PDA

Επιστροφή στο Forum : Cayman S vs M3 346


EVANGELOS
12-07-07, 13:34
Xθές λοιπόν , έγιναν με Νικολάι τεστάκια και στο δικό του (που στρώνεται) και στο δικό μου. Βασικός λόγος ήταν να δοκιμάσω το σασμάν και τα πίσω λάστιχα (και τα δύο είναι λίγο φθαρμένα ...χιχιχι).
Αφού λοιπόν είχα κάνει 2-3 περάσματα (τα 2 αποτυγχημένα ελέω σασμάν) μου στέλνει μύνημα ο φίλος Γιώργος με το Cayman S ... ok του λέω σε περιμένουμε ...

Αρχικά είχα πει ότι δεν πατάω (λόγω σασμάν) αλλά μόλις έσκασε το Porsche ... λέω δε γ@μιέται ... απλά του είπα ότι αν δεν κουμπώσει η 2α .. δεν θα το έχω κάνει επίτηδες ... κτλ κτλ ...

Πατάμε λοιπόν ... στάση ... και .... απλά το Cayman s ήταν 1 κολώνα ΚΑΙ μπροστά ...
Το άνοιγμα ήταν κανονικό αφού κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα με το σασμάν ... και ξεκίνησα και αρκετά καλά ....
Το θέμα είναι ότι οκ ... έφυγε στην εκκίνηση το Porsche (o Γιώργος είναι πολύ καλός ...) αλλά κι εγώ δεν το μάζεψα ουσιαστικά καθόλου ... Με εξαίρεση το ότι κόφτιασα την 3η (από υπερβάλλων ζήλο...) το άνοιξα τέζα το Μ3 ... που σημαίνει .... +1000 στο Γιώργο και το αμάξι του ...

P.S. Tα ίδια πάνω-κάτω έχουν φάει και όλα τα Μ3 που έχουν ανοίξει με το Γιώργο , κάποια καρότσια έχει φάει και ένα Carrera 997S (tiptronik), ένα Ζ4Μ κλπ κλπ ... είναι λίγο γρήγορος και ο οδηγός και το αμάξι ....

ΤΟ VIDEO http://www.youtube.com/watch?v=K-70WEsr4W8

Geo_3D
12-07-07, 13:42
Τα σουβλακια φταινε,χαλασες την αναλογια kg/hp

Christos 330i ///M
12-07-07, 13:43
Ειχε τρελλο ανοιγμα το S . . .

saikoE39
12-07-07, 13:45
Θειο μην κλαις..............
Παντως Μπραβο στο οχημα..
Μπραβο......
Κλαψε θειο......

Strax
12-07-07, 14:18
Έχω ακούσει τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο οδηγό. Σε αυτόν ανήκει πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης!

NICK_M3
12-07-07, 15:47
το porshidi εκανε απλά τρελό θόρυβο!!!!

το παιδί απο οτι μου ειπε ο βαγγέλης ειναι meister στην εκκίνηση και γενικά στα πατήματα...
αυτό κατάλαβα και γω απο το περασμα του...

όντως πολύ καλό το σκηνικό αν και απρογραμάτιστο εντελώς!!!

εγω απο την άλλη εκανα λίγες δοκμές....

μισό γκάζι και αλλαγη στι 5500....ολε!!!!!:banghead::banghead:
πολύ καλα πάμε...
να δω πότε θα έρθει εκείνη η άγια ώρα....


οσο για το Μ3 του βαγγ πολύ καλά τα πήγε αν και είχε τόσα προβλήματα...
ο κουλός το έχει γ@μησει το κιβωτιάκι!!!!!
δεν έχει λάστιχα πίσω
αλλά το καμμένο επέμενε να κάνει κάτι χθες.....ε τι του λές τώρα..











υ.γ. : αυτο το παλήκάρι δεν έπρεπε ποτέ του να πάρει Μ3....ΠΟΤΕ ΤΟΥ!!!!!!

υ.γ.2 : το πιτσιρίκι έτσι όπως πας ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΣ!!!!!:loser:

Panoz_335i
12-07-07, 16:34
Εχει κανει βελτιωσουλα το Πορσικο?? Γιατι χλωμο βλεπω το Cayman S να τρωει ενα Μ3 σαν το δικο σου (κατω απο φυσιολογικες συνθηκες)?

InsaneDriver
12-07-07, 16:35
Bανζέλ την επόμενη φορά να πας με γεμάτη τη μπουκάλα... ;-)

greekm3
12-07-07, 17:08
ρε βανζελ ,εισαι σιγουρος οτι στο ανοιγμα δεν αντιμετωπισες κανενα προβλημα που λογω πορωσης δεν εγινε αντιληπτο?..το αποτελεσμα και η διαφορα με αφηνουνε απλως...αναυδο...δεν το θεωρω φυσιλογικο...εαν ησουνα στοκ...ναι,αλλα επειδη ξερω το δικο σου καπου κατι δεν κολλαει,και ειδικα με το διαφορικο που εβαλες...

EVANGELOS
12-07-07, 18:22
Δείτε τα βίντεος με τα περάσματα του Cayman-S (7+ αμάξια σε άλλο Μ3 με πρόγραμμα - εισαγωγή - εξάτμιση , κάτι κενά σε Carrera 997s , κλπ κλπ ....) και αφήστε τα ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ....

Τώρα στο εν λόγω πάτημα ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ εκτός από το ότι κόφτιασα την 3η (σιγά το θέμα...)... το Μ3 ξεκίνησε κανονικά και γενικά κούμπωσαν μιά χαρά οι σχέσεις ... αλλά ακόμα έτσι το περίεργο είναι ότι ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕ διαφορά ... με τίποτα όμως ...
Απλά σας λέω ότι με το RS2 που άφησα ΟΛΗ ΤΗΝ 1η κάτω , ΜΑΖΕΥΑ συνεχώς και στην 4η ήταν ξύλο.... με το Cayman s ... απλά μόλις κούμπωσα ΚΑΙ 5η ... πηγαίναμε ωραία βόλτα ... πιστέυω μέχρι το Λαύριο θα ήτανε ωραία διαδρομή .... :greenboun

Φίλε Πάνο335 σου λέω εδώ και κάτι μήνες ΞΕΧΝΑ τα περιοδικά και το ότι βρήκες κάπου κάποιον και τον πέρασες .... ΑΝ (λέω ΑΝ) σε ενδιαφέρει να δεις ΠΩΣ ΠΑΕΙ το αμάξι σου πρέπει να το κάνεις σε κανονικές συνθήκες δρόμου ... όλα τα άλλα : τεστ περιοδικών , χρόνοι στο ίντερνετ , κλπ κπλ ... ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΘΡΕΝΤ ... με μπαρούφες ...

Πάντως το γεγονός ότι δεν μαζέυει το Μ3 με το συγκεκριμένο cayman s ... είναι θέμα ... κανά ΑΛΛΟ CAYMAN S ρε παιδιά ????:nixweiss:

Μήτσο είδες κι εσύ πόσο δύσκολο είναι να βγάλεις το 100% του αυτοκινήτου σε εκκίνηση ... απλά και όταν κουμπώσανε 2ες , 3ες ... που εκεί είναι ΜΟΝΟ θέμα μοτέρ - αμαξιού ... ΔΕΝ άλλαξε τίποτα...

Νικολάι ... το ότι δε θα το φάω το ΑΓΓΕΛΑΚΙ :wub: οφείλεται στην αδυναμία μου να οδηγήσω XR και στο ότι ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΑ ... :D

Panoz_335i
12-07-07, 18:59
Πάντως το γεγονός ότι δεν μαζέυει το Μ3 με το συγκεκριμένο cayman s ... είναι θέμα ...

Kαλα..Καλα...Παραδεξου οτι δεν μπορεις να το ξεκινησεις το εργαλειο και ασε τις δικαιολογιες

Panoz_335i
12-07-07, 19:00
ΕΠΙΜΕΝΩ δεν δικαιολογειται να σε "φαει" το CaymanS. Εχω ανοιξει (εν κινησει) με δυο απο αυτα και κανενα δεν κατορθωσε να με μαζεψει...ποσο μαλλον το δικο σου Μ3

EVANGELOS
12-07-07, 19:04
Kαλα..Καλα...Παραδεξου οτι δεν μπορεις να το ξεκινησεις το εργαλειο και ασε τις δικαιολογιες

Aυτό Πανούλη είναι από στάση με Μ3 μαμά ... (χωρίς το 3.91)http://youtube.com/watch?v=Khh0W7jDjCo ...

Έτσι για να δείς και κανένα πάτημα με αυτοκίνητα ... και όχι μόνο πίνακες σε περιοδικά ...

Και επειδή πήρες φόρα και γράφεις ... θέλεις να πατήσεις με το Cayman S του Γιώργου ... γιατί με εμένα όσους μήνες τώρα δεν το βλέπω ....

P.S. Tόσα Thread έχω κάνει 1η φορά που βλέπω τόσο ένθερμη συμμετοχή σου ... :D

Panoz_335i
12-07-07, 19:14
Έτσι για να δείς και κανένα πάτημα με αυτοκίνητα ... και όχι μόνο πίνακες σε περιοδικά ...

Γιατι το λες αυτο? Εχω κανει πατηματα και με 911 και Cayman και Μ3 (355 αλογα / 400Νm)
Απλως δεν παω βολτα "επι τουτου" για να πατησω...απλα τυχαινει


Tόσα Thread έχω κάνει 1η φορά που βλέπω τόσο ένθερμη συμμετοχή σου ... :D

Τι υποννοεις??:chair:

EVANGELOS
12-07-07, 19:20
Ok Πάνο ... :greenboun ... καλώς ... μπράβο για το πριόνι σου :bowdown:

Panoz_335i
12-07-07, 19:22
Γιατι το "μπραβο"??

EVANGELOS
12-07-07, 19:26
Ε ρε Πάνο έφαγα 1 κολώνα άνετα ... από αμάξι που ρίχνει και σε carrrera 997s ... άνετα ... εσύ του ρίχνεις και δε σε φτάνει όπως λές ... άρα μιλάμε για πριόνι το εργαλείο σου ... που το ξεκινάς και τέζα ... σε αντίθεση με μένα που είμαι ΚΟΥΛΟΣ :( ...

μπραβο ρε ... αυτό εννοώ ... που να πάταγες κι όλας ... "επί τούτου"

Panoz_335i
12-07-07, 19:32
1ον) Δεν εκανα εκκινηση απο σταση με Cayman. Πιθανοτατα θα ηταν διαφορετικη η εκβαση γιατι ειμαι βαρυτερος ,αλλα σε εν κινησει ρεπριζ μεχρι τα 230 (τουλαχιστον) τον εχω πισω μου.

2ον) Δεν ειπα οτι εισαι κουλος...χαριτολογωντας το ειπα οτι "δεν ξερεις" για να σε τσιτωσω
επειδη ξερεις οτι σε συμπαθω πολυ :cheers:

3ον)Ας κανουμε το αναθεματισμενο το πατημα να ηρεμησεις :) Στειλε pm

EVANGELOS
12-07-07, 19:36
....3ον)Ας κανουμε το αναθεματισμενο το πατημα να ηρεμησεις :) Στειλε pm

να γίνει ...

EVANGELOS
12-07-07, 19:40
ε όχι και να ηρεμήσω ... εσύ έχεις τσιτώσει ... ρε Πάνο από τότε που σου ειπαμε ότι δεν είναι gallardo το 335 ... :clap:

Panoz_335i
12-07-07, 19:50
σιγα μην τσιτωσω φιλε Βαγγ...βασικα,καρφι δεν μου καιγεται. Αφου μου αρεσει εμενα και την βρισκω με το αμαξι μου δεν με ενδιαφερει ο,τι και να λενε.

oldcarskickass
12-07-07, 20:31
Aυτό Πανούλη είναι από στάση με Μ3 μαμά ... (χωρίς το 3.91)http://youtube.com/watch?v=Khh0W7jDjCo ...

Έτσι για να δείς και κανένα πάτημα με αυτοκίνητα ... και όχι μόνο πίνακες σε περιοδικά ...

Και επειδή πήρες φόρα και γράφεις ... θέλεις να πατήσεις με το Cayman S του Γιώργου ... γιατί με εμένα όσους μήνες τώρα δεν το βλέπω ....

P.S. Tόσα Thread έχω κάνει 1η φορά που βλέπω τόσο ένθερμη συμμετοχή σου ... :D

Το βίντιο (sic χωριάτικο) το έχω ξαναδεί αλλά δε κατάλαβα ποια είναι τα μπροστά αμάξια, υποθέτω τα Μ3 είναι μπροστά και ακολουθεί το τάπερ και μετά το σερμεντέ;

manosm3
12-07-07, 20:32
Ρε Βαγγελη, πηγαινε τ' αυτοκινητο για κανα γυαλισμα... Θα 'χεις καλυτερη αεροδυναμικη... Δεν ειναι που δεν ειναι καλη η μετατροπη σου, το κυκλοφορεις και με τις "αραχνες" και μετα σε περνανε τα ibiza 1.4 101ps και μας κοροϊδευουν...

sheriff
13-07-07, 00:54
δεκτη η γνωμη ολων αλλα το συγκεκριμενο πορσε ειναι μεγαλο θεμα απο την αποψη οχι οτι κρυβει κατι αλλα ο γιωργος ξερει να το παει αντρικα το αυτοκινητο.ειναι απο τα ελαχιστα πορσικα που εχω πετυχει σε ανοιγματα και το παει ταπα.


