PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΕ 325 Ε30


Christaras
20-10-04, 16:27
Σκέφτηκα κι εγώ να αλλάξω την εξάτμιση της μάνας του... ψάχνω λοιπόν στο internet και βλέπω μια που προτείνει η supersprint καθώς και αρκετοί βελτιωτές στην Γερμανία.... κωδ. 4179186 DTM 00 70 (για ε30 325 χωρίς καταλύτη). Τιμή στην Γερμανία 330 ευρά.... Παίρνω εχθές το πρωί τον αντιπρόσωπο της Supersprint στην Ελλάδα και μου λέει το εξής: Το καζανάκι αυτό έχει καταργηθεί (?????? δηλ. όλοι οι Γερμανοί το πουλάνε όπως και η Supersprint, μόνο εδώ έχει καταργηθεί???????? χεχεχε) και υπάρχει άλλο αντίστοιχο με 650 ευρώ..... και ρωτώ εγώ εύλογα: Η οι Γερμανοί μπαίνουν μέσα που το πουλάνε 330 ή ο αντιπρόσωπος είναι απατεώνας και πάει να βγάλει τα άντερά του... έχει βάλει κανένας καζανάκι 2πλό DTM της Supersprint να μου δώσει μια ενδεικτική τιμή ρε παίδες ???? Σκεφτομαι να κοιτάξω Κένταυρο, Θεόφιλο κλπ. να πάρω τιμές και απο άλλους, οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη.....

Thunder M3
20-10-04, 20:49
Ε Λ Λ Α Δ Α Ρ Α η χωρα της απατης!!! Καλα λογια εχω ακουσει για τον Ποπαυ, αλλα δεν εχω ο ιδιος αποψη ακομα. Επειδη θελω να βαλω και εγω εξατμιση στο δικο μου Ε30 318is (τελικο μονο) αν βρεις καποια καλη λυση θα ηθελα να μου πεις λαπτομεριες...

kacey
20-10-04, 21:58
Δεν ειναι απατη παιδια, απλως απο την στιγμη που εχει την αποκλειστικη αντιπροσωπευση της Supersprint, χρεωνει οτι θελει. Κοινως ειναι μονοπωλιο, οποτε κανει οτι θελει.
Παντως σε γενικες γραμμες, ο γενικος αντιπροσωπος χρεωνει σε ιδωτη παντα πιο πολλα απο οτι θα τον χρεωσει ενα μαγαζι, δηλαδη το ιδιο καζανακι μπορεις να το βρεις σε καποιον βελτιωτη πιο φτηνα.

Christaras
21-10-04, 01:34
Θα κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα και θα ενημερώσω Thunder.... Πάντως για τόσο χρήμα και της μάνας του τρέλλα είναι....χεχεχε..... άκου 650, τροπέτο αγοράζεις ???

Thunder M3
21-10-04, 10:32
Θα κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα και θα ενημερώσω Thunder.... Πάντως για τόσο χρήμα και της μάνας του τρέλλα είναι....χεχεχε..... άκου 650, τροπέτο αγοράζεις ???

:D Ωριαος ο παικτης!!!!!

giogio
21-10-04, 19:47
Καλησπερα.Και εγω οταν εκανα την μετατροπη εψαχνα για εξατμιση.Ζηταγαν πολλα λεφτα 300Ε το μεσαιο και 450 το πισω.Πηγα τελικα στο exhaust center στους αγιους ο οποιος συνεργαζεται με τον ποπαυ και μου εφτιαξε εξατμιση απο το διχαλο εως πισω με 330ε.Και δουλευει οκ και inox.

Action Man
21-10-04, 21:04
Καλησπερα.Και εγω οταν εκανα την μετατροπη εψαχνα για εξατμιση.Ζηταγαν πολλα λεφτα 300Ε το μεσαιο και 450 το πισω.Πηγα τελικα στο exhaust center στους αγιους ο οποιος συνεργαζεται με τον ποπαυ και μου εφτιαξε εξατμιση απο το διχαλο εως πισω με 330ε.Και δουλευει οκ και inox.
Πολυ καλος ο exhaust center.Oλη η παρεα μου εχει φτιαξει εκει εξατμιση.Κανει καλη δουλεια σε λογικες τιμες.

Thunder M3
21-10-04, 23:24
Που ειναι ο exhaust center στους αγιους;; Μου λεει πολλα το ονομα αλλα δεν μπορω να θυμηθω που το εχω δει...

BMW523i
22-10-04, 00:12
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΟ 600 Ε ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΗ ΤΙΜΗ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΕΣ! ΑΠΟΔΟΣΗ ΗΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!

Christaras
22-10-04, 03:08
Λοιπόν Thunder ρώτησα σήμερα στον Θεόφιλο στην Κατεχάκη για το ίδιο της Supersprint και μου είπε 520 ευρώ απο 650 που θέλει ο αντιπρόσωπος. Και πάλι όμως πολλά μου φαίνονται, θα ρωτήσω και αλλού αλλά μάλλον για χειροποίητη με βλέπω.....Αν και σίγουρα δεν είναι μελετημένη όσο μια εργοστασιακή, σίγουρα όμως μιλάμε για τα μισά λεφτά.....

giogio
22-10-04, 18:39
Που ειναι ο exhaust center στους αγιους;; Μου λεει πολλα το ονομα αλλα δεν μπορω να θυμηθω που το εχω δει...

Eιναι μετα το STER CINEMA 300m.

Christaras
24-10-04, 22:37
Thanks Giogio για την διεύθυνση.... μέσα στην εβδομάδα θα τον επισκευτώ...

giogio
25-10-04, 18:52
Thanks Giogio για την διεύθυνση.... μέσα στην εβδομάδα θα τον επισκευτώ...

Το τηλ ειναι 2102319272 και μιλατε με τον Γιαννη που ειναι ο ιδιοκτητης του μαγαζιου