PDA

Επιστροφή στο Forum : Fog Lights


watchd0g
04-11-04, 11:33
Παίδες καθώς έψαχνα για προβολάκια για Ε36 βρίκα αυτά
http://www.procarparts.com/products/BM9236-8675FLX.JPG (http://www.procarparts.com/store-detail.asp?sku=BM9236%2D8675FLX)

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν εδώ ? Τα έχει δει κάποιος ? Η τιμή πιστεύω είναι καλή αλλά το θέμα είναι πόσο θα πάνε τα γαμισ..κα αποστολής.. Thnx

Fanatic
04-11-04, 12:27
Τετοια ειχα δει σε ενα περιοδικο και τα ειχε σε διαφημηση του Louis tuning στο Μαρουσι.Τηλ 210 8064644.τιμη γραφει 122 ευρω.Δεν ξερω αν ειναι ολοιδια παντως στην φωτο στο περιοδικο μοιαζουν. :rolleyes:

DoctorAbo
04-11-04, 13:15
εγώ δε τα έχω δει. όμως μπορώ να βεβαιώσω ότι στην ε 36 έπεφτε η φωτεινότητα των φωτιστικών σωμάτων με τον καιρό. το αντίδοτο ήταν δυνατότερες λάμπες οι οποίες όμως σήκωναν θερμοκρασία και κατέστρεφαν τα κάτοπτρα συντομότερα. υπάρχει ανάγκη βελτίωσης στον συγκεκριομένο τομέα στην ε 36. εγώ που είχα ε 36 για 7 χρόνια και είχα πρόβλημα στον τομέα, κατέφυγα σε πιο απλή λύση. είχα αγοράσει μεταχειρισμένα φωτιστικά από νεότερο μοντέλο ε 36 που ήταν βελτιωμένα στα σημεία.

DoctorAbo
04-11-04, 13:16
εγώ δε τα έχω δει. όμως μπορώ να βεβαιώσω ότι στην ε 36 έπεφτε η φωτεινότητα των φωτιστικών σωμάτων με τον καιρό. το αντίδοτο ήταν δυνατότερες λάμπες οι οποίες όμως σήκωναν θερμοκρασία και κατέστρεφαν τα κάτοπτρα συντομότερα. υπάρχει ανάγκη βελτίωσης στον συγκεκριομένο τομέα στην ε 36. εγώ που είχα ε 36 για 7 χρόνια και είχα πρόβλημα στον τομέα, κατέφυγα σε πιο απλή λύση. είχα αγοράσει μεταχειρισμένα φωτιστικά από νεότερο μοντέλο ε 36 που ήταν βελτιωμένα στα σημεία.

Συμπληρώνω επίσης ότι τις after market λύσεις τις φοβάμαι διότι δεν φτιάχνοινται από μεγάλους και αξιόπιστους κατασκευαστές. Φοβάμαι την ποιότητα και την διάρκεια. Αν ας πουμε έφτιαχνε after market η Hella θα τα έβαζα. Αν τα έφτιαχνε όμως κάποιος στο Αιγάλεω, ή στο αντίστοιχο Αιγάλεω μιας άλλης χώρας θα ήμουν επιφυλακτικός. Καλύτερα ένα σετ μεταχειρισμένα από πολύ νεότερο μοντέλο Ε 36.

pantilikis
04-11-04, 13:22
thelw k egw re paidia apo ayta.. thelw k fanaria clear.. kserete kanena ftino magazi?????/

Brown
05-11-04, 07:10
Προβολάκια μπορείς να προμηθευτείς και από το εμπόριο, της Bosch (αν το γράφω σωστά). Βγάζει για Ε36, αλλά δεν ξέρω αν έχει με διάφανο κρύσταλο.
Κάποια στιγμή που είχε ραγίσει το ένα κρύσταλο, της πρώην μου, τα πήρα από ένα μαγαζί.

V@rwnos
05-11-04, 10:14
thelw k egw re paidia apo ayta.. thelw k fanaria clear.. kserete kanena ftino magazi?????/
Πήγαινε στο "ψάχνεται κάτι" στο thread "μεταχειρισμένα και καινούργια ανταλακτικα" δες το τηλέφωνο του KYRIAKOS BMW,παρ΄τον πες του οτι είσαι απο το club της BMW,και ρώτα τον ότι θες!Εγώ πήρα προβολάκια για το δικό μου Ε30 Μ40 με 120Ε ενώ για καινούργια έπρεπε να δώσω 350Ε :cool: