PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΜW vs Group Vag


EVANGELOS
27-06-07, 14:04
Για να μην κρύβεται ο vag-ακης Τονινάκος πίσω από τα κλειδωμένα Threads ... και καλά κλειδώσανε το θρέντ (ενώ παρακάλαγε τα παιδιά ... ρε παιδιά κλειδώστε το ... με έχει κάνει ρόμπα ο Ευάγγελος...)

ΔΩΣΤΕ ΔΥΝΑΜΗ ΕΔΩ .... :smiley_ab:chair:

Όλες οι κόντρες - πατήματα - κλπ κλπ να βγούν στη φόρα ...

Εγώ ας πούμε θυμάμαι το μόναδικό group Vag που μου έχει ρίξει κάνά δύο κενά ... ένα Αudi ... με μοτέρ .... RS2... 400 άλογα ...1300 κιλά ... μπράβο !!! τρελές επιδόσεις ....

p.s. Δηλαδή άμα βάλει και πρόγραμμα ο Santo ... πόσες κολώνες θα είναι μπροστά ....

toninogti
27-06-07, 14:51
αντε επιτελους ενα thread που να μπορουμε να μιλησουμε ελευθερα χωρις να σαμποταριστει παλι.....
και που λες φιλε μου vag-eli ακομα και προγραμμα να φορεσει ο santo δεν θα υπαρχει μεγαλη διαφορα. εδω ειναι που υπερτερει το turbo, με ενα προγραμμα 45 αλογα ενω σε ενα ατμοσφαιρικο αντε 10 το πολυ.
και να μην μιλησω για ροπη.....

οσο για καποιους κολλημενους με κατι μαουνες 520 και φευγα ή και με 316 318 320 ας πιπιλισουν την καραμελα....ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΥΛΗΣΗΣ. γιατι απο δυναμη..... μεχρι και το golf gt τους ραβει κατι κουστουμια γαμπριατικα μουρλια...

οσο για σενα vag-eli καθε πραμα τον καιρο του και ο κολιος τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ.
κι οσο για τον φιλο μας τον saikoe39 μαλλον το δικο του μαλλον θα σπασει λογο παλαιοτητας και οχι ενα μοτερ αμεσου ψεκασμου συμπιεσατο και τουρμπιστο με ενα εγκεφαλο που μετραει κοβει και δινει μεχρι και την κλανια του οδηγου...

ετσι μπραβο...
αντε καλη αρχη

puck
27-06-07, 15:27
LOL! :lockie::D

EVANGELOS
27-06-07, 16:14
To θέμα είναι ότι και με 2 ΜΤΜ προγράμματα και τον Κρίτωνα χωμένο στο καπό να ρυθμίζει επί τόπου και επιπλέον ... μέχρι να ξεκινήσει το VAG ... να φορτώσει η τουρβίνα ... θα βαρεθούμε να κοιτάμε ... :banghead:

Πάντως από διαφήμηση πάει καλά το γκρούπ ... αληθεύει ότι τα πεταμένα μοτέρ στο δρόμο από τη διαφήμηση του TSI είναι 2.0λτ ΤFSI ???? :gaysex:

saikoE39
27-06-07, 16:37
Αναφορα στο super εργαλειο μου να μιην κανεις γιατ ειναι δεν ειναι στον ανταγωνισμο....
Αν εχεις κανα ΜΒ c200 οτε πες μου....
To δικο μου το μοτερ θα γραψει 400.000 χλμ....
Και τοτε απλα θα καψει μια φλατζα....και μετα αλλα τοσα....
Εσυ μεχρι τοτε...θα εχει αλλαξει καμια 10 αρια μοτερ......
Η θα εχεις παρει Bmw...που τοσο θες αλλα δεν μπορεις να εχεις.....:gaysex:
Και ξερωω για αυτο γραφεις εδω μεσα........

Κοιτα στο δικο σου να βαζει 100 αρα ο βενζινας...γιατι σε βλεπω να σε ραβω με το ροβερ μετα.....οπως και τα μικρα αδερφια σας τα 1.6 fsi...αλλα για αυτα δεν λεμε τπτ...

Kαι να στο πω και αλλιως στο μεγαλο μου αδερφο Μ5 κλανεις μεντες.....
Ενω εσυ ο μεγαλος αδερφος ουτε που κλανεις σε απλο 330 μαμα......

Για το Ε90 το 3.0 μοτερ δεν μιλατε.......:ylsuper:
Πειτε πως πατε.......αλλα εκει δεν μιλαμε.....

Παρεπιπτοντως....εχει γεμισει ο κοσμος Gti....τι σκατα με αυτο το πραγμα...
Και ολοι κουλοι...εχω πετυχει δυο φορες να με πηγαινουν προφυλαχτηρα....και μολις φταναμε σε στροφη.....τσακιζονταν στα φρενα......
Ε.....και ειμουν με το ροβερ...ουτε καν με την μαουνα......
Που με την μαουνα......θελετε ενα κατεβασμα Υμητου.....να στανιαρετε...αλλα τζαμπα βενζινες...δεν καιω......:embarassm

Θελω απαντισει στο 3.0.........
Ολα τα παραπανω τα λεω φιλικα.....και οποιος τα παρει στραβα....ειναι......
Κανεναν δεν ξερω...:bigthumb:

Octane
27-06-07, 17:06
Παρεπιπτοντως....εχει γεμισει ο κοσμος Gti....τι σκατα με αυτο το πραγμα...
Και ολοι κουλοι...εχω πετυχει δυο φορες να με πηγαινουν προφυλαχτηρα....και μολις φταναμε σε στροφη.....τσακιζονταν στα φρενα......
Ε.....και ειμουν με το ροβερ...ουτε καν με την μαουνα......