δεν πιστευω οτι υπαρχει ατμοσφαιρα Μ3 που να περναει απο σταση το συγκεκριμενο πορσε στην κερατεα.οσοι πιστοι προσελθετε.μεγαλο το θαρρος του βαγγελη να ανοιξει ενω ηξερε το αποτελεσμα.μπραβο σου και παλι βανζελ.

greekm3
13-07-07, 05:37
Ε ρε Πάνο έφαγα 1 κολώνα άνετα ... από αμάξι που ρίχνει και σε carrrera 997s ... άνετα ... . ""

ρε π@παριδι θα μας τρελανεις εντελως?....ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση στοκ Cayman S να ριχνει σε στοκ 997S....στα σιγουρα και εγγυημενα....ριχνει στο απλο και αυτο με τα κοπων και βασανων και μονο σε ρεμπριζ...:search:.

greekm3
13-07-07, 08:29
για την συζητηση που εγινε ....335modded και 997S tiptronic!!!!!!!
http://video.google.com/videoplay?docid=-2208408999057104958

NICK_M3
13-07-07, 09:08
δεκτη η γνωμη ολων αλλα το συγκεκριμενο πορσε ειναι μεγαλο θεμα απο την αποψη οχι οτι κρυβει κατι αλλα ο γιωργος ξερει να το παει αντρικα το αυτοκινητο.ειναι απο τα ελαχιστα πορσικα που εχω πετυχει σε ανοιγματα και το παει ταπα.


δεν πιστευω οτι υπαρχει ατμοσφαιρα Μ3 που να περναει απο σταση το συγκεκριμενο πορσε στην κερατεα.οσοι πιστοι προσελθετε.μεγαλο το θαρρος του βαγγελη να ανοιξει ενω ηξερε το αποτελεσμα.μπραβο σου και παλι βανζελ.

κωτσο μου μόλις με το καλό στρώσω ( το είπαμε και με τον γιώργο ) θα κάνουμε και μια δοκιμή με το δικό μου το τροπετο...:peepwall:

greekm3
13-07-07, 09:57
αυτοι ειναι χρονοι απο βελτιωμενα cayman με κινητηρα απο 997s KAI με Χ51 power kit....πως γινεται να ειναι πιο γρηγορο απο το Μ3 του βανζελ και απο στοκ 997s ενα στοκ cayman..δεν το καταλαβαινω........

Nikos M5
13-07-07, 11:59
Εχω κυριολεκτικα βαρεθει να ακουω για απλα νορμαλ αυτοκινητα τα οποια τα οδηγουν οι σουπερ οδηγαρες πιλοτοι που ξερουν να τα ξεκινησουν και να τα πανε ταπα κλπ κλπ.
Το θεμα ειναι οτι οσο καλα και να ξεκινησεις με υποδαιεστερο και πιο αργο αυτοκινητο (απο τα γραφομενα ολων σας το Κευμαν ειναι κανονικα πιο αργο απο Μ3) καποια στιγμη ο αλλος θα σε μαζεψει.
Και ειδικοτερα οταν ο αλλος δεν ειναι και κανενα μωρο αβγαλτο.
Θα φυγει στην πρωτη , δευτερα , αντε μιση τριτη αλλα μετα θα μετρησει το αυτοκινητο και οχι ο οδηγος ειδικα σε αποστασεις 1300+ μετρων .
Σε ισαξια αυτοκινητα σαφως και υπερισχυει η ικανοτητα του οδηγου.
Και εχω βαρεθει τη φαση του "νορμαλ"....ολοι ειναι νορμαλ αλλα απλα βγηκε "καλο".
Και αν πιουν κανενα Μιλκο παραπανω αρχιζουν και τα ξερνανε......"ξερεις εχει και εξατμιση...και προγραμμα γιατι αλλιως με εξατμιση μονο δε δουλευει......και εκκεντροφορους για να δουλευει καλα στα ψιλα.......και βολαν...και δισκο πλατω......και τα τετοια του καραμπελα και το τετοιο της χαιδος.
Ειλικρινα εχει αρχισει και γινεται λιγο κουραστικη η ολη φαση του σουπερμαν οδηγου και του υπερμαμα αυτοκινητου.

Chris316
13-07-07, 13:15
Πολλά :+1: στον Nikos_M5. Δε λέω φταίει και το αμάξι αλλά όλοι ξέρουν το αμάξι τους λίγο πολύ πως πρέπει να το πάνε για να πάει καλά. Εκτός βέβαια αν το οδηγούν για λιγότερο από μήνα. Σύμφωνα με αυτά που λέτε ο Βαγγέλης έπρεπε να ήταν μπροστά => το πόρσε δεν ήταν μαμά. Για τις ικανότητες του Βαγγέλη όλοι ξέρουμε πόσο μεγάλες είναι(σε έφτιαξα πάλι) άρα φταίει το άλλο αμάξι χεχε.

Nikos M5
13-07-07, 13:50
Πολλά :+1: στον Nikos_M5. Δε λέω φταίει και το αμάξι αλλά όλοι ξέρουν το αμάξι τους λίγο πολύ πως πρέπει να το πάνε για να πάει καλά. Εκτός βέβαια αν το οδηγούν για λιγότερο από μήνα. Σύμφωνα με αυτά που λέτε ο Βαγγέλης έπρεπε να ήταν μπροστά => το πόρσε δεν ήταν μαμά. Για τις ικανότητες του Βαγγέλη όλοι ξέρουμε πόσο μεγάλες είναι(σε έφτιαξα πάλι) άρα φταίει το άλλο αμάξι χεχε.

Κιτσο , τα πραγματα ειναι απλα.
Δυο Μ3 μαμα, ενα το οδηγει το υπερκουλαδι και το αλλο ο οδηγος που ξερει να το παει, ειναι λογικο να φαει το κουλαδι 1 κολωνα και βαλε.
Δυο Μ3 μαμα, ενα το οδηγει ενας καλος οδηγος και το αλλο ο κοντρερ που κανει 10 εκκινησεις την ημερα , ειναι λογικο να ριξει ο κοντρακιας 1-2-3 αυτοκινητα αναλογα την αποσταση.
Αλλα ενα Μ3 με καλο οδηγο κοντρα με ενα πιο αργο νορμαλ αυτοκινητο με πολυ καλο οδηγο στις εκκινησεις μπορει να ακουγεται λογικο να φυγει στην αρχη ο hyperdriver , αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην τον μαζεψει ο αλλος απο τριτη και μετα και ειδικα σε μεγαλη αποσταση.
Τα υπολοιπα ειναι για λαικη καταναλωση, για να κυκλοφορουν αφισες με τους υπεροδηγους , να τις βαζουν τα πιτσιρικια στα δωματια τους και να λενε "μια μερα θα ριχνω και εγω με το πατινι μου στον παπαρα με το CSXR 1000 K7 γιατι εχω μαθει να το ξεκιναω καλα".

greekm3
13-07-07, 14:12
...το παιδι με το cayman δεν το ξερω,πολυ πιθανο να ειναι καλος οδηγος και τρομερα εξπερ με τα ανοιγματα,αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι τα cayman-boxster αποδιδουνε τα αλογα τους "ολοζωντανα".οπως και ξερω οτι εαν θελεις να τα ξεκινησεις με τον απολυτο χρονο 0-100 ή 0-200 ξεκινουνε πιο ευκολα απο μια 911 που λογω υπερβολικου γκριπ ελεω πισω μηχανης/βαρους ειναι θεμα...οπως και επισης ξερω οτι cayman/boxster πανε σχεδον κοπια...και εχω την εμπειρια να εχω ανοιξει με boxster S με τα 280bhp με το δικο μου //Μ3 και μιλαμε για το χαος....κριμα που δεν εχω βιντεο....ρε μπας και εχει το cayman κανα supercharger ή κανα πραγραμματακι καμια εξατμισουλα κτλ...γιατι καπου διαβασα οτι ακουγοτανε πολυ καλα και τα cayman δεν φημιζονται και για τον ηχο τους οπως και τα boxster

Nikos M5
13-07-07, 14:26
...το παιδι με το cayman δεν το ξερω,πολυ πιθανο να ειναι καλος οδηγος και τρομερα εξπερ με τα ανοιγματα,αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι τα cayman-boxster αποδιδουνε τα αλογα τους "ολοζωντανα".οπως και ξερω οτι εαν θελεις να τα ξεκινησεις με τον απολυτο χρονο 0-100 ή 0-200 ξεκινουνε πιο ευκολα απο μια 911 που λογω υπερβολικου γκριπ ελεω πισω μηχανης/βαρους ειναι θεμα...οπως και επισης ξερω οτι cayman/boxster πανε σχεδον κοπια...και εχω την εμπειρια να εχω ανοιξει με boxster S με τα 280bhp με το δικο μου //Μ3 και μιλαμε για το χαος....κριμα που δεν εχω βιντεο....ρε μπας και εχει το cayman κανα supercharger ή κανα πραγραμματακι καμια εξατμισουλα κτλ...γιατι καπου διαβασα οτι ακουγοτανε πολυ καλα και τα cayman δεν φημιζονται και για τον ηχο τους οπως και τα boxster

...........οχι ρε Μητσο προς θεου.....υπερνορμαλ ηταν το κακομοιρο.
Απλα ειχε φαει κατι φασολια και 5 σκελιδες σκορδα την προηγουμενη της κοντρας και δουλευε με υποβοηθηση αερα και περισσοτερα οκτανια στο καυσιμο.
Ελα ρε ας σοβαρευτουμε λιγο....ολα τα καλα μαμα στην ελλαδα τυχαινουν και ειδικα στην Κερατεα..?

yiannisz3
13-07-07, 14:54
αν καταλαβα το κοντερ εγραφε 257.η μπεμπα δεν ειχε κοφτη?γιατι πρεπει να πηγαινε αρκετα παραπανω απο το 997







για την συζητηση που εγινε ....335modded και 997S tiptronic!!!!!!!
http://video.google.com/videoplay?docid=-2208408999057104958

oldcarskickass
13-07-07, 14:58
αν καταλαβα το κοντερ εγραφε 257.η μπεμπα δεν ειχε κοφτη?γιατι πρεπει να πηγαινε αρκετα παραπανω απο το 997

Στην τελική των 250Km/h το κοντέρ μπορεί να φτάσει αρκετά παραπάνω αλλά τα πραγματικά χιλιόμετρα ΔΕΝ μπορούν να ξεπερνούν τα 262.5 και αυτό γιατί είναι αποδεκτή μια απόκλιση της τάξης του 5% από την συμφωνία κυρίων για τα 250Km/h.

Επίσης τα BMW μπορείς ΝΌΜΙΜΑ να βγάλεις τον κόφτη χιλιομέτρων κατά την αγορά και εφόσον είσαι κάτοχος αγωνιστικής άδειας.

InsaneDriver
13-07-07, 15:05
Το cayman έχει εξάτμιση...

tsouk
13-07-07, 15:10
Στην τελική των 250Km/h το κοντέρ μπορεί να φτάσει αρκετά παραπάνω αλλά τα πραγματικά χιλιόμετρα ΔΕΝ μπορούν να ξεπερνούν τα 262.5 και αυτό γιατί είναι αποδεκτή μια απόκλιση της τάξης του 5% από την συμφωνία κυρίων για τα 250Km/h.

Επίσης τα BMW μπορείς ΝΌΜΙΜΑ να βγάλεις τον κόφτη χιλιομέτρων κατά την αγορά και εφόσον είσαι κάτοχος αγωνιστικής άδειας.



Γιαυτο ολα τα παλια δεν εχουν κοφτη!Οσοι τα οδηγουν ειναι πιλοτοι!

EVANGELOS
13-07-07, 18:56
Το βίντιο (sic χωριάτικο) το έχω ξαναδεί αλλά δε κατάλαβα ποια είναι τα μπροστά αμάξια, υποθέτω τα Μ3 είναι μπροστά και ακολουθεί το τάπερ και μετά το σερμεντέ;

Πάτησα εγώ με μαμά Μ3 στάση ακαι πίσω μας τα τάπερ-μερκ ...

Μπροστά είμαι εγώ μετά το μαμά Μ3 ... στο άλλο πάτημα τάπερ και μετά μερκ ...

....δεν πιστευω οτι υπαρχει ατμοσφαιρα Μ3 που να περναει απο σταση το συγκεκριμενο πορσε στην κερατεα.οσοι πιστοι προσελθετε.μεγαλο το θαρρος του βαγγελη να ανοιξει ενω ηξερε το αποτελεσμα.μπραβο σου και παλι βανζελ.

Παιδιά διαβάστε τι λέει ο Κώστας ... προσεκτικά ...

ρε π@παριδι θα μας τρελανεις εντελως?....ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση στοκ Cayman S να ριχνει σε στοκ 997S....στα σιγουρα και εγγυημενα....ριχνει στο απλο και αυτο με τα κοπων και βασανων και μονο σε ρεμπριζ...:search:.

