PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΩΛΕΙΤΑΙ Μπαρα θολων ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑΤΙΝΗ για Ε46


kacey
15-12-04, 03:47
Πωλειται ανθρακονηματινη μπαρα θολων για Ε46.

100% ανθρακονηματα (οχι look και αηδιες)

τα ακρα ειναι η απο μαγνησιο (συμφωνα με τον πωλητη), ή απο αλουμινιο (συμφωνα με το ματι μου). Οπως και να εχει η μπαρα ολοκληρη ζυγιζει λιγοτερο απο τις βιδες της...

Κανει για ολα τα Ε46 ΕΚΤΟΣ απο Μ3. Για να μπει σε Μ3 πρεπει να μετακινηθει λιγο ο σωληνας αερα νομιζω, αλλα αν ενδιαφερεται καποιος μπορουμε να το δουμε.

Ειναι ολοκαινουρια και στην Αμερικη κοστιζει $500, βαλτε και μεταφορικα+δασμους+φπα και βγαλτε συνολακι. Την δινω γυρω στα 440 ευρω. Η μπαρα ειναι κοσμημα απο μονη της οπως βλεπετε στις φωτο.
Οποιος ενδιαφερεται, pm me

MPOWER
15-12-04, 08:31
Πραγματικά καταπληκτική!!!! Μακάρι να είχα τα λεφτά να την πάρω :(

alexk
15-12-04, 08:36
Φίλε Kacey, άν αυτή μπαίνει στο αυτοκίνητό μου (που φοβάμαι ότι θα βρίσκει στο μοτέρ), την έχω πάρει πετώντας!

aVog
15-12-04, 08:37
Υπάρχει περίπτοση να εφαρμόζεται σε Ζ4, είναι πραγματικό κόσμημα αυτη η μπάρα!!!

DoctorAbo
15-12-04, 08:38
Πραγματικά καταπληκτική!!!! Μακάρι να είχα τα λεφτά να την πάρω :(

Μιχάλη, επειδή είσε πολύ φτωχό παιδί, λέω να κάνουμε έρανο να σου την πάρουμε δώρο. :dance:

BMW Power
15-12-04, 11:19
Μιχάλη, επειδή είσε πολύ φτωχό παιδί, λέω να κάνουμε έρανο να σου την πάρουμε δώρο. :dance:

Πες τα ρε Doctor γιατί δεν τον αντέχω άλλο!!!!!!!! :soapbox:

kacey
16-12-04, 12:26
Παιδια μολις η μπαρα φτασει Ελλαδα θα ενημερωσω και μπορουμε πολυ απλα να δουμε σε τι μπαινει και τι οχι. Σε Μ3 το προβλημα βρισκεαι στο φιλτροκουτι ή στις σωληνωσεις του, ισως να γινεται κατι. Σε Ζ4 αγνωστο, μπορει και να μπαινει κουτι.
Alexk τι αυτοκινητο εχεις? Γιατι μπαινει σε ολα τα Ε46.

alexk
16-12-04, 13:06
Παιδια μολις η μπαρα φτασει Ελλαδα θα ενημερωσω και μπορουμε πολυ απλα να δουμε σε τι μπαινει και τι οχι. Σε Μ3 το προβλημα βρισκεαι στο φιλτροκουτι ή στις σωληνωσεις του, ισως να γινεται κατι. Σε Ζ4 αγνωστο, μπορει και να μπαινει κουτι.
Alexk τι αυτοκινητο εχεις? Γιατι μπαινει σε ολα τα Ε46.
Έχω 316ti Ε46/5 (κοινώς compact).
Ελπίζω να μην γίνει δημοπρασία στο τέλος, γιατί σίγουρα δεν θα καταφέρω να την πάρω.
Τα άκρα είναι από αλουμίνιο, το τσέκαρα.

kacey
28-12-04, 09:30
Η μπαρα ειναι εδω, διαθεσιμη για ελεγχο και αγορα. Τα ακρα τελικα μαλλον ειναι απο μαγνησιο, παντως σε οσους την εδειξα (σχετικους ε...:D) ειπαν οτι αλουμινιο ΔΕΝ ειναι. Ζυγιζει 1200 γραμμαρια κομπλε με τα ακρα+βιδες κλπ κλπ δηλαδη ετοιμη να μπει πανω στο αυτοκινητο. Οποιος ενδιαφερεται pm me (μετα τον Alexk που εχει πει οτι την θελει αμα κανει σε Compact.

Η τιμη παραμενει στα 440 ευρω αδιαπραγματευτη γιατι τελικα πληρωσα και παρανω για μεταφορικα (μπαρα=1200 γρμ, συσκευασια = 2κιλα...)

m3power
28-12-04, 11:44
μπορουμε να συνναντηθουμε να την δοκιμασω και αν μου κανει νατην παρω;;αν ενδιαφερεσαι στειλε με pm το τηλ σου να κανονισουμε.

kacey
28-12-04, 19:15
To τηλ μου ειναι 6936801385, οποιος θελει ας παρει να μιλησουμε. Αν εχεις Μ3 σου λεω οτι μαλλον ΔΕΝ κανει, αλλα αμα θελεις ας ριξουμε μια ματια να ξερουμε τουλαχιστον γιατι δεν κανει (που βρισκει).

kacey
31-12-04, 14:46
Ο Alexk εδωσε το οκ να φυγει η μπαρα, οποτε οποιος ενδιαφερεται με παιρνει τηλ.

M3Power αν εχεις το ασημι τουρμπατο, ισως να σου κανει γιατι απ'ότι ξερω εχεις αλλαξει εισαγωγη οποτε μπορει να μην βρισκει. Αμα θες παρε με τηλ να κανονισουμε να το δοκιμασουμε.

kacey
06-04-05, 19:11
Την μπαρα θα τις εχω μαζι μου αυριο στο kartodromo, οποιος ενδιαφερετε ας ερθει να μου μιλησει. Θα ειμαι παρεα με τον InsaneDriver και θα πηγαινουμε σαν τους καβουρες (με το πλαι).

kacey
06-05-05, 01:35
bump

η μπαρα κανει και για Ζ4 και πιθανως και για αλλα μοντελα.

kacey
05-12-05, 07:29
Κυριοι

επειδη βαρεθηκα να την κοιταω ως διακοσμητικο πανω στο γραφειο μου, θα την παρει κανεις? Ειπαμε καινουρια και 100% ανθρακονηματα, 400 euros για να φυγει να μην πιανει αραχνες...

Tasulis
07-12-05, 21:46
Πές μας απο που την πήρες να δούμε τιμές και στην αμερική.Επίσης δασμούς δέν παίζουν στην τιμή.

kacey
08-12-05, 04:05
Eγω την πηρα απο Αγγλο στην Αγγλια. Εκει δεν υπαρχει καν αυτο το πραγμα, εκτος αν την εισηγαγε καποιος απο περσι μεχρι τωρα, αλλα αμα εγινε κατι τετοιο τοτε σου εγγυωμαι οτι θα ειναι πολυ πιο ακριβη. Οι αγγλοι εχουν μια συνηθεια οτι εισαγουν απο αμερικη να το πουλανε ακριβως στο ιδιο ποσο, αλλα σε λιρες αντι για δολλαρια...

Αμα θες να βρεις τιμες στην αμερικη, με ενα google το βρηκες. Αμα μας πεις και πως φερνεις πραγματα χωρις δασμους ΦΠΑ και λοιπες αηδιες, να το κανουμε και εμεις. Εγω παντως σου πουλαω αυτο το πραγμα οσο θα το αγοραζες εξω (ειναι καινουριο), πριν πληρωσεις ολα τα παραπανω και μεταφορικα...

