PDA

Επιστροφή στο Forum : Πωλείται car pc!!!


K3RN3L
18-06-07, 11:17
Το συγκεκριμενο car pc το ειχα εγκατεστημενο στο δικό μου αυτοκινητο για 3 μήνες περιπου.... Παιδια του club το είδαν και ενθουσιάστηκαν... Αποτελείται απο μινι υπολογιστή το οποιο χωράει ανετα στο ντουλαπάκι του αυτοκινητου... Οθονη touchscreen 7" (1 din με μηχανισμό)... gps mouse usb... inverter 12v to 220v... Επίσης στο μηχανημα ειναι εγκατεστημενο το centrafuse (προγραμμα για car pc)... Το συγκεκριμένο προγραμμα κανει παπαδες.. Μεχρι και συνδεση με τον εγκεφαλο του αυτοκινήτου υποστηριζει... Επίσης ειναι εγκατεστημενο το destinator το οποιο λειτουργεί αψογα!

Αναλυτικότερα: To pc ειναι centrino 1.6ghz / 512 mb ram / 60 gb hdd / dvd-rw
http://it.gizmodo.com/Mini%20PC.bmp
H οθόνη ειναι car tft 7" touch
http://www.picco.nl/images/K90.jpg
Το inverter ειναι IQ 350 watt.
To software... centrafuse xle
http://www.fluxmedia.net/
Ολη η φαση κοστισε περιπου 2500 ευρώ.

ΤΙΜΗ: 1200 ευρώ...

thanassis
18-06-07, 11:26
:+1:Λευτέρη είναι αυτό που είχα δει?? ή μετά το έβαλες??? πάντως αυτό που είχες τα έσπαγε....

K3RN3L
18-06-07, 11:34
Ναι αυτό ειναι thanassi...

Snoopy
18-06-07, 11:36
Ενδιαφέρον μπάξιμο.

επειδή είμαι σε φάση ανακατασκευής του εσωτερικού μου έχω μερικές ερωτήσεις (άκου τώρα τι θα πεί ο γελοίος)

Α. - Μουσική παίζει απο CD ή απο DVD?
B. - πόσο θα μου κοστίσει η εγκατάστασή του
Γ. - θα πατήσει πάνω στους ενισχυτές μου?
Δ. - εξυπακούεται οτι μπορείς εύκολα να το χειριστείς?
Ε. - τι παίζει με τις λακούβες? συνεχίζει να δουλεύει? - γιατί ένα Cd tuner που είχα με σκληρό παρέδωσε μετά απο 5 μέρες.

θενκς για τις πληροφορίες.

K3RN3L
18-06-07, 12:10
Λοιπον φιλε padapanta απο την στιγμη που μιλαμε για υπολογιστη με dvd-rw παιζει τα παντα...
windows xp εχει το μηχανημα... Το ποιο λογικο ειναι να βαλεις οτι γουσταρεις μεσα στο σκληρο και να μην κουβαλας τιποτα απο cd & dvd... Την εγκατασταση την εκανα μονος μου αλλα δεν νομιζω οτι θα σου κοστισει πάνω απο 80 ευρω... Συνδέεται ανετα στους ενισχυτές. και εγω σε ενισχυτη το ειχα...Οσο για τις λακουβες μην αγχωνεσαι... Δεν παιζει πρόβλημα.. Το δικο μου αυτοκινητο ειναι τσιμεντο τελειως και δεν μου δημιουργησε το παραμικρο προβλημα...
Οσο για την χρήση του ειναι πανεύκολο. Φυσικα χρειαζεται να εχεις λιγες γνωσεις πάνω στους υπολογιστες...
Και κατι που δεν ειπα... εχει και bluetooth για να συνδέσεις οποιοδηποτε κινητο... Χειρισμος ολα απο το monitor... Και δώρο ενα joystick για να παιζεις fifa soccer ή οτι αλλο γουσταρεις!!!

thanassis
18-06-07, 12:14
Και δώρο ενα joystick για να παιζεις fifa soccer ή οτι αλλο γουσταρεις!!!

:icon18::icon18::icon18:

K3RN3L
18-06-07, 12:17
Για να μην παρεξηγηθώ... Δεν ειναι ετοιμο car pc... Ειναι κατι που μελετησα και το υλοποιησα μόνος μου... Και φυσικα λειτουργεί αψογα... Το κοστος ενος ετοιμου ηταν διπλάσιο και οι δυνατοτητες του ελαχιστες λογο χαμηλων χαρακτηριστικων... Φυσικα οποιος και να το παρει θα εχει την βοήθεια μου σε οτι χρειαστεί..

Snoopy
18-06-07, 12:21
πάω να δώ ενα σε κανα μαγαζί για να κατανοήσω τι στο καλό είναι αυτό το πράγμα και θα σου στείλω ΠΜ. ευχαριστώ.
Εντυπωσιακό είναι παντως, θα είναι όμορφο νομίζω... θέλω να δώ και με την οθόνη τι παίζει γιατί σκέφτομαι για 2din να μπάξω στο ταμπλώ μόνιμα.