PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46 8/2003 (Υπεραριστη κατασταση, ευκαιρια)


madsex
07-12-06, 14:09
Πωλειται Μ3 Ε46
Αριστο, ολοκαινουριο, full extra (πιο full δεν γινεται), παντα σε γκαραζ, απλα μοναδικο

53.400 km (Πραγματικα!)
Χρονολογία: 08/03 (Ημερομηνια Παραγωγης)
Χρώμα: Μαύρο - Jet black (οπως csl) με μαυρο nappa σαλονι (και brushed aluminum interior)

Navigation, Tv-Tuner (in-motion tv), DVD, Bluetooth phone , Voice control module - command, Parctronic, Συστημα ελεγχου πιεσης ελαστικων, Bi-Xenon φώτα, Full BMW Βιβλίο service, Δερμάτινα καθίσματα ηλεκτρικα-θερμαινομενα με μνημες, ηλεκτρικο κουρτινακι πισω, 18'' Ζάντες, Ηλιοροφή, Κλιματισμός(A/C), Εργοστασιακος Συναγερμός, Εργοστασιακο WEBASTO, MADICO φιμε τζαμια

Το αυτοκινητο το εφερα εγω απο Γερμανια μετα απο πολυ ψαξιμο και το πηρα απο ιδιωτη (στελεχος της BMW) που το ειχε παρει καινουριο. Το αυτοκινητο ειναι απλα σαν καινουριο και ειμαι σιγουρος οτι οποιος το δει- (το εχει δει) θα καταλαβει.

P.S. Μολις εβαλα καινουρια φρενα (αστρωτα ακομα, ουτε 500 χλμ δεν εχω κανει) εμπρος δισκοπλακες/τακακια-πισω τακακια με κοστος 800 ευρω!



τηλ 6977320544

ΝΕΑ ΤΙΜΗ¨ 54500 ΕΥΡΩ (ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ)
(και μονο για 10 μερες)


Ευχαριστω
Κων/νος

madsex
02-02-07, 12:12
Κανεις δεν ψαχνει καλο Μ3 ρε παιδια? :nixweiss:

magnett
02-02-07, 13:46
Καλη τιμη για Μ3 αλλα δεν βρισκεις ευκολα σε forum καποιον που να εχει 56400 σε μετρητα!

InsaneDriver
02-02-07, 14:14
Θα το δώσεις στον Αλέξανδρο μόλις γυρίσει από Ντουμπάϊ για να μου το φέρει να το δοκιμάσω; Θέλω να δω αν είναι χαλασμένο γιατί τα περισσότερα Μ3 που έχω δει πρέπει να είναι στραβά και πάνε με το πλαί συνέχεια...:icon11: :jester:

EVANGELOS
02-02-07, 14:20
To αμάξι το έχω δει από κοντά όταν πήγα να πάρω (τελικά δεν έκατσε...) τις ζάντες του Κων/νου ... απλά ΜΟΥΝ@Ρ@ ...

Πάντως δύσκολα θα το σπρώξεις ρε από το φόρουμ ... εκτός αν κάποιος newbie φουντώσει .... Τιμή πάντως λογική είναι (αν και αν πέσεις λίγο προς τα κάτω θα το δώσεις πιό εύκολα ... )

Καλή επιτυχία (... τι θα μπάξεις τώρα ???:smokin: )

Tasulis
02-02-07, 15:20
Με αρεσει που ολοι λέτε για την λογικη τιμη του εργαλειου.
Δηλαδη αυτο το αμαξι ποσο κάνει στην γερμανια???
Ποσο θα έπιανε εκει???? Γιατι σιγουρα θα εχει διαφορα. Γιατι ομως εδω ανοιγουμε τοσο την ψαλίδα???
Δεν μπορω βρε παιδια, τρελαινομαι με τις διαφορετικες τιμες.

mpikounis
02-02-07, 16:06
Η ψαλιδα ανοιγει γιατι για να ερθει ενα αυτοκινητο με τιμη Χ απο Γερμανια θα πρεπει να πληρωσεις μεταφορικα και 0,5 * Χ σε φόρο. Ειμαστε ομως off-topic οποτε ας σταματησουμε τη συζητηση εδω (αλλωστε εχει συζητηθει πολυ το θεμα παλαιοτερα - search)

madsex
05-02-07, 17:15
To αμάξι το έχω δει από κοντά όταν πήγα να πάρω (τελικά δεν έκατσε...) τις ζάντες του Κων/νου ... απλά ΜΟΥΝ@Ρ@ ...

Πάντως δύσκολα θα το σπρώξεις ρε από το φόρουμ ... εκτός αν κάποιος newbie φουντώσει .... Τιμή πάντως λογική είναι (αν και αν πέσεις λίγο προς τα κάτω θα το δώσεις πιό εύκολα ... )

Καλή επιτυχία (... τι θα μπάξεις τώρα ???:smokin: )


Το αμαξι ειναι πραγματικο λαχειο για οποιον το παρει και δεν πιστευω οτι υπαρχουν τετοια αυτοκινητα στην εγχωρια αγορα... Ακομα και εκει εξω που πηγα και το εφερα δυσκολευτηκα για να βρω ακριβως αυτο που θελω!:nod:

Εν πασει περιπτωση γνωστος εμπορος μου δινει μετρητα πολυ κοντα στην τιμη που το ζηταω εδω (για να το βαλει μετα 'ευκαιρια' στα 62000 ευρω...), αλλα δεν το 'σκοτωνω' το Μ3 μου ετσι ευκολα... Και στην τιμη που γραφω εδω και παλι το σκεφτομαι...


Αν τελικα το δωσω παντως μαλλον με κανενα 911 (996) 2003-2004 με βλεπω... :drive2:

5 χρονια ειανι αρκετα με Μ3, ας δουμε και τιποτα αλλο...:ban:
(μεχρι φυσικα να βγει το καινουριο!)


Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

madsex
14-02-07, 16:26
Παιδια εβαλα και 2-3 φωτο...

Ριχτε μια ματια μηπως και γνωριζετε καποιον που να ψαχνει αριστο Μ3!


Ευχαριστω και παλι :bowdown:

madsex
12-03-07, 10:01
To M3 ειναι ακομα εδω παιδια....:lamer:

Δεν εχει ερθει να το δει ουτε ανθρωπος....:greenboun

Και ειμαι βεβαιος οτι ο 1ος σοβαρος που θα ερθει και θα το δει θα τριβει τα ματια του.... :rockon:

BMW-Racing
12-03-07, 17:03
δεν νομιζω πως για M3 με χειροκινητο κιβωτιο τα χρηματα που ζητας ειναι λογικα αν σκεφτεις οτι αυτος που θελει να το παρει θα ειναι 3ο χερι.Επισης καπου εκει ερχεται να το φερεις κατευθειαν απο γερμανια για να μην σου πω πως το βρισκεις κ σε SMG...

EVANGELOS
12-03-07, 21:07
δεν νομιζω πως για M3 με χειροκινητο κιβωτιο τα χρηματα που ζητας ειναι λογικα αν σκεφτεις οτι αυτος που θελει να το παρει θα ειναι 3ο χερι.Επισης καπου εκει ερχεται να το φερεις κατευθειαν απο γερμανια για να μην σου πω πως το βρισκεις κ σε SMG...

Δε μου πέφτει λόγος αλλά όσο περναει ο καιρός τα Γερμανικά με κάτω από 150χιλ χλμ ΘΑ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ.

Και τα ΔΥΟ Μ3 που παρουσιάσαν πρόβλημα στο φόρουμ είναι από (κατά πάσα πιθανότητα στο ένα και κατά 100% στο άλλο) λαλακία που έγινε ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

Το αμάξι στην Ελλάδα και από Γκάνα να έχει έρθει το βλέπεις με την υσηχία σου , το πας σε 100 μηχανικούς και νομίζω το τσεκάρεις ΠΙΟ εύκολα...Εξαιρώ άτομα με επαφές στη Γερμανία και γνώσεις της γλώσσας κλπ κλπ

Ο μέσος Έλληνας σέβεται 100 φορές περισσότερο το Μ3 από το μέσο Γερμανό που δεν αποκλείεται να αλλάζει και λάδια κάθε 15 χιλ χλμ....

Τα Μ3 του φόρουμ είναι 1000τσεκαρισμένα ... και ότι έχουν πάθει το μαθαίνουμε συνήθως ... δεν λέω ότι είμαι και στο γκαράζ του καθενός αλλά εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι τα παιδιά εδώ ακριβώς γιατί αν το αμάξι τους ήταν μάπα θα το είχε πάρει το αυτί μου.

Η τιμή είναι ίσως λίγο ψηλά το είπα και εγώ από την αρχή.

Το smg (του Μ3) για ΕΜΕΝΑ είναι ΜΕΙΟΝ ... οπότε και φτηνότερο να ήταν (βλ. Γερμανία που δεν τα πουλάνε ακριβότερα τα smg) πάλι χειροκίνητο θα έπαιρνα.

madsex
13-03-07, 18:09
Δε μου πέφτει λόγος αλλά όσο περναει ο καιρός τα Γερμανικά με κάτω από 150χιλ χλμ ΘΑ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ.

Και τα ΔΥΟ Μ3 που παρουσιάσαν πρόβλημα στο φόρουμ είναι από (κατά πάσα πιθανότητα στο ένα και κατά 100% στο άλλο) λαλακία που έγινε ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

Το αμάξι στην Ελλάδα και από Γκάνα να έχει έρθει το βλέπεις με την υσηχία σου , το πας σε 100 μηχανικούς και νομίζω το τσεκάρεις ΠΙΟ εύκολα...Εξαιρώ άτομα με επαφές στη Γερμανία και γνώσεις της γλώσσας κλπ κλπ

Ο μέσος Έλληνας σέβεται 100 φορές περισσότερο το Μ3 από το μέσο Γερμανό που δεν αποκλείεται να αλλάζει και λάδια κάθε 15 χιλ χλμ....

Τα Μ3 του φόρουμ είναι 1000τσεκαρισμένα ... και ότι έχουν πάθει το μαθαίνουμε συνήθως ... δεν λέω ότι είμαι και στο γκαράζ του καθενός αλλά εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι τα παιδιά εδώ ακριβώς γιατί αν το αμάξι τους ήταν μάπα θα το είχε πάρει το αυτί μου.

Η τιμή είναι ίσως λίγο ψηλά το είπα και εγώ από την αρχή.

Το smg (του Μ3) για ΕΜΕΝΑ είναι ΜΕΙΟΝ ... οπότε και φτηνότερο να ήταν (βλ. Γερμανία που δεν τα πουλάνε ακριβότερα τα smg) πάλι χειροκίνητο θα έπαιρνα.

Φιλε Evangelle, με καλυψες πληρως... Ουτε εγω να τα εγραφα...:p:


Οσο για το Μ3 το compressor (αυτο που ειχε ξεκ.....ι ο Πατς) ε για αυτο οχι 58 δεν εδινα αλλα ουτε 40κ ... (και ειχε χτυπησει κιολας αν θυμαμαι καλα καποια στιγμη προ-κομπρεσσορα μεσα στην πιστα!)

Εν πασει περιπτωση ο καθενας ειναι αξιος των επιλογων του και των πραξεων του... :banned:

Εγω τις εχω κανει τις δικες μου και οταν βρεθει καποιος σοβαρος και δει-ελεγξει το αμαξι, ειμαι βεβαιος οτι θα το εκτιμησει και θα μου λεει και ευχαριστω για την καλη τιμη! (δειτε λιγο την σαβουρα που εχουν οι εμποροι και τα γυρισμενα κοντερ και μετα μιλαμε για το δικο μου...:smokin: )

koumparos
14-03-07, 07:20
μενδιαφερει.45000 μετρητα εισαι

madsex
14-03-07, 09:06
:icon_pai:

Φιλε μου εγω λεω να τα κρατησεις τοσα λεφτα να πας να παρεις καμια βιλα στην εκαλη...:woowoo:

Αμαρτια τοσα λεφτα!



Λοιπον μαλλον εκανα λαθος που εβαλα αγγελια εδω...
Ξεχαστε το παιδια, δεν το πουλαω:drive2:

Snoopy
14-03-07, 09:38
Ετσι είναι το γ@μίδι το εμπόριο.

Πάνω απο 4 φορές βρέθηκα στη θέση σου.
Να έχω ένα καλό αμάξι και να μην πιάνω τα λεφτά που θέλω.

Υπομονή θέλει και όχι φουντώματα.

Πάντως θα βρεθεί ο άνθρωπος αρκεί να περιμένεις.

Βέβαια έχει αρχίσει η αγορά να πιτώνει απο Μ3, κάτι που με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα τελευταία.

Βέβαια δεν είναι όλα καλά, αλλά και πάλι για κάποιον που το παίρνει για να γαμπρίζει, τι ρόλο παίζει?

madsex
14-03-07, 09:44
Ετσι είναι το γ@μίδι το εμπόριο.

Πάνω απο 4 φορές βρέθηκα στη θέση σου.
Να έχω ένα καλό αμάξι και να μην πιάνω τα λεφτά που θέλω.

Υπομονή θέλει και όχι φουντώματα.

Πάντως θα βρεθεί ο άνθρωπος αρκεί να περιμένεις.

Βέβαια έχει αρχίσει η αγορά να πιτώνει απο Μ3, κάτι που με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα τελευταία.

Βέβαια δεν είναι όλα καλά, αλλά και πάλι για κάποιον που το παίρνει για να γαμπρίζει, τι ρόλο παίζει?


Και που να το ειχες δει και απο κοντα φιλε μου... Ειμαι βεβαιος οτι δεν θα εψαχνες αλλο...:bugeye:

Εν πασει περιπτωσει, εννοειται οτι περιμενω καποιον που θα εκτιμησει το αυτοκινητο και δεν θα το μετανιωσει ΠΟΤΕ σιγουρα, αλλα αγανακτω με τον καθε τυχαιο που μπαινει και λεει οτι του κατεβει η με παιρνει τηλ και μου λεει 'πολλα το δινεις φιλε, κοψε κατι... 40000 τα δινουν αυτα αν εισαι τυχερος και αλλες τετοιες π@π@ριες...:thumbsdow

Snoopy
14-03-07, 09:53
Κοίτα, ήξερα οτι θα μου αρέσει και για αυτό κρατήθηκα.

Οπως σου είπα αποφάσισα να πάρω κατ ευθείαν απο έμπορο BMW με συνεργείο για να μπορέσω να ζητήσω τα ρέστα για οτιδήποτε.

Τώρα αν πάλι όντως το δίνεις 45κ, να το ξαναδούμε γιατί λέω να το πάρω και να το πουλήσω... χαρ χαρ

madsex
14-03-07, 10:02
Κοίτα, ήξερα οτι θα μου αρέσει και για αυτό κρατήθηκα.

Οπως σου είπα αποφάσισα να πάρω κατ ευθείαν απο έμπορο BMW με συνεργείο για να μπορέσω να ζητήσω τα ρέστα για οτιδήποτε.

Τώρα αν πάλι όντως το δίνεις 45κ, να το ξαναδούμε γιατί λέω να το πάρω και να το πουλήσω... χαρ χαρ

:scratchch :smiley_ab

Χαχαχαχα.... Καλο...:cheers:
Εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο για σενα (αλλωστε και εγω εκανα την επιλογη μου αντιστοιχα πριν απο 10 μηνες και μου βγηκε καλυτερη απο οσο ελπιζα ποτε...)
Αλλα δεν θα μου ξεφυγεις.... καπου θα σε πετυχω καποια στιγμη και θα το δεις το αυτοκινητακι μου απο κοντα!:nod:

greekm3
14-03-07, 10:09
φιλε madsex σου ευχομαι καλη επιτυχια,αν και φιλικα σου λεω θα "κουραστεις" για να το πουλησεις σε αυτα τα χρηματα....εγω πουλησα το δικο μου,μοντ02 με τα ιδια σχεδον χλμ ,στα 47500 ,ητανε σε τελεια κατασταση(το ξερουνε τα παιδια εδω)φουλ εξτρα κτλ..και ολα αυτα προ 6μηνου....και ενω ειχα 1 χρονο που ηδη προσπαθουσα να το πουλησω.....βαλτο στην "αγορα αυτοκινητου",απο κει το πουλησα...και μην απελπιζεσαι...good luck

Christos 330i ///M
14-03-07, 10:12
Μadsex αν τωρα σημερα πουλουσα το 330 μου χωρις δευτερη ερχωμουν
και το τσιμπουσα το Μ3 σου . . .
Το εχω δει απο την μερα που εβαλες τις φωτογραφιες πανω απο 15 φορες . . .
Καλοπουλητο φιλε παντως δεν λεει να το σκοτωσεις αμαρτια ειναι . . . !

Nikos M5
14-03-07, 10:51
Εγω τον madsex δεν τον ξερω και ουτε τον εχω δει ποτε τον ανθρωπο.
Αυτο που ξερω ειναι οτι πουλαει ενα αυτοκινητο που κατ'αυτον ειναι αριστο και σε λογικη τιμη.
Οποιος θεωρει οτι ειναι ακριβο ας μη το αγορασει, ας μην ενδιαφερθει, ας το φερει μονος του απο τo Novossibirsk στη Σιβηρια.
Εχω βρεθει στη θεση του και οι μ@αλ@κιες που ακουστηκαν για το αυτοκινητο μου ηταν ανεπαναλληπτες κυριως προερχομενες απο ατομα που δεν ειχαν και κανενα ενδιαφερον για αγορα απλα επρεπε να δειξουν οτι εχουν αποψη (και μη μιλησω για εμπορους γιατι θα γινει χαμος) .
Τελικα πουληθηκε οσο ζητουσα σε ανθρωπο που ακομα κανει το σταυρο του για το αμαξι που αγορασε και που ηταν ευκαιρια στην τιμη αγορας.
Επιτελους σταματηστε τα σχολια και αφηστε αυτους που ενδιαφερονται να μιλησουν.

madsex
14-03-07, 11:05
Σας ευχαριστω πολυ παιδια, και δεν απελπιζομαι σε καμια περιπτωση...:calm:
(Αλλωστε τα 54κ τα εχω για ανταλλαγη με αυτο που σκεφτομαι να παρω και με πολυ λογικη διαφορα:p: )

Απλα προτιμω να εχω μετρητα και να βρω παλι μονος μου το νεο μου καμαρι, για να ειμαι το ιδιο ευχαριστημενος με τωρα και να το βρω ακριβως οπως το θελω... :rockon:


Εκνευριζομαι μονο με μερικους που κοροιδευουν (οχι μονο εδω αλλα και στα τηλ απο χρυση ευκαιρια) και μου λενε ΤΙΣ π@π@ριες...

Εγω ξερω να ξεχωριζω τον χρυσο απο τα σκ@τ@, αν ηξεραν και ολοι αυτοι οι 'πονηροι' που παιρνουν τηλ τα πραγματα θα ηταν καλυτερα και οι εμποροι δεν θα ετριβαν τα χερια τους βγαζοντας 8-10Κ σε καθε Μ3 χρεπι με 150+ γυρισμενα χλμ που φερνουν απο πανω!

Ουτως η αλλως ουτε για λεφτα καιγομαι ουτε βιαζομαι να το δωσω, γιατι το αμαξι ειναι απλα τελειο... Απλα μου μπηκε το μικροβιο της Porsche μεσα μου και πως θα το βγαλω δεν ξερω...:greenboun

greekm3
14-03-07, 11:09
[
Ουτως η αλλως ουτε για λεφτα καιγομαι ουτε βιαζομαι να το δωσω, γιατι το αμαξι ειναι απλα τελειο... Απλα μου μπηκε το μικροβιο της Porsche μεσα μου και πως θα το βγαλω δεν ξερω...:greenboun[/QUOTE]

...το μικροβιο της porsche δυσκολα θα το βγαλεις:bananasmi .....κατι ξερω....και
οταν με το καλο πουλησεις το Μ3 στειλε μου μαιλ,ισως εχω κατι που θα σε ενδιαφερι...;)

alexcsl
14-03-07, 11:15
Η αγγελία που βάζει ο καθένας από εμάς, είναι προσωπικό
και ευαίσθητο ζήτημα (δεν μιλάω για περιπτώσεις που
καταντάει εμπορία).

Παρακαλούμε να σεβόμαστε όλοι το thread,
και αν ενδιαφερόμαστε πραγματικά να κάνουμε reply.

Τα ανούσια posts προσβάλουνε πρώτα αυτόν που τα γράφει.

madsex
19-03-07, 13:42
Λοιπον εκανα ενα μικρο edit στην αγγελια μου!:greenboun

Και με νεα τιμη μονο για 10 μερες (μετα εφυγε το αμαξι ετσι και αλλιως...)


54500 Ευρω
(οπως γραφει στην περιγραφη ακριβως)


Ευχαριστω
Κων/νος

madsex
26-03-07, 01:19
New Pics! Have a look...:search:

santo
28-03-07, 21:06
Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για το αυτοκίνητο, ας πάρει τον ιδιοκτήτη ένα τηλέφωνο, ή ας στείλει ένα ΠΜ.

Εάν ο madsex θέλει να μεταβάλει στοιχεία ας στείλει πμ.
Το θέμα αυτό έχει γίνει πάνω από 1 φορά άνω κάτω.