PDA

Επιστροφή στο Forum : Bαφή δέρματος?


antonio
18-10-04, 17:50
Τα δέρματα στα μπροστινά καθίσματα μου έχουν κάνει ραγάδες και χρειάζονται άμεσα βαφή.
Είναι τα bucket τα λευκά της Μ3 και κάνει μπαμ αυτό το πρόβλημα!
Μήπως ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για αυτή τη δουλειά?
Δεν έχουν χαλάσει οι σκελετοί ή τα πλαινά, απλά χρειάζονται μια βαφή.
Ευχαριστώ!

BMW Power
19-10-04, 01:02
Η βαφή είναι μια καλή λύση αλλά αν δεν γίνει σωστά θα έχεις πολλά προβλήματα. Φαντάσου να αφήσεις το αυτοκίνητο στον ήλιο και μετά να καθίσεις εσύ ή ακόμα χειρότερα η κοπελιά σου με ένα ανοιχτόχρωμο παντελονάκι στο κάθισμα!!!! Απλά καταστράφηκες. Έχω δει τέτοια περιστατικά και για αυτό ποτέ δεν έβαψα τα καθίσματα του Μ3 μου που ήταν σε κακή κατάσταση. Καλή τύχη. :cool:

antonio
19-10-04, 12:17
Η βαφή είναι μια καλή λύση αλλά αν δεν γίνει σωστά θα έχεις πολλά προβλήματα. Φαντάσου να αφήσεις το αυτοκίνητο στον ήλιο και μετά να καθίσεις εσύ ή ακόμα χειρότερα η κοπελιά σου με ένα ανοιχτόχρωμο παντελονάκι στο κάθισμα!!!! Απλά καταστράφηκες. Έχω δει τέτοια περιστατικά και για αυτό ποτέ δεν έβαψα τα καθίσματα του Μ3 μου που ήταν σε κακή κατάσταση. Καλή τύχη. :cool:


Έχεις απόλυτο δίκιο για αυτό και ψάχνω κάποιον που να ξέρει καλά την δουλειά!
Όποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει!

S38B38 Monsta
19-10-04, 15:54
Θα σου πρότεινα αρχικά ένα 'γενναίο' καθαρισμό σαλονιού για να δεις τελικά κατά πόσο είναι αναγκαίο ένα βάψιμο.

Το πρόβλημά σου είναι γνωστό στο συγκεκριμένο χρώμα καθίσματος, που όμως γίνεται ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ μετά από ένα επαγγελματικό καθαρισμό!

Εταιρείες υπάρχουν πολλές, η επιλογή είναι δική σου.

antonio
19-10-04, 18:13
Θα σου πρότεινα αρχικά ένα 'γενναίο' καθαρισμό σαλονιού για να δεις τελικά κατά πόσο είναι αναγκαίο ένα βάψιμο.

Το πρόβλημά σου είναι γνωστό στο συγκεκριμένο χρώμα καθίσματος, που όμως γίνεται ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ μετά από ένα επαγγελματικό καθαρισμό!

Εταιρείες υπάρχουν πολλές, η επιλογή είναι δική σου.

Έγινε ο καθαρισμός και μάλιστα πολύ γενναίος!!! ;)
Παρόλαυτά δεν λύθηκε το πρόβλημα για αυτό λέω να καταφύγω σε βάψιμο!

m3e36!!!
07-11-04, 18:03
καλησπερα σε ολουσ! τελικα τι εκανεσ με τα δερματα τα εβαψεσ?

antonio
07-11-04, 18:05
Mπαααα! δεν έχω κάνει ακόμα καμμιά κίνηση! περιμένω να βρω τον κατάλληλο! ;)

m3e36!!!
07-11-04, 18:08
και γω το ιδιο. αν μαθω-εισ κατι τα ξαναλεμε

antonio
07-11-04, 18:10
και γω το ιδιο. αν μαθω-εισ κατι τα ξαναλεμε


ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!! ;)

kacey
08-11-04, 02:28
4812146
ζητα τον θοδωρα, ειναι στα καμινια, ισως να εχει λυση. ταπετσαριες αυτοκινητων η δουλεια του, ειδικοσ στα Bmw

antonio
08-11-04, 05:56
Thank you Κώστα......θα πάρω τηλ και θα πάω και από κει να το δει!! ;)

m3e36!!!
08-11-04, 14:44
4812146
ζητα τον θοδωρα, ειναι στα καμινια, ισως να εχει λυση. ταπετσαριες αυτοκινητων η δουλεια του, ειδικοσ στα Bmw
ευχαριστω και απο μενα

ZHTA
08-11-04, 18:05
παιδια γνωριζεται κανεναν καλο στα νοτια προαστια για καθαρισμο και συντηρηση των δερματων?

stef
08-11-04, 22:51
παιδια γνωριζεται κανεναν καλο στα νοτια προαστια για καθαρισμο και συντηρηση των δερματων?

Autoglym στην Αργυρούπολη!
Πολύ καλή δουλειά!Είναι απέναντι απο Καρφούρ, Λαμίας 1 νομίζω λέγεται ο δρόμος

M5-Matzos
09-11-04, 08:14
Θα συμφωνήσω με τον Monstra και θα προτείνω κ εγώ πρώτα να το καθαρίσεις και μετά να αποφασίσεις για βαφή γιατί σίγουρα είναι ένα ρίσκο. Καλή τύχη. :)

MZ3
06-12-04, 18:19
diladi oi tapetserides na pethanoune; :p kai kala ayto to allo; ekane kanis kamia erotisoula poso kanoun dio dermatakia kainouria komena kai ramena gia to kathismataki; iparxi san adalaktiko apo tin bmw kai pisevo oti sxetika den tha einai akrivo + oti tha einai olokainourio to kathismataki sas :-)