PDA

Επιστροφή στο Forum : χ5 γρηγορο????


compact
30-10-04, 10:07
προς μεγαλη απογοητευση σε ολους τους κατοχους χ5!!!

γυρναω απο αταλαντη σταθερα με 180-210 πεμπτη κοφτες!!
καθολου κινηση!!
στα "σημεια" που ξερω κοβω στα 140χλμ!!
φτανω κοντα στα φαναρια της κιφισιας (λιανοπουλος).
βλεπω μπροστα ενα θορηκτο να κανει σφηνες.δεν δινω σημασια και συνεχιζω την ξεφρενη γνωστη κουρσα με τον εαυτο μου!!
οπως προσπερναω βλεπω την μαγικη πινακιδα ΔΟΚ και καταλαβαινω οτι θα κολησει απο πισω μου.εχω πιασει σχεδον κοφτες 210 και αναγκαστικα κανω δεξια με φλας(παντα),και με προσπερναει με "περιεργη δυσκολια"!!!!!
κανουμε και οι δυο κατι σφηνες
και στο τελος της ευθειας εγω αναγκαστικα κοβω ταχητητα για να μπω Αττικη οδο .
και εκει γινεται το θεικο!!!!!!!!!
ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΑΛΑΡΜ και συγχρωνος τα λαμπακια μου!!!!!!!

ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ??? ο ΔΟΚ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΓΕ (ΕΝΑ ΑΠΛΟ 316???)
ΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΤΥΠΗ ΚΟΝΤΡΑ????

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΙΜΟΥΝ......

Fanatic
30-10-04, 10:09
Xαβαλε θα εκανε ο ανθρωπος μωρε,μην το παιρνεις κατακαρδα... ;)

Dark_Niaou
31-10-04, 01:52
προς μεγαλη απογοητευση σε ολους τους κατοχους χ5!!!

γυρναω απο αταλαντη σταθερα με 180-210 πεμπτη κοφτες!!
καθολου κινηση!!
στα "σημεια" που ξερω κοβω στα 140χλμ!!
φτανω κοντα στα φαναρια της κιφισιας (λιανοπουλος).
βλεπω μπροστα ενα θορηκτο να κανει σφηνες.δεν δινω σημασια και συνεχιζω την ξεφρενη γνωστη κουρσα με τον εαυτο μου!!
οπως προσπερναω βλεπω την μαγικη πινακιδα ΔΟΚ και καταλαβαινω οτι θα κολησει απο πισω μου.εχω πιασει σχεδον κοφτες 210 και αναγκαστικα κανω δεξια με φλας(παντα),και με προσπερναει με "περιεργη δυσκολια"!!!!!
κανουμε και οι δυο κατι σφηνες
και στο τελος της ευθειας εγω αναγκαστικα κοβω ταχητητα για να μπω Αττικη οδο .
και εκει γινεται το θεικο!!!!!!!!!
ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΑΛΑΡΜ και συγχρωνος τα λαμπακια μου!!!!!!!

ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ??? ο ΔΟΚ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΓΕ (ΕΝΑ ΑΠΛΟ 316???)
ΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΤΥΠΗ ΚΟΝΤΡΑ????

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΙΜΟΥΝ......

Καλησπέρα φίλε Κώστα,
Εγώ πιστεύω πως βλέποντας τα 2 μπουράκια πίσω στο τουτού σου φαντάστηκε πως είσαι 6κύλινδρος!!Λογικό δεν είναι;;

konstantinos
31-10-04, 09:51
Πολυ ανωριμος ο Χ5 διοτι εχει περισσοτερα κυβικα ιπποδυναμη κτλ.Προλαβες να δεις αν ηταν το 3λιτρο?Μαλλον, αν καταλαβα καλα απο την κοντρα σας γιατι ησασταν διπλα διπλα.Θα νομιζε οτι οδηγουσες το 330!Παντως δεν πρεπει να ξεχνας οτι παρολο που ειναι Χ5 εχει μεγαλυτερο βαρος(2100 κιλα σε σχεση με τον 1,5 του δικου σου) ειναι τετρακινητο, αυτοματο και υπερυψωμενο.Ολα αυτα ειναι μειονεκτηματα.Εχεισ τελικη 210 ενω αυτος 202(αν ειναι 3λιτρο και αν δεν εχει τη sport εκδοση οποτε εχει τελικη 210).Και το Χ5 θα γυρναγε στα κοκκινα για να σε προλαβει!Θεωρω οτι κοντρες πρεπει να γινονται με ιδια η ισοδυναμα αυτοκινητα.Μη μασας.

compact
02-11-04, 08:42
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ και ηρεμισα !!
οτι, ο τυπας με το χ5 απλα το εκανε δοκιμη και δεν ειχε ξαναναψει τα αλαρμ σε αλλο αμαξι στα 210!!!!!!
και μετα απο αυτην την υπεροχη βολτα με το χ5 θα ξανακαβαλισε το saxo 1.1 με τις 15" ζαντες και την πραγματικη τελικη των 149χλμ!!και ξανακανει κοντρες με παπακια που τελικα του αναβουν εκεινα αλαρμ!!!!

ενας αγανακτισμενος 1600αρης!!!!!!

alexk
02-11-04, 10:10
κώστα άνοιξες με το νίτρο εσύ?

Joe
04-11-04, 00:09
αχ...

http://www.fast-autos.net/bmw/bmwx5lemans.html

ονειρα...

S38B38 Monsta
08-11-04, 12:09
ναι, μη σκας.

πολλοί οδηγοί ανάβουν τα φλας στο τέλος μιας κόντρας όχι για σου πουν και καλά ότι σε κέρασαν τσάι, αλλά εντελώς φιλικά του στυλ, ωραία κοντρίτσα ή ως δείγμα χαιρετισμού κτλ.

πάντως στη θέση σου θα απόφευγα κόντρες / ξέφρενες πορείες σε μέρη όπως η εθνική στο ύψος του λαινόπουλου, που και επικίνδυνος είναι ο δρόμος και μεγάλη κυκλοφορία έχει...