Ε ναι , δεν το ξερεις? :party:
Ολοι οι κουλοι παιρνουν Gti και ολοι οι χεραδες Bmw (απο 316 εως Μ6) :friday:

toninogti
27-06-07, 17:06
χαχαχα εισαι ωραιος...σε παω....αλλα ακομα και το ροβερ και την μαουνα την παω και με tsi 140 αλογα...

οσο για τον μεγαλο αδερφο εχουμε το r8. εκει να δεις τσοντα...
θελεις και το 3.0???
εχει 2 turbo???
ε τοτε θα βαλουμε κι εμεις 2 turbo στο ρ32 και μετα,,,πολυ κλαμα η κυρια ρε παιδακι μου...

και λογικα σταματανε η αλλοι με τα gti στη στροφη γιατι βλεπουν εσενα που παιρνεις στροφη και κοντευεις να φυγεις κολοτουμπιδια ξυνοντας αυτι και λενε ασε καλυτερα μην τον παρουμε στο λαιμο μας...

NICK_M3
27-06-07, 17:17
είστε για το πέος!!!!!

ολα τα vagaκια είναι νεκροφόρες!!!!!

προσπαθουν αλλά δεν φτάνουν!!!!!

ρε μεγαλώστε λίγο και μετα ελάτε παιδάκια....

αντε μην γίνει το charger και κλαίτε όλα μαζι πάνω απο το καπώ μου και θέλετε όλοι βόλτα.....που και τώρα θέλετε αλλά δεν το λέτε.....κυρίες με τα καλτσόν!!

@tonino ΕΣΥ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΡΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!!!ΠΟΥΤ@ΝΑΚΙ!!!!!!!!

ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΥΤΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟ Μ3 ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ......ΚΑΘΙΚΙ!!!!

EVANGELOS
27-06-07, 17:27
R8 ... oh my God .... πολύ ΝΤΥΝΑΤΟ ΕΡΓΚΑΛΕΙΟ ... μιλάμε πολύ δύναμη πολύ ταχύητηα ... supercar με ταμπλό από S3 ...
Το βλέπω από τώρα ... αγορά R8 ... μεταμόσχευση μοτέρ από Gti ...το 1.8 το 20vt ... ρουλεμανάτη Γκάρετ 3άρα ... μήπως και βλέπει το νέο Μ3 με κυάλια ....

Ρε Αντωνάκη αφού τα πράγματα είναι απλά : γρήγορο Vag = αγορά + άλλα τόσα σε μετατροπές ... και ΠΑΝΤΑ τούρμπο ... την ατμόσφαιρα δεν την κατέχει το γκρούπ ... άσε που για να ξεκινήσει θέλει 4 κίνηση - 6 κίνηση - 8 κινηση .... και καμιά 10 άδα διαφορικά ... μπρός - πίσω στις πόρτες - Ηaldex ... :banghead:

Octane
27-06-07, 17:28
και λογικα σταματανε η αλλοι με τα gti στη στροφη γιατι βλεπουν εσενα που παιρνεις στροφη και κοντευεις να φυγεις κολοτουμπιδια ξυνοντας αυτι και λενε ασε καλυτερα μην τον παρουμε στο λαιμο μας...
Τωρα που ηρθε στην κουβεντα και το στροφιλικι , που θα παμε την ερχομενη βδομαδα?
Αντε γιατι ο τροπος που πηγαιναμε την αλλη φορα προς Βαρκιζα μου αρεσει πολυ Αντωνη :ices_ange

Οσο για το ροβερακι...,οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο...!!Τωρα εχουμε αλλα οργανα,ετσι saiko ;) ? (και το ξυλο θα πεφτει με αυτο , ακομα και σε κουλοΜ3... :D )

saikoE39
27-06-07, 18:31
Mε την μαουνα παταω με Tsi....μεχρι κοφτη 5ης..........
Παμε για τσοντα.......:party:
Καλα ρε εσεις με τα Vag δεν ντρεπεστε να φορατε το ιδιο μοτερι με νεκρωφορες...
Εμαθα λεει και το Fox θα φοραει ΤFSI......ΧΑΧΑΧΑΧΑ....:icon_kidr

Το ροβερακι ανεβηκε στην ραμπα.....και θα ζωντανεψει παλι...
Αλλα με ολα αυτα λετε λεω να βαλω ενα 220 μοτερι πανω...
Αυτο που με προγραμμα βαρει 260 αλογα......:friday:
Αλλα ειναι πολυ δακρυ μετα...και δεν θελω να να ειστε με χαρτομαντηλα....

Το περι κολοτουμπιδιον......δεν τα ακουω........
Η με πας προφυλαχτηρα..η οχι.....

Και κατι αλλο το target group τις Bmw ειναι ιδιο με της VW...
Τα σεατ για καγκουρες...στο Αυστρια....διατυμπανιζουν την καγκουρια μεχρι και εκει....:help:

Ta Japania που ειναι...?????????

manosm3
27-06-07, 18:33
χαχαχα εισαι ωραιος...σε παω....αλλα ακομα και το ροβερ και την μαουνα την παω και με tsi 140 αλογα...

οσο για τον μεγαλο αδερφο εχουμε το r8. εκει να δεις τσοντα...
θελεις και το 3.0???
εχει 2 turbo???
ε τοτε θα βαλουμε κι εμεις 2 turbo στο ρ32 και μετα,,,πολυ κλαμα η κυρια ρε παιδακι μου...

και λογικα σταματανε η αλλοι με τα gti στη στροφη γιατι βλεπουν εσενα που παιρνεις στροφη και κοντευεις να φυγεις κολοτουμπιδια ξυνοντας αυτι και λενε ασε καλυτερα μην τον παρουμε στο λαιμο μας...

ΟΚ φερτε ο,τι παπαρια θελετε! Εγω λεω τονινο καλυτερα με τετοιο καιρο να κοιτας το πυρομετρο σου! χαχαχαχαχ

EVANGELOS
27-06-07, 19:24
ΟΚ φερτε ο,τι παπαρια θελετε! .....

