PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46 AT LAST


EVANGELOS
11-08-06, 12:58
Κύριοι , φεύγω και πάω να παραλάβω το carbon-schwartz M3 E46 (2001) που αγόρασα...

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ...

Action Man
11-08-06, 13:31
Κύριοι , φεύγω και πάω να παραλάβω το carbon-schwartz M3 E46 (2001) που αγόρασα...

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ...
Μπραβο Ευαγγελε!!!!καλοταξιδο
Σου ευχομαι να το χαρεις οπως πρεπει!!!!:dblthumb2

Nick_compact
11-08-06, 13:38
Μπράβο φιλαράκι, πάντα τέτοια σου εύχομαι!!! Μόλις οραγματοποίησες ένα όνειρο ετσι; :)

alexk
11-08-06, 13:42
Με γεια με γεια Ευάγγελε!!!

Καλορίζικο!!!

STR
11-08-06, 16:01
Μπραβο,με γεια και καλοταξιδο!!!

jackdaniels
11-08-06, 16:04
Ζηλέυω :thread: Καλοτάξιδο!:yippee:

Snoopy
11-08-06, 16:04
Καλορίζικο και καλοτάξιδο...

Αντε όταν με το καλό ξεκα...σεις γράψε και τις εντυπώσεις σου...

MZ3
11-08-06, 17:30
Καλορίζικο και καλοτάξιδο :-)

millionairesteam
11-08-06, 18:35
καλα και πολλα γκαζια,καλοριζικο!

m_power_lunatic
11-08-06, 19:06
Καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε μου,a dream come true ε????Ξερω πως νιωθεις....αν το πηρες απο το εξωτερικο για δωσε λεπτομερειες που καιγομαι!!!!:dance: :dance:

Ghost_
11-08-06, 19:58
Καλορίζικο φίλε και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.......:rockon:

EVANGELOS
11-08-06, 23:23
Παιδιά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Δε γράφω από το pc μου οπότε δεν έχω άνεση για πολύ κουβέντα αν και δεν άντεξα να μη μπώ μια και από το 99% των φίλων μου εσείς με νιώθεται καλύτερα στο θέμα του Μ3... (άντε να καταλάβει ο κολλητός μου με TDM μηχανάκι γιατί πήρα το Μ)

Κατά τα άλλα ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ έχω καν ενεργοποιήσει το sport button και ΔΕΝ έχω περάσει τις 6500 rpm (παρά μόνο σε ένα άνοιγμα με 2α)

ΤΟ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ. Δίνει σα να το τραβάει αεροπλάνο ΣΥΝΕΧΩΣ και με όλες τς σχέσεις. Με 5η και ροπιάζει σαν 2α κανονικού.
Περιττό να πω ότι σε βόλτα προ ολίγου Αττική οδό (χωρίς καν να ανοίξω όπως κάποιος που το ξέρει) κόπηκαν τα χαμόγελα και στους 3 φίλους μου.

Απίστευτη αίσθηση στα ΠΑΝΤΑ... διαγράψτε ΟΛΑ τα Post μου για Turbo το γραμμικό άνοιγμα του Μ3 ΔΕΝ παίζεται.

Ναι είναι όνειρο ζωής με την έννοια ότι από τα 12 το Μ3 το θεωρούσα άπιαστο αμάξι που ποτέ δε θα οδηγούσα.

Λεπτομέρειες σύντομες : To αμάξι το πήρα από Τράπεζα μέσω μάντρας (ΟΧΙ δεν είναι από κατάσχεση). Το τσέκαρα (μηχανή-σασί κτλ) στον Κουλούρη 4 ώρες και το πήρα μάλλον φτηνά (κάτω από 44...). Για να το κλείσω ζήτησα και άλλαξε ο μαντράς σε εξουσιοδοτημένο δίσκους τακάκια και ότι τέλος πάντων μου είπαν στον Κουλούρη. Το συνεργείο ζήτησα και το πλήρωσα εγώ (επιβεβαίωσα τις εργασίες) και τα χρήματα (1100 euro) αφαιρέθηκαν από το συμφωνηθέν τίμημα.
Είναι εισαγωγής με εκτελωνισμό 04 (έχω όλα τα έγγραφα), πρώτη άδεια Γερμανίας 2001 , παραγωγή 9/200. Ανακλήσεις κτλ ΟΛΑ τσεκαρισμένα.
Βιβλίο service από Γερμανία έως σήμερα ακριβέστατο.
Extra (σιγά τις μ@λ@κίες) full , οροφή , navi , tv , harman-kardon , κουρτινάκια κτλ που ΟΥΤΕ που ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και απολήξεις AC-Schnitzer που ακούγονται ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και φυσικά manual.

Χρώμα Carbon-schwartz , εσωτερικό σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΨΟΓΗ κατάσταση

Κλέινω πάω βόλτα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ...

Geo_3D
11-08-06, 23:44
χεχεχε
Να'σαι καλα ρε Ευαγγελε!!!Kαλοταξιδο να΄ναι!!!!!!!!!Αντε και στα δικα μας!!!!


Αααα.....και που'σαι?????Τελη Σεπτεμβρη θα παμε Σερρες.Ελπιζω να εχεις κατσει μεχρι τοτε λιγο σπιτι σου και να μπεις εδω για να το θυμηθεις...:D:D:D

m_power_lunatic
12-08-06, 00:19
σου κανει κοπο Ευαγγελε εξηγησε λιγο αυτο που εγραψες οτι το πηρες μεσω τραπεζης απο μαντρα γιατι μπερδευτηκα λιγο-μαλλον η χαρα σου ειναι απεριγραπτη ε??-μηπως ηταν σε μια εκθεση στην Αμφιθεας??:yippee: :dance:

vasilis-E36
12-08-06, 01:30
καλοταξιδι...μολις πηρες ενα αυτοκινητο που μπορει να κανει απιστευτα πραγματα αν το σεβαστεις μα πανω απο ολα μπορει με τη βοηθεια του εξαπεταλουδου να ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΣΑ ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΝΑΕΙ(ετσι μονο μπορω να παρομοιασω τον ηχο του!) μεχρι τις 8000 στροφες....αφου φοραει εξατμιση ηδη βαλτου κ ενα καλο φιλτρο στο κουτι και ετοιμασου για αγριεμενα....

kacey
12-08-06, 04:09
Μια και μονο συμβουλη: MEIKTH ασφαλεια...δες ποσο παραπανω παει στον χρονο, μετα δες ποσο κανει ενα πισω φτερο ή ενας προφυλακτηρας γνησιος, και σκεψου το καλα...Θα μου πεις τι μου λες τωρα ρε μαστορα ακομα δεν το πηρα, αλλα εχουν δει πολλα τα ματια μου...

NICK_M3
12-08-06, 11:02
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ!!!!!
ακόμη ένας συνάδελφος!!!!!
έτσι έτσι παιδιά και οι υπόλοιποι!!!!!!
ωραία τώρα που το πήρες να ξεκινήσουμε να το φτιάξουμε...χιχιχιχιχιχι:):):)

ακόμη μια φορά μπράβο καλοτάξηδο και να είσαι σίγουρος οτι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο θα σου χαρίσει αμέτρητα απολαυστικά χλμ!!!πάντα με προσοχή και ποτέ μην πείς οτι το έμαθες....είναι τρομερό αυτοκίνητο...
και πάλι μπράβο!!!!!!!!

Christos 330i ///M
12-08-06, 14:14
Καλοριζικο καλοταξιδο καλοπροσεχτο να κανεις καλα και ασφαλη χιλιομετρα
και να το χαρεις οπως εσυ ξερεις . . .
Μπραβο που αποκτησες στα χερια σου ενα τετοιου ειδος εργαλειο . . .
Βαλε και καμια φοτο να το απολαυσουμε και εμεις . . .

Nick_compact
12-08-06, 15:20
Παιδιά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Δε γράφω από το pc μου οπότε δεν έχω άνεση για πολύ κουβέντα αν και δεν άντεξα να μη μπώ μια και από το 99% των φίλων μου εσείς με νιώθεται καλύτερα στο θέμα του Μ3... (άντε να καταλάβει ο κολλητός μου με TDM μηχανάκι γιατί πήρα το Μ)

Κατά τα άλλα ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ έχω καν ενεργοποιήσει το sport button και ΔΕΝ έχω περάσει τις 6500 rpm (παρά μόνο σε ένα άνοιγμα με 2α)

ΤΟ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ. Δίνει σα να το τραβάει αεροπλάνο ΣΥΝΕΧΩΣ και με όλες τς σχέσεις. Με 5η και ροπιάζει σαν 2α κανονικού.
Περιττό να πω ότι σε βόλτα προ ολίγου Αττική οδό (χωρίς καν να ανοίξω όπως κάποιος που το ξέρει) κόπηκαν τα χαμόγελα και στους 3 φίλους μου.

Απίστευτη αίσθηση στα ΠΑΝΤΑ... διαγράψτε ΟΛΑ τα Post μου για Turbo το γραμμικό άνοιγμα του Μ3 ΔΕΝ παίζεται.

Ναι είναι όνειρο ζωής με την έννοια ότι από τα 12 το Μ3 το θεωρούσα άπιαστο αμάξι που ποτέ δε θα οδηγούσα.

Λεπτομέρειες σύντομες : To αμάξι το πήρα από Τράπεζα μέσω μάντρας (ΟΧΙ δεν είναι από κατάσχεση). Το τσέκαρα (μηχανή-σασί κτλ) στον Κουλούρη 4 ώρες και το πήρα μάλλον φτηνά (κάτω από 44...). Για να το κλείσω ζήτησα και άλλαξε ο μαντράς σε εξουσιοδοτημένο δίσκους τακάκια και ότι τέλος πάντων μου είπαν στον Κουλούρη. Το συνεργείο ζήτησα και το πλήρωσα εγώ (επιβεβαίωσα τις εργασίες) και τα χρήματα (1100 euro) αφαιρέθηκαν από το συμφωνηθέν τίμημα.
Είναι εισαγωγής με εκτελωνισμό 04 (έχω όλα τα έγγραφα), πρώτη άδεια Γερμανίας 2001 , παραγωγή 9/200. Ανακλήσεις κτλ ΟΛΑ τσεκαρισμένα.
Βιβλίο service από Γερμανία έως σήμερα ακριβέστατο.
Extra (σιγά τις μ@λ@κίες) full , οροφή , navi , tv , harman-kardon , κουρτινάκια κτλ που ΟΥΤΕ που ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και απολήξεις AC-Schnitzer που ακούγονται ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και φυσικά manual.

Χρώμα Carbon-schwartz , εσωτερικό σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΨΟΓΗ κατάσταση

Κλέινω πάω βόλτα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ...

Απιστευτο αυτοκίνητο και φαίνεται και απίστευτη ευκαιρία!

Giannis e36
12-08-06, 17:43
με γεια και καλοταξιδο:yippee:

Sras
14-08-06, 10:44
Καλημερα
Καλοριζικο,καλοταξειδο με πολλα και ασφαλη χιλιομετρα.
Δωσε μας ομως και τις λεπτομεριες της αγορας του.Απο που κλπ
Sras

Strax
14-08-06, 18:26
Καλοτάξιδο και να είσαι σίγουρος ότι θα τ ευχαριστηθεις πολύ και από όλες τις απόψεις!!!

Fairytale
14-08-06, 20:22
Κατά τα άλλα ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ έχω καν ενεργοποιήσει το sport button και ΔΕΝ έχω περάσει τις 6500 rpm (παρά μόνο σε ένα άνοιγμα με 2α)

ΤΟ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ. Δίνει σα να το τραβάει αεροπλάνο ΣΥΝΕΧΩΣ και με όλες τς σχέσεις. Με 5η και ροπιάζει σαν 2α κανονικού.

Απίστευτη αίσθηση στα ΠΑΝΤΑ... διαγράψτε ΟΛΑ τα Post μου για Turbo το γραμμικό άνοιγμα του Μ3 ΔΕΝ παίζεται.

Όταν τα παραπάνω προέρχονται από ένα μέλος "κάστρο" της υπερτροφοδότησης έχουν την δική τους αξία.

