PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 vs 911 carrera 2 (964) vs CayenneS


EVANGELOS
27-03-07, 16:54
Tην ημέρα της εορτής του ο Evangelos έβγαινε χαλαρά Α.Ο. να πάει να φάει μπακαλιάρο σκορδαλιά στη μανούλα του.
Το τροπέτο του δεν είχε καλά καλά ζεσταθεί όταν εισήλθε την Α.Ο. από την περιφεριακή Ημηττού και ενώ ήταν με 6η και χαλαρός βλέπει να τον περνάει σας διάλος ένα λευκό πορσικό...

Πως πάει έτσι το γ@μήδι ... όχι ... όχι ανέκραξε και πάτησε (με 6η) να δει τι σκ@τά ήταν...
Το πορσικό δεν έκοβε και πήγαινε λίγο τάπα - ο Εvangelos είδε το λαδάκι να είναι οκ οπότε 5η και να σου πίσω από το λευκό να τσεκάρει ....
Η κίνηση επιβράδυνε τη φάση οπότε το πορσικό (που έκανε λίγο σφήνες στην Α.Ο. .....) κολλάει πίσω από ένα Cayenne s με προκλητική στάση (το Μ3 σε απόσταση ασφαλείας κοιτάει...)....

Αφού το Cayenne το έπαιζε λίγο κ@υλωτής γίνεται το προσπέρασμα από τη μεσαία (οι απεγνωσμένες προσπάθειες του τζιπ ... είχαν πολύ χαβαλέ ... μέχρι που άναβε φώτα ενώ ήταν 2 συνοικίες πίσω ....) και βρισκόμαστε στα φανάρια του Μαρκόπουλου πρώτα εμέις μετά το Cayene...
O ατυχής ΤΖΙΠΕΡ είχε τα παιδιά του στο πίσω κάθισμα και είχε γίνει έξαλλος .... ανοίγει το πιτσιρίκι το παράθυρο και χάζευε το Μ3 και το λευκό πορσε ... "ΤΙ ΑΜΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΜΠΑΜΠΑ ????" ...."ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΣΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΟ .... ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ..." απαντά οργίλος ο μπαμπάς (που κατάλαβε ότι είχε γίνει λίγο ρόμπα...)

Φεύγουμε από Μαρκόπουλο και πάμε λίγο τάπα οπότε και σταματάμε στο φανάρι πριν της Κερατέας εγώ με το λευκό ...
Γυρνάω του λέω ρε φίλε ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΤΟ Γ@ΜΗΔΙ ... και τι να δω ????

50άρης με καπέλο - γαντάκια και 2 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ πίσω .... μου λέει τι τούμπανο ρε φίλε ... θα πατήσουμε ???? (ΓΚΟΛ 1-0)
Ποιό είναι ??? ρωτάω
Του '91 μου λέει ...

Πατάμε του λέω ....

Φέυγω (ο κουλός) καλύτερα και στην 3η κόβω αφού είχε μείνει πίσω ...
Έρχεται δίπλα μου λέει ... δεν πάτησα καλά ... του λέω πάμε 2ες ?????
Και ο ΘΕΟΣ κατεβάζει 2α -ΓΚΟΛ 2-0- ... (τα πιστρικία κουτουλάνε μπρος πίσω) και μου λέει πάμε ...

Στην 3η ήμουνα πολύ μπροστά αλλά στα στροφιλικια (πριν το φανάρι της Κερατέας) ήταν κοντά ...

Κόβω... μου λέει έχω μακρύ σασμάν 5άρι .... ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΟΥΡΛΙΑΖΩ .... και σκέφτομαι τα πιτσιρίκια πίσω να γράφουν έκθεση στο Δημοτικό...

ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ ....

"Πατάγαμε κυρία ... ρολαριστές δευτέρες με κάτι Μ3 στη Κερατέα και μάλλον θέλουμε δίσκο-πλατώ γιατί από στάση δεν πατάει το γ@μήδι μας .... λέτε να βάλουμε κοντό διαφορικό ???? γιατί ο μπαμπάς λέει για κορωνοπήνιο..."

Περί του 911(964) carrera 2 εδώ : http://www.conceptcarz.com/vehicle/z9780/default.aspx

Xoντρικά είναι 1374.4 kg , 3.6 L. , 247.00 BHP , 309.2 NM , 0-60 mph 5.3 seconds , 1/4 Mile 13.85 seconds, Top Speed 265.5 km/h ....

