PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξατμιση Supersprint για Ε46 Μ54 (325 - 330)


santo
09-07-07, 13:57
Πωλείται εξάτμιση Supersprint φούλ από Χταπόδι μέχρι τελικό καζανάκι για Ε46 Μ54 κινητήρες (325 - 330).
Λινκ στο σάιτ της Supersprint (http://www.supersprint.it/a_prodotti.asp?modello=bmwE4614)
Αποτελείται από :

Χταπόδι κωδ. Supersprint : 787401
Καταλύτες κωδ. Supersprint : 787402
Μεσαίο καζάνι κωδ. Supersprint : 787403
Τελικό καζάνι 2 Χ 80 μμ μπούκες κωδ. Supersprint : 787406

Εγκαταστάθηκαν τον Μάρτιο 2007 που μας πέρασε και τα πουλάω λόγω πώλησης του αυτοκινήτου.

Τιμή = 3000 Ευρώ

karagchar
09-07-07, 14:21
Ενδιαφέρομαι αλλά μήπως είναι λιγάκι ακριβή για μεταχειρισμένη?..τι λες για καλύτερη τιμή? φτιαχτές και καλές φυσικά υπάρχουν από πολλούς στην Αθήνα..

Dim77
09-07-07, 14:25
Δεν ταιριάζει στο αυτοκίνητο σου. Είναι για 6κύλινδρο μόνο.
Εντωμεταξύ....φτιαχτές και ΦΤΗΝΕΣ υπάρχουν από πολλούς στην Αθήνα (και αλλού) καλές...ίσως...ΤΟΣΟ καλές όσο μια ολόκληρη supersprint από χταπόδι-καταλύτες-μεσαίο και τελικό καζάνι....όχι...
Κάνε μια ερώτηση να δείς πόσο έχουν καινούρια όλα αυτά.

santo
09-07-07, 14:32
Ενδιαφέρομαι αλλά μήπως είναι λιγάκι ακριβή για μεταχειρισμένη?..τι λες για καλύτερη τιμή? φτιαχτές και καλές φυσικά υπάρχουν από πολλούς στην Αθήνα..

Στείλε μου πμ σε παρακαλώ με την προσφορά που κάνεις, αλλά έχε στο μυαλό σου ότι εδώ στην ελλάδα έχει περίπου 4500+ Ευρώ.

Επίσης σε ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο δεν πρόκειται να δουλέψει μία φτιαχτή εξάτμιση όσο καλά δουλέυει η Supersprint.

Φιλικά
Σπύρος

karagchar
09-07-07, 17:59
Το δικό μου είναι 325 εδώ και ένα μήνα κομπλέ. Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβή εξάτμιση αυτή γιατί έβαλε ένας γνωστός μου από τον ''Ποπάυ'' και καλή ήταν μου είπε και φτηνή-μιλάμε για κάτω από χιλιάρικο αγορά (ανοξείδωτη-φτιαχτή)..Αλλά αν κάνει καινούργια τόσα λεφτά τι να δώσεις μετά..και πόσο..θα δω τι θα κάνω..

karagchar
09-07-07, 18:01
θα μιλήσουμε κάποια στιγμή Santo..Ο θόρυβος μόνο με απασχολεί..βγάζει αυτή?

santo
09-07-07, 20:52
Το ΣΚ που θα είμαι Ελλάδα κανονίζουμε και το ακούς..
ακόμα πάνω την έχω.. πριν πουλήσω θα την βγάλω..

InsaneDriver
09-07-07, 21:00
Το δικό μου είναι 325 εδώ και ένα μήνα κομπλέ. Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβή εξάτμιση αυτή γιατί έβαλε ένας γνωστός μου από τον ''Ποπάυ'' και καλή ήταν μου είπε και φτηνή-μιλάμε για κάτω από χιλιάρικο αγορά (ανοξείδωτη-φτιαχτή)..Αλλά αν κάνει καινούργια τόσα λεφτά τι να δώσεις μετά..και πόσο..θα δω τι θα κάνω..

1.000 ευρώ για όλα αυτά ακόμα και χειροποίητα δεν υπάρχουν. Πρώτα από όλα δεν φτιάχνουν χειροποίητους καταλύτες. Οι καταλύτες είναι το πιο ακριβό κομάτι στην όλη ιστορία.

Η εξάτμιση του σάντο πρέπει να μαμάει σαν απόδοση και ήχο. Αν σκεφτούμε ότι την έχει ελάχιστους μήνες στο αυτοκίνητο και είναι σε καινούργια κατάσταση τα λεφτά της τα αξίζει με το παραπάνω.

EVANGELOS
09-07-07, 21:11
Ούτε χειροποίητο χταπόδι υπάρχει για το 3λιτρο ...

Dim77
09-07-07, 21:15
Η εξάτμιση του σάντο πρέπει να μαμάει σαν απόδοση και ήχο.

Όντως!!! Είναι καταπληκτικός ο ήχος!! (και η απόδοση φαντάζομαι)

sheriff
10-07-07, 02:35
χειροποιητο χταποδι μπορει να φτιαξει ο αντρας της ολιβ...
αλλα το 1000αρικακι ειναι στο νερο...πιστο αντιγραφο σουπερσπριντ...


φιλε οι δυο καταλυτες μονοι τους κοστιζουν 2200 ευρουλακια.τα ιδια φοραω και ξερω οτι οι τιμες ειναι στον θεο οποτε η τιμη του σπυρου ειναι λογικοτατη...

santo
11-07-07, 06:46
Θένκς παιδιά όντως για χταποδάκι.. είναι λίγο δύσκολο το φτιαχτό.

santo
26-07-07, 12:08
Ανανέωση!!

pwleitai kai ksexwrista.. xtapodia - katalites - mesaio - teliko

Snoopy
26-07-07, 13:15
παιδιά, το θέμα με τις SS είναι και οι καταλύτες αλλά και τα μέταλα.
είναι τέτοιος ο τρόπος κατασκευής που -παρόμοιες- μπορούν να φτιαχτούν. ΙΔΙΕΣ όμως όχι.
Καλοί οι μάστορες και δεν τους αμφισβητεί κανένας αλλά δεν μιλάμε hydraforming, μέταλλα με ISO κτλ.

Για όποιον θέλει SuperSprint και το έχει αποφασίσει, νομίζω οτι είναι πολύ καλή λύση και τιμή επίσης.