PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαμπάκι λαδιού


jim
25-01-07, 20:22
Καλησπέρα σας μήπως γνωρίζει κάποιος για ποιον λόγο μπορεί το λαμπάκι του λαδιού να μου άναψε(όχι κόκκινο αλλά πορτοκαλί) για μια στιγμή και μετά να έσβησε?

konc
25-01-07, 20:47
Δεν μας είπες τι αυτοκίνητο έχεις αλλά να υποθέσω μια μικρή πολύ πτώση στη στάθμη που σε κατάλληλη κλίση έκανε το λαμπάκι να ανάψει για λίγο; Μια άλλη ιδέα (λίγο απίθανη ομολογουμένως) είναι κάποιο πρόσκαιρο βραχυκύκλωμα στο ίδιο το λαμπάκι. Για αρχή τσέκαρε απλά τη στάθμη να είσαι σίγουρος ότι είναι οκ.

MZ3
25-01-07, 22:19
οταν αναψε ειχες διανηση καμια αποτομη κατηφοριτσα και αναψε αργοτερα μηπος? (γκαραζ κ.τ.λ)

jim
26-01-07, 08:37
Καλημέρα το είχα παρκάρει και είχε μια ελαφριά κλήση δεξιά μου το έκανε αφού ξεκίνησα και ίσιωσα αλλά μόλις έβαλα μπρος έφυγα κιόλας.
Έχω μια Ε46 2000 1900cc.

Dark_Niaou
26-01-07, 09:03
συμπλήρωσε κανενα 500ml λαδακι να ερθει στα "ισα" του....

jim
26-01-07, 10:51
Φυλλαράκι και εγώ αυτό νομίζω .Για να πάρω και την γνώμη ενός ειδικού είπα να πάρω στην BMW και αμέσως μου είπαν ότι είναι ο αισθητήρας του Κάρτερ 140euro
Για να του περάσει ούτε αν το είχα παρκάρει σε Κανά περίεργο σημείο ούτε τίποτα
Κατευθείαν στο χρήμα και να φανταστής ότι τους πάω και αυτοκίνητα με το φορτηγό.

oldcarskickass
26-01-07, 14:03
Φυλλαράκι και εγώ αυτό νομίζω .Για να πάρω και την γνώμη ενός ειδικού είπα να πάρω στην BMW και αμέσως μου είπαν ότι είναι ο αισθητήρας του Κάρτερ 140euro
Για να του περάσει ούτε αν το είχα παρκάρει σε Κανά περίεργο σημείο ούτε τίποτα
Κατευθείαν στο χρήμα και να φανταστής ότι τους πάω και αυτοκίνητα με το φορτηγό.


Μα για 'υτό σου έβγαλαν κατευθείαν ζημιά.
Το ίδιο κάνει και το 316 της μητέρας μου όταν πλησιάζει το σέρβις, συμπλήρωσε λάδι και είσαι ΟΚ.(κοίτα προσεκτικά μην το ξεχειλίσεις)

bardull
26-01-07, 14:57
Παιδια εμενα μου αναβει οταν το βαζω μπροστα αναβει και μολις λειτουργησει για καμια 10ρια δευτερα σβηνει

MZ3
26-01-07, 14:57
Καλημέρα το είχα παρκάρει και είχε μια ελαφριά κλήση δεξιά μου το έκανε αφού ξεκίνησα και ίσιωσα αλλά μόλις έβαλα μπρος έφυγα κιόλας.
Έχω μια Ε46 2000 1900cc.



e λογικο τοτε διαβασε για λιγο οτι δεν εχει λαδη μετα πατησε κανονικα το αμαξη και ολα καλα
το πολη πολη βαλε γυρω στα 200Μλ λαδη οχι παραπανω
οταν αναβη στην ευθεια βαζε μισο λιτρο η οτι εχεις απο σερβις περισιο

Christos 330i ///M
26-01-07, 15:59
Παιδια εμενα μου αναβει οταν το βαζω μπροστα αναβει και μολις λειτουργησει για καμια 10ρια δευτερα σβηνει

Συγουρα θελεις συμπληρωμα φιλε παρατηρησε την σταθμη
απο τα λαδακια σου . . . !

s_d
27-01-07, 01:00
το ιδιο μου κανει και εμενα... τα λαδια μου ειναι αλλαγμενα και η σταθμη τους κανονικη. αφου δεν αναβει στην πορεια δεν εχεις προβλημα... μαλλον κανας αισθητηρας θα τα εχει παιξει!!!

bmw318cabrio
27-01-07, 01:06
Κοιτα τα λαδια σου , αν ειναι κανονικα και δεν παιρνουν συμπληρωμα τοτε να πας να δωσεις τα 140..μην πας απο τωρα, ψαχτο λιγο γιατι οι μηχανικοι απο παντα ζηταγανε οτι να ναι...

KL4485
27-01-07, 04:16
αυτό στο κάνει τώρα τελευταία η από τότε που το πήρες???...Εμείς έχουμε ένα E46 μοντέλο 98 318i 1900cc...και όταν το πήραμε έκαιγε λάδια ...τελικά ήταν ελαττωματικά τα ελατήρια και τα αλλάξαμε μέσα στην εγγύηση..(μετά από πίεση...και λόγο του ότι ήταν γνωστός ο father)...ελπίζω να είναι αισθητήρας φίλος...αλλα ψάξτο όπως είπε ο 318cabrio