PDA

Επιστροφή στο Forum : Evangelos vs Puck


EVANGELOS
01-06-07, 09:58
Παιδιά ο Νεοκλής (puck) έχει ΤΡΕΛΑΘΕΙ ... κυκλοφορεί παντού απραμάσχαλα με κάτι Α4 με τυπωμένο το κιτ της ΜΤΜ και το δείχνει στον κόσμο , στις σερβιτόρες στις καφετέριες ... πάει η άλλη να πάρει παραγγελία και ο Νεοκλής απογοητευένος λέει ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ρε ... δε βλέπεις εδώ τους μ@λ@κες ... μας κλέβουνε ... κοίτα τιμή ο Τακαήρα για την πολλαπλή και κοίτα ο Έλληνας ... χιχιχιχιχιχιχιιχιχιχ

Αρχι - μπάχτης θα εξελιχθεί ο νέος ΚΡΙΜΑ που δεν θα πηγαίνει ΠΑΛΙ το vag ... χιχιχιι ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΤΜ λέω Νεοκλή ....

puck
01-06-07, 10:24
Παιδιά ο Νεοκλής (puck) έχει ΤΡΕΛΑΘΕΙ ... κυκλοφορεί παντού απραμάσχαλα με κάτι Α4 με τυπωμένο το κιτ της ΜΤΜ και το δείχνει στον κόσμο , στις σερβιτόρες στις καφετέριες ... πάει η άλλη να πάρει παραγγελία και ο Νεοκλής απογοητευένος λέει ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ρε ... δε βλέπεις εδώ τους μ@λ@κες ... μας κλέβουνε ... κοίτα τιμή ο Τακαήρα για την πολλαπλή και κοίτα ο Έλληνας ... χιχιχιχιχιχιχιιχιχιχ

Αρχι - μπάχτης θα εξελιχθεί ο νέος ΚΡΙΜΑ που δεν θα πηγαίνει ΠΑΛΙ το vag ... χιχιχιι ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΤΜ λέω Νεοκλή ....

ΚΑΛΑ...ΕΣΥ ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΣ ΞΥΛΟ ΑΠΟ Κ04ατο Γκολφ....:bricks1::ices_ange

Α! Και τα νουμερα που λέγαμε...

Dynomet dyno (Power)

Ιπποδύναμη
345 PS/5400rpm
...και έχει 300 PS από τις 4500 έως τις 6500

Ροπή
48,5Kg (475Nm)/3700rpm
...και έχει 46Kg (451Nm) από τις 3300 έως τις 5500

EVANGELOS
01-06-07, 10:29
....Α! Και τα νουμερα που λέγαμε...

Dynomet dyno (Power)

Ιπποδύναμη
345 PS/5400rpm
...και έχει 300 PS από τις 4500 έως τις 6500

Ροπή
48,5Kg (475Nm)/3700rpm
...και έχει 46Kg (451Nm) από τις 3300 έως τις 5500

Kαλά νούμερα ... εγώ θα παίξω με υπερατού ...

Θα πατήσει ρε ???? ή είναι αρύθμιστος ??? ή κάνει adaptation ??? είπαμε φανάρι - διχάλα (1000μ)

Πλάκα - πλάκα μάλλον θα φάω λίγο ξύλο ....

toninogti
01-06-07, 11:58
μονο ενα turbo kit σε σωνει. τιποτα αλλο...
ααα και για να ειναι δικαιη η κοντρα εσυ θα ανοιξεις με 2αρα και το gti με 4η.χαχαχα

EVANGELOS
01-06-07, 12:09
μονο ενα turbo kit σε σωνει. τιποτα αλλο...
ααα και για να ειναι δικαιη η κοντρα εσυ θα ανοιξεις με 2αρα και το gti με 4η.χαχαχα

Εγώ λέω να ανοίξουμε από στάση ... ή είναι απαγορευμένη λέξη για το γκόλφ ???? χιχιχιχιχι

kostsour
01-06-07, 12:18
Εγώ λέω να ανοίξουμε από στάση ... ή είναι απαγορευμένη λέξη για το γκόλφ ???? χιχιχιχιχι

Τέλλλλλοςςς :owned:

J.MULLER
01-06-07, 13:51
Βαγγελη μην ανησυχεις ..........θα παρω εγω το αιμα σου πισω!!!:angryfire

spirosg
01-06-07, 19:00
Βαγγέλη τι έγινε με τα μπαξίματα κατα ... Τάσο μεριά που λέγαμε?Για να δούμε τι θα δείξει το tropet με τα νέα του παιχνιδάκια....

EVANGELOS
01-06-07, 19:05
Βαγγελη μην ανησυχεις ..........θα παρω εγω το αιμα σου πισω!!!:angryfire

Mην προτρέχεις Johny κάτσε να πατήσουμε πρώτα ... και ΑΝ είναι μπροστά το γκόλφ .... ρε συ κι εμείς πρέπει να πάμε μιά στάση φανάρι - διχάλα (1000 μ) ...

Παρεπιπτόντως δεν είναι του Νεοκλή (Puck) το γκόλφ που λέμε , απλά τον έκραξα στο άλλο thead και το μοντάκι (χιχιι) μετέφερε τα off topic σε νέο Threads...

@spirosg Δεν έχω μπάξει τίποτα καινούργιο ρε ... στα ίδια είμαι

puck
01-06-07, 20:15
Να αλλαχθει ο τιτλος παραυτα....:)

Λοιπον θα μιλησω με το παιδι, και θα σας πω τι και πως...

Οταν το τροπετ γκολφ μου θα παρει τα λαστιχα του , τοτε θα προκαλέσω το κοντρερ μποι εβαντζελ...

Octane
01-06-07, 20:35
Να αλλαχθει ο τιτλος παραυτα....:)

Λοιπον θα μιλησω με το παιδι, και θα σας πω τι και πως...

Οταν το τροπετ γκολφ μου θα παρει τα λαστιχα του , τοτε θα προκαλέσω το κοντρερ μποι εβαντζελ...

Παντως πολλα μετωπα ανοιγει ο ΤΡΟΠΕΤ-man και δε θα του βγει σε καλο...
Προτινω να κανονιστει παλι π@ρτουζ@ τρελη με ΤΡΟΠΕΤ Μ και διαφορα VAG-ακια!!:friday:
ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΟ BMWδικο ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ GROUP...
Και επειτα να του ριχνουμε κανενα ΡοΧι για επιδορπιο μην πεσει για υπνο νυστικος... :icon_kidr

1 μηνα εχεις ακομα Βαγγο!!Ο,τι προλαβεις!!!:party:

EVANGELOS
04-06-07, 11:59
Tα vag-άκια αν όσο συζητάγανε πατάγανε θα είχαν μιά γάμπα σαν του Πύρου Δήμα ....
Προς το παρόν τα stg1 MTM να περάσουν πρώτα κανά 330 και τα δυνατά να κάνουν adaptation να πατήσουμε ...

....τέσπα περιμένω

spirosg
04-06-07, 12:31
Ωραία το έθεσες.... δώσε και κάνα τήλ για δηλώσεις συμμετοχής
90 11 343 343 :p

Octane
04-06-07, 12:32
Tα vag-άκια αν όσο συζητάγανε πατάγανε θα είχαν μιά γάμπα σαν του Πύρου Δήμα ....
Προς το παρόν τα stg1 MTM να περάσουν πρώτα κανά 330 και τα δυνατά να κάνουν adaptation να πατήσουμε ...

....τέσπα περιμένω

Εμενα παντως με ξερεις... . Αν ημουν Ελλαδα θα πατουσαμε καθε βραδυ... :dance:
(αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι,βαρεθηκα να παταω με Μ3.Τσαμπα βενζινες...:banned: )

toninogti
04-06-07, 12:39
Tα vag-άκια αν όσο συζητάγανε πατάγανε θα είχαν μιά γάμπα σαν του Πύρου Δήμα ....
Προς το παρόν τα stg1 MTM να περάσουν πρώτα κανά 330 και τα δυνατά να κάνουν adaptation να πατήσουμε ...

....τέσπα περιμένω

ααα μας τη λες τωρα.τα 330 τα εχουμε για πρωινο...τωρα απο εκει και περα τι κανουμε. παντως δεν σε χαλασε στην παπανικολη με το ψωφημι σου....:gaysex:

shido
04-06-07, 12:49
να ρωτησω κατι για πρωινο δεν λεω μπορει να το εχετε.δεν ξερω και το αμαξι σου.αλλα εχετε πετυχει σε εθνικη πχ κανενα 330 η μ3 .ρωταω γιατι εγω που εχω πετυχει αρκετα Vag στην εθνικη λογο της δουλειας μου και στην πλειοψηφια λεον και μπορω να πω ακριβως το αντιθετο.

Octane
04-06-07, 12:55
να ρωτησω κατι για πρωινο δεν λεω μπορει να το εχετε.δεν ξερω και το αμαξι σου.αλλα εχετε πετυχει σε εθνικη πχ κανενα 330 η μ3 .ρωταω γιατι εγω που εχω πετυχει αρκετα Vag στην εθνικη λογο της δουλειας μου και στην πλειοψηφια λεον και μπορω να πω ακριβως το αντιθετο.

Εμεις φταιμε που εχεις πετυχει ολους τους φλωρους :ices_ange

shido
04-06-07, 13:01
Εμεις φταιμε που εχεις πετυχει ολους τους φλωρους :ices_ange

λολ καλο.
:ices_ange

greekm3
04-06-07, 13:04
εαν το γκολφ εχει 345 αλογακια τοτε ριχνει ,ναι καλα ακουτε ,ξυλο και στο δικο μου....ρε μπας και θα πρεπει να ξαναγυρισω στα τουρπισια; :)

toninogti
04-06-07, 13:09
εαν το γκολφ εχει 345 αλογακια τοτε ριχνει ,ναι καλα ακουτε ,ξυλο και στο δικο μου....ρε μπας και θα πρεπει να ξαναγυρισω στα τουρπισια; :)

πως το ειδες εσυ την παρασκευη ετσι οπως ειναι το δικο μου? ριχνει σε 330 ή δεν ριχνει? ακομα και σε εθνικο.

shido
04-06-07, 13:13
δεν μπαινω σε κοντρε ετσι?φιλικη συζητηση κανω
Καταλαβες γιατι λεω λεω εθνικο δικτυο?

greekm3
04-06-07, 13:13
πως το ειδες εσυ την παρασκευη ετσι οπως ειναι το δικο μου? ριχνει σε 330 ή δεν ριχνει? ακομα και σε εθνικο.

ρε αντουαν,δεν ηξερα οτι εσυ εισαι ο toninogti,xaxxaa...λοιπον ,απο σταση δεν νομιζω...μαλλον εχουνε θεμα τα γκολφ με το σπιναρισμα...απο τα 100 και πανω πιστευω ..αντε γεια...για ρεπριζ δεν το συζητω καν:bowdown:....οπως και εαν κυνηγειθειτε εως την λαρισα,εκει θα αλλαξουνε οι ρολοι:icon18:

Octane
04-06-07, 13:38
δεν μπαινω σε κοντρε ετσι?φιλικη συζητηση κανω
Καταλαβες γιατι λεω λεω εθνικο δικτυο?

