PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΙΣΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ


Action Man
31-10-06, 15:31
Είναι 10-15 λεπτά απο το σπίτι μου..:love:

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&race_id=0&article_id=11197

alexk
31-10-06, 15:37
Αυτό είναι πάρα πολύ καλό νεό!
Ενθουσιάστηκα διαβάζοντας το νέο αυτό!
Νομίζω ότι είναι μια κίνηση πολύ δυνατή και σωστή. Πολύ πιθανόν να αλλάξει την κατάσταση στην Ελλάδα και να δημιουργηθούν και άλλες πίστες.

Ενδιαφέρον είναι ότι θα φιλοξενεί και Run What You Bring. Σε τέτοια περίπτωση, σίγουρα θα δηλώσω συμμετοχή μαζί με το μωρό μου.

Θα μου πείτε ότι το πάω μακριά, αλλά θα ήταν ενδιαφέρων να κατεβάσουμε ομάδα του fοrum μας σε μερικά Run What You Bring.

Ναι, μας αρέσουν οι κόντρες, τα ανοίγματα, γιατί να μην το κάνουμε με ασφάλεια???

alexk
31-10-06, 15:42
Βρήκα και φώτο.

Και τρελό σιρκουϊ!!!
Παντελή θα με φιλοξενείς τα ΣΚ στο σπίτι σου???? :takecover
http://img250.imageshack.us/img250/4142/messiniracewaysye9xm5.jpg

Action Man
31-10-06, 15:48
Είμαι διαθέσιμος να φιλοξενήσω πολύ λαό...θα γίνει πανικός!

Η Καλαμάτα ειναι 2μιση ώρες απο Αθήνα(στο χαλαρό).
Κάποια έργα έχουν ήδη ξεκινήσει,και είναι έτοιμα όλα τα σχετικά μεκαφετέριες-πάρκινγκ κτλ

Panoz
31-10-06, 15:53
Επιτέλους! Κινητικότητα στο πολυπόθητο αντικείμενο.

EVANGELOS
31-10-06, 16:08
Η πίστα την πρώτη βδομάδα λειτουργιάς

alex-kal
31-10-06, 16:28
Τώρα που το βλέπω γραμένο, αρχίζω να το πιστεύω..
Είναι πολλά χρόνια που ακούγεται αυτό και όπως όλα στην Ελλάδα... αν δεν το δω , δεν το πιστεύω..
[off topic on]
Αντε, να καταργηθεί και η Μπούκα, (την Κυριακή που πέρασε είπαν ότι ήταν 500 άτομα να δουν κόντρα Μ3-ιbiza)..
[off topic off]
Eλπίζω να γίνει πραγματικότητα..
Αα, μέχρι τώρα πηγαίνουν οι μοντελιστές εκεί..

NICK_M3
31-10-06, 18:51
πότε θα πάμε??????????????????:):):):)

Dark_Niaou
31-10-06, 20:09
να γίνει η πιστα και να γινει και η βόλτα!!

PANOSAG
01-11-06, 08:50
Ελα βρε πατρίδα !!!!
Λοιπόν όσοι δεν χωράνε στο σπίτι του Παντελή, φιλοξενώ και εγώ κόσμο. (μπας και βγάλουμε λεφτά για τα λαστιχάκια μας):105whistl

Υ.Γ.: Λοιπόν αυτοί οι Καλαματιανοί εχουν στο αίμα τους τον μηχανοκίνητο αθλητισμό. (λες να φταίει τα Μεσσηνιακό ελαιόλαδο?????):rofl2:

STR
01-11-06, 09:32
Πολυ ωραια κινηση.Ειμαι περιεργος να δω την πιστα απο κοντα.Επισης ειμαι περιεργος να μαθω και το κοστος χρησης.Θα το κρατησουν σε χαμηλα επιπεδα η θα ειναι απαγορευτικα για τους κοινους θνητους....

alex-kal
01-11-06, 10:48
Ελα βρε πατρίδα !!!!
Λοιπόν όσοι δεν χωράνε στο σπίτι του Παντελή, φιλοξενώ και εγώ κόσμο. (μπας και βγάλουμε λεφτά για τα λαστιχάκια μας):105whistl

Υ.Γ.: Λοιπόν αυτοί οι Καλαματιανοί εχουν στο αίμα τους τον μηνοκίνητο αθλητισμό. (λες να φταίει τα Μεσσηνιακό ελαιόλαδο?????):rofl2:

Είμαι και εγώ στο παιχνίδι για φιλοξενία...
Μέχρι δύο άτομα , μέσα είμαι (ο ένας σε κρεβάτι και ο άλλος σε καναπέ)..:boink:

zombo_e28
01-11-06, 11:02
Ευχάριστο νέο αυτό.Στην Καλαμάτα και γενικότερα στην Μεσσηνία υπάρχει μεγάλη τρέλα και πολύ δυνατά εργαλεία.Θα γίνεται πανικός εκεί.

peristeriE30
11-11-06, 15:17
Στα 5 λεπτα απο το σπιτι μου!!! Μολις 3km!!! Κ@@@@υλα!