Μία παρότρυνση Ευάγγελε: Προσπάθησε να σου "τύχει" να οδηγήσεις αυτό το αυτοκίνητο σε μια διαδρομή που να δημιουργεί αντίλαλο (ένα φαράγγι, μια χαράδρα βρε αδερφέ...). Εκεί θα καταλάβεις ότι αυτό ειδικά το μοτέρ της BMW έχει ακουστική κατασκευών άλλων (γείτονων) χωρών. Θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου!!! ;)
Σου εύχομαι να είναι πάντα καλοτάξιδο και μπράβο σου που ικανοποίησες ένα όνειρο της ζωής σου. :greenboun
Υπάρχουν αυτοκίνητα που είναι απλά μέσα μεταφοράς, H ///Μ3 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟ.
C U out there

joe
16-08-06, 10:29
καλοταξιδο!!! και απο μένα, :dblthumb2
αυτά δεν τα ζει κανείς κάθε μέρα...
οποτε εύχομαι να το απολαύσεις και να το ευχαριστηθείς!!!

ότι και να πούμε... αυτή η αγορά αξίζει από κάθε άποψη!!!!!!!!!!

vasilis-E36
16-08-06, 14:04
Μία παρότρυνση Ευάγγελε: Προσπάθησε να σου "τύχει" να οδηγήσεις αυτό το αυτοκίνητο σε μια διαδρομή που να δημιουργεί αντίλαλο (ένα φαράγγι, μια χαράδρα βρε αδερφέ...). Εκεί θα καταλάβεις ότι αυτό ειδικά το μοτέρ της BMW έχει ακουστική κατασκευών άλλων (γείτονων) χωρών. Θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου!!! ;)

ΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ!!!! Αυτο το κανω με ενα φιλο μου που εχει μια τετραπεταλουδη Αλφα 33 κατω απο γεφυρες κ σηραγγες....απιστευτος ηχος!
Φανταζομαι το Μ3 τι θα κανει!

EVANGELOS
16-08-06, 15:38
Παιδιά ευχαριστώ , για τα replys ... :nod:

Για να απαντήσω κάποιες απορίες το αμάξι το αγόρασα από Τράπεζα με την έννοια ότι αυτούς πλήρωσα και από αυτούς έγινε η μεταβίβαση (συνηθισμένη πρακτική των εμπόρων για να μην έχουν πολλά αυτοκίνητα στο όνομά τους και για βρούν "ρευστο").
Δεν είναι μεγάλη ευκαιρία απλά ο μέσος ιδιώτης κρατάει (και καλά κάνει) υψηλή τιμή ελπίζοντας ότι θα βρεί... , ο έμπορος αν το αμάξι το έχει στην κατοχή του προκειμένου να του "μείνει" και να πληρώνει στοιχειωδός τέλη κλπ θα το δώσει χαμηλότερα (πάλι κέρδος έχει). Αν το αμάξι το πούλαγε για λογαριασμό ιδιώτη θα "έτρωγα" επιπλέον καπέλο κανά 4χίλιαρο τουλάχιστον.
Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι ιδιωτής στην Χ.Ε. πουλάει ένα άλλο Μ3 44χιλ και παράλληλα το έχει και σε έκθεση. Ο μαντράς που πήγα μου ζήτησε 50!!!! και μετά άρχισε τα παλαβά...

Όσον αφορά το αμάξι ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ πραγματικά. Δεν είναι μόνο το μοτέρ είναι όλο το πακέτο. Το αμάξι στρίβει επιταγχύνει και γενικά συμπεριφέρεται απίστευτα...
Το εκπληκτικό είναι ότι αν θέλεις το Μ3 πάει σαν 320 (με 2-3000 rpm και 5η) ήρεμα με μουσικούλα sun-roof κλπ.. με το που θα γαργαλήσεις όμως το δεξί πεντάλ τα χαμόγελα παγώνουν η μουσική ξαφνικά αλλάζει (τελικά το straight six με τελικό AC το προτιμώ από harman-kardon) και το διπλανό gti αναρωτιέται που είναι αυτά τα άλογα που διάβαζε στο περιοδικό (βάλτε και 5απλά turbo-chargers τα Μ απλά είναι αλλού).

Η 3η σχέση τελικά ΟΝΤΩΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ...

Για τα φρένα δε μπορώ ακόμα να πώ (ολοκαίνουργοι δίσκοι - τακάκια) ακόμα τα στρώνω οπότε δε δοκίμασα δυνατό φρενάρισμα. H κατανάλωση με πολύ νορμάλ οδήγηση (ΕΚΤΟΣ Αθήνας) είναι στα 13.4 lt/100 km

Το μπλοκέ είναι ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ σε κάνει μάγκα , και ναι τα "διωξίματα" του πίσω μέρους πλέον δε θέλουν γκάζι στο πάτωμα και ατελείωτα σπιναρίσματα.
Σε λογικές ταχύτητες απλά "μπάινεις" με μία σχέση πάνω και έχεις άφθονη ροπή να διορθώσεις , πάνε τα παλία με πενήντα ανεβοκατεβάσματα για να "βρέις" ροπή.

Το DSC ΔΕΝ είναι όπως του Ε39 που ακόμα και στο 0.1cm πλευρικής ολίσθησης έκοβε. Με το DSC on στο Μ3 "μπάινεις" μιά χαρά η ουρά διαγράφει πολύ καλές τροχιές και προς το παρόν ΔΕ σκοπεύω να τη δω "getaway in Athens"...

Εσωτερικά το 46άρι είναι άψογο , τα καθίσματα με βόλεψαν και το ταμπλό αρκεί που έχει στροφόμετρο με 8xxx και ταχύμετρο με 3xx (είναι και το γ@μημέμο ταμπελάκι ///Μ που σου φτιάχνει τη διάθεση...). Ίσως να μη φτάνει τη χλιδή του SL ή να μην έχει τα άπειρα όργανα των turbo-monsters αλλά αυτή είναι και η ομορφιά του Μ3 (και πουτ@ν@ και κυρία).

Πρόκειται για την ΚΑΛΥΤΕΡΗ αγορά που έχω κάνει και για να απαντήσω σε όλα τα παλιά - τωρινά ή μελλοντικά polls : "καινούργιο χχχχχ ή Μ3 Ε46 ???"

Μ3 γιατί απλά τα Μ είναι αλλού και γιατί άλλο να το βλέπεις , άλλο να διαβάζεις γι'αυτό , άλλο να το έχεις οδηγήσει λίγο , άλλο να σου λένε και άλλο να το ζεις.

Σύντομα photos ... και poll για 19άρες ...