Μήτσο όταν γίνεται ένα πάτημα (ειδικά από στάση) ΔΕ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΜΑΞΙΑ (γενικά Cayman s vs γενικά Μ3) .... ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ πάτημα είδαμε τη διαφορά του συγκεκριμένου Cayman s , με το Γιώργο οδηγό , με το συγκεκριμένο Μ3 με συγκεκριμένο οδηγό στο συγκεκριμένο οδόστρωμα κλπ κλπ .... αν πάτήσω π.χ. με άλλο cayman s ή με άλλο οδηγό ή κλπ κλπ ... μπορεί να αλλάξουν πολλά ... μπορέι και όχι ... ΙΔΩΜΕΝ
Το ότι αυτό το Cayman s έριξε σε 997s από στάση ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ....

Εχω κυριολεκτικα βαρεθει να ακουω για απλα νορμαλ αυτοκινητα τα οποια τα οδηγουν οι σουπερ οδηγαρες πιλοτοι που ξερουν να τα ξεκινησουν και να τα πανε ταπα κλπ κλπ.
.....Ειλικρινα εχει αρχισει και γινεται λιγο κουραστικη η ολη φαση του σουπερμαν οδηγου και του υπερμαμα αυτοκινητου.

Ειλικρινά Νίκο όμως ΙΣΧΥΕΙ 100% ... δε μπαίνω στη λογική πόσα άλογα είναι το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Cayman s ... (εγώ λέω πάνω από 300 και αν είναι μαμά τότε όλα είναι πάνω από 300 ... ίσως και 310...) απλά ΑΝ ΕΓΩ πάρω ΕΝΑ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ αμάξι με του Γιώργου θα φάω τα κενάκια μου ΠΑΛΙ ... όπως θυμάσαι όταν πήγαμε να πατήσουμε στάση ... απλά δεν ξεκίνησες από το σπινιάρισμα ... όταν πήγε ο Alexcsl (που κάνει τέλεια εκκίνηση όταν είναι μόνος του ... με drift box) να συγχρονιστεί με το φανάρι απλά ΔΕΝ γινόταν ... έφευγε από 5 έως 3 σεκ μετά ....
Άλλο οι χρόνοι στα περιοδικά άλλο τι κάνει ο καθένας με το αμάξι του ... ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ...

p.s. To ότι ΑΣΧΕΤΩΣ της κακής ή καλής εκκίνησης ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΩ ΤΟ Cayman s πάντως δείχνει ότι είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ... και εκεί συμφωνώ μαζί σου ότι ή είναι ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ή τελικά τα μαμά cayman-s είναι τόσο δυνατά - γρήγορα ... ασχέτως του τι λένε τα περιοδικά ....

P.s.2 Ρε Γιώργο πάμε μιά ρολαριστά ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ ???

sheriff
13-07-07, 19:27
τα γραφομενα στα περιοδικα δεν ισχυουν παντα.στην θεωρια το 911tiptronic ειναι μπροστα,στην πραξη αποδειχτηκε πως οχι.

το cayman φοραει φιλτροχοανη k&n και εξατμιση τελικο tubi...
κανεις δεν ειπε οτι ειναι μαμα.


σκεφτηκε λιγο τα κιλακια 1365 με 300 αλογακια και κεντρομηχανο δεν ειναι και κανα ψοφιμι...

greekm3
13-07-07, 22:18
αμ ετσι πειτε ρε παιδια,εξατμισουλα φιλτρο και μαλλον και προγραμματακι=330αλογα στο cayman ..και ξερω τι λεω.....οποτε αντε γεια σε ενα //Μ3 με 360....λαθος καταλαβα guys,...και φυσικα οuτε το 997S τιπτρονικ εχει τυχη....λογικο,εαν οδηγησετε τιπτρονικ σε συγκριση με μανουαλ ,η διαφορα ειναι τεραστια....
P.S προς admin,ρε παιδες να προτεινω κατι που εχω δει σε φορουμ των πορσε?...εχουνε ενοτητες και για αλλα αυτοκινητα, συγκεκριμενα,πχ,για μινι,bmw,φερραρι κτλ...και μιας και απο οτι βλεπω παιζει το πορσικο σε μεγαλο βαθμο εδω και ηδη και αλλοι απο εδω ενδιαφερονται να "περσουνε" αργοτερα σε εκεινη την πλευρα δεν ανοιγετε μια ενοτητα μονο για πορσε και οχι απλως "υπαρχουνε και αλλα αυτοκινητα?"....λεω τωρα..εαν θελετε στειλτε πμ να σας δωσω παραδειγματα...

EVANGELOS
16-07-07, 12:30
...και μιας και απο οτι βλεπω παιζει το πορσικο σε μεγαλο βαθμο εδω και ηδη και αλλοι απο εδω ενδιαφερονται να "περσουνε" αργοτερα σε εκεινη την πλευρα δεν ανοιγετε μια ενοτητα μονο για πορσε και οχι απλως "υπαρχουνε και αλλα αυτοκινητα?"....λεω τωρα..εαν θελετε στειλτε πμ να σας δωσω παραδειγματα...

Nα γίνει η ενότητα ...

EVANGELOS
26-07-07, 14:15
Έγινε το ρολαριστό και αποδείχθηκε ότι το Cayman-s δεν είναι παραπάνω από 300 άλογα ...
Από 2ες που για το πόρσε είναι μακρυά (115+ χλμ/ω) το Μ3 ανοίγει αρκετά , από 3ες λιγότερο ή και καθόλου και σε 4η 5η το πόρσε κλείνει τη διαφορά ... η αλλαγή 4η σε 5η του πόρσε απλά σκοτώνει αφού δε χάνει ΚΑΘΟΛΟΥ....
Άρα μη ψάχνετε συνομωσίες απλά το πόρσε ξεκινάει ΤΕΖΑ ακόμα και στην Κερατέα ... ενώ το Μ3 θα σπινιάρει ότι και να κάνεις (...χμμμμ R888 ...???? .... λες...)...
Αν ήταν όλα αυτά που ορισμένοι ισχυρίζονται θα άνοιγε το πόρσε 3 κενά αμέσως και από ρολαριστά ... το πάτημα απέδειξε το τεράστιο πλεονέκτημα του cayman - s με το Γιώργο οδηγό στην εκκίνηση ... αλλά και το ότι έχει πολύ καλή (σφιχτή) κλιμάκωση από 3η και μετά.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως δεν έγινε πάτημα ... απλά ανοίγαμε διάφορες σχέσεις ... για να μετρήσουμε (εγώ βασικά ... τα αμάξια)....