STR
11-11-06, 18:47
Περιστερι-Καλαματα σε 5 λεπτα!!!!.Ο πιο γρηγορος εισαι!!!.
Αστειακι ειναι...

danis
13-11-06, 12:17
Πολύ καλά νέα!Άντε να δούμε,πίστα της προκοπής κοντά σχετικά στην Αθήνα...:)

Dark_Angel_
02-12-06, 12:24
http://img207.imageshack.us/img207/1122/dsc00466tm1.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=dsc00466tm1.jpg)


οριστε και μια φωτο του χωρου εκει εκανα τα πρωτα μου οδηγικα βηματα ειναι περιπου 500 μετρα απο το σπιτι μου εκει :D

alex-kal
02-12-06, 20:05
Aυριο το πρωί, αν έχω όρεξη, θα πάω μια βόλτα από κει να τη δω..
Λογικά θα είναι και οι μοντελιστές με τα αεροπλανάκια τους..

Dark_Angel_
02-12-06, 21:03
δυστυχως πρεπει να ειναι αυτοι εκει και αμα θελουν να φυγουν πρεπει να κλειδωσουν και ετσι πρεπει να φυγεις και εσυ μια φορα πηγε να γινει και τσακωμος με εναν επειδη ετρεχα και ελεγε οτι απαγορευεται και τετοια βεβαια ετρεχα οταν κανεις δε πετουσε τιποτα καλο ειναι να γινει γρηγορα η πιστα γιατι ειχε γινει παλια ενας πολυ σοβαρος τσακωμος παλι επειδη μπαιναν αυτοκινητα μεσα αλλα οχι με τους μοντελιστες.

Dark_Angel_
05-12-06, 00:04
τρείς αγώνες που προσμετρούν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ντράγκστερ αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών, 5 αγώνες RWUB, ένα φιλικό αγώνα ντράγκστερ με μορφή σόου,στον οποίο θα λάβουν μέρος και ξένοι οδηγοί,καθώς και τρείς αγώνες δεξιοτεχνίας, έχει κατα νού να υλοποιήσει για το 2007 ο εκπρόσωπος της εταιρίας GEM Μιχάλης Κουκλάκης,στο παλαιό αεροδρόμιο της Τριόδου.
Μιλώντας στο Θάρρος δήλωσε ότι υπάρχει επίσης στόχος διοργάνωσης 2 ή 3 αγώνων ντρίφτ. Πρόθεσή του είναι η διοργάνωση των αγωνιστικών εκδηλώσεων να ξεκινήσει από τον Μάρτιο ή τον Απρίλιο,τουλάχιστον για τους εθνικού επιπέδου αγώνες. Η Μεσσηνία διαθέτει το πλεονέκτημα των καλών καιρικών συνθηκών,κάτι που θα εκτιμηθεί δεόντως καΙ από τους ξένους οδηγούς οι οποίοι θα μπορούν να ετοιμάζονται για τούς αγώνες στην ευρώπη που είναι από Ιούνιο έως Σεπτέμβριο.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα που υπάρχει, η πίστα θα είναι έτοιμη και "δοκιμασμένη" ώς πρός τίς συνθήκες λειτουργίας της έως το τέλος μαρτίου και θα έχουν γίνει μέχρι τότε 2 με 3 δοκιμές, τα αποκαλούμενα test event, στα οποία αναμένεται να δώσουν το παρών μεγάλα ονόματα του χώρου. Το πρόγραμμα χρήσης του χώρου για τη διοργάνωση αθλητικών εκδηλώσεων θα ξεκινήσει απο΄τα τέλη Μαρτίου και θα διαρκεί έως το Νοεμβριο,χωρίς να αποκλείεται παράταση,εφόσον το επιτρέπουν οι καιρικές συνθήκες
υπάρχει επίσης πρόθεση να είναι ανοικτός ο χώρος και στο ευρύ κοινό κάποιες μέρες της εβδομάδας.

ενα μερος απο ενα αρθρο της τοπικης εφημεριδας Θαρρος

alexk
05-12-06, 13:02
Υπάρχει ρε παιδιά κάνενα URL ίσως από σελίδα της πίστας?

Action Man
26-02-08, 23:27
http://www.tharrosnews.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1765&Itemid=32

JuNiOr_
27-02-08, 00:15
η κλασσικη εξελιξη που εχουν τα περισσοτερα εργα αυτου του ειδους στην Ελλαδα..τεσπα ελπιζω μεχρι να χω παει 60 χρονων να εχει γινει...

danis
27-02-08, 15:14
Ξεφτίλα η φάση...ελληνικές παραδόσεις,τώρα θα τις αλλάξουν κάποια λαμόγια?:thumbsdow

Strax
27-02-08, 15:33
Μια από τα ίδια και εδώ!!! Πουθενά ΦΩΣ!

Action Man
11-10-08, 15:23
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_tax-news-article&race_id=0&article_id=15344

μόνο για dragster...:lamer::thumbsdow