PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγαρα Κυριακή 11/02


ks50:50
07-02-07, 18:56
Μιλήσαμε πριν απο λίγο με τον Octane και είπαμε να πάμε Μέγαρα την Κυριακή. Αυριο το πρωί θα μιλήσει για να είμαστε σιγουροι.
Ποιοι ειναι μέσα?????

Dark_Niaou
07-02-07, 19:48
MMmmmm καλό ακουγεται.... Εάν μας κάνει καλό καιρό ειμαι και εγώ μέσα!!

alexk
07-02-07, 20:14
santo θα πάμε ρε παιδί?
Εμένα άν ξυπνήσει η γυναίκα θα την πάρω μαζί να διδάξει

nassosbmw1
07-02-07, 20:47
Μιλήσαμε πριν απο λίγο με τον Octane και είπαμε να πάμε Μέγαρα την Κυριακή. Αυριο το πρωί θα μιλήσει για να είμαστε σιγουροι.
Ποιοι ειναι μέσα?????

Το'μπαξα την προηγουμενη Κυριακη,με τα μαμα λαστιχα,ειχαν και 11500 κμ,και τωρα ειμαι σε κατασταση προχωρημενης φθορας στο πλαι,ειδικα μπροστα (εμ που περιμενατε πισω; :rofl2: ) ειναι αρκετα εμφανης...ετσι η θα παιξουν φραγκα για ζαντολαστιχα (χλωμον) η δανεικα ζαντολαστιχα (καταχλωμον) η θαρθω και δε θα το μπαξω...:nixweiss:

greekart
07-02-07, 21:01
Θα ηθελα να ερθω αλλα εχω την μπεμπα μου για φτιαξιμο και θα την παρω την αλλη βδομαδα...:(....Να το κανονησουμε και αλλη φορα

santo
08-02-07, 05:11
santo θα πάμε ρε παιδί?
Εμένα άν ξυπνήσει η γυναίκα θα την πάρω μαζί να διδάξει

Να γίνει φίλε..
Να πάμε!!!

stefos
08-02-07, 09:55
Αν το πάρω απόφαση ότι θα αλλάξω λάστιχα, θα έρθω... Σαντο θα είσαι και εσυ εκει?

PANOSAG
08-02-07, 09:55
Αν δεν βρέχει, είμαι και εγώ μέσα. :boink:

Octane
08-02-07, 11:41
Λοιπον μολις μιλησα με πιστα + ειναι ελευθερη το ΣΚ.
Απ'οτι ειδε ο Ks50:50 ο καιρος θα ειναι ειτε καλος ειτε λιιιιγο βροχερος,οποτε ...:bullhorn: οσοι πιστοι προσελθετε...!! (Κυριακη)

Μερος + ωρα συναντησης θα οριστει συντομα. :)

Dim77
08-02-07, 12:05
Θέλω και εγώ να έρθω αλλά με προβληματίζουν διάφορα...Όπως τα λάστιχα ας πούμε...:takecover

ks50:50
08-02-07, 12:11
Θέλω και εγώ να έρθω αλλά με προβληματίζουν διάφορα...Όπως τα λάστιχα ας πούμε...:takecover

Υπάρχει πάντα η λύση του σετ ζαντες με λιωμένα. Εγώ βρήκα σε βουλκανιζατερ ζάντες σιδερένιες(πραγματικά βρίσκεις πολύ εύκολα) και λάστιχα με τιμή μικρότερη από την είσοδο στη πίστα, οπότε το έλυσα το πρόβλημα. Αλλιώς αλλαξε τα καλά(βαλτα σε σακούλες σκουπιδιών πχ που είναι μεγάλες μη σου λερώσουν το αυτοκίνητο) με άλλα, λιώστα και μετά φόρεσε πάλι τα καλά σου.
Αν έχεις σκοπό πάντως να μην κάνεις πολλούς γύρους δε νομίζω ότι θα έχεις μεγάλη φθορά.

