PDA

Επιστροφή στο Forum : E30 316 Vs E36 316


V@rwnos
25-10-04, 00:10
Όπως γυρνούσα από Βουλιαγμένη πριν από καμια ώρα με το ταπεινό μου ε30 Μ40,πετυχαίνω στην παραλίακη,στα δεύτερα φανάρια μετά απο τη Superfast, ενα κόκκινο Ε36 με ζαντούλες ωραίες,όχι ιδιαίτερα χαμηλό αλλά αρκετά.Βρισκόταν στη μεσαία και πάω και κάθομαι αριστερά ετσι ώστε η μούρη μου να είναι στο ύψος της μπροστινής του ρόδας.Λέω να μην ανοίξω όλη την 1η,για να δω πρώτα αν ο τύπος ψήνεται να ανοίξουμε.Το φάναρι ανάβει πράσσινο,και βλέπω οτι ο τύπος ανοίγει,οπότε αλλάζω την άρχικη σκέψη και ανοίγω κι εγώ και φτάνουμε στο φάνάρι του Ασκληπιείου με απότελεσμα μετά βίας να μου έχει ρίξει μια καρότσα.Έχοντας συνειδητοποιήσει πλέον οτι έχουμε κάποια τιμη να υπερασπιστούμε,στέκομαι δίπλα του και είμαστε και οι δύο έτοιμοι να ξεκινήσουμε (εκείνος είχε μια κοπέλα μέσα κι εγώ είχα δύο,αναφέρω πληροφοριακά τον αριθμό των επιβενόντων).Με το που ανάβει το φανάρι είμαστε 1ες μαζί, 2ες μου ρίχνει μιση καρότσα, 3ες μαζεύω τη διαφόρα και αρχίζω να του ρίχνω, 4ες του έχω ρίξει μιαμιση καρότσα και συνεχίζω να του ρίχνω μέχρι που άρχισα να κόβω για να στρίψω στα φανάρια στα Αστέρια για να μπω στη Γλυφάδα. :cool: :cool: :cool:

V@rwnos
25-10-04, 00:29
Kαθώς γυρνόυσα σπίτι μόνος μου πλέον,μέτα από την αναμέτρηση με το Ε36,συναντάω στα φανάρια του Άγιου Νικόλα έναν φίλο με ένα Wrangler δέν σταματάει και στρίβει δεξία στη Βουλιαγμένης.Τον ακολουθω και σταματάμε στα φανάρια του Σκλαβενίτη.Μου λέει θες να ανοίξουμε?!Έτσι όπως ήμουν κι εγώ φτιαγμένος από την προηγούμενη αναμέτρηση,του λέω ας ανοίξουμε!Και η σειρά έχει ως εξής 1ες μου ρίχνει μισή καρότσα, 2ες το ίδιο,3ες μαζεύω και του ρίχνω μία, 4ες τον ψάχνω κάπου στο βάθος του καθρέφτη μου!Και αυτό έγινε με το ταπείνο πλυν τίμιο Ε30 μου (αρχίζω να το αγαπάω περισσότερο αυτό το μωρό) :cool: :cool: :cool:

Octane
25-10-04, 10:18
Η δευτερη "αναμετρηση"( :cool: ) μου θυμησε μια δικια μου το Καλοκαιρι με την ταπεινη μου Compact + ενα τετραλιτρο Wrangler!!
Αναξαρτητως ταχυτητας ειμασταν πολυ κοντα με ενα μικρο προβαδισμα να εχω εγω.Οι περισσοτερες ηταν απο σταση + μεχρι τα 160+ η ιδια εικονα!!Καναδυο ρεπριζ που ανοιξαμε ηταν + αυτες με το μερος μου αλλα τον περνουσα αργα αργα!!
Κορυφαιο το Wrangler!!

Υ.Γ.Βαρωνε μηπως θελει αλλαγη ο τιτλος του thread?Το λεω επειδη ειναι πολυ συγκεκριμενος.Φιλικα,Πανος. :)

tasosbmwe30
25-10-04, 10:32
V@rwne και εις ανωτερα!!!!!!!!