Σε μενα το λες?
Ναι,καταλαβα.
Γιατι μοτερικως τα vag με τη μαμα τουρμπινα ψηλα δε δινουν τοσο καλα (ειναι μικρες οι τουρμπινες τους) οποτε και υποθετικα εχεις καποιο προβαδισμα ;)
Υποθετικα ομως,επαναλαμβανω,γιατι παιζουν ρολο τα κιλα σου οπως παιζουν ρολο και τα περιφερειακα των vag :D

Παντως γενικα , εκει που εσυ εχεις 30 κιλα ροπη τα αλλα εχουν 20... , το κιβωτιο ειναι πανω κατω το ιδιο μακρυ (δεν ειναι type r που ακομα και με 20 κιλα σπερνει...) οποτε εξισωνεται καπως το πραμα :D

shido
04-06-07, 13:44
32,5 το δικο μου .τοσο κοπο και χρημα εδωσα μην με ριχνεις!!!:)
επισης και το δικο μου πολυ ψηλα κοπιαζε πραγμα που ελυσα με εκεντροφορους.

επισης λεω εθνικη γιατι το δικο μου παλι πχ ολη την ευθεια της ΛΑρισας μπορω να την παω με πολλα,270+,το πολυ δυνατο vag και το εννοω ,αλλα διλητρο θα το αντεξει ?ειχα διλητρο τουρμπο (ροβερ 620) και δεν αντεχε για πολλη ωρα.

Octane
04-06-07, 13:50
32,5 το δικο μου .τοσο κοπο και χρημα εδωσα μην με ριχνεις!!!:)
επισης και το δικο μου πολυ ψηλα κοπιαζε πραγμα που ελυσα με εκεντροφορους.

επισης λεω εθνικη γιατι το δικο μου παλι πχ ολη την ευθεια της ΛΑρισας μπορω να την παω με πολλα,270+,το πολυ δυνατο vag και το εννοω ,αλλα διλητρο θα το αντεξει ?ειχα διλητρο τουρμπο (ροβερ 620) και δεν αντεχε για πολλη ωρα.

Το "30 Vs 20" το εγραψα για κοντα στον κοφτη , οποτε δε νομιζω ακομα και το δικο σου να κραταει και τα 32,5 κιλα εκει ψιλα ;) (Γι'αυτο εγραψα 30...)
Με τοσα λεφτα που εχεις ριξει στο δικο σου , το vag αντεχει και παρα αντεχει και βγαζει και 280-300 αλογα αξιοπιστα :icon_kidr
Βεβαια παλι συγκρινουμε τα ασυγκριτα,αλλα δε βαριεσαι,κουβεντα να γινεται :)

shido
04-06-07, 13:56
απο το νουμερο που λες ειμαι αρκετα πιο κατω.Αλλα εχω πετυχει κατι S3 και παλια και νεο μοντελο που μετα με κοιταζαν καλα καλα.Δεν συγκρινω ,ανταλαγη αποψεων κανω
Για την κουβεντα 253 ειμαι με 32,5 κιλα .ψηνομαι ομως για ess:)

saikoE39
04-06-07, 16:40
Παταω με Χ3 3.0d με οποιο Vag και αν ειναι απο ρεπριζ..μεχρι 210 χλμ....μεχρι 250 αλογα....
Κατα αλλα οσο για τα Gti στα 330 Ε90-92.....πατε κοντα..????
Γιατι μονο 46αρια ακουω.....

Octane
04-06-07, 17:13
Παταω με Χ3 3.0d με οποιο Vag και αν ειναι απο ρεπριζ..μεχρι 210 χλμ....μεχρι 250 αλογα....
Κατα αλλα οσο για τα Gti στα 330 Ε90-92.....πατε κοντα..????
Γιατι μονο 46αρια ακουω.....

Ε τωρα δε νομιζω να περιμενεις να απαντησω ετσι?
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειμαι μεσα!!:smiley_ab
Μαθε το λιγο ακομα και ερχομαι...:gaysex:

saikoE39
04-06-07, 17:20
καλα τραγουδα.....εσενα θα σε παω μια στα χειροφρενα με ροβερ...χοχοχ....
Για το Ε90 δεν μιλας......μουγκα....
αα.....εχω και ρχ....που θες...

Octane
04-06-07, 18:03
καλα τραγουδα.....εσενα θα σε παω μια στα χειροφρενα με ροβερ...χοχοχ....
Για το Ε90 δεν μιλας......μουγκα....
αα.....εχω και ρχ....που θες...

Στα χειροφρενα θα γινει το σκηνικο!!!Οπως λεμε "στα πεναλντι" :rofl2:

Ε90 δεν εχω πετυχει ακομα να "ανοιξω". Ειναι βαρυ ομως οποτε κοντα το κοβω να ειμαστε :105whistl
Ρχ???Τι να το κανω? :rofl2: Εισαι τρελοοοοοοοος!?!?!?
Μονο για ντριφτ αν θελει , το αλλο θεμα ειναι τσαμπα βενζινες εδω και καιρο...
(Αλλα μιλαμε για πολυ τσαμπα ομως...οχι οπως τα Μ3...:rofl2: )

EVANGELOS
04-06-07, 20:45
Πήραν φωτιά τα keyboards ... βγήκε ποντίκι ΜΤΜ ???? με downpipe Microsoft .... πάει καλά ????

P.S. Kόψατε τη Βάρκιζα ή δε με φωνάζετε πλέον ??? :D

P.S.2 6.9" ???? where are u going ??? :D

alexk
05-06-07, 01:34
Αλλα εχω πετυχει κατι S3 και νεο μοντελο που μετα με κοιταζαν καλα καλα.

Παιδιά, μια φιλική συμβουλή.
Όταν ανοίγετε, βεβαιωθείτε ότι ανοίγει και ο άλλος.
Γιατί άν δεν ανοίγει, δεν σημαίνει ότι τον δικάσατε.
Όσο για το νέο S3, ούτε το νέο 330 δεν το φθάνει.

shido
05-06-07, 05:38
Θα ημουν τουλαχιστον ηλιθιος να γραψω κατι τετοιο αν δενημουν σιγουρος.
Και επειδη και στην εκδρομη ελεγα στα παιδια γιακατι τρελες ητες που εφαγα δεν εχω λογο να λεω πραγματα που να μηνισχυουν.

τον πετυχα εθνικη,με τριτη και ανοιγαμε και οι δυο.
φιλικα

b52
05-06-07, 07:54
Όσο για το νέο S3, ούτε το νέο 330 δεν το φθάνει.

Ανοιξαμε με μαμα S3 με τριτες στην Βαρης-Κορωπιου και το ηξερε αφου ηρθε και με τσιγλισε αυτος πρωτος.... αλλα μετα απο τις 6 καροτσες που εφαγε δεν ξανα ηρθε απο πισω... :bananasmi

NICK_M3
05-06-07, 08:01
Ανοιξαμε με μαμα S3 με τριτες στην Βαρης-Κορωπιου και το ηξερε αφου ηρθε και με τσιγλισε αυτος πρωτος.... αλλα μετα απο τις 6 καροτσες που εφαγε δεν ξανα ηρθε απο πισω... :bananasmi

6 καρότσες???

εκανες service στο αμάξι????:ban::ban:

ρε συ πάει καλά το s3ακι!!!!!




εγω θέλω να δω πάντως το γκολφάκι με τα 350 τι θα κάνει.....

όταν και εφόσον ξεκινήσει απο το φανάρι θα είναι θέμα....
βασικά θα πρέπει να προλάβει να κουμπώσει 4η στα πρώτα 300 μέτρα.....

είδωμεν....

toninogti
05-06-07, 09:43
Πήραν φωτιά τα keyboards ... βγήκε ποντίκι ΜΤΜ ???? με downpipe Microsoft .... πάει καλά ????

P.S. Kόψατε τη Βάρκιζα ή δε με φωνάζετε πλέον ??? :D

P.S.2 6.9" ???? where are u going ??? :D

ποιος το γ@μει το 0-100. να ανοιξουμε απο χιλιομετρα να δεις το χριστο φανταρο, θελεις???

Octane
05-06-07, 09:50
Ανοιξαμε με μαμα S3 με τριτες στην Βαρης-Κορωπιου και το ηξερε αφου ηρθε και με τσιγλισε αυτος πρωτος.... αλλα μετα απο τις 6 καροτσες που εφαγε δεν ξανα ηρθε απο πισω... :bananasmi

Αυτο το αποτελεσμα επετρεψε μου να το αμφισβητησω.:scratchch
Δεν παιζει το νεο S3 να ειναι 6 καροτσες πισω απο Μ3 Ε46 cabrio.
Αν ελεγες οτι ηταν το παλιο S3 και μαμα τελειως τοτε ναι , και γω μαζι σου.:cheers:

Φιλικα παντα , απλα η διαφορα που λες ειναι πολυ μεγαλη.

Octane
05-06-07, 09:54
ποιος το γ@μει το 0-100. να ανοιξουμε απο χιλιομετρα να δεις το χριστο φανταρο, θελεις???

Μπαααα,ο Evangelos ανοιγει μονο απο σταση 'η ρεπριζ μεταξυ 5739-7853rpm :)

:flipa:

b52
05-06-07, 10:11
Αυτο το αποτελεσμα επετρεψε μου να το αμφισβητησω.:scratchch

Φιλικα παντα , απλα η διαφορα που λες ειναι πολυ μεγαλη.

Kοιτα δεν εχω λογω να πω ουτε παραμυθια ουτε ψεμματα....
Βγηκα απο το φαναρι που εχει μια εκκλησουλα πανω στην Βαρης - Κορωπιου και το S3 ηταν σταματημενο στο αλλο φαναρι...
Eγω πηγαινα normal (ειχα και γυναικα μαζι οπως και αυτος) και ειμαι με 80χιλ. και 3η. Ερχεται κολλαει απο πισω ανοιγουμε μαζι και του κανω με τη μια 2 με 3 καροτσες και με το που ερχεται η πρωτη ανοιχτη στροφουλα τον εβλεπα σα στιγμα στο καθρεφτη :nixweiss:
Γιατι οπως εχω γραψει και σε αλλο thread παντα μα παντα στο τελος καθε ευθειας ΥΠΑΡΧΕΙ μια στροφη..... :dance:

b52
05-06-07, 10:14
Παντως αν ειναι τη Πεμπτη μπορω να φερω και ενα καινουργιο μαμα S3 να δουμε τι ψαρια πιανει.... :icon_kidr
Το εχει παρει πολυ φιλος και τον ψηνω ανετα....

Octane
05-06-07, 10:34
Παντως αν ειναι τη Πεμπτη μπορω να φερω και ενα καινουργιο μαμα S3 να δουμε τι ψαρια πιανει.... :icon_kidr
Το εχει παρει πολυ φιλος και τον ψηνω ανετα....

Εεεεμμμμμμ!!
Εκει πρεπει να δουμε τι γινεται!!:dance:
Γιατι με το μπαμ 3 καροτσες στο νεο S3 λιγο τρελο δε σου φαινεται?
Εκτος αν εκεινος ηταν με 5η... :p: (και το λεω αυτο γιατι στα 80χλμ/ωρα ειτε πατησεις με 3η ειτε με 4η στο νεο S3 το ιδιο πραγμα ειναι...)

