PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E92 'H Audi S5


Stelios E21
29-05-07, 20:48
Είναι ένα συγκριτικό που περιμένω με ανυπομονισία!!!
Και επειδή απ' ότι φαίνεται θα το περιμένω για πολύ καιρό..., ας το συζητήσουμε μεταξύ μας!

Dim77
29-05-07, 21:18
Υπάρχει παρόμοιο θέμα.
Εντωμεταξύ η αντιπαράθεση είναι RS5 με M3 E92!!!! Μην τα μπερδεύετε!!!

Stakaman318is
30-05-07, 02:36
Επειδή εμένα μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η διαφορά που υπάρχει στην τιμή αγοράς μεταξύ δύο ολοκαίνουριων αυτοκινήτων που τώρα θα βγουν στην αγορά, μπορώ να κάνω την εξής ερώτηση;;;
AUDI R8 ή BMW M3 E92
Και τα δύο βρίσκονται στα ίδια κυβικά 4000 κ.εκ. (το R8 έχει 4200 κ.εκ.), με ίδιες ιπποδυνάμεις 420 άλογα και γενικά φαντάζομαι ίδιες επιδόσεις!!!
Το M3 E92 θα έχει λογικά μία τιμή της τάξης των 100.000 ευρώ. Παραπάνω δεν νομίζω, αφού το Μ5 Ε60 έχει 120.000 ευρώ. Πώς γίνεται η AUDI να ζητάει 158.000 ευρώ για το R8 και μάλιστα το μοντέλο που παρουσιάζει στην έκθεση να ανέρχεται στα 180.000 ευρώ;;;;;;!!!!!!!!:icon11:
Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα Μ6 και σου περισσεύουν χρήματα να βάλεις επάνω στο αυτοκίνητο ένα σωρό πανάκριβα πράγματα:rockon:
Άσε που εγώ προχωράω τη σκέψη μου λίγο παραπέρα και λέω. Αν είσαι σε θέση να διαθέσεις 180.000 ευρώ για αυτοκίνητο, με λίγες παραπάνω "οικονομίες" της τάξης των 100.000 ευρώ:bugeye: αγοράζεις ένα πραγματικά ΥΠΕΡSUPERCAR σαν την Lamborghini Gallardo Superleggera :dance:
Η απορία μου πάντως παραμένει: "Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στα χρήματα, και γιατί AUDI R8 και όχι Μ3 Ε92;;;"

greekm3
30-05-07, 06:25
Επειδή εμένα μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η διαφορά που υπάρχει στην τιμή αγοράς μεταξύ δύο ολοκαίνουριων αυτοκινήτων που τώρα θα βγουν στην αγορά, μπορώ να κάνω την εξής ερώτηση;;;
AUDI R8 ή BMW M3 E92
Και τα δύο βρίσκονται στα ίδια κυβικά 4000 κ.εκ. (το R8 έχει 4200 κ.εκ.), με ίδιες ιπποδυνάμεις 420 άλογα και γενικά φαντάζομαι ίδιες επιδόσεις!!!
Το M3 E92 θα έχει λογικά μία τιμή της τάξης των 100.000 ευρώ. Παραπάνω δεν νομίζω, αφού το Μ5 Ε60 έχει 120.000 ευρώ. Πώς γίνεται η AUDI να ζητάει 158.000 ευρώ για το R8 και μάλιστα το μοντέλο που παρουσιάζει στην έκθεση να ανέρχεται στα 180.000 ευρώ;;;;;;!!!!!!!!:icon11:
Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα Μ6 και σου περισσεύουν χρήματα να βάλεις επάνω στο αυτοκίνητο ένα σωρό πανάκριβα πράγματα:rockon:
Άσε που εγώ προχωράω τη σκέψη μου λίγο παραπέρα και λέω. Αν είσαι σε θέση να διαθέσεις 180.000 ευρώ για αυτοκίνητο, με λίγες παραπάνω "οικονομίες" της τάξης των 100.000 ευρώ:bugeye: αγοράζεις ένα πραγματικά ΥΠΕΡSUPERCAR σαν την Lamborghini Gallardo Superleggera :dance:
Η απορία μου πάντως παραμένει: "Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στα χρήματα, και γιατί AUDI R8 και όχι Μ3 Ε92;;;"

καμια σxεση το R8 με την καινουργια Μ3....το R8 παιζει στην φιλοσοφια των πορσε και εκει απευθυνεται ....αντιθετως η Μ3 θα εχει ανταγωνιστη το RS5.....το οτι και τα 2(R8 & M3) θα εχουνε παρομοια τεχνικα χαρακτηριστικα δεν τα κανει αυτοματως και ανταγωνιστικα....αααα,και οσο αφορα την lambo,η τιμη της θα ξεφευγει απο 250-260χιλ(οπως σωστα αναφερεις)...οποτε μια διαφορα των 100χιλ ειναι 40%+ απο την τιμη του R8.....τεραστια νομιζω σε αυτα τα νουμερα...

NICK_M3
30-05-07, 06:55
το R8 της εκθεσης είχε 145χιλιάρικα....
το κοιταγα πολύ ωρα και την θυμάμαι την τιμη του....

η βασική εκδοση του ειναι στα 136χιλ....

τώρα το Μ3 δεν μπορεί να συγκριθεί με το R8
ασχέτως αν οι επιδόσεις ειναι ιδιες...μα ΙΔΙΕΣ ΟΜΩΣ!!!!!!

διότι η κατεύθυνση του R8 είναι για "supercar"......
που όμως το R8 δεν συγκρίνεται με τα ίδια τα supercar......
αντε βρες άκρη....



το Μ3 θα δυσκολευτεί με το RS5 αλλά
δεν ξέρω αν το RS5 θα διευκολυνθεί.....

είμαι πολύ σίγουρος οτι το νέο Μ3 θα είναι πολύ μπροστά σε πολλά πράγματα απο οτι έχουμε συνηθήσει μέχρι τώρα.....

οι επιδόσεις γενικά απο οτι έχω ψιλομάθει είναι τρομακτικές σε σχέση με το 46αρι Μ3 καθώς και το στρίψιμο του λόγω του οτι το βάρος είναι μαζεμένο προς τα κάτω....
το πλαίσιο είναι απλά αλλού με απίστευτα δεσίματα και ενισχύσεις....
τρελλή ακαμψία αμαξώματος....

γνωστος μου που βρισκεται σε πολύ καλή θέση της bmw εχει πάει ήδη βόλτα με το πράμα....
το αμάξι δεν παίζεται σε κανένα σημείο....
συγκρίνεται με τα άλλα....τα V10........
βέβαια αυτές είναι οι δηλώσεις του ανθρώπου που δουλεύει στην BMW....

φυσικά το RS5 θα είναι πολυ καλο αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς...
ήδη το σαλόνι στο S5 μου αρέσει πιο πολύ απο του Μ3....
θα είναι και turbiστο!!!!
αλλά πάλι το μοτεράκι θα κάθεται πολύ μπροστά
και
πάλι θα έχουμε την τετρακίνηση να μας εκνευρίζει.....

πάντως αν η νέα τετρακίνηση δουλεύει σαν του R8 τότε θα θυμίζει πιο πολύ ΠΙΣΩ ΚΙΝΗΤΟ τερατάκι ροπής!!!!!!!


Υ.Γ. !!!!!
υπομονη μέχρι το GTR-R35 φυσικά...
τότε να γίνουν οι συγκρίσεις παρακαλώ....:flipa::flipa::flipa:

Dim77
30-05-07, 07:59
Υ.Γ. !!!!!
υπομονη μέχρι το GTR-R35 φυσικά...
τότε να γίνουν οι συγκρίσεις παρακαλώ....:flipa::flipa::flipa:

Αυτό λέω εδώ και πολλούς μήνες (το project R35 είναι χρόνια στα σκαριά), αλλά μόνο ο Nick με καταλαβαίνει!!!

MICZ
30-05-07, 08:01
Υ.Γ. !!!!!
υπομονη μέχρι το GTR-R35 φυσικά...
τότε να γίνουν οι συγκρίσεις παρακαλώ....:flipa::flipa::flipa:

Τι έγινε Νικολάκι τέρμα τα //Μ? Αλλάζουμε στρατόπεδο? Εσύ είσαι αυτός? Δεν σε αναγνωρίζω :bullhorn:

NICK_M3
30-05-07, 09:11
Τι έγινε Νικολάκι τέρμα τα //Μ? Αλλάζουμε στρατόπεδο? Εσύ είσαι αυτός? Δεν σε αναγνωρίζω :bullhorn:

χαχαχαχαχαχαχα!!!!

οχι δεν αλλάξαμε στρατόπεδο.....ΑΚΟΜΗ!!!!!!

το θέμα όμως είναι οτι για ΠΡΩΤΗ φορα στην "αυτοκινητιστική" μου καρριέρα θα αντιμετωπίσω την επόμενη αγορά αυτοκινήτου μου με πιο ανοιχτό μυαλό και όχι μονο με τον μονοδρομο της καρδιάς που ΑΚΟΜΗ ΛΕΕΙ & ΦΩΝΑΖΕΙ Μ3........:bowdown::bowdown:

kacey
30-05-07, 14:13
Καθεστε και προσπαθειτε να συγκρινετε αυτοκινητα πανασχετα μεταξυ τους, ή αυτοκινητα που δεν εχουν κυκλοφορησει στον δρομο ακομα...

Speedy
24-06-07, 11:43
m3 και παλι m3..


οχι ομως οτι το s5 δεν ειναι καλο,ισα ισα που μπορει να χτυπησει στα ισα την bmw

billys.bmw
24-06-07, 17:12
:bullhorn:///M3 μια ζωή τι audi με λετε? πλάκα με κάνετε?:bugeye:

randombk
25-06-07, 12:50
Παιδια αν και ειχα πολλα χρονια AUDI και την εχω ακομα μεσα στην καρδια μου,
Πλεον δεν φευγω απο την BMW.

Οποτε με κλειστα τα ματια Μ3 !!!:bowdown:

VanVIC
25-06-07, 14:44
η αντιπαράθεση είναι RS5 με M3 E92!!!!

:+1::+1:
Θα΄χει ενδιαφέρον αυτή η κόντρα

sotiris 328i
26-06-07, 07:44
Μ3 αλλα οντως θα ειναι πολυ καλη κοντρα!!

Vagos 320
26-06-07, 09:19
:+1::+1:
Θα΄χει ενδιαφέρον αυτή η κόντρα

μπα!!!!!!!!11:smokin: M POWER

Chalyps
26-06-07, 09:45
copy paste στο σχόλιο του vagos 320!!!!:rockon:

DoctorAbo
26-06-07, 10:12
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα καλο αστείο ήταν αυτό !!!!! Και νόμιζα πως τελευταία μου είχε κοπέι το γέλιο. Τι audi ρε αιρετικέ ? Τι audi ? αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα γελάσαμε πάλι - μπα σε καλό σου ..... Μ3 Ε 92