Snoopy
16-08-06, 16:53
Δεν με απασχολούν τόσο οι φωτό, όσο ένα avi ή ενα mid με τον ήχο της τρίτης να γεμίζει απο τις 3.000 στροφές μέχρι τα κόκκινα.
Αυτό θέλω... πληζ.

Panoz
20-08-06, 09:38
Καλώς ήρθες στην οικογένεια ///Μ όπου δεν υπάρχει γυρισμός! Καλοτάξιδο το εργαλείο! Που είναι οι φωτό ΟΕΟ?

EVANGELOS
23-08-06, 05:04
Καλώς ήρθες στην οικογένεια ///Μ όπου δεν υπάρχει γυρισμός! Καλοτάξιδο το εργαλείο! Που είναι οι φωτό ΟΕΟ?

Thanks , όσον αφορά τις φώτο , η ψηφιακή κάνει διακοπές με την αδερφούλα μου στα γραφικά Κουφονήσια...
Αλήθεια πάντως είναι ότι ο δρόμος δεν έχει γυρισμό απλά μεγαλώνει το νούμερο από 3 , γίνεται 5 ή 6 ...

EVANGELOS
28-08-06, 15:18
Ανέβασα και φωτο ακούω σχόλια (βασικά για εσωτερικά "φιλέτα" και για τις διαιρούμενες OZ ...)

PS. "SRAS" : με 54k km το αγόρασα

alexk
28-08-06, 15:30
Ανέβασα και φωτο ακούω σχόλια (βασικά για εσωτερικά "φιλέτα" και για τις διαιρούμενες OZ ...)

PS. "SRAS" : με 54k km το αγόρασα

Νομίζω ότι πρέπει να μιλάς αυτή τη στιγμή στο τηλ. και να παραγγέλνεις ένα σετ ζάντες CSL. Με συγχωρείς, αλλά στη ζάντα βάζω μηδέν.:bullhorn:
Κατά τα άλλα, πολύ ωραίο το όχημα!!!

Geo_3D
28-08-06, 15:49
Ανέβασα και φωτο ακούω σχόλια (βασικά για εσωτερικά "φιλέτα" και για τις διαιρούμενες OZ ...)

PS. "SRAS" : με 54k km το αγόρασα
Πολυ ωραιο!!!!
Θα προτιμουσα άλλα φιλετα και ζαντες παντως.
Να το χαιρεσαι!!!

Panoz
28-08-06, 15:54
Να αλλάξουν οι ζάντες! CSL ή μαμά 19ρες ή BBS CH 19ρες!

bmwlover
28-08-06, 15:58
Ανέβασα και φωτο ακούω σχόλια (βασικά για εσωτερικά "φιλέτα" και για τις διαιρούμενες OZ ...)


Οπως σου εγραψα και στο σχολιο μου στο γκαραζ σου οτι και να πεις για ενα
Ε46 Μ3 :bowdown: ειναι λιγο.Πολυ χαιρομαι για σενα και σου ευχομαι να το χαρεις οπως επιθυμεις.Επισης χαιρομαι που αλλο ενα θηριο της μαμας bmw κυκλοφορει στο δρομο για να θυμιζει στα υπολοιπα τετρατροχα τι εστι bmw.

Υ.Γ. Χωρις να θελω να παρεξηγηθω νομιζω οτι οι ζαντες του πεφτουν λιγες.

m_power_lunatic
28-08-06, 16:02
Συμφωνω με τον προλαλησαντα....αυτες ειναι οι επιλογες σου....αν δεν κανω λαθος φοραει 18αρια οπως βλεπω οποτε εαν δεν θες να ξεφυγεις σε κοστος βαλε 18αρια μαμα με τα λαστιχα που το πηρες εαν ειναι σε καλη κατασταση-απο οτι θυμαμαι ηταν οκ-εαν σε τρωει η τσεπη σου-το χερι σου- τοτε χτυπα 19αρια για να γουσταρεις!!!:yippee: :dance:

bmwlover
28-08-06, 16:18
:idea: Α evangelle μολις μου ηρθε μια ιδεα ,επειδη αν δεν κανω λαθος ησουν ψιλο φαν της υπερτροφοδοτησης .αν εισαι ακομα ριξε ενα τουρμπακι στο Μ3 για να του ανεβασεις λιγο τα αλογα γιατι ψιλοσερνεται.

Υ.Γ. Πλακα κανω.:dblthumb2

EVANGELOS
28-08-06, 16:26
Το πρόβλημα έχει ως εξής:

a) Το αμάξι θέλει λάστιχα ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ειδικά τα πίσω είναι σε άθλια κατάσταση (και λάθος προφίλ τα πίσω 255/35R18 αντί για 255/40R18 (255/44??? λέει το manual) και τα μπροστά 225/40 R18 αντί για 225/45 R18). Πιθανώς κάποιος ("μάγκας" λαστιχάς) έβαλε σε 18" ζάντες προφίλ 19άρας !!!!

b) Έχω βρεί σε πάρα πολύ καλή τιμή μαμά 19" ΜΕ λάστιχα 2005 (σχεδόν όσο κάνουν τα σκέτα 18άρια καινούργια λάστιχα)

c) H ΟΖ δεν είναι και για πέταμα αλλά όντως δεν είναι και ότι καλύτερο (το ήξερα ότι θα φάω κράξιμο για τη ζάντα...)

*Οπότε αν πάρω τις 19άρες θα πληρώνωνω μετά συνεχώς πανάκριβα λάστιχα , και εδώ που τα λέμε είναι ψιλοποδήλατο (πολύ χαμηλό προφίλ) οι 19".

*Αν αλλάξω απλώς τα λάστιχα θα μείνω με τις ψιλομπούρδα OZ αλλά θα είναι ποιό φτηνά τα λάστιχα και θα παιρνάω και από καμιά λακούβα ....

*Καινούργια μαμά 18" το αποκλείω 2400 μόνο οι ζάντες (ούτε από τιτάνιο - χρυσό να ήταν...) προτιμώ να τα κάνω δώρο στο φόρουμ με τον όρο να μου γράφουν οι admin "Πώπω τι ωραία ζάντα οι OZ να βάλουμε κι εμείς ...:rofl2: )

Οπότε μήπως θέλει poll ??????

p.s. Τα φιλέτα με βλέπω να τα παραγγέλνω από e-bay...

Panoz
28-08-06, 16:28
Να μπούν οι 19ρες μαμά με συνοπτικές διαδικασίες....και προσοχή στα πεζοδρόμια! Είναι πολύ ευαίσθητες!

EVANGELOS
28-08-06, 16:40
Να μπούν οι 19ρες μαμά με συνοπτικές διαδικασίες....και προσοχή στα πεζοδρόμια! Είναι πολύ ευαίσθητες!

Αρχηγού παρόντος πασ'αρχή παυσάτω...


Α evangelle μολις μου ηρθε μια ιδεα ,επειδη αν δεν κανω λαθος ησουν ψιλο φαν της υπερτροφοδοτησης .αν εισαι ακομα ριξε ενα τουρμπακι στο Μ3 για να του ανεβασεις λιγο τα αλογα γιατι ψιλοσερνεται.

Υ.Γ. Πλακα κανω.

Κοίτα και όταν ήμουν μικρός πίστευα στον Άγιο Βασίλη μετά μεγάλωσα και ωρίμασα και είδα την αλήθεια : there is no replacement for displacement (and high reving motors...)
Μα είπα να διαγραφούν τα Post μου για forced induction (ήμουν υπό την επήρεια...):rofl2: :rofl2:

m_power_lunatic
28-08-06, 16:45
Μεταχειρισμενες 18αρες με καινουργια λαστιχα????Κολλησες να αλλαξεις τα φιλετα ντε και καλα....ωραιο ειναι οπως το βγαζει η BMW μην τρελαινεσαι ειναι χλιδατο,θα θες και λεβιε και να μπουνε σωστα να μην τριζουνε.....γνωμη μου παντα!!!!:scratchch

bmwlover
28-08-06, 16:56
Κοίτα και όταν ήμουν μικρός πίστευα στον Άγιο Βασίλη μετά μεγάλωσα και ωρίμασα και είδα την αλήθεια : there is no replacement for displacement (and high reving motors...)
Μα είπα να διαγραφούν τα Post μου για forced induction (ήμουν υπό την επήρεια...):rofl2: :rofl2:[/QUOTE]


Καλα μην αρπαζεσαι μια πλακα καναμε.πιστευω να καταλαβες το σεβασμω μου και την αγαπη μου γιατο συγκεκριμενο τουτου και απο τις πιο πανω απαντησεις μου.:calm:

EVANGELOS
28-08-06, 16:57
Μεταχειρισμενες 18αρες με καινουργια λαστιχα????Κολλησες να αλλαξεις τα φιλετα ντε και καλα....ωραιο ειναι οπως το βγαζει η BMW μην τρελαινεσαι ειναι χλιδατο,θα θες και λεβιε και να μπουνε σωστα να μην τριζουνε.....γνωμη μου παντα!!!!:scratchch

Το πρόβλημα είναι ότι έχω βρει 19'αρες μτχ αν βρω 18άρες μαμά δεν το συζητάω.:bananasmi

Για τα φιλέτα όντως δεν είπα σώνει και καλά ότι θα τα αλλάξω...

Ερώτηση : Πως βεβαιώνωμαι ότι οι μτχ. ζάντες είναι original και όχι Replica ????????:nixweiss:

EVANGELOS
28-08-06, 16:59
Κοίτα και όταν ήμουν μικρός πίστευα στον Άγιο Βασίλη μετά μεγάλωσα και ωρίμασα και είδα την αλήθεια : there is no replacement for displacement (and high reving motors...)
Μα είπα να διαγραφούν τα Post μου για forced induction (ήμουν υπό την επήρεια...):rofl2: :rofl2:
Καλα μην αρπαζεσαι μια πλακα καναμε.πιστευω να καταλαβες το σεβασμω μου και την αγαπη μου γιατο συγκεκριμενο τουτου και απο τις πιο πανω απαντησεις μου.:calm:

Φίλε μου και εγώ πλάκα έκανα sorry αν δεν το έγραψα καλά .... ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ εμένα κοροιδεύω που έγραφα 10 σελ. για turbo ... :banghead: ...

bmwlover
28-08-06, 16:59
Να μπούν οι 19ρες μαμά με συνοπτικές διαδικασίες....και προσοχή στα πεζοδρόμια! Είναι πολύ ευαίσθητες!


Οσον αφορα τις ζαντες συμφωνω απολυτα με τον κυριο panoz.

Panoz
28-08-06, 16:59
Ερώτηση : Πως βεβαιώνωμαι ότι οι μτχ. ζάντες είναι original και όχι Replica ????????:nixweiss:

Πρέπει να έχει χτυπημένο επάνω το αριθμό ανταλλακτοκού της BMW και να έχει στο κέντρο το σηματάκι ///Μ.

alexk
28-08-06, 17:04
Εγώ πάντως τη γυναίκα μου την θέλω με τσίτα στριγκάκι (κόκκινο παρακαλώ), κολλητό παντελονάκι κάπρι και τρελή γόβα 8ποντη (τουλάχιστον) και άς μην μπορεί να περπατήσει ούτε 10 μέτρα.

Τη Μ3 μου την θέλω με τίγκα 19αρες και ας πηγαίνω με 10 στις λακούβες.


ΥΓ: πάει, το έχω χάσει...

bmwlover
28-08-06, 17:06
Το πρόβλημα είναι ότι έχω βρει 19'αρες μτχ αν βρω 18άρες μαμά δεν το συζητάω.:bananasmi

Για τα φιλέτα όντως δεν είπα σώνει και καλά ότι θα τα αλλάξω...

Ερώτηση : Πως βεβαιώνωμαι ότι οι μτχ. ζάντες είναι original και όχι Replica ????????:nixweiss:


Απο πρωσωπικη εμπειρια φιλε evangele σου λεω μακρια απο μτχ ζαντες γιατι μπορει να εχουν φαει πολλες σφαλιαρες απο τους δρομους μας και να εχουν αδυνατησει και μετα απο λιγο καιρο να σου βγαλουν προβληματα.
Τι εννοεις να αλλαξεις φιλετα;ποια ειναι τα φιλετα;

EVANGELOS
28-08-06, 17:14
Απο πρωσωπικη εμπειρια φιλε evangele σου λεω μακρια απο μτχ ζαντες γιατι μπορει να εχουν φαει πολλες σφαλιαρες απο τους δρομους μας και να εχουν αδυνατησει και μετα απο λιγο καιρο να σου βγαλουν προβληματα.
Τι εννοεις να αλλαξεις φιλετα;ποια ειναι τα φιλετα;

+1 για τις μτχ αλλά με τα λεφτά που κάνουν καινούργιες παίρνω 2 σετ μτχ και λάστιχα...

