PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ3 Ε46 vs RS2 (original)


EVANGELOS
10-07-07, 02:43
Mετά τα βραδυνά σουβλάκια με τους φίλους από το γκάνκγστερ ... και τη Τζούλια ... ΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΩ ...ο Νικολάι ακόμα να συνέλθει ...
είπα να πιώ ένα ποτάκι καθώς πατήματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΑΝ ... λόγω προβλήματος στο σασμάν ... (το βρήκε ο μουρλός μάλλον τι φταίει)

Στο γυρισμό λοιπόν πετυχαίνω το παιδί με το RS2 (τον είχα δει και είχαμε πατήσει μπριν κανά χρόνο ... )... με βλέπει στο φανάρι χαιρετηθήκαμε ... κλπ κλπ ... καλά πάει το Μ ... καλά πάει το RS2 .... του λέω πάμε μιά 2ες (...εμ με τρώει ο πωπός μου...) ... δίνει σινιάλο αυτός πατάμε και φέυγω αρκετά έως πολύ ....στην 4η το έκοψα καθως είχα ανοίξει διαφορά.

Το RS2 ήταν δικάβαλο.

Μου λέει πάμε και ένα από στάση ... λέω τώρα τι να πω ... έχω θέμα στο σασμάν ... δε λέει ... οκ λέω ... πατάμε ... το Μ3 σπινιάρει ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ... φέυγει το RS2 πολύ καλά ... αλλά μέχρι την 4η είχα μαζέψει ....και πιστέυω αν δεν είχαμε στροφές και κίνηση θα πέρναγα ... ο φίλος με το RS2 είπε ότι στη 4η τον είχα μαζέψει...

Xαιρετηθήκαμε ... απλά για να ξανασυναντηθούμε 2 λεπτά μετά στα στενάκια πηγαίνοντας ο καθένας σπίτι του ... μου λέει αυτο δε γίνεται !!!! ... τέσπα αυτά τα χαζοπατήματα έγιναν ...

P.S. H Tζούλια είναι ΤΟ ΤΡΕΛΟ ΘΕΜΑ ....

P.S.2. Όχι Νίκο ΔΕ σε κοίταγε ... χιχιχι

P.S.3 ... όχι δεν ήταν αρρύθμιστο ... το RS2 είναι για μένα το καλύτερο group Vag ever ...

santo
10-07-07, 06:44
Μάλλον βγήκε καλό το τρόπετάκι σου!!

Σωστός ο Βάγγος!!:bugeye:

greekm3
10-07-07, 07:25
o κοντρερ ξαναχτυπα....τι ερωτες μου θελεις ρε καμμενε,εσυ εισαι καψουρης με τα ανοιγματα....σπιτι κοιμασαι ή την πεφτεις μεσα στο τροπετ και καραδοκεις?

Υ.Γ οντως το RS2 ειναι μουρλια....

Strax
10-07-07, 08:39
Η νέα εποχή στις κόντρες έφτασε. Το τροπετ σύντομα και virtual κοντά σας!

saikoE39
10-07-07, 10:47
Κατσε για να καταλαβω.......
Η ΘΕΑ Τζουλια ηρθε μαζι σας....ηταν μαζι σας.....εφαγε μαζι σας....????????
Μπηκε σε καποιο απο τα οχηματα σας.......?????????????

manosm3
10-07-07, 10:53
Original ηταν το Μ3 ή το rs2;;;;
Τη Τζουλια σας τη χαριζω, εχει κυτταριτιδα στα κωλομερια και δεν μου αρεσουν οι ξανθες...! Την εχω δει με κολλαν...

saikoE39
10-07-07, 11:42
Ti λες ρε μπακλαβα..........
Ακου τι λεει το ζουδι..........
Πολυ καλο το πατημα Βαγγο.......
Μα καλα αυτα τα Rs2 δεν πανε τοσο καλα οσο τα ξαδερφια του κωλου τους ibiza......
Ελεος.......

orome_e21
10-07-07, 11:58
:wub: για τη Τζουλια και :bowdown::bowdown: για το πατημα.....

EVANGELOS
10-07-07, 11:59
Tζούλια απλά εγκ@υλίδι ... με gay-friendly companion ... σοβαρά τώρα 2 φορές πέρασε από μπροστά με ένα τύπο για τον οποίο ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ... ούτε αν ήταν λευκός ...
Το δε φουστάκι ...της Τζούλιας...ήταν μεγέθους σόρτς ....

