PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες για Estoril Ε36 Μ3 coupe 3.2


S38B38 Monsta
24-07-06, 12:41
Φίλος & πελάτης ψάχνει για 36αρι Μ3 και βρήκε στην 'Aγορά αυτοκινήτου' ΓΝΗΣΙΟ ESTORIL Coupe 3.2L με μόνο 68,000 χλμ του 98. Το αμάξι το έχει ο Βουδούρης στην Αλίμου και είναι στη σελ 292 του περιοδικού. Λέει ότι είναι ατρακάριστο και πως το είχε ο ποδοσφαιριστής ΄Τσάπας' αν δε κάνω λάθος.

Αν γνωρίζει κάτι - κάποιος για την ιστορία του σπάνιου (για την Ελλάδα) Estoril Μ3 ας μας διαφωτήσει.

Α και κάτι άλλο....η (τσιμπημένη) τιμή που ζητάει είναι 30 χιλιαρικάκια.

Ευχαριστώ

Geo_3D
24-07-06, 12:50
Μεσα σε εναν χρονο εχει αλλαξει 3 χερια αν σου λεει κατι αυτο
Και εναν χρονο πριν το εδιναν 25 χιλιαρικα
Και επεισης ηθελε μαζεματακια γιατι η ακινησια το ειχε λιγο ρημαξει,γιαυτο και οι συχνες αλλαγες που εγραψα πιο πανω.Δεν ξερω αν ο Βουδουρης το μαζεψε
Αυτα ξερω

EDIT:Κατι εχει παρει το αυτι μου και για αναρτηση Schnitzer,χωρις να βαζω και το χερι μου στη φωτια

S38B38 Monsta
24-07-06, 13:09
Τέλεια θα του τα μεταφέρω!

Ευχαριστώ και πάλι

Fanatic
24-07-06, 14:55
Το αμαξι το βλεπω σχεδον καθε μερα και απο οσο εχω δει παει πολυ καλα...το κυκλοφορει καθημερινα ο Βουδουρης Jr. και πρεπει να εχει βαλει εξατμιση...αλλα ρε παιδια αυτο του Tσιαρτα και γενικα αυτο για το οποιο μιλανε ολοι δεν ειχε ζαχαρι καθισματα???Αυτο εχει μαυρα...τεσπα, μαλλον λαθος εντυπωση ειχα. Αν οντως το εχει μαζεψει και λειτουργει καλα νομιζω τα λεφτα ειναι λογικα...ειναι πανεμορφο παντως...

m_power_lunatic
24-07-06, 16:39
To αυτοκινητο ειναι τελειως ατρακαριστο και αβαφτο,δυναμομετρηθηκε στα 330hp χωρις προγραμμα και εξατμιση,σκαβει στην κυριολεξια,δεν τριζει,ειναι φουλ εξτρα,φοραει ολοκαινουργια PSS9,εχει κανει 68.000χλμ πραγματικα,τα πρωτα 40.000 πολυ ησυχα αν κρινουμε απο τον πρωτο ιδιοκτητη-Τσιαρτας-και τωρα ειναι στο τεταρτο χερι τον Μακη.Ειναι οσο καλυτερο μπορει να ειναι ενα Μ3 Ε36 τωρα η τιμη ειναι θεμα του καθενος....μια πολυ καλη μετατροπη οχι παρατημενο και σκορπιο ειναι τα 23.000-24.000euro αν κρινω απο το δικο μου Μ3 Ε36 οποτε μπορει να ζηταει κατι παραπανω,ο καθενας κρινει ποσο παραπανω αναλογα το βαλαντιο του.Βεβαια επειδη αναφερθηκε οποιος ελπιζει να βρει ασκιστο Μ3 προφανως γελιεται....το ειχε παππους-το ειχε 50αρης ειναι για γελια και μονο να το σκεφτεται κανεις.Ειπαμε το μεταχειρισμενο ειναι ζαρια.Ολα οσα αναφερω για το αυτοκινητο τα λεω οχι σαν διαφημιση αλλα απο ιδια εμπειρια επειδη το ειχα για μια διαδρομη σχετικα μεγαλη στα χερια μου και μπορω να εκφερω γνωμη πιστευω.

STR
24-07-06, 21:06
Νομιζω οτι πρεπει να γινει μια σοβαρη κουβεντουλα με τον Κ.Βουδουρη να σου πει αν εχει φτιαξει τα οποια θεματακια ειχε που εκαναν τους πρωιν ιδιοκτητες να το πουλησουν αμεσως.Αν ολα σου φανουν οκ πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλη αγορα.Αν και λιγο παζαρακι στην τιμη το χρειαζεται.

S38B38 Monsta
25-07-06, 09:45
Χμμμ αρχίζει να έχει ενδιαφέρον το αμάξι αν είναι έτσι M power lunatic.

Αλλά πράγματι το να άλλαξε τόσα χέρια μέσα σε 1 χρόνο παραμένει ένα θέμα.

m_power_lunatic
25-07-06, 09:56
O δευτερος το πουλησε για να αγορασει Μ3 Ε46 και ο τριτος το πουλησε γιατι καποια στιγμη ειχε στην κατοχη του 3 Μ3:icon11: ....ενα Μ3 Ε30 το εν λογω Μ3 Ε36 και ενα Μ3 Ε46:icon11: :icon11: ,το κρατησε δυο εβδομαδες στην κατοχη του μολις και του την εδωσε και το πουλησε,ειναι καλο το αμαξι και ολοι οι ιδιοκτητες ειναι φιλοι μου για αυτο το λεω.

