PDA

Επιστροφή στο Forum : Saab 93 20t Vs Bmw 525 E60...


saikoE39
21-06-06, 20:07
Σημερα το χαραμα κατα τις 5.30....Επρεπε να παω στο αεροδρομιο να αφησω ενα συγγενη μου.Αντι να παρω την 5αρα για να παω προτιμησα να παρω το εταιρικο Saab 93 20t(175 ps 27kgm).:tapedshut
Στο γυρνα πετυχα ενα 525 Ε60..μαλλον με τα 190ps...(ειχε παλιες πινακιδες)...Με οδηγο ενα παλικαρι κοντα στην ηλικια μου....:bowdown:
Τον πηρα στο τρεχα απο το αεροδρομιο..Και στα διοδια εγινε η τελικη μαχη...
Τον περιμενα να πληρωσει...και αμεσως δινουμε...Απο την αρχη πεταχτηκα μπροστα....σταθερα στο ενα αυτοκινητο...
Στα τελειωματα της δευτερας εκανε να με μαζεψει...αλλα με το που κανω αλλαγη για τριτη ξανα περνω την διαφορα....Στα τελειωματα της τριτης παλι το ιδιο με μαζευε...
Αλλαγη τεταρτη και ξανα μαζευω παλι την διαφορα..αλλα οχι αρκετα..και οσο δυναμε την τεταρτη και μαζευαμε χλμ η διαφορα εμενε ιδια με το ιδιο παλι αποτελεσμα στα τελειωματα να με μαζευει...
Στο κουμπωμα την πεμπτης...το Saab εδωσε κατι ελαχηστα αλλα μολις μπηκα στις 5600 σαν να νεκρωσε σε σχεση με την 5αρα...Η οποια με ειχε μαζεψει και μου ειχε ριξει και ενα αυτοκινητο...:nutkick:
Πρωτη φορα εχασα σε κοντρα και χαρηκα.....:jumpgirl:
Πιστευω πως αν το παιδι εκανε καλυτερες αλλαγες και πιο προσεχτηκες θα με ειχε απο πιο πριν...αλλα και εγω το saab το λυσαξα οποτε.....
(Το δικο μου θα το κανω 3λιτρο..το πηρα αποφαση..)

oldcarskickass
21-06-06, 22:03
Ωραία κόντρα με ισάξια αυτοκίνητα,αν και περίμενα το saab λόγω turbo να είναι μπροστά και στα ψηλά τώρα γιατί έκοψε ένας θεός ξέρει.Αν έχανα κι εγώ θα χαιρόμουν(αν οδηγούσα το saab εννοείται).
Δώσε κυβικά να γουστάρουμε........................

Mitsos
22-06-06, 09:30
Δεν αποκλειεται η 5 αρα να ηταν αυτοματη.Επισης το Saab εχει πολυ πιο μακρυ σασμαν.Η λειτουργία του εξακυλινδρου στις ψηλες στροφες και με μεγαλη σχεση στο κιβωτιο ειναι αδιαμφισβητητη..Ωραια κοντρουλα!

Dark_Niaou
22-06-06, 13:30
ωραια κοντρα... Παντα ήθρλα να διαβασω για μια τετοια κοντριτσα...

alexk
23-06-06, 09:35
Ενδιαφέρον η μάχη.
Δεν πιστεύω να έκοψες για να σε περάσει η 5άρα ε?:bullhorn:
Πλάκα κάνω...
Λογικό. Η 5αρα έχει πολύ καλή αεροδυναμική και δυνατό κινητήρα. Στις υψηλές ταχύτητες είναι πολύ δυνατή.

Παντα ήθρλα να διαβασω για μια τετοια κοντριτσα...
τι είπες τώρα φίλε... έχω λιώσει στο γέλιο...:rofl2:

Panoz
23-06-06, 11:12
Αντι να παρω την 5αρα για να παω προτιμησα να παρω το εταιρικο Saab 93 20t(175 ps 27kgm).:tapedshut


Μόνο και μόνο γι'αυτό , πρέπει να γίνεις ban:twak:

Kostas Christ
23-06-06, 20:59
Μόνο και μόνο γι'αυτό , πρέπει να γίνεις ban:twak:


Γιατι το καθυστερουμε?

Τεσπα πολυ ωραια κοντριτσα και καλα εκανες που εχασες.

Christos 330i ///M
24-06-06, 10:10
Πολυ ωραια κοντρα οπως παντα στα τελευταια μιλανε τα κυβικα . . .
Ε 39 και τριλιτρο ??? θα γινει χαμος . . .
Δεν θελει σκεψη . . . . . . . . Καντο . . . . . !