PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη πινακιδων


scoopman
25-05-04, 18:43
Γεια σας κυριοι. Επειδη το αυτοκινητο μου καταγεται απ'την Θεσσαλονικη ειναι λογικο να εχει αντιστοιχοιεσ πινακιδες (ΝΒΤ) και επειδη δεν θελω να μου το καταστρεψουν αν βρεθει τη λαθος στιγμη στο λαθος μερος θελω να τις κανω αθηναικες. Μπορει να με βοηθησει κανεις?

BMW Power
25-05-04, 20:00
Ναι το υπουργείο. :D

cmos_ioan
25-05-04, 20:45
Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω. Υπάρχουν ακόμα τέτοια ?

stef
25-05-04, 22:26
Aνάλογα που μένεις, πήγαινε και στο κοντινότερο παράρτημα υπουργείου συγκοινωνιών!
Θέλει κανα 2μηνο για να βγουν!
Αν τα σκάσεις την επόμενη τις έχεις! ;)

aVog
26-05-04, 08:14
Aderfe an meneis notia proastia tha pas ston ag. dimitrio an pali sta boreia tha pas sto xolrgo (apenanti apo to GES, GEN, GEA) sto ypourgio syginoniwn kai tha zitiseis allagi pinakidwn. einai poly pithanon kai xwris na ta skaseis na tis pareis tin idia mera. oso poio prwi pas toso poio sigouros eisai oti tha tis pareis.

cmos_ioan
26-05-04, 16:56
Re paidia einai sigouro oti mporei na allajei toso eykola. Kati akousa oti epidi tha allajoun Layout yparxei ellipsi ki oti den ftanoun oi pinakides gia ta kainourgia autokinita. Poso mallon an exeis kai theleis na allajeis :confused:

Strax
27-05-04, 09:01
Ναι νομίζω ότι έχει δίκιο ο cmos_ioan! Κάπου είδα τον υπουργό να λέει ότι αναγκάστηκαν να κάνουν απευθείας ανάθεση για να λυθεί το θέμα. Δεν γνωρίζω αν οι νέες πινακίδες θα είναι με το καινούριο φορμάτ, αλλά νομίζω ότι σύντομα θα γίνει. Ίσως αξίζει να περιμένεις! :o

stef
27-05-04, 23:06
Το βέβαιο είναι πως το καινούριο format θα ξεκινήσει από αρχές 2005, αναγκαστικά για να προσαρμοστούμε στις κοινοτικές οδηγίες!
Ήδη έχουμε αργήσει...

cmos_ioan
28-05-04, 18:45
Ήδη έχουμε αργήσει...

Πρωτότυπο Αυτο

kostas*
29-05-04, 09:43
Πάντως για να αλλάξεις πινακίδες μπορείς να πας και στα ΚΕΠ.

Strax
01-06-04, 09:52
Τελικά μπορείς να κάνεις άπειρες δουλειές στα ΚΕΠ και πρέπει να μάθουμε να τα χρησιμοποιούμε περισσότερο...

BMW Power
01-06-04, 10:22
Πάντως για να αλλάξεις πινακίδες μπορείς να πας και στα ΚΕΠ.

Ορίστε???????? :eek:

Είμαστε τόσο μπροστά και δεν το ήξερα????? :confused:

Octane
23-06-04, 12:16
Provlima tha eixes an to aftokinito eixe athina'i'kes pinakides + isoun sti Thessaloniki!Milaw exodas proswpiki empeiria!To idio isxuei + gia tin Patra (pali proswpiki empeiria + proswpiki empeiria ksaderfou mou)!
Ap'tin alli mporei apla na "etuxe"!Ti na pw!
To sigouro einai pws otan sumvainoun kati tetoia sou spane ta neura giati kanonika de tha'prepe...!Alla an arxisoume me ta "kanonika"...den teleiwnoume pote!!