PDA

Επιστροφή στο Forum : τηλεχειρισμος κεντρικου κλειδωματος E36


mixaliskoz
24-02-07, 07:23
θα ηθελα να μαθω που εχει το συστημα τηλεχειρισμου το E36.
αγορασα το αυτοκινητο προσφατα και ενω ειναι 97' δεν εχει τηλεχειρισμο στο κεντρικο κλειδωμα. περιεργο μου φαινεται γιατι το Ε34 90' του ξαδερφου εχει.
το αυτοκινητο ειναι μετατροπη σε 320 και φοβαμαι οτι ακυρωσαν το immobilazer και πολλα αλλα πραγματα για να το θεσουν σε λειτουργια.

MZ3
24-02-07, 08:01
αλλο το ιμομπιλαιζερ και αλλο η κλειδαριες..
για ψαχτο λιγο. Μηπως δεν εχει ηλεκτηκες κλειδαριες? σαν εξτρα χρεονοτανε
στο κλειδη σου αν εχεις το κουμπακη που το ξεκλειδωνη τοτε ισος να θελεις καμια κοδηκοποιηση η εχουν τελειωση η μπαταριες στο κλειδη

στα ε 46 η μπαταρια στο κλειδη ειναι επαναφορτιζομενη στα ε36 αλαζε η μπαταρια.. για δες τι παιζει..

thanassis
24-02-07, 20:35
τα Ε36 είχαν μαμα τις ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές- δεν έδιναν κλείδωμα με τηλεχειρισμό.... εγώ θα πρότεινα να βάλεις ένα συναγερμό που θα έχει και κεντρικό κλείδωμα

drohos
24-02-07, 21:16
νομίζω ο στάνταρ τηλεχειρισμός μπήκε το 98 και μετά,ένα compact του 99 πάντως που είδα εχτές είχε τηλεχειρισμό και το κλειδί του ήταν σαν του e46 με διαφορετική λαμα όμως,και η πόρτα του συνοδηγού δεν είχε καν κλειδαρότρυπα

B(3)M(1)W(8)is
26-02-07, 08:14
το κεντρικο κλειδωμα με τηλεχειρισμο μπηκε στα μοντελα 98-99.αυτο που θα σου προτεινα ειναι, να βαλεις ενα συναγερμο με κεντρικο κλειδωμα.συνδεσε το και με το immobilazer και καθαρισες.
και εγω ετσι εχω κανει εχω βαλει ενα συναγερμο εμποριου σε πολυ προσιτη τιμη και εφ'ορου ζωης εγγυηση!

ε36 coupe 318is 1992!!!!

xaros
26-02-07, 09:24
σιγα μη μπηκε το 2001.Ε36 του 96 εχω και εχει κεντρικο κλειδωμα(στανταρ η ως εξτρα δε ξερω).τα κουπε νομιζω δεν ειχαν κλειδαροτρυπα στη θεση του συνοδηγου

psimos
26-02-07, 10:43
σιγα μη μπηκε το 2001.Ε36 του 96 εχω και εχει κεντρικο κλειδωμα(στανταρ η ως εξτρα δε ξερω).τα κουπε νομιζω δεν ειχαν κλειδαροτρυπα στη θεση του συνοδηγου

αυτο νομιζα πως ειναι εξτρα...μηπως τα "Ελληνικα" ειχαν κλειδαρια στη θεση του συνοδηγου? Ενος φιλου (εαν δε κανω λαθος) εχει, γι αυτο το λεω...

kouk
26-02-07, 11:03
Αλήθεια....ξέρετε που μπορώ να βρω κλειδιά με πτυσσόμενη λάμα? Χωρίς immobilizer κλπ..για την Ε36 μου?


Βλέπω κατά καιρούς κάποια στο eBay αλλά θα προτιμούσα να το βρω στην Ελλάδα!

xaros
26-02-07, 11:08
psimos και εγω δεν ειμαι σιγουρος για αυτο.γερμανικο ειναι το δικο μου και ενος φιλου(97) επισης αλλα δεν εχουν κλειδαροτρυπα.(εχουν τηλεχειρισμο).

kouk
26-02-07, 11:12
αυτο νομιζα πως ειναι εξτρα...μηπως τα "Ελληνικα" ειχαν κλειδαρια στη θεση του συνοδηγου? Ενος φιλου (εαν δε κανω λαθος) εχει, γι αυτο το λεω...

Στο δικό μου (Γαλλικών προδιαγραφών) 325 (σασί του 92) υπάρχει κλειδαριά στις πόρτες.
Κεντρικό κλείδωμα όμως δεν γίνεται από το κλειδί (με τηλεχειρισμό) αλλά μολις κλειδώσεις την πόρτα. Αν έχει και comfort εγκέφαλο, κλείνει και τα παράθυρα, αν κρατήσεις το κλειδί γυρισμένο!

6ylinder
13-03-12, 14:21
Σε 318is 97', πατώντας τον συναγερμό για να απενεργοποιηθεί ξεκλειδώνουν κ οι πόρτες. 'Οταν όμως βάζω τον συναγερμό, οι πόρτες δεν κλείνουν αυτόματα, θέλουν δηλαδή κλειδί για να ασφαλιστούν. Αυτό έχει λογική να γίνεται;

ΥΓ. Δεν ξέρω τί έκανε όταν πρωτοτοποθετήθηκε, μεταχειρισμένο είναι κ ο προηγούμενος ιδιοκτήτης δεν θυμάται.....