PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΣΑΛΟΝΙ Ζ3 ΜΠΕΖ, ΞΥΛΙΝΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ, SUBWOOFER, ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ


Nicos_Z3
10-12-06, 17:26
Σε συνέχεια του ξεπουλήματος που άρχισα πριν από 3 περίπου εβδομάδες (πούλησα ήδη κινητήρα, διαφορικό, κλιματιστικό, κ.α.) ήρθε η σειρά του σαλονιού (το αμάξι μου σε 1εβδομάδα μπαίνει μωρό και τελικά βγαίνει ΜZ με 325 αλογάκιαααα!!!!!). Το σαλόνι είναι σε καλή κατάσταση χρώματος μπεζ με ξύλινη επένδυση, θερμαινόμενα καθίσματα και με μαμά subwoofer. Όταν λέω σαλόνι εννοώ τα πάντα (ταμπλό, πλαστικά, αεραγωγούς κλπ…). Ωστόσο, χρειάζεται αερόσακο συνοδηγού (εάν ήδη υπάρχει στο αμάξι του πιθανού αγοραστή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και το καπάκι είναι άθικτο). Η τιμή του σαλονιού συζητήσιμη και κατόπιν συνεννόησης.

Τηλ: 6944 152840

kotskoutr
10-12-06, 18:59
file endiaferomai gia ta kathismta an tairiazoun se e30 (tha to koitaksoume) an ta dineis xorista pes ma timi se parakalo

VanVIC
10-12-06, 21:31
file endiaferomai gia ta kathismta an tairiazoun se e30 (tha to koitaksoume) an ta dineis xorista pes ma timi se parakalo

Εγώ θα δώσω τα δικά μου καθίσματα σε 1 μήνα (ίσως και νωρίτερα).
Είναι επίσης μπέζ δερμάτινα. Θα τα αλλάξω γιατί θα βάλω του Μ.
Φοβάμαι όμως οτι δεν κάνουν σε κάτι άλλο εκτός απο Ζ3.
Ρώτα και αν μάθεις οτι κάνουν, στείλε μου pm και θα σου απαντήσω για τιμή.

Nicos_Z3
12-12-06, 18:02
Νομίζω ότι απάντησε ο VanVic. Δεν πρέπει να κάνουν, αλλά θα ρωτήσω. Ωστόσο, νομίζω ότι είναι κρίμα να φύγουν μόνο τα καθίσματα. Το σαλόνι είναι ακριβώς ίδιο με του VanVic μόνο που το κουτί πίσω έχει μαμά Subwoofer και επίσης το κεντρικό ταμπλό και ο επιλογέας είναι ξύλο. Σκέφτομαι για 500 ευρώ όλα μαζί…:bigthumb:

VanVIC
12-12-06, 18:39
Νομίζω ότι απάντησε ο VanVic. Δεν πρέπει να κάνουν, αλλά θα ρωτήσω. Ωστόσο, νομίζω ότι είναι κρίμα να φύγουν μόνο τα καθίσματα. Το σαλόνι είναι ακριβώς ίδιο με του VanVic μόνο που το κουτί πίσω έχει μαμά Subwoofer και επίσης το κεντρικό ταμπλό και ο επιλογέας είναι ξύλο. Σκέφτομαι για 500 ευρώ όλα μαζί…:bigthumb:

Ολα καλά αλλά το subwoofer γιατί το πουλάς ? Και το Μ το ίδιο φοράει.
Εκτός και αν έχεις βρεί καλύτερη λύση για bass.
Συμβουλευτικά σου λέω οτι αν σκέφτεσε να βάλεις κουτί subwoofer πίσω, καλύτερα να το ξεχάσεις. Αν δεν βάλεις μόνωση θα συντονίζουν πολλά (θα έιναι σαν να βαράνε κουταλοπήρουνα), αν βάλεις μόνωνση δεν θα περνάει καθόλου bass μπροστά στην καμπίνα (τουλάχιστον όταν το αυτοκίνητο είναι σε κίνηση).
Το έχω ψάξει αρκετά

