PDA

Επιστροφή στο Forum : Corvette Z06


EVANGELOS
11-12-06, 13:43
AMEΡΙΚΑΝΟΙ ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ .... και πολλών "γρήγορων" ....

VanVIC
11-12-06, 17:42
AMEΡΙΚΑΝΟΙ ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ .... και πολλών "γρήγορων" ....

Μήπως μιλάς για ...vette ?
Αν ναί, δώστε του άλλα 2 χέρια γιατί δεν θα ισιώνει πουθενά !:bigthumb:

manosm3
11-12-06, 22:10
Kαλα, μολις διετε το νεο θα του λετε "μπραβο μεγαλε!!! τουμπανο το εργαλειο!". :)

sheriff
23-03-07, 01:35
το αυτοκινητο ηταν στην σκεψη να πουληθει τοτε-αρχες δεκεμβρη- αλλα τελικα η αγορα του επομενου ναυαγησε οποτε μετα απο μια εβδομαδα δεν το πουλαγα...

τωρα ηρθε στο προσκυνιο νεο θεμα οποτε ειναι και παλι προς πωληση.

τιμη μεσω μηνυματος

Lil
26-03-07, 01:59
κωστη μακαρι να χα τα λεφτα να το παρω.... μ'αρεσει τρελα η μπεμπα σου.... σκεψου τις κινησεις σου.. ειναι τρελο εργαλειο....

sheriff
16-06-07, 17:39
up again...

b52
16-06-07, 17:50
Εχεις pm ενδιαφερεται ενας φιλος μου....

greekm3
16-06-07, 21:11
φιλος αντε ,ελπιζω αυτη την φορα να το δωσεις...νομιζω οτι ηρθε ο χρονος για αντικατασταση..good luck

sheriff
25-06-07, 00:11
φιλος αντε ,ελπιζω αυτη την φορα να το δωσεις...νομιζω οτι ηρθε ο χρονος για αντικατασταση..good luck
δημητρη ετσι πιστευω και εγω,ηρθε η ωρα του!

σημερα το εδειξα σε εναν κυριο οπου του αρεσε παρα πολυ και το σκεφτεται σοβαρα...
βασικα ειναι και ο πρωτος που το βλεπει γιατι δεν το εχω βαλει αγγελια σε εφημεριδα...

πριν δωσουμε το ραντεβου καθησα και το επλυνα και εγινε παλι κουκλα μεχρι τοτε ηταν ολα οκ,αλλα απο οταν εφυγα και μετα με εχει πιασει ενα σφιξιμο στο στομαχι.το εχω συνδεσει με πολλες χαρες το Ζ4 και εχω δεθει μαζι του....

μετα σκεφτομαι το επομενο αυτοκινητο και λεω απο μεσα μου,ενταξει ετσι ακριβως ενιωθα και για το προηγουμενο το 318 που το ειχα αγαπησει εξισου...

MaSt0RaS
25-06-07, 00:16
ρε φιλε πεσ μας ομως τι θα αγορασεις η αν οχι ακριβως το τι πες μας που τινεισ....

sheriff
25-06-07, 00:42
ρε φιλε πεσ μας ομως τι θα αγορασεις η αν οχι ακριβως το τι πες μας που τινεις....
check my garage.θα σου λυθουν οι αποριες...

konc
25-06-07, 02:47
check my garage.θα σου λυθουν οι αποριες...

Την Αμερική μου μέσα... όχι ρε συ, κρίμα! Αλλά πάλι, όπως γουστάρεις. Ότι και να'ναι τούμπανο θα γίνει :D

sheriff
25-06-07, 08:14
Την Αμερική μου μέσα... όχι ρε συ, κρίμα! Αλλά πάλι, όπως γουστάρεις. Ότι και να'ναι τούμπανο θα γίνει :D


τι εννοεις ΘΑ γινει?αυτο μαμα θα παραμεινει...
500+ αλογα ειναι.τι αλλο να του κανεις?
αντε καμμια 200αρια νιτρα μονο:D:D:D

greekm3
25-06-07, 08:35
ρε κωστα,χαζεψες εντελως?εχεις οδηγησει?.....εκτος και εαν εννοεις το Zo6,το οποιο το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι σφαιρα αλλα και παλι για εμενα δεν...δεν νομιζω να ειναι της ιδιοσυγκρασιας σου..οπου και εαν καταληξεις καλοταξιδο φιλος

DoctorAbo
25-06-07, 09:43
check my garage.θα σου λυθουν οι αποριες...

Ωινταααααα αυτός ρε έγινε Αμερικανάκι. Πούσε ? μετά άρχισε να τρως και χάμπουργερς, πάρε και καμμια 15αρια κιλα, φόρα και χρυσό ρολόϊ και αλυσίδα στο λαιμό και έχεις ελπίδες .....

Να πας να ξομολογηθείς παιδί μου ..... να πας όσο πιο γρήγορα γίνεται μπας και συνέλθεις.

MaSt0RaS
25-06-07, 10:19
Ανοιξε πολεμος..... :PΠυρ παιδια....

Dim77
25-06-07, 13:34
Real Sheriff of Keratexas, with an appropriate muscle car-patrol car!!!
You'll burn the doors of many ///Ms χιχιχι!!!

Sorry για το off-topic (Την έχουμε κάνει την αγγελιά...) αλλά το Z06, όσοι το δούν από κοντά...θα αλλάξουν γνώμη.
(Εξαρτάται και από τα γούστα φυσικά...αλλά όλοι θα συγκινηθούν όταν το ακούσουν...να ξεκινάει)

VanVIC
25-06-07, 14:34
-περί Z06-...αλλά όλοι θα συγκινηθούν όταν το ακούσουν...να ξεκινάει

Καλά μιλάμε για μεγάλη συγκίνηση, ειδικά στο "κάτω κεφάλι"...

Αντε ρε Κωστή, με το καλό να'ρθει το αμερικανάκι.
Ευχομαι αυτός που θα πάρει το Ζ4, να είναι σε θέση να εκτιμήσει τί αμάξι θα πάρει.
Να τ'αγαπήσει περισσότερο δε νομίζω.

randombk
25-06-07, 14:42
Φιλε μου θα δωσεις την μπεμπουλα να παρεις την αμερικανικη βλακεια?

Οχι ρε συ...:(

Ξανασκεψου τι πας να κανεις! εκτος κιαν υπαρχουν αλλοι λογοι που δεν ξερουμε...
Στην αμερικη ολοι ονειρευονται να ξυπναγαν το πρωι και να ειχαν μια BMW Η? MERCEDES Η? PORSCHE και συ που το εχεις ηδη θα το δωσεις?

Τι να πω για να σε πεισω να μην δωσεις την κουκλα?:bowdown:

Anyway αν δωσεις την μπεμπα παρε μια Porsche αλλα ποτε την αμερικανια...:nono:

EVANGELOS
25-06-07, 15:09
Φιλε μου θα δωσεις την μπεμπουλα να παρεις την αμερικανικη βλακεια?...

Sorry για το offtopic ... Φίλε το Ζ06 είναι ΤΟ ΑΜΑΞΙ ... στο ring παίζει καλύτερα από gt3 (7.43 το Αμερικάνικο , 7.48 το GT3)
Στην ευθεία ράβει ΟΛΟ τον πλανήτη (εξαιρώ κάτι GT , ENZO , F1 κτλ).
Από αξιοπιστία ... το μοτεράκι είναι για 200.000 χλμ (7.2 λτ γαρ)
Aπό ήχο άστο καλύτερα ... :rockon:
Από βάρος άστο καλύτρα ...:rockon:
Από ποιότητα πλατικών ταμπλό κτλ υστερεί χοντρά ... αλλά ποιός ασχολείται όταν είσαι μπροστά από F430 :greenboun:nutkick:

MaSt0RaS
25-06-07, 18:56
Sorry για το offtopic ... Φίλε το Ζ06 είναι ΤΟ ΑΜΑΞΙ ... στο ring παίζει καλύτερα από gt3 (7.43 το Αμερικάνικο , 7.48 το GT3)
Στην ευθεία ράβει ΟΛΟ τον πλανήτη (εξαιρώ κάτι GT , ENZO , F1 κτλ).
Από αξιοπιστία ... το μοτεράκι είναι για 200.000 χλμ (7.2 λτ γαρ)
Aπό ήχο άστο καλύτερα ... :rockon:
Από βάρος άστο καλύτρα ...:rockon:
Από ποιότητα πλατικών ταμπλό κτλ υστερεί χοντρά ... αλλά ποιός ασχολείται όταν είσαι μπροστά από F430 :greenboun:nutkick:

ρε τι να το κανεισ ομως δεν το οδηγεισ το αμαξι απο εξω αλλα απο μεσα οποτε αν δεν σε τραβαει το εσωτερικο δεν λεει....

sheriff
25-06-07, 19:04
ρε τι να το κανεισ ομως δεν το οδηγεισ το αμαξι απο εξω αλλα απο μεσα οποτε αν δεν σε τραβαει το εσωτερικο δεν λεει....

φιλε μου τα αυτοκινητα ΔΕΝ τα παντρευομαστε...
κρατησα το Ζ4 2.5 χρονια ετσι θα κρατησω και το επομενο...

στην φαση που ειμαι τωρα θελω ενα γρηγορο αυτοκινητο εως πολυ γρηγορο:nutkick:

ΔΕΝ σημαινει οτι θα ειναι το αυτοκινητο που θα κρατησω μεχρι να πεθανω

το μονο που δεν ξερω και εχω αμφιβολια ειναι αν στα 1300 μετρα θα εχει απλωσει:bs::bs:

optostyle
25-06-07, 19:21
φιλε μου τα αυτοκινητα ΔΕΝ τα παντρευομαστε...
κρατησα το Ζ4 2.5 χρονια ετσι θα κρατησω και το επομενο...


Με εντυπωσιασες με την απαντηση σου και σε παραδεχομαι.....κι εγω ετσι λειτουργω!!!!αλλα εδω και λιγο καιρο εδω μεσα ακουω τα διάφορα.......θαρρεις και θα το εχω μεχρι να πεθανω............οπότε +1 man

EVANGELOS
25-06-07, 20:02
...το μονο που δεν ξερω και εχω αμφιβολια ειναι αν στα 1300 μετρα θα εχει απλωσει:bs::bs:

Bασικά μήπως έχει θέματα σε πατήματα 250 - 320 km/h ???? ... η 5η είναι λίγο ψόφια ..... :nutkick: ...

Απλά θα περνάς γέφυρα με 3η και μισό γκάζι ... πάτα άσε συνεχώς ... ίσα να ανεβάζουν θερμοκρασία τα EVO ...

Kαι να τα Intercooler στα STi , και να οι τουρμπίνες στα ΕΒΟ ... και το Ζ θα πηγαίνει Χ Α Λ Α Ρ Α ... με milkshake στην ποτηροθήκη ... έεεεεεεεεεετσι ....

saikoE39
25-06-07, 20:03
To οχημα τα σπαει........
Να γινει....

sheriff
25-06-07, 20:07
Bασικά μήπως έχει θέματα σε πατήματα 250 - 320 km/h ???? ... η 5η είναι λίγο ψόφια ..... :nutkick: ...

Απλά θα περνάς γέφυρα με 3η και μισό γκάζι ... πάτα άσε συνεχώς ... ίσα να ανεβάζουν θερμοκρασία τα EVO ...

Kαι να τα Intercooler στα STi , και να οι τουρμπίνες στα ΕΒΟ ... και το Ζ θα πηγαίνει Χ Α Λ Α Ρ Α ... με milkshake στην ποτηροθήκη ... έεεεεεεεεεετσι ....

οχι milkshake βαγγελη αλλα carnation χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

InsaneDriver
25-06-07, 20:07
Ένα άλλο θέμα με το Ζ06 είναι ότι δεν πατάει πουθενά στους ελληνικούς δρόμους ακόμα και στην απλή έκδοση με τα 404 άλογα. Είναι αυτό το αμερικάνικο στήσιμο που φροντίζει για αυτό.

Ελπίζω να δίνουν δώρο και ένα βυτιοφόρο με 100αρα βενζίνη...

Δεν υπάρχει περίπτωση κώστα να πατήσει κάτω το αμάξι στην Κερατέα.

Πιστεύω και θα το διαπιστώσεις όταν με το καλό το πάρεις και κάνεις το πρώτο άνοιγμα εκεί, ότι θα τρομάξεις...

EVANGELOS
25-06-07, 20:09
...Δεν υπάρχει περίπτωση κώστα να πατήσει κάτω το αμάξι στην Κερατέα. ...

Δε χρειάζεται να πατήσει ... απλά να κουμπώσει ΚΑΠΟΤΕ την τριτη ... και μετά :icon02:

VanVIC
25-06-07, 21:02
Νομίζω οτι όλα αυτά ο Κώστας τ'ακούει βερεσέ.
Την απόφαση την έχει πάρει εδώ και καιρό.
Οταν με το καλό...θα είναι πλέον ο απόλυτος "σερίφης" του ΚεραΤέξας !!!

Πάντως με τέτοια κατανάλωση, καλό θα είναι να κάνει κανένα καλό deal και με Shell, BP κλπ.
Θα τους κάνει που θα τους κάνει (πιο) πλούσιους, ας πάρει και κανένα δώρο !

sheriff
26-06-07, 01:05
χαρη εχει 4 αντισπιν το αυτοκινητο(αναλογα την χρηση,πιστα-drift-κοντρα κτλ)

δεν ειναι και τοσο αρχαιο το μοτερ οσο νομιζουν μερικοι.

και κατι αλλο ειναι γρηγορο μεν αλλα τα βιαστικα συμπερασματα δεν ειναι ωραια και προσγειωνεσαι αποτομα...οταν κατσεις στον y'y ακομα πιο αποτομα. ε οχι ρε βαγγελη πλακα με εβο(ελπιζω να το εγραψες χαριτωλογωντας)

αρχοντας της κερατεας σε μαμα αυτοκινητα και αν, γιατι γενικοτερα δεν παιζει ουτε στην πρωτη εικοσαδα με αυτοκινητα που εχω δει να κανουν ανοιγματα στο κερατεξας:woowoo::woowoo::woowoo:

EVANGELOS
26-06-07, 14:04
....και κατι αλλο ειναι γρηγορο μεν αλλα τα βιαστικα συμπερασματα δεν ειναι ωραια και προσγειωνεσαι αποτομα...οταν κατσεις στον y'y ακομα πιο αποτομα. ε οχι ρε βαγγελη πλακα με εβο(ελπιζω να το εγραψες χαριτωλογωντας)...

Kαθόλου πλάκα δεν κάνω ... οκ δε λέω να φας τα ντραγκστεράδικα με τα μπαλόνια ... αλλά με δρομίσιο σετάπ ελαστικών - ανάρτησης - σασμάν και 600 άλογα ΕΒΟ θα γελάς στα 1300 μ ...
Το αμάξι απλά δεν κάνει για 400άρι σε άσφαλτο της πλάκας ... σε πιστάδικη άσφαλτο θα γράψεις και τρελό 400άρι πάντως.
Σε ρολαριστά απλά θα εξαφανίζεσαι.
Και αν ψηθείς με το άλλο σπόρ ... και Σέρρες θα είσαι μπροστά από το 99% των δρομίσιων... να είχες και λίγο χέρια ... κουλέ ... που ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΑΧΗΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ AUTOMATIC ΣΟΥ.. :loser:

To Car&Driver δίνει 0-60 (μίλια/ώρα χιχιχι) 3.7 σεκ και κουόρτερ μάιλ (0-400μ...χιχιχι...Usa...) σε 11.6 σεκ με ταχύτητα εξόδου 126 μαω (210 χαω) .... :gaysex::gaysex::gaysex:

τρελά video http://www.leechvideo.com/search/z06/2/

b52
26-06-07, 14:05
Αντε να σε φτιαξω λιγακι........

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606_inter.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606_seats.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606_engine.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0607_03.jpg

Octane
26-06-07, 14:23
Ε αφου το μαμησατε που το μαμησατε ας βαλω και γω κατι...:D

http://www.youtube.com/watch?v=OcGlotIzX4c

Καλοταξιδο να ειναι το νεο σου οχημα φιλε!! :dblthumb2
Καλως να το δεχτεις!!! :icon_kidr (Και Κερατεξας για βαπτισια!!:bullhorn:)

randombk
26-06-07, 16:08
Φιλε μου αν θες κατι σοβαρο και να αξιζει πραγματικα τα λεφτα του , παιρνεις ενα 911 S turbo και ραβεις οτιδηποτε αμερικανικο...εισαι με 3600κυβικακια στα 500αλογακια και με ενα καλο μικρο φτιαξιματακι οχι τιποτα ιδιαιτερο κοβεις και ραβεις πολυ κοσμο...
Απο στησιμο τι να λεμε...
Anyway γουστα ειναι αυτα εγω δεν θα πεταγα ποτε τα λεφτα μου σε αμερικανικα και ιταλικα αυτοκινητα οταν υπαρχουν τετοια γερμανικα...

Τωρο οσο αφορα αμερικανικα αυτοκινητα με τοσα κυβικα η porsche θα εβγαζε 1500+ αλογα...
Αλλα δεν χρειαζεται σε κανα χρονο σκαει το new GT-1 με 5000κυβικα και 930 αλογα και 250κιλα πιο ελαφρυ απο το παρων GT.
Φημες απο στουτγαρδη λενε οτι θα ριχνει πολλα στην veyron!
Αναμενουμε!



Sorry για το offtopic ... Φίλε το Ζ06 είναι ΤΟ ΑΜΑΞΙ ... στο ring παίζει καλύτερα από gt3 (7.43 το Αμερικάνικο , 7.48 το GT3)
Στην ευθεία ράβει ΟΛΟ τον πλανήτη (εξαιρώ κάτι GT , ENZO , F1 κτλ).
Από αξιοπιστία ... το μοτεράκι είναι για 200.000 χλμ (7.2 λτ γαρ)
Aπό ήχο άστο καλύτερα ... :rockon:
Από βάρος άστο καλύτρα ...:rockon:
Από ποιότητα πλατικών ταμπλό κτλ υστερεί χοντρά ... αλλά ποιός ασχολείται όταν είσαι μπροστά από F430 :greenboun:nutkick:

Dim77
26-06-07, 16:51
Φιλε μου αν θες κατι σοβαρο και να αξιζει πραγματικα τα λεφτα του , παιρνεις ενα 911 S turbo και ραβεις οτιδηποτε αμερικανικο...εισαι με 3600κυβικακια στα 500αλογακια και με ενα καλο μικρο φτιαξιματακι οχι τιποτα ιδιαιτερο κοβεις και ραβεις πολυ κοσμο...
Απο στησιμο τι να λεμε...
Anyway γουστα ειναι αυτα εγω δεν θα πεταγα ποτε τα λεφτα μου σε αμερικανικα και ιταλικα αυτοκινητα οταν υπαρχουν τετοια γερμανικα...