Ιδια πατηματα ειχαμε κανει ενα φεγγαρι με τον Ευαγγελο και το δικο μου (που η Μ3 του παει καλυτερα απο πολλες αλλες coupe,ποσο μαλλον cabrio...) και μεχρι τα 160 δε με περασε ουτε μια φορα!!Ουτε μια!!!:dance:
(ειπαμε,απο κει και περα το χαος,αλλα ειναι λογικο)

b52
05-06-07, 11:03
Απο ΑUDI ΤΤ ηρθα σε BMW και μπορω να συγκρινω και τις 2 εταιριες, βασικα για μενα δεν ειναι κριτιριο ποιο αυτοκινητο ειναι πιο γρηγορο σε καποιες παραμετρους.
Βασικοι παραγοντες για μενα (κοντευω τα 40) ειναι η ομορφια,ασφαλεια,τροχοπεδηση,φρενα,κρατηματα και πολλα αλλα, πανω σε αυτο θα σου πω μονο οτι το ΤΤ στα 250 πεταγε και το ///Μ απλα τσουλαει... :scratchch

Το ΤΤ τα ειχε πολυ ευκολα τα 250 αλλα..... πως τα ειχε...:drive2:
Τεσπα οπως ειπε και ο Χρηστος κουβεντα να γινεται... :dblthumb2

Fairytale
05-06-07, 11:11
Απο ΑUDI ΤΤ ηρθα σε BMW και μπορω να συγκρινω και τις 2 εταιριες, βασικα για μενα δεν ειναι κριτιριο ποιο αυτοκινητο ειναι πιο γρηγορο σε καποιες παραμετρους.
Βασικοι παραγοντες για μενα (κοντευω τα 40) ειναι η ομορφια,ασφαλεια,τροχοπεδηση,φρενα,κρατηματα και πολλα αλλα, πανω σε αυτο θα σου πω μονο οτι το ΤΤ στα 250 πεταγε και το ///Μ απλα τσουλαει... :scratchch

Το ΤΤ τα ειχε πολυ ευκολα τα 250 αλλα..... πως τα ειχε...:drive2:
Τεσπα οπως ειπε και ο Χρηστος κουβεντα να γινεται... :dblthumb2Το ΤΤ δεν πρέπει να ήταν μαμά τότε... και το ///Μ3 σου αν επέμβεις ανάλογα αλλάζει πολύ χαρακτήρα...
C U out there

b52
05-06-07, 11:15
Το ΤΤ δεν πρέπει να ήταν μαμά τότε... και το ///Μ3 σου αν επέμβεις ανάλογα αλλάζει πολύ χαρακτήρα...
C U out there

Eνοειτε το εχω αναφερει σε αλλο thread αλλωστε, 350+ ηταν... το εβαλα και στο garage μου για να μου θυμιζει τις ομορφες στιγμες που περασαμε μαζι.... :smokin:
Το ///Μ δεν το πειραζω σε τιποτα .... κουραστηκα να δινω μ@λ@κισμενα λεφτα.

Geo_3D
05-06-07, 11:22
VAG lovers chill out
Σαν τον Χαρο και εσεις εχετε βγει παγανια
Και τελος παντων respect μεν στα turbo,αλλά για ρωτηστε και το Panoz που τον πετυχα με το GTI-μαμά στην εθνικη και απο εκει που μου εριξε 3 καροτσες (το κλασσικο) ξαφνικα με εβλεπε στην πορτα του οταν ειχαν ανεβει τα χλμ....
Και μετα απο 20 χλμ που ανοιγαμε συνεχεια,με παιρνει τηλ και μου λεει "κοψε γιατι θα παρω την τουρμπινα στο χερι"....

EVANGELOS
05-06-07, 12:07
ποιος το γ@μει το 0-100. να ανοιξουμε απο χιλιομετρα να δεις το χριστο φανταρο, θελεις???

Nαι θέλω ... το Φάνη τον πέρασες ή ακόμα ??? χιχιχι

Μπαααα,ο Evangelos ανοιγει μονο απο σταση 'η ρεπριζ μεταξυ 5739-7853rpm :)

:flipa:

Όχι ρε ανοίγω από 40 km/h , από 60 km/h , από 90 km/h βάλτε ότι σχέση θέλετε και ελάτε ....

...Ιδια πατηματα ειχαμε κανει ενα φεγγαρι με τον Ευαγγελο και το δικο μου (που η Μ3 του παει καλυτερα απο πολλες αλλες coupe,ποσο μαλλον cabrio...) και μεχρι τα 160 δε με περασε ουτε μια φορα!!Ουτε μια!!!:dance:
(ειπαμε,απο κει και περα το χαος,αλλα ειναι λογικο)

Μα αν πατάμε 3ες από 70 τι περιμένεις ??? θα σε περάσω στο τελείωμα της σχέσης ...
Αν πατήσουμε 2ες θα σου ανοίξω πιό νωρίς ....εκτός αν θεωρείς ότι το Μ3 είναι κανά ΕVO 500 άλογα να σου ανοίγει από τα πρώτα μέτρα με όλες τις σχέσεις ....

Κάτι στάση με δικάβαλο το τρόπετ .... τα ξέχασες :dupe:

Πάντως όλα τα αμάξια έχουν εύρος λειτουργίας , κάπου υστερούν κάπου πλεονεκτούν , υπό προυποθέσεις όλα μα όλα τα αμάξια θα βρούν κάποιο άλλο που από κάποιοα χλμ για κάποια μέτρα θα είναι πιό γρήγορο....

Nick_compact
05-06-07, 16:09
Ιδια πατηματα ειχαμε κανει ενα φεγγαρι με τον Ευαγγελο και το δικο μου (που η Μ3 του παει καλυτερα απο πολλες αλλες coupe,ποσο μαλλον cabrio...) και μεχρι τα 160 δε με περασε ουτε μια φορα!!Ουτε μια!!!:dance:
(ειπαμε,απο κει και περα το χαος,αλλα ειναι λογικο)

Λαμβάνοντας υπόψη οτί έχεις πανάλαφρο τουρμπάτο με ροπή από χαμηλά και 200++ άλογα και 30+ Kgm ροπή, δεν θα χαιρόμουν καθόλου στην θέση σου που έμεινες δίπλα σε ατμοσφαιρικό 1600 κιλά που άνοιγε από τρίτη με 70 kmh, όταν η τρίτη του τελειώνει στα 160. Οι κόντρες από ρεπρίζ είναι μ@λ@κίες... Η αληθινή κόντρα είναι από στάση. σε φανάρι... Τι έπαθες όταν στηθήκατε σε φανάρι;;;;;;;;;;;;;;

Nikos M5
05-06-07, 17:23
Οι κόντρες από ρεπρίζ είναι μ@λ@κίες... Η αληθινή κόντρα είναι από στάση. σε φανάρι...

Απο φαναρι μετρας αυτοκινητα η οδηγους ??

Γιατι απ οτι φαινεται τοσα χρονια κανουμε "μαλακιες" οταν θελουμε να μετρησουμε δυο αυτοκινητα .

Nick_compact
05-06-07, 18:05
Απο φαναρι μετρας αυτοκινητα η οδηγους ??

Γιατι απ οτι φαινεται τοσα χρονια κανουμε "μαλακιες" οταν θελουμε να μετρησουμε δυο αυτοκινητα .

Παρεξήγησες λίγο, και με το δίκιο σου γιατί δεν το έθεσα σωστά. Με αντίστοιχους οδηγούς, από φανάρι, πάλι αυτοκίνητα μετράς, και πιστεύω οτί αυτή είναι η πιο σωστή κόντρα! Γιατί το να ανοίγουν δυο αμάξια από τρίτες, με πολύ διαφορετική κλιμάκωση κιβωτίου, το ένα μέσα στην ροπή του, και το άλλο στις 2000rpm ή όσες έχει το Μ3 με τρίτη στα 70kmh, σίγουρα δεν δείχνει διαφορά αυτοκινήτων κατά την γνώμη μου. Άλλωστε, δεν έχω δει πουθενά στο κόσμο σε αγώνες dragster να τα μετράνε από ρεπρίζ.

puck
05-06-07, 18:35
Kοιτα δεν εχω λογω να πω ουτε παραμυθια ουτε ψεμματα....
Βγηκα απο το φαναρι που εχει μια εκκλησουλα πανω στην Βαρης - Κορωπιου και το S3 ηταν σταματημενο στο αλλο φαναρι...
Eγω πηγαινα normal (ειχα και γυναικα μαζι οπως και αυτος) και ειμαι με 80χιλ. και 3η. Ερχεται κολλαει απο πισω ανοιγουμε μαζι και του κανω με τη μια 2 με 3 καροτσες και με το που ερχεται η πρωτη ανοιχτη στροφουλα τον εβλεπα σα στιγμα στο καθρεφτη :nixweiss:
Γιατι οπως εχω γραψει και σε αλλο thread παντα μα παντα στο τελος καθε ευθειας ΥΠΑΡΧΕΙ μια στροφη..... :dance:

Ολα καλα για τις 6 καρότσες και τα 7 χωριά....Αλλα το τελευταίο είναι άτοπο, να το έλεγες για κανα πουντο 1000πς να πω οκ , αλλα για 4κινητο....

Και κατι ακόμα , πως είσαι σίγουρος οτι ήταν S3...?Μπορεί να ήταν και Α3 s-line...Και μετα το σήριαλ 3+ καρότσες πως είσαι τοσο σίγουρος οτι συνέχισε να ανοίγει?Μπορει και να έφαγε καμια παντοφλια απο την γυναίκα :icon_toil

Nikos M5
05-06-07, 19:04
Παρεξήγησες λίγο, και με το δίκιο σου γιατί δεν το έθεσα σωστά. Με αντίστοιχους οδηγούς, από φανάρι, πάλι αυτοκίνητα μετράς, και πιστεύω οτί αυτή είναι η πιο σωστή κόντρα! Γιατί το να ανοίγουν δυο αμάξια από τρίτες, με πολύ διαφορετική κλιμάκωση κιβωτίου, το ένα μέσα στην ροπή του, και το άλλο στις 2000rpm ή όσες έχει το Μ3 με τρίτη στα 70kmh, σίγουρα δεν δείχνει διαφορά αυτοκινήτων κατά την γνώμη μου. Άλλωστε, δεν έχω δει πουθενά στο κόσμο σε αγώνες dragster να τα μετράνε από ρεπρίζ.

Σε συνθηκες ντραγκστερ συμφωνω απολυτα μαζι σου .

alexk
05-06-07, 19:52
Εγώ απορώ άν δεν έχεις συνοδηγό να γυρίσει κεφάλι να μετρήσει καρότσες-κολώνες, πως μετράς από τον καθρέπτη.

Επίσης, είναι εντυπωσιακό πως αυτά τα πενβέ στα ψηλά χιλιόμετρα παίρνουν τα πάνω τους. Ούτε ram-air για 30 άλογα να είχαν.
Αντώνη, Νεοκλή και Πάνο, πουλήστε τα "τροπέτα" σας όσο είναι καιρός. Τα πενβέ έχουν αγριέψει.

Octane
05-06-07, 20:02
Μα αν πατάμε 3ες από 70 τι περιμένεις ??? θα σε περάσω στο τελείωμα της σχέσης ...
Αν πατήσουμε 2ες θα σου ανοίξω πιό νωρίς ....εκτός αν θεωρείς ότι το Μ3 είναι κανά ΕVO 500 άλογα να σου ανοίγει από τα πρώτα μέτρα με όλες τις σχέσεις ....

Κάτι στάση με δικάβαλο το τρόπετ .... τα ξέχασες :dupe:


1)Ανοιξαμε απειρες φορες απο 3ες και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε με περασες στο τελειωμα της 3ης.
ΠΑΝΤΑ με περνουσες αφου κουμπωναμε και οι 2 4ες...

Και εδω να απαντησω και στον Nick που λεει τα δικα του περι ατμοσφαιρικου και τα σχετικα.
Οχι , δε νομιζω πως θα επρεπε να στενοχωριεμαι που με περασε ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟ 3200κυβικων εκατοστων με 300 παραπανω βαρος και πανω απο 100 αλογα περισσοτερα , απλα και μονο επειδη εχω τουρμπινα.
Και για την ιστορια και μενα η 3η μου στα 160 τελειωνει...

2)Οσο για το ανοιγμα απο σταση που εγινε Ευαγγελε , ξερεις πολυ καλα οτι

α)Οδηγουσε ο Αλεξης που το αμαξι μου το επιανε πρωτη φορα στα χερια του
και
β)Λαστιχα ΔΕΝ ειχα.?Ηταν τελειωμενα.
Τωρα αν αυτο το θεωρεις αντιπροσωπευτικο ανοιγμα , παω πασο...

Παντως αμεσως μετα που εγινε ρεπριζ , εγω που ημουν συνοδηγος σε σενα μετρησα μεχρι την αλλαγη σε 4η πανω απο 1.5 καροτσα... (απο τον ιδιο απειρο οδηγο που το επιανε πρωτη φορα στα χερια του...)

Octane
05-06-07, 20:21
Λαμβάνοντας υπόψη οτί έχεις πανάλαφρο τουρμπάτο με ροπή από χαμηλά και 200++ άλογα και 30+ Kgm ροπή, δεν θα χαιρόμουν καθόλου στην θέση σου που έμεινες δίπλα σε ατμοσφαιρικό 1600 κιλά που άνοιγε από τρίτη με 70 kmh, όταν η τρίτη του τελειώνει στα 160. Οι κόντρες από ρεπρίζ είναι μ@λ@κίες... Η αληθινή κόντρα είναι από στάση. σε φανάρι... Τι έπαθες όταν στηθήκατε σε φανάρι;;;;;;;;;;;;;;

Απαντησα παραπανω τι εγινε απο φαναρι. (με οδηγο τον Alexk γιατι με μενα δεν εγινε ανοιγμα)

Παντως σας εχει φαει πολλους εδωμεσα!!

Πραγματικα ρε παιδια , απο εσας που ασχολειστε τοσο καιρο με τα αυτοκινητα (οχι με τα bmw ως κουρσες αλλα πραγματικα με τον ορο αυτοκινητο) ΠΟΣΟΙ πιστευετε οτι εχει τυχη απο εκκινηση ενα μπροσθιοκινητο μικρο 1200 κιλων με τη ροπη μιας Μ3 Ε46 , λαστιχα φυτιλια και τελειωμενη μαμα αναρτηση εναντια σε ενα πισωκινητο με 255 πισω λαστιχα που καθεται ολοκληρο οταν ξεκιναει??? (εκει και τελειωμενη αναρτηση να εχει παλι σε καλο θα του βγει :D)
Πρεπει να εισαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μ@λ@κ@ς για να πιστευεις το αντιθετο (εκτος απο ασχετος) και αλλο τοσο αν προσπαθεις να το αποδειξεις κιολας...

Υ.Γ.Και ας ερθει να μου πει καποιος τωρα οτι στις στροφες το Μ ξεφτυλιζει το τουρμοκουβαδακι μου , οτι δεν ειναι τοσο ολοκληρωμενο κλπ κλπ , γιατι εγω δεν εχω συναντησει κανεναν με τετοιο που να με εχει περασει ποτε...! Το αντιθετο μαλιστα!

Και σε πιστα αν θελετε κανονιζουμε συγκριτικο να δουμε τι παιζει (που εγω ειμαι και κουλαδι οσον αφορα τους χρονους) αφου οι δρομοι δεν ειναι για τετοιες δοκιμες...

Octane
05-06-07, 20:39
VAG lovers chill out
Σαν τον Χαρο και εσεις εχετε βγει παγανια
Και τελος παντων respect μεν στα turbo,αλλά για ρωτηστε και το Panoz που τον πετυχα με το GTI-μαμά στην εθνικη και απο εκει που μου εριξε 3 καροτσες (το κλασσικο) ξαφνικα με εβλεπε στην πορτα του οταν ειχαν ανεβει τα χλμ....
Και μετα απο 20 χλμ που ανοιγαμε συνεχεια,με παιρνει τηλ και μου λεει "κοψε γιατι θα παρω την τουρμπινα στο χερι"....

Ε ναι , λογω κοντου διαφορικου θα ελεγα (αντε , μη μας το κρυβεις :ices_ange ) , και μαλλον "ψηλα" εννοεις τα 180-210 που εδω που τα λεμε δεν ειναι και...πολυ "ψηλα":ices_ange

Εκει ομως που τελικιαζεις εσυ το vag-ακι εχει αλλα 30 χλμ/ωρα , που σημαινει οτι στο 20λεπτο "κοντρας" προλαβαινει να κρυωσει τουρμπινα , να γεμισει , ρεζερβουαρ και να κανει και τσιγαρο... :bigthumb:

alexk
05-06-07, 20:39
Τι έπαθες όταν στηθήκατε σε φανάρι;;;;;;;;;;;;;;

Μας έκανε αέρα να δροσιστούμε.
Μιλάμε τώρα...έχουμε χάσει τις μπάλες.

Από τη μία, έχουμε το Μ3 του EVANGELOS που είναι βελτιωμένο και τα μαμά Μ3 τα κάνει σουβλάκι (+4 καρότσες.... τρελή διαφορά).
Από την άλλη ένα cupra 1o στάδιο. Και τι γίνεται?
Πατάει το cupra ρολαριστά με το Μ3 και επειδή το Μ3 τρώει 3ες και μισά 4ης ήττα, μετά πάμε να πάρουμε το αίμα μας πίσω από το φανάρι. Μπράβο ρε παιδιά, ράβει το Μ3 από φανάρι με το μπροστοκίνητο τούρμπο 220 ίππων, που δεν έχει ούτε καν μπλοκέ διαφορικό (κάποτε πιστεύαμε ότι τα Punto των 180 ίππων δεν ξεκίναγαν...). Δηλαδή, είναι μια νίκη αξιοσημείωτη!!!

Εντύπωση μου προκαλεί τόσο καιρό που όλοι οι φίλοι στις κόντρες γράφουν μόνο νίκες. Ρε παιδί μου, κανείς δεν έχασε ποτέ. Όλοι οι δικαστές bmw οδηγούν. Και τέλος πάντων, ούτε εγώ ούτε ο Πάνος δεν μένουμε ξάγρυπνοι άν μας περάσει ένα άλλο αμάξι στο δρόμο, όπως μερικοί πενβεδάκηδες.

Δηλαδή, όπως και να έχει το bmw πρέπει να είναι το πιο δυνατό, ράβει στα ψηλά, στρίβει καλύτερα από οτιδήποτε άλλο, φρένα ας είναι μονοπίστονα είναι της bmw άρα ξέρουν κτλ. Η αντικειμενικότητα σε αυτό το φλόρουμ διεκδικεί βραβείο γκίννες.

Κανείς δεν αρνείται ότι το bmw είναι ένα πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο. Αυτά που προσφέρει όμως στην τιμή που έχει είναι μερικές φορές δυσανάλογα. Υπάρχουν εξίσου καλά και φθηνότερα αυτοκίνητα.
Έτσι, ξεκαβαλήστε λιγάκι το καλάμι γιατί από όσο γνωρίζω οι περισσότεροι το έχετε αγοράσει 2ο, 3ο, 4ο... χέρι και όχι καινούργιο.

Octane
05-06-07, 20:48
(κάποτε πιστεύαμε ότι τα Punto των 180 ίππων δεν ξεκίναγαν...)..

Για την ιστορια , Πουντοτζιτο με 15αρια και 180 αλογα με ραβει κανονικα στην εκκινηση ...
Αλλα ξεχασα , εγω ειμαι ασχετος και το αμαξι μου ΤΡΟ-Μ-ΠΕΤΑ :rofl2:

EVANGELOS
05-06-07, 21:15
Tώρα μιλάτε σοβαρά ?????

Στα σοβαρά τώρα συζητάμε Μ3 Ε46 vs Ibiza Cupra του Οctane ??
Στα σοβαρά τώρα συζητάμε Μ3 Ε46 vs Golf V stg1 MTM ??

Λοιπόν εγώ κάνω χαβαλέ αλλά κάποιοι τραβάνε ζόρι τελικά...

Αν λοιπόν σε πάτημα από ραλαριστές 2ες (και εννοώ πάτημα όχι κάνω χαβαλέ στην Βάρης Κορωπίου .... πάτημα ίσον ξεκινάμε μαζί με 3 κόρνες από συμφωνημένα χλμ) με το Golf του Φάνη που ρίχνει κάτι κενά στον Τονίνο που ρίχνει κάτι κενά στον Puck που ρίχνει κάτι κενά στον Octane ... στο κούμπωμα 4ης απλά δεν είχε νόημα από τη διαφορά ΥΠΕΡ ΤΟΥ Μ3 .... (με το Μ3 με το προ ελαφρωμένου σπασμένο βολάν και χωρίς το μεσαίο) τότε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΟΛΩΝΕΣ ????

Έλεος ... ή κάνουμε χαβαλέ ή τα εννούμε ... το Ibiza και το Golf είναι μια χαρά αμάξια και όντως για τα χρηματά τους πολύ καλή επιλογή .... ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΑΒΑΛΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΣΕ ΠΑΤΑ που γελάγαμε και κάναμε πλάκα να λέτε στα σοβαρά ότι έχει νόημα να μετρήσω το Μ3 με τα Ιbiza και τα Golf ....

Aν κάποιοι για να μην αισθάνονται άσχημα πρέπει να πείσουν τον εαυτό τους ότι είναι γρήγοροι .... πάω πάσο .... απλά κάποτε θα φάνε τη σφαλιάρα και θα συνέλθουν.

P.S. Aυτοί που κάνουν χαβαλέ το ξέρουν ποιόι είναι και δε χρειάζεται να πω ότι καταλαβάινω το χαβαλέ που κάνουν και ότι δεν έχω θέμα με αυτούς.

P.S.2 Octane ... αγόρι μου χαλάρωσε δεν πατήσαμε ΠΟΤΕ πραγματικά ... σε συνθήκες που να μετράς διαφορές ...
Όπως είπες και εσύ στο ένα ο Αλέξης δεν ήξερε το αμάξι , στο άλλο δεν πατήσαμε κόρνες απλά κάποιοα στιγμή ο ένας πάτησε γκάζι ... και γενικά γινόταν ΧΑΒΑΛΕΣ ... τώρα αν πιστέυεις ότι είσαι πιό γρήγορος από το Μ3 έλα Ελλάδα και έλα να πατήσουμε φιλικά και ωράια , από ρολαριστά από στάση από ότι θέλεις .... να ορίσουμε απόσταση να σου φύγει η απορία ....

P.S.3 Kαι δωδέκατο χέρι ΜΙΑ ΧΑΡΑ παέι το τρόπετ .... δε με χάλασε καθόλου ....

Geo_3D
05-06-07, 21:43
Ε ναι , λογω κοντου διαφορικου θα ελεγα (αντε , μη μας το κρυβεις :ices_ange ) , και μαλλον "ψηλα" εννοεις τα 180-210 που εδω που τα λεμε δεν ειναι και...πολυ "ψηλα"

Εκει ομως που τελικιαζεις εσυ το vag-ακι εχει αλλα 30 χλμ/ωρα , που σημαινει οτι στο 20λεπτο "κοντρας" προλαβαινει να κρυωσει τουρμπινα , να γεμισει , ρεζερβουαρ και να κανει και τσιγαρο... :bigthumb:
Πρωτα απ'ολα χαλαρωστε.Το εχετε ξεχειλωσει.Απτη μια κανετε πλακα και απτην αλλη τα πιστευετε κιολλας.Δευτερον που νομιζεις οτι τερματιζω ρε Πανο???Στα 212???230φευγα γραφει το κοντερ και 225 το ψηφιακο.Δηλαδη μου λες τωρα οτι το GTI βγαζει 255 χλμ τελικης?!?!?!?!Γιαυτο σου λεω,χαλαρωσε και γενικα ξεκαβαλιστε το καλαμι.Ειδικα εγω,δεν αμφισβητησα ποτε την ανωτεροτητα του GTI σε σχεση με το δικο μου.Απτην αλλη πολυ πιθανον να μας πειτε αυριο μεθαυριο,μια 430 εβλεπε την πινακιδα μου.:thumbsdow
Επίσης, είναι εντυπωσιακό πως αυτά τα πενβέ στα ψηλά χιλιόμετρα παίρνουν τα πάνω τους. Ούτε ram-air για 30 άλογα να είχαν.
Αντώνη, Νεοκλή και Πάνο, πουλήστε τα "τροπέτα" σας όσο είναι καιρός. Τα πενβέ έχουν αγριέψει.
Παλικαρι αν εχεις να πεις κατι πεστο ευθεως.Οχι οτι θα μπω στον κοπο να σου απαντησω,αυτο αμα θελει θα το κανει ο Panoz.Απλα για να δω ποσο κομπλεξαρας εισαι!!!!!Συνεχισε να δινεις δυναμη!!!!:dblthumb2

Octane
05-06-07, 21:47
Tώρα μιλάτε σοβαρά ?????