Τα φιλέτα είναι οι ξύλινες επενδύσεις στις χειρολαβές , γύρω από το λεβιέ , πάνω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού κλπ...

bmwlover
28-08-06, 17:23
+1 για τις μτχ αλλά με τα λεφτά που κάνουν καινούργιες παίρνω 2 σετ μτχ και λάστιχα...

Τα φιλέτα είναι οι ξύλινες επενδύσεις στις χειρολαβές , γύρω από το λεβιέ , πάνω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού κλπ...


Εχεις δικιο οτι εκτος απο πανεμορφες ειναι και πανακριβες,αλλα εγω σου προτεινω να κανει λιγο υπομονη και να παρεις τις καινουργιες ακουσε με και δε θα χασεις.εγω οταν την πατησα ημουν για 6 μηνες με τη ρεζερβα στο χερι αφου σε καθε λακουβιτσα που επεφτα η ζαντα μετα ει χε διαρροη.

Υ.Γ.Ευχαριστω για τη διευκρινηση (φιλετα),σε αυτο ομως δεν μπορω να σε γιατι ειναι και θεμα γουστου.

NICK_M3
28-08-06, 18:12
να μπουν τα 19αρια ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
αστα τα υπόλοιπα μολις κατσει το αμάξι στα πόδια του με τα 19αρια έλα μετά να μου πείς....
όπως είπα και στο γκαράζ σου φαινεται ξεκούραστο το τουτού!!!

Fairytale
28-08-06, 19:47
Το πρόβλημα έχει ως εξής:
Το αμάξι θέλει λάστιχα ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ...
... Έχω βρεί σε πάρα πολύ καλή τιμή μαμά 19" ΜΕ λάστιχα 2005 (σχεδόν όσο κάνουν τα σκέτα 18άρια καινούργια λάστιχα)...
...αν πάρω τις 19άρες θα πληρώνωνω μετά συνεχώς πανάκριβα λάστιχα , και εδώ που τα λέμε είναι ψιλοποδήλατο (πολύ χαμηλό προφίλ) οι 19".
Δοθέντος του προβλήματος και της άμεσης ανάγκης αποκατάστασης του η λύση που προκρίνω είναι η παραπάνω δική σου (αν είναι σε καλή κατάσταση). Ρίξε στο τερέν και τις τωρινές δικές σου (γιατί άσχημες δεν είναι... απλά αυτό ειδικά το ///Μ3 θέλει άλλες ζάντες για να δείξει...) και χρηματοδότησε με αυτά την επόμενη αγορά ελαστικών σου.
Τα ζαντολάστιχα θα πρέπει να τα προσέχεις είτε ως 18άρια, είτε ως 19άρια. Και τα 2 προφίλ είναι επιρρεπή, η διαφορά τους (για τους άθλιους δρόμους μας είναι μικρή!!!).
C U out there

Strax
29-08-06, 10:19
Οι 19άρες είναι χωρίς συζήτηση πολύ πιο όμορφες και σίγουρα πιο ακριβές σε όλα τους. Εγώ δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή τη μετάβασή μου από 18 σε 19.

Από θέμα άνεσης είμαι στα όρια του ανεκτού, αλλά μέχρι ένα σημείο αυτό ρυθμίζεται με παιχνίδι με τις πιέσεις των ελαστικών. Και αυτό με τις διαστάσεις της CSL που φοράω που είναι ακόμα πιο χαμηλοπρόφιλες από τις κλασσικές 19άρες. Βέβαια το αμάξι δεν το χρησιμοποιώ για καθημερινές μετακινήσεις για δουλειά, παρά μόνο για απογευματινές/βραδυνές στιγμές χαράς. Παίζει και αυτό το ρόλο του.

Υ.Γ. Έχω τις μαμά τις 18άρες στην αποθήκη μου. Προς το παρόν παίζουν το ρόλο τους στις "αγωνιστικές" υποχρεώσεις (Βλέπε Σέρρες στις 23 Σεπτεμβρίου). Είναι πολύ πιο εύκολο να βρεις μεταχειρισμένα 18άρια!

EVANGELOS
29-08-06, 15:40
ok ok ok , το άτυπο poll έληξε , Στράτο thanks για το feedback...
Πρώτη φορά συμφωνούν ΟΛΟΙ (από Πάνο και Στράτο έως fairytale, και Νίκο...)
Αν τα 19άρια είναι ΟΚ τα πήρα ειδάλλως θα το ψάξω και από αλλού...

ps. Μια φορά σε αυτό το forum να συμφωνήσουμε σε κάτι φτηνό , οικονομικό ,λογικό , ώριμο ΔΕΝ γίνεται... Μ5μτχ ή 530 ... Μ5 , Μ3μτχ ή 330 Ε90 ...Μ3 , 19" ή 18" ..19" , θα γραφτώ σε κανά φόρουμ για γραφικές αποδράσεις με 4Χ4 μου φαίνεται να τους πείσω να βάλουν 19" csl , τατραπίστονες Brembo , pss9 και τελικό supersprint στα RAV4 ...

Strax
29-08-06, 15:48
ps. Μια φορά σε αυτό το forum να συμφωνήσουμε σε κάτι φτηνό , οικονομικό ,λογικό , ώριμο ΔΕΝ γίνεται... Μ5μτχ ή 530 ... Μ5 , Μ3μτχ ή 330 Ε90 ...Μ3 , 19" ή 18" ..19" , θα γραφτώ σε κανά φόρουμ για γραφικές αποδράσεις με 4Χ4 μου φαίνεται να τους πείσω να βάλουν 19" csl , τατραπίστονες Brembo , pss9 και τελικό supersprint στα RAV4 ...

Η υπογραφή μου νομίζω τα λέει ΟΛΑ και η ασθένεια έχει εξαπλωθεί με εκπληκτικούς ρυθμούς!!