Μπράβο στο Γιώργο που απέδειξε άλλη μιά φορά ότι είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΟΣ ... :+1:

Nikos M5
26-07-07, 15:01
Αντε παλι..........
Προτεινω να στειλεις email και videos του απλου Cayman S / οδηγου (οδοστρωτηρα των 997 S και των φτιαγμενων M3) προς Zuffenhausen μερια μηπως και ανακαλυψουν τον κρικο που λειπει απο την αλυσιδα των απολυτων επιδοσεων.

J.MULLER
26-07-07, 15:09
Εγω εχω ενα παραπονο παντως για το Cayman S ! Τρεις φορες του ειπαμε να ανοιξει μαζι μου απο σταση αλλα επικαλεστηκε 36 βαθμους κελσιου!!!

InsaneDriver
26-07-07, 15:20
Χαχαχα...αντί να παραπονιέσαι εσύ που δεν κάνει τουρμπόκαιρο, παραπονιέται αυτός.

Κοκοκο μου μυρίζει. :-)

Nikos M5
26-07-07, 15:23
Εγω εχω ενα παραπονο παντως για το Cayman S ! Τρεις φορες του ειπαμε να ανοιξει μαζι μου απο σταση αλλα επικαλεστηκε 36 βαθμους κελσιου!!!

Το ιδιο ομως δεν ισχυε και για σενα ??

Επικαλεσθηκε οτι δε θα πηγαινει καλα η οτι θα παθει ζημια ??

Στο τελος θα ακουσουμε οτι "εχω φαει πολλα λιπαρα και θα γλυστραω" ...ξερω γω.....

EVANGELOS
26-07-07, 18:29
Mε το Cayman δεν ανοίξαμε κανονικά ... πατήσαμε ρολαριστά να δούμε διαφορές ... εξάλλου κι εσύ Γιάννη είπες ΔΕΝ πατάω άλλο ... "είπαμε το φτιάξαμε καλό ... αλλά μη μας μείνει και στο χέρι ...." ... άρα μη το χοντραίνεται γιατί δεν έγινε κανένα κοκοκο ...

Το ότι είναι "μαμά" δηλαδή 300 άλογα αποδείχθηκε από τα ρολαριστά ανοίγματα...

Νίκο όσο και να φωνάζεις ... ο Γιώργος το ξεκινάει τέζα .... τώρα τι να κάνουμε ???? αν θες πάτα μαζί του .... τι να σου πώ άλλο .... το να απαξιώνουμε τον οδηγό και να λέμε όταν είμαστε πίσω ότι έχει κρυμμένα 100 άλογα δεν είναι σοβαρό ... το Cayman με αυτό τον οδηγό ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ... από αμάξια με ιπποδύναμη επιπέδου Μ3 ή 997s κλπ κλπ σε άσφαλτο Κερατέας .... όποιος πιστέυει ότι το έχει ή έχει βάλει slicks ή είναι 4κίνητος να σας κανονίσω άνοιγμα ...

InsaneDriver
26-07-07, 19:39
... άρα μη το χοντραίνεται γιατί δεν έγινε κανένα κοκοκο ...



Αφού έχεις χιούμορ βρε Βαγγέλη.

Μην κολλάς:rockon:

J.MULLER
26-07-07, 20:22
Mε το Cayman δεν ανοίξαμε κανονικά ... πατήσαμε ρολαριστά να δούμε διαφορές ... εξάλλου κι εσύ Γιάννη είπες ΔΕΝ πατάω άλλο ... "είπαμε το φτιάξαμε καλό ... αλλά μη μας μείνει και στο χέρι ...." ... άρα μη το χοντραίνεται γιατί δεν έγινε κανένα κοκοκο ...


Εχεις δικιο:tapedshut

Cayman S
26-07-07, 21:10
Γεια σας παιδια.Ειμαι ο Γιωργος με το Cayman S.Απο εδω γνωριζω μονο τον Βαγγελη,τον Νικο που ακομα στρωνει..και τον Κωστα με το Ζ4 3.0.Απλα θα ηθελα να εκφρασω την αποψη μου για οσα εχω διαβασει εδω..

Πρωτον θα ηθελα να πω οτι το αμαξι μου φοραει Tubi τελικα και φιλτρο Κ&Ν απο τα οποια το οφελος ειναι λιγοτερο απο 10ps.Απλα τα εβαλα γιατι δεν ακουγοταν καθολου.Αυτο που εκανε την μεγαλυτερη διαφορα ειναι το short shift το οποιο ειναι της Porsche και αλλαξε ολο το αυτοκινητο!
Επειδη διαβασα απο μερικους οτι το αυτοκινητο ειναι φτιαγμενο θα πρεπει να ξερουν οτι η πορσε το δινει στα χαρτια με χειροτερους χρονους για να μην υπαρχει προβλημα εσωτερικου ανταγωνισμου με την 911.Απλα να αναφερω οτι το αμαξι μου απο τελειως μαμα δεν εχει καμια σχεση με την απλη 911,ειναι πολυ μπροστα.Με 997S εχω πατησει με Tiptronic και ηταν πισω στην Κερατεα.

http://www.youtube.com/watch?v=-33YmJjIvHk

Απο εκει και περα σε σχεση με τα Μ3 επειδη ξεκιναει το Cayman πολυ καλυτερα (και το Μ3 σπινιαρει αρα χανει χρονο),μετα επειδη ακομα και τα ανεβασμενα Μ3 δεν εχουν καλυτερη αναλογια κιλων προς ιππο αφου εχουν και περισσοτερες απωλειες, δεν μπορουν να υπερκαλυπσουν την διαφορα αυτη,εχει το Cayman και καλυτερη κλιμακωση και δουλευει συνεχεια στο μεγιστο της ιποδυναμης του!Ολα αυτα κανουν αυτη την διαφορα.Απο εκει και περα εν κινηση οπως σας ειπε και ο φιλος μου ο Βαγγελης τα αμαξια πανε κοντα μεχρι καποιο σημειο,βεβαια δεν μπορουν να συνχρονιστουν και οι σχεσεις γιατι το Cayman ειναι μακρυ,η δευτερα εχει 121χλμ!
Τα γραφω ολα αυτα σε πολυ φιλικο επειπεδο,τα παιδια με ξερουν δεν ειμαι αντιBMWδακιας,καθε αλλο οταν ηταν να παρω αυτοκινητο ημουν μεταξυ Cayman S kai Z4 Mcoupe.

Καπου διαβασα οτι καποιος περιμενει ενα GT3.Απλα εχω να πω οτι ειναι οτι πιο καθαροαιμο-αγωνιστικο μπορει να αγορασει καποιος και θελω να ελπιζω οτι θα ειναι το επομενο αυτοκινητο μου!Και μην πειραξει τις σχεσεις!Εαν θελει μπορει να βαλει της RS,τιποτα αλλο το αμαξι ειναι πολυ καλο!

Φιλικα Γιωργος

NICK_M3
27-07-07, 02:37
δεν το πιστεύω!!!!