Ο Άλεξ_Κ (γκολ) βέβαια ισχυρίστηκε στο Νικολάι ... "ρε συ ΕΛΕΟΣ 700 χιλιάρικα έχεις ρίξει στο Μ3 ... δε λέει να μην κάτσει στο αριστερό κάθισμα..."

Το RS2 .... ποιό RS2 ... το φούντωμα με κ@υλοράπανο Τζούλια είναι μεγάλο ... α .... ναι το RS2 είναι ως γνωστόν ΠΟΛΥ πίσω από Κούπρα πρώτο στάδιο με σκάστρα ...

p.s. Nαι είναι από τα ελάχιστα πλέον ΓΝΗΣΙΑ RS2 ... και είναι χάρμα ...'

p.s.2. To σασμάν τελικά ΕΧΕΙ θέμα ... :( ....

p.s.3. Kαι παρεπιπτόντως θα πάρω ΚΤΜ ... δε λέει να μας φάει το μωρό (... δεν εννοώ τη Τζούλια ... αυτή κόιταζε το Νικολάι ... ναι ... και μάλλον ψάχνεται για εισαγωγή & alpha-n ... ναι ... ναι ...) ... ο τύπος με το XR ... έλεος ...

saikoE39
10-07-07, 12:11
ΤΖΟΥΛΙΑ.........................
ΤΖΟΥΛΙΑ...........................
το σασμαν εχει θεμα.......γιατ εισαι κουλος.........και μετα λες εμενα κουλο.......
Κουλε...............
Μα καλα για δεν ειπατε στην Τζουλια να την επατε μια βολτα.......

Dim77
10-07-07, 12:14
H τζούλια ήταν original ή μετατροπή? :D

EVANGELOS
10-07-07, 12:22
...το σασμαν εχει θεμα.......γιατ εισαι κουλος.........και μετα λες εμενα κουλο.......
Κουλε...............
Μα καλα για δεν ειπατε στην Τζουλια να την επατε μια βολτα.......

Κοίτα όταν δεν κουμπώνει η πέμπτη απλά την κλωτσάω ... καρφώνω και τις 4 πρώτες σχέσεις .... κατά τα άλλα δεν κατάλαβα τι έγινε :clap: ... (μπράβο μ@λ@κα...)

Με τη Τζούλια βασικά τα είχα πάρει ... δε γίνεται ρε φίλε να της το έχω πει καθαρά :"Δευτερες πατάω ... με τα παιδιά από το γκάνκγστερ...ΠΕΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 3..." και αυτή να σκάει και καλά "ΤΥΧΑΙΑ" για σπάσιμο ... έ ΕΛΕΟΣ με την @γ@μητη ... :dupe:

Nikos M5
10-07-07, 12:34
Δε μου λες ρε Βαγγελη .............?????

Τι ωρα κοιμηθηκατε και ειδατε τετοιο ονειρο χθες βραδυ ??

Σας δικαιολογω οτι με τη χθεσινοβραδυνη ζεστη (40αρα) παλι καλα που ειδατε τη Τζουλια και οχι τον Εφιαλτη.

Οσο για το RS2 μαλλον σε Ford Fiesta Rs Ghia μου φερνει.

Σωστοτατο το σχολιο του αγαπητου μου ΑλεξΚ για το Μ3 καρδιοκατακτητη.
Νικολαι , αν δεν κατσει το Τζουλιακι και τωρα διπλα που μυριζει το Μ3 συνεργειο και Καστρολ.....ποτε θα κατσει ??
700 ζεστα εχουν πεσει μεσα πες της , ποτε θα γινει αποσβεση ??

EVANGELOS
10-07-07, 12:48
Δε μου λες ρε Βαγγελη .............?????

Τι ωρα κοιμηθηκατε και ειδατε τετοιο ονειρο χθες βραδυ ??

Σας δικαιολογω οτι με τη χθεσινοβραδυνη ζεστη (40αρα) παλι καλα που ειδατε τη Τζουλια και οχι τον Εφιαλτη.

Οσο για το RS2 μαλλον σε Ford Fiesta Rs Ghia μου φερνει....

Επειδή εσύ αγαπητέ τρως ΠΑΝΤΟΦΛΑ και δεν κυκλοφορείς παρά μόνο για DIXAN στο Τρέσκο (...αγάπη φέρε και οδοντόπαστα !!!... και τσάπ η παντοφλιά) ... δε σου φταίμε εμείς ....

Όσο για το RS2 ...αν θέλεις να δοκιμάσεις τη μαούνα ... να το φωνάξουμε το παιδί (δίπλα μένει ... Παπάγου) να το τεστάρεις το Φιέστα ...

Πάντως μου είπε με διπλοκάρινα ΔΕΝ πατάει ... εκτός αν είναι Στρίντζης ... χιχιχιχι

NICK_M3
10-07-07, 15:25
1) χεστηκα για το πατημά σου!!!:owned:

2) πάλι ειχα δίκιο στην διάγνωση μου!!!!τελικά να το κάνω επάγγελμα??

3) ναι ρε μ@λακα με κοίταγε το τζουλάκι και ο τύπας της έκανε και "σκηνή" μόλις μας πέρασαν...
το δεύτερο που έκανε ήταν χοντρό άλλωστε!!!!:greenboun:greenboun

4) μην πάρεις ΚΤΜ θα τσακιστείς και μετα ουτε πιπινάκι εχει ουτε τίποτα!!!!!το μικρό θα το φάς αλλιώς.....

5) τελικά τα τροπέτα τα Μ3 πάνε καλά ε?????????:countdown

alexk
10-07-07, 15:31
Λοιπόν, οφείλω να γράψω σε αυτό το thread προς τιμήν Νικολάϊ, Ευάγγελου και για τα άλλα αδέρφια.

Αρχικά θα ήθελα να πω ότι είμαι τελικά πολύ μούρη, παντοφλίτσα, κάπρι κτλ και είμαι στο υπερτούμπανο του Νικολάϊ, οπού κρατώ το τιμονάκι στο φανάρι, και βαράω κόφτες μόνος μου (ηχητικά εφέ, όχι το μοτέρ) και το ζευγάρι από το δίπλα αμάξι έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό.

Μετά, αγαπητοί φίλοι και φίλες, θα ξαναγράψω εντυπώσεις όταν η Τζούλια έρθει για φαγητό από το ταπεινό σπιτάκι μου μαζί με Νικολάϊ, μιας και ο Νικολάϊ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Ναι, σταμάτησε, έγυρε και κοίταξε το Νίκο, ο οποίος φυσικά είχε γίνει παγωτό (το είδαμε και αυτό, δεν το περίμενα τόσο νωρίς χρονικά). 10 μέτρα μετά, ο "λελές" της είπε και κάτι και τα πήρε κράνα η Τζούλια.

Αυτά λοιπόν. Επόμενη πρόβλεψη είναι το κοντρέρ θα γίνει δίτροχος, μιας και πήρε γραμμή ότι η "κυριλέ" πιτσιρίκα δεν γουστάρει "κουτάκια" (πολύ μ@λακία έκφραση, κουτί, αίσχος) και θέλει αλητεία και μηχανή. Να δω τον κοντρέρ καβάλα σε ΚΤΜ με ακράπες και θα προσκυνήσω.

Πήγε να με γλεντήσει δυόμιση χιλιάρικα το κωλόπαιδο...

EVANGELOS
10-07-07, 22:56
ε όοοχι ...ΤΑΚΙ ΤΣΑΝ υπογραφή :bowdown: ....

...στο υπόλοιπο παραλλήρημα Νικολάι , Άλεξκ ... ναι το είδα ... και νομίζω ότι έγινε μουσκίδι .. η Τζούλια :banghead: ...

Θα μπάξω καμιά Termignioni στο Μ3 μου φαίνεται ...

VasAudi
18-07-07, 10:18
δεν ξερω αν η μαουνα του παιδιου δουλευει και πολυ καλα με αυτα που ακουω...αλλα και καλα να δουλευει και να βγαζει οσα πρεπει το RS2 με λιγο γαργαλημα το ψαχνεις στον οριζοντα...αθανατος ο 5κυλινδρος...

EVANGELOS
18-07-07, 13:16
δεν ξερω αν η μαουνα του παιδιου δουλευει και πολυ καλα με αυτα που ακουω...αλλα και καλα να δουλευει και να βγαζει οσα πρεπει το RS2 με λιγο γαργαλημα το ψαχνεις στον οριζοντα...αθανατος ο 5κυλινδρος...

Kαι με άλλο γαλάζιο με μοτέρ RS2 (που δήλωνε 400) η διαφορά ήταν από μισή (με μάζεμα από το audi στο τέλος) έως μιά και κάτι (υπέρ του audi) σε δύο πατήματα φανάρι-γέφυρα με κόσμο παρόντα.... lag-άρουν πολύ ...

Υπάρχει ένα παλιό Α4 με μοτέρ RS2 που είναι πάνω από 500 ... κανά τέτοιο (αν δουλέψει σωστά) ίσως να μην το βλέπω στον ορίζοντα ...

greekm3
18-07-07, 14:13
Υπάρχει ένα παλιό Α4 με μοτέρ RS2 που είναι πάνω από 500 ... κανά τέτοιο (αν δουλέψει σωστά) ίσως να μην το βλέπω στον ορίζοντα ...

υπαρχει και ενα βαν VW με κινητηρα απο 996TT,..πλακα μας κανετε?ειπαμε ρε τροπετ να κοντραρεις αυτοκινητα και αυτοκινητα αλλα εαν μαθω οτι βαζεις και κοντρες με μαιμουδιες θα γινει :soapbox:...μια χαρα παει το Μ3ακι:friday:

EVANGELOS
18-07-07, 14:21
υπαρχει και ενα βαν VW με κινητηρα απο 996TT,..πλακα μας κανετε?ειπαμε ρε τροπετ να κοντραρεις αυτοκινητα και αυτοκινητα αλλα εαν μαθω οτι βαζεις και κοντρες με μαιμουδιες θα γινει :soapbox:...μια χαρα παει το Μ3ακι:friday:

Φίλε πατάω με τα πάντα (όχι όμως με τον Πάντα....) .... από νιτράτα μέχρι μαμά 316 ...

VasAudi
18-07-07, 16:25
rs2 χωρις lag νοειται μονο αν βρεθει εκεινος που το εχει κανει 2.5λιτρα που προς το παρον στην ελλαδα δεν το εχει κανει κανεις...Αναμενεται ομως...Ακομα και αυτος εχει lag μεχρι τις 2500rpm.Αλλα το θεμα ειναι τι τουρμπινες φορανε κλπ..

Στην ελλαδα,ξαφνικα ολα τα RS2 γινονται απο τους 'μαστορες' 400 αλογα με ενα προγραμμα.Ειναι μεγαλη αυταπατη καθως η τουρμπινα του RS2 τερματιζει πρακτικα στα 380 αλογα.Ακομα λοιπον και ενα RS2 τοσο καλα διατηρημενο,χωρις boost leaks που ελαχιστοι ψαχνουν και ασχολουνται,με ενα προγραμμα,θα ηταν στο πολυ οριο με ενα M3 που βγαζει γυρω στα 345 εργοστασιακο.Αν σκεφτεις και την τετρακινηση,οταν το βαρος ειναι πρακτικα παραπλησιο,αρα μιλαμε για κερδος της Μ3.Επισης ενα γεγονος ειναι οτι σχεδον κανεις ιδιοκτητης RS2 δεν πειραζει το δισκο-πλατο καθως δυσκολευει να χαλασει και να πατιναρει,ωστοσο και αυτο μετα απο 150Κ χλμ θελει αλλαγη,οποτε χανει και απο εκει...

Ωστοσο πολλα απο τα RS2 στην ελλαδα ειναι πραγματικα πειραγμενα,με αλλες τουρμπινες με πολυ lag και οδηγους που δεν ξερουν να τα πατανε.Οποτε...

Το γαλαζιο που το εχεις πετυχει αν επιτρεπεται?

EVANGELOS
18-07-07, 18:21
....
Το γαλαζιο που το εχεις πετυχει αν επιτρεπεται?

σε δύο πατήματα φανάρι-γέφυρα με κόσμο παρόντα

Tώρα το αν θα έπρεπε ή όχι το Μ3 να είναι μπροστά ... πες τα σε κάτι golf-άκηδες που θεωρούν ότι επειδή έβαλαν Κ04 περνάνε από πάνω όλη την Ελλάδα ... χιχιχι ....

Πάντως σε αναλογία κιλά/ίππο θεωρητικά πλεονεκτεί το RS2 ...

NICK_M3
18-07-07, 18:26
Tώρα το αν θα έπρεπε ή όχι το Μ3 να είναι μπροστά ... πες τα σε κάτι golf-άκηδες που θεωρούν ότι επειδή έβαλαν Κ04 περνάνε από πάνω όλη την Ελλάδα ... χιχιχι ....

Πάντως σε αναλογία κιλά/ίππο θεωρητικά πλεονεκτεί το RS2 ...

φίλε μου καλέ ευάγγελε γιατί δεν κάθεσαι στο σπιτάκι σου να αρχίσεις το πλέξιμο να μην ασχολείται και ο κόσμος μαζι σου????ε?:icon_toil

πάντως εκείνο το γαλάζιο που είχαμε δει μαζί στο πέρασμα ήταν αρκετά μπροστά....
δεν ξέρω για μαμα δεν έχω πετύχει ποτέ στον δρόμο....

αλλά λέω τώρα που ακόμη στρώνω αν βρά κανένα να πατήσω....είπαμε πατάμε μέχρι τις 6κ

EVANGELOS
18-07-07, 18:40
...πάντως εκείνο το γαλάζιο που είχαμε δει μαζί στο πέρασμα ήταν αρκετά μπροστά....

Στο πρώτο πέρασμα ήταν ένα αμάξι (άνοιξα στην αρχή και μάζεψε μετά) και στο 2ο πέρασμα από στροφές που ήθελε αυτός ήταν 1 κενό και κάτι μπροστά

M3 manual vs audi rs2
(περιπου μισο με 1 αυτοκινητο πισω το Μ3 που εχει προγραμμα εξατμιση απο το στεισον που δηλωνει 400+)

VasAudi
18-07-07, 19:18
απλα ρωταω περιοχη γιατι απο κοντρες δεν ξερω,αλλα ξερω ενα παιδι μου εχει ενα γαλαζιο.Θα μου πεις,τα περισσοτερα γαλαζια ειναι ειτε αυθεντικα,ειτε μετατροπες μιας και ειναι το χρωμα κατατεθεν του μοντελου,αλλα λεμε τωρα!

Αυτος που ξερω παντος,ειναι οντως κοντα στα 400,σιγουρα λιγοτερα,με μεγαλυτερη τουρμπινα και αλλο ιντερκουλερ περιπου ιδιων διαστασεων με το εργοστασιακο,απλα με μαπα προγραμμα.Θα μπορουσε να ειχε καλυτερο.Επισης επειδη εχει εξωτερικη σχαστρα,αν ακουγοτανε ισως να ειναι αυτος,ειδαλλως μιλαμε για αλλο παλικαρι!

EVANGELOS
18-07-07, 19:29
...Επισης επειδη εχει εξωτερικη σχαστρα,αν ακουγοτανε ισως να ειναι αυτος,ειδαλλως μιλαμε για αλλο παλικαρι!

H σκάστρα ακούγονταν τρελά ... μάλλον αυτός είναι ... η περιοχή είπαμε ... "φανάρι - γέφυρα ...1320μ" ήτοι ....Κερατέα

VasAudi
19-07-07, 07:01
μαλλον ο ιδιος ηταν λοιπον.Απλα ενοουσα αν μιλησατε μετα με το παλικαρι και εμαθες ποια περιοχη μενει,οχι που τρεξατε!
το συγκεκριμενο αμαξι παντος θελει δισκο,τουρμπινα σερβις κλπ..

EVANGELOS
19-07-07, 14:57
μαλλον ο ιδιος ηταν λοιπον.Απλα ενοουσα αν μιλησατε μετα με το παλικαρι και εμαθες ποια περιοχη μενει,οχι που τρεξατε!
το συγκεκριμενο αμαξι παντος θελει δισκο,τουρμπινα σερβις κλπ...

Sorry αλλά ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα τουρμπάτα κάποιο θέμα έχουν ???? το ένα αρύθμιστο , το άλλο δεν ανεβάζει πίεση , το άλλο θέλει ρεκτιφιέ ...

Το Μ3 πάντως είναι μιά χαρά :D

VasAudi
19-07-07, 17:18
xexe να σου πω οτι ειχες αδικο?? ψεμματα θα πω!!! Γενικως βελτιωμενα τουρμπατα...ολο προβληματα ειναι.εχω και ξερω!

EVANGELOS
19-07-07, 17:26
xexe να σου πω οτι ειχες αδικο?? ψεμματα θα πω!!! Γενικως βελτιωμενα τουρμπατα...ολο προβληματα ειναι.εχω και ξερω!

Για λέγε λεπτομέρειες φουντωμένε ...