Στα σοβαρά τώρα συζητάμε Μ3 Ε46 vs Ibiza Cupra του Οctane ??
Στα σοβαρά τώρα συζητάμε Μ3 Ε46 vs Golf V stg1 MTM ??

Λοιπόν εγώ κάνω χαβαλέ αλλά κάποιοι τραβάνε ζόρι τελικά...

Αν λοιπόν σε πάτημα από ραλαριστές 2ες (και εννοώ πάτημα όχι κάνω χαβαλέ στην Βάρης Κορωπίου .... πάτημα ίσον ξεκινάμε μαζί με 3 κόρνες από συμφωνημένα χλμ) με το Golf του Φάνη που ρίχνει κάτι κενά στον Τονίνο που ρίχνει κάτι κενά στον Puck που ρίχνει κάτι κενά στον Octane ... στο κούμπωμα 4ης απλά δεν είχε νόημα από τη διαφορά ΥΠΕΡ ΤΟΥ Μ3 .... (με το Μ3 με το προ ελαφρωμένου σπασμένο βολάν και χωρίς το μεσαίο) τότε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΟΛΩΝΕΣ ????

Έλεος ... ή κάνουμε χαβαλέ ή τα εννούμε ... το Ibiza και το Golf είναι μια χαρά αμάξια και όντως για τα χρηματά τους πολύ καλή επιλογή .... ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΧΑΒΑΛΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΣΕ ΠΑΤΑ που γελάγαμε και κάναμε πλάκα να λέτε στα σοβαρά ότι έχει νόημα να μετρήσω το Μ3 με τα Ιbiza και τα Golf ....

Aν κάποιοι για να μην αισθάνονται άσχημα πρέπει να πείσουν τον εαυτό τους ότι είναι γρήγοροι .... πάω πάσο .... απλά κάποτε θα φάνε τη σφαλιάρα και θα συνέλθουν.

P.S. Aυτοί που κάνουν χαβαλέ το ξέρουν ποιόι είναι και δε χρειάζεται να πω ότι καταλαβάινω το χαβαλέ που κάνουν και ότι δεν έχω θέμα με αυτούς.

P.S.2 Octane ... αγόρι μου χαλάρωσε δεν πατήσαμε ΠΟΤΕ πραγματικά ... σε συνθήκες που να μετράς διαφορές ...
Όπως είπες και εσύ στο ένα ο Αλέξης δεν ήξερε το αμάξι , στο άλλο δεν πατήσαμε κόρνες απλά κάποιοα στιγμή ο ένας πάτησε γκάζι ... και γενικά γινόταν ΧΑΒΑΛΕΣ ... τώρα αν πιστέυεις ότι είσαι πιό γρήγορος από το Μ3 έλα Ελλάδα και έλα να πατήσουμε φιλικά και ωράια , από ρολαριστά από στάση από ότι θέλεις .... να ορίσουμε απόσταση να σου φύγει η απορία ....

P.S.3 Kαι δωδέκατο χέρι ΜΙΑ ΧΑΡΑ παέι το τρόπετ .... δε με χάλασε καθόλου ....

Βαγγελη μου πρεπει να εχεις γινει ο υπερτατος κοντρακιας τελικα.

Καλο θα ηταν λοιπον να με μαθεις και μενα πως ανοιγει ο κοσμος γιατι οντως τα "πατα"
στις ρεπριζ δεν τα καναμε με πιστολι εκκινησεων και δυστυχως οπως λες δε συγχρονιστηκαμε ποτε.

Μαλλον εσυ μετρας διαφορες μονο στο RWYB 'η οταν εισαι μπροστα...

Πως ομως το αποτελεσμα ηταν παντα το ιδιο (μια με μιαμιση καροτσα μπροστα εγω μεχρι τα 160) δεν ξερω...

Για την ιστορια το πορτπαγκαζ μου ηταν γεματο , το ρεζερβουαρ μου επισης (που το εκαψα ολο σε 2 ωρες με τα πατηματα μας στα οποια ομως εσυ δεν καταφερες ποτε ομως λες να συγχρονιστεις,οποτε τσαμπα πραγματα) και τα πισω καθισματα γεματα απο κρανη , τσαντες , μπουφαν κλπ

ΧΑΒΑΛΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ , αλλα τα πατηματα πατηματα.

Αλλωστε εγω ουτε κοντρακιας ειμαι , ουτε φοβαμαι μη χασω απο κανεναν και χαλασει το ονομα μου στην πιατσα/ουτε στο dragster.gr , ουτε ειπα ΠΟΤΕ μουφα για κανενα αποτελεσμα.
Αντιθετως εσυ βαλθηκες απο μονος σου να βγαλεις ολους οσους ηταν παροντες ψευτες μηπως και στενοχωρηθει "η κουρσα σου"...

Με τον φιλο puck πηγαιναμε κοπιες (πιο κοπιες ΔΕΝ γινεται) και μονο απο ρολαριστες πρωτες και δευτερες μου ανηγε στο πατα μιση με μια καροτσα λογω του σπιναρισματος που ειχα αφου ημουν με φυτιλια. (αν ακομα πιστευεις και λες δημοσια οτι λεω μουφες να με πιστοποιησουν παρακαλω τα παιδια που ηταν μαζι)

Στην Ελλαδα θα ερθω και θα πατησουμε και φιλικα , αλλα ολα θα καταγραφουν με καμερα για να μη λες μετα κουβεντα.

Δεν ειμαι τοσο ασχετος για να πιστευω οτι ειμαι μπροστα απο Μ3 , ουτε το ειπα ποτε αυτο.
Το μοναδικο που ειπα ηταν πως σε Ο,ΤΙ πατημα απο ρεπριζ και αν καναμε ημουν μιαμιση καροτσα μπροστα.
Τωρα αν το βολαν σου ηταν σπασμενο , το μεσαιο σου στην αποθηκη και το χειροφρενο σου σηκωμενο δεν μπορω να το γνωριζω...

Υ.Γ.Οσο για το αν και ποσο ησουν μπροστα οταν κουμπωναμε 4ες νομιζω πως ειμαι ο πρωτος που το εγραψα... και ηταν και το μοναδικο (λογικο) που συμφωνησες μαζι μου.


Υ.Γ.2.Παρακαλω πολυ να μη σβηστει το ποστ μου.
Η συζητηση απ'τη μερια μου σταματαει εδω.

Ευχαριστω

Dim77
05-06-07, 22:40
Έχουμε ξεχάσει τις εποχές των 318is E30 και 320is Ε30(4cyl-2.0lt-πολυπετάλουδο-πολύστροφο-θυμίζει λίγο από s2000 μήπως?) μου φαίνεται...

Αλλά εντάξει μωρέ...Ας μπάξουμε 1 τρίλιτρο όλοι...
Ε όχι...
ΜΠΡΑΒΟ στη Mazda #1 που με 25-40000 σου δίνει τη χαρά 190-230 hp με ΜΠΛΟΚΕ (που όλοι με σύγχρονα BMW, Ε46 και μετά, ονειρευόμαστε) και ενα πολύ καλό στήσιμο.
ΜΠΡΑΒΟ στη Μαζντα #2 που με 30000 σου δίνει 1 roadster με 2.0-160hp και επιδόσεις 2.5 λιτρων Ζ4 με μπλοκέ (που η Ζ4 ΔΕΝ εχει ούτε ως έξτρα)

Μπράβο στη Honda που μας δίνει τη δυνατότητα ευχάριστης σπορ οδήγησης (και ας χάνουν στα ανοίγματα απο τα turb-άκια!!δε με ενδιαφέρει καθόλου!)


Δε λέω Γ@μ@τες οι BMW αλλά με το θέμα σπόρ οδήγηση μετά από την Ε36 μας κοροιδεύουν λιγάκι...Μόνο 3λιτρες+++
Τρομερες αλλά κάπου χάνεται η μπάλα...


Προς θεού μη παρεξηγηθεί κανείς, το κάθε αυτοκίνητο έχει τις χάρες του...απλά βλέπω ότι η BMW μας παραμυθιάζει λίγο.

Η κριτική πιστεύω ότι πρέπει να γίνεται και να μη δεχόμαστε και να χαιρόμαστε χωρίς λόγο με ότι μας σερβίρει η εταιρεία που μας αρέσει (ή αγαπάμε ή οτιδήποτε)

E εντάξει και τα 25αρια πάνε ωραία έχεις δίκιο Γιώργο, αλλά αμα βάλεις την τιμή (καινούριου) και μετά δεις και πόσο κάνει το αντίστοιχο Mazda (π.χ.) και συνυπολογίσεις ότι με αντίστοιχα στοιχεία...σπορ καθίσματα, μπλοκέ κλπ..κλπ. που έχει το γ@μ#γιαπωνέζικο βλέπεις...ότι κάτι δε πάει καλά...
(Ασε που κάποια πράγματα...που μπαίνουν με πατέντες-π.χ. μπλοκέ...το άλλο είναι εργοστασιακό...ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ)



2) Εαν διαβάσεις προσεκτικά στο φόρουμ θα δείς ότι τα αξιόπιστα και απροβλημάτιστα μοτέρ που σε βγάζουν ασπροπρόσωπο και διανύουν μεγάλες αποστάσεις...τελικά διανύουν πολύ μικρότερες αποστάσεις από άλλα αντίστοιχα μοτέρ άλλων κατασκευαστών..Εδώ να σημειώσω ότι πολλά από τα μοτέρ έχουν αλλάξει 2 και 3 φορές καρότσα ή έχουν υποστεί δίαφορα compress-αρίσματα από προηγούμενους ιδιοκτήτες!! Οποτε ποτέ δε ξέρεις τι αντέχει το μοτεράκι.

3) Εχεις οδηγήσει RX8? Εκτός από την κατανάλωση (που είναι όντως μεγάλη στην έκδοση με τα 231 hp) τα προβλήματα που τα είδες?
Είναι περισσότερα από τα προβλήματα που αναφέρονται κατά καιρούς στο forum μας ακόμα και σε μοτέρ που έχουν σχετικά μικρή απόδοση?
Πίστεψε με το RX8 είναι ΠΟΛΥ καλό αυτοκίνητο ασχετα με κάτι αναφορές του Evangelou για gay-car κλπ... (εντάξει έχει Μ3 αυτός και δεν ασχολείται με κοινους θνητούς )
Λυπάμαι που φοβήθηκα την κατανάλωση και δε πήρα το Challenge τελικά με τα 192...(το παραδέχομαι )
Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι καλό είναι που αγαπάμε και μας αρέσουν τα μοντέλα μιας εταιρείας αλλά μην τρώμε αβίαστα ΟΤΙ μας σερβίρουν.
Θα ήθελα η BMW να μας προσφέρει περισσότερα ακόμη και στα πιο απλά μοντέλα επειδή πιστεύω οτί ΜΠΟΡΕΙ.

Στη δεκαετια του 70- εως τέλος της δεκαετίας 80 για παράδειγμα, το 315 και 316 ανταγωνίζονταν με τα 1.9-2.0 των άλλων κατασκευαστών....τώρα? Απλά πιστεύω ότι μπορούν πολύ περισσότερα!

Και ξέχασα και το σημαντικότερο...
Αντί να φτιάξουν κανένα 1.6-2.0 turbo στο Μόναχο,τουρμπίσανε τον τρίλιτρο..που γάζωνε και ατμοσφαιρικός!!! Αντί να φτιάξουν κανένα 1.6-2.0 τούρμπο..(που όλοι οι άλλοι έχουν!!!) να παιχτουν ντέρμπυ σε πολλές κατηγορίες

Η να γίνει 1 πραγματικό μικρό ///Μ όπως λέγανε πριν βγεί η σειρά 1 για project με τετρακύλινδρο πολυπετάλουδο με 220-240 άλογα να γινει πραγματικά ΧΑΜΟΣ!!!
Αλήθεια το φαντάζεστε?
Τι δεν υπάρχει αγορά στο εξωτερικό για αυτά?

Τα Astra OPC-Golf & A3 TFSi-R32-Audi S3-Leon-Focus ST-A4 2.0TFSi DTM-Saab2.0Τ-Volvo2.5Τ τι είναι..βλάκες??

Α ξέχασα...η BMW έχει το Cooper S...μόνο που θα μπορούσε να παίζει μπάλα με πίσω κίνηση...
Αλλά άφησαν τους χαζούς μωρέ να ασχολούνται...τη Mazda...

Aυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στην απόλαυση που θα σου δώσει το RX, με τις καθισματάρες του, 18αρες, φρένα ταψιά, πάρα πολύ καλή εμφάνιση κλπ.

Με όλο το σεβασμό, σε αυτό το thread έχω διαβάσει άπειρες *beep*.
Το θέμα το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές.

Κατ'αρχάς, νομίζω δεν σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε bmw.
Άν δεν σας κάνει η μάρκα, απλά παίρνεται άλλη. Δεν φταίει η bmw για την επιλογή που κάνατε και στην πορεία διαπιστώσατε ότι δεν σας καλύπτει.

Μετά, τα πράγματα είναι απλά (για ακόμη μια φορά).
Τα πάντα στη ζωή είναι θέμα συμβιβασμών.
Θέλεις επιδόσεις, θέλεις να πατάς το δεξί πεντάλ και να ξηλώνεις την άσφαλτο??? Τότε φίλε μου, θα ξηλωθείς και εσύ.
Φθηνό και γρήγορο και απόλυτο δεν υπάρχει. Απλά πράγματα.
Παράδειγμα και από τη ζωή, γιατί ίσως οι περισσότεροι νομίζουν ότι στον κόσμο της αυτοκίνησης ισχύουν άλλα πράγματα. Την Τζούλια Αλεξανδράτου θα την πάτε για φαγητό στο everest ή στο goody's??? Γιατί άραγε?

Τι σχέση έχει ο ιδιοκτήτης 116 με τον ιδιοκτήτη του RX8???
Ρε παιδιά... τι λέμε πλέον. Ότι να'ναι

Κάποτε είχαμε στο φόρουμ μια συζήτηση για το αν είναι και άλλα αυτοκίνητα αξιόλογα, αλλά στο τέλος κάποιοι πιστεύουν ότι δε μπορούμε να κριτικάρουμε τα αυτοκίνητα της BMW γιατί είναι ''τέλεια'' και καλύπτουν κάθε ανάγκη.
Τώρα βλέπω ότι τουλάχιστον στο θέμα επιδόσεων ...δεν είναι και τόσο τέλεια...
Αρα μπορούμε να συγκρίνουμε αυτοκίνητα 20000ευρώ με άλλα 80000 ευρώ...

Πάντως ο καθένας πιστεύει γενικά ότι τον βολεύει.
Τη μια μέρα είναι καλά και άγια τα BMW, την άλλη είναι για το π@ύτσο...κλπ...

ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ είναι καλά!!
ΔΕΝ γίνεται κανένας καλύτερος οδηγός και θα στρίψει καλύτερα παίρνοντας μια BMW 116 ή μια 330 ή μια Μ5 ή μια 760iL.
ΔΕΝ γίνεται πιο μάγκας αυτός που βάζει ένα πανίσχυρο κινητήρα σε ένα κουβά και περνάει μια Μ5 (π.χ.)

Κάποτε οι Αμερικάνοι είχαν μια παροιμία '' Θέλεις να φτιάξεις ένα πολύ γρήγορο αυτοκίνητο? Βάλε ένα V8 σε μια καρέκλα με ρόδες και θα πετάξει''
Αυτό είναι το ζητούμενο?

Δε καταλαβαίνω γιατί όλοι τσακώνονται συνέχεια για το ποιό είναι καλύτερο-πιο ποιοτικό-πιο γρήγορο-πιο όμορφο κλπ.

Δηλαδή εμένα πρέπει να μου αρέσει μια Maserati με το ζόρι? H σε κάποιον άλλο πρέπει να αρέσει το π.χ. (Ford Escort ενός άλλου που μπορεί να το λατρεύει?)

Τι είναι πια? Πόλεμος στους δρόμους?
MAD MAX 4 The return?

Όλοι μας παίρνουμε το αυτοκίνητο που :
1) Μπορούμε να πληρώσουμε (και να ψιλο-συντηρήσουμε)
2) Μας αρέσει
3) Πηγαίνει όπως θέλουμε (ή τουλάχιστον από αυτά που μπορούμε να αγοράσουμε βλ. 1)

Δε χρειάζεται να αρέσει στους άλλους...Δε χρειάζεται να θεωρείται το καλύτερο στο κόσμο(δεν υπάρχει τέτοιο αυτοκίνητο- για το καθένα μας μπορεί να είναι διαφορετικό το ''καλύτερο στο κόσμο'')
ΔΕ μας κάνει πιο ''μάγκες'' ή πιο πλούσιους ή πιο καλούς οδηγούς ή πιο γρήγορους.

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΜΕΣΟ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ.


Όντως πιστεύω ότι κανά άνοιγμα καμμιά φορά όταν γίνεται με φιλική διάθεση και για πλάκα και χαβαλέ ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα είναι καλό και διασκεδαστικό.
Αλλά αμα γίνεται για να ''λύνονται διαφορές'' ...καλύτερα να ...μετράμε τις π@$#ες μας στη τουαλέτα!!!!:kissass:
(το έχω δεί το σκηνικό ξανά και ...οδηγεί σε νοσοκομεία και νεκροταφεία)

Κρίμα να τσακώνεστε για το αν ένα ibiza είναι πιο γρήγορο από 1 Μ3(μπορεί ανάλογα το πώς θα διαγωνιστούν)
Ανάλογα με το τι κανόνες μπαίνουν τότε υπάρχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.

Μια Μ5 η ένα mini cooper θα είναι πιο γρήγορο σε μια μικρή πίστα καρτ?

Εαν παλέψουν ένας αθλητής του Muai Thai και ένας SUMOKA τι ελπίδες θα έχει αν παλέψουν με όρους SUMO?
Αντίστροφα?

Δυστυχώς βλέπω ακόμα και από ανθρώπους που τους αρέσει η αυτοκίνηση γενικά (και όχι φανατικοί μιας μάρκας κλπ) να αλλάζουν άποψη συνεχώς.

Συμφωνώ με τον Αλέξη για κάποια από αυτά που λέει. (ότι πολλοί παίρνουν κάποιο αυτοκίνητο και ξαφνικά...οι υπόλοιποι είναι κοινοί θνητοί...όμως δε συμβαίνει μόνο με τους οδηγούς BMW, αλλά και με πολλούς που μετράνε την αυτοκίνηση με άλογα...πολλά άλογα...εκατοντάδες άλογα...χιλιάδες άλογα...):bricks1:
Επίσης όμως έχω να πώ πως δε μπορούμε να απαξιώνουμε άλλα αυτοκίνητα σε ένα thread και στο άλλο να απαξιώνουμε άλλα.

Θα πω και ένα παραδειγμα από αυτούς που βλέπω να αντιδικούν σε αυτό το thread.

Κάποιος που παίρνει 325 ή Μ3 δε μπορούσε να αγοράσει ibiza cupra βελτιωμένο ή Golf Gti ή RX8? Αυτό ήθελε αυτό πήρε.
Αυτός που έχει το ibiza ή το Golf δε μπορούσε να πάρει το 325 μτχ? Μπορούσε αλλά πήρε αυτό που προτίμησε.
Αυτός που έχει Golf βελτιωμένο και έχει δώσει αρκετά...δε μπορούσε να ζοριστεί για μια Μ3 μτχ? Μάλλον μπορούσε αλλά δεν ήθελε.
Αυτός που πήρε Μ3 μτχ δε μπορούσε να πάρει Golf MTM ή R32? Μάλλον και αυτός μπορούσε...
Μήπως είναι τσάμπα οι αντιδικίες?
Όχι τίποτα άλλο...αλλά έχουν...χαλάσει και οι καφέδες που πίναμε:confused:

Είμαστε μια παρέα εδώ μέσα και ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ!!!
(έτσι θέλω ο αφελής να πιστεύω):icon_toil

Fairytale
06-06-07, 00:40
Ξεκινάω το off-topic με τα αυταπόδεικτα:
Ποτέ (ή σχεδόν ποτέ...) κοντρέρ δεν συμφώνησαν σε αποτέλεσμα κόντρας... Κάτι σαν τα αποτελέσματα των φοιτητικών εκλογών ένα πράμα...

Και συνεχίζω με την δική μου προσωπική θεώρηση κάποιων πραγμάτων (που μπορεί φυσικά να είναι παντελώς προσωπική, αλλά διαβάστε την έστω για αλλαγή):
Εγώ πάλι δεν πολυσυμμερίζομαι αυτήν την φιλοσοφία κρίσης ενός αυτοκινήτου... τις καρότσες... κενά... κολόνες... κλπ.

Ένα γρήγορο αμάξι (μια επιλογή δηλ. που γίνεται με κριτήρια ιπποδύναμης. κρατήματος, στησίματος...) θα πρέπει κατά την ταπεινή μου γνώμη να αποτελεί ένα εργαλείο για τον οδηγό του. Ο απώτερος σκοπός θα πρέπει να είναι να γίνει μέσω του οχήματος ένας καλύτερος και πιο ολοκληρωμένος οδηγός... Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο...

Τα αυτοκίνητα (τα μέσα δηλ επίτευξης του παραπάνω στόχου) θα έπρεπε να εξελίσσονται ή (ιδανικά....) να αλλάζουν με σκοπό ο οδηγός τους να ωριμάζει οδηγικά και να οδηγεί καλύτερα, με περισσότερη ασφάλεια και ολοένα και πιο γρήγορα...

Έχω λοιπόν την εντύπωση ότι κάπου χάσαμε το νόημα και εξελίσσουμε τα αυτοκίνητα μας ως αυτοσκοπό. Να γίνουν γρηγορότερα (από μόνα τους..????). Και με αυτόν που τα οδηγεί τι κάνουμε..? Τον προσέχουμε ανάλογα..?

Σχολές σπόρ οδήγησης γιατί δεν φτιάξαμε στην Ελλάδα..?
Και δεν εννοώ φυσικά σχολές που σου μαθαίνουν βασικά πράγματα ή συγκεκριμένες δεξιοτεχνίες... Που καλό είναι βέβαια που υπάρχουν και πολλά σε μαθαίνουν... από όσα συζήτησα με μαθητές τους. Αλλά εγώ εννοώ άλλο πράγμα...
Σχολές σαν αυτές που υπάρχουν σε τόσες άλλες χώρες και που βασικά ξεκινούν να σε μάθουν να σέβεσαι αυτό που οδηγείς (οτιδήποτε και αν είναι αυτό... από καθημερινό έως track-day car) καθώς και αυτό που θεωρείται από τόσο κόσμο ειδικό και αξιοσέβαστο και με όνομα στο χώρο της αυτοκίνησης τρανό.