Mακάρι να έβγαιναν ακόμα τέτοια τούμπανα που ουρλιάζουν , είναι καθαρά οδηγοκεντρικά και σε πορώνουν ΑΠΕΙΡΑ .... +1 στον motorsporter που το έχει και το χαίρεται ...

alexk
27-03-07, 17:04
Αλήτη κοντράκια!!!
Θα τα πω όλα εγώ στη μάνα μου ότι εσύ με έχεις παρασύρει!!!

Άντε μπράβο ρε θηρίο.
Ένας άλλος πιστός μαθητής του driftmeister santo.

ΥΓ : santo θα διδάξει πολύ κόσμο... δεν περιγράφω άλλο

EVANGELOS
27-03-07, 17:16
....
ΥΓ : santo θα διδάξει πολύ κόσμο... δεν περιγράφω άλλο

Βράδυ πίτσα Ζio Peppe Aγία ... ο Δάσκαλος με το μαθητή κάνουν ΑGOGI ... φεύγουν και στο φανάρι βλέπει ο Δάσκαλος S3 ... o Mαθητής με το τρόπετ πάει αριστερά , ο Δάσκαλος με το κοντράδικο και το άτυχο S3 δεξιά ...
Πέντε λεπτά μετά το όνομα του δάσκαλου στο κινητό ... έλα Master ... έλα μαθητή ... Μία κολώνα πίσω το S3 από στάση ... πάω για ύπνο ....
Καληνύχτα ΔΑΣΚΑΛΕ ...

AYTO EINAI AGOGI .....:boink:

NICK_M3
27-03-07, 17:51
και όπως είπε και ο εορτάζων της ημέρας εκείνης....


"ρε η motorsport ειναι για ταχύτητα!!!!τι τα θέλω τα τακάκια...""""!!!!!!!!!!!!!!


ευγε spartan
































που θα πάει θα τσουλήσει και το δικό μου και μετά θα σου δείξω πως το κάνουν το agogi στο arcaia olymbia οι πυργιώτες.....καθίκι!!!!!

Octane
27-03-07, 21:06
Καλα ρε Βαγγελακη πραγματικα ΔΕΝ ντρεπεσαι?:deal:
Απο τοτε που κεραστηκες απ'το δικο μου τα βαζεις ολο και με πιο παλιες σακαρακες...!!
Δε σε παρεξηγω ομως...,καπως πρεπει να νιωσεις και συ καλυτερα...λογικο ειναι!:p:

Πολυ ωραια περιγραφη για μια ακομα φορα και η φαση πρεπει να ηταν απιστευτη σε γελιο!!
Παντα τετοια!!

santo
28-03-07, 09:04
Να γίνουν περισσότερες αγκόγκες.. μεταμεσωνυκτιες ώρες.. Βαγγέλη...
Σε γλιστερούς δρόμους και πλατείες ΒΠ...
Έχεις μέινει λίγο πίσω στα μαθήματα.. και ελπίζω να μην μείνεις μετεξεταστέος...
Αλλά υπάρχει εκεί έξω μία ψυχή, η καλή μας Καόρι, που θα σε βοηθήσει να αποκρυπτογραφήσεις τους πάπυρους του μεγάλου ντριφτίδη Κεΐτσι !!!!

SPARTANS!!!!!!

Nikos M5
28-03-07, 11:59
1374.4 kg ................................

Τι πρεπει να ξηλωσεις εσυ για να φτασεις αυτο το βαρος Βαγγελη ?

Λιστα please..

bmw318cabrio
28-03-07, 12:04
1374.4 kg ................................

Τι πρεπει να ξηλωσεις εσυ για να φτασεις αυτο το βαρος Βαγγελη ?

Λιστα please..

Μετα μας λεει οτι φταινε τα καθισματα και θελει Recaro....Αστα αυτα Βαγγελη..Περιμενουμε τη λιστα (οχι του Σινλτερ) , τη δικη σου...

ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΞΕ-ΜΠΑΞΙΜΑΤΑ!!!

EVANGELOS
28-03-07, 15:46
KAORI :wub: να γίνει κατάβαση Touge και μπάξιμο με BONDAGE .... ;)

Yποψήφιε τουρμπάκια της συμφοράς +2 RECARO - 2OEM Powerseats = -50 κιλάκια

Μαουνιέρη η λίστα είναι απλή ... 997 Gt3

Aυστριακέ ... φοιτητάκο ... είχα αποφασήσει να δώσω τόπο στην οργή .... τώρα έχει punishment ... agogi που θες ....

