PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ3 Ε36 98 μοντέλο.


Snoopy
21-11-06, 19:00
Πωλείται Μ3 Ε36 κουπέ ατρακάριστο με με πρόβλημα στον κινητήρα, (επισκευή γύρω στις 2 χιλ) κατα τα άλλα άριστο. Οταν λέμε άριστο, είναι χαρτί.
Πολλά έξτρα και πολύ προσεγμένο.

Ο φίλος μου δέχεται ΛΟΓΙΚΕΣ προσφορές.

Περισότερα σύντομα.

Snoopy
21-11-06, 19:30
Λοιπόν
έχουμε και λέμε
Μ3 286 98 coupe
δερματινα θερμαινομενα καθισματα
τεμπελης
οροφη
4 αεροσακοι
συναγερμος με τηλεειδοποιηση
καινουργιες ζαντες
διζωνικο clima
σπορ τιμονι
φιμε τζαμια
μπαρα θολου
αναρτησεις
εξατμιση
βολαν
φωτοχρωματικος καθρεφτης
(και μηχανικό πρόβλημα)

Ιδανικό είτε για να πετάξετε επάνω 2χιλ και να γίνει πάλι τουμπανο, είτε να του χώσετε ένα 318is και να περιμένετε να τα κονομήσετε για να μπάξετε ένα ολόκληρο μοτόρι...

ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ...

Το αμάξι είναι ΚΑΛΟ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

EVANGELOS
21-11-06, 19:37
Όχι ότι ενδιαφέρομαι αλλά δεν μας είπες :

-τι ήταν πριν τουμπανιαστεί (μοντ. χρονολογία), ή εννοείς μαμα ????
-αν είναι δηλωμένο,
-πόσα χλμ το μοτέρ , πόσα η καρότσα
-ΧΡΩΜΑ (exterior-interior),
-τι ζάντες - αναρτήσεις έχει.
-τι μηχανικό πρόβλημα έχει
- πόσο κάνει.

-και ΦΩΤΟ .....

Dim77
21-11-06, 19:43
Όχι ότι ενδιαφέρομαι αλλά δεν μας είπες :

-τι ήταν πριν τουμπανιαστεί (μοντ. χρονολογία), ή εννοείς μαμα ????
-αν είναι δηλωμένο,
-πόσα χλμ το μοτέρ , πόσα η καρότσα
-ΧΡΩΜΑ (exterior-interior),
-τι ζάντες - αναρτήσεις έχει.
-τι μηχανικό πρόβλημα έχει
- πόσο κάνει.

-και ΦΩΤΟ .....

+1
και επίσης...
Το αμάξι βασικά δεν είναι πολύ καλό,όπως λες φίλε,
έχει μηχανικό πρόβλημα στον κινητήρα!!!!Δεν έχει π.χ. σκισμένο δερμάτινο καθισμα...
Αν φτιαχτεί θα γίνει πάλι πολύ καλό.
Και λείπουν όλες αυτές οι πολύ σημαντικές πληροφορίες που αναφέρει ο EVANGELOS.

EVANGELOS
21-11-06, 20:50
+1
και επίσης...
Το αμάξι βασικά δεν είναι πολύ καλό,όπως λες φίλε,
έχει μηχανικό πρόβλημα στον κινητήρα!!!!Δεν έχει π.χ. σκισμένο δερμάτινο καθισμα...
Αν φτιαχτεί θα γίνει πάλι πολύ καλό.
Και λείπουν όλες αυτές οι πολύ σημαντικές πληροφορίες που αναφέρει ο EVANGELOS.

Μήτσο για να λέει χαρτί θα είναι όντως πολύ καλό (ατρακάριστο , με εσωτερικό σε άριστη κατάσταση κλπ-...φαντάζομαι...).
Δεν τα ρωτάω για κόμπλα τα στοιχεία απλά από περιέργεια.
O Padapanata είναι ξήγας (δεν τον έχω γνωρίσει αλλά τα ποστ του δείχνουν πολλά...), δε θα έβγαζε αγγελία για χρέπι...πιστέυω.

PADAPANTA rules ....

p.s. ΟΦΤΟΠΙΚ , Mήτσο έμαθα από Σπύρο ΑΠΑΙΚΤΟ το αμάξι σου , σαν καινούργιο λέει ... άντε να πουληθεί να μπαχθεί το Μ ... πλάκα κάνω εεεε

Dim77
21-11-06, 20:55
Ε το ξέρω για τον padapanta, έχω διαβάσει όλα τα ποστ του φορουμ, δίσταζα να απαντήσω αλλά πήρα φόρα μετα το reply σου.
Και εγώ αυτό κατάλαβα για το αυτοκίνητο, ότι θέλει 1 μοτέρ και είναι κουτί!
Απλά τα ανέφερα (όπως και εσύ φαντάζομαι) για να βελτιώσει την αγγελία :)
:)

