PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΜW 1602


yiannis2002
23-03-07, 13:29
Πωλείται Bmw 1602, του 1972, που πάνω του έχει πέσει πολύ μεράκι και αγάπη. Έχει ανακατασκευαστεί πλήρως, από όλες τις πλευρές, φανοποιεία και μηχανικά. Τα καινούργια μέρη είναι πάρα πολλά για να αναφερθούν.
Το κόστος του έχει υπερβεί τα 15,000 ευρώ προ πολλού.
Αναφέρω τα εξής, κινητήρας με 45,000 χλμ, είχε τοποθετηθεί καινούργιος το 1995 και έχει δηλωθει. Φοράει weber 40άρια, εκκεντροφόρο 286 μοίρες και καλό καπάκι, πρόσφατα επισκευασμένο με καινούργιες βαλβίδες, οδηγούς, ελατήρια κτλ. Αναρτήσεις ΚΟΝΙ φτιαχτές με competition βαλβίδες, όλο το μπροστινό σύστημα και φρένα είναι αλλαγμένα πρίν από 1000 χλμ. Φοράει μπλοκέ 10/41, 25%. Όργανα Alpina και φλάς καινούργια (6 μηνών ) Ιταλικά. Χρώμια – μάσκες καινούργια, ζάντες fondmetal εποχής. Το αμάξωμα είναι ραμμένο για αγωνιστική χρήση, μόνο το roll cage λείπει. Μπάκετ Cobra, Fia Homologated λήγουν το 2009, ζώνες 4 σημείων. Και άλλα πολλά ακόμα. Παρακαλώ όχι περίεργοι, μόνο σοβαρά ενδιαφερόμενοι. Τιμή 9000 ευρώ.
Τηλ. 6946500340

Snoopy
23-03-07, 14:39
Ωραία.

Για άλλη μια φορά με πιάνεις σε κακή στιγμή.
Μία με τη Λάντσια, δύο με το Σκάνια.

Νομίζω πως περιμένεις επίτηδες να είμαι άφραγκος για να τα σπρώξεις έτσι?

yiannis2002
23-03-07, 15:43
Βρήκα κάτι άλλο που δεν μπορώ να του αντισταθώ Σταμάτη, γι αυτό και το δίνω... και πραγματικά το κάνω με πολύ βαριά καρδιά, γιατί έχω "ρίξει" πολύ προσωπική δουλειά σ αυτό το αυτοκίνητο!

yiannis2002
23-03-07, 16:41
Ευχαριστώ φίλε μου!

petrand
23-03-07, 17:41
πολλη ομορφο το αμαξη φιλαρακο.καλοπουλητο

yiannis2002
23-03-07, 17:42
Σ ευχαριστώ και εσένα φίλε μου

mac2002
23-03-07, 19:32
Κρίμα είναι να το πουλήσεις, μετά από τόσο κόπο που έχεις κάνει. Η τιμή μπορώ να σου πώ ότι είναι και μικρή γι' αυτό το αυτοκίνητο

yiannis2002
23-03-07, 20:52
Υπάρχει και αρχείο φωτογραφιών του αυτοκινήτου απ' όλα τα στάδια που έχει περάσει από τότε που το πήρα.Στην τελευταία φώτο φαίνεται και το ράψιμο μπροστά.

ninos22
23-03-07, 22:55
Φίλε περριτώ να μιλήσω..

yiannis2002
24-03-07, 10:36
Εκτος αν ετοιμαζεις αλλο και θες να το πουλησεις αυτο!!Πραγματικα πολλυ ωραιο γιαννη μην το δινεις ρε φιλε!!!
:bigthumb: :bigthumb:


Όντως ετοιμάζω κάτι άλλο...αλλιώς δεν θα το έδινα με τίποτα. Είναι το τρίτο κομμάτι του στόλου που θα αποχωριστώ αυτό το χρόνο, για τον ίδιο λόγο. Αναμείνατε...

sokrates-bmw2002
25-03-07, 15:15
φιλε γιαννη πραγματικα ωραιο το εργαλειο σου!αν μπορουσα να πουλησω αμεσα το δικο μου....το αγοραζα ευχαριστως!

Panoz_335i
25-03-07, 15:50
Η γνωμη μου ειναι να το κρατησεις...ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση (απ'οτι καταλαναινω). Απο καποιο σημειο και μετα αυτα τα οχηματα δεν τα πουλας και δεν τα πετας. Παραδιδεις πινακιδες και τα κρατας.
Πιστευω οτι τα χρηματα που ζητας αδικουν το οχημα...Αν εχεις αναγκη τα χρηματα για καινουριο οχημα πιστευω οτι αξιζει να ζοριστεις λιγο παραπανω (με δανειο ή καποιον αλλο τροπο) απ'το να το δωσεις.

mac2002
25-03-07, 19:19
Γιάννη, σε θυμάμαι πολύ καιρό πριν σε γνωρίσω να γυρνάς στα μέρη μου, πάντα με μπεμβέ, πάντα να διπλώνεις στην Καραισκάκη στα σχολεία και να χάνεσαι στα στενά του Τσακού.
Σε γνώρισα στο υπόγειο του συνονόματου μου, πολύ καιρό πριν το κίτρινο αλλάξει χέρια (στατική φωτογράφηση? ήμαρτον), τότε που ήταν μπιμπελό και όχι καγκουρέ. Από τότε έχω μαζέψει υλικό στο μυαλό μου και στον υπολογιστή, από βόλτες καισαριανή στο βουνό, από σβούρες καταμεσής στη μεσογείων με το άσπρο "το δικό μου" τώρα, από το ασημί με το καλό μοτέρ να κροταλίζει, από το χτήμα στο Λουτράκι με καμιά 20αριά μπεμβέ γύρω γύρω , (μην ντρέπεσαι, κάπου τόσα είναι) και πολλά άλλα πράγματα. Δεν θα ξεχάσω όμως όταν μου έδωσες το άσπρο, γιατί αυτά δεν πουλιώνται, εγώ δεν έχω μπορέσει να το πάω όπως έσυ, ούτε και πρόκειται, πως μου είπες " το άλλο άσπρο και το ασημί δεν θα τα πουλήσω ποτέ".
Το ότι βρήκες άλλο δεν μου λέει κάτι, το ότι θες να πάρεις ιντεγκράλε γκρούπ Α επίσης δεν μου λέει, ούτε ότι φτιάχνεις άλλα 3 αυτοκίνητα ή 13 ή 23, το ίδιο. Το ασημί, έχει φτιαχτεί δύο φορές μία από τους μαστόρους και μία από τα χέρια σου, και η δεύτερη ήταν καλύτερη από την πρώτη. Εγώ δεν θα το έδινα, δεν πουλιώνται έτσι αυτά τ αυτοκίνητα, έχω χάσει τον ύπνο μου. Σύνελθε. Οταν σε δώ θα φας μπουνιές ειλικρινά.

xaros
25-03-07, 19:38
oxi και μπουνιες δε θα αλλαξει γνωμη ετσι.να πατε μια καλη βολτα να θυμηθει τα παλια.και αν δεν αλλαξει γνωμη,δυο χαστουκια απο μενα(χωρις παρεξηγηση παιδια).καποια σιδερα εχουν και ψυχη

mac2002
25-03-07, 19:55
Μιλάμε για ανωμαλία, τα φτιάχνει, τα βγάζει μία στο τόσο στο δρόμο και μετά του την δίνει και τα πουλάει. Να μας πεί πόσα 2-2 έχει φτιά3ει και τα έχει δώσει έτσι. Πραγματικά θα φάει πολύ ξύλο, και όχι μόνο από μένα!

xaros
25-03-07, 20:11
:calm: ειναι πραγματικα κριμα.τους κλασσικους τους συμπαθω πολυ,ισως γιατι μας εχουν μεινει τα τουτου τους αυτα απο την παιδικη ηλικια.ισωςειναι το μερακι που εχουν.ισως γιατι κολωνουμε να ζησουμε οι υπολοιποι με τετοια μωρα γιατι εχουμε βολευτει με τα νεοτερα. no more comments

yiannis2002
25-03-07, 21:07
Πραγματικά θα φάει πολύ ξύλο, και όχι μόνο από μένα!

Ωραίοι φίλοι είσαστε ρε, μπράβο. Ο συνονόματος σου είπε πως θα με κάνει εκκεντροφόρο επί κεφαλής, θα μου το σπάσει δηλ. με εκκεντροφόρο!
Ξαναπές μου να στο ρυθμίσω και θα σου πώ εγώ

yiannis2002
27-03-07, 10:31
Και μία σημερινή φωτό, με τα "κοντά" ελατήρια

santo
29-03-07, 13:17
Παρακαλώ οι απαντήσεις στα πλαίσια του ενδιαφέροντος για την αγγελία.
Ευχαριστώ.

yiannis2002
05-04-07, 14:25
Παρακαλώ να κλειδωθεί το παρών thread, αλλάξανε τα πλάνα μου. Το σκάνια παραμένει στο στόλο.