PDA

Επιστροφή στο Forum : Aναρτήσεις


kostas*
31-05-04, 13:50
Έβαλα τα bilstein με racing dynamics ελατήρια. γενικά σε γρήγορη οδήγηση είναι καλά αλλά το πρόβλημα είναι ότι ειδικά αν έχω άτομα μέσα τερματίζουν εύκολα..... Μπορώ να κάνω κάτι?

Strax
01-06-04, 10:42
Από ότι ξέρω τα Bilstein βγαίνουν σε Sprint και σε Sport, με τα πρώτα να συνιστώνται σε περίπτωση χαμηλώματος του αμαξιού (>3εκ.) και τα δεύτερα σε εργοστασιακό ύψος ή και μέχρι 3 πόντους χαμήλωμα. Αν και δεν ξέρω ποια από τα 2 φοράς, τα Sprint θα δούλευαν καλύτερα για το συγκεκριμένο πρόβλημα που έχεις. Επίσης, έλεγξε ότι έχεις βάλει τον σωστό τύπο για το αμάξι σου και αν υπάρχει δυνατότητα να το σηκώσεις κάνα πόντο. Αλλιώς θα πρέπει να είσαι πιο "ήρεμος" όταν μεταφέρεις πολλά άτομα! :mad:

tasosbmwe30
09-06-04, 02:45
ΦΙΛΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΠΟ Bilstein ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ Sprint ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΣΚΛΗΡΑ!!!ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ Eibach(ΣΕ Ε30 ΒΕΒΑΙΑ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ(ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ)!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ!!!ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ Μ¶ΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΔΗΓΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟ Car ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ''ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ'' ???ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!

Daskalopoylos
09-06-04, 09:21
Συμφωνω με τα παραπανω!!! Τωρα βεβαια εσυ εκανες επιλογη και ειναι καλη αλλα θα μπορουσες να παρεις μια μετριας σκληροτητας αναρτηση γιατι τωρα γιατι θα βλαστημας συχνα!! θα μου πεις εχω καλυτερο κρατιμα.... ναι αλλα σκευτεσαι να βαλεις μεσα γκομενα γιατι θα νομιζει οτι ειδι εισαστε στο κρεβατι(που λεει ο λογος)..και απο την αλλη η διαφορα τους στο κρατημα φενεται σε μεγαλες ταχυτητες και ακρεες συνθηκες Αν τωρα ηθελες χαμηλομα (για εμφανισιακους και μονο!!!!!! λογους) σκεψου τι φθορες προκαλουνται στο αμαξι γενικα (ασε που ξεσκιζεις και τις ιδιες τις αναρτησεις). ειμαι της αποψεις να επιλεγεις περιφεριακα parts για να φαινεται χαμηλομενο το αμαξι ενω στην ουσια δεν ειναι και τοσο!!! παντος το σιγουρο ειναι οτι τωρα εχεις κρατημα!

basias
15-06-10, 11:59
Ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισερ. Φοράω τα εργοστασιακά αμορτισερ του SPORT PACK + M ανάρτηση σαν extra εξοπλισμό απο την παραγγελία. Να τοποθετήσω τα ίδια ή να βάλω άλλα aftermarket ? Ποιά είναι η γνώμη σας απο εσάς που έχετε κάνει αλλαγή ?

basias
17-06-10, 12:13
Καμία γνώμη για το παραπάνω ερώτημα μου?????????????????

rapid_fast
17-06-10, 13:20
Ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισερ. Φοράω τα εργοστασιακά αμορτισερ του SPORT PACK + M ανάρτηση σαν extra εξοπλισμό απο την παραγγελία. Να τοποθετήσω τα ίδια ή να βάλω άλλα aftermarket ? Ποιά είναι η γνώμη σας απο εσάς που έχετε κάνει αλλαγή ?
Αν δεν κάνω λάθος, ισπανικά αμορτισέρ φοράς..
Βάλε αφτερμαρκετ, με 30+% λιγότερα χρήματα, θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα..
Μάρκες και τύπους δεν λέω, δεν κάνει...

sakkunen
17-06-10, 19:15
Αν δεν κάνω λάθος, ισπανικά αμορτισέρ φοράς..
Βάλε αφτερμαρκετ, με 30+% λιγότερα χρήματα, θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα..
Μάρκες και τύπους δεν λέω, δεν κάνει...

Καλά δε σημαίνει οτι είναι χρέπια επειδή είναι ισπανικά.
Αν πάει κ βάλει bilstein που μάλλον εννοείς, υπάρχει πιθανότητα να είναι πολωνικά-αυτά είναι τόταλι μάπα.-
Αν έχει μ-πακ, θα μείνει σε μ-πακ.
Αν εννοείς άλλη μάρκα, να το συζητήσουμε.

Nick_compact
17-06-10, 19:40
Εγώ το μόνο πράγμα που προτείνω σε απλό αμορτισέρ πάντως, είναι τα Koni, που κάνουν και για stock ύψος-ελατήρια.

zaharias
17-06-10, 19:56
Εγώ το μόνο πράγμα που προτείνω σε απλό αμορτισέρ πάντως, είναι τα Koni, που κάνουν και για stock ύψος-ελατήρια.

Τα FSD λες Νικο?

(εμενα παντως θα ειναι τα επομενα μου :D)