THPARTAAAAAAAAANTH ....

Octane
28-03-07, 15:48
KAORI :wub: να γίνει κατάβαση Touge και μπάξιμο με BONDAGE .... ;)

Yποψήφιε τουρμπάκια της συμφοράς +2 RECARO - 2OEM Powerseats = -50 κιλάκια

Μαουνιέρη η λίστα είναι απλή ... 997 Gt3

Aυστριακέ ... φοιτητάκο ... είχα αποφασήσει να δώσω τόπο στην οργή .... τώρα έχει punishment ... agogi που θες ....

THPARTAAAAAAAAANTH ....

Και 50 κιλακια να βγαλεις απ'τη μαουνα σου και αλλα τοσα να χασεις εσυ ο ιδιος παλι πισω θα εισαι φιλτατε :icon_pai:

EVANGELOS
28-03-07, 15:56
Και 50 κιλακια να βγαλεις απ'τη μαουνα σου και αλλα τοσα να χασεις εσυ ο ιδιος παλι πισω θα εισαι φιλτατε :icon_pai:

Mε τα τωρινά κιλά είμαι κάτι ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ μπροστά από ΟΛΑ τα προγραμματισμένα gti V... πριν κουμπώσω τετάρτη ... από ρόλλες ε...
Φαφλατά θέλεις νόμο Aυστριακής Frau Γιαννάκου ... να πάρεις πτυχίο όταν βγάλει μονοπετάλουδο Μ3 η BMW ...

ATHENIAN ... BOY LOVER ... Octane

Nikos M5
28-03-07, 16:16
Τι σχεση εχει η 997 GT3 με το τροπετο σου ??
Για το δικο σου μιλαω, τι διαιτα χρειαζεται, αν και για να φτασεις αυτα τα κιλα μεχρι και στρινγκ αντι για βρακα πρεπει να βαλεις.......
Εννοειτε οτι ξηλωνεις μπρος πισω καθησματα, βαζεις σκαμπω στη θεση του οδηγου, ξηλωνεις ταπετσαριες, ουρανους, φωτα, μοκεττες, ταμπλω και παλι εισαι καμια διακοσαρια κιλα επανω.....
Οσο για σενα Octane μην πολυκυκλοφορεις αυτες τις μερες γιατι φυσαει πολυ κατω στην παραλια και σε βλεπω με τον αερα πριμα και με λιγο μπαλονι να πινεις καφε στο Καστελοριζο.

EVANGELOS
28-03-07, 16:26
Τι σχεση εχει η 997 GT3 με το τροπετο σου ??
....

O μόνος τρόπος να γίνει το Μ3 1360 κιλά είναι να το πουλήσεις και να πάρεις GT3 ....

Όσον αφορά το τροπέτο .... 1360 δε θα γίνει αλλά 1480 ΠΙΘΑΝΟ το βλέπω και αν κλαις τώρα με τη μαούνα μετά θα έχουμε ΛΥΓΜΟΥΣ ....

bmw318cabrio
28-03-07, 16:28
O μόνος τρόπος να γίνει το Μ3 1360 κιλά είναι να το πουλήσεις και να πάρεις GT3 ....

Όσον αφορά το τροπέτο .... 1360 δε θα γίνει αλλά 1480 ΠΙΘΑΝΟ το βλέπω και αν κλαις τώρα με τη μαούνα μετά θα έχουμε ΛΥΓΜΟΥΣ ....

Προσπαθεις να μας πεισεις οτι το αμαξι σου παει δηλαδη??πρεπει να ξηλωσεις μεχρι και τα τασακια...δεν καπνιζεις κιολας...χεχε...

Βαγγελη οτι και να κανεις ευχομαι να ειναι επιτυχημενο , ειτε μπαξιμο , ειτε ξε-μπαξιμο!!:icon02:

Nikos M5
28-03-07, 16:32
O μόνος τρόπος να γίνει το Μ3 1360 κιλά είναι να το πουλήσεις και να πάρεις GT3 ....

Όσον αφορά το τροπέτο .... 1360 δε θα γίνει αλλά 1480 ΠΙΘΑΝΟ το βλέπω και αν κλαις τώρα με τη μαούνα μετά θα έχουμε ΛΥΓΜΟΥΣ ....

Μου εστειλαν ενα τσαγακι σουπερ, με αρωμα καμμενου castrol και 100αρας ΒΡ......και σε cd τη νεα επιτυχια της βουτας "ηπια το τσαι μου και ηρθα στα ισα μου" .........οποτε θες κερναω.....ζεστο , κρυο, χλιαρο ..

