PDA

Επιστροφή στο Forum : CLK 200 KOMPRESSOR VS COMPACT 1.8


C200 KOMPRESSOR
08-01-05, 19:00
Βρίσκομαι στην Κηφησίας βράδυ, και πλάι μου στο φανάρι σταματάει ολοκαίνουργια Compact 1.8 με φλωρί περίπου 23 - 25 ετών. Εχει και μια κοπελίτσα πλάι του και με κοιτάει όλο νόημα. Ποιός ξέρει τι λέει με την κοπέλα του. Ανάβει πράσινο. Φεύγω αφήνοντας το ντεμπραγιάζ από τις 4.500 περίπου. Ούτε σπινιάρισμα, ούτε παντιές ούτε τίποτα. Σα βέλος. Η Compact στρυγγλίζει, ξεκινάει με τουλάχιστον 30 μοίρες γωνία και μέχρι να βάλω δευτέρα βλέπω τα φώτα του στον καθρεύτη μου. Πλησιάζοντας στο επόμενο φανάρι, φρενάρω, και με περνάει στα φρένα.... τι να δω? Κάτι ρόδες πίσω από dragster.

Μα καλά, σκέφτηκα..... που πάει ο Καραμήτρος..... με τι πάει να τα βάλει. Ας είχε 330 και πάνω και τότε ίσως σκεπτόμουν να κάνω τον αδιάφορο.

tryfon_2l
08-01-05, 19:44
Τουλάχιστο .... στο δεξί κάθισμα της BMW καθόταν γυναίκα..!!!!

Αναρωτήθηκες γιατί .......

:D

C200 KOMPRESSOR
08-01-05, 19:46
Μάλλον γιατί κάπου πήγαινε με τον οδηγό. Δηλαδή..... παρεούλα πως το λένε ... :flipa:

alexk
08-01-05, 19:50
Ποιός ξέρει τι λέει με την κοπέλα του. Μάλλον το παλικάρι θα σχολίαζε:
...μα τι ωραία είναι αυτά τα ταξί που βγάζει η mercedes, πάνε και γρήγορα...δεν βγάζουν και καυσαέρια...για ταξί καλά είναι...

C200 KOMPRESSOR
08-01-05, 19:53
Μάλλον το παλικάρι θα σχολίαζε:
...μα τι ωραία είναι αυτά τα ταξί που βγάζει η mercedes, πάνε και γρήγορα...δεν βγάζουν και καυσαέρια...για ταξί καλά είναι...

Η πρώτη καλή κουβέντα που άκουσα εδώ. Φιλαράκι νασε καλά και καλή χρονιά. Φιλάκια σαλιάρικα :wub:

Geo_3D
08-01-05, 19:56
Η πρώτη καλή κουβέντα που άκουσα εδώ. Φιλαράκι νασε καλά και καλή χρονιά. Φιλάκια σαλιάρικα :wub:
Ενταξει ρε φιλε.Να το χαιρεσαι το αμαξακι σου.Ο καθενας μας ειναι αξιος της μοιρας του

tryfon_2l
08-01-05, 19:56
Λέω να μην κλιμακώσω την κουβέντα γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένος σήμερα.
Έβαλα στο αυτοκίνητο μου τα χειρότερα λάστιχα που μπορούσα να βάλω.....

Αλλά και πάλι καλύτερη συμπεριφορά έχει από ένα C200

Αν αυτό μπορεί να με παρηγορήσει...

Dark_Niaou
08-01-05, 19:58
Ηταν βράδυ στην Εθνική από Λαμία πρός Αθήνα...
Ξαφνικά στην κατηφόρα στα Οινόφυτα, βλέπω ένα σκουρόχρωμο με ΄φωτα ξενον ΜΒ να έρχετε με πολλά.... Μπαίνω μεσαια και ανοίγω σιγά σιγά αφήνωντας τον να με περάσει μιας και με έπιασε με λίγα... Στις παλιές Παγώδες, είχα γεμίσει και ήμουν από πίσω του... Το κοντέρ έγραφε πολλά, στρίβουμε και μας πιάνει η κατηφόρα στα σιλο της Μίσκο....
Μεχρι την στροφή την αριστερή και την μεγάλη ανηφόρα-ευθεία που περνάει κάτω από τον Σείριο μέτραγε καρότσες ο μπάμιας:::!!! :flipa:

Υγ: Ελπίζω να μην ήσουν εσύ, 200καρουμπαλά, γιατί είχε και ένα πουρό δίπλα του.... :nod:

Administrator
08-01-05, 20:11
Δυστυχως το thread αυτο εξελισεται δυσαρεστα και ως εκ τουτου κλεινει. Παρακαλω ολους να διατηρησουμε το επιπεδο μας.