Geo_3D
25-10-04, 12:06
Παιδια εγω απλως να πω οτι λιγα τζιπ εχουν και επιδοσεις αναλογες των κυβικων τους και το Wrangler δεν ειναι ενα απο αυτα.Ειναι απολυτως λογικο και το Ε30 και το compact να το πεασουν

Octane
25-10-04, 12:18
Παιδια εγω απλως να πω οτι λιγα τζιπ εχουν και επιδοσεις αναλογες των κυβικων τους και το Wrangler δεν ειναι ενα απο αυτα.Ειναι απολυτως λογικο και το Ε30 και το compact να το πεασουν

Δεν ειπε κανεις το αντιθετο Γιωργο!Ισα ισα!!
Δεν τα συγκριναμε γιατι ειναι τελειως διαφορετικα αυτοκινητα!!
Εγω απλα ειπα οτι το τετραλιτρο με εξεπληξε ευχαριστα!! :)

Geo_3D
25-10-04, 12:22
Δεν ειπε κανεις το αντιθετο Γιωργο!Ισα ισα!!
Δεν τα συγκριναμε γιατι ειναι τελειως διαφορετικα αυτοκινητα!!
Εγω απλα ειπα οτι το τετραλιτρο με εξεπληξε ευχαριστα!! :)
Εμενα δυστυχως οχι,για 4lt

Octane
25-10-04, 12:38
Εμενα δυστυχως οχι,για 4lt

1)Ο κινητηρας του ειναι αρχαιος.
2)Μη συγκρινεις το Wrangler με X5,Grand Cherokee,κλπ!Αλλο concept!
3)Γιατι οχι?Ειναι τανκ,τραχυ,τετρακινητο,βαρυ,με τεραστιες ροδες το συγκεκριμενο,πολυ ψηλο,με ασχημη αεροδυναμικη + ολα αυτα σε ταχυτητες ανω των 140 που ηταν διπλα μου εως λιιιιγο πιο πισω!!Λιγο ειναι αυτο?
Συγκρινε το με το 2λιτρο ή΄το 2,5λιτρο που ανεβαζει 10 χλμ/ωρα καθε 30 λεπτα μετα τα 70...

V@rwnos
25-10-04, 16:18
Υ.Γ.Βαρωνε μηπως θελει αλλαγη ο τιτλος του thread?Το λεω επειδη ειναι πολυ συγκεκριμενος.Φιλικα,Πανος. :)
Aν εννοεις οτι είναι πολύ συγκεκριμένος επειδή γράφω τα κυβικά,το έκανα μόνο και μόνο για να μη νομίσει κανένας οτι το αμάξι μου πατάει όλα τα Ε36!!! :cool: :cool: ;)

V@rwnos
25-10-04, 16:23
V@rwne και εις ανωτερα!!!!!!!!
Σ'ευχαριστώ φίλε Τάσο,αλλά δεν συνηθίζω να κάνω κόντρες :rolleyes: ,ούτε συνηθίζω να τρέχω :rolleyes: ,απλώς έτυχε :D

Octane
25-10-04, 16:54
Aν εννοεις οτι είναι πολύ συγκεκριμένος επειδή γράφω τα κυβικά,το έκανα μόνο και μόνο για να μη νομίσει κανένας οτι το αμάξι μου πατάει όλα τα Ε36!!!

Οχι ρε συ!!
Δεν εννοω τιποτα τετοιο!!
Το ειπα απλα επειδη εγραψες δυο κοντρες,+γω αλλη μια,+ο τιτλος του thread ειναι ο ιδιος με αυτον της πρωτης!! :)
Γενικευσε το να γραφουμε διαφορες!! ;) (Προταση ειναι,οχι προσταγη)

V@rwnos
26-10-04, 00:33
Οχι ρε συ!!
Δεν εννοω τιποτα τετοιο!!
Το ειπα απλα επειδη εγραψες δυο κοντρες,+γω αλλη μια,+ο τιτλος του thread ειναι ο ιδιος με αυτον της πρωτης!! :)
Γενικευσε το να γραφουμε διαφορες!! ;) (Προταση ειναι,οχι προσταγη)
Σωστός,απλώς δεν το σκέφτηκα αρχικά :cool: :cool:

Geo_3D
26-10-04, 00:36
Να βοηθησω????
Υπαρχει το thread "Τσαϊ κανεις?" οπου γραφουμε τις συγκεκριμενες περιπετειες μας :rolleyes:

Strax
26-10-04, 08:46
Να βοηθησω????
Υπαρχει το thread "Τσαϊ κανεις?" οπου γραφουμε τις συγκεκριμενες περιπετειες μας :rolleyes:
Το συγκεκριμένο thread είναι πάρα πολύ μεγάλο και δύσκολα θα κάτσει κάποιος καινούριος να το διαβάσει. Για το λόγο αυτό φτιάξαμε ειδικό φόρουμ με τον τίτλο "Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες". Εκεί κάθε κόντρα πρέπει να είναι σε δικό της thread με τίτλο τα αυτοκίνητα που πήραν μέρος, όπως έκανε πολύ σωστά ο V@rwnos. Έτσι μπορεί κάθε μέλος να διαβάσει για την κόντρα που τον ενδιαφέρει. Επίσης, πρέπει να αποφεύγουμε να αναφέρουμε μονομαχίες μέσα σε άλλη κόντρα, γιατί έτσι χάνονται και δεν μπορεί να τις βρει κάποιος! Αυτά...Keep fighting!

compact
26-10-04, 11:23
αμαν ρε geo ουτε μια "ψιλη" δεν καταφεραμε στον γυρισμο!!!!!!

Octane
26-10-04, 12:26
Το συγκεκριμένο thread είναι πάρα πολύ μεγάλο και δύσκολα θα κάτσει κάποιος καινούριος να το διαβάσει. Για το λόγο αυτό φτιάξαμε ειδικό φόρουμ με τον τίτλο "Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες". Εκεί κάθε κόντρα πρέπει να είναι σε δικό της thread με τίτλο τα αυτοκίνητα που πήραν μέρος, όπως έκανε πολύ σωστά ο V@rwnos. Έτσι μπορεί κάθε μέλος να διαβάσει για την κόντρα που τον ενδιαφέρει. Επίσης, πρέπει να αποφεύγουμε να αναφέρουμε μονομαχίες μέσα σε άλλη κόντρα, γιατί έτσι χάνονται και δεν μπορεί να τις βρει κάποιος! Αυτά...Keep fighting!

Strax,για να καταλαβω,καθε κοντρα σε ενα Thread???
Δηλαδη ο V@rwnos επρεπε να κανει 2 thread για τις 2 κοντρες που εγραψε + γω αλλο ενα??? :confused:
Το λεω επειδη ειχε τεθει θεμα για το ποσο ευκολα πρεπει να γινεται ενα thread,με αφορμη την εγγραφη νεου μελους + τον εκαστοτε χαιρετισμο + καποιοι ειπαν να μη γραφει ο καθενας γιατι πολυ απλα ... "εννοειται"!!(Οχι εγω,που διαφωνουσα)
Ευχαριστω,Πανος.

Strax
26-10-04, 13:41
Νομίζω ότι έτσι είναι πιο εύκολο να παρακολουθήσουμε οι υπόλοιποι τις διάφορες κόντρες. Δες το και από την άλλη πλευρά! Ανοίγοντας το φόρουμ με τις Μονομαχίες θα βλέπεις σαν τίτλους "X αμάξι vs Ψ αμαξιού", "Ζ αμάξι vs Α" ή και πάλι "Χ αμάξι vs Β". Έτσι ο καθένας μπορεί να δει την "μονομαχία" που τον ενδιαφέρει. Αν θες να γράψεις για 2 κόντρες που έγιναν μαζί ή την ίδια μέρα μπορείς να βάλεις "Χ αμάξι vs Ψ & Ζ".
Το συγκεκριμένο φόρουμ αφορά πληροφορίες που πολύ θα ήθελαν να ξέρουν, δηλαδή πως πάει ένα αμάξι σχετικά με έναν άλλον και ο τρόπος που περιγράφω είναι μάλλον ο πιο εύκολος για να μπορούμε να βρίσκουμε αυτό που θέλουμε.

Octane
26-10-04, 13:49
Νομίζω ότι έτσι είναι πιο εύκολο να παρακολουθήσουμε οι υπόλοιποι τις διάφορες κόντρες. Δες το και από την άλλη πλευρά! Ανοίγοντας το φόρουμ με τις Μονομαχίες θα βλέπεις σαν τίτλους "X αμάξι vs Ψ αμαξιού", "Ζ αμάξι vs Α" ή και πάλι "Χ αμάξι vs Β". Έτσι ο καθένας μπορεί να δει την "μονομαχία" που τον ενδιαφέρει. Αν θες να γράψεις για 2 κόντρες που έγιναν μαζί ή την ίδια μέρα μπορείς να βάλεις "Χ αμάξι vs Ψ & Ζ".
Το συγκεκριμένο φόρουμ αφορά πληροφορίες που πολύ θα ήθελαν να ξέρουν, δηλαδή πως πάει ένα αμάξι σχετικά με έναν άλλον και ο τρόπος που περιγράφω είναι μάλλον ο πιο εύκολος για να μπορούμε να βρίσκουμε αυτό που θέλουμε.

ΟΚ!! :)
Δυστυχως εδω οι περισσοτεροι κοιμουνται οταν οδηγουν + δε θα γραφω συχνα! :(

Geo_3D
26-10-04, 14:06
Νομίζω ότι έτσι είναι πιο εύκολο να παρακολουθήσουμε οι υπόλοιποι τις διάφορες κόντρες. Δες το και από την άλλη πλευρά! Ανοίγοντας το φόρουμ με τις Μονομαχίες θα βλέπεις σαν τίτλους "X αμάξι vs Ψ αμαξιού", "Ζ αμάξι vs Α" ή και πάλι "Χ αμάξι vs Β". Έτσι ο καθένας μπορεί να δει την "μονομαχία" που τον ενδιαφέρει. Αν θες να γράψεις για 2 κόντρες που έγιναν μαζί ή την ίδια μέρα μπορείς να βάλεις "Χ αμάξι vs Ψ & Ζ".
Το συγκεκριμένο φόρουμ αφορά πληροφορίες που πολύ θα ήθελαν να ξέρουν, δηλαδή πως πάει ένα αμάξι σχετικά με έναν άλλον και ο τρόπος που περιγράφω είναι μάλλον ο πιο εύκολος για να μπορούμε να βρίσκουμε αυτό που θέλουμε.
Στρατο μου φαινεται οτι εδω εχεις φαει γκολ απο τα αποδυτηρια :p
Δεν νομιζω να εχει γραφτει καποια κοντρα και να μην εχει διαβαστει απο καποιον με την δικαιολογια οτι δεν τον ενδιαφερει το συγκεκριμενο αμαξι σε κοντρα.Πιστευω οτι εχουν διαβαστει ολες οι κοντρες απο ολους τους φιλους μας εδω μεσα :)

V@rwnos
26-10-04, 14:21
Στρατο μου φαινεται οτι εδω εχεις φαει γκολ απο τα αποδυτηρια :p
Δεν νομιζω να εχει γραφτει καποια κοντρα και να μην εχει διαβαστει απο καποιον με την δικαιολογια οτι δεν τον ενδιαφερει το συγκεκριμενο αμαξι σε κοντρα.Πιστευω οτι εχουν διαβαστει ολες οι κοντρες απο ολους τους φιλους μας εδω μεσα :)
Θα σε απογοητεύσω αγαπητέ geο_2_2003 αλλά συγκεκριμένα εγώ που είμαι μέλος 2 μήνες μετά που δημιουργήθηκε το site (άσχετο που έκανα νεο register για να αλλάξω nickname) δεν έχω διαβάσει όλα τα threads για κόντρες που έχουν γράφει,μόνο και μόνο επειδή είναι κουραστικό και βαρετό να κάθεσαι μόνο να διαβάζεις όλα αυτά που έχουν γράψει άλλοι!Όποιος ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένα,ψάχνει και το βρίσκει!Φαντάσου τώρα πόσο κουραστικό θά είναι για ένα μέλος που γράφεται τώρα,να διαβάσει όλα αυτά που έχουμε γράψει :eek: :eek:

