PDA

Επιστροφή στο Forum : βελτίωση για Ζ3 1900is (τα φώτα σας)


Nicos_Z3
08-12-04, 16:11
Γεια σας παίδες,

Είμαι κάτοχος μιας Z3 1900is με τους 143+ Hp. Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις γνώσεις σας για πιθανή βελτίωση (εκτός από τούρμπισμα). Για να μη σας τρώω συνεχώς το χρόνο, θα ήταν καλό αν μπορούσατε μαζί με τις συμβουλές σας να μου δίνατε και ενδεικτικές τιμές, μαγαζιά κλπ. για την κάθε σας πρόταση (αυτό φυσικά για όποιον γνωρίζει).

Αν δει ο RSM το post μου, θα ήθελα να το ρωτήσω τι έχει για το αυτοκίνητο μου η SUPERCHIP και αν ισχύουν οι ειδικές τιμές που είδα σε διάφορα posts και για μένα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας συγχαίρω όλους για αυτήν την αξιόλογη προσπάθεια.

:feedback:

MZ3
09-12-04, 19:18
Γεια σας παίδες,

Είμαι κάτοχος μιας Z3 1900is με τους 143+ Hp. Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις γνώσεις σας για πιθανή βελτίωση (εκτός από τούρμπισμα). Για να μη σας τρώω συνεχώς το χρόνο, θα ήταν καλό αν μπορούσατε μαζί με τις συμβουλές σας να μου δίνατε και ενδεικτικές τιμές, μαγαζιά κλπ. για την κάθε σας πρόταση (αυτό φυσικά για όποιον γνωρίζει).

Αν δει ο RSM το post μου, θα ήθελα να το ρωτήσω τι έχει για το αυτοκίνητο μου η SUPERCHIP και αν ισχύουν οι ειδικές τιμές που είδα σε διάφορα posts και για μένα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας συγχαίρω όλους για αυτήν την αξιόλογη προσπάθεια.

:feedback:


mia pou exw akrivos to idio (ala egine MZ3 sto telos) tha sou po mia veltiosi anodini se xrimata (kamia 10 eyrw) pou tin eida sto politimo site opou kai se parapempo..
www.mz3.net
an xathis sto site kai den katalavis akrivos zitise mou na sou eksigiso
ousiastika einai mia veltiosi pou alazis ton solina aera pou eiserxete sto filtrokouti vazodas mia megaliteri kai anigis kai sto filtrokouti mia alalogi tripa (ousiastika megalonis tin diki sou) kai ayto itane 2 koliedes kai eisai perfect
exeis ayksisi ipodinamis 8% opos fisika kai mia katanalosi 8% parapano kai kaliteres mesees kai psiles mias pou mpeni perisoteros aeras
ola ayta pano sta ergostasiaka protipa
apla ksegelas ton metriti aeras pou exeis sto filtrokouti kai aytos me tin sira tou dini analogo kaysiko einai ousiastika san na vazeis ena tsipaki exeis to idio sxedon apotelesma to mionektima einai an thelis na to ksanakanis ergostasio pali (mama) tha anagastis na agorasis filtrokouti an kai den nomizo na thelisis pote kati tetio

MZ3
09-12-04, 19:22
Γεια σας παίδες,

Είμαι κάτοχος μιας Z3 1900is με τους 143+ Hp. Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις γνώσεις σας για πιθανή βελτίωση (εκτός από τούρμπισμα). Για να μη σας τρώω συνεχώς το χρόνο, θα ήταν καλό αν μπορούσατε μαζί με τις συμβουλές σας να μου δίνατε και ενδεικτικές τιμές, μαγαζιά κλπ. για την κάθε σας πρόταση (αυτό φυσικά για όποιον γνωρίζει).

Αν δει ο RSM το post μου, θα ήθελα να το ρωτήσω τι έχει για το αυτοκίνητο μου η SUPERCHIP και αν ισχύουν οι ειδικές τιμές που είδα σε διάφορα posts και για μένα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας συγχαίρω όλους για αυτήν την αξιόλογη προσπάθεια.

:feedback:


psaxe sto site gia ayto to thema
1999 - 1.9 "Fogged" Airbox Modification - By: Shawn Fogg
Increases the air intake hose into the 1.9 airbox to a 4" diameter hose. That is about a 700% increase in surface area for air to flow through easier.

pantilikis
11-12-04, 11:03
egw tha sou proteina na pas na baleis to antistixo kit beltiosis ths schnitzer gia ayto to amaksi.. se ena antoistixo pou exw dei trelenetai.. tha plhrwseis kati parapanw alla tha tribeis ta matia sou

Nicos_Z3
13-12-04, 11:33
Ευχαριστώ για τη φοβερή ιδέα :bowdown: MZ3. Νομίζω ότι όντως πρέπει να έχει περίπου τα ίδια αποτελέσματα με το τσιπάρισμα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έχω μανταλάκια στα χέρια. Αν θα μπορούσες να μου προτείνεις κάπου ή κάποιον ο οποίος να κάνει τη μετατροπή σωστά και με επιμέλεια θα σου ήμουν ευγνώμον.
:hello: