PDA

Επιστροφή στο Forum : Ferrari F430 Bi-Compressor Evoluzione by Novitec


nachtblau
25-04-07, 17:39
Και FERRARI και bi-comressor!
Mαλλον δεν παει βημα το εργαλειο...
656ps:dance:

s_d
25-04-07, 17:50
ναι μωρε!!! το πολυ πολυ να ειναι πιο γρηγορο και απο την enzo... βημα δεν παει!!!

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!

Christos 330i ///M
25-04-07, 18:23
Και FERRARI και bi-comressor!
Mαλλον δεν παει βημα το εργαλειο...
656ps:dance:

Τελικα το βρηκες ρε θηριο το θηριο???

Απιστευτο τελικα το ασπρο πανεμορφο χρωματακι . . .

Dim77
25-04-07, 22:24
Νομίζω ότι είναι εντελώς ιεροσυλία, να compressar-εις ferrari και δή 430!!
Έλεος, δηλαδή μαμά δε πάει, έχει κανένα ελάττωμα, έχει κακή ρεπρίζ 60-100 με 6η:bananasmi ?
Το έχουν ξεφτιλίσει οδηγικά, με τα 490 άλογα:deal: ? χρειαζεται λίγο ακόμα?
Ρε παιδιά δε ξέρω, δε μπρορώ να συγκινηθώ με κάτι τέτοια.
To είδα απο προχτες στο worldcarfans αλλά ξενέρωσα.:thumbsdow
Καλύτερα να έβλεπα EVO IX με 800 άλογα παρά αυτό.

Snoopy
25-04-07, 22:34
φεραρι ΑΣΠΡΟ ΚΟΜΠΡΕΣΟΡ ΜΕ ΤΡΙΠΛΗ ΡΙΓΑ...

χμμμμ

σαν να βλέπω ΄ΚΟΚΚΙΝΟ βάιπερ με το αλογάκι...

αίσχος, ουουουουουου

Coyot
25-04-07, 22:43
Kαι τουρμπίνα από μαχητικό αεροσκάφος μπορεί να της βάλουν, αλλά δεν θα είναι πια αυτοκίνητο. Όχι ότι είναι αυτοκίνητο αυτό με τους περίπου 700...
Κάπου τα έχουμε μπερδέψει...

Chris316
25-04-07, 22:46
εμένα πάλι μου αρέσει. Ίσως φταίει και το χρώμα:bananasmi Πάντως εδώ έχετε και κάποια δίκια. Φερράρι και βάζεις κομπρέσσορ τι νομίζεις ότι κάνεις? Βέβαια αυτό το μοντέλο προορίζεται μάλλον για συλλέκτες. Εγώ θα το έπαιρνα.

Geo_3D
25-04-07, 23:19
Φτου ρε γαμωτο.....και νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος στον κοσμο που ειχα τουρμπισει/κομπρεσαρισει μια Ferrari..........στο Forza Motorsport:p:

oldcarskickass
26-04-07, 00:08
Εγώ τώρα να θυμίσω το F40 και τις τότε κριτικές για τον 2,65 λίτρων V8 τούρμπο κινητήρα;

Action Man
26-04-07, 00:12
Εγώ τώρα να θυμίσω το F40 και τις τότε κριτικές για τον 2,65 λίτρων V8 τούρμπο κινητήρα;

Όλοι την θυμόμαστε....αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την μαλακία που έκαναν οι "βελτιωτές" στην κακόμοιρη f430.......

oldcarskickass
26-04-07, 00:21
Όλοι την θυμόμαστε....αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την μαλακία που έκαναν οι "βελτιωτές" στην κακόμοιρη f430.......

Εμφανισιακά θα συμφωνήσω ότι είναι χάλια,αλλά ρε γαμώτο ποιος είπε όχι σε τερατώδη ροπή από χαμηλά και γενικά παντού, δεδομένου ότι όταν λαχανιάζουν οι συμπιεστές θα παίρνει τα πάνω του το μοτέρ λόγω ατμοσφαιρικών καταβολών.

santo
26-04-07, 00:39
Δεν πάει βήμα...

να και το video:

http://www.youtube.com/watch?v=dKKrhSqZLfY&mode=related&search=

:tapedshut

Action Man
26-04-07, 00:46
Και εδώ το ξεκώλιασμα του οχήματος.......

http://www.youtube.com/watch?v=xpLvZFOpZiY

Snoopy
26-04-07, 07:00
Και εδώ το ξεκώλιασμα του οχήματος.......

http://www.youtube.com/watch?v=xpLvZFOpZiY
εκεί που του βγάζει το σήμα, κάτι με επιασε και το έκλεισα...

kacey
26-04-07, 08:21
Όλοι την θυμόμαστε....αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την μαλακία που έκαναν οι "βελτιωτές" στην κακόμοιρη f430.......

Eκτος απο το θεμα εμφανιση που ειναι υποκειμενικο, μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ειναι μαλακια το να κανεις αυτο το αυτοκινητο πολυ πιο γρηγορο απο οτι ηδη ειναι (αν δουλευει σωστα παντα)?

Action Man
26-04-07, 22:24
Eκτος απο το θεμα εμφανιση που ειναι υποκειμενικο, μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ειναι μαλακια το να κανεις αυτο το αυτοκινητο πολυ πιο γρηγορο απο οτι ηδη ειναι (αν δουλευει σωστα παντα)?
To θέμα εμφάνιση σχολίασα...και σαφώς επιμένω οτι το αμάξι ξεκωλιάστικε...

vrettos
28-04-07, 13:00
αρε εργαλειο.οπως και να το κανουμε ειναι Ferrari

greekm3
28-04-07, 13:15
Eκτος απο το θεμα εμφανιση που ειναι υποκειμενικο, μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ειναι μαλακια το να κανεις αυτο το αυτοκινητο πολυ πιο γρηγορο απο οτι ηδη ειναι (αν δουλευει σωστα παντα)?

ειναι μαλακια αγαπητε φιλε γιατι πιθανον αλλαζεις ολα τα οδηγικα χαρακτηριστικα που δινει μια φερραρι...δεν αγοραζεις μια φερραρι επειδη θελεις κατι πολυ γρηγορο, απλως αγοραζεις ενα "πακετο" ηδονης....θεωρω ιεροσυλια να αλλαξεις τα χαρακτηριστικα αυτου του αυτοκινητου με αυτον τον τροπο...ειναι σαν να βαζεις κομπρεσορα σε μια GT3...η εστω σε μια Μ3 ή Μ5.ποιος ο λογος?παρε ενα ΕVO και καντο 800 αλογακια στον Νοrris....προσωπικα,και χωρις να θελω να θιξω κανεναν,θεωρω λαθος τετοιου ειδους κινησης,η εστω "δευτερες" λυσεις σε φθηνοτερα της φερραρι αυτοκινητα...εδω σιγουρα δεν το κανανε για λογους κοστους,ειναι μια επιδειξη τι μπορει να κανει ο novitec...για μενα no big deal......oμως ας μην βγουμε παλι off topic

kacey
28-04-07, 16:07
Συγνωμη, εσυ δεν εισαι που και την Μ3 και την 997 σου τις ειχες ξεσκισει στις μοντιφες?

Και δεν το καταλαβα, πιο λογικο ειναι ενα Evo με 800 αλογα απο μια κομπρεσσορατη Μ3 η Μ5?

sorry δεν σας καταλαβαινω.

sotiris 328i
28-04-07, 20:52
Οτι και να λεμε ειναι ferrari!

oldcarskickass
28-04-07, 23:42
Συγνωμη, εσυ δεν εισαι που και την Μ3 και την 997 σου τις ειχες ξεσκισει στις μοντιφες?

Και δεν το καταλαβα, πιο λογικο ειναι ενα Evo με 800 αλογα απο μια κομπρεσσορατη Μ3 η Μ5?

sorry δεν σας καταλαβαινω.


Ίσως εννοεί την αλλαγή χαρακτήρα από ατμόσφαιρα σε τούρμπο. (την οποία προσωπικά και εγώ δεν καταλαβαίνω)

greekm3
29-04-07, 12:58
Συγνωμη, εσυ δεν εισαι που και την Μ3 και την 997 σου τις ειχες ξεσκισει στις μοντιφες?

Και δεν το καταλαβα, πιο λογικο ειναι ενα Evo με 800 αλογα απο μια κομπρεσσορατη Μ3 η Μ5?

sorry δεν σας καταλαβαινω.

ναι και τα 2 μου αυτοκινητα(και ολα οσα ειχα) τα βελτιωνα σε καποιο βαθμο χωρις να αλλαξω τα οδηγικα τους χαρακτηριστικα...βασικο....βεβαια αυτο μου στοιχιζε πολυ περισσοτερο απο το να βαλω ενα κομπρεσορα....ναι,προσωπικα το θεωρω πιο "λογικο" να βελτιωσεις ενα τουρμπο κινητηρα οσο παει,οπως το EVO ,παρα εναν ατμοσφαιρικο να το κανεισς κομπρεσορατο...εξισου δεν το καταλαβαινω αυτο...αποψεις:nixweiss:

greekm3
29-04-07, 12:59
Ίσως εννοεί την αλλαγή χαρακτήρα από ατμόσφαιρα σε τούρμπο. (την οποία προσωπικά και εγώ δεν καταλαβαίνω)

αυτο ακριβως εννοω.....

kacey
29-04-07, 22:44
Τον χαρακτηρα ομως δεν το καταλαβαινεις απο τα νουμερα. Δηλαδη σε χαλανε αντι για 500 παρα κατι αλογα, 650 με γεματες καμπυλες παντου?

greekm3
30-04-07, 05:05
Τον χαρακτηρα ομως δεν το καταλαβαινεις απο τα νουμερα. Δηλαδη σε χαλανε αντι για 500 παρα κατι αλογα, 650 με γεματες καμπυλες παντου?

ααα καλα,αλλα λογια να αγαπιομαστε...αλλα λεω εγω αλλα εσυ,"χαρακτηριστικα λεμε μεγαλε" ,ποια νουμερα αναφερεις.....ντε και καλα να απαντησεις...i am out of thread

kacey
30-04-07, 07:54
Τι ντε και καλα να απαντησω μωρε? Εβγαλες συμπερασμα οτι αλλαξε χαρακτηρα μονο και μονο επειδη απο ατμοσφαιρα εγινε κομπρεσσορατο? Δηλαδη αμα οι καμπυλες ειναι ιδιες ή καλυτερες αλλα φουσκωσαν και ενα +30% σε χαλαει εσενα. Βγαλαμε ολες τις εταιρειες (και δεν μιλαμε για BarBaMitsos Tuning) αχρηστες επειδη "χαλασε ο χαρακτηρας του αυτοκινητου". Σιγα τα ωα.

Ναι για χαρακτηριστικα μιλαμε. Εσυ που τα καταλαβες τα χαρακτηριστικα του αυτοκινητου, απο τις φωτογραφιες?

alexk
30-04-07, 08:11
Εγώ με το Σπύρο είχαμε πάρει από πίσω κίτρινο τούμπανο 430 Novitec (κατά 99%). Τα πλαστικά βέβαια, είχαν αντικατασταθεί με carbon.
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εκείνο το βράδυ είχα πάθει αμόκ. Το λατρεύω το 430 και εκείνο (αυτό) ήταν τούμπανο. Ο ήχος δε ήταν "αυτοκτονώ άμεσα".

Και φυσικά θα το τουμπάνιαζα έτσι, γιατί όταν στο Dubai έχει ο κάθε Ινδός, Ιρανός, ο κάθε φοιτητής, η κάθε κοπελίτσα 430, σιγά που θα είχα εγώ νορμαλάκι. Τούμπανο θα το έκανα να τους περνάω από πάνω και φυσικά, να ξεχωρίζω. Στην Ελλάδα βέβαια, βλέπεις ένα 430 τον μήνα. Στο Dubai, ένα την ώρα.... Οπότε εδώ μας φαίνεται κάτι εξωπραγματικό. Άν θεωρείται "σαν τα τογιότα", αλλάζουν τα πράγματα.

Όχι ... "άλλο ένα 430..."
Ναι ... "ένα τούμπανο 430..."

NICK_M3
30-04-07, 08:55
ειναι σαν να βαζεις κομπρεσορα σε μια GT3...η εστω σε μια Μ3 ή Μ5.ποιος ο λογος?


εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


τωρα είσαι υπερβολικός........


αλλο το ferrari

αλλο το GT3

και άλλο το Μ3.........:friday: :sleeping:

M3Convertible
30-04-07, 09:39
ειναι μαλακια αγαπητε φιλε γιατι πιθανον αλλαζεις ολα τα οδηγικα χαρακτηριστικα που δινει μια φερραρι...δεν αγοραζεις μια φερραρι επειδη θελεις κατι πολυ γρηγορο, απλως αγοραζεις ενα "πακετο" ηδονης....θεωρω ιεροσυλια να αλλαξεις τα χαρακτηριστικα αυτου του αυτοκινητου με αυτον τον τροπο...ειναι σαν να βαζεις κομπρεσορα σε μια GT3...η εστω σε μια Μ3 ή Μ5.ποιος ο λογος?παρε ενα ΕVO και καντο 800 αλογακια στον Νοrris....προσωπικα,και χωρις να θελω να θιξω κανεναν,θεωρω λαθος τετοιου ειδους κινησης,η εστω "δευτερες" λυσεις σε φθηνοτερα της φερραρι αυτοκινητα...εδω σιγουρα δεν το κανανε για λογους κοστους,ειναι μια επιδειξη τι μπορει να κανει ο novitec...για μενα no big deal......oμως ας μην βγουμε παλι off topic

Συμφωνώ απόλυτα με τον greekm3.
Όταν διαθέτεις 200,000€ + για να αγοράσεις ένα τέτοιου είδους αυτοκίνητο, το κάνεις για το κύρος, τη μάρκα, το στήσιμο, την απόλαυση και τη μουριτιά.

Γνώμη μου είναι ότι αν θέλεις κάτι individual από τη Ferrari στο αυτοκίνητο σου δεν έχεις παρά να το ζητήσεις από το εργοστάσιο, πιστέψτε με ότι αν μπορούν θα το κάνουν με τον καλύτερο εργοστασιακό τρόπο.

Όλα τα άλλα για εμένα προσωπικά είναι για τα πανηγύρια

Υ/Γ1: Καλό το χρώμα αλλά 1) είναι ξαναβαμμένο 2) όχι από τη Ferrari.
Υ/Γ2: Λάμπες από κάτω δεν βάζουν αυτοί;;;

greekm3
30-04-07, 09:42
Τι ντε και καλα να απαντησω μωρε? Εβγαλες συμπερασμα οτι αλλαξε χαρακτηρα μονο και μονο επειδη απο ατμοσφαιρα εγινε κομπρεσσορατο? Δηλαδη αμα οι καμπυλες ειναι ιδιες ή καλυτερες αλλα φουσκωσαν και ενα +30% σε χαλαει εσενα. Βγαλαμε ολες τις εταιρειες (και δεν μιλαμε για BarBaMitsos Tuning) αχρηστες επειδη "χαλασε ο χαρακτηρας του αυτοκινητου". Σιγα τα ωα.

Ναι για χαρακτηριστικα μιλαμε. Εσυ που τα καταλαβες τα χαρακτηριστικα του αυτοκινητου, απο τις φωτογραφιες?

αν και ειπα οτι ειμαι out απο εδω θα σου απαντησω μην ...χαρακτηριστω και...αγενης.....εσυ που τις ειδες τις καμπυλες και θεωρεις οτι δεν αλλαξε ο χαρακτηρας του αυτοκινητου?ισως φυσικα εχεις την πειρα απο παρομοιες καταστασεις ,ετσι δεν ειναι?...και μην ρωτησεις εαν εχω εγω...τελοσπαντων,διακρινω σε σενα φιλε μου μια "ετοιμοπολεμη" διαθεση διαλογου,που θα με συνχωρησεις δεν μου αρεσει να ακολουθω απο το πληκτρολογιο...οταν βρεθουμε face to face...συνεχιζουμε την κουβεντα μας,εξαλλου οπως εγραψα πιο πανω..προκειται περι αποψεων....εσυ εαν παρεις f430 καντο κομπρεσορατο,εγω εαν παρω ποτε θα το βελτιωσω ατμοσφαιρικα:)

greekm3
30-04-07, 09:45
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


τωρα είσαι υπερβολικός........


αλλο το ferrari

αλλο το GT3

και άλλο το Μ3.........:friday: :sleeping:

εσενα μουρλε δεν σε βλεπω καλα....εχεις λαλησει.....:cheers: :dblthumb2

M3Convertible
30-04-07, 09:50
Και φυσικά θα το τουμπάνιαζα έτσι, γιατί όταν στο Dubai έχει ο κάθε Ινδός, Ιρανός, ο κάθε φοιτητής, η κάθε κοπελίτσα 430, σιγά που θα είχα εγώ νορμαλάκι. Τούμπανο θα το έκανα να τους περνάω από πάνω και φυσικά, να ξεχωρίζω. Στην Ελλάδα βέβαια, βλέπεις ένα 430 τον μήνα. Στο Dubai, ένα την ώρα.... Οπότε εδώ μας φαίνεται κάτι εξωπραγματικό. Άν θεωρείται "σαν τα τογιότα", αλλάζουν τα πράγματα.

Όχι ... "άλλο ένα 430..."
Ναι ... "ένα τούμπανο 430..."

Οκ alexk
Μαζί σου αλλά.
Η μόνιμη κατοικία σου πού είναι Ελλάδα ή Dubai;
Στο κάτω κάτω εκεί δεν έχουν με τι να ασχοληθούν και αυτός είναι ο λόγος που τα τουμπανιάζουν.
Ο κάθε παλαβός πετρελαιοπηγάς αγοράζει ένα Ferrari και ακολουθεί συμβουλές από το ping my ride.

kacey
30-04-07, 10:28
greekm3

δεν τις ειδα. ουτε εσυ. αυτο ειναι το θεμα, οτι δεν ξερουμε. Αρα πως κρινουμε, ειτε εγω ειτε εσυ?

Και δεν ειμαι ετοιμοπολεμος, αλλα δεν μπορω να διαβαζω σχολια του τυπου "το χαλασανε το αυτοκινητο" χωρις να εχεις ιδεα του τι μπορει να ειναι το αποτελεσμα. Αυτη η de facto αποψη ειναι που με χαλαει. "Του βαλανε κομπρεσσορα αρα το χαλασανε".

ΥΓ Τα ΠΑΝΤΑ βελτιωνονται...

alexk
01-05-07, 09:55
Η μόνιμη κατοικία σου πού είναι Ελλάδα ή Dubai;


Δεν κατάλαβα την ερώτηση και τι σχέση έχει με το θέμα?