PDA

Επιστροφή στο Forum : σαλονι Ζ3 2001


brand
29-11-06, 13:49
Πωλειται μπεζ σαλονι απο Ζ3 1900cc 2001:bullhorn:

VanVIC
29-11-06, 15:51
Πωλειται μπεζ σαλονι απο Ζ3 3000cc 2001:bullhorn:

Αν κατά τύχη τα καθίσματα είναι Μ (όπως αυτά της photo) στείλε pm με photo και τιμή.

brand
29-11-06, 15:58
οκ θα τσεκαρω κ θα σου πω.

Marioz
29-11-06, 18:40
Αν κατά τύχη τα καθίσματα είναι Μ (όπως αυτά της photo) στείλε pm με photo και τιμή.

Να κάνω μια ερώτηση. Τα καθίσματα αυτά υπ'αρχει περίπτωση να είναι ΠΙΟ χαμηλά, σε σχέση με το τιμόνι, από τα κανονικά καθίσματα?

Είμαι ένα 1.90 στο ύψος και πραγματικά θα ήθελα ένα πιο χαμηλό κάθισμα ή ένα κλικ το τιμόνι πιο πάνω. γίνεται? Καμια ιδέα παίδες?

VanVIC
29-11-06, 19:24
Να κάνω μια ερώτηση. Τα καθίσματα αυτά υπ'αρχει περίπτωση να είναι ΠΙΟ χαμηλά, σε σχέση με το τιμόνι, από τα κανονικά καθίσματα?

Είμαι ένα 1.90 στο ύψος και πραγματικά θα ήθελα ένα πιο χαμηλό κάθισμα ή ένα κλικ το τιμόνι πιο πάνω. γίνεται? Καμια ιδέα παίδες?

Δεν είναι πιο χαμηλά. Εχουν άλλη διαμόρφωση με ενίσχυμένα πλαϊνά σε βάση και πλάτη.

Marioz
29-11-06, 19:33
Δεν είναι πιο χαμηλά. Εχουν άλλη διαμόρφωση με ενίσχυμένα πλαϊνά σε βάση και πλάτη.

τζιφος. VANVIC θεε σώσε την ΠΑΕ΅......έχεις καμια ιδέα επι του θέματος? (και όποιος άλλως.........)

VanVIC
29-11-06, 20:54
τζιφος. VANVIC θεε σώσε την ΠΑΕ΅......έχεις καμια ιδέα επι του θέματος? (και όποιος άλλως.........)

Για το κάθισμα δεν βλέπω σωσμό, για το τιμόνι, ίσως με τιμόνι απο Ζ4 (αν κάνει) κάνεις την δουλειά σου. Εχει μικρότερη διάμετρο και έτσι θα σου δώσει λίγο χώρο παραπάνω.

Marioz
29-11-06, 21:05
Για το κάθισμα δεν βλέπω σωσμό, για το τιμόνι, ίσως με τιμόνι απο Ζ4 (αν κάνει) κάνεις την δουλειά σου. Εχει μικρότερη διάμετρο και έτσι θα σου δώσει λίγο χώρο παραπάνω.

Ελα δεν θέλω να μου λές τέτοια......θα έβαζες εσύ από Ζ4 τιμόνι? Λύση όχι ε?..........Υπάρχει άλλο τιμόνι πιο μικρό για Ζ3? (με αερόσακκο?)

VanVIC
29-11-06, 21:14
Ελα δεν θέλω να μου λές τέτοια......θα έβαζες εσύ από Ζ4 τιμόνι? Λύση όχι ε?..........Υπάρχει άλλο τιμόνι πιο μικρό για Ζ3? (με αερόσακκο?)

Δεν ξέρω πιο τιμόνι έχεις, αλλά όταν δείς το τιμόνι του Ζ4Μ μου λές.

Marioz
29-11-06, 21:18
Δεν ξέρω πιο τιμόνι έχεις, αλλά όταν δείς το τιμόνι του Ζ4Μ μου λές.

Έχω το πρώτο τιμόνι του Ζ3 με τον αερόσακκο.........έχεις φωτο από το τιμόνι της Μ? (να καταλάβω γιατί μιλάς)

brand
29-11-06, 21:27
πεδες μονο με τιμονι Μ3 Ε46 (Ζ3 Μ// 2002) θα κανει δουλεια :-)

VanVIC
29-11-06, 21:31
Έχω το πρώτο τιμόνι του Ζ3 με τον αερόσακκο.........έχεις φωτο από το τιμόνι της Μ? (να καταλάβω γιατί μιλάς)

Είναι πολύ μικρό σε διάμετρο αλλά και αρκετά χοντρό. Για μένα, άψογο!

brand
29-11-06, 21:32
κοιτα μονο να παρεις του Μ roadster ειδαλως θα εχεις περισεμα κατι κουμπια:)

Marioz
29-11-06, 21:33
πεδες μονο με τιμονι Μ3 Ε46 (Ζ3 Μ// 2002) θα κανει δουλεια :-)

Είναι πιο μικρό? μια φωτο παιζει? (είμαι λίγο άσχετος....τι να κάνω)......

VanVIC
29-11-06, 21:51
Σχετικά με τα καθίσματα, λές να κάνουν αυτά της photo?
Ωραία δεν είναι? Αν βρείτε και απο τι αμάξι είναι...
ΟΚ, για να μην μπερδέυεστε, τα φτιάχνει η Recaro για την ...Aston Martin DB9.