μπηκε τελικά και ο γιώργος!!!!!

μετά απο 10 μέρες....

ωφείλω να πω οτι το αμάξι σου ρε ψηλε εχει κρατήσει πολύ το ενδιαφέρον σε συζητήσεις μεταξύ διαφόρων φίλων....

τι να πω δεν ξέρω....

βέβαια με το κουλάδι που πήγες και πάτησες, λογικό ειναι να εισαι εσυ κερατέα και ΑΥΤΟΣ μαρκόπουλο.....

οταν με το καλό( σεπτεμβρη ) το στρώσω το ρημαδι να δοκιμάσουμε και μαζί να γελάσουμε πάλι μετα!!!!


το παληκάρι( κωλόγερο δηλαδή!!!!! ) με το gt3 αξίζει νομίζω να το γνωρίσεις.....
είναι τοσο καμμένο που δεν θα το πιστεύεις.....
και το αμάξι που στήνει πραγματικα απο τα λιγα......!!!!!







off topic :

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ TTP stage 6....

750 ΑΛΟΓΑ
85 ΚΙΛΑ ΡΟΠΗΣ....

ΑΠΛΑ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΦΗΝΩΣΑ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


να γίνουν τα tt λεωωωωωωω ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wub::wub::wub:

κλαίω ακούει κανείςςςςςςςςςςςςςςςςςς??????????????????????????? ?????

EVANGELOS
27-07-07, 14:04
...βέβαια με το κουλάδι που πήγες και πάτησες, λογικό ειναι να εισαι εσυ κερατέα και ΑΥΤΟΣ μαρκόπουλο.....

Eμείς τα κουλάδια (Τόλης , εγώ , Κων/νος , ο άλλος με το 997s κλπ κλπ) πατήσαμε .... εσένα να δω γαμπρέ όταν θα πατήσεις ... που θα μου αρχίσεις πάλι τη θεωρία ... πάμε για στρίψιμο και λιμανάκια και Σέρρες κλπ κλπ ....

Γιώργο καλώς ήλθες .... ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΟΝΝΝΝΝΝΙ ...

p.s. To shortshift το πουλάει η Porsche μαζί με το κομπρέσσορα ή χώρια ???? :confused: ... χιχιχι

NICK_M3
27-07-07, 17:14
Eμείς τα κουλάδια (Τόλης , εγώ , Κων/νος , ο άλλος με το 997s κλπ κλπ) πατήσαμε .... εσένα να δω γαμπρέ όταν θα πατήσεις ... που θα μου αρχίσεις πάλι τη θεωρία ... πάμε για στρίψιμο και λιμανάκια και Σέρρες κλπ κλπ ....



επειδη σου ετοιμάζω σουρπριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζζζζζζζζζ απο τον σεπτεμβρη μην μιλάς καθόλου!!!!:thefinger:greenboun

θα κλαις....................




οσο για το στρίψιμο ΤΕΚΝΑΤΖΗ σε παω και τώρα που στρώνω:smashtard:loser:

EVANGELOS
27-07-07, 19:17
επειδη σου ετοιμάζω σουρπριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζζζζζζζζζ απο τον σεπτεμβρη μην μιλάς καθόλου!!!!

θα κλαις....................




οσο για το στρίψιμο ΤΕΚΝΑΤΖΗ σε παω και τώρα που στρώνω

Πρώτον ότι και να κάνεις αν δουλέψει θα το κάνω κι εγώ .... :countdown

Δεύτερον τι στρίψιμο ρε που έχει ξεραθεί η κρεμαγιέρα σου από το πολύ ευθεία ...

Τρίτον ... θα γίνει η μικρή :love:.... και ας λες ΟΤΙ ΘΕΣ ...

P.S. Eκτος αν κάνεις ένα από τα δύο ΧΟΝΤΡΑ .... οπότε ::tapedshut

NICK_M3
28-07-07, 02:28
Πρώτον ότι και να κάνεις αν δουλέψει θα το κάνω κι εγώ ...

Δεύτερον τι στρίψιμο ρε που έχει ξεραθεί η κρεμαγιέρα σου από το πολύ ευθεία ...

Τρίτον ... θα γίνει η μικρή.... και ας λες ΟΤΙ ΘΕΣ ...

P.S. Eκτος αν κάνεις ένα από τα δύο ΧΟΝΤΡΑ .... οπότε ::tapedshut

1) αποκλείεται γιατί δεν τα ξέρεις ολα......:nono:

2) την κρεμαργιερα την εχω ζεστάνει τελαυταία απο τα πολλά ανάποδα....δεν ισιώνει πουθενά και ακόμη στρώνει το μοτεράκι......

3) να γίνει ρε να σε γράψουν τα κανάλιαααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! παιδεραστηηηηηηηηηηηηηηη ξοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυ ξοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυ


p.s. καλα το πάς.....:pth:

Cayman S
28-07-07, 21:55
Eμείς τα κουλάδια (Τόλης , εγώ , Κων/νος , ο άλλος με το 997s κλπ κλπ) πατήσαμε .... εσένα να δω γαμπρέ όταν θα πατήσεις ... που θα μου αρχίσεις πάλι τη θεωρία ... πάμε για στρίψιμο και λιμανάκια και Σέρρες κλπ κλπ ....

Γιώργο καλώς ήλθες .... ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΟΝΝΝΝΝΝΙ ...

p.s. To shortshift το πουλάει η Porsche μαζί με το κομπρέσσορα ή χώρια ???? :confused: ... χιχιχι

Βαγγελη στο πουλαει με δωρο την δευτερη μπουκαλα!;)

Ρε Νικο τι στρωνεις και θα παει μεχρι το Σεπτεμβρη?!!

MZ3
28-07-07, 22:20
αν και δεν ξερω τι στρωνει, ομως φανταζομαι οτι θα ειναι κανενα πριονι :p :p
ολα τα οιπολοιπα δεν θενε στρωσιμο :p :p :p

oldcarskickass
29-07-07, 22:33
Βαγγελη στο πουλαει με δωρο την δευτερη μπουκαλα!;)

Ρε Νικο τι στρωνεις και θα παει μεχρι το Σεπτεμβρη?!!


Καμία εθνική;;;;

Άντε γιατί πολύ καιρό έχουμε να ακούσουμε για το πριονάκι...

Καλό στρώσιμο.