Ο μηδενισμός των πάντων και η απαξίωση είναι ένας τρόπος να γίνει (ή καλύτερα να βαφτιστεί...) ένα αυτοκίνητο γρήγορο. Αλλά όχι και ο οδηγός του... Εκεί πρέπει να γίνει δουλειά και εκεί θα έπρεπε να είναι στραμμένη η προσοχή μας..!
C U out there

EVANGELOS
06-06-07, 01:49
E Λ Ε Ο Σ δεν υπάρχει κόντρα με το κουβαδάκι του Octane ... ακόμα και στο χαβαλέ πατήσαμε 3ες από 3500 rpm και στο τελείωμα 3ης 160 χλμ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΟCTANE MONOΣ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΟΣ ....
Δηλαδή πότε ήθελε να φάει τις κολώνες του όταν πατάμε από 3500 rpm .... και στην τύχη άντε πάμε έτσι όποτε να ναι EΛΕΟΣ ????

Το τι έγινε από στάση δεν το αναφέρω καν μιά και ο Αλέξης δε ξέρει να ξεκινάει όπως λέει ο Οctane... και γενικά ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΕΙΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ IBIZA CUPRA ....

Ρε μάγκα όταν λες μέχρι τα 160 ήσουν μπροστά θα το πιστέψεις κι όλας (τώρα πως γίνεται να είσαι μπροστά μέχρι τα 160 και Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 160 ΤΟ ΧΑΟΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ) ... η μόνη περίπτωση να γίνει αυτό είναι να πατήσουμε από τα 150 και 6ες ... εκτός αν το κοντέρ σου λέει 160 στα 120 ...
Για να καταλάβεις τη μπαρούφα ισχυρίζεσαι θα έπρεπε αν συνέβαινε αυτό που λες να ριχνεις
2 κολώνες στο Μ5 Ε39 του Νίκου
5 κολώνες στο GTi του Φάνη (260hp)
4 κολώνες σε όλα τα μαμά Μ3
1,5 κολώνα σε 335 με εξάτμιση
Με όλα τα παραπάνω έχω πατήσει κανονικά ρολαριστα και με το νόμο με τα γνωστά αποτελέσματα.... άρα ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤH SANTA POD να πάρεις κανά βραβείο .... περνάς τη μισή Ελλάδα ...

Δεν ασχολούμαι άλλο με παιδάκια που ΕΚΛΑΜΑΒΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ....

Παίδες πολύ θεωρία έχει πέσει ... βαρέθηκα τους κ@υλωτές κοντρέρ του πληκτρολογίου ...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΟΡΟΥΜ .... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ...που είναι 65 χέρι και τροπέτο και εγώ άσχετος και όψιμος και και και.....

Όταν πάρετε κανά σοβαρό αμάξι ελάτε να πατήσουμε ...

Octane
06-06-07, 02:02
E Λ Ε Ο Σ δεν υπάρχει κόντρα με το κουβαδάκι του Octane ... ακόμα και στο χαβαλέ πατήσαμε 3ες από 3500 rpm και στο τελείωμα 3ης 160 χλμ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΟCTANE MONOΣ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΟΣ ....
Δηλαδή πότε ήθελε να φάει τις κολώνες του όταν πατάμε από 3500 rpm .... και στην τύχη άντε πάμε έτσι όποτε να ναι EΛΕΟΣ ????

Το τι έγινε από στάση δεν το αναφέρω καν μιά και ο Αλέξης δε ξέρει να ξεκινάει όπως λέει ο Οctane... και γενικά ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΕΙΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ IBIZA CUPRA ....

Ρε μάγκα όταν λες μέχρι τα 160 ήσουν μπροστά θα το πιστέψεις κι όλας (τώρα πως γίνεται να είσαι μπροστά μέχρι τα 160 και Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 160 ΤΟ ΧΑΟΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ) ... η μόνη περίπτωση να γίνει αυτό είναι να πατήσουμε από τα 150 και 6ες ... εκτός αν το κοντέρ σου λέει 160 στα 120 ...
Για να καταλάβεις τη μπαρούφα ισχυρίζεσαι θα έπρεπε αν συνέβαινε αυτό που λες να ριχνεις
2 κολώνες στο Μ5 Ε39 του Νίκου
5 κολώνες στο GTi του Φάνη (260hp)
4 κολώνες σε όλα τα μαμά Μ3
1,5 κολώνα σε 335 με εξάτμιση
Με όλα τα παραπάνω έχω πατήσει κανονικά ρολαριστα και με το νόμο με τα γνωστά αποτελέσματα.... άρα ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤH SANTA POD να πάρεις κανά βραβείο .... περνάς τη μισή Ελλάδα ...

Δεν ασχολούμαι άλλο με παιδάκια που ΕΚΛΑΜΑΒΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ....

Παίδες πολύ θεωρία έχει πέσει ... βαρέθηκα τους κ@υλωτές κοντρέρ του πληκτρολογίου ...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΟΡΟΥΜ .... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ...που είναι 65 χέρι και τροπέτο και εγώ άσχετος και όψιμος και και και.....

Όταν πάρετε κανά σοβαρό αμάξι ελάτε να πατήσουμε ...

Απ'οτι φαινεται το εχεις χασει τελειως και λυπαμαι πραγματικα γι'αυτο...
Τιποτε αλλο δεν εχω να πω.
Καλη συνεχεια.

EVANGELOS
06-06-07, 02:12
Mια και θα κλειδωθεί που θα κλειδωθεί to thread ... πύραυλε που ρίχνεις 1.5 κολώνα σε Μ3 δε μας λες κανά άλλο αμάξι σε έχει ποτε στη ζωή σου περάσει ??? να ξέρουμε τουλάχιστον είναι από κανά αμάξι πιό γρήγορα τα Μ3 , Μ5 , 335 , GTi ???
Ξύπνα Octane ....

konc
06-06-07, 03:17
Mια και θα κλειδωθεί που θα κλειδωθεί to thread ...

Έλα τώρα και εσύ! Θέλεις να κλειδωθεί μια ώρα αρχύτερα? Άντε, grow up και δώστε τόπο στην οργή να πούμε και τίποτα της προκοπής εδωμέσα...

(μπορεί να κάνω quote εσένα μιας και ήσουν το τελευταίο και φαρκακερό post αλλά μην το πάρεις προσωπικά, έται?)

Snoopy
06-06-07, 07:45
Ξεκινάω το off-topic με τα αυταπόδεικτα:
Ποτέ (ή σχεδόν ποτέ...) κοντρέρ δεν συμφώνησαν σε αποτέλεσμα κόντρας... Κάτι σαν τα αποτελέσματα των φοιτητικών εκλογών ένα πράμα...

Και συνεχίζω με την δική μου προσωπική θεώρηση κάποιων πραγμάτων (που μπορεί φυσικά να είναι παντελώς προσωπική, αλλά διαβάστε την έστω για αλλαγή):
Εγώ πάλι δεν πολυσυμμερίζομαι αυτήν την φιλοσοφία κρίσης ενός αυτοκινήτου... τις καρότσες... κενά... κολόνες... κλπ.

Ένα γρήγορο αμάξι (μια επιλογή δηλ. που γίνεται με κριτήρια ιπποδύναμης. κρατήματος, στησίματος...) θα πρέπει κατά την ταπεινή μου γνώμη να αποτελεί ένα εργαλείο για τον οδηγό του. Ο απώτερος σκοπός θα πρέπει να είναι να γίνει μέσω του οχήματος ένας καλύτερος και πιο ολοκληρωμένος οδηγός... Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο...

Τα αυτοκίνητα (τα μέσα δηλ επίτευξης του παραπάνω στόχου) θα έπρεπε να εξελίσσονται ή (ιδανικά....) να αλλάζουν με σκοπό ο οδηγός τους να ωριμάζει οδηγικά και να οδηγεί καλύτερα, με περισσότερη ασφάλεια και ολοένα και πιο γρήγορα...

Έχω λοιπόν την εντύπωση ότι κάπου χάσαμε το νόημα και εξελίσσουμε τα αυτοκίνητα μας ως αυτοσκοπό. Να γίνουν γρηγορότερα (από μόνα τους..????). Και με αυτόν που τα οδηγεί τι κάνουμε..? Τον προσέχουμε ανάλογα..?

Σχολές σπόρ οδήγησης γιατί δεν φτιάξαμε στην Ελλάδα..?
Και δεν εννοώ φυσικά σχολές που σου μαθαίνουν βασικά πράγματα ή συγκεκριμένες δεξιοτεχνίες... Που καλό είναι βέβαια που υπάρχουν και πολλά σε μαθαίνουν... από όσα συζήτησα με μαθητές τους. Αλλά εγώ εννοώ άλλο πράγμα...
Σχολές σαν αυτές που υπάρχουν σε τόσες άλλες χώρες και που βασικά ξεκινούν να σε μάθουν να σέβεσαι αυτό που οδηγείς (οτιδήποτε και αν είναι αυτό... από καθημερινό έως track-day car) καθώς και αυτό που θεωρείται από τόσο κόσμο ειδικό και αξιοσέβαστο και με όνομα στο χώρο της αυτοκίνησης τρανό.

Ο μηδενισμός των πάντων και η απαξίωση είναι ένας τρόπος να γίνει (ή καλύτερα να βαφτιστεί...) ένα αυτοκίνητο γρήγορο. Αλλά όχι και ο οδηγός του... Εκεί πρέπει να γίνει δουλειά και εκεί θα έπρεπε να είναι στραμμένη η προσοχή μας..!
C U out there


και μετά το κλειδώσανε...

Strax
06-06-07, 09:03
Για το Θεό!!!

Πάντα έλεγα ότι τα χρόνια του σχολείου δεν γυρίζουν πίσω. Αλλά καλά μου έλεγαν ότι ποτέ μη λες ποτέ. Γιατί να που γύρισα στο σχολείο και μάλιστα στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ!!!

Αν δεν σε περάσω, θα έρθεις ο μπαμπάς μου που είναι πιλότος να σε μπομπαρδίσει στα τελειώματα της 3ης!!!

Ναι?? Και εμένα είναι αστροναύτης και θα φέρει το διαστημόπλοιο με τις ακτίνες λέιζερ μόλις βάλεις 4η!!!

ΕΛΕΟΣ!!

NICK_M3
06-06-07, 09:39
Για το Θεό!!!

Πάντα έλεγα ότι τα χρόνια του σχολείου δεν γυρίζουν πίσω. Αλλά καλά μου έλεγαν ότι ποτέ μη λες ποτέ. Γιατί να που γύρισα στο σχολείο και μάλιστα στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ!!!

Αν δεν σε περάσω, θα έρθεις ο μπαμπάς μου που είναι πιλότος να σε μπομπαρδίσει στα τελειώματα της 3ης!!!

Ναι?? Και εμένα είναι αστροναύτης και θα φέρει το διαστημόπλοιο με τις ακτίνες λέιζερ μόλις βάλεις 4η!!!

ΕΛΕΟΣ!!

+1000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000

alexk
06-06-07, 10:19
Δεν ασχολούμαι άλλο με παιδάκια που ΕΚΛΑΜΑΒΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ....

Παίδες πολύ θεωρία έχει πέσει ... βαρέθηκα τους κ@υλωτές κοντρέρ του πληκτρολογίου ...