Τωρο οσο αφορα αμερικανικα αυτοκινητα με τοσα κυβικα η porsche θα εβγαζε 1500+ αλογα...
Αλλα δεν χρειαζεται σε κανα χρονο σκαει το new GT-1 με 5000κυβικα και 930 αλογα και 250κιλα πιο ελαφρυ απο το παρων GT.
Φημες απο στουτγαρδη λενε οτι θα ριχνει πολλα στην veyron!
Αναμενουμε!

Ε....βασικά ξέρεις πόσο κοστίζουν τα αυτοκίνητα που ανέφερες φίλε randombk?:bricks1:

Ασε την GT και Veyron...Η 911Τ έχει τα διπλά από την Ζ06, τα ιταλικά...χειρότερα....

Δε πετάει τα λεφτά του το παιδί με την Corvette αν είναι δυνατόν να λέγονται τέτοια πράγματα.
(Στο κάτω κάτω περί ορέξεως...πάντα...ο καθένας αυτό που του αρέσει)
Το αυτοκίνητο έχει τεχνολογία (και ο κινητήρας του,μη σας μπερδεύουν οι 2 βαλβίδες/κύλινδρο), έχει εξελιχθεί πολύ σε οδική συμπεριφορά, ΔΕΝ έχει την ακριβή συντήρηση των Porsche κλπ...Για κατανάλωση μάλλον ΔΕΝ καίει παραπάνω από αντίστοιχα ευρωπαικά με παραπλήσια ισχύ (από τα οποία ΔΕΝ υστερεί στη πράξη και δε τα πηγαίνουν όλοι στις πίστες πια που και εκει...από ότι έχω δει....κάποιοι χρόνοι σε Ring και αλλού...μάλλον γίνονται ντέρμπυ)

Αντε με το καλό να πωληθεί το πολύ καλό Z4 και να έρθει το επόμενο.

alexcsl
26-06-07, 16:58
Φιλε μου αν θες κατι σοβαρο και να αξιζει πραγματικα τα λεφτα του , παιρνεις ενα 911 S turbo

Αν μιλάς για 997, υπάρχει το 997s και το 997 turbo. S turbo δεν υπάρχει.

Παρ' όλ' αυτά δεν είχα ξαναδεί το Ζ06 σε φωτό, και ομολογώ ότι είναι εντυπωσιακό,
και πολύ αγωνιάρικο. Να γίνει.

EVANGELOS
26-06-07, 18:13
....Παρ' όλ' αυτά δεν είχα ξαναδεί το Ζ06 σε φωτό, και ομολογώ ότι είναι εντυπωσιακό,
και πολύ αγωνιάρικο. Να γίνει.

Λιτός και περιεκτικός ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ...

Τώρα φίλε ράντομ ... κι εγώ έλεγα τα ίδια παλαιότερα ... σιγά τα Αμερικλάνικα ... με 7 λίτρα η Μ θα έβγαζε 700 άλογα κτλ κτλ ...
όμως στην τελική δε είναι εκεί το θέμα.
Για εμένα είναι τι θές ???
Θες allaround μέσων προς καλών επιδόσεων (ευθεία - στροφή - διαδρομή - ταξίδι - πίστα ) πάρε Μ
Θες να χάσεις λίγο από την άνεση και την οικονομία και να πάρεις πιό αγωνιάρικο πάρε 997
Θες ακόμα λιγότερη άνεση , οικονομία (τιμή αγοράς κτλ) και ακόμα περισσότερο σπορ - πιστάδικο χαρακτήρα πάρε αλογάκι ή gt3 , 911 turbo etc
Θες να κάνεις παρέα με το Σουλτάνο του Μπρουνέι πάρε Carrera GT , ENZO , Zonda , Veyron ....

Kαι εδώ έρχονται οι Αμερικλάνοι ΚΑΙ ΔΙΑΣΥΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ... ΤΣΑΜΠΑΚΙ - πύραυλος , που ράβει στην πίστα , είναι και όμορφο ... ε 100% πιστάδικο (gt3,F430) ... ΚΡΙΜΑ ρε φίλε τα 50-70 χιλιάρικα για Πόρσε - Φερράρι .... Δε νομίζεις ???? :D

Από την άλλη αν θες σεντάν ή cruiser (Μ5,M6) οκ άλλη φάση ...

randombk
27-06-07, 08:59
Φιλε συνονοματε!συμφωνω μαζι σου αλλα εγω ασχολουμε και λιγο με τον μηχανοκινητο αθλητισμο και βλεπω μονο κακα αποτελεσματα απο αμερικανικα αυτοκινητα εναντι ευρωπαικων βλεπε leman κτλ...κατι βλεπεις και εκει περι τεχνολογικης εξεληξης των εταιριων.

Anyway τα παντα ειναι τι ζηταει ο καθε ενας...

Εγω θα σκιζομουν να παρω μια porsche και θα την πληρωνα χρυση κι ας ηταν ιδια αλογα με το Chevy.
Η διαφορα τεχνολογιας των 2 εταιριων ειναι μεγαλη υπερ της Porsche.
Αν ομως σε καποιον αρεσει το αμερικανικο τι να κανουμε...Οπως και το Viper ειναι εντυπωσιακο αμαξι...

Το chevy ποσο εχει? περιπου 80χιλιαρικα?
θα ζοριζομουν λιγο και θα επερνα το R8 λυτο με 100χιλιαρικα.(ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΟ!)
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!
Παντος ειδα και την καμπινα απο το chevy και ειναι ολο πλαστικο, κριμα ρε παιδια,αυτο με παρακινει σε φτηνη και χαμιλη ποιοτητα κατασκευης...

ΤΕΛΟΣ προς αποφυγη παρεξηγησεων ισως και να ειμαι επειρεασμενος απο τα λογια της πρωην μου που ηταν απο αμερικη και μου ελεγε οτι τα chevy στην αμερικη ειναι οπως εδω τα lada!

Επεισης μετα απο τρελο ψαξιμο και διαβασμα ολα τα χρονια με εχουν τρελανει και συναρπασει τα γερμανικα αυτοκινητα και σορρυ αν ειμαι λιγο απολυτος με αυτα...

Συνονοματε πιστευω οτι αν δεις απο κοντα το chevy και την ποιοτητα κατασκευης θα δεις οτι δεν το πουλανε καθολου τσαμπα...εκει θα καταλαβεις οτι η τιμη του για αυτο που ειναι , ειναι λογικοτατη....

Φιλικα παντα ,
Ευαγγελος.


Λιτός και περιεκτικός ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ...

Τώρα φίλε ράντομ ... κι εγώ έλεγα τα ίδια παλαιότερα ... σιγά τα Αμερικλάνικα ... με 7 λίτρα η Μ θα έβγαζε 700 άλογα κτλ κτλ ...
όμως στην τελική δε είναι εκεί το θέμα.
Για εμένα είναι τι θές ???
Θες allaround μέσων προς καλών επιδόσεων (ευθεία - στροφή - διαδρομή - ταξίδι - πίστα ) πάρε Μ
Θες να χάσεις λίγο από την άνεση και την οικονομία και να πάρεις πιό αγωνιάρικο πάρε 997
Θες ακόμα λιγότερη άνεση , οικονομία (τιμή αγοράς κτλ) και ακόμα περισσότερο σπορ - πιστάδικο χαρακτήρα πάρε αλογάκι ή gt3 , 911 turbo etc
Θες να κάνεις παρέα με το Σουλτάνο του Μπρουνέι πάρε Carrera GT , ENZO , Zonda , Veyron ....

Kαι εδώ έρχονται οι Αμερικλάνοι ΚΑΙ ΔΙΑΣΥΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ... ΤΣΑΜΠΑΚΙ - πύραυλος , που ράβει στην πίστα , είναι και όμορφο ... ε 100% πιστάδικο (gt3,F430) ... ΚΡΙΜΑ ρε φίλε τα 50-70 χιλιάρικα για Πόρσε - Φερράρι .... Δε νομίζεις ???? :D

Από την άλλη αν θες σεντάν ή cruiser (Μ5,M6) οκ άλλη φάση ...

Dim77
27-06-07, 09:15
Φιλε συνονοματε!συμφωνω μαζι σου αλλα εγω ασχολουμε και λιγο με τον μηχανοκινητο αθλητισμο και βλεπω μονο κακα αποτελεσματα απο αμερικανικα αυτοκινητα εναντι ευρωπαικων βλεπε leman κτλ...κατι βλεπεις και εκει περι τεχνολογικης εξεληξης των εταιριων.

Anyway τα παντα ειναι τι ζηταει ο καθε ενας...

Εγω θα σκιζομουν να παρω μια porsche και θα την πληρωνα χρυση κι ας ηταν ιδια αλογα με το Chevy.
Η διαφορα τεχνολογιας των 2 εταιριων ειναι μεγαλη υπερ της Porsche.
Αν ομως σε καποιον αρεσει το αμερικανικο τι να κανουμε...Οπως και το Viper ειναι εντυπωσιακο αμαξι...

Το chevy ποσο εχει? περιπου 80χιλιαρικα?
θα ζοριζομουν λιγο και θα επερνα το R8 λυτο με 100χιλιαρικα.(ΚΛΑΣΗΣ ΑΝΩΤΕΡΟ!)
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!
Παντος ειδα και την καμπινα απο το chevy και ειναι ολο πλαστικο, κριμα ρε παιδια,αυτο με παρακινει σε φτηνη και χαμιλη ποιοτητα κατασκευης...

ΤΕΛΟΣ προς αποφυγη παρεξηγησεων ισως και να ειμαι επειρεασμενος απο τα λογια της πρωην μου που ηταν απο αμερικη και μου ελεγε οτι τα chevy στην αμερικη ειναι οπως εδω τα lada!

Επεισης μετα απο τρελο ψαξιμο και διαβασμα ολα τα χρονια με εχουν τρελανει και συναρπασει τα γερμανικα αυτοκινητα και σορρυ αν ειμαι λιγο απολυτος με αυτα...

Συνονοματε πιστευω οτι αν δεις απο κοντα το chevy και την ποιοτητα κατασκευης θα δεις οτι δεν το πουλανε καθολου τσαμπα...εκει θα καταλαβεις οτι η τιμη του για αυτο που ειναι , ειναι λογικοτατη....

Φιλικα παντα ,
Ευαγγελος.

Στους αγώνες GT τα Viper Team Oreca και οι Corvette C5-R κυριαρχούσαν.

H Corvette έχει 120.000 η συγκεκριμένη Z06 και 90.000 η απλή έκδοση των 404hp(το Audi R8 140.000, η αντίστοιχη Porsche του Ζ06 κάνει όσο 2 Ζ06)

Αυτό που λές για τα Chevy, είναι ΠΕΡΙΠΟΥ έτσι...δηλαδή τα Chevrolet (τα πραγματικά, όχι τα Daewoo) είναι μεσαίας κατηγορίας εταιρεία, π.χ. σαν την Οπελ, VW, Ford (το ίδιο και η Ford USA, γιαυτό το κάθε Group έχει και την πολυτελή μάρκα Cadillac, Buick η GM, η Ford έχει την Lincoln)
Η Corvette τα τελευταία χρόνια αναφέρεται ως ξεχωριστό Brand Name.
(Ακόμα και στην Αμερική όπου το αυτοκίνητο είναι πολύ φτηνό για τα Ευρωπαικά δεδομένα, η Corvette θεωρείται ως status symbol)

Sorry για το off-topic αλλά κάποια πράγματα να γράφονται στη πραγματική τους διάσταση.

greekm3
27-06-07, 09:38
καλα μιλαμε οτι το εχουμε γ@μησει το thread του κωστα...ας ανοιξει καποιος θεμα με σχεση το corvette ....και θα σας πω και εγω την γνωμη μου:icon02:

NICK_M3
27-06-07, 12:42
κωτσο μην ακούς κανέναν!!!

μόνο εμένα θα ακούσεις!!!!!!

ΠΑΡΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ Ζ06!!!

το αμάξι δεν ξέρει τι κάνει απλά....

ειχα "πατησει" με ενα παληκάρι αττ. οδο και απλα γέλαγε με το Μ ο τύπος....

είχα ακούσει ενα πανόρμου να πατάει μέχρι τις 3-3500 και ΧΕΣΤΗΚΑ!!!!!

και μην ξεχνας το κορυφαίο προσόν του αυτοκινήτου....

όπως λένε και οι φίλοι μας οι αμερικλάνοι...."the 'vette makes them WET!!!! "......

απλά πράγματα.....

άϊντε πάρτο το γ@μηδι μας έχεις σπάσει τα νεύρα!!!!!

spirosg
29-06-07, 03:00
Σωστός ο Νίκος.... έτσι απλά... ΝΑ ΓΙΝΕΙ και μην ακούς τίποτα ;)

greekm3
29-06-07, 13:24
ΝΑ ΓΙΝΕΙ?..τι λετε ρε πατε καλα?ηξερα οτι τουλαχιστον οι μισοι απο οσους εκθεσατε την θετικη σας αποψη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειστε εκτος απο γνωστες και λατρεις...ακι επουδενι λογω δεν μπορω να πιστευψω οτι καποιος μπορει να λατρεψει καποιο αυτοκινητο σαν αυτο...οκ,για τα λεφτα του ειναι οτι πιο γρηγορο και ενα απο τα γρηγοροτερα ,ε και?αυτο ειναι το παν?εαν αυτο ειναι το ζητουμενο παμε σε ενα ΕVO με 600+ και αντε γεια...και κραταμε και το Ζ4...γιατι προσωπικα 90,000 στην καλυτερα δεν εδινα για αυτο...θα τα εδινα για μια CSL,και πειτε μου οτι θελετε εσεις,υποστηρικτες των ψυχρων αριθμων...δηλαδη εαν εχετε απεναντι ενα CSL ή μια 996GT3 και μια Ζ06(μιλαω για το ιδιο υψος χρηματων)θα πηδουσατε εξαρχης στην daewoo ,eee συγνωμη στην chevrolet....τι αλλο θα ακουσουμε...που ειναι η συγκινηση που μπορει να νοιωσει καποιος απο ενα αυτοκινητο?η ηδονη να το κοιτας ,να το χαζευεις?...μονο οτι κανει 0-100 και 0-400 το κανει αυτοματως αντικειμενο ποθου?και η veyron κανει αλλα ολοι θελουμε McLaren ....δεν σας καταλαβαινω ειλικρινα.....προσωπικα ειμαι αντιθετος,κατηγορηματικος και αμετανοητος....προσωπικη μου αποψη:thumbsdow..και θα μπορουσα να γραψω κατεβατο ολοκληρο,αλλα να μην σας κουραζω εφοσον ειστε υποστηρικτες,τα υπολοιπα τροφη για συζητηση σε συναντηση:)

mpikounis
29-06-07, 14:07
Νομιζω πως το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι το μονο αμερικανικο αυτοκινητο με ιστορια, επιδοσεις στην ευθεια και σε πιστα (στροφες). Εχει τα προβληματακια του (πχ ποιοτητα εσωτερικου) αλλα απο την αλλη σου προσφερει καποια νουμερα που συνηθως ερχονται απο πολυ ακριβοτερες κατασκευες. Ειναι θεμα ζυγισματος - τι θελει ο καθενας απο το αυτοκινητο του και με τι ειναι διατεθημενος να συμβιβαστει.

greekm3
29-06-07, 14:15
Νομιζω πως το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι το μονο αμερικανικο αυτοκινητο με ιστορια, επιδοσεις στην ευθεια και σε πιστα (στροφες). Εχει τα προβληματακια του (πχ ποιοτητα εσωτερικου) αλλα απο την αλλη σου προσφερει καποια νουμερα που συνηθως ερχονται απο πολυ ακριβοτερες κατασκευες. Ειναι θεμα ζυγισματος - τι θελει ο καθενας απο το αυτοκινητο του και με τι ειναι διατεθημενος να συμβιβαστει.

δεν διαφωνω μαικ,αλλα ιστορια,και επιδοσεις εχουνε και τα lotus(μιλω για αυτα με τα "καλα" μοτερ ) με τα μισα λεφτα,και τα evo(..και ιστορια πλεον)...ομως σε αυτο το υψος χρηματων δεν περιμενα να εχει απηχεισει το συγκεκριμενο αυτοκινητο απο γνωστες ,εραστες και λατεις των ατυτοκινητων και δη ,εδω μεσα ,που ολοι σχεδον αναγνωριζουνε τις "πραγματικες"αξιες των αυτοκινητων αλλιως να βγαλουμε και τα VAG καλυτερα των BMW

sheriff
29-06-07, 23:21
αν και ολα ειναι θεμα αισθητικης και γουστου.θεωρω οτι εχει εναν απο τους πιο σεξι κωλους που εχουν κατασκευαστει σε αυτοκινητο.
και εκτος απο τις επιδοσεις που ειναι αυτο που κοιταζω αυτην τη στιγμη,πιστευω οτι επειδη κυκλοφορουν πολυ λιγα,αυτοματα ανεβαζει τον δεικτη κεφαλογυρισματος.

σιγουρα ενα πορσε θεωρειται πολυ καλυτερο σε πολλους τομεις ΑΛΛΑ ρε παιδια οπου και γυρισεις 911 βλεπεις-χωρις υπερβολη.Μ3 και 911 εχουν γινει σαν φιατ και πεζο.

και οταν δινεις ενα ποσο της ταξης των 90-100 για μεταχειρισμενο θες να εισαι και λιγο πουλ μουρ.αποψη μου και δεν το κρυβω.

γι'αυτο εκανα και το Ζ4 μοναδικο γιατι μου αρεσει που ξεχωριζει απο τον σωρο...

ifrit21
29-06-07, 23:35
αν και ολα ειναι θεμα αισθητικης και γουστου.θεωρω οτι εχει εναν απο τους πιο σεξι κωλους που εχουν κατασκευαστει σε αυτοκινητο.
και εκτος απο τις επιδοσεις που ειναι αυτο που κοιταζω αυτην τη στιγμη,πιστευω οτι επειδη κυκλοφορουν πολυ λιγα,αυτοματα ανεβαζει τον δεικτη κεφαλογυρισματος.

σιγουρα ενα πορσε θεωρειται πολυ καλυτερο σε πολλους τομεις ΑΛΛΑ ρε παιδια οπου και γυρισεις 911 βλεπεις-χωρις υπερβολη.Μ3 και 911 εχουν γινει σαν φιατ και πεζο.

και οταν δινεις ενα ποσο της ταξης των 90-100 για μεταχειρισμενο θες να εισαι και λιγο πουλ μουρ.αποψη μου και δεν το κρυβω.

γι'αυτο εκανα και το Ζ4 μοναδικο γιατι μου αρεσει που ξεχωριζει απο τον σωρο...

Συμφωνώ και εγώ να το αγοράσεις αλλά εδώ στην Γλυφάδα έχω δει τουλάχιστον 3 διαφοτερικά ένα σε κόκκινο και δύο (διαφορετικά) σε κίτρινο...Βέβαια η Σάρα και η Μάρα κατεβαίνει εδώ κάτω άρα σιγά που δεν θα βλέπαμε τέτοια αμάξια όπως και τα ferrari porche m3 κλπ :p: Αφού σε λίγο θα ντρέπομαι και να κυκλοφορώ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Ψηφίζω Ζ06!

b52
30-06-07, 00:03
ΝΑ ΓΙΝΕΙ?..τι λετε ρε πατε καλα?ηξερα οτι τουλαχιστον οι μισοι απο οσους εκθεσατε την θετικη σας αποψη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειστε εκτος απο γνωστες και λατρεις...ακι επουδενι λογω δεν μπορω να πιστευψω οτι καποιος μπορει να λατρεψει καποιο αυτοκινητο σαν αυτο...οκ,για τα λεφτα του ειναι οτι πιο γρηγορο και ενα απο τα γρηγοροτερα ,ε και?αυτο ειναι το παν?εαν αυτο ειναι το ζητουμενο παμε σε ενα ΕVO με 600+ και αντε γεια...και κραταμε και το Ζ4...γιατι προσωπικα 90,000 στην καλυτερα δεν εδινα για αυτο...θα τα εδινα για μια CSL,και πειτε μου οτι θελετε εσεις,υποστηρικτες των ψυχρων αριθμων...δηλαδη εαν εχετε απεναντι ενα CSL ή μια 996GT3 και μια Ζ06(μιλαω για το ιδιο υψος χρηματων)θα πηδουσατε εξαρχης στην daewoo ,eee συγνωμη στην chevrolet....τι αλλο θα ακουσουμε...που ειναι η συγκινηση που μπορει να νοιωσει καποιος απο ενα αυτοκινητο?η ηδονη να το κοιτας ,να το χαζευεις?...μονο οτι κανει 0-100 και 0-400 το κανει αυτοματως αντικειμενο ποθου?και η veyron κανει αλλα ολοι θελουμε McLaren ....δεν σας καταλαβαινω ειλικρινα.....προσωπικα ειμαι αντιθετος,κατηγορηματικος και αμετανοητος....προσωπικη μου αποψη:thumbsdow..και θα μπορουσα να γραψω κατεβατο ολοκληρο,αλλα να μην σας κουραζω εφοσον ειστε υποστηρικτες,τα υπολοιπα τροφη για συζητηση σε συναντηση:)

εγω του τα ειπα και απο κοντα αλλα ενα λαικο ασμα λεει...."δεν βαζω εγω μυαλο"....

Οσο για τα porche και τα Μ3 δεν εχεις δικιο... για πες που πουλανε φτηνα S (οπως λες) να παρουμε και εμεις βρε....
Κανε βολτα ενα porche S (δεν μιλαω για turbo) και μετα θελω να δω πως θα ειναι το χαμογελο σου !!!

Οσο για τους υπολοιπους που λετε "παρτο χθες" "να γινει" κλπ γιατι δεν του λετε τι θα γινει οταν καποια στιγμη παει να το πουλησει ?
Η Porche ειναι Porche και ας κανει και 2 sec (τυχαια νουμερα) πιο αργα το 0-100, αλλου ειναι το ζουμι του αυτοκινητου και οχι στα 0-400.
Υπαρχει και κατι που λεγετε ποιοτητα κατασκευης και εκει ειναι πολλα "καροτσια" πισω το Ζ06.

Φιλικα οπως παντα αλλωστε... και τα σχολια δικα σας.

http://www.rsportscars.com/foto/05/carreras05_inter.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606_inter.jpg

b52
30-06-07, 00:09
http://www.rsportscars.com/foto/05/carreras05_11.jpg

http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606_seats.jpg

greekm3
30-06-07, 06:52
αν και ολα ειναι θεμα αισθητικης και γουστου.θεωρω οτι εχει εναν απο τους πιο σεξι κωλους που εχουν κατασκευαστει σε αυτοκινητο.
και εκτος απο τις επιδοσεις που ειναι αυτο που κοιταζω αυτην τη στιγμη,πιστευω οτι επειδη κυκλοφορουν πολυ λιγα,αυτοματα ανεβαζει τον δεικτη κεφαλογυρισματος.

σιγουρα ενα πορσε θεωρειται πολυ καλυτερο σε πολλους τομεις ΑΛΛΑ ρε παιδια οπου και γυρισεις 911 βλεπεις-χωρις υπερβολη.Μ3 και 911 εχουν γινει σαν φιατ και πεζο.

και οταν δινεις ενα ποσο της ταξης των 90-100 για μεταχειρισμενο θες να εισαι και λιγο πουλ μουρ.αποψη μου και δεν το κρυβω.

γι'αυτο εκανα και το Ζ4 μοναδικο γιατι μου αρεσει που ξεχωριζει απο τον σωρο...
τωρα φιλος φασκεις ακι αντιφασκεις...με την λογικη οτι εκανες το Ζ4 μοναδικο,οποιοδηποτε αυτοκινητο θα μπορουσες να κανεις το ιδιο....γιατι εαν τα Μ3 και 911 εχουνε γινει φιατ και πεζο τοτε τα Ζ4?........τωρα το πουλ μουρ,ειναι θεμα προσωπικο....εξαλλου δεν νομιζω μια CSL να μην ειναι πουλ μουρ....εξαλλου και η Ζ06 δεν διαφερει και πολυ απο την απλη των 404bhp,οι οποιες κυκλοφορουνε αρκετες,εαν θελεις απειρο πουλ μουρ ,υπαρχουνε και αλλα αυτοκινητα:ylsuper:..οταν οδηγω το δικο μου αυτοκινητο ποσος με ενδιαφερει τι λενε οι αλλοι,το θεμα ειναι τι "αισθανομαι"εγω πισω απο το τιμονι ,και το λιγο που σε ξερω νομιζω οτι τα "χνωτα" μας περι αυτοκινησης,ιδεων και βαλε ,ταιριαζουνε....τελοσπαντων ,αποψεις ολες...οπου και εαν καταληξεις σου ευχομαι να το χαρεις και καλοταξιδο

DaywalkeR
30-06-07, 08:02
Ο ανθρωπος ρε παιδια αφηνει το Ζ για να παει παλι σε Ζ, εκει ειναι ολο το ζουμι στο ΖΖΖΖzzzzZZZZzzzzzzzzzz... Βεβαια θα μπορουσε να παει και σε 350Ζ, χεχε
Καλοταξιδο αδερφε, ειναι πολυ καλο το 06 και να το χαρεις οσο χαρηκες και το Ζ4, ολα τα αλλα περισευουν...:dblthumb2

sheriff
30-06-07, 08:40
τωρα φιλος φασκεις ακι αντιφασκεις...με την λογικη οτι εκανες το Ζ4 μοναδικο,οποιοδηποτε αυτοκινητο θα μπορουσες να κανεις το ιδιο....γιατι εαν τα Μ3 και 911 εχουνε γινει φιατ και πεζο τοτε τα Ζ4?........τωρα το πουλ μουρ,ειναι θεμα προσωπικο....εξαλλου δεν νομιζω μια CSL να μην ειναι πουλ μουρ....εξαλλου και η Ζ06 δεν διαφερει και πολυ απο την απλη των 404bhp,οι οποιες κυκλοφορουνε αρκετες,εαν θελεις απειρο πουλ μουρ ,υπαρχουνε και αλλα αυτοκινητα:ylsuper:..οταν οδηγω το δικο μου αυτοκινητο ποσος με ενδιαφερει τι λενε οι αλλοι,το θεμα ειναι τι "αισθανομαι"εγω πισω απο το τιμονι ,και το λιγο που σε ξερω νομιζω οτι τα "χνωτα" μας περι αυτοκινησης,ιδεων και βαλε ,ταιριαζουνε....τελοσπαντων ,αποψεις ολες...οπου και εαν καταληξεις σου ευχομαι να το χαρεις και καλοταξιδο

οση σχεση εχει η ''απλη'' με τα 400 -που ειναι επισης εντυπωσιακοτατο αυτοκινητο- με το Ζ06 εχει και ενα 316 με ενα Μ3...

οταν πηρα το Ζ4 πριν 3 χρονια κυκλοφορουσαν ελαχιστα!

ουτως η αλλως δημητρη μου πορσε εχουμε στην οικογενεια και το θεωρω κορυφη σαν ποιοτητα κατασκευης,αλλα το look του Ζ06 δεν το φτανει ενα ταπεινο 911 και λεω ταπεινο να μην παρεξηγηθω,εννοω s η απλο carrera και οχι gt3 η turbo!

να ξαναπω βρε παιδια τα 2-3 χρονια περνανε γρηγορα.το 2010 θα παρω πορσε:thefinger:thefinger:thefinger

greekm3
30-06-07, 09:27
οση σχεση εχει η ''απλη'' με τα 400 -που ειναι επισης εντυπωσιακοτατο αυτοκινητο- με το Ζ06 εχει και ενα 316 με ενα Μ3...

οταν πηρα το Ζ4 πριν 3 χρονια κυκλοφορουσαν ελαχιστα!

ουτως η αλλως δημητρη μου πορσε εχουμε στην οικογενεια και το θεωρω κορυφη σαν ποιοτητα κατασκευης,αλλα το look του Ζ06 δεν το φτανει ενα ταπεινο 911 και λεω ταπεινο να μην παρεξηγηθω,εννοω s η απλο carrera και οχι gt3 η turbo!

να ξαναπω βρε παιδια τα 2-3 χρονια περνανε γρηγορα.το 2010 θα παρω πορσε:thefinger:thefinger:thefinger

γνωριζω οτι εχεις ηδη cayenne γι αυτο και
δεν αναφερω σαν επιλογη μια πορσε...εφ οσον απο οσο βλεπω το εχεις αποφαση ...αντε με το καλο,και ελπιζω να μας κανεις βολτα:rockon:

alexcsl
30-06-07, 09:33
Να το μπάξεις ρε μάστορα το Ζ, αλλά σκέφτηκες ποτέ ότι ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ;;;

Θα είσαι σαν τον ΚΙΤΤ που οδηγούσε το εργαλείο μόνος του.

KERATEXAS RIDER 2007..

Chris316
30-06-07, 09:46
Παιδιά άνευ πλάκας (τι είπα πάλι ο Π@@στης) το Ζ06 είναι κάτι το διαφορετικό-σπάνιο-εξωτικό-όμορφο-γρήγορο. ¶ρα κι από μένα μπάξε το να γουστάρουμε όλοι. Και στο κάτω κάτω καλύτερα να κάνεις κάτι που θες και να το μετανιώσεις (που δε νομίζω) παρά να μη το κάνεις και να το μετανιώσεις.

konc
30-06-07, 10:26
Να το μπάξεις ρε μάστορα το Ζ, αλλά σκέφτηκες ποτέ ότι ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ;;;

Θα είσαι σαν τον ΚΙΤΤ που οδηγούσε το εργαλείο μόνος του.

KERATEXAS RIDER 2007..

:rofl2::rofl2: Παραδέξου του, ήταν καλο! :D
Αλλά ξεχνάτε τους 15 πόντους καρφάκι!

orome_e21
30-06-07, 14:38
αν εχω καταλαβει το εργαλειο το παιδι θα το παρει καθαρα για οδηγικα κριτηρια ειτε αυτα ειναι γκαζι ειτε στριψιμο που το vete τα χει και τα δυο ομολογουμενος....το αν η ποιοτητα κατασκευης σ αυτο το τερας στο εσωτερικο του ειναι χαμηλη ποιος το γ@μ@ει...:GrowUp:
διαβασα για lotus πριν και χω την απορια αν εχετε δει εσωτερικο τους....χωρις παρεξηγιση σαν(μακαρι να χα κ γω μια lotus) custom lada ειναι.....:pth:....ειδατε κανενα ιδοκτητη να παραπονιεται?στο κατω κατω το αμαξι ειναι replica αγωνιστικου κ τα αγωνιστικα πρεπει να ναι λυτα και απεριτα........αυτα...γνωμη μου παντα...το τι θα κανει ο καθενας με τα λεφτα του ειναι δικο του θεμα....μεγαλε καλοταξιδο και σε ζηλευω...με την καλη εννοια.....:bowdown:

sakkunen
30-06-07, 16:39
Αφού σ' ενδιαφέρει κ το πουλ μουρ, αυτό εδώ το ξέρεις?

http://i122.photobucket.com/albums/o251/sakkunen/Weismann_gt_coupe_dw.jpg

Mf3
http://www.youtube.com/watch?v=9pOe6xfjUL0

Εδώ είναι το Gt
http://www.youtube.com/watch?v=xIEA3CkLu0I

:flirt::flirt::flirt:

MaSt0RaS
30-06-07, 20:19
Λοιπον παιδια σημερα επαθα την πλακα μου... εχω εναν φιλο αμερικανο που ηρτθε για διακοπες εδω στην μυτιληνη και ειπα οτι ενα παλικαρι θα αγορασει το Ζ06 και θα δωσει την Ζ4 και λεει ΤΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιι? Και λεω που το παραξενο το 400 αλογα αμαξι εινια και λεει ομως ειναι corvette και του λεω ομςσ δεν εινια ενα απλο corvette....kai leei οτι και να ειναι BMW παντως δεν εινια... και αρχισε να μου λεει καποια πραγαμτα για τα αμερικανικα αυτοκινητα και λεει οτι προτιμανε τα ευρωπαικα.... Δεν το πιστευα...

ifrit21
30-06-07, 20:32
Τελικά MF3 .........
ΤΕΛΟΣ!!!

tsouk
30-06-07, 21:01
Eγω παντως επαθα την πλάκα μου!Mαζι με το Morgan Aeromax ειναι αναμεσα στα κορυφαια Roadster κατ εμε!

greekm3
30-06-07, 21:03
αν εχω καταλαβει το εργαλειο το παιδι θα το παρει καθαρα για οδηγικα κριτηρια ειτε αυτα ειναι γκαζι ειτε στριψιμο που το vete τα χει και τα δυο ομολογουμενος....το αν η ποιοτητα κατασκευης σ αυτο το τερας στο εσωτερικο του ειναι χαμηλη ποιος το γ@μ@ει...:GrowUp:
διαβασα για lotus πριν και χω την απορια αν εχετε δει εσωτερικο τους....χωρις παρεξηγιση σαν(μακαρι να χα κ γω μια lotus) custom lada ειναι.....:pth:....ειδατε κανενα ιδοκτητη να παραπονιεται?στο κατω κατω το αμαξι ειναι replica αγωνιστικου κ τα αγωνιστικα πρεπει να ναι λυτα και απεριτα........αυτα...γνωμη μου παντα...το τι θα κανει ο καθενας με τα λεφτα του ειναι δικο του θεμα....μεγαλε καλοταξιδο και σε ζηλευω...με την καλη εννοια.....:bowdown:

σε πληροφορω,επειδη εχω οδηγηση corvette(αυτη με τα 404)οτι εχει το χειροτερο "τιμονι" που εχω συναντησει σε αυτοκινητο.......αλλο το λιτο εσωτερικο μιας lotus και αλλο η κακιστη ποιοτητα..και μην ξεχνας οτι κοστιζει τα μισα λεφτα απο την corvette...
Προσωπικα εαν ηθελα υπερεπιδοσεις,πουλ μουρ ,οδηγικα χαρακτηριστικα και δεν με ενδιεφερε καθολου η ποιοτητα κατασκευης και η μεταπωλητικη αξια(γιατι τα corvette δεν κρατανε και καμια αξια ιδιαιτερη)θα πηγαινα για TVR TUSCAN S η SAGARIS:ylsuper:(να μην πω για κανα NOBLE).....εαν το δειτε να επιταχυνει και ειδικα με εξατμιση χωρις καταλυτες..και δειτε τα φλογιδια κανα μετρο ελατε να μου πειτε....
http://www.youtube.com/watch?v=1tZF4OF3Ay4&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=yo2FpKczRuQ&mode=related&search=

satanik-os
01-07-07, 00:17
πάρτο παλικάρι μου και κοίτα να το χαρείς!αν είναι καλό μπορεί να πάρω και εγώ ένα!::dblthumb2

orome_e21
01-07-07, 23:39
σε πληροφορω,επειδη εχω οδηγηση corvette(αυτη με τα 404)οτι εχει το χειροτερο "τιμονι" που εχω συναντησει σε αυτοκινητο.......αλλο το λιτο εσωτερικο μιας lotus και αλλο η κακιστη ποιοτητα..και μην ξεχνας οτι κοστιζει τα μισα λεφτα απο την corvette...
Προσωπικα εαν ηθελα υπερεπιδοσεις,πουλ μουρ ,οδηγικα χαρακτηριστικα και δεν με ενδιεφερε καθολου η ποιοτητα κατασκευης και η μεταπωλητικη αξια(γιατι τα corvette δεν κρατανε και καμια αξια ιδιαιτερη)θα πηγαινα για TVR TUSCAN S η SAGARIS:ylsuper:(να μην πω για κανα NOBLE).....εαν το δειτε να επιταχυνει και ειδικα με εξατμιση χωρις καταλυτες..και δειτε τα φλογιδια κανα μετρο ελατε να μου πειτε....


νοιζω οτι το zo6 δεν εχει καμια σχεση με το απλο corvete.....τωρα οσων αφορα τα tvr....ενα cerbera μαυρο παρακαλω.....:love::cheers::friday:

randombk
02-07-07, 08:02
Εγω φιλε μου δεν θα γινω κακος και θα αρχισω να σε κραζω για το Checy αλλα πιστεψε με οταν θα το παρεις με το καλο θα δεις και μονος σου τι εκανες...
Θα χαρεις την πρωτη βδομαδα που θα ειναι κατι διαφορετικο και μετα οταν ηρεμησεις θα δεις πιο καθαρα τι λαθος εκανες...
Το θεμα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το πουλησεις κιολας ααααν το αποφασισεις φυσικα...

Τελος βρες εναν αμερικανο στον δρομο και πεστου... BMW? or CHEVY? θα βαλει τα γελια και θα σου πει...R U ****ing Kidding me?BM is my dream!

Τεσπα εγω θα σου ελεγα σαν τελευταιο να κανεις και ενα τεστ drive μια porsche στα λεφτα του Ζ06.Εκει θα καταλαβεις τι παει να πει ποιοτητα και στησιμο...

Σορρυ αλλα παντα προσωπικα επιμενω οτι θα επερνα porsche!

Οσο για το 911 μην ακουω ρε παιδια οτι ειναι ταπεινο κτλ...
Ειναι το μονο αμαξι που την ιδια χρονια κερδισε LEMAN και DAKAR!Ισοπεδωσε μεγαθυρια και ιερα τερατα!Και απτην αλλη διαβαστε την ιστορια του...ατελειωτη!
Να μην πω για το αμερικανικο 48ωρο CANAM που ολο νικαγε η porsche και οι αμερικανοι σταματισαν τον θεσμο...απο την ξεφτιλα φυσικα...

Φιλε μου οτι κιαν παρεις καλοταξιδο να ειναι , εμεις ολοι απλα λεμε την γνωμη μας...:hello:

EVANGELOS
02-07-07, 14:14
....Τελος βρες εναν αμερικανο στον δρομο και πεστου... BMW? or CHEVY? θα βαλει τα γελια και θα σου πει...R U ****ing Kidding me?BM is my dream!....

Aπό την άλλη εγώ λέω ότι αν πεις σε Αμερικάνο ότι σκέφτεσαι να κρατήσεις το Ζ4 3.0λτ ή να πάρεις Ζ06 ... μάλλον θα σε πάρει με τις πέτρες ...