[/offtopic]

NICK_M3
03-08-07, 08:24
χτες βράδυ μετά το κυνήγι που είχαμε στην εξέδρα.....κάναμε λίγο χαβαλέ με τον γιωργο....
που ήρθε και στην συνάντηση του forum στο Plaza!!!!!!!!
λοίπον με το άστρωτο που σιγά σιγά πλέον στρώνεται ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ να ανοίξουμε τσουλητές αλλά με την κλιμάκωση του γιώργου πολύ δύσκολο....
το αποτέλεσμα ηταν μια ετσι μια αλλιώς με δικές μου αλλαγές στις 7500 και τον γιώργο δικάβαλο( σιγά την δαφορά του ρίχνω σχεδόν 300ΚΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑ )
οπότε είπαμε μολις ετοιμαστεί πλήρως το ρημάδι μου να ξανακάνουμε μια "βολτα"......

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : ΤΟ Γ@ΜΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΟΡΥΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπράβο ρε γιώργο για το αμαξάκι και την επιλογή σου( τώρα δεν ξέρω αν όντως το προτιμουν οι gay φίλοι μας.....:owned:) και μπράβο ρε φίλε για την συμπεριφορά σου και τον ακομπλεξάριστο χαρακτήρα σου!!!!!!!!!!!!!!
αααα να πάρουμε στον στάμο μια κάμερα ρε να έχει αναλυση αφού παραπονίεται για το κινητό!!!!!:peepwall:

DoctorAbo
03-08-07, 10:35
-_&##@%^*%#@!

Cayman S
03-08-07, 12:31
χτες βράδυ μετά το κυνήγι που είχαμε στην εξέδρα.....κάναμε λίγο χαβαλέ με τον γιωργο....
που ήρθε και στην συνάντηση του forum στο Plaza!!!!!!!!
λοίπον με το άστρωτο που σιγά σιγά πλέον στρώνεται ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ να ανοίξουμε τσουλητές αλλά με την κλιμάκωση του γιώργου πολύ δύσκολο....
το αποτέλεσμα ηταν μια ετσι μια αλλιώς με δικές μου αλλαγές στις 7500 και τον γιώργο δικάβαλο( σιγά την δαφορά του ρίχνω σχεδόν 300ΚΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑ )
οπότε είπαμε μολις ετοιμαστεί πλήρως το ρημάδι μου να ξανακάνουμε μια "βολτα"......

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : ΤΟ Γ@ΜΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΟΡΥΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπράβο ρε γιώργο για το αμαξάκι και την επιλογή σου( τώρα δεν ξέρω αν όντως το προτιμουν οι gay φίλοι μας.....:owned:) και μπράβο ρε φίλε για την συμπεριφορά σου και τον ακομπλεξάριστο χαρακτήρα σου!!!!!!!!!!!!!!
αααα να πάρουμε στον στάμο μια κάμερα ρε να έχει αναλυση αφού παραπονίεται για το κινητό!!!!!:peepwall:


Camera πρεπει να του παρουμε,γιατι χανουμε τα πιο ωραια ανοιγματα!Παντως ωραιο το πατημα μας εχθες και περιμενω να το στρωσεις γιατι το βλεπω πολυ αγριο το Μ3!:dblthumb2

Cayman S
03-08-07, 14:17
Και μην το μαθει ο Βαγγελης οτι πηγαιναμε ρολλαριστα γιατι θα θελει και αυτος παλι..:drive2:

EVANGELOS
03-08-07, 14:20
Και μην το μαθει ο Βαγγελης οτι πηγαιναμε ρολλαριστα γιατι θα θελει και αυτος παλι..:drive2:

O Bαγγέλης θα σε πάει στάση ... δε ξέρω τι και πως ... αλλά θα ξαναγίνει ... κάτι ΕΤΟΙΜΑΖΩ ... ειδικά για σένα ....

Το ρολαριστό με την κλιμάκωση του Πόρσε όντως ΔΕΝ το ευννοεί ... άσε που θέλει 10 διαφορετικά για να βρεθέι ο καθένας εκέι που θέλει ....

Cayman S
03-08-07, 14:31
O Bαγγέλης θα σε πάει στάση ... δε ξέρω τι και πως ... αλλά θα ξαναγίνει ... κάτι ΕΤΟΙΜΑΖΩ ... ειδικά για σένα ....

Το ρολαριστό με την κλιμάκωση του Πόρσε όντως ΔΕΝ το ευννοεί ... άσε που θέλει 10 διαφορετικά για να βρεθέι ο καθένας εκέι που θέλει ....

Γεμιζεις τις μπουκαλες?:nono:

EVANGELOS
03-08-07, 14:51
Γεμιζεις τις μπουκαλες?:nono:

Moυ έδωσε ο ΓιάννηςΝος κάτι δικά του πράγματα να τα βάλω στο πορτ μπαγκάζ γιατί λέει δε χωράνε στο δικό του ... :confused: :icon02:

NICK_M3
03-08-07, 20:00
είστε καμμένα έτσι????

όντως πολύ περίεργο ( για μας...) το κιβώτιο....

δεν ξαναγίνεται όμως αυτό....

είπαμε την επόμενη ( απο σεπτεμβρη δηλαδή....χτές το λυπήθηκε η ψυχή & η τέπση μου....) θα είμαστε σταματημένοι......εχω απορία να το δω να ξεκινάει απο πίσω το διαολάκι....!!!!!!!!

να έχουμε βάλει λάστιχα...
να εχουμε βαλει....
να εχουμε βάλει....
να εχουμε βάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....

ε ρε γλέντια.....:bananasmi:bananasmi:kissass:

Cayman S
03-08-07, 20:21
είστε καμμένα έτσι????

όντως πολύ περίεργο ( για μας...) το κιβώτιο....

δεν ξαναγίνεται όμως αυτό....

είπαμε την επόμενη ( απο σεπτεμβρη δηλαδή....χτές το λυπήθηκε η ψυχή & η τέπση μου....) θα είμαστε σταματημένοι......εχω απορία να το δω να ξεκινάει απο πίσω το διαολάκι....!!!!!!!!

να έχουμε βάλει λάστιχα...
να εχουμε βαλει....
να εχουμε βάλει....
να εχουμε βάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....
να εχουμε βγάλει....

ε ρε γλέντια.....:bananasmi:bananasmi:kissass:


Τα ελεγα στον Βαγγελη για το σασμαν και δεν με πιστευε μεχρι που το ειδε.αφου οταν εχω 2α και 2.000rpm εχετε 2α και 4.000rpm.Που να τα μετρησουμε??
Γι αυτο και η σταση ειναι το καλυτερο...Κριμα Νικο που ο Βαγγελης δεν μπορει να το ξεκινησει!:peepwall:

DoctorAbo
03-08-07, 22:46
Moυ έδωσε ο ΓιάννηςΝος κάτι δικά του πράγματα να τα βάλω στο πορτ μπαγκάζ γιατί λέει δε χωράνε στο δικό του ... :confused: :icon02:

Ευάγγελε, τη γεμίζεις τη μπουκάλα βλεπω :pth: