PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΜW 328 E36 προτασεις για βελτιωση


John116
22-11-06, 20:23
γεια σας παιδια με λενε γιωργο ειμαι φιλος του john 116 xρησιμοποιω τον υπολογιστη του επειδη δεν εχω δικο μου και θα ηθελα καποιες προτασεις να βελτιωσω το 328 μου τοσο ωστε να βγαινω στα RΧ8 και S2000.κατα προτιμηση να μην χρειαστει να ανοιξω το μοτερ.

Nick_compact
22-11-06, 20:42
Ρωτάς πολύ γενικά, δεν μας λες εαν υπάρχει περιορισμός στο κόστος, κλπ.
Αν θέλεις να μείνεις ατμόσφαιρα και το κόστος να κρατηθεί χαμηλά, χρειάζεσαι πολλαπλή εισαγωγής Μ52 με μεγαλωμένη πεταλούδα, κάποιο CAI κιτ, πρόγραμμα, και εξατμιση από καταλύτη και πίσω και έχεις ξεπεράσει τα 220 Hp στο στρόφαλο. κόστος 3000 περίπου
Αν θες μπορείς επιπλέον να βάλεις χταπόδι και ελεύθερους καταλύτες, με μεγάλο κόστος βέβαια, ακόμα και εκκεντροφόρους (Schrick εννοείται), και να φτιάξεις ένα μοτέρ που θα κυνηγιέται με τα τρίλιτρα Μ3.

vagelisp
23-11-06, 00:11
...χρειάζεσαι πολλαπλή εισαγωγής Μ52...

από M50 θες να πεις μάλλον.

Συμφωνώ με τον Nick. Πρέπει πρώτα να μας πεις το βασικότερο! Πόσα χρήματα διαθέτεις για να σου προτείνουμε κάποια βελτίωση.
Με χταπόδι, εξάτμιση, καταλύτες, βολάν, εισαγωγή, εκεντροφόρους και πρόγραμμα τα S2000 τα έχεις κολατσιό. Θα σου φαίνονται πολύ "αργά"... Τα χρήματα που χρειάζονται όμως είναι ακρετά (πολύ πρόχειρα τα υπολογίζω γύρω στα 4.500 - 5.000)! Τα RX8 δεν χρειάζεσαι κάποια βελτίωση για να τα πατάς...
Με μεγαλύτερο κόστος γύρω στα 7.000Ε πας σε πολύ μεγαλύτερη βελτίωση (Compressor kit).
Με όλα τα παραπάνω μαζί χαιρετάς και τα Μ3 (3200cc)...

kacey
23-11-06, 00:40
κομπρεσσορας.

Nick_compact
23-11-06, 11:29
από M50 θες να πεις μάλλον.

Συμφωνώ με τον Nick. Πρέπει πρώτα να μας πεις το βασικότερο! Πόσα χρήματα διαθέτεις για να σου προτείνουμε κάποια βελτίωση.
Με χταπόδι, εξάτμιση, καταλύτες, βολάν, εισαγωγή, εκεντροφόρους και πρόγραμμα τα S2000 τα έχεις κολατσιό. Θα σου φαίνονται πολύ "αργά"... Τα χρήματα που χρειάζονται όμως είναι ακρετά (πολύ πρόχειρα τα υπολογίζω γύρω στα 4.500 - 5.000)! Τα RX8 δεν χρειάζεσαι κάποια βελτίωση για να τα πατάς...
Με μεγαλύτερο κόστος γύρω στα 7.000Ε πας σε πολύ μεγαλύτερη βελτίωση (Compressor kit).
Με όλα τα παραπάνω μαζί χαιρετάς και τα Μ3 (3200cc)...

Sorry, λάθος, Μ50 ήθελα να γράψω :smashtard

John116
23-11-06, 18:28
για αρχη αυτο με την πολλαπλη,το χταποδι,την εξατμιση με ελευθερο καταλυτη,το βολαν και το προγραμμα μου φανηκε καλο σε σχεση με τα λεφτα που διαθετω.για λιγο αργοτερα π.χ για κομπρεσσορ θα περιμενω τις καλες συμβουλες σας.ευχαριστω τον vageli τον nick και τον kacey.παιδια στην αγγελια (ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ BMW E36 COUPE)εχω κατι σαλονια για πουλημα και κατι αλλα διαφορα.αμα ακουσετε τιποτα στελτε.και παλι ευχαριστω.τα λεμε