Παιδιά ΕΛΕΟΣ ... να μιλάμε για Ζ06 vs GT3 ... ok λογικό ... αλλά Ζ06 vs Z4 ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ....

randombk
02-07-07, 15:54
Ρε συνονοματε δεν εννουσα να κρατησει το Ζ4 εναντι του Ζ06 αλλα εννουσα γενικα σαν εταιρια καλυτερη την BMW απο την chevy.
Ειπα αν ρωτησεις αμερικανο σαν BMW και οχι συγκεκριμενα σαν Ζ4...

Ασχετα με ολα αυτα!Εγω του λεω συνεχεια οτι με τα λεφτα αυτα που θα δωσει θα επρεπε να παρει PORSCHE!

Α ρε βαγγο... :greenboun



Aπό την άλλη εγώ λέω ότι αν πεις σε Αμερικάνο ότι σκέφτεσαι να κρατήσεις το Ζ4 3.0λτ ή να πάρεις Ζ06 ... μάλλον θα σε πάρει με τις πέτρες ...

Παιδιά ΕΛΕΟΣ ... να μιλάμε για Ζ06 vs GT3 ... ok λογικό ... αλλά Ζ06 vs Z4 ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ....

EVANGELOS
02-07-07, 18:03
...Ασχετα με ολα αυτα!Εγω του λεω συνεχεια οτι με τα λεφτα αυτα που θα δωσει θα επρεπε να παρει PORSCHE!...

Με τα λεφτά του Ζ06 δεν παίρνει ούτε 997 ΑΠΛΟ μτχ ... τώρα αν θεωρείται καλύτερη επιλογή από το Corvette ... πάω πάσο ...

Παιδιά το Ζ06 είναι ΘΕΜΑ ... είτε μας αρέσει είτε όχι ... το μόνο αρνητικό είναι ότι θα ακούγονται τα δικά μας αμάξια σαν ΤΡΙΚΥΚΛΑ ... ή μάλλον απλά δε θα ακούγονται ... ούτα θα φαίνονται ...

Το Ζ06 είναι πολύ :gaysex::gaysex:

BMW523i
02-07-07, 18:48
http://www.youtube.com/watch?v=OcGlotIzX4c
Τιποτε άλλο

santo
02-07-07, 19:27
1) Το όχημα είναι το ποιο οικονομικό σε κάυσιμο από τα 3 του Τεστ (997 Turbo, Gallardo) με 14,8 λιτ/100 χλμ. Οδηγείς με 160-170 Εθνική με 6ή και έχει 1900-2000 Στροφές.

2) Σούπερ μακρύ κιβώτιο, η 1η φτάνει περίπου τα 100 χλμ/ώρα... αλλά ο δοκιμαστής Tim Shrick, λέει ότι και στα 20 χλμ, να βάλεις 2ή, 3ή, 4ή δεν έχει θέμα το πράμα.. πάει καλά!!!

3)Εκκίνηση χαλαρή με 4ή από στάση, μέχρι περίπου τα 20 χλμ/ώρα προσεκτικά και μετά αφήνει το συμπλέκτη και πατάει τέρμα και πιάνει κοντερίσια 272-273 χλμ/ώρα!!!!

4) 3 Διαφορετικοι τρόποι οδήγησης των τριών Supercars:
a) Gallardo : Με το μυαλό..
β) 997 Turbo : Με την καρδιά σου.. και...
γ) Ζ06 : Αυτό το όχημα το οδηγείς με τα @ρχιδι@ σου!!!!!!! Έχει κάψει ο Germanian..

5) Τιμή Γερμανίας: 80.000 Ευρώ

ΜΕΓΙΑ ΚΩΣΤΑ!!!!
Μην κοιτάς πίσω..
μπάξτω το πράμα!!!

BMW523i
02-07-07, 19:34
1) Το όχημα είναι το ποιο οικονομικό σε κάυσιμο από τα 3 του Τεστ (997 Turbo, Gallardo) με 14,8 λιτ/100 χλμ. Οδηγείς με 160-170 Εθνική με 6ή και έχει 1900-2000 Στροφές.

2) Σούπερ μακρύ κιβώτιο, η 1η φτάνει περίπου τα 100 χλμ/ώρα... αλλά ο δοκιμαστής Tim Shrick, λέει ότι και στα 20 χλμ, να βάλεις 2ή, 3ή, 4ή δεν έχει θέμα το πράμα.. πάει καλά!!!

3)Εκκίνηση χαλαρή με 4ή από στάση, μέχρι περίπου τα 20 χλμ/ώρα προσεκτικά και μετά αφήνει το συμπλέκτη και πατάει τέρμα και πιάνει κοντερίσια 272-273 χλμ/ώρα!!!!

4) 3 Διαφορετικοι τρόποι οδήγησης των τριών Supercars:
a) Gallardo : Με το μυαλό..
β) 997 Turbo : Με την καρδιά σου.. και...
γ) Ζ06 : Αυτό το όχημα το οδηγείς με τα @ρχιδι@ σου!!!!!!! Έχει κάψει ο Germanian..

5) Τιμή Γερμανίας: 80.000 Ευρώ

ΜΕΓΙΑ ΚΩΣΤΑ!!!!
Μην κοιτάς πίσω..
μπάξτω το πράμα!!!
Και απλά να προσθέσω ότι θα ήθελε την Gallardo με το τιμόνι της 911 και το μοτερ της Z06!

InsaneDriver
02-07-07, 19:35
Το Ζ06 είναι αλλού...

Όταν με το καλό γίνει και το δείτε από κοντά(σχετικό είναι αυτό), τότε θα καταλάβετε!!!

oldcarskickass
02-07-07, 19:36
Να γίνει!!

Τα άλλα πουλάνε όνομα το Ζ06 απλά δεν αγοράζει.

Ένα σε κίτρινο, για εμένα δεν υπάρχει ΚΑΝ δίλλημα από την στιγμή που μπορείς να το πάρεις.

Δύναμη παντού, ροπή ακόμα και όταν είναι σβηστό.

Υ.Γ.: πρόσεξε όταν το πάρεις (γιατί θα το πάρεις) μην ανοίξεις το καπώ και δουλεύει το μοτέρ μη σε ρουφήξει.

THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT (Not even displacement and high reving motors <<--- παράφραση παλαιάς υπογραφής του EVANGELLOS)

Dim77
02-07-07, 21:37
Το Ζ06 είναι αλλού...

Όταν με το καλό γίνει και το δείτε από κοντά(σχετικό είναι αυτό), τότε θα καταλάβετε!!!

Ακριβώς!!
Τα έχω πεί και εγώ και χλευάστηκα :(

orome_e21
02-07-07, 21:42
http://www.youtube.com/watch?v=-Lexv73YTu4
δεν εχω να πω κατι αλλο....καλοταξιδο....

REDNECK
03-07-07, 02:14
Παρακολουθω την συζητηση και θεωρησα καλο να επεμβω -ως ο πιο αρμοδιος επι του θεματος μιας και μιλατε για Αμερικανικα αυτοκινητα -για να μην παρεξηγηθουν ορισμενα πραγματα .
1. Ρωτας εναν Αμερικανο (γνωστη του αντικειμενου γιατι υπαρχουν και τα ζωα με τα ιαπωνικα suv) ποια ειναι η καλυτερη, η BMW η' Chevy ... Η ερωτηση πρεπει να γινει ως εξης για να ειναι πιο σωστη, ποια ειναι καλυτερη η BMW η' GM ? Η απαντηση θα ειναι ιδια φυσικα η Bmw , μιας και ο Αμερικανος κανει καλυτερα το "κομματι" του με ενα import αυτης της κλασης . Τα εγχωρια οχηματα τα βλεπουν , οπως βλεπουμε εμεις τα Huyndai και τα Kia ...
2. Πολυ σωστα αναφερθηκε οτι η Corvette θεωρειται πλεον μαρκα και οχι Chevrolet , αν και εξακολουθει να ειναι παρακλαδι της Chevrolet ,
3. Tα Daewoo βαπτηστικαν Chevrolet για να κονομησει η GM ... Τα Chevrolet Aμερικης δεν βαπτιζονται Daewoo ...
4. O γνωστος Ιαπωνας drifter Κeichi Tsuchiya , ιδιοκτητης της Kei Office και μεγαλυτερος Drifter στην Ιαπωνια σε δοκιμη που εκανε στην C5 ... βγηκε ιδρωμενος απο το κοκπιτ λεγωντας οτι τον δυσκολεψε πολυ σαν αυτοκινητο ... η C6 ειναι ακομα πιο ΑΝΤΡΙΚΟ αυτοκινητο .
5. Ο LS7 κινητηρας ειναι το διαμαντι της Αμερικανικης αυτοκινητοβιομηχανιας με 7+ λιτρα με αλουμινενιο κορμο και ειναι λιγο βαρυτερος απο ενα κινητηρα wankel 13Β twin turbo !!!!!!!
6. Η καταναλωση ειναι λογικη για το ειδος του αυτοκινητου και ας μην ξεχναμε οτι δουλεουν εκει μεσα αλλα 2 πιστονια απο τα περισσοτερα 6κυλινδρα super cars και αλλα 4 απο τα περισσοτερα 4τροχα γυρω μας ...
7. Η αξια μεταπωλησης ενος τετοιου οχηματος εχει πτωτικη πορεια τα πρωτα 10-12 ετη και απο εκει και υστερα -οπως ολες οι Corvette- θεωρουνται συλλεκτικα κομματια και αποκτουν συλλεκτικο ενδιαφερον με την τιμη να την καθοριζουν αποκλειστικα και μονο οι ιδιοκτητες. Η αγορα μιας μεταχειρισμενης Corvette εχει πολυ μικρο χασιμο.
8. Σε θεμα εμφανισης εχει ξεφυγει απο τα Αμερικανικα προτυπα και ακολουθει ευρωπαικες γραμμες , κρατωντας μονο χαρακτηριστικα σημεια που θυμιζουν τις υπολοιπες Corvette . Δυστυχως τα αναδιπλουμενα φαναρια δεν υπαρχουν πια λογου του οτι δεν ειναι pedestrians friendly ...

Η γνωμη μου ειναι οτι η μεταβαση απο μια Ζ4 σε μια νεα Corvette ειναι ενα μεγαλο αλμα που ευτυχως λιγοι απο εμας μπορουν να κανουν . Και λεω ευτυχως γιατι μονο ετσι μπορει να ζησει ενας θρυλος που κουβαλει τοσα χρονια παραδοσης.
Πιστευω οτι ο φιλος εδω πρεπει να θεωρει τυχερο τον εαυτο του που μπορει να γευτει ενα τετοιο αυτοκινητο .
Μενω και εγω Γλυφαδα οπως ενας αλλος φιλος εδω και πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω Lamborghini , Ferrari και καθε λογης Ιταλικα σκουπιδια . Corvette δυστυχως δεν εχω πετυχει να κυκλοφορει . Ενα μαυρο Viper κυκλοφορει , αλλα και αυτο ειναι με πινακιδες δοκιμης.
Επισης το αυτοκινητο καλυπτεται πληρως απο ανταλλακτικα απο την Cadillac Hellas χωρις κανενα απολυτως προβλημα και με τιμες πολυ χαμηλοτερες απο εκεινες της Porsche ... Εδω βρισκει ανταλλακτικα καινουρια ο κουνιαδος μου που εχει την τριτη γενια Camaro χωρις προβλημα και με τιμες Toyota !!!
Ως λατρης και ιδιοκτητης 4 Αμερικανικων οχηματων , πιστευω φιλε μου οτι θα κανεις την καλυτερη επενδυση σε 4 τροχους . Οι υπολοιποι φιλοι με τις Bmw μη με παρεξηγησετε που ειμαι καθετος σε ορισμενα πραγματα (και στο δικο μας φορουμ με τα αμερικανικα με πικαρουν συνεχως που εχω τοση μεγαλη αγαπη για τις Bmw , ωντας πρωην κατοχος τριων Ε36 κουπε , 2 Ε46 Μ3 και νυν κατοχος Ε36 Μ3) , απλα ορισμενα πραγμτα δεν παιρνουν γιατρεια και η κατοχη ενος Αμερικανικου αυτοκινητου ειναι ενα απο αυτα .
Ευχομαι ο φιλος μας να μας γραψει τις πρωτες εντυπωσεις του απο την πανεμορφη και μοναδικη Z06 που θελει να αγορασει !!!
Φιλικα ,
Μανος Μπαρατσης
Owner & Admin of
Detroit Cruisers 2007

Fairytale
03-07-07, 09:55
...Μενω και εγω Γλυφαδα οπως ενας αλλος φιλος εδω και πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω Lamborghini , Ferrari και καθε λογης Ιταλικα σκουπιδια . Corvette δυστυχως δεν εχω πετυχει να κυκλοφορει...
Φιλικα ,
Μανος Μπαρατσης
Owner & Admin of
Detroit Cruisers 2007Όλα τα άλλα καλά... αυτό τι ακριβώς σημαίνει..? Πολύ εύκολα βάζεις στην άκρη εταιρείες που έχουν ένα πολύ ιδιαίτερο κομμάτι στην ιστορία της αυτοκίνησης.!!
C U out there

greekm3
03-07-07, 10:13
Όλα τα άλλα καλά... αυτό τι ακριβώς σημαίνει..? Πολύ εύκολα βάζεις στην άκρη εταιρείες που έχουν ένα πολύ ιδιαίτερο κομμάτι στην ιστορία της αυτοκίνησης.!!
C U out there

αντε ντε:+1:...ισως οφειλετε στο οτι σαν "αρμοδιος" μπορει να διαστρεβλωνει,και κατακρεουργει την ιστορια θρυλων,και οχι να δειξει την αγαπη του και την λατρεια του για τα αυτοκινητα ανεξαρτητως χωρας...εξαλλου μην ξεχναμε το αμερικανικο "διαμαντι"των 7 λιτρων:party:......ανωτερο και απο τον V10 της bmw,τον V8 της 430,τον V8 της καινουργιας Μ3,και τον ταπεινο 6κυλινδρο της GT3 απο 3,6 βγαζει 415:icon_kidr....αλλα οσα
δεν φτανει η μαργιωρη...και αναφερομαι στην αμερικανικη αυτοκινητοβιομηχανια

Nikos M5
03-07-07, 10:50
Παρακολουθω την συζητηση και θεωρησα καλο να επεμβω -ως ο πιο αρμοδιος επι του θεματος μιας και μιλατε για Αμερικανικα αυτοκινητα -για να μην παρεξηγηθουν ορισμενα πραγματα .
1. Ρωτας εναν Αμερικανο (γνωστη του αντικειμενου γιατι υπαρχουν και τα ζωα με τα ιαπωνικα suv) ποια ειναι η καλυτερη, η BMW η' Chevy ... Η ερωτηση πρεπει να γινει ως εξης για να ειναι πιο σωστη, ποια ειναι καλυτερη η BMW η' GM ? Η απαντηση θα ειναι ιδια φυσικα η Bmw , μιας και ο Αμερικανος κανει καλυτερα το "κομματι" του με ενα import αυτης της κλασης . Τα εγχωρια οχηματα τα βλεπουν , οπως βλεπουμε εμεις τα Huyndai και τα Kia ...
2. Πολυ σωστα αναφερθηκε οτι η Corvette θεωρειται πλεον μαρκα και οχι Chevrolet , αν και εξακολουθει να ειναι παρακλαδι της Chevrolet ,
3. Tα Daewoo βαπτηστικαν Chevrolet για να κονομησει η GM ... Τα Chevrolet Aμερικης δεν βαπτιζονται Daewoo ...
4. O γνωστος Ιαπωνας drifter Κeichi Tsuchiya , ιδιοκτητης της Kei Office και μεγαλυτερος Drifter στην Ιαπωνια σε δοκιμη που εκανε στην C5 ... βγηκε ιδρωμενος απο το κοκπιτ λεγωντας οτι τον δυσκολεψε πολυ σαν αυτοκινητο ... η C6 ειναι ακομα πιο ΑΝΤΡΙΚΟ αυτοκινητο .
5. Ο LS7 κινητηρας ειναι το διαμαντι της Αμερικανικης αυτοκινητοβιομηχανιας με 7+ λιτρα με αλουμινενιο κορμο και ειναι λιγο βαρυτερος απο ενα κινητηρα wankel 13Β twin turbo !!!!!!!
6. Η καταναλωση ειναι λογικη για το ειδος του αυτοκινητου και ας μην ξεχναμε οτι δουλεουν εκει μεσα αλλα 2 πιστονια απο τα περισσοτερα 6κυλινδρα super cars και αλλα 4 απο τα περισσοτερα 4τροχα γυρω μας ...
7. Η αξια μεταπωλησης ενος τετοιου οχηματος εχει πτωτικη πορεια τα πρωτα 10-12 ετη και απο εκει και υστερα -οπως ολες οι Corvette- θεωρουνται συλλεκτικα κομματια και αποκτουν συλλεκτικο ενδιαφερον με την τιμη να την καθοριζουν αποκλειστικα και μονο οι ιδιοκτητες. Η αγορα μιας μεταχειρισμενης Corvette εχει πολυ μικρο χασιμο.
8. Σε θεμα εμφανισης εχει ξεφυγει απο τα Αμερικανικα προτυπα και ακολουθει ευρωπαικες γραμμες , κρατωντας μονο χαρακτηριστικα σημεια που θυμιζουν τις υπολοιπες Corvette . Δυστυχως τα αναδιπλουμενα φαναρια δεν υπαρχουν πια λογου του οτι δεν ειναι pedestrians friendly ...