EVANGELOS
29-08-06, 16:00
Μας βλέπω στα 90 με Μ3 Ε5046... 800HP τροχό να post-άρουμε για τροχαλίες και σφυρήλατα , ο Πάνος κλασικά θα είναι ΜΕΤΟΧΟΣ της Μ GMBH και Αρχισυντάκτης πλεόν του EVO (Βρετανίας πάντα...)... Με τη σύνταξη του ΤΣΜΕΔΕ θα εξοφλώ tein και delage...

Panoz
29-08-06, 16:08
Μπάξτε όλοι γιατί χανόμαστε!!:bullhorn:

alexcsl
29-08-06, 16:12
Μπάξτε όλοι γιατί χανόμαστε!!:bullhorn:

μην τους ακούς Ευάγγελε, είναι οι δύο ιδρυτές
της καταστροφικής "Buxton International GMBH"!!

Έχουνε αναγάγει το μπάξιμο σε επιδημία
και πλέον εξαπλώνεται με επικίνδυνους ρυθμούς!

EVANGELOS
29-08-06, 16:20
μην τους ακούς Ευάγγελε, είναι οι δύο ιδρυτές
της καταστροφικής "Buxton International GMBH"!!

Έχουνε αναγάγει το μπάξιμο σε επιδημία
και πλέον εξαπλώνεται με επικίνδυνους ρυθμούς!

Ναι γιατί εσύ πας πίσω ???? ου ανώριμοι , το αυτοκίνητο είναι απλά μέσο μεταφοράς ...... αρκεί να έχει βέβαια μπλοκαδούρα , πολλά hp , προπέλα μπροστά , ///Μ πίσω και το λιγότερο 2 μπούκες (αν και 4 είναι νομίζω το σωστό...)

alexcsl
29-08-06, 16:24
Ναι γιατί εσύ πας πίσω ???? ου ανώριμοι , το αυτοκίνητο είναι απλά μέσο μεταφοράς ...... αρκεί να έχει βέβαια μπλοκαδούρα , πολλά hp , προπέλα μπροστά , ///Μ πίσω και το λιγότερο 2 μπούκες (αν και 4 είναι νομίζω το σωστό...)
Ρε Ευάγγελε δεν φταίω εγώ, απλά έχω ευαίσθητο χαρακτήρα
και παρασύρομαι εύκολα! Αυτοί που υποτίθεται είναι φίλοι μου,
πρέπει να με προστατεύουν όχι να με καταστρέφουν!

EVANGELOS
29-08-06, 16:44
Και με το που πήρες το Ε39 παίρνει ο ένας ανώριμος το Ε60 και ο άλλος αρχίζει το tuning στο 46άρι ...
Πάμε να φέρουμε από ένα HARTGE E90 V10 o καθένας να μη ξέρουν τι να πoύν ...

alexk
29-08-06, 16:55
Μπάξτε όλοι γιατί χανόμαστε!!:bullhorn:

Δάσκαλε που δίδασκες...
Ο Πάνος έχει Μ πέντε. Το Μ αντιστοιχεί στο Μαμά.
Βάλε τίποτα στο όχημα!!! :pth:

NICK_M3
29-08-06, 16:59
μην κανεις τον δύσκολο τώρα!!!
και γω οταν πηρα το 46αρι έλεγα "ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΆΝΩ ΤΙΠΟΤΑ" και είχε και πραγματακια επάνω....
την επόμενη μπήκε συνεργειο:):)
σήμερα άλλαξα ΠΑΛΙ λάστιχα.....245/35/19-285/30/19!!!ολε!

μέχρι να αρχίσεις είναι.....

manosm3
30-08-06, 00:12
Μπάξτε όλοι γιατί χανόμαστε!!:bullhorn:
Χμμμ... υπονοουμενο για τις εξατμισεις; :boink:

Strax
30-08-06, 09:32
Παρακαλώ να σταματήσουν τα off topic μια και μας καθυστερούν χαρακτηριστικά από την επεξεργασία και εκτέλεση των επόμενων μπαξιμάτων!

Δεν συζητάμε, ΜΠΑΖΟΥΜΕ!

EVANGELOS
01-09-06, 15:38
1) Ανέβασα "φωτεινές" photo...

2) Θέλω λάστιχα επειγόντως (χωρίς πλάκα τα πίσω είναι slick...) το αμάξι χωρις dsc ΔΕΝ ξεκινάει και με dsc on το πορτοκαλί λαμπάκι ανάβοσβήνει συνεχώς (ούτε της βενζίνης τόσο συχνά) με πολύ τύχη "πατάει" κάτω η τρίτη...
Χθές στο Μαρούσι (άνοδος πριν το ΚΑΤ ... ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...) στη στροφή με 130+ ο πωπός είπε να πάει βόλτα μόνος του ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ DSC

3)Δεν μπορώ να κουμπώσω 2α ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τη βάζω λοξώς αριστερά και "μαγκώνει" ... σε ηρεμη αλλαγή όλα οκ αλλά σε γρήγορη εκκίνηση το ξεχνάω πάω να τη βάλω λοξώς αριστερά και bye-bye αλλαγή...

4) Τα 19άρια λάστιχα είναι μόνο 150euro (τα pilot sport1) και κάτι λιγότερο τα toyo 1-r ακριβότερα από τα 18άρια. Οπότε μπάζω 19άρες

5) Ο τύπος με τις 19άρες είναι ΑΦΑΝΤΟΣ δεν απαντάει καν το κινητό του

Γενικά ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ...:banghead:

Kostas Christ
01-09-06, 20:30
Καλοριζικο και καλες βολτες.


Λοιπον εχουμε και λεμε: 19αρες ζαντες απο csl η τις bbs ch, φρενα:δισκοι performance friction και αμα θελησεις και εχεις και ρευστο και εξαπιστονες brembo μπροστα και τετραπιστονες πισω, ολοσωμη supersprint, εισαγωγη απο csl.

Α, και μια μικτη ασφαλεια γιατι το αυτοκινητο δεν ειναι και φτηνουλι

jackdaniels
01-09-06, 20:34
Καλοριζικο και καλες βολτες.


Λοιπον εχουμε και λεμε: 19αρες ζαντες απο csl η τις bbs ch, φρενα:δισκοι performance friction και αμα θελησεις και εχεις και ρευστο και εξαπιστονες brembo μπροστα και τετραπιστονες πισω, ολοσωμη supersprint, εισαγωγη απο csl.