Λιτός και περιεκτικός ... μπράβο παιδί μου ...:D

Christos 330i ///M
27-06-07, 19:44
Αυτη η κοντρα δεν θα σταματησει ποτε . . .

randombk
28-06-07, 08:14
Ρε ατομα δεν υπαρχει κοντρα και συγκρυση μεταξυ VAG και BMW !:calm:

H BMW ειναι πολυ μπροστα!:bowdown:

Η μονη εταιρια που αξιζει απο το γκρουπ ειναι η AUDI αλλα και αυτη με τωσα πλασαρισματα των υλικων της καταντησε χαλια...
Δηλ αντι να παρεις το AUDI A4 DTM 2L TFSI περνεις ενα Octavia RS.σχεδον τα ιδια ειναι...
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ AUDI!

Την BMW να την συγκρινετε με την MERCEDES εκει το καταλαβαινω...Αλλα οχι και με το vag!ΕΛΕΟΣ!:tapedshut

matrixlord
28-06-07, 11:31
....Την BMW να την συγκρινετε με την MERCEDES εκει το καταλαβαινω...Αλλα οχι και με το vag!ΕΛΕΟΣ!:tapedshut

Όταν η Mercedes καταλάβει τι σημαίνει κατανομή 50/50 ίσως την συγκρίνω με την BMW μέχρι τότε τα μόνα αυτοκίνητα που έχουν σωστή κατανομή θα είναι η σειρά S.

Octane
28-06-07, 12:22
Όταν η Mercedes καταλάβει τι σημαίνει κατανομή 50/50 ίσως την συγκρίνω με την BMW μέχρι τότε τα μόνα αυτοκίνητα που έχουν σωστή κατανομή θα είναι η σειρά S.

Ελα μωρε , σιγα , παιζεις λιγο με τα ελατηρια της αναρτησης και ολα γινονται 50/50.
Greek patenta...:bigthumb:

Παντως αυτο το 50/50 που ολοι το εχετε κανει ξεσκονοπανο εχετε σκεφτει οτι υπαρχει περιπτωση να μη λεει και τιποτα? 'Η οχι? :shakehead

randombk
28-06-07, 14:09
Φιλε μου respect στην mercedes...
OK εμεις δεν εχουμε βγαλει ταξι, αλλα οπως και να το κανουμε η στουτγαρδη ειναι η κορυφη!:dblthumb2
Βλεπε Porsche - Mercedes .
Εμεις δικαιος κοντραριζομαστε με αυτους μιας και οι 2 αυτες εταιριες ειναι ΤΟΡ!

Αλλα οχι και με VAG group.Τα αμαξια του λαου...:chair:

Το 50/50 σε πολλες περιπτωσεις η merceda δεν το εκανε για δικους της λογους σε μερικα αμαξακια της ομως αστα να πανε! σιγουρα θελει και την βοηθεια της AMG...

Anyway ολα ειναι σχετικα...

PS: Ειχα το παλιο SLK με 18αρια AMG (βλεπε στο my garage) και παλι ναι ηταν απαραδεκτο στην οδηγηση...:mad:


Όταν η Mercedes καταλάβει τι σημαίνει κατανομή 50/50 ίσως την συγκρίνω με την BMW μέχρι τότε τα μόνα αυτοκίνητα που έχουν σωστή κατανομή θα είναι η σειρά S.

EVANGELOS
28-06-07, 14:18
Το 50/50 όταν το αμάξι είναι ακίνητο μεταφράζεται σε 60/40 όταν φρενάρει (καλό) αλλά σε 40/60 όταν βγαίνεις από το apex ή όταν επιταγχυνείς (κακό για μπροστοκίνητα).
Πάντως υπάρχουν και αμάξια (βλ. 350Ζ) που κατανέμουν ασύμετρα το βάρος εν στάση έτσι ώστε να επιτύγχουν ουδέτερη κατανομή στην στροφή ....

Με λίγα λόγια τα vag δεν πάνε βήμα :rofl2::chair::drive2:

randombk
28-06-07, 14:23
Κοινος το 50/50 δεν το περνεις υποψην οταν πας να παρεις μια merceda...

Τωρα η mazda που πλασαρει το 50/50 στην διαφημηση της για το rx8 το κανει για ευνοητους λογους...Εχει αραγε να επιδειξει κατι αλλο?:rofl2:

το vag (evangele) το σωνει η AUDI!:nod:

E12 520
28-06-07, 21:47
οσο για καποιους κολλημενους με κατι μαουνες 520 και φευγα ή και με 316 318 320 ας πιπιλισουν την καραμελα....ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΥΛΗΣΗΣ. γιατι απο δυναμη..... μεχρι και το golf gt τους ραβει κατι κουστουμια γαμπριατικα μουρλια...

Φιλαρακι εμεις ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ και παιρνουμε μαουνες 520 και 316 κ.λ.π εσενα τωρα τι σε κοφτει σου θιξαμε μηπως το πολυτιμο κ αγαπητο σου τουρμπακι???Βαλατε ενα κομπρεσσορα κ τουρμπινα και θαρειτε οτι γ@μ@τε κ δερνετε!Μπορει να βγαζετε γρηγοροτερα 4κυλινδρα απο την bmw αλλα μονο αυτο τιποτα παραπερα!Και σε ποιοτητα τα GT τα γκολφακια σας τα εργαλεια στα 15.000 χιλιομετρα τριζουν ολα μεσα!!!

Αι σιχτιρ!Μωλις ακουτε BMW θιγεται ο εγωισμος σας!!!:icon02:

puck
28-06-07, 22:50
ΟΚ φερτε ο,τι παπαρια θελετε! Εγω λεω τονινο καλυτερα με τετοιο καιρο να κοιτας το πυρομετρο σου! χαχαχαχαχ

Aς είναι καλά ο ΜΕD9, το κοιτάει αυτος για εμάς...