sotiris 328i
13-12-06, 21:53
Νομίζω ότι απάντησε ο VanVic. Δεν πρέπει να κάνουν, αλλά θα ρωτήσω. Ωστόσο, νομίζω ότι είναι κρίμα να φύγουν μόνο τα καθίσματα. Το σαλόνι είναι ακριβώς ίδιο με του VanVic μόνο που το κουτί πίσω έχει μαμά Subwoofer και επίσης το κεντρικό ταμπλό και ο επιλογέας είναι ξύλο. Σκέφτομαι για 500 ευρώ όλα μαζί…:bigthumb:
πολυ καλη τιμη..δεν μπορουσε να ειναι απο ε36?

Nicos_Z3
16-12-06, 09:45
Ολα καλά αλλά το subwoofer γιατί το πουλάς ? Και το Μ το ίδιο φοράει.
Εκτός και αν έχεις βρεί καλύτερη λύση για bass.
Συμβουλευτικά σου λέω οτι αν σκέφτεσε να βάλεις κουτί subwoofer πίσω, καλύτερα να το ξεχάσεις. Αν δεν βάλεις μόνωση θα συντονίζουν πολλά (θα έιναι σαν να βαράνε κουταλοπήρουνα), αν βάλεις μόνωνση δεν θα περνάει καθόλου bass μπροστά στην καμπίνα (τουλάχιστον όταν το αυτοκίνητο είναι σε κίνηση).
Το έχω ψάξει αρκετά

Δυστυχώς το καινούργιο κουτί είναι μαύρο με θήκες…Ωστόσο ίσως έχεις δίκιο και να πρέπει να ψαχτώ λίγο περισσότερο. Προφανώς καταργείς τις θήκες και εισάγεις το subwoofer ε?

VanVIC
16-12-06, 16:32
Δυστυχώς το καινούργιο κουτί είναι μαύρο με θήκες…Ωστόσο ίσως έχεις δίκιο και να πρέπει να ψαχτώ λίγο περισσότερο. Προφανώς καταργείς τις θήκες και εισάγεις το subwoofer ε?

Σωστός.
Είναι κρίμα να το δώσεις. Θα σε πεδέψει το μαύρο. Θα πρέπει να το ξαναβάψεις ή να το ντύσεις με δέρμα μπεζ (όχι ευκολο).

Nicos_Z3
19-12-06, 18:05
Μιας και δεν βλέπω μεγάλο ενδιαφέρον, είμαι έτοιμος να σπάσω το σαλόνι σε κομμάτια. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται ξεχωριστά για καθίσματα, κουμπάκια, ταμπλό, ξύλινα μέρη κλπ. Ας επικοινωνήσει μαζί μου ….

Nicos_Z3
06-01-07, 12:38
Δεν βλέπω κανένα ενδιαφέρον. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να πουλήσεις τόσο εξειδικευμένα πραγματάκια αλλά μου φαίνεται περίεργο γιατί η τιμή που τα δίνω είναι super!!!! Για ξανασκεφτείτε το, έστω και για καβάντζα για όποιον Ζακια έχει ήδη μπεζ σαλόνι…

thanassis
06-01-07, 12:47
πολυ καλη τιμη..δεν μπορουσε να ειναι απο ε36?

Σωτήρη τα μπροστινά καθίσματα κάθονται και σε Ε36, έχω δει Ε36 sedan στη γειτονιά μου με καθίσματα από Ζ3. δεν ξέρω αν έκανε κάποια μετατροπή στη βάση

Out Of Sight
08-01-07, 13:15
Μιας και είμαι λίγο ασχετούλης θα ήθελα να ρωτήσω αν τα καθίσματα είναι ανακλινόμενα.

VanVIC
08-01-07, 13:39
Μιας και είμαι λίγο ασχετούλης θα ήθελα να ρωτήσω αν τα καθίσματα είναι ανακλινόμενα.

Ρυθμίζεται η κλίση της πλάτης αλλά δεν μπορώ αυτό να το πώ "ανακλινόμενα".