S38B38 Monsta
25-07-06, 13:04
Γιάννη ευχαριστώ για όλα και από δω, του τα είπα του παιδιού, αλλά τελικά δεν τον βλέπω να δίνει πάνω από εικοσάρικο.

Θα πάω όμως να το δω για πάρτυ μου κι αμα ψηθώ θα σε φωνάξω να μου διαπραγματευτείς καλύτερη τιμή ;)

m_power_lunatic
25-07-06, 16:11
Μεσα....αμα ειναι να ξαναπαρεις ///Μ-εισαι δηλωμενος αρρωστος και γνωστης-να γινουν οι διαπραγματευσεις!:yippee:

S38B38 Monsta
26-07-06, 09:35
Είπαμε, once you go black you never go back! Τι να πάρεις δηλαδή έπειτα από ///Μ???

Πάντως αν το estoril δεν είναι μέσα-έξω στη κατάσταση που είναι το δικό σου θα ξενερώσω άσχημα. Άρα μετά μου μένει μονάχα μία επιλογή.....;)

Το μόνο που κωλώνω είναι τα παιδιά και οι 2 πόρτες.

Κάτσε να πάμε διακοπές και από Σεπτ τα λέμε...

STR
26-07-06, 09:39
Απο τοτε που μπηκε το post ,μου εχει γινει εμμονη ιδεα αυτο το Μ///.
Δεν μπορω να κοιμηθω ουτε να δουλεψω.
Ουφ τι θα κανω?

S38B38 Monsta
26-07-06, 09:42
Πήγαινε να το πάρεις πριν σε προλάβω εγώ ;)

alexk
26-07-06, 09:51
Απο τοτε που μπηκε το post ,μου εχει γινει εμμονη ιδεα αυτο το Μ///.
Δεν μπορω να κοιμηθω ουτε να δουλεψω.
Ουφ τι θα κανω?

Να γίνει!!!
Είναι estoril .-
:yipee::nod:

Dark_Niaou
26-07-06, 10:30
Στράτο να γίνει το Μ///

Action Man
26-07-06, 13:47
Στράτο να γίνει το Μ///
:+1: :+1: :+1: ..........να γίνει!

DoctorAbo
26-07-06, 16:55
Το αυτοκίνητο αυτό το σερβίριζε επί χρόνια ο Γιώργος ο Σαμαράς στον περιφερεικό των Τουρκοβουνίων. Τότε ήταν απλά άψογο. Το έβλεπα συχνά μέχρι και πριν κανα χρόνο που όντως έμαθα ότι πουλήθηκε. Πληροφορίες για το ιστορικό του μέχρι και που πουλήθηκε από τον τότε ιδιοκτήτη του.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος από τη παρέα μπορώ να παρέμβω και να πάρω τις πληροφορίες.

Υ.Γ. Ο ίδιος άνθρωπος είχε και μια Ε39 Μ5 χρώματις estoril. Νομίζω πως σήμερα δεν έχει ούτε την Μ5.

Snoopy
26-07-06, 17:05
http://forums.pelicanparts.com/uploads7/11141143804.jpgΦίλος & πελάτης ψάχνει για 36αρι Μ3 και βρήκε στην 'Aγορά αυτοκινήτου' ΓΝΗΣΙΟ ESTORIL Coupe 3.2L με μόνο 68,000 χλμ του 98. Το αμάξι το έχει ο Βουδούρης στην Αλίμου και είναι στη σελ 292 του περιοδικού. Λέει ότι είναι ατρακάριστο και πως το είχε ο ποδοσφαιριστής ΄Τσάπας' αν δε κάνω λάθος.

Αν γνωρίζει κάτι - κάποιος για την ιστορία του σπάνιου (για την Ελλάδα) Estoril Μ3 ας μας διαφωτήσει.

Α και κάτι άλλο....η (τσιμπημένη) τιμή που ζητάει είναι 30 χιλιαρικάκια.

Ευχαριστώ

Δεν πάω να κάνω τον έξυπνο, αλλά 2006 - 1998 = 8 χρόνια.
68.000 χιλιόμετρα διά 8 χρόνια = 8,500 το χρόνο. Και για δεύτερο αυτοκίνητο ακόμα, λίγα μου φαίνονται.

Απο την άλλη βέβαια.... μπορεί και να λέω και λαλακίες.

m_power_lunatic
26-07-06, 17:13
Μην το βλεπεις ετσι,τοσα κανω και εγω με το Μ3 μου το χρονο-7000 με 8000χλμ-πανε οι εποχες που βαραγαμε βολτες ολη μερα και μ@μ@κιζομασταν!Οι πιο πολλοι εχουν δευτερα αυτοκινητα,εταιρικα και παει λεγοντας.:thumbsdow

m_power_lunatic
26-07-06, 17:18
Παρατηρηστε στην παραπανω φωτογραφια το γεγονος οτι στην Αμερικη τα 3.2 πηγαινανε για καποιο διαστημα με πορτοκαλι φλας κατι που δεν εγινε ποτε στην Ευρωπη,ως γνωστον το ESTORIL ηταν επιλογη μονο στα 3.2 και ποτε στα 3.0 δηλαδη απο το 1996 και υστερα.

S38B38 Monsta
26-07-06, 17:32
Α ρε Γιάννη ^^^ άψογος γνώστης όπως πάντα.

Και μένα κάτι δεν μου πήγαινε καλά με τη παραπάνω φωτογραφία...