Lil
08-02-07, 12:23
@ Octane... μαν εσυ ειχες πει οτι εχεις ενα σετ ζαντολαστιχα (185) για οποιον χρειαζεται????????
μπορεις να μου τα δανεισεισ??? γιατι δεν παιζει μαρουλι για να παω να παρω.....

santo
08-02-07, 12:30
Εγώ θα έρθω μάλλον με τα 17άρια για λιώσιμο.. και ίσως έρθει μαζί και ο μπράδερ μου με το γιαπονέζο του.. θα δείξει...

saikoE39
08-02-07, 13:02
Μεσα με ibiza ομως....
Και 5 γυρους να κανεις..αν το πας τεζα και ταπα...τα λαστηχα την εκατσαν..και κυριως τα μπροστα....
Εγω δεν εκανα πανω απο 15 γυρους...τα μπροστα απο καινουργεια εγιναν για αλλαγη......

Octane
08-02-07, 15:10
Εγώ θα έρθω μάλλον με τα 17άρια για λιώσιμο.. και ίσως έρθει μαζί και ο μπράδερ μου με το γιαπονέζο του.. θα δείξει...

Να μπαξεις τα 17αρια Σπυρο για λιωσιμο + ο bro τον συμπαθεστατο γιαπονεζο!!
Αντε να μαζευμαστε σιγα σιγα!!
Να γινουν οι πιστες!!!:icon42:
(την επομενη βδομαδα θα παιξει + βραδινη διαδρομουλα...;)

Octane
08-02-07, 15:22
@ Octane... μαν εσυ ειχες πει οτι εχεις ενα σετ ζαντολαστιχα (185) για οποιον χρειαζεται????????
μπορεις να μου τα δανεισεισ??? γιατι δεν παιζει μαρουλι για να παω να παρω.....

Ναι Mike,εγω.
195/65-15 ειναι ενα ζευγαρι λιωμενα premium contact (μολις τα ειδα + ειναι περισσοτερο απ'οσο νομιζα,δηλαδη αρκετα...).
Θελεις να τα δεις αυριο + αν ειναι τα παιρνεις , τα φορας σε καποιο βουλκανιζατερ , παιρνεις μαζι σου στα Μεγαρα + τα δικα σου + τα αλλαζεις εκει πριν φυγεις?

Εχω βεβαια + αλλα 2 αλλα ειναι χειμερινα , σε αρκετα καλυτερη κατασταση , παλι για λιωσιμο!!
Διαλεγεις ;)

Υ.Γ.Οποια + αν παρεις τα κανεις ο,τι θελεις , μονο τις ζαντες θελω πισω μετα.:p:

Lil
08-02-07, 21:01
Ναι Mike,εγω.
195/65-15 ειναι ενα ζευγαρι λιωμενα premium contact (μολις τα ειδα + ειναι περισσοτερο απ'οσο νομιζα,δηλαδη αρκετα...).
Θελεις να τα δεις αυριο + αν ειναι τα παιρνεις , τα φορας σε καποιο βουλκανιζατερ , παιρνεις μαζι σου στα Μεγαρα + τα δικα σου + τα αλλαζεις εκει πριν φυγεις?

Εχω βεβαια + αλλα 2 αλλα ειναι χειμερινα , σε αρκετα καλυτερη κατασταση , παλι για λιωσιμο!!
Διαλεγεις ;)

Υ.Γ.Οποια + αν παρεις τα κανεις ο,τι θελεις , μονο τις ζαντες θελω πισω μετα.:p:

ok....
ευχαριστω πολυυυυυ......
θα παρω αυτα που πιστευεις οτι θα με βγαλουν περισοτερους γυρους :dance:

nassosbmw1
08-02-07, 21:07
Μεσα με ibiza ομως....
Και 5 γυρους να κανεις..αν το πας τεζα και ταπα...τα λαστηχα την εκατσαν..και κυριως τα μπροστα....
Εγω δεν εκανα πανω απο 15 γυρους...τα μπροστα απο καινουργεια εγιναν για αλλαγη......

γυρω στους 15 εκανα κι εγω...και φαντασου τους πρωτους 6 πιεσα...μετα χαλλλαρααααα.....αλλιως ακομα με τις ζαντες θα ημουνα!!!!!!:bugeye:

Action Man
09-02-07, 00:16
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish

saikoE39
09-02-07, 01:47
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish

Δε μιλας σοβαρα....???????????????
Δεν πειραζει θα κανεις παρεα σε εμενα...και εγω εσπασα σχεδον το ροβερ...και το Ε39αρι ποτε ξανα πιστα....:owned:

compact
09-02-07, 12:10
και εγω θα ειμαι μεσα!!! δεν εχω 2αρα λαστιχα μπορει να παιξω γραμμες, δεν ξερω!!!
θα εχω και μεγαλη παρεα!!!

Lil
09-02-07, 21:01
καλησπερα μπαξιματίες :p:

εχει οριστει ωρα και σημειο συναντησης????????

Υ.Γ. @octane : αν μπορεις στειλε μου ενα pm για να κανονισουμε για τα λαστηχα... η στειλε μου αν θες το κιν σου να επικοινωνησω εγω μαζι σου.. ευχαριστω

DoctorAbo
09-02-07, 22:12
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish

welcome to the club bro !!!!!!!!:banghead:

NICK_M3
09-02-07, 22:42
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish

δεν μιλάς σοβαρά τώρα????

αν είναι δυνατόν!!!!

λοιπόν λέω να πάμε όλοι μαζί σε καμιά εκλησσία γιατί το μάτι που έχει πέσει δεν έχει προηγούμενο!!!

και στα μοτόρια και σε μας που τρωγόμαστε σαν τα κοκόρια στο ίδιο κοτέτσι!!!!
έλεος ρε πούστ! μου πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lil
09-02-07, 22:50
+φωνω.......
το ματι που προερχεται απο ζηλεια ειναι το χειροτερο πραγμα..... παμε για κανεναν ομαδικο αγιασμο

PANOSAG
10-02-07, 07:42
Λοιπόν προτείνω να βάλετε αγιασμό αντί για παραφλού στο ψυγείο !!!!!!:bananasmi

compact
10-02-07, 10:09
για πειτε ωρα????εγω λεω κατα τις 10'00 να ειμαστε εκει!!!!!

Fairytale
10-02-07, 12:41
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish
Ε ρε γλέντια... όταν μιλάω για καρφίτσα... ποιός ΜΑΓΟΣ έχει φτιάξει καρέ με τις φωτογραφίες σας...?
Τώρα βέβαια όσα συζητούσαμε στα Μέγαρα αποκτούν μία άλλη δυναμική, σωστά..?
Όλοι για τα Σπάτα λοιπόν...
C U out there

Octane
10-02-07, 13:14
Λοιπον τα ασχημα νεα λενε οτι + ο Ks50:50 δεν θα εχει αμαξι αυριο :(

Οσο για του Παντελη... τι να πω :( ... αν δεν εβλεπα τον καπνο που εβγαζε θα ειχε κανει ΜΠΑΜ.



Αυριο γυρω στις 10:00 στα διοδια της Ελευσινας , 10:15 αναχωριση απο 'κει ολοι μαζι.
Οσοι δεν προλαβουν , θελουν να κοιμηθουν λιγο παραπανω κλπ ... , θα τους περιμενουμε στην πιστα. :)

Geo_3D
10-02-07, 13:29
+ κοκκινο γ@μιδι

Octane
10-02-07, 13:36
+ κοκκινο γαμιδι

:ylsuper: :ylsuper: :ylsuper:

Αυτο ειναι !!!

Αντε να λιωσουμε λιγο λαστιχο!!

Υ.Γ.Χθες πηγαμε με melodic , insanedriver + μερικους αλλους διαδρομη Νεα Μαρκη + παρακολουθουσε πως κουνουσε το κωλαρακι του το μικρο μου :D
Α,ανοιξαμε + μερικες φορες...χεχε

saikoE39
10-02-07, 13:50
Βαλτε και αλλο ενα που βαρεσε μοτερ...
Ροβερ-τελος..κατσαμε χυτωνια..πατουρα και κρακ στο καπακι...
(1.4 τελος-1.8 στρωνεται)..
Εγω ειμαι μεσα για αυριο...
Αλλα μαλλον θα βρεχει...
Αλλα θελω βολτα να στρωσω τον δισκο στη 5αρα.....

