PDA

Επιστροφή στο Forum : R-CD ΒΜW BUSINESS


kimiE46coupe
29-03-07, 11:00
αν καποιος ενδιαφερεται για μαμα r-cd ας στηλει π.μ.
το δικο μου μετα απο σκεψη(γιατι παιζει καλα) το πουλαω για να βαλω 7αρα οθονουλα που θα παιζει dvd.αν δεν βρεθει καποιος να το παρει θα το κρατεισω.

tasan
29-03-07, 14:29
αν καποιος ενδιαφερεται για μαμα r-cd ας στηλει π.μ.
το δικο μου μετα απο σκεψη(γιατι παιζει καλα) το πουλαω για να βαλω 7αρα οθονουλα που θα παιζει dvd.αν δεν βρεθει καποιος να το παρει θα το κρατεισω.
Φίλε καλησπέρα, έχεις pm

dimitris stamou
29-03-07, 15:07
γεια σου φιλαρακι ενδιαφερομοαι για το cd θα μου πεις μια τιμουλα

tsbill
29-03-07, 16:17
φιλε ενδιαφερομε πες μια τιμη

kimiE46coupe
29-03-07, 16:29
Η αντιπροσωπεια το δινει γυρω στα 700.εγω το ξεκιναω απο 380 και αν το θελει καποιος να το παρει θα τα βρουμε σιγουρα στην τιμη!να πω ακομα οτι εχει και το βιβλιο του και μια καρτουλα με κατι κωδικους.

kimiE46coupe
29-03-07, 17:48
νεα τιμη 350.

dimitris stamou
30-03-07, 16:12
kimi εγω μεχρι 250 μπορω να σου δοσω, τοσο μου το δινουν στη γερμανια

petrand
30-03-07, 16:34
ειναι και mp3 φιλε?

kimiE46coupe
30-03-07, 23:59
δεν μπορω να το δοσω κατω απο 300.αν το θελεις Δημητρη με 300 οκ.

kimiE46coupe
31-03-07, 00:03
πετρο δεν τα παιζει αλλα ουσιαστικα δεν χρειαζεται γιατι ειναι πλεον ξεπερασμενη τεχνολογια τα mp3 θα μου επιτρεψεις να πω.οσοι ενδιαφερονται για εξοικονομιση χωρου τοποθετουν πλεον ενα i-pod και ξενοιαζουν.χωρις τρυπες χωρις τιποτα στο ταμπλο.

deepblue
31-03-07, 00:42
Πουλαω και γω ενα cd business απο Ε46 330xi ,300 ευρω οποιος ενδιαφερετε ας στειλει πμ.

deepblue
06-04-07, 09:28
δεν υπαρχει ζητηση μαλλον!

kimiE46coupe
09-04-07, 18:36
deepblue δεν θα ελεγα οτι δεν υπαρχει ζητηση.θα ελεγα οτι το θεωρουν ακριβο 300ευρο.αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ακριβο την ωρα που το βρισκουν στην αντιπροσωπεια 700 και απο την Γερμανια μεταχειρησμενο 250 και δεν ξερουν και τι εχει!αν τελικα δεν το παρει καποιος θα το κρατεισω οπως ειπα και θα βαλω ενα i-pod.

stefos
09-04-07, 19:12
Θα ήθελα και εγω να αγοράσω ενα μτχ. CD player BMW, αλλα πιστεύω ότι είναι πάρα πολλά τα λεφτά για κάτι που στην τελική ανάλυση δεν κοστίζει ούτε 100 ευρώ στην BMW. Σήμερα με 300 ευρώ αγοράζεις ένα πολύ καλό MP3 player, οχι ένα γνήσιο CD player που πάιζει μόνο cd ήχου. Δεν τα βάζω μαζί σας, απλά εξαρχής η χρέωση της BMW είναι υπέρογκη για κάτι που στην τελική δεν έχει και τον κορυφαίο ήχο. Ένα MP3 στα ίδια λεφτά έχει πολύ καλύτερο ήχο.

VanVIC
09-04-07, 19:14
Θα ήθελα και εγω να αγοράσω ενα μτχ. CD player BMW, αλλα πιστεύω ότι είναι πάρα πολλά τα λεφτά για κάτι που στην τελική ανάλυση δεν κοστίζει ούτε 100 ευρώ στην BMW. Σήμερα με 300 ευρώ αγοράζεις ένα πολύ καλό MP3 player, οχι ένα γνήσιο CD player που πάιζει μόνο cd ήχου. Δεν τα βάζω μαζί σας, απλά εξαρχής η χρέωση της BMW είναι υπέρογκη για κάτι που στην τελική δεν έχει και τον κορυφαίο ήχο. Ένα MP3 στα ίδια λεφτά έχει πολύ καλύτερο ήχο.

