PDA

Επιστροφή στο Forum : HAMANN FERRARI 599GTB


Chris316
06-07-07, 19:03
Μια φορά κι ένα καιρό ήταν η ΗΑΜΑΝΝ. Ε λοιπόν αποφάσισε να πάρει ένα γλήγολο αματσάκι και να το κάνει πιο γλήγολο και πιο όμορφοοο. Αυτό το αμαξάκι το έλεγαν Φερράρι 599 GTB. Και ιδού πως το έκανε...Τα σχόλια δικά σας. Εμένα πάντως με έχει ξετρελάνει.

Chris316
06-07-07, 19:05
Και μερικά λόγια για τις μηχανικές της βελτιώσεις και είμαστε έτοιμοι.

The extra power is produced by fitting an Hamann high-performance sports header, including racing catalytic converters, to generate an extra 39kW/53hp. This takes the peak power output of this 6.0L V12 engine, already familiar to us from the Ferrari Enzo, up to a massive 673hp. A new sports rear muffler with 90 mm tailpipes both right and left has also been added to improve the growl.

b52
06-07-07, 19:08
"Μαυρα Χαλια" :chair::chair::chair: ΤΟΥΜΠΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :dblthumb2

optostyle
06-07-07, 22:23
εχω το βιντεο παραγωγης μιας 599 στο χερι...οι συνθηκες?????????θα σας πω μονο οτι στο χωρο που παραγεται,υπαρχει δασακι απο φυσικα δεντρα εννοειται (υπ'οψιν μιλαμε για κλειστο εργοαστασιακο χωρο)για να υπαρχει η φυσιλογικη ποσοτητα υγρασιας και αερα...........και κατι ακομα..αν στο τελος της παραγωγης υποψιαστουν οτι κατι δεν πηγε καλα,το αμαξωμα ΟΛΟ γινετε...............λιωμενο μεταλλο και παλι απο την αρχη

b52
07-07-07, 01:23
Το εχω και εγω το video και μαλιστα σε HD.... οσο για το δασακι που λες εγω απο τι καταλαβα το εχουν μεσα στον κλειστο εργοστασιακο χωρο για να παρεχει πιο πολυ ηρεμια και γαληνη στους εργαζομενους. :bugeye: (κατι σαν το δικο μας δημοσιο) :rofl2:

oldcarskickass
07-07-07, 02:36
εχω το βιντεο παραγωγης μιας 599 στο χερι...οι συνθηκες?????????θα σας πω μονο οτι στο χωρο που παραγεται,υπαρχει δασακι απο φυσικα δεντρα εννοειται (υπ'οψιν μιλαμε για κλειστο εργοαστασιακο χωρο)για να υπαρχει η φυσιλογικη ποσοτητα υγρασιας και αερα...........και κατι ακομα..αν στο τελος της παραγωγης υποψιαστουν οτι κατι δεν πηγε καλα,το αμαξωμα ΟΛΟ γινετε...............λιωμενο μεταλλο και παλι απο την αρχη

Το εχω και εγω το video και μαλιστα σε HD.... οσο για το δασακι που λες εγω απο τι καταλαβα το εχουν μεσα στον κλειστο εργοστασιακο χωρο για να παρεχει πιο πολυ ηρεμια και γαληνη στους εργαζομενους. :bugeye: (κατι σαν το δικο μας δημοσιο) :rofl2:

Eίναι μεγάλο; Που το βρήκατε παίδες;

Αν μπορείτε δώστε κανά λινκ στο λαό!!!

sotiris 328i
07-07-07, 09:47
Ειναι πανεμορφο και πολυ αγριο!

babisbabou
07-07-07, 10:45
Πολύ ωραίο


Δώστε link στον λαό παιδιά με το video που λέτε

+1 στον oldcarskickass

kakaros
08-07-07, 04:02
Ειναι ενα απο τα πιο ομορφα κ πιο τουμπανιζε τουτουνια που εχω δει !

sv2
08-07-07, 10:47
Δεν μου άρεσε καθόλου.Στην κυριολεξία ΄΄μαύρα χάλια΄΄.Γιατί να καγκουρέψει κανείς μια 599 ή κάτι ανάλογο?Πάντως ο Hammann ειδικεύεται στο να καγκουρεύει εξωτικά αυτοκίνητα.Αφού υπάρχουν πελάτες καλά κάνει.......

sakkunen
16-07-07, 22:48
Θα το έπαιρνα αν μ' έλεγαν Μπρούς Γουέϊν κ ήμουν ο Μπάτμαν.

black_wolf
18-07-07, 11:14
Σταματα ρε Χρηστο πια......Περα απο τη πλακα καλο ειναι το εργαλειο αλλα οχι για μας πιστευω.......