα επιτυχή συνδυασμό ισορροπίας μεταξύ ομορφιάς, δυναμισμού, στρεπτικής ακαμψίας πλαισίου, οδηγικής απόλαυσης και κόστους... Αλλά κατά τα φαινόμενα τον βρήκαν!!!
C U out there

InsaneDriver
21-06-06, 01:14
Θεωρώ ξεφτύλα να αγοράζεις ένα τόσο ακριβό αυτοκίνητο και να μην έχει ''σκληρή οροφή''...Λάθος της Bmw που έβαλε την κλασσική κουκούλα...

Fanatic
21-06-06, 10:24
Kαι που να χωρεσει το hardtop ρε συ Χαρη...γιατι να παρω το cabrio ομως και να χασω την κ@υλα της carbon οροφης??Προτιμω το κλειστο...

Panoz
21-06-06, 10:36
Kαι που να χωρεσει το hardtop ρε συ Χαρη...γιατι να παρω το cabrio ομως και να χασω την κ@υλα της carbon οροφης??Προτιμω το κλειστο...

Σωστό. Αν θες cabrio, πάρε το 650 ή το 630. Κατά την άποψή μου, τα γρήγορα και ειδικά αυτοκίνητα (όπως τα ///Μ) πρέπει να είναι κλειστά. Τα cabrio για μένα πρέπει να οδηγούνται σε χαλαρούς ρυθμούς και να απολαμβάνεις το τοπίο και τη φύση γύρω σου. Αν είναι να συγκεντρώνεις όλη τη προσοχή σου στη γρήγορη οδήγηση, χάνεις την ουσία του cabrio. Περί ορέξεως όμως!

Fairytale
21-06-06, 10:41
Νομίζω ότι το στοίχημα στο ///Motorsport ήταν αν μπορούμε να το φτιάξουμε...
Ε λοιπόν μπορούμε!!!
C U out there

Elias_Z3
21-06-06, 10:46
Σωστό. Αν θες cabrio, πάρε το 650 ή το 630. Κατά την άποψή μου, τα γρήγορα και ειδικά αυτοκίνητα (όπως τα ///Μ) πρέπει να είναι κλειστά. Τα cabrio για μένα πρέπει να οδηγούνται σε χαλαρούς ρυθμούς και να απολαμβάνεις το τοπίο και τη φύση γύρω σου. Αν είναι να συγκεντρώνεις όλη τη προσοχή σου στη γρήγορη οδήγηση, χάνεις την ουσία του cabrio. Περί ορέξεως όμως!
Συμφωνω οτι τα γρηγορα αυτοκινητα πρεπει να ειναι κλειστα.
Πολυ κατασκευαστες γρηγορων οχηματων ομως εχουν ενα roadster στην γκαμα τους π.χ. Ferrari F 430, Pagazi Zonda roadster κ.α. :nixweiss:

Geo_3D
21-06-06, 12:52
Kαι που να χωρεσει το hardtop ρε συ Χαρη...γιατι να παρω το cabrio ομως και να χασω την κ@υλα της carbon οροφης??Προτιμω το κλειστο...
Γιατι η carbon οροφη ειναι uncool κατα Jeremy:smashtard :D

Octane
21-06-06, 12:59
Εγω παλι,διαφωνω.
Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απ'το να οδηγεις ξεσκεπαστος + ταυτοχρονα να εχεις αστειρευτη δυναμη στο δεξι σου ποδι + να ακους τη μελωδια της ευτυχιας...αφιλτραριστη...:bullhorn:
Τα περι ακαμψιας κλπ δε με απασχολουν καθολου.
Ενταξει,ειπαμε,μην ειναι + χρεπι,αλλα ποσο χρεπι ειναι μια F430 roadster,ενα Zonda roadster,ακομα + μια M3 cabrio!?!?!?:dance:
Ελεος ρε παιδια,διαφορες θα δει μονο ενα πολυ μικρο ποσοστο ανθρωπων (εκτος βεβαια απ'το βαρος που θα φανει αε καποια μοντελα) + αυτο αν βαλει το αυτοκινητο σε πιστα (με απαιτητικη ασφαλτο) + αναζητησει το maximum!!