Snoopy
21-11-06, 21:13
Παιδιά, ολα είναι κουλ.
Αλλά όταν σε άλλη αγγελία λέω οτι πουλάω το ΔΙΚΟ μου αμάξι, ΧΩΡΙΣ κινητήρα και εφόσον όλοι ξέρουν την ταλαιπωρία μου και λέω ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ αμάξι, οτι είναι καλό και για αυτό το 36 οτι είναι ΧΑΡΤΙ, πιστεύω οτι καταλαβαινόμαστε.
Επίσης θα μπορούσα να πώ, οτι έχει μικρό πρόβλημα ή να πώ του φίλου μου μάζεψέ το λιγάκι να το δώσουμε.
ΔΕΝ είναι έτσι, το αμάξι έχει πρόβλημα, χτύπησε και ξήλωσε τη μπιέλα. Θέλει κορμό μηχανής. Δεν έγινε απο σκίσιμο, δεν έγινε απο καφρίλα.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά, μπορεί να μάθει ότιδήποτε άλλο.
Για την ιστορία 316 ήταν απο τα τελευταία. Δηλωμένο κατα τα γνωστά.
Οτιδήποτε άλλο με ΠΜ.
Ο άνθρωπος προσπαθεί να μπεί στο φόρουμ αλλά δεν έχει δικό του PC σπίτι και τρώει πόρτα απο τους mods γιατι βγαίνει οτι παω να μπω εγώ με διπλό όνομα.

το πόσο κάνει εξαρτάται απο το πως το θέλει ο αγοραστής.
Το θέλει έτοιμο με επίβλεψη δικιά του?
το θέλει έτσι να το φτιάξει αυτός αν έχει άκρες?
το θέλει χωρίς μοτερ αλλά με όλα τα άλλα?
σενάρια πολλά, όπως και για το 46άρι μου.
Ολα παίζουν.
Αν κάποιος θέλει, τότε...

Dim77
21-11-06, 21:27
Φίλε padapanta ελπίζω να μην έγινε παρεξήγηση με το post μου!
Έχω διαβάσει και την αγγελία για το δικό σου, και για την ταλαιπωρία σου, απλά μου φάνηκε ότι η αγγελία ήταν ελλιπής (και ειδικά αφού αποφασίζεις ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ να αναφέρεις το πρόβλημα)
Στο κάτω κάτω της γραφής όποιος δε γράψει μια σωστή και πλήρη αγγελία δε νομίζω να προκαλέσει το ενδιαφέρον κανενός. (ώστε να πάει να δεί και από κοντά το αυτοκίνητο)
Όπως είπα και πριν η εντύπωση μου ήταν για 1 πολύ καλό μτχ αυτοκίνητο πολύ καλά εξοπλισμένο, χωρίς μοτέρ.
Πρίν πάρω το δικό μου 8-9 μήνες πριν θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά γιατί τα μοτέρ φτιάχνονται, (μόνο τα σασί δεν ισιώνουν) :)
Φιλικά

alexk
21-11-06, 21:38
Εγώ δίνω 2000 ευρώ για το εργαλείο του φίλου.
Μιλάω ειλικρινά.
Ευχαριστώ.

Snoopy
22-11-06, 07:32
Εγώ δίνω 2000 ευρώ για το εργαλείο του φίλου.
Μιλάω ειλικρινά.
Ευχαριστώ.

Εντάξει. Το πήρες. Να κλείσει το θρεντ.:GrowUp:

Λοιπόν, μην το ταλαιπωρούμε, απο το internet δεν πουλιούνται αυτοκίνητα.

Οποιος ενδιαφέρεται PM, βλέπει το αμάξι, ακούει τι έχει να του πεί ο φίλος, ψάχνει με τον μηχανικό του και ανάλογα αποφασίζει.

Η τιμή είναι απόλυτα λογική, για αμάξι 98 σε αυτή την κατάσταση, ακόμα και για 316.

Αυτά.
Τα υπόλοιπα με PM.

alexk
22-11-06, 09:29
Εντάξει. Το πήρες. Να κλείσει το θρεντ.:GrowUp:

Λοιπόν, μην το ταλαιπωρούμε, απο το internet δεν πουλιούνται αυτοκίνητα.

Οποιος ενδιαφέρεται PM, βλέπει το αμάξι, ακούει τι έχει να του πεί ο φίλος, ψάχνει με τον μηχανικό του και ανάλογα αποφασίζει.

Η τιμή είναι απόλυτα λογική, για αμάξι 98 σε αυτή την κατάσταση, ακόμα και για 316.

Αυτά.
Τα υπόλοιπα με PM.

Άκου φίλε, όταν λές σε ένα thread "ακούω προσφορές" και δεν έχεις θέσει τιμή εκκίνησης, μην έχεις παράπονο. Εγώ εκτιμώ ότι το αμάξι αυτό κάνει 2000 και τόσα μπορώ και θέλω να δώσω. Γι'αυτό η ατάκα σου "Εντάξει. Το πήρες. Να κλείσει το θρεντ." είναι άκυρη.

Μετά λές ακούω ΛΟΓΙΚΕΣ προσφορές... Τι κάνει define την λογική προσφορά δηλαδή? Εσύ μπορεί να θεωρείς λογική προσφορά τα 20χιλ και εγώ τα 3χιλ. Είτε γράψε τιμή για το αμάξι, είτε συνέχισε να λες εξυπνάδες χωρίς νόημα.

BMW523i
22-11-06, 10:24
316 κουπέ άψογο του 98 βρίσκεις με 12000! Οπότε μια λογική τιμή για ένα αυτοκίνητο που θα το αγοράσεις και θα το βάλεις στο συνεργείο για κινητήρα πρέπει να είναι πολύ πιο κάτω! Είναι πιο κάτω ή όχι??

Snoopy
22-11-06, 12:38
Πουλήθηκε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Παρακαλώ να κλείσει.

Υ.Γ. 16.000 ευρώ.