Marioz
29-11-06, 22:26
χαχαχα
Ναι το είδα στην έκθεση και είναι γαμάτο........αλλά δεν ξέρω αν πάει στο αυτοκίνητο. Θέλω απλά να χαμηλώση το κάθισμα για να είμαι λιγο πιο πλαγιαστός στο αυτοκίνητο, να μην βρίσκει το γόνατο μου στο τιμόνι όταν αφήνω τον συμπλέκτη (όχι πάντα)..........και να μην είμαι στους 2 πόντους από το να βρει το κεφλαλι μου στην κουκούλα.....χαχα.........ξέρω ότι δεν πρόκειται να γίνει ποτέ το όνειρο.......

Ρε ΒΑΝΒΙΚ απ΄ότι κατάλαβα έχουμε και το ίδιο εσωτερικό........εσύ θα το βαζες το τιμονάκι?

VanVIC
30-11-06, 10:10
χαχαχα
Ναι το είδα στην έκθεση και είναι γαμάτο........αλλά δεν ξέρω αν πάει στο αυτοκίνητο. Θέλω απλά να χαμηλώση το κάθισμα για να είμαι λιγο πιο πλαγιαστός στο αυτοκίνητο, να μην βρίσκει το γόνατο μου στο τιμόνι όταν αφήνω τον συμπλέκτη (όχι πάντα)..........και να μην είμαι στους 2 πόντους από το να βρει το κεφλαλι μου στην κουκούλα.....χαχα.........ξέρω ότι δεν πρόκειται να γίνει ποτέ το όνειρο.......

Ρε ΒΑΝΒΙΚ απ΄ότι κατάλαβα έχουμε και το ίδιο εσωτερικό........εσύ θα το βαζες το τιμονάκι?

Αν δεν μου άρεσε το δικό μου (σαν σχέδιο), ναί θα το έβαζα.
Εγώ στο δικό μου είχα πρόβλημα με το πάχος και το πήγα και μου ξαναέβαλαν δέρμα απο πάνω, μισό-μισό (τρυπιτό στα πλάγια και κανονικό το υπόλοιπο).
Εγινε άψογη δουλειά και τώρα δεν το αλλάζω με τίποτα.

Για να καταλάβεις, το δικό μου τιμόνι είναι σαν της photo αλλά χωρίς τα κουμπιά (που θα μου πάνε, δεν θα τα πετύχω πουθενά ?)

Το τιμόνι του Ζ4Μ είναι αρκετά πιό μικρό σε διάμετρο.

Marioz
01-12-06, 00:04
Είναι πιο μικρό? μια φωτο παιζει? (είμαι λίγο άσχετος....τι να κάνω)......

αυτό είναι το τιμονάκι που λες?

VanVIC
01-12-06, 00:08
αυτό είναι το τιμονάκι που λες?

Οχι. Δες καλύτερα την photo που έχω βάλει.

Marioz
01-12-06, 00:14
Οχι. Δες καλύτερα την photo που έχω βάλει.

Πολύ ωραίο αυτό στη φωτό σου......είναι από Ζ3? πρώτη φορά το βλέπω.
Αυτο που φαίνεται στη δικιά μου φοτο το πουλάει κάποιος στο φόρουμ και ρωταω αν είναι μικρότερο από το δικό μου (αυτό που φοράω τώρα είναι το οριτζιναλ που είχε απο μαμα το 1.8 και 1.9 του 98).

Αν είναι (έχει και αερόσακο μπορώ να κάνω μια δοκιμή.........τι λες?

VanVIC
01-12-06, 07:03
Πολύ ωραίο αυτό στη φωτό σου......είναι από Ζ3? πρώτη φορά το βλέπω.
Αυτο που φαίνεται στη δικιά μου φοτο το πουλάει κάποιος στο φόρουμ και ρωταω αν είναι μικρότερο από το δικό μου (αυτό που φοράω τώρα είναι το οριτζιναλ που είχε απο μαμα το 1.8 και 1.9 του 98).

Αν είναι (έχει και αερόσακο μπορώ να κάνω μια δοκιμή.........τι λες?

Εγώ σου πρότεινα να δείς αν κάνει του τιμόνι της Ζ4Μ. Αυτό εχω δεί οτι είναι αρκετά μικρότερο απ'όλα τα άλλα ΒΜW. Σου ξαναβάζω την photo.
Για το άλλο τιμόνι που μου λές δεν ξέρω να σου πω.

Marioz
01-12-06, 09:53
Εγώ σου πρότεινα να δείς αν κάνει του τιμόνι της Ζ4Μ. Αυτό εχω δεί οτι είναι αρκετά μικρότερο απ'όλα τα άλλα ΒΜW. Σου ξαναβάζω την photo.
Για το άλλο τιμόνι που μου λές δεν ξέρω να σου πω.

Δίκιο έχεις ειναι πολύ ωραίο το τιμονάκι..........το έχω δει απο κοντα.........Να σου πω πως μπορείς να το δοκιμάσεις στο αυτοκίνητο? Αισθητικα, εργονομικά.....? Να μην σου κόβει και την οπτική επαφή με τα όργανα.....(φαντάζομαι ότι απο την στιγμή που δεν παίζει το τιμόνο πάνω κάτω μπορεί να συμβεί και αυτό ε?)

Θα το ρωτήσω φίλε μου θα το ρωτήσω.........