Δυστυχώς αν θέλεις να έχεις εργοστασική εμφάνιση, το πληρώνεις...
Κατά τ'αλλα, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.

teothekid
09-04-07, 19:57
Δυστυχως ο VanVIC εχει μεγααααααααλο δικιο

optostyle
09-04-07, 19:59
παιδια το δικο μου το εδωσα σε ατομο του φορουμ 100ε

stefos
09-04-07, 20:18
Τυχερός αυτός που το πήρε... :(

deepblue
09-04-07, 20:57
αντε να το δωσω 250 αλλα μεχρι εκει ουτε λεπτο παρακατω!!
pm οποιος μπορει να το θελει

kimiE46coupe
10-04-07, 01:46
ρε deepblue συγνωμη.αν εχω καταλαβει καλα θες να πουλησεις το δικο σου r-cd μεσα απο το δικο μου post.αποτι ειδα ειχες ενα σχετικο post και το κλειδωσες.τωρα προσπαθεις να καπελωσεις την δικη μου προσφορα?το εκανες μια δεν ειπα τιποτα αλλα τωρα το συνεχιζεις.μηπως πρεπει να το κλειδοσω και εγω και να το πουλεισω στην αγγελεια καποιου αλλου?

gpapadop
10-04-07, 02:48
ρε deepblue συγνωμη.αν εχω καταλαβει καλα θες να πουλησεις το δικο σου r-cd μεσα απο το δικο μου post.αποτι ειδα ειχες ενα σχετικο post και το κλειδωσες.τωρα προσπαθεις να καπελωσεις την δικη μου προσφορα?το εκανες μια δεν ειπα τιποτα αλλα τωρα το συνεχιζεις.μηπως πρεπει να το κλειδοσω και εγω και να το πουλεισω στην αγγελεια καποιου αλλου?

:+1: :+1: :+1:

deepblue
10-04-07, 06:56
λυπαμαι αν το πηρες ετσι δεν ειχα καμμια τετοια προθεση γι'αυτο εκανα καινουργιο θεμα αλλα δε το κλειδωσα εγω νομιζα οτι το κλειδωσε ο διαχειριστης.

/// M
12-04-07, 09:20
τελικα υπαρχει κανενα απο τα δυο η τα πυλησατε ρεσεις

kimiE46coupe
12-04-07, 15:38
το δικο μου υπαρχει ακομα και ειναι διαθεσιμο.

deepblue
14-04-07, 16:43
τελικα υπαρχει κανενα απο τα δυο η τα πυλησατε ρεσεις

εγω το πουλησα εκτος forum για να μην εχουμε παρεξηγησεις

kimiE46coupe
14-04-07, 18:29
deepblue μπορεις να βαλεις 200 αγγελειες με το ιδιο πραγμα.δεν σου λεει κανενας τιποτα.αλλα εσυ την εβαλες σε αλλου την αγγελεια.δεν υπαρχει παρεξηγηση!αληθεια ποσο το εδωσες αν επιτρεπεται.

gorilas
14-04-07, 18:42
φιλε γνωριζεις πωσ συνδεεται το ipod στο r-cd το μανισιο?

stefos
14-04-07, 18:49
Φίλε μου υπάρχει σχετικό πόστ στο φόρουμ..

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=4031&highlight=ipod

gorilas
14-04-07, 19:25
ευχατιστω φιλε μου.απλα πρεπει να βρω και καποιον στη θεσ/νικη που να μπορει να το κανει.αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

stefos
14-04-07, 19:36
Κάντο μόνος σου είναι εύκολο. Έχω βάλει και εγώ στο αυτοκίνητο μου και τράβηξα το καλώδιο στο ντουλαπάκι του συνοδηγού και δεν φαίνεται και τίοπτα. Τα playlist, album, artists τα βλεπω απο την οθονη του εργοστασιακού, οπότε δεν χρειάζεται να το έχεις στην μόστρα.. Απλά λύνεις το RCD το βάζεις απάνω το adapter, λύνεις 3-4 βίδες που έχει το ντουλαπάκι και περνάς το βύσμα, δεν είναι ανάγκη να λύσεις όλο το μηχανισμό... δοκιμασε το μην το φοβάσε... αν ψάξεις στο νετ θα βρείς πολλά DIY για το ipod..

gorilas
15-04-07, 10:05
Κάντο μόνος σου είναι εύκολο. Έχω βάλει και εγώ στο αυτοκίνητο μου και τράβηξα το καλώδιο στο ντουλαπάκι του συνοδηγού και δεν φαίνεται και τίοπτα. Τα playlist, album, artists τα βλεπω απο την οθονη του εργοστασιακού, οπότε δεν χρειάζεται να το έχεις στην μόστρα.. Απλά λύνεις το RCD το βάζεις απάνω το adapter, λύνεις 3-4 βίδες που έχει το ντουλαπάκι και περνάς το βύσμα, δεν είναι ανάγκη να λύσεις όλο το μηχανισμό... δοκιμασε το μην το φοβάσε... αν ψάξεις στο νετ θα βρείς πολλά DIY για το ipod..