Octane
10-02-07, 13:57
Βαλτε και αλλο ενα που βαρεσε μοτερ...
Ροβερ-τελος..κατσαμε χυτωνια..πατουρα και κρακ στο καπακι...
(1.4 τελος-1.8 στρωνεται)..
Εγω ειμαι μεσα για αυριο...
Αλλα μαλλον θα βρεχει...
Αλλα θελω βολτα να στρωσω τον δισκο στη 5αρα.....
Εγω παντως δεν εχω λαστιχα (εβαλα πανω τα μαμημενα σημερα) οποτε αν βρεχει πολυ δε με βλεπω να μπαινω :friday: .Ισως γινει εκδρομη για Ναυπλιο...:takecover
:D

Action Man
10-02-07, 16:46
Παίζει να έρθω με δανεικό miata.....ο τσίγκος θέλει στρώσιμο :owned:

Christos 330i ///M
11-02-07, 08:04
Παιδια καλα να τα περασετε σε οσους βρεθειται εκει περα . . .

Και που εισται βγαλτε και καμια φωτογραφια να σας καμαρωσουμε ετσι ; ; ;

Geo_3D
11-02-07, 13:55
Αλλη μια ωραια μερα στα Μεγαρα σημερα
Το παρων εδωσαν geo,compact,octane,Lil Mike,Aκης και καποια ακομα παιδια φιλοι του compact.Επεισης εσκασαν μυτη και τα γνωστα Ε30 με Μ5 μοτερ + λευκο Μ3 Ε46 (το γνωστο και αυτο) και το θεαμα ηταν με μια λεξη απολαυστικο

Φορτωνω βιντεκια

shido
11-02-07, 14:05
Ηρθα και εγω,μιλησα με ενα παλικαρι που εχει ενα subaru,μετα εκατσα μιλαγα με τον Νικο.Την επομενη φορα θα δοκιμασω και εγω :)
Οντως απολαυστικο το θεαμα

Lil
11-02-07, 14:21
για πρωτη φορα ηταν ωραια......
βαλτε καμια φωτο ή κανενα βιντεακι.....
εγω σαν αρχαιος εχω καμερα με κασετα :p: οταν την μετατρεψω σε ντου βου ντου θα σηκωσω τπτ.....
ελπιζω να ξαναπαμε συντομα.....

Geo_3D
11-02-07, 14:32
για πρωτη φορα ηταν ωραια......
βαλτε καμια φωτο ή κανενα βιντεακι.....
εγω σαν αρχαιος εχω καμερα με κασετα :p: οταν την μετατρεψω σε ντου βου ντου θα σηκωσω τπτ.....
ελπιζω να ξαναπαμε συντομα.....

Παρε δραμαμινες την επομενη φορα:D

Lil
11-02-07, 14:41
:p: η καμερα φταιει... κοιταγα μια κανονικα μια απο την οθονη.... ε κ μετα εγινα κινεζος.....:p:

παρτε κ 3 ολοκληρες φωτο απο μενα.....

6267

6268

6269

m_power_lunatic
11-02-07, 15:02
Περασαμε ομορφα σημερα στα Μεγαρα,αρκετα παιδια απο το forum και αρκετα drift απο ολους,ο καιρος τα σκατωσε λιγο αλλα χαλαλι....υστερα απο συνενοηση κατεβηκαμε με τον φιλο Βουδουρη για να οργιασει λιγο με το πρασινο Μ3 Ε30.Τα χιλιομετρα παρα πολλα και στην ευθεια με βροχη και σπιναροντας στιγμιαια ειδαμε 200χαω:icon_kidr ...το απολυτο drift car ειναι ενα Μ3 E30 με μηχανικα Μ5 Ε34 3.8.Απλα θεικο!!!!

Geo_3D
11-02-07, 16:47
Tα compact δινουν δυναμη!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=snDEAoLG0jQ

Lil
11-02-07, 16:54
Tα compact δινουν δυναμη!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=snDEAoLG0jQ
και μετα ρωτας γιατι ζαλιστηκα??????????????:owned:

Lil
11-02-07, 17:22
οχι καλε, δεν μας δειξαν στις ειδησεις!! απλα συνδεσα την καμερα με την τιβι πηρα κ την ψηφιακη στο χερη,, και ιδου το αποτελεσμα...

http://www.youtube.com/watch?v=oq3jIRpa4U8

Geo_3D
11-02-07, 17:34
Και μια γενικη εικονα απο ολα τα παιδια που ηταν σημερα εκει!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rrwqYhFZeiA

Dark_Niaou
11-02-07, 22:46
Γιωργο το τελευταιο δεν ανοιγει...

PANOSAG
12-02-07, 09:33
Δυστιχώς λόγω προβλήματος δεν μπόρεσα να έρθω.
Βλέπω περάσατε φανταστικά. Αεροπόρε βλέπω το 'μαθες καλά το κόκκινο, του πήρες τον αέρα!!!

compact
12-02-07, 10:18
φανταστικα ηταν εχθες .τελικα ηταν καλα που εβρεχε γιατι ειδαμε και τις δυνατοτητες στην βροχη!!!!!!
ενα καλο βιντεακι και απο εμενα!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=8yIlQdJCFrU

Christos 330i ///M
12-02-07, 10:50
Μπραβο παιδια παντα τετοια . . .
Πω πω ρε παιδι μου το compact . . .

Octane
12-02-07, 12:04
Πραγματικα περασαμε φανταστικα!!:jester:
Στην αρχη ηταν αρκετα καλα,αλλα επειτα η βροχη δυναμωνε + εγινε πανικος.
Εγω ημουν με φυτιλια σχεδον , μονο η 5η μου πατουσε κατω + τα πισω ειχαν 40+ πιεση... :icon02:
Του Κωστη η compact ηταν απολαυστικοτατη απ'τη θεση του συνοδηγου :) , ενω αντιθετα ο Γιωργος (Geo 3D) πρεπει να ευχαριστηθηκε αρκετα το πισω καθισμα του ibiza μου :yipee:
Χαρηκα που τα ειπα παλι με παλιους επειτα απο αρκετο καιρο , οπως επισης + που γνωρισα καινουριους

Αντε συντομα παλι (!!!) αλλα με καλυτερο καιρο (στο τελος επιασε τρελη θυελλα...)

optostyle
12-02-07, 12:11
αρχιζω και ζηλευω, και φουντωνω ,και γουσταρω, να κανουμε τιποτα παλι κι εμεις εδω....................προτου φτιαξει ο καιρος....:bricks1: μπραβο στους φιλους μας απο αθηνα ,,,και οχι μονο

EVANGELOS
12-02-07, 20:16
tha ertho san theaths......xthes vradi espase to moter tou tsigou(rallye)..:nixweiss: :drive2:


sorry gia greeklish

goal ... Πάντελ τώρα το είδα χαζέυοντας το θρέντ .... ωραία φέτα.... ΛΕΙΤΑΝΕΙΑ .... ΤΩΡΑ

alex-kal
12-02-07, 23:25
...το απολυτο drift car ειναι ενα Μ3 E30 με μηχανικα Μ5 Ε34 3.8.Απλα θεικο!!!!

Eχω κάποιον εδώ στα μέρη μου , που έχει κάνει αυτή τη μετατροπή..
Ολο με το πλάι πηγαίνει.. (είναι και λίγο χεράς όμως)..

EVANGELOS
13-02-07, 15:05
......το απολυτο drift car ειναι ενα Μ3 E30 με μηχανικα Μ5 Ε34 3.8.Απλα θεικο!!!!

To εν λόγω μάυρο του Μάκ είναι θεικό για rwyb ... όχι για drift λόγω του ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΟΥ του θέματος της μόντας ...
Άλλο αν ο οδηγός το πάει ΠΟΛΥ καλα ...
Με στημένο για drift αποκλειστικά αμάξι (ζυγίσματα , καμπερώματα κτλ) θα πήγαινε πολύ καλύτερα πιστεύω ...
Κατά τα άλλα το αμάξι γ@μει