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
08-12-05, 04:05
ΜΠΑΡΑ ΘΟΛΩΝ ΓΙΑ Ζ3 ΤΟΥ 2001 ΥΠΑΡΧΕΙ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ?

kacey
08-12-05, 09:31
Φιλε δεν ειμαι εμπορος, απλα μου ξεμεινε αυτη (μαζι με τα αλλα πραγματα που πουλαω) επειδη αυτος που θα τα επαιρνε τοτε, τρακαρε. οποτε εχω οτι αναφερω στις αγγελιες μου. ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ να κανει στο αμαξι σου αυτη, αμα εισαι στην Αττικη μια δοκιμουλα θα απαντησει την ερωτηση σου.

Tasulis
12-12-05, 08:04
Απο ότι ξέρω, οι έμποροι στην Αμερική κανονίζουν τα χαρτιά και στο τελωνεό δεν χρεώνεσε.Ετσι τουλάχιστον μου διαβεβαιώσαν ορισμένοι που ενδιαφέρθηκα να αγοράσο απο τα καταστήματα τους.

Tasulis
18-12-05, 22:13
Τι γίνεται ρε σύ???? Κανένας για την μπάρα Η πουληθηκε και δεν το πήραμε χαμπάρι???

kacey
19-12-05, 04:08
Απο ότι ξέρω, οι έμποροι στην Αμερική κανονίζουν τα χαρτιά και στο τελωνεό δεν χρεώνεσε.Ετσι τουλάχιστον μου διαβεβαιώσαν ορισμένοι που ενδιαφέρθηκα να αγοράσο απο τα καταστήματα τους.

Ναι τα γνωριζω, το γραφουν ως δωρο με μηδενικη εμπορικη αξια και δεν πληρωνεις δασμους. Πραγμα το οποιο ειναι καραπαρανομο και αμα σε καταλαβουν στο τελωνειο, ευθυνη εχεις εσυ ο αγοραστης ο οποιος πας μεσα για λαθρεμπορια (ενω φυσικα το προιον κατασχεται) ενω ο προμηθευτης δεν εχει και καμμια ευθυνη, για αυτο και δεν εχουν προβλημα να το κανουν...

Παρακαμπτεις δηλαδη την πληρωμη των δασμων. Εσυ πως το βλεπεις αυτο απο πλευρας νομικης ευθυνης ΣΟΥ? Ειναι σαν να μου λες "γιατι να αγορασω CD ενω μπορω να το κατεβασω απο το ιντερνετ"? Και εγω κατεβαζω, αλλα δεν το χρησιμοποιω ως επιχειρημα για να μην αγοραζω CD...

η μπαρα υπαρχει ακομη και περιμενει.

Tasulis
23-12-05, 00:14
Δεν ήξερα την λεπτομέρεια που αναφέρεις. Αλλα και στο φινάλε αυτο να ισχύει καλα κανουμε και δεν πληρώνουμε δασμούς γιατι και ΑΥΤΟΙ είναι ΚΑΡΑΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
Πλήρωσα 6.000 ευρώ τελωνείο για το αμάξι μου. Αυτό δεν είναι παράνομο???? Με τόσες οδηγίες της Ενωσης και εμείς ακόμη τον χαβά μας.
¨Οσο για τα CD ολοι κατεβάζουμε και σχεδόν κανένας δεν αγοράζει.

kacey
23-12-05, 15:44
Μην μπλεκεις τους δασμους στα αυτοκινητα απο ΕΕ (που ειναι αυτο που λες), με τους δασμους που τρωνε ολα τα προιοντα που ερχονται απο εκτος ΕΕ. Και στην Αγγλια να ησουν, αμα παραγγειλεις κατι απο Αμερικη θα σου ερθει με δασμους επι του συνολου (τιμη μαζι με τα μεταφορικα δηλαδη) και μετα πανω σε ολο αυτο παρε και ΦΠΑ 17.5%.

Tasulis
30-12-05, 00:02
Οπως να είναι, στο φινάλε πληρώνουμε.Αυτο έχει σημασία.