Λιτός και περιεκτικός ... μπράβο παιδί μου ...

Αφου είσαι και εσύ ΣΠΑΡΤΑΝ...

Η μονη εταιρια που αξιζει απο το γκρουπ ειναι η AUDI αλλα και αυτη με τωσα πλασαρισματα των υλικων της καταντησε χαλια...
Δηλ αντι να παρεις το AUDI A4 DTM 2L TFSI περνεις ενα Octavia RS.σχεδον τα ιδια ειναι...
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ AUDI!

Την BMW να την συγκρινετε με την MERCEDES εκει το καταλαβαινω...Αλλα οχι και με το vag!ΕΛΕΟΣ!

WTF?Εσύ ρε βαγγέλη δεν είχες AUDI?Γιατι δεν τσίμπησες την μαούνα την 18αρα εξαρχης?

Και όσο για το Group Φαβε , ίσως είναι απο τα μοναδικά εργοστάσια στον κόσμο , το οποίο έχει και μονάδες παραγωγής για τα ανταλλακτικά του αυτοκινήτου το οποίο κατασκευάζει στο ίδιο εργοστάσιο, η BMW τι κάνει ?Βαράει την πόρτα της γαλλικής VALEO για κανα φανάρι?

Φιλαρακι εμεις ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ και παιρνουμε μαουνες 520 και 316 κ.λ.π εσενα τωρα τι σε κοφτει σου θιξαμε μηπως το πολυτιμο κ αγαπητο σου τουρμπακι???

No worries :friday:

Βαλατε ενα κομπρεσσορα κ τουρμπινα και θαρειτε οτι γ@μ@τε κ δερνετε!

Mα τα μικρα (GT) το κάνουν.....

Μπορει να βγαζετε γρηγοροτερα 4κυλινδρα απο την bmw αλλα μονο αυτο τιποτα παραπερα!

Εντάξει βγάζουμε και γρηγορότερα 4 κύλινδρα απο τα 6κυλινδρα της BMW=>320(2,2)323,325,328....

Και σε ποιοτητα τα GT τα γκολφακια σας τα εργαλεια στα 15.000 χιλιομετρα τριζουν ολα μεσα!!!

Γιατι είχες ποτε κανένα?Μου φαίνεται τα GT έχουν τσούξει πολύ κόσμο...Μα τόσο μίσος πια?:clap:

Αι σιχτιρ!Μωλις ακουτε BMW θιγεται ο εγωισμος σας!!!:icon02:

No comments...:dupe:

randombk
29-06-07, 13:10
Χιλιες φορες να φοραει το αμαξι μου VALEO φαναρακι απο γαλλια!
Παρα M.Marelli εγκεφαλο και ηλεκτρικα απο ιταλια! Βλεπε ολα τα polo golf κτλ τι φορανε...και ολο προβληματα ειναι!να δω ποτε θα βαλουν μυαλο οπως παλια και να βαζουν παλι BOSCH!


Και οπως ξαναλεω...Συγκριση μεταξυ Vw kai BMW δεν υπαρχει!ειναι το χαος!
Ειμαστε εκτος οταν συγκρινουμε αυτες τις 2 εταιριες...

Ηρεμια παιδες...:GrowUp:

lkm86
29-06-07, 15:34
Δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο και ποιό όχι,αξιόλογα αυτοκίνητα βγάζουν και οι 2 εταιρείες ,μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
όλοι έχουμε προσωπικές αδυναμίες και προτιμήσεις.

E12 520
29-06-07, 15:59
Εντάξει βγάζουμε και γρηγορότερα 4 κύλινδρα απο τα 6κυλινδρα της BMW=>320(2,2)323,325,328....


No comments...:dupe:

Θα θελες μαγκα να πηγαινει διπλα στο 25αρι η στο 28αρι οχι στα καινουργια ουτε στον Μ52 δεν μπορειτε να κατσετε διπλα ουτε τα γκολφακια σας ουτε τα ΤΤ σας με τα 225.Μεχρι τα 200 μπορει να ειστε και 1 καροτσα μπροστα απο κει και περα δεν εχετε ψυχη!!!

Αλλα τελος παντων προσωπικη γνωμη καθενος ειναι αυτη αλλα ενα θα πω εγω δεν προκειτε να μπω στο φαβε κλαμπ και να κανω αυτο το πραγμα να συγκρινω την bmw με την vw το θεωρω ξεφτιλα!

Φιλε μου puck το GT μην το κανετε και πολυ θεο ενταξει?Ενα αυτοκινητακι της σειρας ειναι τιποτα παραπανω!

Τελος απο μενα!

:king:

EVANGELOS
29-06-07, 20:33
Αν μιλάμε για ευθεία και ΡΟΛΑΡΙΣΤΑ ... τα φτιαγμένα GTi V (240 - 250 hp) είναι ΠΟΛΥ μπροστά από 330 και τα Ε92 (ΜΑΜΑ).
Κυρίως λόγο μακριάς κλιμάκωσης και βάρους των 330.

Αν μιλάμε στάση και για λογική απόσταση (π.χ. 400-800-1000μ) τα ΜΑΜΑ 3λιτρα είναι από ΠΟΛΥ έως λίγο ΜΠΡΟΣΤΑ από τα stg1 GTi V.

Αν μιλάμε πάλι με με φτιαγμένα 3λιτρα είναι πολύ μικρότερη η διαφορά από ρολαριστά ΚΑΙ ΧΑΩΔΗΣ υπέρ των 3.0 λτ από στάση....

Μαμά GTi με μαμά 330 Ε46 είναι μαζί στα ρολαριστά και πίσω από στάση ... λογικά με τα Ε92 θα υπάρχει πολύ ΞΥΛΟ ....

Αυτά λένε τα στοιχεία ΑΠΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ...