Α, και μια μικτη ασφαλεια γιατι το αυτοκινητο δεν ειναι και φτηνουλι

:+1: καλύτερα γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε, μιλάει ο παθών :smashtard

Fairytale
02-09-06, 00:52
Οι νέες φωτεινές φωτογραφίες ανέδειξαν τις ΟΖ... Δεν είναι καθόλου άσχημες, τουναντίον!!! Να μην τις πούλαγες τελικά και να έμπαζες λάστιχα (ημισλίκ ίσως...) για να πιστάρεις..?????
Κάνε υπομονή με τύπο. Η θεωρία λέει ότι θα ανταμειμθείς. :nod:
C U out there

m_power_lunatic
02-09-06, 10:24
[QUOTE=EVANGELOS]

Τι εννοεις λοξα αριστερα?Δεν κουμπωνει η δευτερα με τιποτα????Κλωτσαει το γραναζι η εννοεις οτι δεν το εχεις συνηθισει ακομη???

EVANGELOS
02-09-06, 19:03
[QUOTE=EVANGELOS]

Τι εννοεις λοξα αριστερα?Δεν κουμπωνει η δευτερα με τιποτα????Κλωτσαει το γραναζι η εννοεις οτι δεν το εχεις συνηθισει ακομη???

Ο λεβιές ΟΛΩΝ των BMW αριστερά πάνω έχει Reverse αν λοιπόν πας να καρφώσεις 2α όχι στην "περασιά" της 1ης αλλά με κίνηση χεριού λοξά αριστερά κάτω ΔΕΝ μπαίνει... στο Honda η όπισθεν είναι δεξιά οπότε έχω συνηθίσει να καρφώνω 2α με κίνηση χεριού λοξά αριστερά , στο 316 ΔΕΝ κάρφωνα 2α το 520 ήταν steptronik οπότε θέλει να συνηθίσω λίγο ...

EVANGELOS
02-09-06, 19:06
Οι νέες φωτεινές φωτογραφίες ανέδειξαν τις ΟΖ... Δεν είναι καθόλου άσχημες, τουναντίον!!! Να μην τις πούλαγες τελικά και να έμπαζες λάστιχα (ημισλίκ ίσως...) για να πιστάρεις..?????
Κάνε υπομονή με τύπο. Η θεωρία λέει ότι θα ανταμειμθείς. :nod:
C U out there

Αυτό λέω κι εγώ , θα δω με το Νίκο αν βρώ καλή τιμή αλλιώς μπάζω μόνο λάστιχα 18άρια ...

p.s Σορρυ για όσουν ξύπνησα χθές κατά τις 5.30 το πρωί αλλά η πλατέια ήταν ότι πρέπει για πριν τον ύπνο...:drive2: :drive2: με το M differential και 37kg ροπή έγινα λίγο Ξηνταβελόνης...

Panoz
04-09-06, 10:22
Εγώ θα γίνω γκρινιάρης και θα επιμείνω να αλλάξεις ζαντολάστιχα....!

alexk
04-09-06, 10:32
Εγώ θα γίνω γκρινιάρης και θα επιμείνω να αλλάξεις ζαντολάστιχα....!
:+1:

Παιδιά έλεος, βάλτε μια ζάντα σωστή στο εργαλείο να δείξει...

MZ3
04-09-06, 14:50
για κανε ενα τσεκ εδω ισος κατι καλο να βγη :bugeye:

http://www.xe.gr/pages/Results.aspx?cat_id=241&keywords=bmw

EVANGELOS
04-09-06, 21:17
Μόνο μιά 4άδα repica 19" έχω βρεί στην Χ.Ε. αλλά υπάρχει και e-bay...thanks Πάντως

EVANGELOS
12-01-07, 12:52
Εγώ θα γίνω γκρινιάρης και θα επιμείνω να αλλάξεις ζαντολάστιχα....!

Kαι έβαλα τα ΟΕΜ τα 18άρια ... photo στο garage μετά το πλύσιμο ...

Του έχω αδυναμία του του Πάνου και δεν του χαλάω χατήρι ...

alexk
12-01-07, 13:40
Kαι έβαλα τα ΟΕΜ τα 18άρια ... photo στο garage μετά το πλύσιμο ...

Του έχω αδυναμία του του Πάνου και δεν του χαλάω χατήρι ...

Μπράβο φίλε!!!!:+1:

Dim77
12-01-07, 15:46
Μπράβο φίλε και από μένα!
:+1:
Με γεια!

mormon
12-01-07, 16:05
φιλε μου καλοταξιδο και απομενα. να εισαι γερος να το ευχαριστηθεις.

EVANGELOS
12-01-07, 19:38
Thanks guys ... το πρώτο +1 από Άλεξ ... πρέπει να είμαι στο -2789 συνολικά ....
p.s. Eίδα μιά φώτο στο pc του Santo και ΔΑΚΡΥΣΑ .... δεν τον βλέπω να επιστρέφει τον Αλέξη ... +1 Alex

shido
05-01-10, 17:54
Φιλε καλοριζικο

EVANGELOS
05-01-10, 17:55
Ευχαριστώ φίλε !!! ... καλώς ήλθESS !!! ...

gnx
05-01-10, 18:23
Ρε μπαγλαμαδες, τι έχετε πάρει να πάρω κι εγώ;

Action Man
05-01-10, 18:59
Kαλοτάξιδο φίλος!

Nikos M5
05-01-10, 19:15
Me to kalo na to xareis kai tha deis oti ekanes mia poly kali agora.
Oi OZ skotonoun...min kaneis kanena lathos kai tis doseis...stin aithiopiia einai syllektikes...
Se zilevo re file...pragmatopoiises t'oneiro sou....

saikoE39
05-01-10, 19:33
Φιλε...να βαλεις μιλτεκ εξατμιση......!!!!!!!

αλλα ρε παλικαρε...?????γιατι δεν εχωσες 330 με εσσ..????σου αρεσει να εισαι πισω με το τροπετΜ3σου..????

Dark_Niaou
05-01-10, 20:10
ρε παιδια... ΕΛεος... Τι συμβαίνει; Πατε και βρήσκετε θρετ πριν απο 5 χρόνια;;;;;;;;

stef
05-01-10, 20:33
Χι χι , έλα μου ντε...