Geo_3D
26-10-04, 14:28
Θα σε απογοητεύσω αγαπητέ geο_2_2003 αλλά συγκεκριμένα εγώ που είμαι μέλος 2 μήνες μετά που δημιουργήθηκε το site (άσχετο που έκανα νεο register για να αλλάξω nickname) δεν έχω διαβάσει όλα τα threads για κόντρες που έχουν γράφει,μόνο και μόνο επειδή είναι κουραστικό και βαρετό να κάθεσαι μόνο να διαβάζεις όλα αυτά που έχουν γράψει άλλοι!Όποιος ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένα,ψάχνει και το βρίσκει!Φαντάσου τώρα πόσο κουραστικό θά είναι για ένα μέλος που γράφεται τώρα,να διαβάσει όλα αυτά που έχουμε γράψει :eek: :eek:
Δεν θελει κοπο,θελει τροπο :D :D

V@rwnos
26-10-04, 14:32
Δεν θελει κοπο,θελει τροπο :D :D
Σωστοοός,αλλά ειλικρινά,θέλει και λίγο κόπο για να διαβάσεις κάτι μ......ες που γράφουν ορισμένοι ;)

Strax
26-10-04, 14:44
Στρατο μου φαινεται οτι εδω εχεις φαει γκολ απο τα αποδυτηρια :p
Δεν νομιζω να εχει γραφτει καποια κοντρα και να μην εχει διαβαστει απο καποιον με την δικαιολογια οτι δεν τον ενδιαφερει το συγκεκριμενο αμαξι σε κοντρα.Πιστευω οτι εχουν διαβαστει ολες οι κοντρες απο ολους τους φιλους μας εδω μεσα :)

Όταν ένα καινούριο μέλος ξεκινάει να διαβάσει ένα ποστ που είναι πολλές σελίδες και το οποίο μπορεί να πετάγεται από το ένα θέμα στο άλλο, πίστεψέ με, θα το προσπεράσει και δεν θα το διαβάσει. Άσε που μπορεί μέσα στις πολλές σελίδες να βρίσκεται και κάποιο θέμα που θα ήθελε να διαβάσει, αλλά να μην το βρει ποτέ!

V@rwnos
26-10-04, 14:51
Στρατο μου φαινεται οτι εδω εχεις φαει γκολ απο τα αποδυτηρια
Δεν νομιζω να εχει γραφτει καποια κοντρα και να μην εχει διαβαστει απο καποιον με την δικαιολογια οτι δεν τον ενδιαφερει το συγκεκριμενο αμαξι σε κοντρα.Πιστευω οτι εχουν διαβαστει ολες οι κοντρες απο ολους τους φιλους μας εδω μεσα
Strax - geo_2_2003
0 - 1
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

V@rwnos
26-10-04, 14:52
Όταν ένα καινούριο μέλος ξεκινάει να διαβάσει ένα ποστ που είναι πολλές σελίδες και το οποίο μπορεί να πετάγεται από το ένα θέμα στο άλλο, πίστεψε με, θα το προσπεράσει και δεν θα το διαβάσει. Άσε που μπορεί μέσα στις πολλές σελίδες να βρίσκεται και κάποιο θέμα που θα ήθελε να διαβάσει, αλλά να μην το βρει ποτέ!
Strax - geo_2_2003
1 - 1
:D :D :D

Nick_compact
26-10-04, 20:17
Βασικά εγώ έχω ανοίξει με Ε30 318ι Μ40 και,θα ακουστεί περίεργο,πηγαίναμε μέχρι τα 170 μαζί και δεν γινόταν τίποτα,η διαφορά σταθερή!