Η γνωμη μου ειναι οτι η μεταβαση απο μια Ζ4 σε μια νεα Corvette ειναι ενα μεγαλο αλμα που ευτυχως λιγοι απο εμας μπορουν να κανουν . Και λεω ευτυχως γιατι μονο ετσι μπορει να ζησει ενας θρυλος που κουβαλει τοσα χρονια παραδοσης.
Πιστευω οτι ο φιλος εδω πρεπει να θεωρει τυχερο τον εαυτο του που μπορει να γευτει ενα τετοιο αυτοκινητο .
Μενω και εγω Γλυφαδα οπως ενας αλλος φιλος εδω και πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω Lamborghini , Ferrari και καθε λογης Ιταλικα σκουπιδια . Corvette δυστυχως δεν εχω πετυχει να κυκλοφορει . Ενα μαυρο Viper κυκλοφορει , αλλα και αυτο ειναι με πινακιδες δοκιμης.
Επισης το αυτοκινητο καλυπτεται πληρως απο ανταλλακτικα απο την Cadillac Hellas χωρις κανενα απολυτως προβλημα και με τιμες πολυ χαμηλοτερες απο εκεινες της Porsche ... Εδω βρισκει ανταλλακτικα καινουρια ο κουνιαδος μου που εχει την τριτη γενια Camaro χωρις προβλημα και με τιμες Toyota !!!
Ως λατρης και ιδιοκτητης 4 Αμερικανικων οχηματων , πιστευω φιλε μου οτι θα κανεις την καλυτερη επενδυση σε 4 τροχους . Οι υπολοιποι φιλοι με τις Bmw μη με παρεξηγησετε που ειμαι καθετος σε ορισμενα πραγματα (και στο δικο μας φορουμ με τα αμερικανικα με πικαρουν συνεχως που εχω τοση μεγαλη αγαπη για τις Bmw , ωντας πρωην κατοχος τριων Ε36 κουπε , 2 Ε46 Μ3 και νυν κατοχος Ε36 Μ3) , απλα ορισμενα πραγμτα δεν παιρνουν γιατρεια και η κατοχη ενος Αμερικανικου αυτοκινητου ειναι ενα απο αυτα .
Ευχομαι ο φιλος μας να μας γραψει τις πρωτες εντυπωσεις του απο την πανεμορφη και μοναδικη Z06 που θελει να αγορασει !!!
Φιλικα ,
Μανος Μπαρατσης
Owner & Admin of
Detroit Cruisers 2007

Αγαπητε Μανο,
Ωραιο και περιεκτικο το ποστ σου, αλλα νομιζω οτι ο πολυς φανατισμος σε κανει και χανεις ακομα και τα σημεια στα οποια εχεις απολυτο δικιο.
Και εγω πιστευω οτι καποτε οι αμερικανοι (προ 1970 εποχης) εφτιαχναν καλυτερα σπορ αυτοκινητα απο τους ευρωπαιους η τουλαχιστον ειχαν τη δυνατοτητα να το κανουν βλ. τη Ford οταν αποφασησε να φτιαξει κατι και να νικησει τη Ferrari με τη GT 40.
Τα Mustang της περιοδου 1966-72 ισως ειναι απο τα ομορφοτερα τετρατροχα ολων των εποχων οπως και πολλα αλλα αμερικανικα αριστουργηματα.
Αλλα το να εισαι τοσο αφοριστικος απεναντι σε αυτοκινητα οπως η Φερραρι η αλλα ιταλικα σκουπιδια οπως γραφεις νομιζω οτι ειναι εντελως λαθος.
Οταν οδηγησεις εστω και για μια φορα μια 360 η μια 430 θα καταλαβεις οτι εκει η αυτοκινηση ειναι σε αλλη διασταση , κατι που δεν παιρνεις ουτε απο το καλυτερο Vett η Camaro η οποιοδηποτε αλλο αμερικανικο αυτοκινητο, αλλα και ευρωπαικο.
Και μη μου πεις οτι αποτελει σκουπιδι ενα 997 turbo με 600 αλογα και 88 κιλα ροπη επειδη ειναι ευρωπαικο .....απλα η αμερικανικη ειναι αλλη αισθηση, αλλη σχολη οδηγησης , αλλη σχολη αυτοκινησης.
Το ιδιο θα ελεγα και σε καποιον ο οποιος θα ελεγε τα αντιστοιχα για το Ζ06, οτι αν δεν εχει δοκιμασει δε μπορει να κρινει ενα τετοιο οχημα απο την πενιχρη του οδηγικη πειρα η απο τα δεκαδες περιοδικα αυτοκινητου που ξεφυλλιζει μεσα στην τουαλεττα καθισμενος "στο θρονο".

Χαιρετισμους
Νικος

orome_e21
03-07-07, 10:55
:+1: πολυ δικαιη τοποθετηση....respect...:dblthumb2

randombk
03-07-07, 11:15
Παιδια ολες οι αποψεις σεβαστες αλλα να συγκρινετε την BMW - PORSCHE με εταιριες οπως GM και chevy κτλ δεν το περιμενα... και ειδικα μεσα σε bmw forum.

Δειτε αποτελεσματα αγωνων , διαβαστε λιγο ιστορια και θα δειτε την αληθεια μονοι σας.
Ειδικα οταν διαβασετε για τεχνολογια και μηχανολογια μεταξυ αμερικανικων και γερμανικων αυτοκινητων εκει ειναι το χαος!

Ο φιλος καταλαβαινω οτι θελει να παρει ενα κτηνος με λιγα λεφτα!Οποτε ναι σωστη κινηση να παρει το Ζ06...

Σιγουρα αν ειχε να διαθεσει παραπανω χρηματα δεν θα ασχολιοταν καν με το chevy...
Τωρα οσο αφορα τα ιταλικα σκουπιδια που αναφερατε θα συμφωνησω για τα ιταλικα γενικα αλλα και παλι μια ferrari ειναι πανω απο μια chevy...Οσο για την lambo(κατασκευαστης ΤΡΑΚΤΕΡ!) μεχρι να της δωσει η audi το τελευταιο μοτερ V10 ηταν ολο προβληματα και δικαιος απο πολλους σκουπιδια μπροστα σε μια ferrari.

Μην εντυπωσιαζεστε με τα 7000κυβικα της chevy και τον ηχο που βγαινει μεσα απο αυτους τους τερατωδης κυλινδρους.Φυσικο ειναι...

Τελος προς αποφυγη παρεξηγησεων , και εγω αν ηθελα κατι φτηνο και λιγο θηριο ισως το επερνα το Ζ06...
Ομως αν ηθελα κατι παραπανω απο ολα!
Θα κοιταγα μονο Porsche.

Φιλε μου καλοταξιδο!:cheers:

Dim77
03-07-07, 11:17
Αγαπητέ Μάνο, συμφωνώ με το περιεχόμενο του ποστ σου, αν και ομολογουμένως ήταν λίγο υπερβολική η φράση ''περί σκουπιδιών''.
Αυτό που έχει σημασία είναι ότι κάποιοι κατασκευαστές προσπαθούν να δώσουν κάποια χαρακτηριστικά στα αυτοκίνητα και να τα εντάξουν και σε κάποια κατηγορία τιμής.
Είναι γεγονός ότι στους Αμερικάνικους δρόμους ισχύουν κάπως διαφορετικές συνθήκες κίνησης από τους Ευρωπαικούς.
Οι αποστάσεις είναι τεράστιες (κατά κόρον), χωρίς πολλά τεχνικά κομμάτια (οδηγικά), και τα όρια ταχύτητας είναι υπερβολικά χαμηλά.
Οι κινητήρες εκεί (ακόμα και στα αυτοκίνητα επιδόσεων) πρέπει να τηρούν κάποια ιδιαίτερα χαμηλά ορια εκπομπής καυσαεριών (π.χ. Καλιφόρνια) και να έχουν ΠΟΛΥ μεγαλύτερη αντοχή, καθώς και να δουλεύουν απροβλημάτιστα με την χαμηλότερη (από την Ευρώπη) ποιότητα βενζίνης.
Ας μην συγκρίνουμε οδηγικά τα αυτοκίνητα αυτά, καθώς σε κατηγορία τιμής η Corvette Z06 αντιστοιχεί με το ΒΑΣΙΚΟ μοντέλο 911 Carrera (997). και τα ιταλικά κοστίζουν όσο 2 Corvette.

Διαφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ στο συγκεκριμένο θέμα με τον φίλο μου greekm3 περί ''ότι δεν φτάνει η μαργιωρή'' σε ότι αφορά τους κινητήρες.
Ο κινητήρας της F430 (π.χ.) είναι καταπληκτικός αλλά θα χρειάζεται rebuilt όταν η Corvette θα πηγαίνει για να αλλάξει δεύτερη φορά λάδια.

Δεν είναι ούτε καλύτερο το μοτέρ της Corvette από Μ3 V8, M5 V10, F430 V8, GT3 boxer6, απλά είναι διαφορετικό στη φιλοσοφία και την υλοποίηση.

Οι Αμερικάνοι έχουν ιδιαίτερη παράδοση στους κινητήρες. Μπορεί να φαίνονται απλοί σαν κατασκευή και με παρωχημένη τεχνολογία αλλά δεν είναι έτσι.
Τεχνολογία ΔΕΝ είναι απαραίτητα οι 15 βαλβίδες στο κάθε κύλινδρο ή οι 20.000 rpm...
Είναι ο σχεδιασμός των αυλών,των θαλάμων καύσης, τα υλικά κατασκευής, κλπ.κλπ.

Είναι το marketing στη μέση, οι αγώνες και οι κανονισμοί των κατηγοριών. Γιατί τώρα θεωρείται MUST οι σούπερ-ντουπερ κινητήρες να είναι V10??? (και όχι V8 ή V12 ή boxer?)
Πολλά πράγματα γίνονται για να μπαίνει στο μυαλό του αγοραστή ότι αυτό που χρειάζεται είναι π.χ. V10 με σουπερ τεχνολογία κλπ...που να βγάζει 500-600 άλογα.

Ε και στην απέναντι όχθη οι κανονισμοί των αγώνων τους θέλουν 8λιτρους κινητήρες που να βγάζουν 500 μίλια στο όριο. (και 500.000 μίλια στο δρόμο για την έκδοση παραγωγής).

Όλα έχουν την κατηγορία τιμής τους στο τέλος. Φτάσαμε να συγκρίνουμε κατι που κανει ακόμα και 3 φορές κάτω από τα ''Ιταλικά''

Ας μην κατακρεουργούμε άλλο, ούτε την ιστορία των Ευρωπαικών αλλά ούτε και των Αμερικανικών αυτοκινητοβιομηχανιών.

greekm3
03-07-07, 11:38
Διαφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ στο συγκεκριμένο θέμα με τον φίλο μου greekm3 περί ''ότι δεν φτάνει η μαργιωρή'' σε ότι αφορά τους κινητήρες.
Ο κινητήρας της F430 (π.χ.) είναι καταπληκτικός αλλά θα χρειάζεται rebuilt όταν η Corvette θα πηγαίνει για να αλλάξει δεύτερη φορά λάδια.



μητσακο μην μπερδευεις τον κινητηρα της 430 με αυτον με τους ιμαντες της 360...δεν νομιζω να θελει συχνο rebuild...sorry gia to off-topic

Action Man
03-07-07, 12:51
Sorry,αλλά δεν καταλαβαίνω πως φτάσαμε στο σημείο να συγκρίνουμε την Z06 με ευρωπαικά supercars..
Oκ,καλή χρυσή η Z06(φυσικά εγώ δεν την πάω με τπτ)αλλά τα πολλά άλογα και η τρελή ροπή δεν σε βάζουν στην ελίτ της αυτοκίνησης.
Είναί value for money....είναι σπάνια....αλλά ως εκεί..
Θα προτιμήσω ένα "ιταλικό σκουπίδι" ή μια "γερμανική σιδεριά" παρά την :tapedshut
Θα ήθελα να εκφραστώ ελεύθερα για το συγκεκριμενο όχημα...αλλά δεν έχω όρεξη για διαφωνίες κτλ...:greenboun
Πάντως,για την Κερατέα καλή είναι.

randombk
03-07-07, 13:58
Φιλε μου συμφωνω μαζι σου σε ολα!:+1:


Sorry,αλλά δεν καταλαβαίνω πως φτάσαμε στο σημείο να συγκρίνουμε την Z06 με ευρωπαικά supercars..
Oκ,καλή χρυσή η Z06(φυσικά εγώ δεν την πάω με τπτ)αλλά τα πολλά άλογα και η τρελή ροπή δεν σε βάζουν στην ελίτ της αυτοκίνησης.
Είναί value for money....είναι σπάνια....αλλά ως εκεί..
Θα προτιμήσω ένα "ιταλικό σκουπίδι" ή μια "γερμανική σιδεριά" παρά την :tapedshut
Θα ήθελα να εκφραστώ ελεύθερα για το συγκεκριμενο όχημα...αλλά δεν έχω όρεξη για διαφωνίες κτλ...:greenboun
Πάντως,για την Κερατέα καλή είναι.

Nikos M5
03-07-07, 14:14
Η σημερινη ημερα ηταν ιδιατερα επικοδομητικη για τις γνωσεις μας.
Ακουσαμε για ιταλικα σκουπιδια αλλα ακουσαμε και για το οτι μια αγορα 120κ αντιπροσωπευει μια λυση αναγκης, μια φθηνη λυση για καποιον που δεν εχει να διαθεσει παραπανω για αγορα αυτοκινητου.
Βεβαια με τα ιδια λεφτα αγοραζεις μια φουλ εξτρα νεα Μ3 και ενα Σμαρτ η σχεδον μια Μ5 Ε60, αγορες θεικες για τα δικα μας BMWδικα στανταρντς αλλα λυση αναγκης αν προκειται για αμερικανικο αυτοκινητο.
Υποθετω οτι καποιος που ειναι σε θεση να θεωρησει το ποσο αυτο "λιγο"και "φθηνο εχει να διαθεσει πολυ περισσοτερα για να μπορει να κρινει την αγορα που θελει να κανει ο οποιοσδηποτε Κωστας.
Αν δεν εχει να τα διαθεσει , νομιζω ειναι καλυτερα να περιοριστει σε σχολια γυρω απο τα δικα του οικονομικα ορια μιας και μεχρι εκει θα εχει και προσωπικη αποψη.
Διαφορετικα κανουμε κριτικη βασιζομενοι στις πληροφοριες που παιρνουμε διαβαζοντας καθημερινα περιοδικα αυτοκινητου "στο θρονο".............
Απο εδω μεσα ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν μπορει να οδηγησει το Ζ06 ουτε στο 70% των οριων του .....θα το κριτικαρουμε κιολας ??

και μια διευκρινηση περι τεχνολογιας.......
τα αμερικανακια ειχαν touch screens στα αυτοκινητα τους εν ετη 1991. Μηπως θελει κανεις να του υπενθυμησω την αντιστοιχη ευρωπαικη τεχνολογια εκεινης της χρονιας ακομα και στα ακριβοτερα μοντελα των ακριβοτερων εταιρειων ??
Η corvette ειχε απο τοτε κουμπακι μειωσης ιπποδυναμης απο μεσα απο την καμπινα του οδηγου.
Το εβαλε και η BMW στο Μ5 το 2005 γαι 400 και 500 hp......
Δεν λεω οτι ειναι μπροστα αλλα μη νομιζετε οτι αν το θελησουν τους ειναι και δυσκολο να προσπερασουν τους παντες και τα παντα.

EVANGELOS
03-07-07, 15:51
....
Πάντως,για την Κερατέα καλή είναι.

Ε ΌΟΟΟΟΧΙΙΙΙ , ένα αμάξι που γράφει στο ring καλύτερα από ΟΛΑ τα Μ , από όλα τα Porsche τα "μαμά" και κοντράρεται μόνο με το 997 gt3(εξαιρώ κάτι Gt2 tuned...), από τα modena , από τα Gallardo etc etc ... να το βγάλουμε καλό μόνο για την Κερατέα ... ΧΟΝΤΡΟ Παντελή....

...Απο εδω μεσα ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν μπορει να οδηγησει το Ζ06 ουτε στο 70% των οριων του .....θα το κριτικαρουμε κιολας ??...

Και όχι μόνο από εδώ μέσα ....

Νίκο συμφωνώ 100% , αλλά πάλι το διακαίωμα στην κριτική είναι αναφαίρετο... αυτό με το οποίο διαφωνώ 100% είναι η απαξίωση που δείχνουμε σε κάποια αμάξια ... λες και είμαστε οι Rohrl , Tiff , etc ....

Το Ζ απλά :bananasmi:bananasmi:smokin:

Nikos M5
03-07-07, 16:09
.......... αλλά πάλι το διακαίωμα στην κριτική είναι αναφαίρετο...


Σαφως και ειναι αναφαιρετο.
Αλλα νομιζω οτι η σωστη κριτικη ειναι αυτη που τη βασιζεις και σε δικες σου εμπειριες και οχι απλα σε αυτα που διαβαζουμε σε ενα περιοδικο.
Μπορω εγω να κανω κριτικη για το SLR η για καποιον που το αγοραζει οταν το μονο που εχω κανει ειναι να το δω σταματημενο ?
Ειναι κριμα να μη θελουμε να δουμε καποια πραγματα πιο αντικειμενικα και να τους δωσουμε την προσοχη και την αξια που τους αρμοζει.
Και ολα αυτα επειδη εχουμε μαθει να δινουμε μικροτερη σημασια στη δικη μας κριση και αποψη και να μετραμε πολυ περισσοτερο τι θα πει ο "διπλανος" η ο "αλλος" για την τελικη μας επιλογη .

EVANGELOS
03-07-07, 16:34
... αυτό με το οποίο διαφωνώ 100% είναι η απαξίωση που δείχνουμε σε κάποια αμάξια ... λες και είμαστε οι Rohrl , Tiff , etc ....

...Αλλα νομιζω οτι η σωστη κριτικη ειναι αυτη που τη βασιζεις και σε δικες σου εμπειριες και οχι απλα σε αυτα που διαβαζουμε σε ενα περιοδικο.
....Ειναι κριμα να μη θελουμε να δουμε καποια πραγματα πιο αντικειμενικα και να τους δωσουμε την προσοχη και την αξια που τους αρμοζει...

Tα ίδια λέμε .... Νίκ πες την αλήθεια ότι μριν το Μ5 έψαχνες να βρείς Αμερικάνικο ... τον ΚΙΤ ... ήθελες να σε φωνάζουμε Μάικλ και είχες βάλει imobilizer στο ... ρολόι ... έλα Μ ... έλα Μ ... εδώ Μάικλ ...

Action Man
03-07-07, 16:55
re paidia?toso polu sas enoxlhse h kritikh sthn Z06??O KATHENAS EXEI THN APOPSI TOU....ELEOS.......
Den mporeite me to zori na peisete merikous apo emas oti to amaksi einai theiko...
Mallo tha htan pio sumvato na grapso:"an eixa 100.000¤ ΔΕΝ ΤΗΑ ΑGORAZA AFTO TO AFTOKINITO"
Tespa,ta lefta einai tou Kosta...oi upoloipoi apla ekfrazoume thn apopsh mas...
Eiste ikanopoihmenoi me afth thn protash?an nai,krathste thn....kai efxaristo pou mas afhnete na ekfrastoume....apo ton "throno''!:bowdown::bowdown:

filika
Tiff Needle:105whistl

sorry gia greeklish

REDNECK
03-07-07, 17:24
Εχετε δικιο και ζητω συγνωμη αν εθιξα καποια αυτοκινητα , αλλα επειδη στην Ελλαδιτσα μας ολοι βλεπουν μια κοκκινη Φερραρι και παθουν σοκ , εγω δεν ειμαι απο αυτους που βλεπουν την ιστορια ετσι ... Οπως επισης θεωρω τα BMW μαζι με τα Porsche τα πιο αληθινα αυτοκινητα αναμεσα στις πλαστικουρες που κυκλοφοορυν γυρω μας , ετσι θεωρω οτι αυτα τα κοκινα φιατακια ειναι Ιταλικα σκουπιδια και αυτη ειναι η γνωμη μου. Παρασυρθηκα γραφωντας το ποστ νομιζωντας οτι ειμαι στο φορουμ με τα Αμερικανικα . Ζητω συγνωμη για αυτο . Δεν περιμενα να βρω καποιον που να συμφωνησει απολυτα μαζι μου , γιατι πολυ απλα ετσι ειναι η νοοτροπια του Ελληνα στο κατι το εντελως διαφορετικο , στο κατι που οι περισσοτεροι δεν μπορουν να προσεγγισουν .....