Μάλλον δεν θες να καταλάβεις. Ποτέ δεν πέρασες το κούπρα στα τελειώματα της 3ης. Με το που έμπαινε η 4η και σε λίγο... Έτσι?

Γεια σου Βαγγέλη κοντρόβιε που πριν 4 μήνες σε πήγαμε πρώτη φορά στη Βούτα!!!
ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΤΟΝ ΚΟΝΤΡΟΒΙΟ

alexk
06-06-07, 10:26
Παλικαρι αν εχεις να πεις κατι πεστο ευθεως.Οχι οτι θα μπω στον κοπο να σου απαντησω,αυτο αμα θελει θα το κανει ο Panoz.Απλα για να δω ποσο κομπλεξαρας εισαι!!!!!Συνεχισε να δινεις δυναμη!!!!:dblthumb2

Αγαπητέ Κύριε Τζέο, ασχολήθηκα εγώ με την πάρτυ σου?
Μην ασχολείσαι λοιπόν μαζί μου και μην με χαρακτηρίζεις.
Άντε ζήσε στο φανταστικό κόσμο που έχεις πλάσει παιδάκι μου...άνθρωπε με τα 2 δεξιά χέρια.

ΥΓ : κάποιος έλεγε get a life, για ποιον άραγε???

Geo_3D
06-06-07, 10:39
Ετσι,δινε δυναμη!!!!!!

EVANGELOS
06-06-07, 10:50
Πολύ γέλιο έχει .... μιλάμε ούτε στο SEAT CLUB δε θα συζητάγανε στα σοβαρά το θέμα αυτό ... μπράβο boys ... άντε και νέο θέμα πόσες κολώνες τρώει το Μ3 από το TFSI το Jetta (ε 1.5 από το Ibiza , να μη τρώει και 1 από το Passat...)

Κάποιοι νομίζουν ότι μπορούν να γράφουν ότι θέλουν και να μην τους απαντάει κανείς , παρά μόνο με γενικόλογα σχόλια και θεωρητικά παραδέιγματα ...

Λοιπόν κύριοι ΝΑΙ είμαι κομπλεξικός και την έχω δει μάγκας ... το μόνο VAG που μου έχει ρίξει είναι το RS2 (1 κενό τη μία 3 την άλλη) ΟΛΑ ΤΑ AΛΛΑ είναι πίιιιιιιιισωωωωωωωω .... έεεεεεεετσι με τα κουβαδάκια

Άντε γιατί με το στύλ είμαστε όλοι υπεράνω και ώριμοι έχω βαρεθεί ....

Και επειδή με αναφέρει ΣΥΝΕΧΩΣ ο Άλεξ (που βαριέμαι να ασχολούμαι γενικά με τα ΑΛΥΤΑ θέματα που έχει) όσο πάτησα με τον Octane άλλο τόσο πατήσα και με το R1 του .... 6η το R1 2α το Μ3 ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ Μ3 αυτό μετράει άρα ????? Να λέω ρε μεγάλε ότι είμαι μπροστά από R1 και τρώω 1.5 κολώνα από ibiza ..... Mη πεις τίποτα σε κατάλαβα από τη φωνννή ... τέλλλοςςς

alexk
06-06-07, 10:59
Mη πεις τίποτα σε κατάλαβα από τη φωνννή ... τέλλλοςςς

Εξηγείς λιγάκι.

EVANGELOS
06-06-07, 11:16
Eξηγώ τα ερωτήματα Pm

@Dim77 το τέλλλλοςςς είναι από μία τηλεφωνική φάρσα ... Padapanta που το έχεις σε mp3 και έχεις adsl στείλτο ρε στον Dim να λιώσει από το γέλιο

@Αλεξ , τα άλυτα θέματα που λέω ότι έχεις με εμένα ΔΕΝ τα ξέρω ... πες τα μου εσύ ... απλά τον τελευταίο μήνα ασχολείσαι αποκλειστικά με μένα , με το πότε πήρα αμάξι , πότε έμαθα να οδηγώ , πόσες κολώνες θα φάω από τον Τονίνο αν είχε το Μ3 του Νικολάι .... (έλεος το έχεις πει και αυτό) , με το ότι είμαι όψιμος κοντρέρ κλπ κλπ
Φιλαράκι αν σε ενοχλεί η παρουσία μου ΣΟΡΡΥ κι όλας ...
Ποτέ δεν σε έθιξα , ποτέ δεν σου την είπα , ποτέ δεν σου το έπαιξα κ@υλωτής ....
Αν σε ενοχλεί που πήρα αμάξι ή που κάνω χαβαλέ με άλλους και πατήματα κλπ κλπ , πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....
Αν σε ενοχλεί που το Μ3 μου δεν το πήρα καινούργιο , πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....
Αν σε ενοχλεί που δεν με περνάνε από πάνω όλοι οι άλλοι (που τους βγάζεις και κουλούς), πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....

alexk
06-06-07, 11:20
Ποτέ δεν σε έθιξα , ποτέ δεν σου την είπα , ποτέ δεν σου το έπαιξα κ@υλωτής ....


Αυτό που λες εσύ ποτέ είναι ακριβώς το θέμα μου και κανένα άλλο.
Καληνύχτα

EVANGELOS
06-06-07, 11:22
Και όνειρα γλυκά

manosm3
06-06-07, 11:40
Eξηγώ τα ερωτήματα Pm

@Dim77 το τέλλλλοςςς είναι από μία τηλεφωνική φάρσα ... Padapanta που το έχεις σε mp3 και έχεις adsl στείλτο ρε στον Dim να λιώσει από το γέλιο

@Αλεξ , τα άλυτα θέματα που λέω ότι έχεις με εμένα ΔΕΝ τα ξέρω ... πες τα μου εσύ ... απλά τον τελευταίο μήνα ασχολείσαι αποκλειστικά με μένα , με το πότε πήρα αμάξι , πότε έμαθα να οδηγώ , πόσες κολώνες θα φάω από τον Τονίνο αν είχε το Μ3 του Νικολάι .... (έλεος το έχεις πει και αυτό) , με το ότι είμαι όψιμος κοντρέρ κλπ κλπ
Φιλαράκι αν σε ενοχλεί η παρουσία μου ΣΟΡΡΥ κι όλας ...
Ποτέ δεν σε έθιξα , ποτέ δεν σου την είπα , ποτέ δεν σου το έπαιξα κ@υλωτής ....
Αν σε ενοχλεί που πήρα αμάξι ή που κάνω χαβαλέ με άλλους και πατήματα κλπ κλπ , πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....
Αν σε ενοχλεί που το Μ3 μου δεν το πήρα καινούργιο , πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....
Αν σε ενοχλεί που δεν με περνάνε από πάνω όλοι οι άλλοι (που τους βγάζεις και κουλούς), πάλι ΣΟΡΡΥ κι όλας ....
Πες μου που εισαι τωρα και τι κανιεις! Ειμαστε πλασμενιοι ο ενας για τον αλλο! χαχαχαχα :ban:

Nikos M5
06-06-07, 12:11
Guys ζητω μια χαρη αν ειναι ευκολο μιας και ειστε ολοι φιλοι .........μπορειτε να αφησετε για σημερα και αυριο τα keyboards στην ακρη????. please please please

EVANGELOS
06-06-07, 12:34
Νίκο έχω κουραστεί με το θέμα... δεν είμαστε όλοι φίλοι είτε μας αρέσει είτε όχι ....

Το thead ξεκίνησε από ένα ποστ στο AΛΛΟ Thread (με τα ΑP racing) που κάναμε χαβαλέ με το Νεοκλή και το μετέφερε o Alexcsl γιατί είχε βγεί off topic ...
Aρχήσανε τα παιδιά με τα όργανα και το κλασικό παραμύθι ... το Κούπρα και ο Ευάγγελος κλπ κλπ ...

Ε τέτοια ποστ προσωπικά γράφουνε τέτοιες απαντήσεις προσωπικές θα πέρνουνε ... κατά τα άλλα τα γενικά τα ξέρω ... τα αμάξια δεν είναι για κόντρες ... , οι στροφές ,... οι ευθείες ... , κλπ κλπ κλπ .... επιτέλους να λέμε αυτό που εννοούμε σε αυτόν που το εννούμε .... όχι άλλα υπονούμενα

Cupraman
06-06-07, 12:34
Λοιπόν κύριοι ΝΑΙ είμαι κομπλεξικός και την έχω δει μάγκας ... το μόνο VAG που μου έχει ρίξει είναι το RS2 (1 κενό τη μία 3 την άλλη) ΟΛΑ ΤΑ AΛΛΑ είναι πίιιιιιιιισωωωωωωωω .... έεεεεεεετσι με τα κουβαδάκια

:calm:


Δεν ξέρω για 'σάς, αλλά εγώ γέλασα με πολλά από τα γραφόμενα εδώ μέσα. Απλά είναι κρίμα να γράφονται τέτοια posts.

Nikos M5
06-06-07, 12:42
Συμφωνοι, αλλα κατι που ξεκιναει για πλακα και δε μενει εκει αλλα σοβαρευει σε τετοιο βαθμο δεν εχει νοημα και δεν πρεπει να εχει ουτε συνεχεια .
Και στο κατω κατω το κυριοτερο ειναι οτι "παντα υπαρχει ενας πολυ πιο γρηγορος απο εσενα , απλα δεν τον εχεις συναντησει ακομα εκει εξω για να συννηδητοποιησεις ποσο αργος και ασχετος εισαι ". (απευθυνεται προς απαντες )
Συνηθως το μαθαινουμε the hard way και μετα στρωνουμε.
Πολυ κακο για το τιποτα παντως ρε guys.....

Spyros
06-06-07, 13:02
:calm:


Δεν ξέρω για 'σάς, αλλά εγώ γέλασα με πολλά από τα γραφόμενα εδώ μέσα. Απλά είναι κρίμα να γράφονται τέτοια posts.

Φιλε μου, αντι να γελας και να κοροιδευεις τα γραφομενα εδω μεσα, δεν θα ηταν καλυτερα το πρωτο ποστ σου να ηταν στο "Ασ γνωριστουμε"?

Φιλικα παντα, καλως ηρθες.

saikoE39
06-06-07, 13:05
:calm:


Δεν ξέρω για 'σάς, αλλά εγώ γέλασα με πολλά από τα γραφόμενα εδώ μέσα. Απλά είναι κρίμα να γράφονται τέτοια posts.

Και εγω φιλε γελαω......του φλωρου Βαγγου του λεω να δωσει το Μ3.....
Και να παρει Cupra...τι το θες το Μ3.....μ@λακια αμαξι...ta cupra τα σπανε...η αυτοκινηση τελειωνει σε αυτα....

Cupraman
06-06-07, 13:06
Φιλε μου, αντι να γελας και να κοροιδευεις τα γραφομενα εδω μεσα, δεν θα ηταν καλυτερα το πρωτο ποστ σου να ηταν στο "Ασ γνωριστουμε"?

Φιλικα παντα, καλως ηρθες.

Σίγουρα! Αλλά δεν κορόιδεψα.

Strax
06-06-07, 14:27
Στο συγκεκριμένο thread παρατήρησα ότι δεν έλειψαν οι προσωπικές επιθέσεις, ειρωνείες και υπονοούμενα που απευθύνονταν από ένα μέλος σε κάποιο άλλο.

Αυτό είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να επαναληφθεί. Οι προσωπικές διαφορές δεν έχουν θέση εδώ μέσα και αν γίνει κάτι τέτοιο θα πάρουμε όλα τα αναγκαία μέτρα χωρίς να κοιτάξουμε ούτε την ιδιότητα, ούτε τη συμβολή, ούτε τον αριθμό των ποστ αυτού που επιτέθηκε.