PDA

Επιστροφή στο Forum : Aντιο 518ι-καλως το Ζ4!!!!!


m_power_lunatic
20-10-04, 23:59
Ειχα γραψει πριν λιγο καιρο οτι υπηρχε καιρο οτι μετα απο 13-14 χρονια υπηρχε η περιπτωση να αποχωριστουμε μαζι με τον πατερα μου το 518ι αφου υστερα απο 215000χλμ ειχε εμφανως κουραστει.Στη σκεψη και μονο οτι θα το αποχωριζομασταν στεναχωριομουνα απιστευτα οπως και οταν δωσαμε το Ε21.Υστερα απο 13-14 χρονια στα οποια Δ Ε Ν ανεβηκε σε γερανο-οδικη βοηθεια ουτε μια φορα,χωρις να αλλαξει μοτερ-σασμαν με τα παντιλικια και οσα αλλα,ειχε αρχισει να ζηταει και να ζηταει αρκετα και για να φθασει το Ε34 να ζηταει οποιος εχει τετοιο μοντελο μπορει να καταλαβει!!Μαζι με τα Ε30 το θεωρω Μ Α Κ Ρ Α Ν απο τα πιο αξιοπιστα BMW και αν θελετε το συζηταμε αυτο.Τελος παντων υστερα απο εντονη συκινησιακη στιγμη-πολλα τα χρονια-αφησαμε τα κλειδια και παραλαβαμε τα κλειδια απο ενα σχεδον ολοκαινουργιο Ζ4 2.5 το οποιο οπως ειχα ξαναπει ειναι ///Μ......ΡΑ!!!!!! και νομιζω ειναι η γνωμη των περισσοτερων.Συντομα θα μπει φωτογραφιουλα σχετικη στο garage και το χρωμα του πιστευω θα εινα εκπληξη γιατι πιστευω οτι ειναι αν οχι το ωραιοτερο ενα απο τα ωραιοτερα στο Z4-οχι δεν ειναι μολυβι,ασημι,μαυρο κ.τ.λ.Ευχομαι καλες αγορες σε ολα τα μελη και καλοριζικα και καλοταξιδα για οσους ειναι στα προθυρα καποιας αγορας η νευρικης κρισης!!!!

m_power_lunatic
21-10-04, 00:12
Εκανα ενα γλωσσομπερδεμα παραπανω!SORRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!Ειναι η χαρα απο το Ζ4 μαλλον που δεν με αφηνει να σκεφτω λογικα αν και δεν προκειται να με καλυψει οσο το M3 E36 μου.Παντως εκανα λαθος που δεν εβαλα το 518ι αγγελια εδω στο site γιατι ηταν μια καλη βαση για οποιον ηθελε να φτιαξει ενα M5 E34 και τα χρηματα ηταν πολυ λιγα και το αμαξι σχεδον γυμνο. :(

PantelisBMW-M3
21-10-04, 00:14
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ το νέο σου αμαξι συναδελφε... αντε να το θαυμασουμε και απο κοντα.

Γιατι παιζεις με το πονο μας...????

Geo_3D
21-10-04, 00:19
Λοιπον.Εγω κυμαινομαι μεταξυ ασπρου,μπλε και κοκκινου.Η μεσα θα εχω πεσει η πολυυυυυυ εξω.Οτι και να'ναι,καλοριζικο και καλοταξιδο

BMW523i
21-10-04, 00:20
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!! ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΟΜΩΣ!! ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΦΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ!!! :d

m_power_lunatic
21-10-04, 00:30
Ευχαριστω παιδες να ειστε παντα καλα,στο χρωμα επεσες κοντα geo 2 2003 και πολυ σωστη η παρατηρηση για την οπισθεν και λεω εγω μετα γιατι ειμαι ερωτευμενος με το M3 E36 και χαζογελαω οποτε γυρναω το κλειδι..... :)

Action Man
21-10-04, 00:40
Καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε!

BMW Power
21-10-04, 02:47
Συντομα θα μπει φωτογραφιουλα σχετικη στο garage και το χρωμα του πιστευω θα εινα εκπληξη γιατι πιστευω οτι ειναι αν οχι το ωραιοτερο ενα απο τα ωραιοτερα στο Z4-οχι δεν ειναι μολυβι,ασημι,μαυρο κ.τ.λ.Ευχομαι καλες αγορες σε ολα τα μελη και καλοριζικα και καλοταξιδα για οσους ειναι στα προθυρα καποιας αγορας η νευρικης κρισης!!!!


Κατ’ αρχάς καλοτάξιδο το Ζ4!!!! Να το χαρείς όσο πιο πολύ μπορείς!!!!