Nikos M5
03-07-07, 17:25
Tα ίδια λέμε .... Νίκ πες την αλήθεια ότι μριν το Μ5 έψαχνες να βρείς Αμερικάνικο ... τον ΚΙΤ ... ήθελες να σε φωνάζουμε Μάικλ και είχες βάλει imobilizer στο ... ρολόι ... έλα Μ ... έλα Μ ... εδώ Μάικλ ...

Αν και τελειως οφ τοπικ και σορρυ γι αυτο , εψαχνα ενα μακρυμουρικο Mack - 18 wheeler, αλλα μου εκατσε το silverstone .
Στις συγκεντρωσεις στο Πλαζα θα κατεβαζα τον τρακτορα και θα επιανε ολο το παρκινγκ, ενω θα φοραγατε ολοι γυαλια με διπλο φυμε ακομα και βραδυ για να μη σας στραβωνουν τα χρωμια .
Πιο αμερικανια δε γινεται.........
Ο Κιτ, εκεινο το ηλιθιο trans am δεν καταφερε ποτε να μαθει το ελληνικοτατο "....ΨΙΤ......" και γι αυτο δεν το πηρα.

Nikos M5
03-07-07, 17:34
Εχετε δικιο και ζητω συγνωμη αν εθιξα καποια αυτοκινητα , αλλα επειδη στην Ελλαδιτσα μας ολοι βλεπουν μια κοκκινη Φερραρι και παθουν σοκ , εγω δεν ειμαι απο αυτους που βλεπουν την ιστορια ετσι ... Οπως επισης θεωρω τα BMW μαζι με τα Porsche τα πιο αληθινα αυτοκινητα αναμεσα στις πλαστικουρες που κυκλοφοορυν γυρω μας , ετσι θεωρω οτι αυτα τα κοκινα φιατακια ειναι Ιταλικα σκουπιδια και αυτη ειναι η γνωμη μου. Παρασυρθηκα γραφωντας το ποστ νομιζωντας οτι ειμαι στο φορουμ με τα Αμερικανικα . Ζητω συγνωμη για αυτο . Δεν περιμενα να βρω καποιον που να συμφωνησει απολυτα μαζι μου , γιατι πολυ απλα ετσι ειναι η νοοτροπια του Ελληνα στο κατι το εντελως διαφορετικο , στο κατι που οι περισσοτεροι δεν μπορουν να προσεγγισουν .....

Σε καμια περιπτωση ο διαλογος εδω μεσα δεν γινεται για να ζητησει συγνωμη ο ενας απο τον αλλο .
Παντως για τα καλα ιταλικα εγω διαφωνω με την εννοια οτι εχουν χαραχτηρα (αλλα και ζημιες....ασε δε που θες και 10 χιλιαρικα για μεγαλο σερβις) .
Αν διαβασεις ολες τις απαντησεις θα δεις οτι καποιοι παραθετουν πολλα θετικα στοιχεια για τις "αμερικανιες" και καποιοι αλλοι οχι.

tsouk
03-07-07, 17:34
Αν και τελειως οφ τοπικ και σορρυ γι αυτο , εψαχνα ενα μακρυμουρικο Mack - 18 wheeler, αλλα μου εκατσε το silverstone .
Στις συγκεντρωσεις στο Πλαζα θα κατεβαζα τον τρακτορα και θα επιανε ολο το παρκινγκ, ενω θα φοραγατε ολοι γυαλια με διπλο φυμε ακομα και βραδυ για να μη σας στραβωνουν τα χρωμια .
Πιο αμερικανια δε γινεται.........
Ο Κιτ, εκεινο το ηλιθιο trans am δεν καταφερε ποτε να μαθει το ελληνικοτατο "....ΨΙΤ......" και γι αυτο δεν το πηρα.

Ο Ψιτ τι αυτοκινητο ηταν?

REDNECK
03-07-07, 17:38
Ο Ψιτ τι αυτοκινητο ηταν?

Chevrolet Impala convertible του 1964 ...... και μαλιστα τον Ψιτ (το ιδιο) τον εχω εντοπισει που βρισκεται και μαλιστα ειναι για πουλημα ...

Nikos M5
03-07-07, 17:40
Ο Ψιτ τι αυτοκινητο ηταν?

Του φωναζα ".......εεεεε Ψιτ........" αλλα αυτο τιποτα .

Ηταν ενα Citroen Pony made in greece 1978 με γυρλαντα απο χρωματιστα λαμπιονια στο καπω (αλλα Κιτ στο πιο ελληινικο του).
Και μιας και δεν ακουγε πηρα BMW.

tsouk
03-07-07, 17:44
Του φωναζα ".......εεεεε Ψιτ........" αλλα αυτο τιποτα .

Ηταν ενα Citroen Pony made in greece 1978 με γυρλαντα απο χρωματιστα λαμπιονια στο καπω (αλλα Κιτ στο πιο ελληινικο του).
Και μιας και δεν ακουγε πηρα BMW.

Ελληνικο ηταν!Και να ακουγε δεν θα υπακουγε ή θα γκρίνιαζε ή θα εκανε απεργεία :)
(Kαι τα Sunny βεβαια Ελληνικα ηταν αλλα αντεχαν/ουν πολυ ξύλο!)

Nikos M5
03-07-07, 17:44
Chevrolet Impala convertible του 1964 ...... και μαλιστα τον Ψιτ (το ιδιο) τον εχω εντοπισει που βρισκεται και μαλιστα ειναι για πουλημα ...

Σορρυ αλλα ο ΚΙΤ δεν ηταν Podiac Trans Am ??

REDNECK
03-07-07, 17:47
Ο Κιττ ηταν Pontiac Trans Am του 1982 , ο Ψιτ ηταν Chevrolet Impala :rofl2:

InsaneDriver
03-07-07, 17:48
Για τον Ψιτ λέει ότι ήταν Impala.

Ένα Impala κλειστό έχει ένα ''κοράκι'' στο Παγκράτι πάντως...Του πάει...

Nikos M5
03-07-07, 17:54
Παντως αν περισσευει πουθενα κανενα Mustang Shelby GT500 Εleanor (ανθρακι με μαυρες γραμμες) παρακαλω τηλεφωνηστε μου οτι ωρα και να ειναι .

tsouk
03-07-07, 18:00
Παντως αν περισσευει πουθενα κανενα Mustang Shelby GT500 Εleanor (ανθρακι με μαυρες γραμμες) παρακαλω τηλεφωνηστε μου οτι ωρα και να ειναι .

Αν ειναι αλλο χρωμα τηλεφωνήστε σε μενα! :p:

InsaneDriver
03-07-07, 18:04
Παντως αν περισσευει πουθενα κανενα Mustang Shelby GT500 Εleanor (ανθρακι με μαυρες γραμμες) παρακαλω τηλεφωνηστε μου οτι ωρα και να ειναι .

Μια και το έθιξες υπάρχουν στο mobile.de κάτι κομάτια σε ασύλληπτη κατάσταση!!!:banhim:

Nikos M5
03-07-07, 18:11
Αστα Insane......αστα καλυτερα......ειναι αλλου ειδους φουντωματα εκεινα........:icon42:

greekm3
03-07-07, 18:21
μαλιστα,ενδιαφερον αποψεις, ειδικα του φιλου μου Νικου...σιγουρα η αμερικη εχει παρουσιασει καποια ομορφα αυτοκινητα..ομως η Z06 παραμενει ,για εμενα ενα καλο αυτοκινητο και απλως το πιο γρηγορο για τα λεφτα του...τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω

NICK_M3
04-07-07, 09:34
ο καθένας μας ειναι ελευθερος να εκφράσει την αποψή του.

και τις αντιλήψεις του φυσικά

το αμάξι για μένα πρέπει να έχει χαρακτήρα και να σε τσαμπουκαλεύει στον δρόμο..

πιστεύω οτι το Ζ το διαθέτει άνετα....
το αμαξι είναι πολύ δύστροπο και θέλει μονίμως το μυαλό και τα χέρια στον πόλεμο
για αυτό λέω και γω αν μπορεί ο κώστας να το πάρει
έχει θέμα το πράμα!!!

όπως και τα καλά τα γερμανικα όπως και τα καλά τα ιταλικά...

είναι δύσκολα δύστροπα και δεν σηκώνουν και πολλά πολλά....

"δυστυχώς" για μας τα Μ δεν είναι και τόσο πολύ αυτής της κλάσης....

αλλά για παράδειγμα το s του δημήτρη είναι παλούκι αν θες να κινηθείς γρήγορα...
το ίδιο και το gt3 και 430 κλπ κλπ κλπ....

ας το πάρει το παιδί και μετά να δούμε τι θα πεί....

αν δεν έχουμε προσωπική εμπιρεία ας μην το κρίνουμε...



υ.γ. κώστα το αμάξι θα μπαίνει σε κλειστό ή ανοιχτό γκαράζ.???
αν μπινει σε ανοιχτό τότε κανένα πρόβλημα...αν μπαίνει σε κλειστό καλά θα κάνεις να το μετρήσεις τον χώρο αν το παίρνει....είναι λίγο τεράστιο το πράμα!!!

sheriff
04-07-07, 19:42
Παιδια ολες οι αποψεις σεβαστες αλλα να συγκρινετε την BMW - PORSCHE με εταιριες οπως GM και chevy κτλ δεν το περιμενα... και ειδικα μεσα σε bmw forum.

Δειτε αποτελεσματα αγωνων , διαβαστε λιγο ιστορια και θα δειτε την αληθεια μονοι σας.
Ειδικα οταν διαβασετε για τεχνολογια και μηχανολογια μεταξυ αμερικανικων και γερμανικων αυτοκινητων εκει ειναι το χαος!

Ο φιλος καταλαβαινω οτι θελει να παρει ενα κτηνος με λιγα λεφτα!Οποτε ναι σωστη κινηση να παρει το Ζ06...

Σιγουρα αν ειχε να διαθεσει παραπανω χρηματα δεν θα ασχολιοταν καν με το chevy...
Τωρα οσο αφορα τα ιταλικα σκουπιδια που αναφερατε θα συμφωνησω για τα ιταλικα γενικα αλλα και παλι μια ferrari ειναι πανω απο μια chevy...Οσο για την lambo(κατασκευαστης ΤΡΑΚΤΕΡ!) μεχρι να της δωσει η audi το τελευταιο μοτερ V10 ηταν ολο προβληματα και δικαιος απο πολλους σκουπιδια μπροστα σε μια ferrari.

Μην εντυπωσιαζεστε με τα 7000κυβικα της chevy και τον ηχο που βγαινει μεσα απο αυτους τους τερατωδης κυλινδρους.Φυσικο ειναι...

Τελος προς αποφυγη παρεξηγησεων , και εγω αν ηθελα κατι φτηνο και λιγο θηριο ισως το επερνα το Ζ06...
Ομως αν ηθελα κατι παραπανω απο ολα!
Θα κοιταγα μονο Porsche.

Φιλε μου καλοταξιδο!:cheers:

φιλε διαβασα διαφορα αλλα κολλησα λιγο στο δικο σου ποστ.

πιστευεις οτι 100 χιλιαρικα ειναι λιγα για μεταχειρισμενο?

αν διεθετα λιγα παραπανω δεν θα επαιρνα Ζ06?ρε παιδια ακουω και στο γκαγκνστερ κουφα μην ακουω και εδω!αν ηθελες κατι φτηνο και λιγο θηριο θα το επαιρνες?

το αυτοκινητο ισως το οδηγησω σε λιγες μερες απο φιλο,ναι ναι το Ζ06 και οχι το μικρο...

αλλα ημαρτον και φτηνο και λιγο θηριο.θα μας κραξει ο θεος!

billys.bmw
04-07-07, 20:07
Παντως αν περισσευει πουθενα κανενα Mustang Shelby GT500 Εleanor (ανθρακι με μαυρες γραμμες) παρακαλω τηλεφωνηστε μου οτι ωρα και να ειναι .

EEEE Φίλε δεν είναι mustang,Shelby είναι τα mustang είναι Ford νομίσω αν δεν κάνω λάθος

Dim77
04-07-07, 20:12
Φίλε Billy, τα Mustang εκτός από απλές εκδόσεις (ναι Ford) ήταν, είχαν και τις σπέσιαλ περιποιημένες limited edition από τον κ. Carol Shellby. (και άλλα μοντέλα της Ford)
Κάνε ένα search πρώτα.
Οι πλέον διάσημες εκδόσεις του κύριου Shellby
-Shellby Cobra 427
-Mustang Shellby GT 500

Συγνώμη για το off-topic αλλά μην πετάγονται όλοι να πούν ότι ναναι χωρίς να ξέρουν.

EVANGELOS
04-07-07, 20:13
...αλλα ημαρτον και φτηνο και λιγο θηριο.θα μας κραξει ο θεος!

Αν δε έχει 1000 άλογα και δεν κάνει 1 εκ είναι φορ δε πούτς ...

¶ρχισα να σε λοιπάμαι ΦΟΥΚΑΡΑ που θα πάρεις το φτηνιάρικο , αργό , και φλώρικο Z06 ... θες κανά 5ευρω ρε Κωστάκη να τσοντάρουμε όλοι μαζί να πάρεις κανά ΑΝΤΡΙΚΟ 316 ???

randombk
05-07-07, 08:17
Φιλε δεν ξερω αν φταιει ο γραπτος λογος και παρεξηγησες καποια πραγματα αλλα εγω δεν ειπα πουθενα γιατι το οτι 100χιλ για μεταχειρισμενο ειναι τσιπικο κτλ...

Καταρχην ειπες νομιζω σε προηγουμενο μηνυμα οτι εχει 80χιλ καινουργιο...αλλα και απο την αλλη ναι για να παρεις ενα αμαξι τοσο σπορ με τοσα αλογα και τοσα κυβικα τα 100χιλ για καινουργιο παντα μιλαω , ειναι λιγα...και καταληγεις ισως σε κατι value for money.

Δηλ αν επερνες μια καινουργια GT3 η? Μια Ferrari 430 νομιζεις θα σου εφταναν τα 100χιλ?
Εσυ ομως με αυτα τα λεφτα θα παρεις κατι σε επιδοσεις παρομιο με τα πιο πανω που εχουν διπλη τιμη... Γιαυτο και ειπα πριν "και φτηνο και λιγο θηριο" σε σχεση παντα με παρομια αυτοκινητα ...
Δεν ξερω αν καταλαβες το νοημα που το λεω...

Τελος ολοι κανουμε τις επιλογες μας , δικα σου ειναι τα λεφτα εμεις απλα λεμε τις γνωμες μας,και οπως σου ειπα και πιο πριν σε αλλο ποστ , αν ειχα 100χιλ για αυτοκινητο ποτε δεν θα επερνα αμερικανικο...δεν ειμαι ουτε κανα παιδακι που βλεπω περιοδικα και φωτογραφιες και τρελενομαι αλλα ξερω 2 πραγματα και το λεω αυτο...οπως ποτε δεν θα επερνα ιταλικο κτλ...

Η επιλογη ειναι δικια σου παντα , κανε το τεστdrive απο τον φιλο σου και αν αποφασισεις να το παρεις τοτε οκ.

φιλικα ,
Ευαγγελος.

φιλε διαβασα διαφορα αλλα κολλησα λιγο στο δικο σου ποστ.

πιστευεις οτι 100 χιλιαρικα ειναι λιγα για μεταχειρισμενο?

αν διεθετα λιγα παραπανω δεν θα επαιρνα Ζ06?ρε παιδια ακουω και στο γκαγκνστερ κουφα μην ακουω και εδω!αν ηθελες κατι φτηνο και λιγο θηριο θα το επαιρνες?

το αυτοκινητο ισως το οδηγησω σε λιγες μερες απο φιλο,ναι ναι το Ζ06 και οχι το μικρο...

αλλα ημαρτον και φτηνο και λιγο θηριο.θα μας κραξει ο θεος!

madsex
05-07-07, 10:04
Αν δε έχει 1000 άλογα και δεν κάνει 1 εκ είναι φορ δε πούτς ...

¶ρχισα να σε λοιπάμαι ΦΟΥΚΑΡΑ που θα πάρεις το φτηνιάρικο , αργό , και φλώρικο Z06 ... θες κανά 5ευρω ρε Κωστάκη να τσοντάρουμε όλοι μαζί να πάρεις κανά ΑΝΤΡΙΚΟ 316 ???


Χαχαχαχα....:) καλο....

Το αμαξι γ..ει απλα.... Ειχε ενας φιλος (οχι και απο τους καλυτερους οδηγους ....:tapedshut) και κοβοταν με 520 ΗΡ 996 Turbo... (και μιλαμε για τρελλη κουλαμαρια που φοβοταν και εκανε κοντρες με το traction control on!:twak:

Εν πασει περιπτωσει το αμαξι ειναι απλα αλλου και ειμαι υπερ βεβαια...

Απο την αλλη (για να κανω και λιγο το δικηγορο του διαβολου) με τα ιδια λεφτα (αν υποθεσουμε οτι κοστιζει γυρω στα 100 μεταχειρισμενο το vette, που νομιζω οτι ειναι παραπανω...) παιρνεις και 996 GT3 η Turbo (και με λιγοτερα ισως) και επισης παιρνεις ολοκαινουριο Μ3 Ε92 (χτες ρωτησα, γυρω στα 105 με σχετικα καλο εξοπλισμο απο Οκτωβριο εδω)
:calm:

EVANGELOS
05-07-07, 15:03
...Απο την αλλη (για να κανω και λιγο το δικηγορο του διαβολου) με τα ιδια λεφτα (αν υποθεσουμε οτι κοστιζει γυρω στα 100 μεταχειρισμενο το vette, που νομιζω οτι ειναι παραπανω...) παιρνεις και 996 GT3 η Turbo (και με λιγοτερα ισως) και επισης παιρνεις ολοκαινουριο Μ3 Ε92 (χτες ρωτησα, γυρω στα 105 με σχετικα καλο εξοπλισμο απο Οκτωβριο εδω)
:calm:

Kώστα ένα Ζ06 του 2006 και με ελάχιστα χλμ το έχεις με 90 χιλιάρικα ... με τα ίδια λεφτά δεν υπάρχει παρά μόνο ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ porsche 996 turbo (gt3 άντε βρες ...) ή σχετικα καινούργιο 997 απλό.
Τώρα όσον αφορά το Ε92 :nutkick: ... είπαμε τα Μ είναι πάντα value for money ... αλλά όπως και να το κάνουμε ΔΕΝ είναι Ζ06 ...


p.s. ΞΕΜΠΑΞΕ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΡΕΕΕΕΕ ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ....

madsex
05-07-07, 17:48
Νομιζω οτι κατι δεν υπολογιζετε καλα παντως στις τιμες που λετε.... Και 996 Turbo και GT3 και 997S καλα παιρνει....:105whistl

Σιγουρα ειναι πολυ διαφορετικο το Ζ06 και ειπαμε ειναι αλλου... Και εγω το εχω σκεφτει πολλες πολλες φορες...:banhim:

Αλλα σου δινουν και τις βερες δωρο γιατι μετα το παντρευτηκες....:nixweiss:


Υ.Γ. Τωρα φιλε μου, τωρα.... κοντευουμε... η αυριο η μεθαυριο :idea: χρονο δεν εχω ρε γαμωτο (θελω και αμαξι γρηγορο τρομαρα μου να το εχω στο γκαραζ...)

Strax
05-07-07, 18:21
Θα συμφωνήσω. Η παντρειά είναι μάλλον δεδομένη, συν ότι πάντα θα έχει ένα άγχος για το θέμα βλαβών και σέρβις, ακόμα και αν δεν ζητήσει τίποτα. Οι επιλογές συνεργείου είναι τραγικά περιορισμένες. Πάντως εννοείται ότι θα υπάρχουν και τα αρνητικά για αυτό το supercar, αφού όντως είναι "ευκαιρία".

Με 90.000+ παίρνεις 996 Turbo και άλλα πολλά!!

crazy_beaver
05-07-07, 19:57
Αγαπητε Μανο,
Ωραιο και περιεκτικο το ποστ σου, αλλα νομιζω οτι ο πολυς φανατισμος σε κανει και χανεις ακομα και τα σημεια στα οποια εχεις απολυτο δικιο.
Και εγω πιστευω οτι καποτε οι αμερικανοι (προ 1970 εποχης) εφτιαχναν καλυτερα σπορ αυτοκινητα απο τους ευρωπαιους η τουλαχιστον ειχαν τη δυνατοτητα να το κανουν βλ. τη Ford οταν αποφασησε να φτιαξει κατι και να νικησει τη Ferrari με τη GT 40.
Τα Mustang της περιοδου 1966-72 ισως ειναι απο τα ομορφοτερα τετρατροχα ολων των εποχων οπως και πολλα αλλα αμερικανικα αριστουργηματα.
Αλλα το να εισαι τοσο αφοριστικος απεναντι σε αυτοκινητα οπως η Φερραρι η αλλα ιταλικα σκουπιδια οπως γραφεις νομιζω οτι ειναι εντελως λαθος.
Οταν οδηγησεις εστω και για μια φορα μια 360 η μια 430 θα καταλαβεις οτι εκει η αυτοκινηση ειναι σε αλλη διασταση , κατι που δεν παιρνεις ουτε απο το καλυτερο Vett η Camaro η οποιοδηποτε αλλο αμερικανικο αυτοκινητο, αλλα και ευρωπαικο.
Και μη μου πεις οτι αποτελει σκουπιδι ενα 997 turbo με 600 αλογα και 88 κιλα ροπη επειδη ειναι ευρωπαικο .....απλα η αμερικανικη ειναι αλλη αισθηση, αλλη σχολη οδηγησης , αλλη σχολη αυτοκινησης.
Το ιδιο θα ελεγα και σε καποιον ο οποιος θα ελεγε τα αντιστοιχα για το Ζ06, οτι αν δεν εχει δοκιμασει δε μπορει να κρινει ενα τετοιο οχημα απο την πενιχρη του οδηγικη πειρα η απο τα δεκαδες περιοδικα αυτοκινητου που ξεφυλλιζει μεσα στην τουαλεττα καθισμενος "στο θρονο".

Χαιρετισμους
Νικος



+1 Πολυ σωστα τα λεει ο φιλος ο οποιος εκανε τις σωστες διορθωσεις στο πιο πανω thread.


Να πω κ εγω την γνωμη μου λοιπον γιατι διαβασα πολλα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να παρεις ενα αυτοκινητο με 500 αλογα που γυρναει το ring σε λιγοτερο απο 8 λεπτα να ξερεις οτι θα το κρατησεις 2-3 χρονια οπως ανεφερε ο φιλος κ να το βαρεθεις. Αν ειναι δυνατον δλδ. Η ποιοτητα στην Vette ειναι χαμηλη αλλα το γουργουρησμα του 7 λιτρου V8 δεν πεζεται. Οπως βεβαια δεν παιξονται κ οι 8.500 rpm απο V8 που βγαζει η Ferrari. Aλλη φαση το ενα αλλη το αλλο. Εγω φιλε μου πιστευω πως αυτο το αυτοκινητο θα σου δωσει εμπειριες που κανενας εδω μεσα δεν φανταζετε. Αν αγαπας τα αυτοκινητα γενικα πρεπει να ζησεις κ με εναν αμερικανο για καπια περιοδο κ η Vette Ζο6 ειναι πολυ καλη εππιλογη (Οι παλιες C4- C5 δεν ηταν κ τοσο καλες στις στροφες). Αφου ζησεις μαζι του θα διαμορφωσεις τη δικια σου αποψη κ στα 3 χρονια που θα το αλαξεις αφου εχεισ την οικονομικη ανεση προφανως περνεις γερμανο ιταλο η αμερικανο παλι (κατα τη γνωμη μιυ αν κανεισ την αγορα μετα θα σου λειπει ενας ιταλος να κλεισει ο κυκλος). Αντε με το καλο να την παρεις κ να μασ κανεις κ καμια βολτα

randombk
06-07-07, 10:20
Φιλε συνονοματε εννοειτε το Ζ06 δεν εχει καμια σχεση με το νεο Μ3!
Απλα το Μ3 ειναι χαος μπροστα σε ολα απο το σεβη!

Ασε που δεν θα το πουλησεις ποτε , αλλα αν πεις πουλαω το Μ3 θα πεσουν να σε φανε!
Για το σεβη οπως ειπε και ο φιλος περνεις δωρο και βερες...χιχιχιχ...

Βαγγο πρεπει να με μησεις ε???:cheers:




Kώστα ένα Ζ06 του 2006 και με ελάχιστα χλμ το έχεις με 90 χιλιάρικα ... με τα ίδια λεφτά δεν υπάρχει παρά μόνο ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟ porsche 996 turbo (gt3 άντε βρες ...) ή σχετικα καινούργιο 997 απλό.
Τώρα όσον αφορά το Ε92 :nutkick: ... είπαμε τα Μ είναι πάντα value for money ... αλλά όπως και να το κάνουμε ΔΕΝ είναι Ζ06 ...


p.s. ΞΕΜΠΑΞΕ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΡΕΕΕΕΕ ... ΝΑ ΓΙΝΕΙ ....

sv2
06-07-07, 12:54
Αμαξάρα η Z06 ειδικά αν συνυπολογίσεις και το χαμηλό κόστος,αλλά ότι και να αγοράσεις όσα άλογα και να έχει ότι εθνικότητας και αν είναι(Αμερικάνα ,Γερμανίδα,Ιταλίδα) σε λίγο καιρό θα το βαρεθείς και αυτό (πολύ συντομότερα από τα τρία χρόνια)

EVANGELOS
06-07-07, 13:08
Φιλε συνονοματε εννοειτε το Ζ06 δεν εχει καμια σχεση με το νεο Μ3!
Απλα το Μ3 ειναι χαος μπροστα σε ολα απο το σεβη!

Ασε που δεν θα το πουλησεις ποτε , αλλα αν πεις πουλαω το Μ3 θα πεσουν να σε φανε!
Για το σεβη οπως ειπε και ο φιλος περνεις δωρο και βερες...χιχιχιχ...

Βαγγο πρεπει να με μησεις ε???:cheers:

Ρε συ ... το ξύλο που έχει πέσει εδώ μέσα με εμένα να υποστηρίζω τα Μ3 απέναντι ακόμα και σε Pagani Zonda ... έχει αφήσει ΕΠΟΧΗ ... το θέμα όμως είναι ότι σε ΕΙΔΙΚΑ χαρακτηριστικά το vette , όπως και άλλα ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ SPORT CARS , τελικά ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ .... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ...

Όντως το Ε92 είναι θέμα ... παραμένει όμως sport sedan με all-around χαρακτήρα ....

Πιό πορωμένος από μένα με το Μ3 αμφιβάλλω αν υπάρχει ... να λέμε όμως τα πράγματα ως έχουν ...

Dim77
06-07-07, 13:12
+1 Πολυ σωστα τα λεει ο φιλος ο οποιος εκανε τις σωστες διορθωσεις στο πιο πανω thread.


Να πω κ εγω την γνωμη μου λοιπον γιατι διαβασα πολλα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να παρεις ενα αυτοκινητο με 500 αλογα που γυρναει το ring σε λιγοτερο απο 8 λεπτα να ξερεις οτι θα το κρατησεις 2-3 χρονια οπως ανεφερε ο φιλος κ να το βαρεθεις. Αν ειναι δυνατον δλδ. Η ποιοτητα στην Vette ειναι χαμηλη αλλα το γουργουρησμα του 7 λιτρου V8 δεν πεζεται. Οπως βεβαια δεν παιξονται κ οι 8.500 rpm απο V8 που βγαζει η Ferrari. Aλλη φαση το ενα αλλη το αλλο. Εγω φιλε μου πιστευω πως αυτο το αυτοκινητο θα σου δωσει εμπειριες που κανενας εδω μεσα δεν φανταζετε. Αν αγαπας τα αυτοκινητα γενικα πρεπει να ζησεις κ με εναν αμερικανο για καπια περιοδο κ η Vette Ζο6 ειναι πολυ καλη εππιλογη (Οι παλιες C4- C5 δεν ηταν κ τοσο καλες στις στροφες). Αφου ζησεις μαζι του θα διαμορφωσεις τη δικια σου αποψη κ στα 3 χρονια που θα το αλαξεις αφου εχεισ την οικονομικη ανεση προφανως περνεις γερμανο ιταλο η αμερικανο παλι (κατα τη γνωμη μιυ αν κανεισ την αγορα μετα θα σου λειπει ενας ιταλος να κλεισει ο κυκλος). Αντε με το καλο να την παρεις κ να μασ κανεις κ καμια βολτα

:+1::+1: Συμφωνώ σε όλα και πιστεύω πως αυτή είναι η πραγματική διάσταση του θέματος

7:42 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg, Walter Rohrl (Automobil 05/06)
7:42.9-Chevrolet Corvette C6 Z06, 512 PS/1419 kg, Jan Magnussen, 2005/06/23
7:43 - Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)
7:44 - Pagani Zonda S 550 PS/1280 kg (sport auto 02/05)
7:46 - Porsche 996 GT2, 462 PS/1450 kg (sport auto 06/01)
7:47 - Porsche 996 GT3 RS (sport tyres)[citation needed]
7:47 - Lamborghini Murcielago LP640 E-gear (sport tyres) (sport auto 01/07)
7:48 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg (sport auto 07/06)

Τα βαριέσαι εύκολα αυτά?

EVANGELOS
06-07-07, 13:23
:+1::+1: Συμφωνώ σε όλα και πιστεύω πως αυτή είναι η πραγματική διάσταση του θέματος

7:42 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg, Walter Rohrl (Automobil 05/06)
7:42.9-Chevrolet Corvette C6 Z06, 512 PS/1419 kg, Jan Magnussen, 2005/06/23
7:43 - Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)
7:44 - Pagani Zonda S 550 PS/1280 kg (sport auto 02/05)
7:46 - Porsche 996 GT2, 462 PS/1450 kg (sport auto 06/01)
7:47 - Porsche 996 GT3 RS (sport tyres)[citation needed]
7:47 - Lamborghini Murcielago LP640 E-gear (sport tyres) (sport auto 01/07)
7:48 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg (sport auto 07/06)

Τα βαριέσαι εύκολα αυτά?

7" από το Βάλτερ και μόνο .... χιχιχιχι ... ενώ χωρίς το άτομο αυτό :bowdown: είναι και πίσω 6" το gt3 ....
Tα άλλα ευρωπαικά διαμάντια μα΄λλον έχουν μπλέξει με τον Αμερικάνο τσαμπουκά .... είναι πολλά τα άλογα και λίγα τα κιλά ¶ΑΑΑΑΑΡΗΗΗΗΗ

Dim77
06-07-07, 13:29
7" από το Βάλτερ και μόνο .... χιχιχιχι ... ενώ χωρίς το άτομο αυτό :bowdown: είναι και πίσω 6" το gt3 ....
Tα άλλα ευρωπαικά διαμάντια μα΄λλον έχουν μπλέξει με τον Αμερικάνο τσαμπουκά .... είναι πολλά τα άλογα και λίγα τα κιλά ¶ΑΑΑΑΑΡΗΗΗΗΗ

0.9 sec !!!Βαγγέλη... 0.9'' (αλλά Ναι 7'' από τη δοκιμή με άλλο οδηγό- Ο Rohrl γιαυτό θεωρείται...ότι θεωρείται):bigthumb:
και τα άλογα δεν είναι πολλά....τα 2 επόμενα φοβερά supercar έχουν τα ίδια ή πιο πολλά.
Το ποστ μου δεν είναι για να συγκρίνουμε (και να βγεί καλύτερη) η Corvette.
Είναι απλά για να μη θεωρούνται κάποια πράγματα δεδομένα (όπως ότι τα αμερικάνικα είναι σώνει και καλά...ΓΤΠ)
Το θέμα είναι ότι αυτά τα αυτοκίνητα είναι όλα ΘΕΪΚΑ και αλοίμονο αν τα βαριούνται εύκολα!! (όποιοι μπορούν να τα πάρουν):bricks1:

Chris316
06-07-07, 13:30
:+1::+1: Συμφωνώ σε όλα και πιστεύω πως αυτή είναι η πραγματική διάσταση του θέματος

7:42 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg, Walter Rohrl (Automobil 05/06)
7:42.9-Chevrolet Corvette C6 Z06, 512 PS/1419 kg, Jan Magnussen, 2005/06/23
7:43 - Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)
7:44 - Pagani Zonda S 550 PS/1280 kg (sport auto 02/05)
7:46 - Porsche 996 GT2, 462 PS/1450 kg (sport auto 06/01)
7:47 - Porsche 996 GT3 RS (sport tyres)[citation needed]
7:47 - Lamborghini Murcielago LP640 E-gear (sport tyres) (sport auto 01/07)
7:48 - Porsche 997 GT3, 415 PS/1440 kg (sport auto 07/06)

Τα βαριέσαι εύκολα αυτά?


Δεν έπρεπε αυτό να είναι πολύυυυ μπροστά με βάση κιλά ανα ίππο??? Ξέρετε με τα κόκκινα γράμματα...

Strax
06-07-07, 13:31
7:42.9-Chevrolet Corvette C6 Z06, 512 PS/1419 kg, Jan Magnussen, 2005/06/23


7" από το Βάλτερ και μόνο .... χιχιχιχι ... ενώ χωρίς το άτομο αυτό :bowdown: είναι και πίσω 6" το gt3 ....
Tα άλλα ευρωπαικά διαμάντια μα΄λλον έχουν μπλέξει με τον Αμερικάνο τσαμπουκά .... είναι πολλά τα άλογα και λίγα τα κιλά ¶ΑΑΑΑΑΡΗΗΗΗΗ

Παιδιά έπαιξε ρόλο και ο οδηγός του... Αν ο Βάλτερ έκανε 7 δευτερόλεπτα διαφορά, μια αντίστοιχη διαφορά θα έκανε και ο Jan!!! Δεν είναι καθόλου τυχαίος, το αντίθετο μάλιστα!!

Dim77
06-07-07, 13:32
Παιδιά έπαιξε ρόλο και ο οδηγός του... Αν ο Βάλτερ έκανε 7 δευτερόλεπτα διαφορά, μια αντίστοιχη διαφορά θα έκανε και ο Jan!!! Δεν είναι καθόλου τυχαίος, το αντίθετο μάλιστα!!

Πολύ σωστά! Απλά το θέμα είναι ότι το αυτοκίνητο...δεν μπορεί να είναι...βαρετό κλπ..
(Υπάρχει όμως και μια άλλη διάσταση...ότι ο Rorhl εξελίσσει με την Porsche μοντέλα στο Ring!!!Όταν κάποιος με τις δυνατότητες του το έχει κάνει σπίτι του....Ε κάτι παραπάνω κόβει από τους άλλους)

EVANGELOS
06-07-07, 13:38
0...Το ποστ μου δεν είναι για να συγκρίνουμε (και να βγεί καλύτερη) η Corvette.
Είναι απλά για να μη θεωρούνται κάποια πράγματα δεδομένα (όπως ότι τα αμερικάνικα είναι σώνει και καλά...ΓΤΠ)...:

Eγώ λέω ότι είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ από πάρα πολλά ευρωπαικά Super Car ...

greekm3
06-07-07, 14:18
εγω λεω τριχες....εαν ολοι εσεις που ζητωκραυγαζεται την daewoo,σορρυ chevrolet διαθεταται ενα κεφαλαιο, ας πουμε γυρω στα 100χιλ θα περνατε Z06?(μηπως να ανοιξω poll?)....ρε πατε καλα?..και τους χρονους στα ρινγκ και τα μινγκ αφηστε τα κατα μερους,προσφατως παρεθεσα thread για τους χρονους το R8 και μου λεγατε αλλα:angryfire....ρε δεν σοβαρευομαστε...οκ,ειπαμε ο κωστας(απο εκει αρχισε το θεμα..)θελει το Z06,..και καλα κανει το παιδι,φιλος ειναι οτι και να παρει το ιδιο θα χαρουμε,και βολτα θα μας κανει ,και ανοιγματα θα κανει με τους κοντρερ εδω(χιχιχιι)και σε 2-3 χρονια παλι στην πριζα θα μας εχει με το τι θα παρει..(γι αυτο και τον γουσταρω προσωπικα)..απο εκει και περα,αγαπητοι φιλοι και θερμοι οπαδοι της bmw,των //Μ,των ευρωπαικων super-car,κτλ ...συνελθετε,σε λιγο θα μου συγκρινετε pagani,mcLaren κτλ με zo6:rofl2:....ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣΣ ΡΕ,αφηστε τα αμερικανακια να ασχολουνται μα τα corvette,coca-cola,τα hamburgers,και τα ξωβυζα στο μαιαμι(να και κατι καλο..χιχιχιιχ):ban:...γ@μωτο την κουλτουρα μας ,γ@μωτο.......

randombk
06-07-07, 14:24
Εγω να δεις ΠΟΡΩΣΗ με τα ολα τα ///Μ !
Μ3
Μ5
Μ6

Βαγγο εχουμε τα καλυτερα αυτοκινητα!Ειμαστε τρελαμενοι γενικα με τα BMW!
Υπαρχουν πολλα θηρια ευρωπαικα που τα αμερικανικα τα εχουν για τσαγακι με λεμονι για πρωινο...ΟΜΩΣ εχουν πολλλλλαααα λεφτααααα.... U KNOW!:dblthumb2

Anyway συνονοματε εισαι γαμω τα παιδια...και μην ανησυχεις για αυτα που ελεγες για το pagani!και γω σημερα αν βαλω το μοτερ της Μ3 σε ενα ceicento θα ριχνω ξυλο :takecover μεχρι και σε ENZO!:icon02:

Φιλε (Ζ4 3.0) το εχουμε σκησει το τοπικ , παντος απο μενα να αγορασεις αυτο που γουσταρεις πραγματικα!Εμεις ολοι ειμαι διαφορετικοι ανθρωποι με διαφορετικα γουστα και νοοτροπιες!:scratchch




Ρε συ ... το ξύλο που έχει πέσει εδώ μέσα με εμένα να υποστηρίζω τα Μ3 απέναντι ακόμα και σε Pagani Zonda ... έχει αφήσει ΕΠΟΧΗ ... το θέμα όμως είναι ότι σε ΕΙΔΙΚΑ χαρακτηριστικά το vette , όπως και άλλα ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ SPORT CARS , τελικά ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ .... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ...

Όντως το Ε92 είναι θέμα ... παραμένει όμως sport sedan με all-around χαρακτήρα ....

Πιό πορωμένος από μένα με το Μ3 αμφιβάλλω αν υπάρχει ... να λέμε όμως τα πράγματα ως έχουν ...

randombk
06-07-07, 14:26
Φιλε τι να πω?εισαι ο χαμενος διδυμος αδερφος μου?:+1:


εγω λεω τριχες....εαν ολοι εσεις που ζητωκραυγαζεται την daewoo,σορρυ chevrolet διαθεταται ενα κεφαλαιο, ας πουμε γυρω στα 100χιλ θα περνατε Z06?(μηπως να ανοιξω poll?)....ρε πατε καλα?..και τους χρονους στα ρινγκ και τα μινγκ αφηστε τα κατα μερους,προσφατως παρεθεσα thread για τους χρονους το R8 και μου λεγατε αλλα:angryfire....ρε δεν σοβαρευομαστε...οκ,ειπαμε ο κωστας(απο εκει αρχισε το θεμα..)θελει το Z06,..και καλα κανει το παιδι,φιλος ειναι οτι και να παρει το ιδιο θα χαρουμε,και βολτα θα μας κανει ,και ανοιγματα θα κανει με τους κοντρερ εδω(χιχιχιι)και σε 2-3 χρονια παλι στην πριζα θα μας εχει με το τι θα παρει..(γι αυτο και τον γουσταρω προσωπικα)..απο εκει και περα,αγαπητοι φιλοι και θερμοι οπαδοι της bmw,των //Μ,των ευρωπαικων super-car,κτλ ...συνελθετε,σε λιγο θα μου συγκρινετε pagani,mcLaren κτλ με zo6:rofl2:....ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣΣ ΡΕ,αφηστε τα αμερικανακια να ασχολουνται μα τα corvette,coca-cola,τα hamburgers,και τα ξωβυζα στο μαιαμι(να και κατι καλο..χιχιχιιχ):ban:...γ@μωτο την κουλτουρα μας ,γ@μωτο.......

greekm3
06-07-07, 14:30
Φιλε τι να πω?εισαι ο χαμενος διδυμος αδερφος μου?:+1:

εχω αλλους 4-5 εδω μεσα αλλα κρυβονται:rofl2:..αρα ειμαστε πενταδυμα
σορρυ για το off

EVANGELOS
06-07-07, 14:47
εχω αλλους 4-5 εδω μεσα αλλα κρυβονται:rofl2:..αρα ειμαστε πενταδυμα
σορρυ για το off

E όοοοοχιιιι ... θα βάλω Νικολούλη να ψάχνει χαμένο αδερφό ...

-Και πως τον λέγανε Βαγγέλη το χαμένο σου αδερφάκι ...

-GreekM3 τον φώναζε ο παππούς ... αλλά ήρθανε κάτι Γερμανοί tuners ... είχαμε και ανάγκη τα λεφτά και τον δώσαμε ... ήθελε ο μπαμπάς να μπάζει κάτι 280/272 ...

-Και θα τον αναγνωρίσεις αν τον δείς ???

-Ναι θυμάμαι τον ήχο από το τελικό του κ. Αγγελική ...

-Βαγγέλη ... βρήκαμαι το αδερφάκι σου ... είναι στον Κράους και του έχουν κρύψει την αλήθεια ...

Ακολουθεί βίντεο με το Μήτσο στο GT3 ...

-Bασικά πήρα το GT3 ... ......... TO CLUBSPORT .....

Eγκεφαλικά ... πολλά η Αγγελική ....

InsaneDriver
06-07-07, 14:52
Εγώ πάλι θεωρώ ότι θέλει να έχεις κότσια για να πάρεις ένα Ζ06.

Όχι μόνο γιατί είναι δύσκολο αυτοκίνητο...
Όχι γιατί είναι δυσβάσταχτο στη συντήρηση...
Όχι γιατί μπορεί να έχει αμφιλεγόμενη αξιοπιστία σε σχέση με τα Porsche...
Όχι γιατί έχει πολύ περισσότερα κυβικά από ένα Porsche...

Θέλει παπάρια και τρέλα μια τέτοια αγορά γιατί...
Χτυπάς ευθέως τον κορυφαίο ανταγωνισμό με τον ''δύσκολο'' αμερικάνικο τρόπο...
Αγοράζεις κάτι ξεχωριστό...
Αγοράζεις κάτι αντιεμπορικό ίσως...
Αγοράζεις κάτι που λίγοι θα αγόραζαν μιας και οι περισσότεροι αγοράζουν με το κριτίριο του κύρους που έχει το όνομα ενός Porsche, Ferrari κτλπ...

Μπράβο για μένα γιατί ο Κώστας έχει τα ''κότσια'' να κάνει μια ''ειδική'' αγορά ενώ εγώ και οι περισσότεροι από εδώ μέσα ΔΕΝ τα έχουμε. Όχι γιατί μπορεί να μην μας φτάνουν τα λεφτά, αλλά επειδή θα είχαμε προτιμήσει τον εύκολο δρόμο.

ΝΑΙ στον hard way λοιπόν!!!
Είναι αρρώστια το αμάξι!!!

randombk
06-07-07, 14:54
- και Βαγγελη μηπως ειχες και κανεναν συνονοματο που σκοτωνοσασταν ολη μερα?

-Ναι Κ.Αγγελικη, μας ειχε πρηξει με τα αμερικανικα προιοντα ενω ειχε γερμανικο!

-και εσενα τι σε πειραζε βαγγελη?

-γιατι εγω με τον αδερφο μου ειμαστε πορωμενοι με τα γερμανικα!και.... καταλαβαινετε...


-Μμμμμμμ......

....................................

-Admins.sorry gia ta offtopic.-



E όοοοοχιιιι ... θα βάλω Νικολούλη να ψάχνει χαμένο αδερφό ...

-Και πως τον λέγανε Βαγγέλη το χαμένο σου αδερφάκι ...

-GreekM3 τον φώναζε ο παππούς ... αλλά ήρθανε κάτι Γερμανοί tuners ... είχαμε και ανάγκη τα λεφτά και τον δώσαμε ... ήθελε ο μπαμπάς να μπάζει κάτι 280/272 ...

-Και θα τον αναγνωρίσεις αν τον δείς ???

-Ναι θυμάμαι τον ήχο από το τελικό του κ. Αγγελική ...

-Βαγγέλη ... βρήκαμαι το αδερφάκι σου ... είναι στον Κράους και του έχουν κρύψει την αλήθεια ...

Ακολουθεί βίντεο με το Μήτσο στο GT3 ...

-Bασικά πήρα το GT3 ... ......... TO CLUBSPORT .....

Eγκεφαλικά ... πολλά η Αγγελική ....

randombk
06-07-07, 15:00
ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ!

Z06
3150 Lbs Curb Weight, Pounds, (About 100 pounds less than a regular coupe.)
7.0 (427) LS7 Small Block Displacement, (Yes, I said small block!)
7000 RPM LS7 Engine RPM Red Line, (Probably Computer Controlled.)
500 HP SAE Net HP at 6200 RPM, (Conservatively!)
475 Lb Ft Pounds Feet of Engine Torque at 4800 RPM, (Enough to pull a big trailer!)
6.3 Lb/HP Pounds of Car Weight per Horsepower, (Better than a Viper at 6.8 lb/HP!)


Performance Statistics:
3.7 Sec. 0-60 MPH (Seconds), Estimated
11.3 Sec. Low to Mid Eleven Second Quarter Mile Elapsed Times, Estimated
125 MPH Quarter Mile Trap Speed, Estimated
200 MPH Top Speed, Estimated



911 turbo
Tiptronic S
Κινητήρας Διάταξη / αριθμός κυλίνδρων 6 6
Κυβισμός 3.600 cm³ 3.600 cm³
Διάταξη κινητήρα/Κίνηση Κινητήρας πίσω Κινητήρας πίσω
Ιπποδύναμη 480 ίπποι 480 ίπποι
Μέγιστη ροπή (Nm) 620 Nm (Υπερπλήρωση: 680 Nm) 620 Nm (Υπερπλήρωση: 680 Nm)
στις 1,950 - 5,000 σ.α.λ. 1,950 - 5,000 σ.α.λ.
Σχέση συμπίεσης 9.0 : 1 9.0 : 1
Κύκλος πλήρωσης Σύστημα εισαγωγής αντήχησης δύο σταδίων Σύστημα εισαγωγής αντήχησης δύο σταδίων
Μηχανικό κιβώτιο Tiptronic S
Επιδόσεις Τελική ταχύτητα 310 χλμ./ώρα 310 χλμ./ώρα
Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ./ώρα 3.7 δευτ.
Επιτάχυνση 0 - 160 χλμ./ώρα 7.8 δευτ.
Ρεπρίζ 80 - 120 χλμ./ώρα 3.5 δευτ.


American 6.8LT vs German 3.6LT = SAME !!!:rofl2:

alexcsl
06-07-07, 15:04
E όοοοοχιιιι ... θα βάλω Νικολούλη να ψάχνει χαμένο αδερφό ...

-Και πως τον λέγανε Βαγγέλη το χαμένο σου αδερφάκι ...

-GreekM3 τον φώναζε ο παππούς ... αλλά ήρθανε κάτι Γερμανοί tuners ... είχαμε και ανάγκη τα λεφτά και τον δώσαμε ... ήθελε ο μπαμπάς να μπάζει κάτι 280/272 ...

-Και θα τον αναγνωρίσεις αν τον δείς ???

-Ναι θυμάμαι τον ήχο από το τελικό του κ. Αγγελική ...

-Βαγγέλη ... βρήκαμαι το αδερφάκι σου ... είναι στον Κράους και του έχουν κρύψει την αλήθεια ...

Ακολουθεί βίντεο με το Μήτσο στο GT3 ...

-Bασικά πήρα το GT3 ... ......... TO CLUBSPORT .....

Eγκεφαλικά ... πολλά η Αγγελική ....

Παίζει άνετα και δραματικό έργο.

Δύο καβαλάρηδες της νύχτας έχουνε ετοιμάσει τα κοντράδικα εργαλεία τους,
για την τελική αναμέτρηση. Δυστυχώς η μοίρα φαίνεται να "ενώνει" τα δύο αδέρφια
σε μία σύγκρουση χωρίς επιστροφή....

Κανονίζεται face to face κόντρα (αμερικάνικη) για να βγει ο νικητής.
Την κρίσιμη ώρα της πρόσκρουσης, που κάποιος θα κοτέψει, ή θα αλληλοσπαραχθούν τα δύο αδέρφια,
μπαίνει Kraus από την μία, Ανδριανάκης από την άλλη,
και φωνάζουνε "ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΕΙΣΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!"

Κατεβαίνει ο μικρός Βαγγέλης από το τρόπετ,
κατεβαίνει και ο δημητράκης από το GT3, ξέρετε... το Clubsport,
και όλοι περιμένουνε με αγωνία τα πρώτα λόγια....

Β- Δεν είσαι εσύ ο αδερφός μου, εσύ είσαι ένα προδότης από το Τσουφενχάουζεν!
Δ- Όχι μικρέ μου αδερφέ, εγώ είμαι ο Δημήτρης, που μικρός σε περνούσα από πάνω με το ποδήλατο!
Β- Ο δικός μου αδερφός δεν θα πουλούσε ΠΟΤΕ το Μ3, πάρτον από μπροστά μου Θείε Κράους...
Δ- Πάμε Θείο, από τότε που έκανε την μετατροπή ο μικρός, έχει γίνει άλλος άνθρωπος..

Nikos M5
06-07-07, 15:10
Β- Δεν είσαι εσύ ο αδερφός μου, εσύ είσαι ένα προδότης από το Τσουφενχάουζεν!
Δ- Όχι μικρέ μου αδερφέ, εγώ είμαι ο Δημήτρης, που μικρός σε περνούσα από πάνω με το ποδήλατο!
Β- Ο δικός μου αδερφός δεν θα πουλούσε ΠΟΤΕ το Μ3, πάρτον από μπροστά μου Θείε Κράους...
Δ- Πάμε Θείο, από τότε που έκανε την μετατροπή ο μικρός, έχει γίνει άλλος άνθρωπος..

Παντως, χωρις το γυαλακι φερνει λιγο σε Βασιλακη Καιλα στο πιο σπορτιβικο ........

EVANGELOS
06-07-07, 15:15
ε όοοοοοοοοοχιιιιιιιιιιι...........:bugeye:

p.s. Ποιά μετατροπή ??? :confused:

Να γίνει με Νίκο Γαλανό - Νίκο Κούρκουλο ... ρεμέηκ του Kιλλελέρ ... στο Θεσαλικό κάμπο ... "Το (αίμα) GT3 βάφτηκε κόκκινο" ....

-Ως πότε θα καταπιέζεις τους κολίγους ωρέ Μήτσο για να μπάζεις Πόρσε ...
-Μα έχω ...ΔΙΣ ...

Έρχεται ο οδηγός του λαού με το φτωχό πλην τίμιο Μ3-άκι

-Θα ξεσηκωθεί ο κόσμος αδερφέ ... με το GT3....
-.... το clubsport ... εννοέις ...



American 6.8LT vs German 3.6LT = SAME !!!

Είναι 7,0 λίτρα το vette... και τα 3.6 του zuffen έχουν και 2 μικρά .... τουρμπάκια ...

EVANGELOS
06-07-07, 15:21
Παντως, χωρις το γυαλακι φερνει λιγο σε Βασιλακη Καιλα στο πιο σπορτιβικο ........

Μιλάει ο Σπύρος Καλογήρου του μοτορσπόρτιν .... είναι πολλά τα λεφτά ...

NICK_M3
06-07-07, 16:30
κατακαήμενα σας πειραξε η ζέστη???


τι πάθατε όλοι ρε?
έχετε καψει ολα φλοτέρς?????


αφηστε το παιδί να πάρει το Ζ06....

θα το βαρεθει και θα το δίνει για βόλτες και αυτός!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα





τροπετμαν μην ανησυχείς...ολο και κατι θα βρεθει για σένα....( που εχεις πάθει και ψύχωση με το Μ τρομάρα σου....!!!!! )



υ.γ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!:kissass::thefinger

EVANGELOS
06-07-07, 18:59
...τροπετμαν μην ανησυχείς...ολο και κατι θα βρεθει για σένα....( που εχεις πάθει και ψύχωση με το Μ τρομάρα σου....!!!!! )...

Look who's talking ... "πήγα αυθημερόν 1000 χλμ ...έτσι για τη βόλτα μωρέ ..." , "ρε συ πάμε αυθημερόν Βουλγαρία ??? "

ΕΙΣΑΙ ΜΟΥΡΛΟΟΟΟΣ ΡΕΕΕ ... ΚΑΜΕΝΕ ....

spirosg
06-07-07, 20:42
Μπράβο ρε Βαγγέλη που ανακάλυψες τον ΕΝΑ και μοναδικο ΜΟΥΡΛΟ εδω μέσα... γιατι ΟΟΟΟΟΛΟΟΙΙΙΙΙ οι άλλοι (ιδίως κατέχοντες ///Μ) είμαστε στα καλά μας.....

M3MAN
23-07-07, 12:14
ήμουν Καμένα Βούρλα το ΣΚ και ετυχα να δω πολλά όμορφα αμαξάκια και αρκετά άνω των 100,000Ευρώ. Έχει καποιο τουρνουα beach volley και γινοταν της κακομοιρας.

Δύο 996 2S και μία 4S
Δύο Merc CLS (η μια εκ των οποίων AMG)
Ένα Audi S4
κανά δυό Μ3 Ε46
ένα Ε92 335i
Πολλα EVO, Sti Ζ4, και SLK με το τσουβάλι (απορώ πως πουλαει αυτο το αμαξάκι τοσο πολυ)

Αυτο όμως που ηταν η κουβέντα της παραλίας και που ΕΚΛΕΨΕ την παράσταση ηταν ενα κίτρινο Ζ06.

Παρα πολυς κόσμος ακόμα και παπούδες και γιαγιάδες άσχετοι με το άθλημα κάθοταν και το χάζευαν (τις μερσεντες και τα πορσε απλα τα προσπερνουσαν). Τα πιτσιρίκια είχαν τρελλαθεί. Ακόμα και η μανα μου ηθελε να μαθει περισσοτερα και με ρωταγε τι πραμα ηταν τουτο που μας προεκυψε.

Εγω πάντως για αν ειχα 120χιλ για αυτοκινητο δεν θα το σκεπτομουν καθόλου, και θα μου εμεναν και 70 χιλιαρικα στη τσεπη για σκαφάκι (σε σχεη με Porsche Turbo).

M3MAN
23-07-07, 12:22
ΝΑ ΓΙΝΕΙ?..τι λετε ρε πατε καλα?.............οκ,για τα λεφτα του ειναι οτι πιο γρηγορο και ενα απο τα γρηγοροτερα ,ε και?αυτο ειναι το παν?εαν αυτο ειναι το ζητουμενο παμε σε ενα ΕVO με 600+ και αντε γεια...και κραταμε και το Ζ4.........................

οχι φίλε δεν είναι το παν, αλλα σιγουρα δεν ειναι EVO ουτε Ζ4 ουτε Μ3....απλα ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙΑ - supercar με τα ολα του και φανταζει πιο supercar απο οποιοδηποτε porsche λογω πλατους και μονο.

αλλά είναι και πιο όμορφο (υποκειμενικο θα μου πεις και συμφωνω) αλλα μου αρεσει εμφανισιακα περισσοτερο απο αυτα που αναφερεις.

Ισως μια Murcielago ειναι πιο εντυπωσιακη και αυτο παιζεται.

sheriff
23-07-07, 21:14
ακριβως αυτο...που εξηγω τοσο καιρο.να αγιασει το στομα σου χιχιχιιχιχιχιχι!!!


σε μερικα πραγματα η μοναδικοτητα τους τα κανει ξεχωριστα,οχι πως δεν ειναι...

για κατι αγγλικα παραδειγματα δεν τα σχολιαζω καν γιατι δεν εχει νοημα.αντιπροσωπειες ανταλλακτικα και τα συναφη ειναι αγνωστες λεξεις


το Ζ4 εχει σχεδον πουληθει οποτε το Ζ πλησιαζει.......

NICK_M3
24-07-07, 08:43
το Ζ4 εχει σχεδον πουληθει οποτε το Ζ πλησιαζει.......



πάλι φτερούγα θα βλέπεις......:owned::thefinger:gaysex:

http://www.youtube.com/watch?v=aGmCpNeyNIM

αλλα πάλι βέβαια μπορείς να βάλεις και νιτρα στο πράμα.......


http://www.youtube.com/watch?v=Jtn3LG8_g9E

ααααααααχχχχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!