φιλε σε ευχαριστω καλα λες εμενα δεν με ενδιαφερει να το εχω μπροστα.απλα ενω ειμαι ηλεκτρολογος οχι αυτοκινητων φοβαμαι να το πιασω ακομα γιατι δεν το εχω πολυ καιρο.πιστευω να βρω ανταπτορα και να το κανω.το ipod πρεπει να ειναι καποιο συγκεκριμενο η κανουν ολα?επισης το DIY για ipod τι ειναι?το ipod ταιριαζει με r-casseta bmw bussines?ευχαριστω

konas
15-04-07, 12:46
1.Kανει για ολα τα ipod.
2.DIY= Do it Yourself = Φτιαξτο μονος σου. (ειναι αγγλικη ορολογια)
3. Το μαμα ραδιοκασσετοφωνο (τουλαχιστον τα παλια σαν αυτο που ειχα εγω) δεν εχουν εισοδο για ipod.

stefos
15-04-07, 20:44
φιλε σε ευχαριστω καλα λες εμενα δεν με ενδιαφερει να το εχω μπροστα.απλα ενω ειμαι ηλεκτρολογος οχι αυτοκινητων φοβαμαι να το πιασω ακομα γιατι δεν το εχω πολυ καιρο.πιστευω να βρω ανταπτορα και να το κανω.το ipod πρεπει να ειναι καποιο συγκεκριμενο η κανουν ολα?επισης το DIY για ipod τι ειναι?το ipod ταιριαζει με r-casseta bmw bussines?ευχαριστω

Λοιπόν φίλε μου Γορίλα...:D

Κοίταγα στο νετ και δεν βρήκα κάποιο λινκ με φωτο για να δεις αλλά θα προσπαθήσω να στο περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ. Η συσκευή που κάνει το integration μεταξύ ipod και εργοστασιακού RCD ή ραδιοκασετοφώνου λέγεται dension ice link plus και εχει και αντιπρόσωπο στην Ελλάδα. (πμ για λεπτομέριες) Η εργοστασιακή σου πηγή πρέπει να είναι οπωσδήποτε Bussines για να δουλέψει το εν λόγο σύστημα, η να έχει από πίσω βύσμα γα εγκατάσταση εργοστασιακού cd-changer. Ο τρόπος που δουλέυει αυτή η συσκευή είναι "ξεγελάει" την πηγή σου να νομίζει ότι έχει απάνω συνδεμένο ένα cd-changer ενώ στην πργματικότητα είναι το ipod σου (για αυτό το λόγο το ice link συνδέεται στο βύσμα του cd-changer στην εργοστασιακή πηγή σου). Για να τα συνδέσεις εσύ όλα αυτά παίρνεις ένα ίσιο κατσαβίδι, και με προσοχή να μην το γραντζουνήσεις, αφαιρείς το διακοσμητικό φιλέτο που είναι μπροστά από το συνοδηγό (το βάζεις από κάτω,ανασηκώνεις, και απλά το τραβάς). Με την ίδια λογική αφαιρείς και το διπλανό φιλέτο αυτό που περνάει πάνω από την εργοστασιακή σου πηγη. Μετά με ένα σταυρόκατσάβιδο λύνεις τις δύο βίδες που φαίνονται μπροστά και συγκρατούν την πηγή σου. Τραβάς την πηγή σιγά προς τα έξω, και μόλις αρχίσεις να βλέπεις ελάχιστα το βύσμα από πίσω (έιναι ένα μάυρο μεγάλο ...βύσμα:banhim: ) βάζεις ένα μικρό ίσιο κατσαβίδι στην ειδική τρύπα που έχει το βύσμα και τραβάς προς τα επάνω, έχει ένα είδος ασφάλειας για να μην βγαίνει. Α! αφαιρείς και την κεραία που είναι λίγο μεγαλύτερη. Τώρα θεωρητικά έχεις όλη την πηγή στα χέρια σου. Το βύσμα που συνδέεται το ice link είναι ακριβώς κάτω από το μεγάλο μάυρο (...βύσμα:chair: ) που έβγαλες νωρίτερα, και θα το καταλάβεις γιατί εκεί ταιρίαζει το αντίστοιχο του ice link. Η υπόλοιπη καλωδίωση μεσολαβεί μεταξύ της πηγής και του βύσματος. Αν τα συνδέσεις όλα μαζί το μόνο που μένει είναι να περάσεις το βύσμα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού. Εγώ με τη βοήθεια μιας ατσαλίνας το πέρασα πολύ εύκολα... Σόρρυ που δεν βρήκα φωτό..
Κοίτα το λίνκ έχει οδηγίες εγκατάστασης...:rtfm:
http://www.dension.com/download_icelink.htm