EVANGELOS
28-03-07, 16:34
Μου εστειλαν ενα τσαγακι σουπερ, με αρωμα καμμενου castrol και 100αρας ΒΡ......και σε cd τη νεα επιτυχια της βουτας "ηπια το τσαι μου και ηρθα στα ισα μου" .........οποτε θες κερναω.....ζεστο , κρυο, χλιαρο ..

NA ΓΙΝΕΙ ... λέμε να ξανακλαίς

bmw318cabrio
28-03-07, 16:37
NA ΓΙΝΕΙ ... λέμε να ξανακλαίς

MunichM μην ανησυχεις...Και χωρις Recaro (εσυ)θα πινει στην υγεια σου μετα..Ο Evangelos και καθισμα απο μορια αερα να βαλει παλι πισω θα ναι...:dupe: :drive2: :peepwall:

Nikos M5
28-03-07, 16:40
Για να τελειωνει αυτη η ιστορια, την επομενη φορα θα πατησω ολο το γκαζι και δε θα μιλαω στο κινητο την ωρα που κανω κοντρα με Βαγγελη και αυτο διοτι αλλαζα ταχυτητες με το αριστερο χερι.........αντε :bigthumb:

bmw318cabrio
28-03-07, 16:44
Για να τελειωνει αυτη η ιστορια, την επομενη φορα θα πατησω ολο το γκαζι και δε θα μιλαω στο κινητο την ωρα που κανω κοντρα με Βαγγελη και αυτο διοτι αλλαζα ταχυτητες με το αριστερο χερι.........αντε :bigthumb:

Εσυ φταις...του δινεις τροφη τωρα να βγαζει γλωσσα...:rofl2:

Octane
28-03-07, 17:04
MUNICH M δεν ειμαι Ελλαδα φιλε!!Αν ημουν θα κανονιζαμε καφεδακι!!:)
Σε 2 βδομαδες παλι για λιγακι,αλλα χωρις τουτου (καλα,οχι και τελειως χωρις...)

Εγω δεν εχω δικαιολογιες περι κινητων κλπ για τα ανοιγματα μας,παρολο που τσαγιασα κιολας τον M-ικρο...
Απλα , την επομενη φορα που θα ανοιξω με τον Βαγγελακη θα προσεξω να μην ξεχασω το χειροφρενο πανω...:rofl2:

mpempas_cabrio
28-03-07, 17:13
εγω ενα θα πω"οσα δεν φτανει η αλεπου πηδαει και δεν τα φτανει"
αφηστε το το παιδι(evangelo).To M του ειναι τα παχυ μου τα καλη μου

propeller
28-03-07, 22:36
Να γίνουν περισσότερες αγκόγκες.. μεταμεσωνυκτιες ώρες.. Βαγγέλη...
Σε γλιστερούς δρόμους και πλατείες ΒΠ...
Έχεις μέινει λίγο πίσω στα μαθήματα.. και ελπίζω να μην μείνεις μετεξεταστέος...
Αλλά υπάρχει εκεί έξω μία ψυχή, η καλή μας Καόρι, που θα σε βοηθήσει να αποκρυπτογραφήσεις τους πάπυρους του μεγάλου ντριφτίδη Κεΐτσι !!!!

SPARTANS!!!!!!

εγγραφες στο σχολειο ποτε αρχιζουν???
εχω μπλε ποδιά και καινουργια τετραδια

Snoopy
28-03-07, 22:48
και για οσους αναρωτιούνται...

TUGE
http://www.fastfurioustokyodrift.com/dimg/touge.jpg

KAORI
http://my.opera.com/roobie/homes/blog/kaori%20natori01.jpg


BONDAGE
http://content.answers.com/main/content/wp/en-commons/thumb/f/f5/225px-Spreizstange_(Bondage)_Model_Dani.jpg

αλλά AGGOGI?

τι εστί AGGOGI?

alexk
29-03-07, 05:57
SPARTANSSSSSSSSSSSSS

Δεν έχεις δει το "300" ???

Snoopy
29-03-07, 07:44
οχι ακόμα σήμερα θα μου το φέρει ο μάμπρος...

Nikos M5
30-03-07, 12:30
οχι ακόμα σήμερα θα μου το φέρει ο μάμπρος...

Μηπως εχεις τη Le Mans σε 20 inch δικιλο προφιτερολ ??
(ο μπακλαβας κολλαει στα δοντια)
...για κατι γενεθλια.....