PDA

Επιστροφή στο Forum : Online Κατάλογος Ανταλλακτικών


santo
21-10-04, 11:26
Καλημέρα στο παρακάτω λινκ μπορείτε να βρείτε όλο τον κατάλογο ανταλλακτικών των αυτοκινήτων της BMW.

BMW Parts (http://rust.mine.nu/bmw/carselect.do)

:cool:

DoctorAbo
21-10-04, 12:04
Ρε κολητέ, ωραίο είναι αυτό. Αλλά δεν είναι τζάμπα, και εγώ ειδικά είμαι πάρα πολύ τσιγκούνης. Πως θα το ξεπεράσω αυτό το ψυχολογικό πρόβλημα.... :confused:

Ευχαριστούμε πολύ πάντως. Α ! να σου πω, δε μας δίνεις και τον αριθμό της κάρτας σου να εξυπηρετηθούμε πλήρως ? :p

compact
21-10-04, 12:11
τωρα καταλαβα απο που αντλει ο Μιχαλάκης info!!!!!!!!!

Z3 Fat Bastard
21-10-04, 12:13
Ρε Πολυ καλο το site

Αλλα δε μπορεις να παραγγειλεις.

ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ βρωμο ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ !! :mad:

santo
21-10-04, 12:22
Αυτό το site είναι για να βρίσκουμε και την πιο μικρή βιδούλα στο αυτοκινητό μας, δεν είναι για on-line αγωρές. Εάν κάποιος θέλει να ανατρέξει να βρει ανταλλακτικό μπορεί να το βρεί εδώ. :rolleyes:

MPOWER
21-10-04, 12:24
Sorry που θα σε στεναχωρίσω Κωστάκη αλλά είμαι "λίγο" πιο μπροστά απο αυτό :p στο κάτω κάτω πού είναι η σειρά 1? :D

compact
21-10-04, 12:45
εεε αμα εχεις και την σειρα 1 ,τοτε εισαι ποοοολυυυ μπροστα!!
ευγε τεκνο!!!!!

Fanis
21-10-04, 13:07
Sorry που θα σε στεναχωρίσω Κωστάκη αλλά είμαι "λίγο" πιο μπροστά απο αυτό :p στο κάτω κάτω πού είναι η σειρά 1? :D

Πες μου οτι έχεις και τους κωδικούς απο τα ανταλλακτικά για την σειρά 1....να με στείλεις τελείως!! :eek: ;)

MPOWER
21-10-04, 13:11
Πολύ καιρό τώρα :p

Fanis
21-10-04, 13:40
Πολύ καιρό τώρα :p

:eek:

Μήπως είσαι silent partner στην BMW AG. :p

Θες να ανοίξουμε μια αντιπροσωπεία? Θα τους φάμε ολους!

MPOWER
21-10-04, 13:49
I wish.... :mad:

BMW Power
21-10-04, 14:28
Πολύ καλό το site santo!!!!

Όσο για την αντιπροσωπεία, πιστεύω ότι ο M POWER είναι από τους πολύ λίγους που θα έπρεπε η να έχει μια. :cool:

MPOWER
21-10-04, 14:56
Μιας και το έφερε και η κουβέντα κάτι μπορούμε να βρούμε και απο Alpina Part numbers αν ενδιαφέρεται κανείς!

Fanis
21-10-04, 15:22
Μιας και το έφερε και η κουβέντα κάτι μπορούμε να βρούμε και απο Alpina Part numbers αν ενδιαφέρεται κανείς!

Μια μηχανή με τα παρελκόμενα για την Ε36 πολυ θα μου άρεσε....στο τζάμπα φυσικά! :p

Αλήθεια ξέρεις αν υπάρχει αντιπροσωπεία για την Alpina στην Ελλάδα? Στην Αγγλία την έχει η ίδια η BMW, εδώ γιατί όχι? Αν θες να αγοράσεις Alpina πρέπει να την φέρεις απο έξω αναγκαστικά? Και τι γίνεται με έγκριση τύπου κλπ.?

Action Man
21-10-04, 15:30
Μια μηχανή με τα παρελκόμενα για την Ε36 πολυ θα μου άρεσε....στο τζάμπα φυσικά! :p

Αλήθεια ξέρεις αν υπάρχει αντιπροσωπεία για την Alpina στην Ελλάδα? Στην Αγγλία την έχει η ίδια η BMW, εδώ γιατί όχι? Αν θες να αγοράσεις Alpina πρέπει να την φέρεις απο έξω αναγκαστικά? Και τι γίνεται με έγκριση τύπου κλπ.?
Noμιζω οτι την ΑLPINA την εχει ο Κορφιατης.

Strax
21-10-04, 15:32
Πολύ καλό το σάιτ και προτείνω να το χρησιμοποιούμε όλοι πριν ζαλίσουμε τον Mpower! Θα το προσθέσω και στα links για εύκολη πρόσβαση!

Fanatic
21-10-04, 17:02
Εχω να κανω μια καταγγελια!!!!!Η ιστοσελιδα αυτη δεν εχει για Ε21!!!!! :mad: ΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε ρατσισμος!!!Μπεμπουλα δεν ειναι και το δικο μου???Αφου η bmw βγαζει ανταλακτικα για το δικο μου,γιατι να μην υπαρχει??Μιχαλη εσενα το database περιεχει δεδομενα και πληροφοριες για την γριουλα μου???Ετσι για να γουσταρω να μπορω να βρισκω και εγω πληροφοριες ο κακομοιρης! :o

Το ξεσπασμα ενος ιδιοκτητη μιας παλιας μπεμπουλας.... :(

DAMIANOS
21-10-04, 17:21
Εχω το EPC (Parts Catalogue ) της ΒΜW που συμπεριλαμβάνει όλα σχεδόν τα μοντέλλα , ενημερωμένο με τιμές Ευρώπης (Γερμανίας).
Εαν κάποιος από τους Admin θέλει να το στείλω για να το διανείμει σε όλους τους φίλους του Site ας με ενημερώσει.

santo
21-10-04, 22:56
Εχω να κανω μια καταγγελια!!!!!Η ιστοσελιδα αυτη δεν εχει για Ε21!!!!! :mad: ΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε ρατσισμος!!!Μπεμπουλα δεν ειναι και το δικο μου???Αφου η bmw βγαζει ανταλακτικα για το δικο μου,γιατι να μην υπαρχει??Μιχαλη εσενα το database περιεχει δεδομενα και πληροφοριες για την γριουλα μου???Ετσι για να γουσταρω να μπορω να βρισκω και εγω πληροφοριες ο κακομοιρης! :o

Το ξεσπασμα ενος ιδιοκτητη μιας παλιας μπεμπουλας.... :(


Στέλιο έχεις δίκιο, συγνώμη αλλά δεν το είχα προσέξει :o
θα τους στείλω ένα μαϊλάκι

MPOWER
22-10-04, 09:29
Εχω να κανω μια καταγγελια!!!!!Η ιστοσελιδα αυτη δεν εχει για Ε21!!!!! :mad: ΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε ρατσισμος!!!Μπεμπουλα δεν ειναι και το δικο μου???Αφου η bmw βγαζει ανταλακτικα για το δικο μου,γιατι να μην υπαρχει??Μιχαλη εσενα το database περιεχει δεδομενα και πληροφοριες για την γριουλα μου???Ετσι για να γουσταρω να μπορω να βρισκω και εγω πληροφοριες ο κακομοιρης! :o

Το ξεσπασμα ενος ιδιοκτητη μιας παλιας μπεμπουλας.... :(


Ποιός είπε οτι δεν έχει?
http://www.alpina-automobile.de/pdf/teile_e21.pdf

MPOWER
22-10-04, 09:34
Noμιζω οτι την ΑLPINA την εχει ο Κορφιατης.

Πράγματι η ALPINA στην Ελλάδα αντιπροσωπεύεται από τον Κορφιάτη που δεν το πολυ-διαφημίζει όμως :( , όπως τουλάχιστον θεωρώ οτι θα της αξίζει!

M3EST
22-10-04, 10:59
Αγαπητε φιλε MPower επετρεψε μου να σε διορθωσω.Οπως γνωριζεις
προσφατα επισκευθηκα την ALPINA στη γερμανια και τους ρωτησα για
αντιπροσωπο στην ελλαδα.Η απαντηση τους ηταν οτι αποκλειστικος
δεν υπαρχει αντιθετως καθε επισημος ντηλερ BMW εχει δικαιωμα να
παραγγειλει τα προϊοντα τους απευθειας.

MPOWER
22-10-04, 12:07
Ευχαριστώ για την διόρθωση (θα το τσεκάρω) αλλά για να είμαι καλυμμένος δεν μίλησα για αποκλειστικό αντιπρόσωπο! Απλά είναι ο παλαιότερος που γνωρίζω οτι ασχολείται με την Alpina!

Υ.Γ. Εσύ με είχες στείλει εκεί άλλωστε προ αμνυμονεύτων χρόνων :)

BMW Power
22-10-04, 14:03
Εχω το EPC (Parts Catalogue ) της ΒΜW που συμπεριλαμβάνει όλα σχεδόν τα μοντέλλα , ενημερωμένο με τιμές Ευρώπης (Γερμανίας).
Εαν κάποιος από τους Admin θέλει να το στείλω για να το διανείμει σε όλους τους φίλους του Site ας με ενημερώσει.

DAMIANOS Σε βρίσκω πολύ ενημερωμένο, αλλά αυτό το CDάκι “απαγορεύεται να κυκλοφορεί”.

Action Man
10-11-04, 23:29
Εδω ειναι νομιζω!

BMW5S
16-11-04, 12:35
Εχω να κανω μια καταγγελια!!!!!Η ιστοσελιδα αυτη δεν εχει για Ε21!!!!! :mad: ΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε ρατσισμος!!!Μπεμπουλα δεν ειναι και το δικο μου???Αφου η bmw βγαζει ανταλακτικα για το δικο μου,γιατι να μην υπαρχει??Μιχαλη εσενα το database περιεχει δεδομενα και πληροφοριες για την γριουλα μου???Ετσι για να γουσταρω να μπορω να βρισκω και εγω πληροφοριες ο κακομοιρης! :o

Το ξεσπασμα ενος ιδιοκτητη μιας παλιας μπεμπουλας.... :(


ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ε21 ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ!!!!

Geo_3D
24-11-04, 04:57
Παιδια το site για το Online Kαταλογο Ανταλακτικων αλλαξε διευθυνση.Μετακομισε Λ.Κατεχακη 87. :smashtard

Σοβαρα τωρα.Η νεα διευθυνση ειναι η εξης:
http://www.realoem.com/bmw/select.do?PHPSESSID=7ac233f0d1ed5cea9aecfc99cf7de3 6c που σας βγαζει επιτοπου στις επιλογες και στο παραθυρακι που βαζετε τον αριθμο πλαισιου
ή εδω:
http://www.realoem.com/bmw/ που σας βγαζει μια ιστοσελιδα πιο πριν και απλως πατατε την ενδειξη Enter