Out Of Sight
08-01-07, 17:13
Ψάχνω κάτι σε ημι-bucket ή bucket για το Αlmeraki μου, όμως θα πρέπει να είναι ανακλινόμενο μιας και είναι 3πορτο.

Marioz
08-01-07, 23:35
χαχαχαχαχα

Αυτά είναι Νικόλα.......το σαλονάκι σου δεν κάνει ουτε για Αλμεράκι......χαχαχαχα............ε ρε κατάντια.

Ελπίζω η μετατροπή να πηγαίνει σούπερ.......... α και περιμένω ένα τηλεφωνάκι για την θήκη....αν είναι ακόμα διαθέσιμη

Out Of Sight
08-01-07, 23:53
Με όλο το σεβασμό ο χλευασμός είναι περιττός τόσο στο "almeraki" όσο και στο Νικόλα. Εκείνος θέλει να πουλήσει το σαλόνι κι εγώ να αναβαθμίσω οικονομικά το εσωτερικό του αυτοκινήτου μου.

Marioz
09-01-07, 00:02
Με όλο το σεβασμό ο χλευασμός είναι περιττός τόσο στο "almeraki" όσο και στο Νικόλα. Εκείνος θέλει να πουλήσει το σαλόνι κι εγώ να αναβαθμίσω οικονομικά το εσωτερικό του αυτοκινήτου μου.

Κουλ φίλε μου δεν είναι όλα χλευασμός.........πλάκα έκανα.......άλλωστε εγώ το τσίμπησα το κάτι της μου από τον Νικόλα.........εκείνος με ξέρει

Out Of Sight
09-01-07, 00:26
Εμείς όμως Μάριε δεν γνωριζόμαστε και σαν νεούλης που είμαι νομίζω είναι λογικό να ενοχλήθηκα λίγο. Το ίδιο θα συνέβαινε αντίστοιχα και σε σένα. Όλα καλά λοιπόν.:cheers:

Marioz
09-01-07, 00:30
Όλα ΟΚ......:cheers:

Nicos_Z3
10-01-07, 16:20
Ήσυχα παιδιά….φίλε μου είμαι σίγουρος ότι ο Μάριος δεν είχε σκοπό να σε προσβάλει, άλλωστε και εμείς δεν έχουμε καμιά Ferrari και μη ξεχνάμε ότι πριν από τη Ζεντούλα μας είχαμε κάποιοι από εμάς και Fiat & Nissan & Peugeot κλπ κλπ. Πιο πολύ καζο σ εμένα έκανε.

Μάριε τι κάνεις ρε θηρίο. Καλή χρονιά και ότι επιθυμείς φίλε (η μετατροπή πάει μια χαρά όσο για το σαλόνι… δεν μπορώ να καταλάβω ρε φίλε γιατί δεν φεύγει μου φαίνεται ότι θα το κρατήσω εγώ για καβάντζα). Μην ανησυχείς δε σε ξέχασα, αν δεν το πουλήσω μέσα στις επόμενες 2-3 βδομάδες η θήκη είναι δική σου.

Όσο για τα καθίσματα out of sight, δεν ξέρω… αν σου κάνουν με γεια σου, αν και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να φύγει όλο το σαλόνι σε κάποιον Ζεντακια.

VanVIC
30-07-07, 14:08
Δεν βλέπω κανένα ενδιαφέρον. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να πουλήσεις τόσο εξειδικευμένα πραγματάκια αλλά μου φαίνεται περίεργο γιατί η τιμή που τα δίνω είναι super!!!! Για ξανασκεφτείτε το, έστω και για καβάντζα για όποιον Ζακια έχει ήδη μπεζ σαλόνι…

Εχεις PM, check !

VASSKAM
31-07-07, 14:23
αν ακομα πωλειτε το ταμπλο...σε παρακαλο κανε μου μια κληση να ριξω μια ματια...ψαχνω κατι συγκεκριμενο στο ταμπλο...
Βασιλης 6944520309