Παντως εγω στην περιπτωση των Μ3 + Μ6 προτιμω τις κλειστες εκδοσεις γιατι η ανοιχτες ειναι τετραθεσια + μου φαινονται πολυ "κουρσες" στο ματι,συνδρομο το οποιο οχι μονο δεν εχω αλλα ειμαι στην αλλη ακρη...
Οποιο αλλο αυτοκινητο ομως βγαινει κλειστο + roadster προτιμω το roadster + μαλιστα με 1000!!!
Εκτος απ'το 350Z......:banned:

Octane
21-06-06, 13:06
:thinkerg:
Υπαρχει καποιος που θα προτιμουσε αυτο αντι εκεινου που γνωριζουμε μεχρι τωρα? (εκτος απ'τον Χαρη απ'οτι καταλαβα...:deal: )

Βεβαια ειναι ισως το πιο πετυχημενο cc,αλλα + παλι...:105whistl

alexk
21-06-06, 13:24
Συμφωνώ με Panoz. Τα Μ3 Μ6 κτλ. cabrio είναι για εφέ και μόνο.
Ερώτηση, θα ταξιδεύεις με το M6 cabrio με 200+ στην εθνική (κλειστό πάντα λέμε) με την κουκούλα? Από το θόρυβο, θα ψάχνεις τα αυτιά σου.

geo> Και τι μας νοιάζει τι λέει ο jeremy? Επειδή το λέει αυτός πρέπει να έχουμε την ίδια άποψη?

Geo_3D
21-06-06, 13:27
Θα σε βαρεσω σα χταποδι......συγκεντρωσου:D

Kostas Christ
21-06-06, 13:46
Η αισθηση του να εισαι σε καμπριο ειναι κορυφαια και οπως ειπωθηκε και παραπανω ειναι ακομα καλυτερα αν συνδιαστει με τρελη δυναμη.

Και μη μου πειτε οτι δεν ειναι ομορφο με την κουκουλα

Fanatic
21-06-06, 13:49
Συμφωνω οτι τα γρηγορα αυτοκινητα πρεπει να ειναι κλειστα.
Πολυ κατασκευαστες γρηγορων οχηματων ομως εχουν ενα roadster στην γκαμα τους π.χ. Ferrari F 430, Pagazi Zonda roadster κ.α. :nixweiss:

Yπαρχει το Ζ4 M roadster:greenboun ...αλλωστε η 6αρα ειναι θεοβαρη ακομα και κλειστη...ποσο μαλλον ανοικτη...πιστευω οπως ειπε ο Πανος οτι αμα καποιος θελει cabrio 6αρα μπορει να παρει μια 650...

MZ3
21-06-06, 14:13
τα καμπριο πρεπει να ειναι σοφτ και οχι να πηγενουν μαλια!

το Ζ3Μ το πουλισα γιατι στα 220-250 οτι θορυβο εκανε με κλειστη κουκουλα
εκανε και με ανοιχτη! ενα και το αυτο που λενε

ταλεπορια σκετη απο την αλλη ομος εχεις την αισθηση οτι οδηγας μηχανη και
αυτο απο μονο του λεει πολλα :-)

InsaneDriver
21-06-06, 14:22
Το θέμα δεν είναι αν πρέπει τα γρήγορα αυτοκίνητα να είναι cabrio ή όχι.
To θέμα είναι ότι θεωρώ μ@λ@κί@ η cabrio έκδοση ενός τόσο ακριβού και μεγάλου σε όγκο αυτοκινήτου να είναι με κουκούλα, με ότι αυτό συνεπάγεται(θερμοκρασίες,φθορές,θόρυβος κτλπ).

Προτιμώ δηλαδή τη λύση της Mercedes στα αντίστοιχα μοντέλα, την οποία θα υιοθετήσει η Bmw και στην καινούργια 3αρα cabrio.

alexk
21-06-06, 15:40
ταλεπορια σκετη απο την αλλη ομος εχεις την αισθηση οτι οδηγας μηχανη και
αυτο απο μονο του λεει πολλα :-)

Φίλε, συγγνώμη κι'όλας αλλά καμμία σχέση.:bricks1:

MZ3
21-06-06, 20:05
Φίλε, συγγνώμη κι'όλας αλλά καμμία σχέση.:bricks1:



nice :p

ειχα cbr 900 rr και μετα απο ατυχημα δεν ηθελα να ξαναγυρισω στις μηχανες
οποτε ηταν η μονη λυση που ειχα να πλησιασω σε αισθηση ηταν το Ζ3 Μ

αυτη ητανε η μονη σχεση τους :p

Dark_Niaou
22-06-06, 13:37
καμπριο και Μ// τι καλυτερο; Να γινει το poll τώραααααααααα!!