Πάνω που σκεπτόμουν ότι ακόμη ένα Ζ4 οπότε σίγουρα γκρί, με πέθανες. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα διαφορετικό χρώμα!!! Δεν αντέχω άλλο γκρί Ζ4!!!! Μπράβο που πήρες μπλέ. ;)

Όσον αφορά στο θέμα αγοράς αυτοκινήτου, σε παρακαλώ μην παίζεις με τον πόνο μας. Είναι αρκετές οι μέρες που συζητάμε το θέμα με τον santo και αρκετά τα χρόνια με τον BMW Enthusiast και ακόμα δεν έχουμε βγάλει άκρη. :mad:

M5-Matzos
21-10-04, 06:59
Καλοτάξιδο φιλαράκι !!!!!!! :d

m_power_lunatic
21-10-04, 07:38
Οσο το κουραζεται παιδια τοσο πιο πολυ θα το ευχαριστηθειτει οταν το παρετε,πιστεψτε με!Η αγορα ειναι τεραστεια και μπορειτε να βρειτε οτι θελετε.Εδω παντως να αναφερω οτι επειδη αρκετοι απο εμας ψαχνονται για M3 E46 οσοι κανουν υποχωρησεις σε θεματα εξοπλισμου μπορουν να φερουν πολυ φθηνα αυτοκινητο απο εξω,για παραδειγμα μισο δερμα-μισο υφασμα,18αρια,οχι ηλιοροφη,6αρι χειροκινητο,οχι navi,σιγουρα εχουν αλλη χαρη τα extra αλλα δεν παιρνεις M3 E46 45000EURO η και παρακατω ακομα με διαφορες επιλογες χιλιομετρων!Παντως βρεθηκε Estoril χρωμα,19αρια,ηλιοροφη,τεμπελης,μεγαλο navi,δερματινο σαλονι γκρι,κτλ,6αρι χειροκινητο,τελος 03 με 10000χλμ με 53000EURO στο σπιτι του ιδιοκτητη χωρις κερδος και μεσολαβηση εμπορου!Το αναφερω γιατι το ειδα απο κοντα και ζαλιστηκα!!Δουλευτε ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fanatic
21-10-04, 08:15
Lunatic το Ζ4 θα το οδηγεις εσυ η ο father σου? :rolleyes: Περιεργη φαση η αντικατασταση του ''οικογενειακου'' Ε34 με ενα Ζ4!!!!Αν και για εσενα αααααααψογη!!!Καποια στιγμη φιλε πρεπει να ερθεις σε συναντηση με το 36αρι σου και τον πατερα σου με το Ζ4 και κατεβασμενη οροφη βεβαιως βεβαιως... ;)

cmos_ioan
21-10-04, 09:52
welcome to the club. Πάντως να είναι το ομορφοτερο χωρις να είναι μολυβί μου φαίνεται αδύνατον ;)

Nevertheless enjoy είναι πραγματικά μ......ρα :D :D

konstantinos
21-10-04, 10:22
Καλοριζικο και καλοταξιδο το αυτοκινητο.Αν επιτρεπεται ποσο περιπου το πουλησες γιατι εχω και εγω 518 του 90 με 3 φορες λιγοτερα χιλιομετρα απο τα δικα σου και εχω ακουσει διαφορες τιμες.Ενας μαντρας μου το αγοραζε για 1,5 εκ δρχ πριν 3 χρονια!Φυσικα δεν το εδωσα.Αλλοι λενε μεχρι 10 000 ευρω, αλλοι περιπου 3000 ευρω.Επιβεβαιωνω οσα λες για την αξιοπιστια αυτου του μοντελου και την ικανοτητα του στον αυτοκινητοδρομο.Ευχαριστω.

Strax
21-10-04, 15:05
Καλορίζικο το Ζ4!! Καλοτάξιδο!! Πολύ καλή επιλογή! :)

m_power_lunatic
21-10-04, 19:04
Ο πατριαρχης της οικογενειας μοιραζεται μαζι μου και το 320CI και οπως καταλαβαινεται εβαλα και εγω λιγο το χερακι μου για την επιλογη του Z4!Αυτα ειναι τα τυχερα με γονεις με μικρη διαφορα ηλικιας απο τα παιδια!!!!Ηδη ετοιμαζω ανακαταταξη στο γκαραζακι του site μας αλλα πανω απο ολα δηλωνω πληρη υποταγη στο M3 μου!!!! :cool:

m_power_lunatic
21-10-04, 19:14
Οσο αναφορα το χρωμα και ποιο ειναι ποιο ομορφο αυτο εινα απλα υποκειμενικο,οποτε για εμενα ειναι απο τη δικια μου οπτικη γωνια πιο ομορφο το ......αναμονη για φωτογραφια.Για παραδειγμα το μαυρο δεν δειχνει,μικραινει τις γραμμες και τις καμπυλες και θελει υπερβολικη περιποιηση και παλι δεν θα ειναι οπως καποιο ανοιχτοχρωμο.Απο την αλλη το μολυβι φορεθηκε πολυ και ειναι απροσωπο αλλα παλι αυτο ειναι απλα η ταπεινη μου γνωμη.....Το 518ι πουληθηκε 7000euro μονο αλλα ηθελε σασμαν-διαφορικο κτλ.