περεπιπτόντως

ΤΟΝΙΝΟ - ΝΕΟΚΛΗ (puck) ... υπάρχουν

330 δυνατό (shido)
Z4 3.0 κοντράδικο
330 με εξάτμιση (χωρίς καν πρόγραμμα)

ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΕΡΑ .... γιατί τα βαγκ τελικά όλο λόγια είναι .... ρε παιδιά τι τα φτιάχνεται και τα τσιπάρετε για να πηγαίνετε στα meetings του κλάμπς ????

p.s. O ΚΟΥΠΡΑΜΑΝ θα πατήσει ????

P.s. Octane ελπίζω να μη βρείς πάλι αφορμή να ασχοληθείς με έναν π@π@ρ@ ... για Gti λέω ...

Cupraman
29-06-07, 20:51
Συγνώμη για το off-topic.

p.s. O ΚΟΥΠΡΑΜΑΝ θα πατήσει ????

Συγνώμη γιατί ρωτάς εδώ για 'μένα; Αλλού γράφουμε!:lamer:
Καλά που το είδα!

Το παιδί είπε ότι το έβαλε σε έκθεση. Τι αναρωτιέσαι;

Octane
29-06-07, 20:58
Αν μιλάμε για ευθεία και ΡΟΛΑΡΙΣΤΑ ... τα φτιαγμένα GTi V (240 - 250 hp) είναι ΠΟΛΥ μπροστά από 330 και τα Ε92 (ΜΑΜΑ).
Κυρίως λόγο μακριάς κλιμάκωσης και βάρους των 330.

Αν μιλάμε στάση και για λογική απόσταση (π.χ. 400-800-1000μ) τα ΜΑΜΑ 3λιτρα είναι από ΠΟΛΥ έως λίγο ΜΠΡΟΣΤΑ από τα stg1 GTi V.

Αν μιλάμε πάλι με με φτιαγμένα 3λιτρα είναι πολύ μικρότερη η διαφορά από ρολαριστά ΚΑΙ ΧΑΩΔΗΣ υπέρ των 3.0 λτ από στάση....

Μαμά GTi με μαμά 330 Ε46 είναι μαζί στα ρολαριστά και πίσω από στάση ... λογικά με τα Ε92 θα υπάρχει πολύ ΞΥΛΟ ....

Αυτά λένε τα στοιχεία ΑΠΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ...

περεπιπτόντως

ΤΟΝΙΝΟ - ΝΕΟΚΛΗ (puck) ... υπάρχουν

330 δυνατό (shido)
Z4 3.0 κοντράδικο
330 με εξάτμιση (χωρίς καν πρόγραμμα)

ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΕΡΑ .... γιατί τα βαγκ τελικά όλο λόγια είναι .... ρε παιδιά τι τα φτιάχνεται και τα τσιπάρετε για να πηγαίνετε στα meetings του κλάμπς ????

p.s. O ΚΟΥΠΡΑΜΑΝ θα πατήσει ????

P.s. Octane ελπίζω να μη βρείς πάλι αφορμή να ασχοληθείς με έναν π@π@ρ@ ... για Gti λέω ...

Οχι EVANGELOS , δε διαφωνω πουθενα.
'Η μαλλον αντε , μονο σε αυτο που λες για την κλιμακωση του κιβωτιου των 330 που αν θυμαμαι καλα ειναι λιγο πολυ ιδια με τη δικια μας. (3η 150-160 , 4η 200).
Παντως με τα Ε92 θα ειχε πολυ ενδιαφερον ενα ανοιγμα να δουμε τι γινεται γιατι το εχω και γω απορια.

EVANGELOS
29-06-07, 21:15
Συγνώμη για το off-topic.



Συγνώμη γιατί ρωτάς εδώ για 'μένα; Αλλού γράφουμε!:lamer:
Καλά που το είδα!

Το παιδί είπε ότι το έβαλε σε έκθεση. Τι αναρωτιέσαι;

Για να μπούνε τα πράγματα στη θέση τους αυτό το θρέντ ανοίχτηκε από μένα για να συζητάμε για τα VAG ...

Δεν έχει αλλού ....

Το φόρουμ είναι BMW ...

Aν γίνει το πάτημα θα γίνει αν θέλετε και θρέντ στο σχετικό μέρος...

Δε γίνεται να γεμίζει το φόρουμ με διαμάχη-χαβαλέδες vag-bmw ...

Είχα καταλάβει ότι θα γύρναγες από Λάρισα και θα πατάγατε ... SORRY δεν το είδα ότι το έχει σε έκθεση :embarassm :embarassm ... λες να να :bs: και να το έβαλε για πούλημα .... χεχεχεχε

Cupraman
30-06-07, 01:47
Για να μπούνε τα πράγματα στη θέση τους αυτό το θρέντ ανοίχτηκε από μένα για να συζητάμε για τα VAG ...

Δεν έχει αλλού ....

Το φόρουμ είναι BMW ...

Aν γίνει το πάτημα θα γίνει αν θέλετε και θρέντ στο σχετικό μέρος...

Δε γίνεται να γεμίζει το φόρουμ με διαμάχη-χαβαλέδες vag-bmw ...

Είχα καταλάβει ότι θα γύρναγες από Λάρισα και θα πατάγατε ... SORRY δεν το είδα ότι το έχει σε έκθεση :embarassm :embarassm ... λες να να :bs: και να το έβαλε για πούλημα .... χεχεχεχε

ΧΑΧΑΧΑ Αποκλείεται να χέστηκε. Γιατί το πουλάει από τον Δεκέμβρη.

Το Thread αφορά BMW VS GROUP VAG κι όχι τα ανοίγματά μου. To Forum ναι BMW είναι, αλλά τα του άνοιγματος έχουν γραφτεί σε συγκεκριμένο Thread (ibiza fr vs z4 3.0). Eκεί που αναφέρθηκε το άνοιγμα, εκεί θα ρωτήσεις.

Όσο για το Thread αυτό για να μην είμαι και τελείως off-topic νομίζω ότι είναι ανούσιο. Ο καθένας θα γράφει το μακρύ του και το κοντό του. Εγώ προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ "μικρό" για να κρίνω την BMW ή το VW GROUP. Πόσο μάλλον να τις συγκρίνω.

EVANGELOS
30-06-07, 16:57
...Το Thread αφορά BMW VS GROUP VAG κι όχι τα ανοίγματά μου. To Forum ναι BMW είναι, αλλά τα του άνοιγματος έχουν γραφτεί σε συγκεκριμένο Thread (ibiza fr vs z4 3.0). Eκεί που αναφέρθηκε το άνοιγμα, εκεί θα ρωτήσεις.

Όσο για το Thread αυτό για να μην είμαι και τελείως off-topic νομίζω ότι είναι ανούσιο. Ο καθένας θα γράφει το μακρύ του και το κοντό του. Εγώ προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ "μικρό" για να κρίνω την BMW ή το VW GROUP. Πόσο μάλλον να τις συγκρίνω.

To thread που ξεκίνησε σαν απορία και εξελιχθηκε σε @@ :lockie: ... αλλά όπως και να έχει εγώ ρωτάω εδώ what is the problem ???

To παρόν θρέντ ανοίχτηκε κατόπιν συζήτησης καθώς υπάρχουν πολλόι κάτοχοι vag σε φόρουμ BMW ...

Προκειμένου λοιπόν να γίνεται ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ lock thread με τις συζητήσεις σε φόρουμ BMW για τα VAG ...άνοιξα ΕΓΩ αυτό το θρέντ ώστε να συζητάμε εδώ ...

Αν το θεωρείς ανούσιο στα δικό σου θέμα ... τα άλλα παιδιά με τα VAG ήθελαν ένα χώρο να συζητάμε και έτσι και έγινε ...

Τώρα αν πιστέυεις ότι υπάρχουν πολλά άλλα φόρουμ με τόσο ανοικτή φιλοσοφία - ανοχή που να κάνουν ειδικά τμήματα για άλλες εταιρίες και να δέχονται τόσο ελέυθερα όλες τις απόψεις ... πάλι δικό σου θέμα ...

Τέλος επαναλαμβάνω γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες ... όσον αφορά τα vag ...EΔΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΜΕ ... εξαιρώ κάποια τεχνικά ή ενημερωτικά θρέντ (π.χ. νέα μοντέλα .. τεστ περιοδικών κτλ κτλ που έχουν χώρο και στο "Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα ...")

Καλή διαμονή στο BMW-motorsport

Cupraman
30-06-07, 17:46
To thread που ξεκίνησε σαν απορία και εξελιχθηκε σε @@ :lockie: ... αλλά όπως και να έχει εγώ ρωτάω εδώ what is the problem ???

Γιατί αλλού γράφτηκε μήπως; Γιατί μπορεί να μην το δω;

To παρόν θρέντ ανοίχτηκε κατόπιν συζήτησης καθώς υπάρχουν πολλόι κάτοχοι vag σε φόρουμ BMW ...

Επειδή υπάρχουν πολλοί VAG κάτοχοι άνοιξες αυτό το Thread; Ή για να συγκρίνουμε τις δύo εταιρείες;

Προκειμένου λοιπόν να γίνεται ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ lock thread με τις συζητήσεις σε φόρουμ BMW για τα VAG ...άνοιξα ΕΓΩ αυτό το θρέντ ώστε να συζητάμε εδώ ...

Το ότι το άνοιξες εσύ φαίνεται. Δεν χρειάζεται να μου το πεις.

Αν το θεωρείς ανούσιο στα δικό σου θέμα ... τα άλλα παιδιά με τα VAG ήθελαν ένα χώρο να συζητάμε και έτσι και έγινε ...

Φυσικά και είναι δικό μου θέμα. Αφού είναι η άποψή μου. Αλλά από τα posts βλέπει κανείς αν γράφεται κάτι ουσιώδες ή όχι.

Τώρα αν πιστέυεις ότι υπάρχουν πολλά άλλα φόρουμ με τόσο ανοικτή φιλοσοφία - ανοχή που να κάνουν ειδικά τμήματα για άλλες εταιρίες και να δέχονται τόσο ελέυθερα όλες τις απόψεις ... πάλι δικό σου θέμα ...

Φυσικά και υπάρχουν. Και γιατί όχι; Οι κόντρες-διαμάχες είναι ανούσιες. Οι απόψεις του καθένα πρέπει να είναι πάντα αποδεκτές. Και γιατί όχι και στο BMW Motrosport;

Τέλος επαναλαμβάνω γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες ... όσον αφορά τα vag ...EΔΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΜΕ ... εξαιρώ κάποια τεχνικά ή ενημερωτικά θρέντ (π.χ. νέα μοντέλα .. τεστ περιοδικών κτλ κτλ που έχουν χώρο και στο "Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα ...")

Ναι ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί για κάτι που γράφτηκε αλλού να κάνεις εσύ μια σχετική ερώτηση εδώ;

Καλή διαμονή στο BMW-motorsport

Ευχαριστώ!

E12 520
30-06-07, 19:34
Χιλιες φορες να φοραει το αμαξι μου VALEO φαναρακι απο γαλλια!
Παρα M.Marelli εγκεφαλο και ηλεκτρικα απο ιταλια! Βλεπε ολα τα polo golf κτλ τι φορανε...και ολο προβληματα ειναι!να δω ποτε θα βαλουν μυαλο οπως παλια και να βαζουν παλι BOSCH!


Και οπως ξαναλεω...Συγκριση μεταξυ Vw kai BMW δεν υπαρχει!ειναι το χαος!
Ειμαστε εκτος οταν συγκρινουμε αυτες τις 2 εταιριες...

Ηρεμια παιδες...:GrowUp:

:+1::+1::+1: στον randombk απο μενα!

EVANGELOS
30-06-07, 19:39
Κούπραμαν πόσα άλογα δηλώνει οΤζίζ ??

Για την ενημερωσή σου ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ πολύ νέος στο φόρουμ και λογικά δε ξέρεις ... σου εξηγώ ...

Ήταν πολύ συχνό φαινόμενο ΟΛΑ ΤΑ ΘΡΕΝΤ με VAG να οδηγούνται σε ΛΟΥΚΕΤΟ κυρίως γιατί γίνεται φούντωμα ...

Από την άλλη τα παιδιά με τα gti (Tonino,Puck) είναι φίλοι και γουστάρουμε να κάνουμε λίγο ΧΑΒΑΛΕ κλπ κλπ...
Προκειμένου λοιπόν να ΧΟΝΤΡΥΝΕΙ και αν κλειδώνονται τα θρέντς κτλ κτλ ... συμφωνήσαμε να γίνει ΑΥΤΟ το θρεντ ώστε να γράφουμε τους χαβαλέδες μας χωρίς να ενοχλούμε τη ροή του φόρουμ..

ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ... αν σου αρέσει το τηρείς και όλα καλά ... αν όχι πάλι δεν είσαι υποχρεωμένος να γράφεις για vag στο BMW forum ...

P.S. Eίδες πόσα χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις σε αυτό το θρέντ ???

p.s.2. Eίδες τι ωραία που είναι να γράφουμε τα περί vag εδώ χωρίς να γ@μ@με τα άλλα θρεντς ???

E36 RULES!!
01-07-07, 13:28
οσο για καποιους κολλημενους με κατι μαουνες 520 και φευγα ή και με 316 318 320 ας πιπιλισουν την καραμελα....ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΥΛΗΣΗΣ. γιατι απο δυναμη..... μεχρι και το golf gt τους ραβει κατι κουστουμια γαμπριατικα μουρλια...


α) ρε φιλε για φερε ενα Α4 1.6 να δουμε ποσο γρηγορο ειναι... Ακομα κ golf V 1.6

β) ποιοτητα κυλισης? I don't know this word my friend... Για να μην ερθω στα λογια του Λευτερη περι αδιαφοριας του ορου κλπ κλπ.

γ) εχω μια απορια.. Γιατι οι απανταχου VAGαδες λενε τα SubaEvo "ΤΑΞΙ" ? Για τα Octavia RS τι να πουμε? Ασε που πανε να μοιαζουνε σε ιαπωνικη φτερουγα (αεροτομες πισω τεραστιες, intercooler μπροστα σαν τραπεζι-ακομα κ σε 1ο σταδιο κλπ κλπ)

δ) μην ξεχασεις οταν πας να στριψεις να σηκωσεις χειροφρενο για να μην βγαλεις μουτρα...

Φιλικά ΠΑΝΤΑ, Μάριος-Ε36:):)

Cupraman
01-07-07, 16:54
Κούπραμαν πόσα άλογα δηλώνει οΤζίζ ??

Για την ενημερωσή σου ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ πολύ νέος στο φόρουμ και λογικά δε ξέρεις ... σου εξηγώ ...

Ήταν πολύ συχνό φαινόμενο ΟΛΑ ΤΑ ΘΡΕΝΤ με VAG να οδηγούνται σε ΛΟΥΚΕΤΟ κυρίως γιατί γίνεται φούντωμα ...

Από την άλλη τα παιδιά με τα gti (Tonino,Puck) είναι φίλοι και γουστάρουμε να κάνουμε λίγο ΧΑΒΑΛΕ κλπ κλπ...
Προκειμένου λοιπόν να ΧΟΝΤΡΥΝΕΙ και αν κλειδώνονται τα θρέντς κτλ κτλ ... συμφωνήσαμε να γίνει ΑΥΤΟ το θρεντ ώστε να γράφουμε τους χαβαλέδες μας χωρίς να ενοχλούμε τη ροή του φόρουμ..

ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ... αν σου αρέσει το τηρείς και όλα καλά ... αν όχι πάλι δεν είσαι υποχρεωμένος να γράφεις για vag στο BMW forum ...

P.S. Eίδες πόσα χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις σε αυτό το θρέντ ???

p.s.2. Eίδες τι ωραία που είναι να γράφουμε τα περί vag εδώ χωρίς να γ@μ@με τα άλλα θρεντς ???

Καλή συνέχεια στο Thread!

matrixlord
04-07-07, 09:13
δ) μην ξεχασεις οταν πας να στριψεις να σηκωσεις χειροφρενο για να μην βγαλεις μουτρα...


χαχαχα!!! Το λέω σε ένα φίλο μου αυτό συνέχεια. Τόσο πολύ που το επόμενο του αυτοκίνητο θέλει σίγουρα να είναι πισωκίνητο.

Cupraman μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που μιλάς, η διαλλακτηκότητα σου και σεμνότητα σου είναι υποδειγματική! Κρίμα που δεν ανταπακρίνονται και οι συμφορουμήτες. Προσωπικά δεν γουστάρω τα Seat και γενικά ό,τι είναι μπροστοκίνητο. Έχω ένα φίλο με Leon 1.8 και "μαλλώνουμε" καθημερινά. Μην απογοητεύεσαι, είπες την άποψη σου. Άλλοι σε ακούσαν, άλλοι όχι. Εντάξει, όλα καλά.

E36 RULES!!
04-07-07, 23:07
Ε, επηρεάστηκα και λιγο απο την υπογραφή σου ;) :boink::boink:


Cupraman μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που μιλάς, η διαλλακτηκότητα σου και σεμνότητα σου είναι υποδειγματική! Κρίμα που δεν ανταπακρίνονται και οι συμφορουμήτες. Μην απογοητεύεσαι, είπες την άποψη σου. Άλλοι σε ακούσαν, άλλοι όχι. Εντάξει, όλα καλά.

+1 και απο εμένα για το παλλικάρι. Οντως η συμπεριφορά του ΕΙΝΑΙ υποδειγματική. Ουτε εριστικός γινεται ουτε τίποτα!

Απο την άλλη συγκριτικά με VW-Audi προτιμώ τη seat...

xaros
04-07-07, 23:28
α) ρε φιλε για φερε ενα Α4 1.6 να δουμε ποσο γρηγορο ειναι... Ακομα κ golf V 1.6

β) ποιοτητα κυλισης? I don't know this word my friend... Για να μην ερθω στα λογια του Λευτερη περι αδιαφοριας του ορου κλπ κλπ.


θα επαιρνα το golf iv1.6 του πατερα μου να σου δειξω ποσο γρηγορο ειναι και πως στριβει και τι ποιοτητα κυλησης εχει, μαουνιερη,αλλα :
1.φοβαμαι μηπως γινεις vagακιας μετα
2.δε γουσταρω να του το ζητησω

[/QUOTE] μην ξεχασεις οταν πας να στριψεις να σηκωσεις χειροφρενο για να μην βγαλεις μουτρα...[/QUOTE]
οταν νιωσεις τη χαρα να στριβεις και να ακους τα λαστιχα(οχι μονο τα μπροστινα) να σκουζουν θα γλυκαθεις.
εσυ διαγραφεις τη καθε στροφη full lock?

οσο για το επιθετικο μου υφος παρακαλω τους υπολοιπους να μην το παρεξηγησουν,γιατι με το μαριο γνωριζομαι προσωπικα και εχω μια καποια οικειοτητα στο τροπο ομιλιας.ευχαριστω

E36 RULES!!
05-07-07, 09:35
θα επαιρνα το golf iv1.6 του πατερα μου να σου δειξω ποσο γρηγορο ειναι και πως στριβει και τι ποιοτητα κυλησης εχει, μαουνιερη,αλλα :
1.φοβαμαι μηπως γινεις vagακιας μετα
2.δε γουσταρω να του το ζητησω
οταν νιωσεις τη χαρα να στριβεις και να ακους τα λαστιχα(οχι μονο τα μπροστινα) να σκουζουν θα γλυκαθεις.
εσυ διαγραφεις τη καθε στροφη full lock?

οσο για το επιθετικο μου υφος παρακαλω τους υπολοιπους να μην το παρεξηγησουν,γιατι με το μαριο γνωριζομαι προσωπικα και εχω μια καποια οικειοτητα στο τροπο ομιλιας.ευχαριστω


Όοοοοοοοχχι που δεν θα απάνταγες!!!:nod:

Δεν μιλαω για ΙV... ΓΙα V μιλάω που ειναι βαριά!!

Εγώ φιλτατε δεν διαγράφω την κάθε στροφή full lock γιατι θελω ενα μικρο περιθωριο του τιμονιου για να κανω διορθωσεις :drive2:


Ψεματα λεει, δεν τον ξέρω, δεν με ξέρει, κάντε τον ban!!!:woowoo::woowoo:

xaros
05-07-07, 12:05
Όοοοοοοοχχι που δεν θα απάνταγες!!!
Δεν μιλαω για ΙV... ΓΙα V μιλάω που ειναι βαριά!!
Εγώ φιλτατε δεν διαγράφω την κάθε στροφή full lock γιατι θελω ενα μικρο περιθωριο του τιμονιου για να κανω διορθωσεις
Ψεματα λεει, δεν τον ξέρω, δεν με ξέρει, κάντε τον ban!!!:woowoo:
δε μπορουσα να σε αφησω ασχολιαστο,λυπαμαι :lamer:
το V δεν το εχω οδηγησει,μονο συνοδηγος αλλα κραταει καλα συμφωνα με τα λεγομενα φιλου και αν κρινω οτι βαλαν πολλαπλους συνδεμους πισω σε σχεση με το iv.
τα υπολοιπα απο κοντα,να γνωριστουμε λοιπον:smokin:

E36 RULES!!
05-07-07, 13:18
δε μπορουσα να σε αφησω ασχολιαστο,λυπαμαι :lamer:
το V δεν το εχω οδηγησει,μονο συνοδηγος αλλα κραταει καλα συμφωνα με τα λεγομενα φιλου και αν κρινω οτι βαλαν πολλαπλους συνδεμους πισω σε σχεση με το iv.
τα υπολοιπα απο κοντα,να γνωριστουμε λοιπον:smokin:
Και παλι βαρυ ειναι....

Ναι, να γνωριστουμε! Εκεινα τα angel θα τα δειξεις ποτε? Τοσο καιρο σε παρακαλαμε!:deal: ;)

xaros
05-07-07, 20:48
Και παλι βαρυ ειναι....

Ναι, να γνωριστουμε! Εκεινα τα angel θα τα δειξεις ποτε? Τοσο καιρο σε παρακαλαμε!:deal: ;)

και το δικο μου ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ βαρυ αλλα που να καταλαβεις...
ελεγα να σου φερω και τους 7 σαμουραι...next time

E36 RULES!!
06-07-07, 14:30
και το δικο μου ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ βαρυ αλλα που να καταλαβεις...
ελεγα να σου φερω και τους 7 σαμουραι...next time


To δικό σου κάνει πάντες ομως....

Καλα, θα περασω απο'κει καμμια μερα να τα παρω μονος μου γιατι αν περιμενω απο σενα....:GrowUp::GrowUp:

xaros
09-07-07, 23:33
δε κανει παντες.:drive2:δεν μπορει.ασε που ειναι αντικοινωνικη εκδηλωση προς τους γυρω μας αυτες οι ανoησιες:greenboun